Открытое тестирование
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Затверджено
Наказ МОЗ України
19.07.2005 N 360
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
20 липня 2005 р. за N 784/11064
Інструкція
про порядок зберігання, обліку та знищення
рецептурних бланків та вимог-замовлень
( Дію Інструкції призупинено до 01.10.2006 згідно з Наказами
Міністерства охорони здоров'я
N 539 від 20.10.2005
N 348 від 31.05.2006
N 525 від 17.09.2008 )
( У тексті Порядку слова "та лікарського засобу трамадол
(незалежно від його торговельної назви та лікарської
форми (далі - трамадол)" та "та трамадол" в усіх
відмінках виключено згідно з Наказом Міністерства
охорони здоров'я N 525 від 17.09.2008 )
1. Лікувально-профілактичні заклади отримують рецептурні бланки ф-1 через відповідні управління охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій, а спеціальні рецептурні бланки ф-3 - через аптечні склади (бази) або місцеві управління (відділи) охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій.
Рецептурні бланки ф-1 видаються медичним працівникам у необхідній кількості для роботи протягом місяця.
Юридичні і фізичні особи, які займаються медичною практикою на підприємницьких засадах, рецептурні бланки ф-1 отримують за домовленістю в місцевих управліннях (відділах) охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій або вирішують питання їх придбання самостійно.
2. Спеціальні бланки ф-3 відпускаються лише суб'єктам господарювання, лікарі яких мають право виписувати на таких бланках наркотичні (психотропні) лікарські засоби.
3. Рецептурні бланки повинні зберігатися:
-бланки ф-1 - у замкнених шафах,
-бланки ф-3 - у замкнених вогнетривких сейфах.
4. Наказом суб'єкта господарювання призначається особа, яка відповідає за зберігання, облік та видачу рецептурних бланків. Облік рецептурних бланків ф-3 ведеться в спеціальних журналах (книгах) обліку за формою згідно з чинним законодавством.
Сторінки журналу повинні бути пронумеровані, а журнал - прошнурований, завірений підписом керівника та печаткою суб'єкта господарювання.
5. Медичні працівники, які виписують лікарські засоби на спеціальних рецептурних бланках ф-3, є відповідальними за схоронність цих бланків.
6. Запас спеціальних рецептурних бланків ф-3 на поточні потреби в лікувально-профілактичних закладах не повинен перевищувати одномісячної потреби в них.
7. При звільненні медичного працівника залишки рецептурних бланків повертаються до місця їх отримання.
8. Один раз на квартал постійно діюча інвентаризаційна комісія лікувально-профілактичного закладу перевіряє наявність бланків Рецептів у відповідальної особи і відповідність їх кількості даним, зазначеним у книзі обліку.
У разі невідповідності книжкового залишку і фактичної наявності особа, яка відповідає за отримання, зберігання і видачу рецептурних бланків, несе відповідальність у встановленому порядку.
9. Органи охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій зобов'язані регулярно контролювати лікувально-профілактичні заклади щодо забезпечення схоронності рецептурних бланків.
10. Після закінчення терміну зберігання рецептів ф-3 та вимог (замовлень) на наркотичні (психотропні) лікарські засоби вони знищуються в порядку, установленому законодавством.
11. Після закінчення терміну зберігання рецептів ф-1 та вимог (замовлень), крім зазначених у п. 10 цієї Інструкції, вони знищуються шляхом спалювання комісією, яка призначається керівником закладу. Комісія складає відповідний акт знищення, що затверджується керівником закладу.
Заступник голови Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення Ю.В.Підпружников