Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

ГОЛОВНЕ КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНЕ УПРАВЛІННЯ УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 111 від 09.01.2001

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
18 січня 2001 р. за N 37/5228

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства фінансів України
N 1236 від 03.10.20
11)

Про затвердження Положення про Контрольно-ревізійні
управління в Автономній Республіці Крим, областях,
містах Києві і Севастополі

( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Головного
контрольно-ревізійного управління
N 74 від 16.08.20
01
N 320 від 29.11.20
04
N 409 від 18.12.20
06
N 163 від 01.04.20
08 )

На виконання Указу Президента України від 28.11.2000 N 1265/2000 "Про Положення про Головне контрольно-ревізійне управління України" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про Контрольно-ревізійні управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі (додається).

2. Начальникам контрольно-ревізійних управлінь в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі забезпечити виконання вимог цього Положення.

3. Скасувати накази ГоловКРУ України від 21.07.99 N 69 "Про затвердження Типового положення про контрольно-ревізійне управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі", від 27.07.99 N 70 "Про затвердження Положення про контрольно-ревізійне управління в Київській області" та від 05.08.99 N 73 "Про затвердження положень про контрольно-ревізійні управління".

4. Управлінню правової роботи після державної реєстрації довести цей наказ до відома контрольно-ревізійних управлінь в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови ГоловКРУ України Стефанюка I.Б.

Голова М.М.Каленський

Затверджено
Наказ ГоловКРУ України
09.01.2001 N 111

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
18 січня 2001 р. за N 37/5228

Положення
про Контрольно-ревізійні управління в Автономній
Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі

1. Загальні положення

1.1. Контрольно-ревізійні управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі (надалі - Управління) є органами виконавчої влади, входять до складу державної контрольно-ревізійної служби в Україні (надалі - ДКРС) і підпорядковуються Головному контрольно-ревізійному управлінню (надалі - ГоловКРУ) України.

1.2. Управління у своїй діяльності керується Конституцією України ( 254к/96-ВР ) та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністра фінансів України, ГоловКРУ України та цим Положенням, а також іншими нормативно-правовими актами. ( Пункт 1.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006 )

1.3. До складу Управління входять контрольно-ревізійні підрозділи (відділи, групи) в районах, містах, районах у містах, у тому числі міжрайонні контрольно-ревізійні відділи, створені в межах Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя.

Відповідно до Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" ( 2939-12 ) (надалі - Закон) ГоловКРУ України в окремих випадках має право вирішувати питання про надання статусу юридичної особи окремим контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах, у тому числі міжрайонним контрольно-ревізійним відділам.

1.4. Управління координує свою діяльність з місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування, фінансовими органами, державною податковою службою, іншими контрольними органами, органами прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки.

1.5. Управління є юридичною особою, має самостійний кошторис, поточні та вкладні (депозитні) рахунки в банках, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, інші печатки та штампи, відповідні бланки.

За Управлінням закріплене майно, що є державною власністю та належить йому на праві оперативного управління. ( Пункт 1.5 в редакції Наказу Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006 )

2. Основні завдання та функції Управління

2.1. Основним завданням Управління є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в місцевих органах виконавчої влади, в органах місцевого самоврядування, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому. ( Пункт 2.1 в редакції Наказу Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006 )

2.2. Управління, відповідно до завдань, покладених на ДКРС, виконує такі функції:

2.2.1. Організовує роботу підпорядкованих контрольно-ревізійних відділів (груп) щодо виконання ними основних завдань, поставлених чинним законодавством перед органами ДКРС, узагальнює результати державного фінансового контролю і у випадках, передбачених законодавством, повідомляє про них відповідні органи. ( Абзац перший підпункту 2.2.1 пункту 2.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006 )

Здійснює методологічне керівництво і контроль за діяльністю підпорядкованих контрольно-ревізійних підрозділів, узагальнює досвід проведення державного фінансового контролю і поширює його серед контрольно-ревізійних служб, розробляє пропозиції щодо вдосконалення такого контролю. ( Абзац другий підпункту 2.2.1 пункту 2.2 в редакції Наказу Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006 )

2.2.2. Організовує і здійснює державний фінансовий контроль:

проводить у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, цільового та ефективного використання коштів державного та місцевих бюджетів, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності;

здійснює державний фінансовий аудит виконання державних (бюджетних) програм і місцевих бюджетів, діяльності бюджетних установ, суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також інших суб'єктів господарювання, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували в періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно; ( Абзац третій підпункту 2.2.2 пункту 2.2 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 163 від 01.04.2008 )

проводить перевірки державних закупівель; ( Підпункт 2.2.2 пункту 2.2 розділу 2 доповнено абзацом згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 163 від 01.04.2008 )

проводить позапланові ревізії за наявності підстав, передбачених законодавством. ( Підпункт 2.2.2 пункту 2.2 розділу 2 доповнено абзацом згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 163 від 01.04.2008 ) ( Підпункт 2.2.2 пункту 2.2 в редакції Наказу Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006 )

( Підпункт 2.2.3 пункту 2.2 виключено на підставі Наказу Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006 )

2.2.4. Проводить відповідно до законодавства ревізії використання і збереження державного та комунального майна, в тому числі майна, переданого в користування. ( Підпункт 2.2.4 пункту 2.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006 )

2.2.5. Вживає в установленому порядку заходів для усунення виявлених під час державного фінансового контролю порушень законодавства:

передає матеріали державного фінансового контролю органам, які згідно із законодавством виконують контрольні функції, якщо за виявленими фактами порушень прийняття рішення про застосування санкцій не належить до компетенції органів державної контрольно-ревізійної служби;

здійснює аналіз стану додержання фінансової дисципліни і повідомляє про його результати відповідним центральним і місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам;

готує і подає до відповідних органів пропозиції щодо усунення причин і умов, які призвели до недостач державних коштів та матеріальних цінностей, неефективного і не за призначенням витрачання державних фінансових ресурсів, та запобігання їм у подальшому;

звертається до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог до усунення виявлених під час здійснення інспектування та перевірок державних закупівель порушень законодавства з питань збереження і використання активів; у судовому порядку стягує у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами, за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства; ( Підпункт 2.2.5 пункту 2.2 розділу 2 доповнено абзацом згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 163 від 01.04.2008 )

передає правоохоронним органам відповідно до законодавства матеріали інспектування та перевірок державних закупівель у разі встановлення порушень законодавства, що передбачають кримінальну відповідальність або містять ознаки корупційних діянь; інформує правоохоронні органи про факти інших виявлених порушень законодавства. ( Підпункт 2.2.5 пункту 2.2 розділу 2 доповнено абзацом згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 163 від 01.04.2008 ) ( Підпункт 2.2.5 пункту 2.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006 )

2.2.6. Пред'являє керівникам та іншим посадовим особам підконтрольних установ, які ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених у ході ревізій порушень і недоліків. ( Абзац перший підпункту 2.2.6 пункту 2.2 в редакції Наказу Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006 )

Здійснює контроль за їх усуненням і в разі потреби вживає додаткових заходів для їх усунення.

2.2.7. Складає протоколи про адміністративні правопорушення та у передбачених законодавством випадках розглядає справи про адміністративні правопорушення. ( Підпункт 2.2.7 пункту 2.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006; в редакції Наказу Головного контрольно-ревізійного управління N 163 від 01.04.2008 )

2.2.8. У межах, визначених законодавством України, перевіряє і координує роботу контрольно-ревізійних підрозділів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

2.2.9. Здійснює заходи щодо добору, розстановки, виховання, професійної підготовки і перепідготовки кадрів.

2.2.10. Надає організаційно-методичну допомогу контрольно-ревізійним службам місцевих органів виконавчої влади, органам місцевого і регіонального самоврядування та іншим державним органам за їх зверненнями (направлення працівників Управління для участі у нарадах і семінарах, на перевірки в складі комісій облдержадміністрації, райдержадміністрацій, виконкомів місцевих рад у межах повноважень і компетенції ДКРС).

2.2.11. Здійснює заходи щодо комп'ютеризації та створення інформаційно-аналітичної системи ДКРС у контрольно-ревізійних підрозділах на місцях.

2.2.12. Розглядає листи, заяви і скарги громадян, підприємств, установ та організацій про факти порушення законодавства з фінансових питань, вживає згідно із законодавством відповідних заходів за результатами їх розгляду.

2.2.13. Забезпечує ведення та складання звітності про контрольно-ревізійну роботу, її достовірність.

2.2.14. Інформує громадськість через засоби масової інформації про заходи щодо здійснення контролю за додержанням фінансової дисципліни.

2.2.15. Організовує у межах своїх повноважень роботу щодо забезпечення охорони державної таємниці в підрозділах Управління.

2.2.16. Розробляє нормативно-правові акти та методичні документи з питань своєї діяльності. ( Пункт 2.2 доповнено підпунктом 2.2.16 згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006 )

2.3. Управління, у разі необхідності, видає разом з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого і регіонального самоврядування спільні акти. Рішення Управління з питань контрольно-ревізійної діяльності, видані у випадках, передбачених законодавством та у межах його повноважень, є обов'язковими для виконання місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого і регіонального самоврядування, а також підприємствами, установами і організаціями незалежно від форми власності.

2.4. Управління не має права втручатися в господарську діяльність підприємств, установ, організацій та інших суб'єктів господарювання за винятком випадків, передбачених законодавством України.

3. Права Управління

3.1. Управління, відповідно до покладених на нього завдань, а також через підпорядковані йому контрольно-ревізійні підрозділи, має право:

3.1.1. Перевіряти у підконтрольних установах грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (грошових сум, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо).

3.1.2. Безперешкодного доступу при проведенні ревізій на склади, у сховища, виробничі та інші приміщення, що належать підконтрольним установам, для їх обстеження та з'ясування питань, пов'язаних з ревізією.

3.1.3. Зупиняти операції з бюджетними коштами, вносити пропозиції щодо застосування інших заходів у випадках, передбачених законодавством. ( Підпункт 3.1.3 пункту 3.1 розділу 3 в редакції Наказу Головного контрольно-ревізійного управління N 163 від 01.04.2008 )

3.1.4. Залучати на договірних засадах кваліфікованих фахівців органів виконавчої влади, державних фондів, підприємств, установ і організацій для проведення контрольних обмірів будівельних, монтажних, ремонтних та інших робіт, контрольних запусків у виробництво сировини і матеріалів, контрольних аналізів сировини, матеріалів і готової продукції, інших перевірок.

3.1.5. Вимагати від керівників підконтрольних установ, що ревізуються, проведення, у тому числі у присутності посадових осіб органів ДКРС, інвентаризацій основних фондів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і розрахунків; відповідно до законодавства опечатувати каси, касові приміщення, склади та архіви.

3.1.6. Вилучати у підприємств, установ і організацій копії фінансово-господарських та бухгалтерських документів, які свідчать про зловживання, а на підставі рішення суду - вилучати до закінчення ревізії оригінали первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів із складенням опису, який скріплюється підписами представника органу державної контрольно-ревізійної служби та керівника відповідного підприємства, відповідної установи, організації, та залишенням копій таких документів таким підприємствам, установам, організаціям. ( Підпункт 3.1.6 пункту 3.1 розділу 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 163 від 01.04.2008 )

3.1.7. Одержувати від Національного банку України та його установ, банків, інших кредитних установ необхідні відомості, копії документів, довідки про банківські операції та залишки коштів на рахунках об'єктів, що ревізуються, а від інших підприємств і організацій, в тому числі недержавних форм власності - довідки і копії документів про операції та розрахунки з підприємствами, установами, організаціями, що ревізуються.

3.1.8. Одержувати від службових і матеріально відповідальних осіб об'єктів, що ревізуються, письмові пояснення з питань, які виникають у ході ревізій.

3.1.9. Пред'являти, у межах своєї компетенції, керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням законодавства.

3.1.10. У судовому порядку порушувати питання про визнання незаконними договорів, укладених з порушенням законодавства, та стягнення у дохід держави коштів, одержаних підконтрольними установами, за незаконними договорами, без встановлених законом підстав та з порушенням законодавства.

3.1.11. Накладати у випадках, передбачених законодавчими актами, на керівників та інших службових осіб підконтрольних установ адміністративні стягнення.

3.1.12. Звертатись до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

3.1.13. Проводити у суб'єктів господарювання, які мали правові відносини з підконтрольною установою, зустрічні звірки з метою документального підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювались між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку підконтрольної установи.

3.1.14. Звертатися в разі потреби до інших органів державного контролю з питань проведення спільних контрольних заходів у межах повноважень, визначених законодавством.

3.1.15. Порушувати перед керівниками відповідних органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій питання про притягнення до встановленої законом відповідальності посадових осіб, які вчинили порушення.

3.1.16. Отримувати від місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій інформацію, що стосується діяльності та фінансового стану підконтрольної установи, іншого суб'єкта господарювання, відносно якого є підстави для проведення ревізії. ( Розділ 3 в редакції Наказу Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006 )

4. Керівництво Управління

4.1. Управління очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади Головою ГоловКРУ у порядку, встановленому Міністром фінансів України.

Призначення начальника Управління проводиться за погодженням з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською чи Севастопольською міськими державними адміністраціями. ( Пункт 4.1 в редакції Наказу Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006 )

4.1.1. На посаду начальника Управління призначається особа, яка має вищу освіту фінансового або економічного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра або спеціаліста та стаж роботи за фахом в органах ДКРС на керівних посадах нижчої категорії не менше 3 років або стаж роботи на керівних посадах у державній службі не менше 4 років чи в інших сферах економіки не менше 5 років і має досвід роботи щодо управління персоналом.

4.2. Начальник Управління має заступників (у тому числі першого заступника), яких за його поданням призначає на посаду та звільняє з посади Голова ГоловКРУ. ( Пункт 4.2 в редакції Наказу Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006; із змінами, внесеними згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 163 від 01.04.2008 )

4.3. За відсутності начальника Управління його функції виконує один із заступників відповідно до наказу ГоловКРУ. ( Пункт 4.3 розділу 4 в редакції Наказу Головного контрольно-ревізійного управління N 163 від 01.04.2008 )

4.4. Начальник Управління або його заступники за результатами державного фінансового контролю у випадках, передбачених законами, приймають рішення про накладення адміністративних стягнень. ( Пункт 4.4 в редакції Наказу Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006 )

4.5. Начальник Управління у межах своєї компетенції здійснює організаційні та консультативні функції, а саме:

4.5.1. Здійснює керівництво роботою Управління.

4.5.2. Забезпечує виконання покладених на Управління завдань щодо здійснення державного фінансового контролю. ( Підпункт 4.5.2 пункту 4.5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006 )

4.5.3. Несе персональну відповідальність за виконання покладених на Управління завдань і здійснення ним своїх функцій.

4.5.4. Забезпечує подання до ГоловКРУ України звітності про діяльність Управління.

4.5.5. Забезпечує організацію планування та здійснення Управлінням контрольно-ревізійної роботи, бере участь у розробці проектів програм, комплексних заходів, аналітичних матеріалів, пропозицій, прогнозів розвитку сфери державного фінансового контролю. ( Підункт 4.5.5 пункту 4.5 розділу 4 в редакції Наказу Головного контрольно-ревізійного управління N 163 від 01.04.2008 )

4.5.6. Проводить ревізії, перевірки державних закупівель та аудит. ( Пункт 4.5 розділу 4 доповнено підунктом 4.5.6 згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 163 від 01.04.2008 )

4.5.7. Розподіляє обов'язки між заступниками начальника Управління за погодженням з ГоловКРУ та контролює їх роботу. ( Підункт 4.5.7 пункту 4.5 розділу 4 в редакції Наказу Головного контрольно-ревізійного управління N 163 від 01.04.2008 )

4.5.8. Визначає ступінь відповідальності заступників начальника Управління, керівників структурних підрозділів та працівників Управління.

4.5.9. Затверджує наказами положення про підрозділи апарату Управління та підпорядковані територіальні контрольно-ревізійні підрозділи, які не мають статусу юридичної особи.

4.5.10. Призначає та звільняє керівників контрольно-ревізійних відділів у районах, містах, районах у місті або міжрайонних контрольно-ревізійних відділів за погодженням з місцевим органом виконавчої влади та Головою ГоловКРУ України. ( Підпункт пункту 4.5 в редакції Наказу Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006 )

4.5.11. Затверджує посадові інструкції працівників, посади яких віднесено до номенклатури Управління.

4.5.12. Затверджує граничну чисельність, структуру, штатний розпис та кошторис підпорядкованих територіальних контрольно-ревізійних підрозділів. ( Підпункт пункту 4.5 в редакції Наказу Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006 )

4.5.13. У межах своєї компетенції розпоряджається коштами, які спрямовуються на утримання та забезпечення діяльності Управління.

4.5.14. Здійснює організаційні заходи щодо координації контрольно-ревізійної роботи та взаємодії Управління з підрозділами ГоловКРУ України, іншими регіональними КРУ, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, правоохоронними органами.

4.5.15. Забезпечує у межах повноважень, визначених законодавством, координацію роботи Управління з територіальними підрозділами внутрішнього фінансового контролю; погоджує призначення на посаду та звільнення з посади керівників цих підрозділів.

4.5.16. Бере участь у розробці проектів нормативно-правових актів з питань державного фінансового контролю.

4.5.17. Розглядає звернення громадян, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських об'єднань, підприємств, установ та організацій, а також звернення та запити народних депутатів і депутатів місцевого рівня з питань, що належать до компетенції Управління, уживає за результатами розгляду необхідних заходів.

4.5.18. Проводить особистий прийом громадян. ( Підпункт пункту 4.5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006 )

4.5.19. Готує та вносить пропозиції щодо призначення на посади та звільнення з посад, які віднесені до номенклатури ГоловКРУ України, керівних працівників Управління або пропозиції щодо погодження цих питань.

4.5.20. У встановленому порядку призначає працівників апарату Управління та підпорядкованих територіальних контрольно-ревізійних підрозділів на посади, які віднесено до номенклатури Управління.

4.5.21. Видає у межах своїх повноважень накази, організовує та контролює їх виконання.

4.5.22. Звертається до Голови ГоловКРУ України з поданням про застосування заходів заохочення, дисциплінарних стягнень, інших заходів дисциплінарного впливу до заступників начальника Управління, а також про притягнення їх до матеріальної відповідальності. ( Підункт 4.5.22 пункту 4.5 розділу 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 163 від 01.04.2008 )

4.5.23. Контролює стан трудової та виконавської дисципліни у структурних підрозділах Управління, видає накази про заохочення та про притягнення до дисциплінарної відповідальності керівників підпорядкованих контрольно-ревізійних підрозділів і працівників апарату Управління, а також відповідно до напряму основної діяльності Управління організовує та контролює їх виконання.

4.5.24. Забезпечує систематичне підвищення кваліфікації працівників Управління. У відповідності до законодавства забезпечує дотримання державної, службової та комерційної таємниці у напрямах діяльності Управління, ведення діловодства, збереження документів.

4.5.25. Забезпечує дотримання працівниками Управління правил внутрішнього трудового розпорядку, законодавства України з питань державної служби та боротьби з корупцією.

4.6. Начальник Управління має право:

4.6.1. Представляти інтереси Управління у відносинах з органами виконавчої влади, правоохоронними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, а також у судах та господарських судах з питань, що належать до компетенції Управління.

4.6.2. Підписувати направлення на проведення ревізій, аудиту, перевірки державних закупівель, зустрічної звірки в порядку, визначеному законодавством. ( Підпункт 4.6.2 пункту 4.6 в редакції Наказу Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006; із змінами, внесеними згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 163 від 01.04.2008 )

4.6.3. Безпосередньо брати участь у ревізіях підприємств, установ та організацій згідно з чинним законодавством. ( Підпункт 4.6.3 пункту 4.6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006 )

4.6.4. У разі необхідності направляти відповідним контрольно-ревізійним управлінням запити на проведення зустрічних звірок в інших регіонах України. ( Підпункт 4.6.4 пункту 4.6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006 )

4.6.5. Приймає рішення у формі розпорядження про зупинення операцій з бюджетними коштами. ( Пункт 4.6 розділу 4 доповнено підунктом 4.6.5 згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 163 від 01.04.2008 )

4.6.6. Уносити пропозиції до ГоловКРУ України про вдосконалення роботи органів ДКРС. ( Підпункт пункту 4.6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006 )

4.6.7. Вести листування з органами виконавчої влади, іншими фінансовими і контролюючими органами, підприємствами, установами та організаціями з питань, що належать до компетенції Управління, одержувати від них необхідну інформацію та матеріали.

4.6.8. Брати участь у нарадах, семінарах, інших заходах з питань, що належать до компетенції Управління.

4.6.9. Взаємодіяти із засобами масової інформації з питань, що належать до компетенції Управління.

4.7. Для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції Управління, обговорення найважливіших напрямів його діяльності в Управлінні утворюється колегія у складі начальника Управління (голова колегії), його заступників (за посадою), а також інших керівних працівників Управління та підпорядкованих контрольно-ревізійних підрозділів. Члени колегії затверджуються та звільняються від обов'язків Головою ГоловКРУ України за поданням начальника Управління. Рішення колегії проводяться в життя наказами начальника Управління. ( Розділ 4 в редакції Наказу ГоловКРУ N 320 від 29.11.2004 )

5. Правовий захист посадових осіб Управління

5.1. Посадові особи Управління є представниками органів виконавчої влади.

Законні вимоги посадових осіб Управління є обов'язковими для виконання посадовими особами об'єктів, що ревізуються. ( Пункт 5.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006 )

5.2. Втручання в діяльність посадових осіб Управління тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством.

5.3. Посадова особа Управління при виконанні своїх службових обов'язків перебуває під захистом закону. Усі посадові особи Управління підлягають державному обов'язковому страхуванню за рахунок коштів державного бюджету на випадок загибелі або смерті на суму десятирічного грошового утримання за останньою посадою, а в разі поранення, контузії, травм чи каліцтва, захворювання чи інвалідності, що сталися у зв'язку з виконанням службових обов'язків, у розмірі від шестимісячного до п'ятирічного грошового утримання за останньою посадою залежно від ступеня втрати працездатності.

6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення Управління

6.1. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення Управління здійснюється за рахунок асигнувань державного бюджету.

6.2. Гранична чисельність, структура, штатний розпис і кошторис Управління затверджуються ГоловКРУ України. ( Пункт 6.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Головного контрольно-ревізійного управління N 409 від 18.12.2006 )

Перший заступник Голови ГоловКРУ України I.Б.Стефанюк