Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ
04.06.2008 N 11/6-10/6160-ЕП

Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць

(Лист відкликано на підставі Листа
Державної митної служби України
N 11/1-10.10/11562-ЕП від 30.11.20
09)

Щодо посилення контролю за ідентифікацією товарів,
які ввозяться в Україну
в режимі тимчасового ввезення

Повідомляємо, що відповідно до статті 64 Митного кодексу України ( 92-15 ) товари, що перебувають під митним контролем, транспортні засоби можуть ідентифікуватися митними органами.

Ідентифікація здійснюється шляхом накладення митних забезпечень: одноразових номерних запірно-пломбувальних пристроїв, печаток, голографічних міток, нанесення цифрового, літерного чи іншого маркування, ідентифікаційних знаків, проставлення штампів, взяття проб і зразків, складання опису товарів і транспортних засобів, креслень, масштабних зображень, виготовлення фотографій, ілюстрацій, використання товаросупровідної документації тощо.

З метою забезпечення належного контролю при тимчасовому ввезенні на митну територію України та недопущення випадків невірної ідентифікації високоліквідних товарів (ювелірних виробів, дорогоцінного (напівдорогоціного) каміння, наручних годинників, браслетів, виробів високої вартості тощо) митне оформлення цих товарів здійснювати за умови:

обов'язкового зазначення декларантом ідентифікаційних ознак товарів у графі 31 ВМД або обов'язкового зазначення уповноваженою посадовою особою митного органу ідентифікаційних ознак товарів у колонці 7 загального списку товарів книжки (карнета) А.Т.А., розміщеного на звороті та на додаткових аркушах білого відривного документа на ввезення;

застосування фотографування, маркування (у тому числі з виготовленням спеціальних номерних знаків);

забезпечення унесення ідентифікаційних ознак товарів з колонки 7 загального списку книжки (карнета) А.Т.А. до ЄАІС.

Під "ідентифікаційними ознаками" розуміються серійні, заводські номери виробу, інформація щодо клейма ювелірного виробу, а також інші ознаки, що дозволяють однозначно ідентифікувати товари.

Фотокартки повинні відображати загальний вигляд товару. Фотокартки роздруковувати на аркушах білого паперу формату А4 з використанням наявних технічних засобів (ч/б, кольорових принтерів), із вказуванням номерів товарів з ВМД або порядкових номерів товарів з книжки (карнета) А.Т.А. та засвідчувати відбитком штампа під митним контролем.

Роздруковані аркуші також повинні засвідчуватися підписами осіб, які тимчасово ввозять товари, та долучатися до книжок (карнетів) А.Т.А. із унесенням до графи 4 білого невідривного документа на ввезення запису "До книжки (карнета) А.Т.А. долучено фотокартки". Якщо товари тимчасово ввозяться з використанням ВМД, аркуші долучати до документів, що зберігаються в митному органу разом з цією ВМД.

Електронні копії фотокарток зберігати протягом усього часу тимчасового ввезення товарів.

Про заходи, що вживатимуться митними органами у разі втрати чи пошкодження фотокарток, попереджати декларанта.

Звертаємо увагу, що підставою при тимчасовому ввезенні на митну територію України товарів за кодами 7102 10 00 00; 7102 21 00 00; 7102 31 00 00 згідно з УКТЗЕД ( 2371в-14 ) є подання Сертифікату Кімберлійського процесу за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 09.04.2003 N 276, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.04.2003 за N 345/7666.

У разі неможливості забезпечення надійної ідентифікації товарів надавати відмову в їх митному оформленні у режимі тимчасового ввезення на підставі частини другої статті 207 Митного кодексу України ( 92-15 ).

Митне оформлення під час зворотного вивезення вищезазначеної категорії товарів здійснюється за умови обов'язкової перевірки ідентифікаційних ознак товарів, що містяться в графі 31 ВМД або в електронній копії книжки (карнета) А.Т.А. у ЄАІС Держмитслужби, звірки товарів з їх фотокартками.

У разі втрати або неподання декларантом фотокарток під час зворотного вивезення товарів вживати заходів щодо одержання електронних копій цих карток з митниці тимчасового ввезення, а також здійснювати ретельну перевірку товарів, у тому числі, із можливим залученням відповідних експертів у порядку, передбаченому законодавством.

Якщо встановлено невідповідність ідентифікаційних ознак товарів, тій інформації, яка зазначена у відповідній ВМД або в електронній копії книжки (карнета) А.Т.А. у ЄАІС Держмитслужби, розглядати питання щодо складання протоколу про порушення митних правил.

У разі незастосування митницею тимчасового ввезення заходів ідентифікації товарів повідомляти про це зазначену митницю та Держмитслужбу України.

Керівникам митних органів під особисту відповідальність забезпечити неухильне виконання підпорядкованим особовим складом вимог цього листа та довести його під підпис до посадових осіб митниць, які здійснюють митний контроль та митне оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон в митному режимі тимчасового ввезення (із використанням як ВМД, так і книжок (карнетів) А.Т.А.).

Заступник Голови Служби О.О.Федоров