Открытое тестирование
НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ
РІШЕННЯ
11.06.2008 N 1102
Про розгляд пропозицій координаційної
групи щодо внесення змін до Плану розвитку
національного телерадіоінформаційного
простору з проблем запровадження й розвитку
багатоканальних мереж мовлення із застосуванням
мікрохвильових систем діапазону 11,7 - 12,5 ГГц
у період переходу до цифрового телерадіомовлення
Розглянувши пропозиції координаційної групи щодо внесення змін до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору з проблем запровадження й розвитку багатоканальних мереж мовлення із застосуванням мікрохвильових систем діапазону 11,7 - 12,5 ГГц у період переходу до цифрового телерадіомовлення, враховуючи рішення Національної ради від 22.04.2008 N 793, керуючись статтями 21, 22 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" ( 3759-12 ), статтями 17, 24 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" ( 538/97-ВР ), Планом розвитку національного телерадіоінформаційного простору, Національна рада ВИРІШИЛА:
1. Погодити пропозиції координаційної групи згідно з додатком 1 до цього рішення.
2. Внести зміни до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору згідно з додатком 2 до цього рішення.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Національної ради В.Понеділка.
Голова Національної ради В.Шевченко
Відповідальний секретар В.Лясовський
Додаток 1
до рішення Національної ради
11.06.2008 N 1102
Пропозиції
координаційної групи щодо внесення змін
до Плану розвитку національного
телерадіоінформаційного простору
з проблем запровадження й розвитку
мовлення з урахуванням багатоканальних
мереж мовлення із застосуванням
мікрохвильових систем діапазону
11,7 - 12,5 ГГц у період переходу
до цифрового телерадіомовлення
У розвиток впровадження цифрового телерадіомовлення, на виконання рішень Наради щодо "Напрацювання рекомендацій та внесення змін до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору з проблем запровадження і розвитку багатоканальних мереж мовлення із застосуванням мікрохвильових систем діапазону 11,7 - 12,5 ГГц у період переходу до цифрового телерадіомовлення" були обговорені та систематизовані пропозиції членів координаційної групи.
Основні пропозиції:
- Ліцензування провайдерів програмної послуги в багатоканальних ефірних мережах здійснювати за принципом ліцензування мереж мовлення в областях на безконкурсній основі з урахуванням розподілу території України на цифрові зони.
- Вільні канали в ефірних багатоканальних цифрових мережах пропонувати на конкурсних засадах для організації мовлення українськими ТРО місцевого, регіонального мовлення.
- Створення і розвиток ефірних багатоканальних цифрових мереж здійснювати за технологіями та із застосуванням обладнання, можливість роботи яких підтверджена Планом використання радіочастотного ресурсу України: MITPIC, MMDS, "Телевізійне село" та інші.
- Пропозицію фінансового управління по "Розрахунку ліцензійного збору з використанням систем типу MITRIC" взяти за основу для організації мовлення в аналоговому форматі.
- Для ліцензування цифрового формату мовлення в мережах MITRIC, в тому числі з новими частотними сітками, Національній раді надіслати до УДЦР подання на узгодження використання в раніш виділених для аналогового мовлення частотних діапазонах цифрових форматів телевізійного сигналу та нових частотних сіток.
- Для 100% покриття цифровим телевізійним мовленням території в зоні дії базових станцій, побудованих згідно з рекомендаціями та висновками УДЦР, підтвердженими ліцензіями Національної ради, відповідно до пунктів 1, 2 статті 22 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" ( 3759-12 ), дозволити застосовувати мікроретранслятори - "репітори" загальною потужністю до 10 мВт. При цьому мікроретранслятори - "репітори", не розширюючи зони впевненого прийому сигналу з базової станції, тільки покривають сигналом "тіньові зони". Будівництво мікроретрансляторів - "репіторів" здійснювати згідно проектних рішень, із обов'язковим внесенням адреси (координат) їх розташування в перелік передавачів у додатку до ліцензії Національної ради.
- Розробникам та виробникам обладнання внести до НКРЗ в Реєстр обладнання дані щодо мікроретрансляторів - "репіторів" і надати Національній раді всі необхідні матеріали для подання до НКРЗ про включення таких мікроретрансляторів - "репіторів" до переліку обладнання, яке може використовуватись на бездозвільній основі.
- Для оптимізації взаємодії Національної ради та УДЦР по попередньому прорахунку висновків щодо ЕМС, заяви на прорахунок частот подавати з інформацією про те, чи входять або входитимуть дані передавачі до складу мереж багатоканального мовлення.
- Національній раді звернутися до УДЦР з пропозицією видавати дозвіл на використання РЧР на мережі мовлення включно з головною, базовими станціями та мікроретрансляторами - "репіторами".
- Для підтримки пропозиції НАТУ на застосування знижок при розрахунку платежів по підготовці висновків про ЕМС направити відповідного листа до НКРЗ.
Начальник відділу перспективних досліджень
та контролю за технічною якістю мовлення В.Блінков
Додаток 2
до рішення Національної ради
11.06.2008 N 1102
Пропозиції
щодо внесення змін та доповнень до Плану
розвитку національного
телерадіоінформаційного простору
(в редакції від 03.10.2007)
Розділ "Розвиток каналів та мереж телерадіомовлення"
Вилучити останнє речення:
"У разі неможливості прорахунку частотного ресурсу для DVB-T Національна рада направляє до УДЦР подання для прорахунку на вторинній основі частотного ресурсу для застосування багатоканальних технологій "Телесело" та MITPIC".
Розділ доповнити таким текстом:
"Виконання Плану розвитку з використанням наявного частотного ресурсу для мовлення у стандарті DVB-T забезпечує більшу частину жителів України сучасним цифровим теле- та радіомовленням. Але стовідсоткове покриття всієї території країни DVB-T-мовленням як технічно, організаційно, так і фінансово надзвичайно складне завдання.
Для розвитку телевізійного мовлення на селі, в прикордонних територіях, територіях, де існують так звані "тіньові зони" додатково до державної програми за підтримки місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування залучати комерційні телеорганізації.
Будівництву багатоканальних ефірних телемереж за технологіями MITPIC, MMDS, "Телевізійне село" тощо за технічними розробками ТРО, що мають на меті вирішення питань телевізійного мовлення на селі, підтримується при одержанні ліцензій провайдера програмної послуги за умови пріоритету в програмній концепції вітчизняних телепрограм, що надаються телеглядачам на безкоштовній основі.
ТРО, які вже мають ліцензії провайдера програмної послуги з використання багатоканальних ефірних телемереж з головними та базовими станціями при внесенні змін до ліцензії у зв'язку зі збільшенням кількості програм, зміною програмної концепції, надається перевага в ліцензуванні, за умови поширення території мовлення на сільську та проблемні по забезпеченню мовленням території.
При формуванні обласних, районних планів розвитку телерадіоінформаційного простору залучати ТРО, що мають кваліфікований кадровий потенціал, технічно та фінансово спроможні виконати поставлені завдання в заявлені строки.
При розбудові регіональних, обласних мереж комерційними ТРО надається підтримка у співпраці з підприємствами Концерну РРТ щодо використання висотних споруд, оренди приміщень тощо.
Прорахунок висновків щодо ЕМС розбудови мереж у сільських районах виконується із застосуванням знижуючих коефіцієнтів до тарифів.
Розбудова мереж у сільських районах проводиться за сприяння, підтримки та по узгодженню з місцевими органами самоврядування та забезпечення їх дозвільними документами НКРЗ, УДЦР та Національної ради.
Планування розвитку телерадіопростору на рівні області проводиться із визначенням термінів розбудови мереж, технології, джерел забезпечення фінансування будівництва, переліку соціальних завдань ТРО, яка пропонує розбудову мереж у сільських районах.
Координаторами та ініціаторами по плануванню розвитку телерадіоінформаційного простору та підготовки і організації роботи на рівні області можуть виступити представники Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення в областях спільно з представниками секретаріатів Національної ради".
Начальник відділу перспективних досліджень
та контролю за технічною якістю мовлення В.Блінков