Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
22.09.2005 N 499

Про організаційні засади формування Тематичного
плану науково-дослідних і дослідно-конструкторських
розробок, що виконуються за бюджетними програмами
у сфері науково-технічної діяльності, та замовлень
на виконання наукових досліджень

( Із змінами, внесеними згідно з Наказом
Міністерства аграрної політики
N 26 від 26.01.20
08 )

З метою упорядкування формування Тематичного плану виконання робіт за бюджетними програмами у сфері науково-технічної діяльності, які передбачаються для міністерства у Державному бюджеті України, удосконалення наукового забезпечення АПК і більш ефективного використання бюджетних коштів на ці цілі наказую:

1. Затвердити Порядок щодо формування Тематичного плану науково-дослідних і дослідно-конструкторських розробок, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, у сфері наукової діяльності (далі - Порядок), що додається.

2. Керівникам секцій Науково-технічної ради міністерства (далі - НТР) та структурних підрозділів, які формують замовлення на проведення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт:

2.1. Забезпечити виконання вимог вищезазначеного Порядку.

2.2. Здійснити замовлення Українській академії аграрних наук та Національному аграрному університету на виконання наукових досліджень з пріоритетних напрямів розвитку АПК за рахунок бюджетних коштів, які будуть виділені УААН та НАУ у відповідному році, посилити співпрацю з їхніми відділеннями та науковцями з питань спільного проведення науково-організаційних і методичних заходів, поширення інформації про наукові досягнення. ( Підпункт 2.2 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики N 26 від 26.01.2008 )

2.3. На засіданнях секцій НТР ретельно проаналізувати виконання наукових досліджень попередніх років, підготувати пропозиції та запити на виконання нової наукової тематики та надати пропозиції згідно з Порядком у межах доведених бюджетних коштів на фінансування наукової тематики на відповідний рік для узагальнення Департаменту аграрної освіти, науки та дорадництва (Іщенко Т.Д.) за КПК 2801050 - до 1 грудня відповідного року. ( Підпункт 2.3 пункту 2 в редакції Наказу Міністерства аграрної політики N 26 від 26.01.2008 )

3. Департаменту аграрної освіти, науки та дорадництва:

3.1. Узагальнити пропозиції секцій НТР міністерства, забезпечити публічне обговорення та подати в установлені терміни Міністерству економіки України перелік наукової тематики за КПК 2801050 "Прикладні наукові та науково-технічні розробки, виконання робіт за державними цільовими програмами і державним замовленням у сфері розвитку агропромислового комплексу, фінансова підтримка підготовки наукових кадрів" для формування державного замовлення у сфері науки на відповідний рік.

3.2. До 26 січня відповідного року підготувати проект наказу "Про затвердження Тематичного плану науково-дослідних і дослідно-конструкторських розробок на відповідний рік". ( Пункт 3 в редакції Наказу Міністерства аграрної політики N 26 від 26.01.2008 )

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Мельника С.І.

Міністр О.П.Баранівський

Затверджено
Наказ Міністерства аграрної
політики України
22.09.2005 N 499

Порядок
формування Тематичного плану науково-дослідних
і дослідно-конструкторських розробок, які фінансуються
за рахунок коштів Державного бюджету України,
у сфері наукової діяльності

( У тексті Порядку слова "Департамент аграрної освіти та науки" у всіх відмінках замінено словами "Департамент аграрної освіти, науки та дорадництва" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства аграрної політики N 26 від 26.01.2008 )

1. Загальні положення

1.1. Даний Порядок розроблено з метою встановлення єдиного порядку і формування Тематичного плану на проведення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт (далі - НДДКР) у межах визначеного обсягу видатків з державного бюджету, які передбачені бюджетними програмами у сфері наукової діяльності для Міністерства аграрної політики України.

1.2. Дія даного Порядку поширюється на всі структурні, підрозділи Мінагрополітики України, які формують замовлення на проведення НДДКР.

1.3. Загальне методичне керівництво з розробки Тематичного плану 3 НДДКР покладається на Департамент аграрної освіти, науки та дорадництва, який відповідає за координацію у сфері наукової діяльності міністерства.

1.4. Роботи, що включаються до Тематичного плану, повинні бути спрямовані на реалізацію пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки затверджених Законом України від 11.07.2001 N 2623-III "Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки".

1.5. Розроблення Тематичного плану здійснюється відповідно до Порядку формування і виконання замовлення на проведення наукових досліджень і розробок, проектних та конструкторських робіт за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 N 1084, за яким головний розпорядник бюджетних коштів (далі - замовник) формує тематику НДДКР, окремих їх етапів у межах визначеного для цього обсягу видатків державного бюджету та їх проведення на засадах державного замовлення (далі - замовлення).

1.6. Замовлення виконується в рамках:

- фундаментальних і прикладних досліджень, прикладних розробок у межах видатків державного бюджету, передбачених на цю мету державним науково-дослідним і науково-технічним установам, вищим навчальним закладам III-IV рівня акредитації;

- державних науково-технічних програм і; наукових частин державних цільових програм;

- інших наукових досліджень, прикладних розробок, конструкторських та проектних робіт відповідно до потреб економіки та розвитку суспільства.

1.7. Для формування замовлення замовник розробляє за програмно-цільовим принципом згідно з пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки та затверджує Концепцію наукового забезпечення розвитку відповідної сфери суспільного виробництва, в якій визначаються мета наукового забезпечення, якісні і кількісні характеристики наукової та науково-технічної продукції, яка випускатиметься на основі проведення наукових досліджень і розробок, проектних та конструкторських робіт, місце та очікувані техніко-економічні, правові і соціальні результати її впровадження у виробництво.

1.8. Замовник відповідно до затвердженої Концепції на підставі наукової та науково-технічної експертизи заявок на виконання замовлення, перспектив розвитку світової та вітчизняної науки і техніки у відповідних галузях, прогнозів кон'юнктури світового ринку наукоємної продукції визначає тематику замовлення.

Завдання у замовленні визначаються, виходячи з реальних потреб економіки та розвитку суспільства, і спрямовуються на одержання конкретних результатів, що забезпечують:

- створення принципово нових та готових до впровадження технологій, засобів виробництва, матеріалів, іншої наукоємної продукції;

- прискорення технологічного оновлення реального сектору економіки;

- сприяння збільшенню обсягів виробництва і розширенню ринків збуту вітчизняних конкурентоспроможних та імпортозамінних товарів і послуг.

1.9. Формування замовлення здійснюється з додержанням таких принципів:

- узгодження послідовності етапів виконання замовлення з одержанням конкретних результатів, спрямованих на досягнення чітко визначених завдань, створення кінцевої наукоємної продукції, конкурентоспроможної за якістю і ціновими показниками та доступної для споживачів;

- неперервність етапів виконання замовлення з метою забезпечення прикладного застосування одержаних результатів;

- забезпечення високої наукоємності, високого рівня корисності для держави і суспільства, кінцевих результатів замовлення, а також за погодженням із замовником швидке доведення одержаних нових наукових знань і розробок до суб'єктів господарювання, що здійснюватимуть їх практичне застосування у відповідних сферах суспільного виробництва.

1.10. Замовники відповідно до розробленої Концепції:

- щороку готують пропозиції стосовно формування наукової тематики з визначенням строків і порядку подання заявок на виконання замовлення в межах передбачених на цю мету видатків державного бюджету;

- забезпечують проведення наукової та науково-технічної експертизи заявок на виконання замовлення за відповідними цільовими проектами, що подаються замовникам потенційними виконавцями замовлення за встановленою замовниками формою;

- керівники структурних підрозділів - замовники науково-дослідних та дослідно-конструкторських розробок несуть персональну відповідальність за актуальність наукової тематики, наукову новизну, її відповідність пріоритетним напрямам розвитку науки і техніки та реальним потребам відповідних галузей агропромислового виробництва. ( Підпункт 1.10 доповнено абзацом згідно з Наказом Міністерства аграрної політики N 26 від 26.01.2008 )

При цьому основними критеріями визначення наукової тематики є:

- узгодженість її з реальними потребами економіки;

- спрямованість замовлення на одержання нових результатів, що відповідають світовому рівню або перевищують його, готових до впровадження у відповідних сферах суспільного виробництва з метою забезпечення випуску конкурентоспроможної продукції та реальної економічної віддачі від вкладених у наукову та науково-технічну сферу бюджетних коштів, трудових та матеріальних ресурсів;

- взаємозв'язок результатів виконання замовлення з потребами відповідних галузей АПК, шляхи та обсяги впровадження наукової продукції у виробництво.

Виконавцями замовлення можуть бути науково-дослідні, науково-технічні, проектні і конструкторські установи будь-якої форми власності.

1.11. Фінансове забезпечення виконання замовлення здійснюється в межах коштів, передбачених у державному бюджеті на виконання НДДКР пріоритетних напрямів найважливіших новітніх технологій у відповідних галузях АПК.

У разі потреби виконавці замовлення, а також підприємства, установи та організації, інші інвестори, заінтересовані у проведенні додаткових наукових досліджень, НДДКР, можуть інвестувати власні кошти у виконання замовлення.

Кошти виділені на виконання замовлення з державного бюджету є цільовими асигнуваннями і не можуть бути використані виконавцями замовлення на інші цілі.

1.12. Стан виконання замовлення контролюється замовником та Департаментом аграрної освіти, науки та дорадництва шляхом проведення планових та позапланових перевірок, а також організації супроводження виконання відповідного цільового науково-технічного проекту представниками замовника:

Результати перевірок, відповідні висновки і пропозиції використовуються а замовником для уточнення та коригування обсягів фінансування на окремих етапах виконання замовлення з метою прискорення одержання кінцевих результатів, визначених замовником, а також припинення роботи над проектами; виконуються не на належному рівні або втратили актуальність чи не можуть бути виконані з об'єктивних причин.

1.13. Замовник разом з виконавцем несе відповідальність за одержання кінцевих результатів замовлення і вживає дієвих заходів для забезпечення їх практичного застосування, передбачаючи для цього необхідні кошти з бюджетних і позабюджетних джерел, або пропонує їх для застосування заінтересованим суб'єктам господарювання.

1.14. Розроблений Тематичний план підписує начальник Департаменту аграрної освіти, науки та дорадництва, а у разі його відсутності - начальник управління науки Департаменту аграрної освіти, науки та дорадництва.

Проект наказу Тематичного плану НДДКР узгоджується керівниками секцій Науково-технічної ради міністерства (далі - НТР) та затверджується Міністром аграрної політики України (додаток 1).

1.15. Після затвердження Тематичного плану укладаються додаткові угоди на виконання перехідних НДДКР та провадиться процедура закупівель для визначення виконавців нової наукової тематики. За результатами останньої з переможцями торгів укладаються договори на виконання робіт.

2. Особливості розроблення та узгодження
Тематичного плану НДДКР, які виконуються
за бюджетними програмами у сфері наукової діяльності

2.1. Галузеві секції НТР міністерства, керуючись пріоритетами наукового забезпечення агропромислового комплексу України та на підставі заявок наукових установ Мінагрополітики України та інших відомств, що пройшли державну атестацію, які подані відповідно до ДСТУ 3973-2000 "Система розроблення та поставлення продукції на виробництво. Правила виконання науково-дослідних робіт. Загальні положення", вносять пропозиції до Тематичного плану НДДКР на поточний рік.

2.2. Пропозиції до Тематичного плану НДДКР на поточний рік у вигляді протоколу засідання відповідної секції НТР міністерства разом із запитом на фінансування (додаток 2) та відповідно до заповненої форми (додаток 3) надаються Департаменту аграрної освіти, науки та дорадництва.

2.3. Протокол засідання секції НТР міністерства містить пропозиції щодо припинення (продовження) виконання окремих робіт, включення до Тематичного плану нових робіт (тематики), коригування договірної ціни перехідних робіт на поточний рік за результатами виконаних і прийнятих етапів роботи.

2.4. Департамент аграрної освіти, науки та дорадництва узагальнює пропозиції секцій НТР міністерства щодо науково-дослідної тематики та готує проект наказу про затвердження Тематичного плану НДДКР згідно з пунктом цього Порядку.

2.5. Після затвердження Тематичного плану укладаються додаткові угоди на перехідну тематику та провадиться процедура закупівель для визначення виконавців нових робіт.

2.6. На підставі рішення тендерного комітету міністерства щодо виконавців нової науково-дослідної тематики згідно з вимогами діючого законодавства здійснюється укладання договорів на створення науково-дослідної продукції.

3. Особливості розроблення розділу Тематичного плану за бюджетною програмою 2801050 "Прикладні наукові та науково-технічні розробки, виконання робіт за державними цільовими програмами і державним замовленням у сфері розвитку агропромислового комплексу, фінансова підтримка підготовки наукових кадрів. ( Пункт 3 в редакції Наказу Міністерства аграрної політики N 26 від 26.01.2008 )

Заступник начальника Департаменту аграрної освіти та науки А.Ф.Гойчук

Додаток 1
до Порядку формування
Тематичного плану
науково-дослідних і
дослідно-конструкторських
розробок, які фінансуються
за рахунок коштів Державного
бюдже
ту України, у сфері
наукової діяльності

                         ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
науково-дослідних та дослідно-конструкторських
розробок на 200__ рік

-------------------------------------------------------------------
|N з/п|Номер та|Виконавець*| Строки | Договірна | Очікувані |
| | назва. | |виконання,| ціна, грн. |результати, |
| |розробки| | роки |--------------| обсяги |
| | | | |всього|у т.ч. |впровадження|
| | | | | | на | |
| | | | | | 200__ | |
| | | | | | р. | |
|-----+--------+-----------+----------+------+-------+------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
|-----+--------+-----------+----------+------+-------+------------|
| | | | | | | |
|-----+--------+-----------+----------+------+-------+------------|
| | | | | | | |
|-----+--------+-----------+----------+------+-------+------------|
| | | | | | | |
-------------------------------------------------------------------

     * виконавець нової НДДКР визначається на умовах тендеру

Начальник Департаменту аграрної освіти та науки М.Ф.Бойко

Додаток 2
до Порядку формування
Тематичного плану
науково-дослідних і
дослідно-конструкторських
розробок, які фінансуються
за рахунок коштів Державного
бюдже
ту України, у сфері
наукової діяльності

----------------------   ----------------------    --------------
| | | | | |
---------------------- ---------------------- --------------
(реєстраційний номер) (дата реєстрації) (підпис)

           ЗАПИТ НА ФІНАНСУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО ЗАМОВЛЕННЯ
___________________________________________

                  НА НАУКОВО-ТЕХНІЧНУ ПРОДУКЦІЮ
_____________________________

     1. НАЗВА ПРОЕКТУ
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

                                           -----------------------
шифр | |
-----------------------

     2. ПРІОРИТЕТНИЙ НАПРЯМ РОЗВИТКУ НАУКИ І ТЕХНІКИ

3. ДЕРЖАВНИЙ ЗАМОВНИК
Міністерство аграрної політики України
_________________________________________________________________

4. АВТОРИ ПРОЕКТУ РОЗРОБКИ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІ ВИКОНАВЦІ

------------------------------------------------------------------
|Прізвище, ім'я, по батькові | Науковий ступінь, місце |Підпис|
| | роботи, посада, телефон | |
|----------------------------+----------------------------+------|
| 1 | 2 | 3 |
|----------------------------+----------------------------+------|
| | | |
|----------------------------+----------------------------+------|
| | | |
------------------------------------------------------------------

     5. ВІДОМОСТІ ПРО ЗАЯВНИКА ПРОЕКТУ

Повна назва організації (підприємства)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

                             ----------------------
Код організації за ЗКПО | |
----------------------
------------
Підпорядкованість (код за СПОДУ) | |
------------
Юридична та поштова адреса
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

                             ----------------------
Код території за СПАТО | |
----------------------

     Банківські реквізити
_________________________________________________________________

                                               -------------------
Форма власності _ (код ЗКФВ) | |
-------------------

                        --------------------
Код галузі н/г за | | ЗКГНГ
--------------------

     Прізвище, ім'я, по батькові керівника підприємства:
__________________________________________________________________
тел. __________ факс _____________

6. КЛЮЧОВІ СЛОВА ПРОЕКТУ (до 7 слів)

7. ОРГАНІЗАЦІЇ - СПІВВИКОНАВЦІ

------------------------------------------------------------------
|Повна назва організації,|Поштова адреса| Частка у фінансування |
| відомча | | (%) |
| підпорядкованість | | |
|------------------------+--------------+------------------------|
| 1 | 2 | 3 |
|------------------------+--------------+------------------------|
| | | |
------------------------------------------------------------------

     8. СПРЯМОВАНІСТЬ ПРОЕКТУ (необхідне помітити)

------------------------------------------------------------------
|випуск нового виду продукції (послуг) ..........................|
|...................................................[...] |
|----------------------------------------------------------------|
|покращення якості продукції (послуг), що випускається ..........|
|......................................[...] |
|----------------------------------------------------------------|
|збільшення обсягів виробництва .................................|
|.......................................................[...] |
|----------------------------------------------------------------|
|покращення умов праці ..........................................|
|.........................................................[...] |
|----------------------------------------------------------------|
|покращення стану оточуючого середовища .........................|
|.............................................[...] |
|----------------------------------------------------------------|
|економія енергоресурсів ........................................|
|......................................................[...] |
|----------------------------------------------------------------|
|економія матеріалів (сировини) .................................|
|.........................................................[...] |
|----------------------------------------------------------------|
|зменшення зносу обладнання .....................................|
|.........................................................[...] |
|----------------------------------------------------------------|
|збільшення продуктивності праці.................................|
|.......................................................[...] |
------------------------------------------------------------------

     9. СТАДІЯ  РОЗРОБЛЕННЯ ТА СТУПІНЬ ПРОРОБКИ ПРОЕКТУ (необхідне
помітити)

------------------------------------------------------------------
|досліджено та обґрунтовано наукові аспекти ..................% |
|----------------------------------------------------------------|
|досліджено та обґрунтовано технічні аспекти проекту ............|
|..........................................% |
|----------------------------------------------------------------|
|досліджено та обґрунтовано економічні аспекти проекту |
|............% |
|----------------------------------------------------------------|
|проведено експериментальні та теоретичні дослідження |
|.............% |
|----------------------------------------------------------------|
|розроблено робочу документацію .................................|
|........................................................% |
|----------------------------------------------------------------|
|проведено патентні дослідження .......................% |
|----------------------------------------------------------------|
|наявність матеріально-технічної бази ......................% |
|----------------------------------------------------------------|
|наявність необхідного персоналу ................................|
|..........................................................% |
|----------------------------------------------------------------|
|визначено співвиконавців та інвесторів проекту ................%|
------------------------------------------------------------------

     10. МЕТА ПРОЕКТУ ТА ЙОГО СТИСЛИЙ ЗМІСТ:

------------------------------------------------------------------
| |
------------------------------------------------------------------

     11. ХАРАКТЕРИСТИКА   НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ  ПРОДУКЦІЇ,  ЯКА  БУДЕ
СТВОРЕНА ВНАСЛІДОК ВИКОНАННЯ ПРОЕКТУ

------------------------------------------------------------------
| |
------------------------------------------------------------------

     12. ДЕТАЛЬНИЙ ЗМІСТ ПРОЕКТУ*

------------------------------------------------------------------
| |
------------------------------------------------------------------

     13. ОБГРУНТУВАННЯ ПРОЕКТУ

13.1. Ідеї, гіпотези, результати попередніх досліджень та
розробок, які покладені в основу ^ проекту

------------------------------------------------------------------
| |
------------------------------------------------------------------

     13.2. Техніко-економічне   обґрунтування   проекту   (вказати
очікувані обсяги впровадження розробки, навести обрахунки ефекту
від впровадження, довести перевагу-запропонованої-розробки перед
іншими)

------------------------------------------------------------------
| |
------------------------------------------------------------------

     13.3. Календарний план робіт за проектом з розподілом  коштів
між виконавцями

-------------------------------------------------------------------
|N з/п|Найменування| Термін |Виконавець| Обсяги |Науково- |
| |етапу робіт | вико- | |фінансування за|технічна |
| | | нання | | рахунок (тис. |продукція|
| | |(початок | | грн.) | |
| | |закінчен-| | | |
| | |ня,місяць| |---------------| |
| | |- рік) | |держав- |інших | |
| | | | | ного |джерел| |
| | | | |бюджету | | |
|-----+------------+---------+----------+--------+------+---------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
|-----+------------+---------+----------+--------+------+---------|
| 1 | | | | | | |
|-----+------------+---------+----------+--------+------+---------|
| 2 | | | | | | |
|-----+------------+---------+----------+--------+------+---------|
| 3 | | | | | | |
-------------------------------------------------------------------

     13.4. Правове забезпечення впровадження розробки

------------------------------------------------------------------
|Реєстраційний| Назва | Автор | Наявність |Монопольність|
| номер | обхідного|патенту або| прав |використання |
| патенту, |патенту або| know-how |використання| (необх. |
| країна | know-how | | (необх. | помітити) |
| | | | помітити) | |
|-------------+-----------+-----------+------------+-------------|
| | | | [...] | [...] |
|-------------+-----------+-----------+------------+-------------|
| | | | [...] | [...] |
|-------------+-----------+-----------+------------+-------------|
| | | | [...] | [...] |
|-------------+-----------+-----------+------------+-------------|
| | | | [...] | [...] |
------------------------------------------------------------------

     13.5. Власна  оцінка  науково-технічного  рівня розробки,  що
пропонується:

------------------------------------------------------------------
|[...] немає аналогів в світі або краща за існуючи в світі |
|аналоги |
|[...] немає аналогів в Україні |
|[...] краща за існуючи в Україні аналоги по всіх основних |
|показниках |
|[...] перевищує існуючі в Україні аналогічні розробки за |
|окремими показниками |
------------------------------------------------------------------

     14. ФІНАНСОВІ АСПЕКТИ ПРОЕКТУ

14.1 Загальна вартість проекту - тис. грн.

14.2. Строки виконання - рр.

14.3. Інвестори проекту

------------------------------------------------------------------
|N " з/п |Країна| Назва | Джерело | Загальні | Частка |
| | |організації| фінансу- | обсяги |фінансу - |
| | | (прізвище | вання |фінансував-|вання (%) |
| | | особи) |(держбюджет,|ня (тис. | |
| | | | галузеві |грн.) | |
| | | |інноваційні | | |
| | | | фонди, | | |
| | | | Державний | | |
| | | |інноваційний| | |
| | | |фонд, власні| | |
| | | | кошти) | | |
|--------+------+-----------+------------+-----------+-----------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
|--------+------+-----------+------------+-----------+-----------|
| | | | | | |
|--------+------+-----------+------------+-----------+-----------|
| | | | | | |
|--------+------+-----------+------------+-----------+-----------|
| | | | | | |
|----------------------------------------+-----------+-----------|
|РАЗОМ | | 100% |
------------------------------------------------------------------

     14.4. Очікувані витрати на реалізацію проекту (тис. грн.)

----------------------------------------------------------------------------------
|Найме-|Заро-|Відра-|Мате- |Паливо |Витра-|Спец- |Витрати |Інші |Нак- |Всього|
|нуван-|бітна|хуван-|ріали | та |ти на |устатку-| на |витра-|ладні| |
| ня |плат-| ня | та |енер- |служ- |вання |роботи, | ти |вит- | |
|етапу |ня | |комп- |гія для|бові | для | що | |рати | |
|робіт | | |лекту-|наук- |відря-|наукових|виконую- | | | |
| | | | ючі |виробн.|дження|(експер.|ться | | | |
| | | | | цілей | |робіт |сторон- | | | |
| | | | | | | | німи | | | |
| | | | | | | |орга- | | | |
| | | | | | | |нізаціями| | | |
|------+-----+------+------+-------+------+--------+---------+------+-----+------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
|------+-----+------+------+-------+------+--------+---------+------+-----+------|
| | | | | | | | | | | |
|------+-----+------+------+-------+------+--------+---------+------+-----+------|
| | | | | | | | | | | |
----------------------------------------------------------------------------------

     15. ВПРОВАДЖЕННЯ ТА ВИРОБНИЦТВО ПРОДУКЦІЇ

15.1. Напрями витрат

-----------------------------------------------------------------------
| N | Назва етапу |Строки|Обсяги |Бюджетні| Кошти |Кошти|Вла-| Інші |
| | |вико- |фінан- |кошти, %|галузевих|ДІФ, |сні |кошти,|
| | |нання |сування| |інова- | % |кош-| % |
| | | |в тис. | |ційних | |ти, | |
| | | | грн. | |фондів, %| | % | |
|---+-------------+------+-------+--------+---------+-----+----+------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
|---+-------------+------+-------+--------+---------+-----+----+------|
|1. |Проведення | | | | | | | |
| |НДДКР | | | | | | | |
|---+-------------+------+-------+--------+---------+-----+----+------|
|2. |Дослідження | | | | | | | |
| |екологічних | | | | | | | |
| |(соціальн.) | | | | | | | |
| |питань | | | | | | | |
|---+-------------+------+-------+--------+---------+-----+----+------|
|3. |Придбання | | | | | | | |
| |ліцензій та | | | | | | | |
| |know-how | | | | | | | |
|---+-------------+------+-------+--------+---------+-----+----+------|
|4. |Придбання | | | | | | | |
| |технології | | | | | | | |
|---+-------------+------+-------+--------+---------+-----+----+------|
|5. |Модернізація | | | | | | | |
| |устаткування | | | | | | | |
|---+-------------+------+-------+--------+---------+-----+----+------|
|6. |Придбання | | | | | | | |
| |устаткування | | | | | | | |
|---+-------------+------+-------+--------+---------+-----+----+------|
|7. |Придбання | | | | | | | |
| |сировини та | | | | | | | |
| |комплектуючих| | | | | | | |
|---+-------------+------+-------+--------+---------+-----+----+------|
|8. |Пусково- | | | | | | | |
| |налагоджу- | | | | | | | |
| |вальні роботи| | | | | | | |
|---+-------------+------+-------+--------+---------+-----+----+------|
|9. |Витрати на | | | | | | | |
| |управління | | | | | | | |
|---+-------------+------+-------+--------+---------+-----+----+------|
|10.|Початкові | | | | | | | |
| |виробничі | | | | | | | |
| |витрати | | | | | | | |
|---+-------------+------+-------+--------+---------+-----+----+------|
|11.|Інші | | | | | | | |
|---+-------------+------+-------+--------+---------+-----+----+------|
| |ВСЬОГО (тис. | | | | | | | |
| |грн.) | | | | | | | |
-----------------------------------------------------------------------

     15.2. Перелік науково-технічної продукції  (послуг)  що  буде
вироблятися (надаватися)

---------------------------------------------------------------------
|Найменування| Назва | Строк | Річні | Ціна | Річні |
| |підприє- |початку | обсяги | одиниці | обсяги |
| |мства, що |випуску |випуску в |продукції,|випуску в |
| |випускатиме|(рік, |натуральних|(тис.грн) |вартісних |
| |продукцію |квартал)|показниках | |показниках|
| | | | | |(тис.грн.)|
|------------+-----------+--------+-----------+----------+----------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
|------------+-----------+--------+-----------+----------+----------|
| | | | | | |
|------------+-----------+--------+-----------+----------+----------|
| | | | | | |
|------------+-----------+--------+-----------+----------+----------|
| | | | | | |
---------------------------------------------------------------------

     15.3. Очікуваний план реалізації продукції (послуг)

------------------------------------------------------------------
|Рік | Обсяг реалізації всіх видів продукції |
| |-----------------------------------------------------------|
| |ринок України (тис.| ринок країн СНД | зарубіжний ринок |
| | грн.) | (USD) | (USD) |
|----+-------------------+-------------------+-------------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 |
|----+-------------------+-------------------+-------------------|
| | | | |
|----+-------------------+-------------------+-------------------|
| | | | |
|----+-------------------+-------------------+-------------------|
| | | | |
------------------------------------------------------------------

     15.4. Потенційні    споживачі   науково-технічної   продукції
(послуг)

------------------------------------------------------------------
|Країна |Назва організації | Назва продукції |Обсяги споживання |
| | | (послуг) | (% від плану |
| | | | реалізації) |
|-------+------------------+------------------+------------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 |
|-------+------------------+------------------+------------------|
| | | | |
|-------+------------------+------------------+------------------|
| | | | |
|-------+------------------+------------------+------------------|
| | | | |
------------------------------------------------------------------

     16. НАЯВНИЙ ДОСВІД

16.1. Як довго Ви працюєте над цією проблемою -

16.2. Наведіть 2-3 приклади попередніх розробок авторського
колективу у цій або суміжних галузях, які були доведені до
практичного використання

------------------------------------------------------------------
| |
|----------------------------------------------------------------|
| |
------------------------------------------------------------------

     16.3. Чи  була  запропонована  розробка,  в  якійсь   частині
впроваджена раніше III (так, ні)

------------------------------------------------------------------
| Назва підприємства | Обсяги впровадження, оцінка ефекту |
|------------------------+---------------------------------------|
| | |
|------------------------+---------------------------------------|
| | |
------------------------------------------------------------------

     16.4. Чи  одержували  Ви  раніше  або  одержуєте  в даний час
фінансування на роботи, що заявлені у запиті, з інших джерел (так,
ні)

------------------------------------------------------------------
| Назва фінансуючої організації | Обсяги фінансування |
| |-------------------------------|
| | всього |в тому числі по роках|
|--------------------------------+---------+---------------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
|--------------------------------+---------+----+----+---+---+---|
| | | | | | | |
|--------------------------------+---------+----+----+---+---+---|
| | | | | | | |
------------------------------------------------------------------

     16.5. Наукові  публікації  авторського колективу за тематикою
проекту:
монографії ____; статті ____; авторські свідоцтва ____.

Наведіть 2-3 приклади найбільш вагомих публікацій за останні
7 років

------------------------------------------------------------------
| |
|----------------------------------------------------------------|
| |
------------------------------------------------------------------

     17. КАНДИДАТУРИ  МОЖЛИВИХ  ЕКСПЕРТІВ  В   ГАЛУЗІ,   ДО   ЯКОЇ
ВІДНОСИТЬСЯ ПРОЕКТ

------------------------------------------------------------------
| Прізвище, ім'я, по |Науковий ступінь, |Місце роботи |Телефон |
| батькові | посада | | |
|----------------------+------------------+-------------+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 |
|----------------------+------------------+-------------+--------|
| | | | |
------------------------------------------------------------------
_________________________________________________________________

________________
дата

Керівник організації-заявника проекту

_________ _________ __________
(посада) (підпис) (прізвище)

М.П.

Висновки міністерства (відомства) про доцільність та
можливість виконання розробки

_________ _________ __________
(посада) (підпис) (прізвище)

М.П.

Додаток 3
до Порядку формування
Тематичного плану
науково-дослідних
і дослідно-
конструкторських розробок,
які фінансуються за рахунок
коштів Державного бюджету
України, у сфері
наукової діяльності

                             ПЕРЕЛІК
Тематики НДДКР, схваленої і рекомендованої
секцією НТР Мінагрополітики для проходження процедури
тендерного відбору для проходження процедури тендерного відбору

--------------------------------------------------------------------------------
|N з/п| Назва | Пріоритетний | Термін | Обсяги | Рішення | Очікувані |
| |розробки|напрям, базові|виконання,|фінансування,| секції | результати |
| | | установи, | роки | грн. | НТР, |(розрахункова|
| | | заклади з | |-------------| дата, N | економічна |
| | |його науково- | |всього | у |протоколу|ефективність |
| | |інформаційним | | |т.ч. | |та обсяги |
| | |супроводженням| | | на | |впровадження |
| | | | | |2006 | |науково- |
| | | | | |рік | |технічної |
| | | | | | | |продукції) |
|-----+--------+--------------+----------+-------+-----+---------+-------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
|------------------------------------------------------------------------------|
| КПК 2801030 "Прикладні розробки у сфері розвитку сільськогосподарського |
| виробництва" |
|------------------------------------------------------------------------------|
| | | | | | | | |
|------------------------------------------------------------------------------|
| КПК 2801050 "Розробка найважливіших новітніх технологій у сфері розвитку |
| агропромислового комплексу, фінансова підтримка підготовки наукових кадрів" |
|------------------------------------------------------------------------------|
| | | | | | | | |
--------------------------------------------------------------------------------

     Керівник секції НТР
(керівник самостійного структурного підрозділу)
______________
(підпис)

Виконавець: __________
Телефон __________