Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
10.09.2008 N 276

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
1 жовтня 2008 р. за N 920/15611

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Правління Національного банку України
N 213 від 30.05.20
12)

Про затвердження Змін
до Інструкції про організацію виготовлення,
випуску в обіг і реалізації пам'ятних монет України
та сувенірної продукції

Відповідно до статей 7, 33 та 42 Закону України "Про Національний банк України" ( 679-14 ) і з метою вдосконалення проведення операцій з реалізації пам'ятних монет України та сувенірної продукції Правління Національного банку України постановляє:

1. Затвердити Зміни до Інструкції про організацію виготовлення, випуску в обіг і реалізації пам'ятних монет України та сувенірної продукції, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 14.01.2005 N 8, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.02.2005 за N 124/10404 (зі змінами), що додаються.

2. Департаменту готівково-грошового обігу (Р.В.Кисельов) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома структурних підрозділів центрального апарату, територіальних управлінь і структурних одиниць Національного банку України для використання в роботі.

3. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на виконавчого директора з питань готівково-грошового обігу О.В.Дащенка та Департамент готівково-грошового обігу (Р.В.Кисельов).

В.о. Голови А.В.Шаповалов

Затверджено
Постанова Правління
Національного банку України
10.09.2008 N 276

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
1 жовтня 2008 р. за N 920/15611

Зміни
до Інструкції про організацію виготовлення,
випуску в обіг і реалізації пам'ятних монет України
та сувенірної продукції

1. У главі 1:

1.1. У пункті 1.1 слова "монет, у тому числі інвестиційних, пам'ятних, ювілейних, сувенірних (далі - монети) тощо" замінити словами "пам'ятних монет (далі - монети)".

1.2. У пункті 1.2:

абзац четвертий виключити.

У зв'язку з цим абзаци п'ятий - чотирнадцятий вважати відповідно четвертим - тринадцятим;

доповнити пункт з урахуванням алфавітного порядку терміном такого змісту:

"аукціон з продажу пам'ятних монет України та сувенірної продукції (далі - аукціон) - продаж пам'ятних монет України та сувенірної продукції, унаслідок якого їх власником стає той учасник (юридична чи фізична особа), який під час проведення торгів запропонував найвищу ціну".

2. У главі 2:

2.1. Пункт 2.1 викласти в такій редакції:

"2.1. Департамент готівково-грошового обігу (далі - Департамент) розробляє перспективні довгострокові програми й річний план випуску монет та сувенірної продукції України на наступний рік (далі - план випуску монет) і подає його до 1 травня поточного року Правлінню Національного банку на розгляд та затвердження".

2.2. В абзаці першому пункту 2.4 слова і цифри "але не більше 25 найменувань на рік" виключити.

2.3. Абзац другий пункту 2.5 після слова "Департаментом" доповнити словами "Центральним сховищем".

3. У главі 3:

3.1. Назву глави доповнити словами "та сувенірної продукції".

3.2. Пункт 3.1 після слів "ескізи (дизайн) монети" доповнити словами "де зазначаються вхідний номер Національного банку і дата реєстрації".

3.3. У пункті 3.3 слово "п'яти" замінити словом "десяти".

3.4. Доповнити главу після пункту 3.7 новим пунктом 3.8 такого змісту:

"3.8. Банкнотно-монетний двір розробляє ескізи сувенірної продукції на підставі затвердженого Правлінням Національного банку плану випуску монет і передає їх на розгляд Голови Національного банку або його заступника чи виконавчого директора з питань готівково-грошового обігу.

Після затвердження оригіналів ескізів сувенірної продукції одним з вищезазначених керівників вони передаються до Банкнотно-монетного двору для подальшої роботи".

4. У главі 4:

4.1. Назву глави доповнити словами "та сувенірної продукції".

4.2. Пункт 4.1 після слова "передає" доповнити словами "разом із супровідним листом".

4.3. Пункт 4.2 викласти в такій редакції:

"4.2. Розгляд Департаментом представлених гіпсових моделей монет здійснюється протягом п'яти днів за участю відповідальних працівників управління експертизи, захисту грошей і нумізматики Департаменту, головного технолога, авторів ескізів монет, скульпторів - виконавців цих гіпсових моделей".

4.4. У пункті 4.5:

абзац шостий виключити.

У зв'язку з цим абзаци сьомий - одинадцятий уважати відповідно абзацами шостим - десятим;

абзац десятий доповнити словами "та засвідчується підписом художника - автора ескізу монети".

4.5. Доповнити главу після пункту 4.8 новим пунктом 4.9 такого змісту:

"4.9. У разі необхідності виготовлення гіпсових моделей сувенірної продукції їх розгляд та затвердження здійснюються аналогічно до порядку розгляду і затвердження гіпсових моделей монет".

5. У главі 5:

5.1. Назву глави доповнити словами "та сувенірної продукції".

5.2. У пункті 5.2:

абзац перший після слова "ярликах" доповнити словами "по дві на кожному ярлику (крім монет великих типорозмірів)";

після абзацу дванадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:

"познака технічних умов".

У зв'язку з цим абзац тринадцятий уважати відповідно абзацом чотирнадцятим.

5.3. У пункті 5.8:

абзац шостий виключити.

У зв'язку з цим абзаци сьомий - дванадцятий уважати відповідно абзацами шостим - одинадцятим;

абзац одинадцятий після слова "протокол" доповнити словами "засвідчений підписом художника - автора ескізу монети".

5.4. Доповнити главу після пункту 5.13 новим пунктом 5.14 такого змісту:

"5.14. Розгляд та затвердження зразків сувенірної продукції здійснюються аналогічно до порядку розгляду і затвердження зразків монет".

6. У другому реченні абзацу першого пункту 6.3 глави 6 слова "Прес-службі Національного банку України" замінити словами "Департаменту зовнішньоекономічних відносин".

7. У главі 8:

7.1. Назву глави викласти в такій редакції:

"Розподіл монет і сувенірної продукції Операційному та територіальним управлінням Національного банку".

7.2. Пункт 8.4 викласти в такій редакції:

"8.4. Розподіл монет і сувенірної продукції Операційному та територіальним управлінням Національного банку здійснюється на підставі підготовленого Департаментом розпорядження, яке підписується заступником Голови Національного банку або виконавчим директором з питань готівково-грошового обігу".

7.3. Доповнити главу новим пунктом 8.5 такого змісту:

"8.5. У разі виникнення в Операційного та територіальних управлінь Національного банку додаткової потреби в монетах і сувенірній продукції або за їх наявності в кількості, більшій, ніж їм необхідна, вони надсилають Департаменту заявки за підписом керівника або його заступника, у яких зазначаються найменування, кількість і вид металу. На підставі отриманих заявок і залежно від наявності монет та сувенірної продукції в Центральному сховищі або в Операційному та територіальних управліннях Національного банку Департамент готує відповідне розпорядження, яке засвідчується підписом заступника Голови Національного банку або виконавчого директора з питань готівково-грошового обігу".

8. Глави 9 та 10 викласти в такій редакції:

"9. Документальне оформлення операцій з монетами
та сувенірною продукцією, що здійснюються
в системі Національного банку

9.1. Видача монет, які мають гривневий номінал, виробів з використанням монет або банкнот національної валюти в сувенірній упаковці здійснюється згідно з відповідними розпорядженнями і емісійними дозволами Національного банку за описом цінностей у національній валюті України, що перевозяться, видатковим позабалансовим ордером у Центральному сховищі та видатковим ордером в Операційному і територіальних управліннях Національного банку.

Разом із зазначеними документами оформляється накладна на відпуск цінностей у системі Національного банку України (додаток 7) на вартість їх виготовлення (у накладній підписи матеріально відповідальних осіб та інкасаторів не ставляться). Один примірник накладної видається інкасаторам для передавання отримувачеві.

Видача сувенірної продукції, що не має гривневого номіналу та не виконує функції засобу платежу, здійснюється згідно з розпорядженням Національного банку за накладною на відпуск цінностей у системі Національного банку України, яка складається із зазначенням вартості виготовлення і на якій матеріально відповідальні особи та інкасатори ставлять підписи про передавання цінностей. Два примірники накладної на відпуск цінностей у системі Національного банку України видаються інкасаторам.

Упаковка монет та сувенірної продукції має бути непошкодженою.

9.2. Доставлені інкасаторами монети та сувенірну продукцію матеріально відповідальні особи приймають з перевіркою правильності їх пакування і формування відповідно до вимог нормативно-правових актів з питань касової роботи.

9.3. На двох примірниках опису цінностей у національній валюті України, що перевозяться, матеріально відповідальні особи ставлять підпис про прийняття монет, які мають гривневий номінал, виробів з використанням монет або банкнот національної валюти України в сувенірній упаковці, а інкасатори - про їх здавання. Один примірник опису цінностей у національній валюті України, що перевозяться, після підпису і засвідчення відбитком печатки матеріально відповідальних осіб передається інкасаторам.

9.4. Матеріально відповідальні особи, які прийняли сувенірну продукцію, що не має гривневого номіналу і не виконує функції засобу платежу, та інкасатори, які здали її, ставлять підпис на двох примірниках накладної на відпуск цінностей у системі Національного банку України. Один примірник цієї накладної після підпису і засвідчення відбитком печатки матеріально відповідальних осіб передається інкасаторам.

9.5. У день зарахування до запасів готівки у сховищах монет та виробів з використанням монет або банкнот національної валюти України в сувенірній упаковці Операційне та територіальні управління Національного банку надсилають Центральному сховищу і Департаменту відповідне підтвердження. Також Центральному сховищу надсилається підтвердження про отримання цінностей за вартістю їх виготовлення згідно з накладною на відпуск цінностей у системі Національного банку України.

10. Операції, що здійснюються з пошкодженими монетами
та сувенірною продукцією

10.1. У разі виявлення Центральним сховищем, Операційним або територіальним управлінням Національного банку пошкоджених монет та сувенірної продукції створена згідно з наказом керівника комісія в складі завідувача сектору, касира та експерта складає акт про встановлення пошкоджених або з дефектом виробника пам'ятних монет, сувенірної продукції (додаток 3).

Якщо комісією встановлено причини пошкоджень, в акті про встановлення пошкоджених або з дефектом виробника пам'ятних монет, сувенірної продукції зазначаються вид пошкоджень і причини їх виникнення.

10.2. Операційне та територіальні управління Національного банку здійснюють відправлення пошкоджених монет і сувенірної продукції до Центрального сховища в установленому порядку разом із двома примірниками актів про встановлення пошкоджених або з дефектом виробника пам'ятних монет, сувенірної продукції.

10.3. Центральне сховище передає до Банкнотно-монетного двору монети та сувенірну продукцію з прихованим дефектом виробника, що отримані від Операційного або територіальних управлінь Національного банку або виявлені під час перерахування Центральним сховищем, для відшкодування останнім вартості їх виготовлення або заміни в разі дії гарантійного строку.

10.4. Центральне сховище передає пошкоджені монети та сувенірну продукцію із дорогоцінних металів до Банкнотно-монетного двору для знищення в установленому порядку зображення на монетах або сувенірній продукції з подальшим поверненням до Центрального сховища. Витрати на проведення Банкнотно-монетним двором знищення зображення на монетах або сувенірній продукції відшкодовуються Центральним сховищем і відносяться на статтю "Інші неопераційні витрати".

10.5. Повернені Банкнотно-монетним двором пошкоджені монети та сувенірна продукція із дорогоцінних металів із знищеним зображенням Центральне сховище здає до Державної скарбниці. Під час передавання зазначених монет вартість їх виготовлення списується Центральним сховищем на інші неопераційні витрати, а отримані від Державної скарбниці України кошти зараховуються до складу інших неопераційних доходів.

10.6. Накопичені пошкоджені монети та сувенірну продукцію із недорогоцінних металів Центральне сховище передає до Банкнотно-монетного двору для їх утилізації в установленому порядку".

9. Доповнити Інструкцію новою главою 11 такого змісту:

"11. Складання проектів планів доходів та витрат
від реалізації монет і сувенірної продукції

11.1. Департамент, Операційне та територіальні управління Національного банку в установленому порядку розробляють проект щорічного плану доходів від продажу монет та сувенірної продукції (далі - доходи) і витрат, пов'язаних із виготовленням монет та сувенірної продукції, запланованих до реалізації (далі - витрати), і передають їх в установлені терміни Фінансовому департаменту. Департамент під час здійснення розподілу монет і сувенірної продукції враховує затверджений щорічний план доходів.

11.2. Планові показники доходів розробляються в установленому порядку Департаментом, Операційним і територіальними управліннями Національного банку з урахуванням даних проекту плану випуску монет у наступному році, діючих цін на монети та сувенірну продукцію, даних щодо обсягів реалізованих монет та сувенірної продукції за попередній рік і в поточному році, наявних залишків монет та сувенірної продукції в Операційному, територіальних управліннях Національного банку, Центральному сховищі, а також рекомендацій, наданих Фінансовим департаментом, і подаються Департаменту та Фінансовому департаменту в установлені терміни.

11.3. Планові показники витрат розробляються в установленому порядку Операційним і територіальними управліннями Національного банку з урахуванням даних проекту плану випуску монет у наступному році, вартості виготовлення монет, наявних залишків монет та сувенірної продукції в Операційному, територіальних управліннях Національного банку, Центральному сховищі, а також рекомендацій, наданих Фінансовим департаментом, і подаються Департаменту та Фінансовому департаменту в установлені терміни.

11.4. Операційне та територіальні управління Національного банку подають протягом 15 днів після закінчення відповідного звітного періоду (кварталу) пропозиції щодо змін затверджених проектів планів доходів і витрат на подальші планові періоди поточного року Департаменту, який після розгляду та аналізу пропозицій Операційного і територіальних управлінь Національного банку надає відповідні пропозиції Фінансовому департаменту".

У зв'язку з цим глави 11, 12 уважати відповідно главами 12, 13.

10. У главі 12:

10.1. Доповнити новим пунктом 12.3 такого змісту:

"12.3. Реалізація монет та сувенірної продукції може здійснюватися територіальними управліннями Національного банку юридичним і фізичним особам через проведення аукціонів шляхом укладання договорів з товарними біржами".

У зв'язку з цим пункти 12.3 - 12.15 уважати відповідно пунктами 12.4 - 12.16.

10.2. У першому реченні пункту 12.6 слово "ювілейні" виключити.

10.3. У пункті 12.8 слова "для формування касових документів дня" виключити.

11. Додаток 2 доповнити колонкою такого змісту: "строк уведення в обіг".

12. У тексті додатків 3 - 5 слова "та ювілейних", "і ювілейні", "та ювілейні" виключити.

13. У додатку 7 слова "номер посвідчення" виключити.

Заступник директора Департаменту готівково-грошового обігу Р.В.Кисельов