Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ
НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
12.07.2007 N 46

Про затвердження Порядку розміщення тимчасово
вільних коштів Фонду соціального страхування
від нещасних випадків на виробництві
та професійних захворювань України,
у тому числі резерву коштів, на вкладних
(депозитних) рахунках

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду
соціального страхування від нещасних випадків
на виробництві та професійних захворюваньв
N 52 від 03.10.20
08 )

З метою врегулювання питання щодо розміщення тимчасово вільних коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, у тому числі резерву коштів, на вкладних (депозитних) рахунках, керуючись Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23 вересня 1999 року N 1105-XIV та постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 2003 року N 111 "Про затвердження Порядку розміщення тимчасово вільних коштів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, у тому числі резерву коштів цих фондів, на вкладних (депозитних) рахунках", із змінами, правління Фонду постановляє:

1. Затвердити Порядок розміщення тимчасово вільних коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, у тому числі резерву коштів, на вкладних (депозитних) рахунках, що додається.

2. Представникам держави, застрахованих осіб і роботодавців подати виконавчій дирекції Фонду кандидатури до складу конкурсної комісії для проведення відбору банків.

3. Визнати такими, що втратили чинність:

3.1. Порядок використання прибутку, одержаного від розміщення на вкладних (депозитних) рахунках тимчасово вільних коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затверджений постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 25.10.2005 року N 46.

3.2. Порядок створення та використання резерву коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затверджений постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 25.10.2005 року N 64.

3.3. Порядок проведення конкурсного відбору банків для розміщення тимчасово вільних коштів, у тому числі резерву коштів, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України на вкладних (депозитних) рахунках, затверджений постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 27.03.2003 року N 19.

Голова правління Г.Галиць

Затверджено
Постанова правління Фонду
соціального страхування
від нещасних випадків
на виробництві
та професійних захворювань
України
12.07.2007 N 46

Порядок
розміщення тимчасово вільних коштів Фонду
соціального страхування від нещасних випадків
на виробництві та професійних захворювань України,
у тому числі резерву коштів, на вкладних
(депозитних) рахунках

1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23 вересня 1999 року N 1105-XIV (далі - базовий Закон), постанови Кабінету Міністрів України від 22 січня 2003 року N 111 "Про затвердження Порядку розміщення тимчасово вільних коштів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, у тому числі резерву коштів цих фондів, на вкладних (депозитних) рахунках" із змінами.

1.2. Порядок визначає умови створення та використання резерву коштів, розміщення тимчасово вільних коштів, у тому числі резерву коштів, та використання прибутку, одержаного від їх розміщення на вкладних (депозитних) рахунках Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонд) в банківських установах з метою забезпечення виконання завдань, передбачених статтею 1 базового Закону ( 1105-14 ).

1.3. У цьому Порядку зазначені нижче терміни вживаються у такому значенні:

- тимчасово вільні кошти, у тому числі резерв коштів - обсяг коштів Фонду, які фактично перебувають на рахунках Фонду та відволікання яких не призводить до заборгованості із здійснення страхових виплат і надання соціальних послуг відповідно до законодавства;

- прибуток (відсотки) - кошти, одержані від розміщення тимчасово вільних коштів, у тому числі резерву коштів, на вкладних (депозитних) рахунках;

- конкурс - спосіб відбору банків з метою забезпечення розміщення тимчасово вільних коштів Фонду, у том числі резерву коштів, на вкладних (депозитних) рахунках;

- конкурсна комісія - комісія, яка забезпечує підготовку та проведення конкурсу;

- конкурсна документація - пакет документів, що містить конкурсну пропозицію;

- конкурсна пропозиція - пропозиція щодо виконання конкурсного завдання;

- конкурсне завдання - завдання, яке повинні виконати учасники конкурсу;

- претендент - юридична особа, яка має виключне право на підставі ліцензії Національного банку України здійснювати банківську діяльність.

2. Створення резерву коштів

2.1. Резервні кошти Фонду створюються за рахунок коштів на здійснення страхування від нещасних випадків за умови відсутності заборгованості з відшкодування страхових виплат, надання медичних та соціальних послуг, своєчасного забезпечення фінансування поточних витрат, що відповідно до законодавства здійснюються за рахунок коштів Фонду.

2.2. Резерв коштів передбачається щорічно правлінням Фонду при затвердженні бюджету в межах, визначених правлінням.

2.3. Формування резерву здійснюється шляхом зарахування коштів Фонду на окремий поточний рахунок Фонду, відкритий у Державному казначействі України (далі - казначейський рахунок) на підставі рішення виконавчої дирекції Фонду.

3. Розміщення тимчасово вільних коштів,
у тому числі резерву коштів

3.1. Тимчасово вільні кошти, у тому числі резерв коштів Фонду, перераховуються з поточних рахунків, відкритих в Державному казначействі України, на вкладні (депозитні) рахунки, відкриті виконавчою дирекцією Фонду у відповідних банківських установах України, визначених на конкурсній основі.

3.2. Рішення про суми тимчасово вільних коштів, які фактично перебувають на рахунку Фонду та відволікання яких не призводить до заборгованості із здійснення страхових виплат і надання медико-соціальних послуг відповідно до законодавства, для розміщення на вкладних (депозитних) рахунках приймає правління Фонду за поданням виконавчої дирекції Фонду.

Розмір суми тимчасово вільних коштів, які підлягають розміщенню на вкладних (депозитних) рахунках банківських установ, не може перевищувати семиденний обсяг видатків на здійснення страхових виплат та надання медико-соціальних послуг.

3.3. З метою уникнення ризику втрати тимчасово вільні кошти, у тому числі резерв коштів, розміщуються відповідно до законодавства на вкладних (депозитних) рахунках в установах різних комерційних банків, які провадять діяльність на банківському ринку України не менше п'яти років і дотримуються нормативів Національного банку не менше трьох років.

3.4. Умови банківського обслуговування та збереження резервних коштів (тимчасово вільних коштів) визначаються договором між банком, відібраним на конкурсній основі, і виконавчою дирекцією Фонду.

3.5. Виконавча дирекція Фонду щокварталу інформує правління Фонду про кошти (відсотки), одержані Фондом від розміщення тимчасово вільних коштів на вкладних (депозитних) рахунках.

4. Проведення конкурсного відбору банків
для розміщення тимчасово вільних коштів,
у тому числі резерву коштів фонду
на вкладних (депозитних) рахунках

4.1. Порядок оголошення конкурсу

4.1.1. Рішення про проведення конкурсу приймається виконавчою дирекцією фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Рішення про проведення конкурсу повинно містити:

- інформацію про обсяг тимчасово вільних коштів;

- інформацію про дату проведення конкурсу (не раніш як через 30 календарних днів після прийняття зазначеного рішення);

- кінцеву дату подання конкурсної документації (не пізніш як за 10 календарних днів до дати проведення конкурсу);

- конкурсне завдання та перелік конкурсної документації, яку претендент повинен подати для участі у конкурсі;

- адресу, за якою подаються документи на конкурс;

- вимоги до претендента, який бере участь у конкурсі;

- умови проведення конкурсу, критерії та порядок визначення переможців конкурсу.

Рішення про проведення конкурсу публікується у газетах "Урядовий кур'єр" або "Голос України" протягом 3-х робочих днів з моменту його прийняття.

4.1.2. Для проведення конкурсу правління Фонду створює конкурсну комісію у складі не менше 9 осіб.

До складу конкурсної комісії входять представники наглядової ради Фонду (у складі трьох чоловік - по одному представнику від кожної представницької сторони), правління Фонду (у складі трьох чоловік - по одному представнику від кожної представницької сторони), директор виконавчої дирекції Фонду або його заступник, інші керівні працівники Фонду, а також представники Національного банку України (за згодою).

4.1.3. Перше засідання конкурсної комісії проводиться не пізніш як у перші 10 робочих днів після затвердження правлінням складу комісії, наступні засідання - у визначені комісією терміни.

На першому засіданні конкурсна комісія обирає з числа її членів голову та секретаря комісії.

Засідання комісії вважається правомочним, якщо на ньому присутні більше половини її членів, але за умови наявності представників кожної представницької сторони. Рішення комісії приймається простою більшістю голосів членів комісії, присутніх на засіданні. Голос голови комісії є вирішальним у разі рівного розподілу голосів. ( Абзац третій пункту 4.1.3 в редакції Постанови Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань N 52 від 03.10.2008 )

Рішення конкурсної комісії оформляється протоколом, який підписується всіма її членами, які брали участь у голосуванні. У разі незгоди члена комісії з її рішенням він може письмово викласти свою позицію, яка додається до протоколу засідання комісії.

4.1.4. До компетенції конкурсної комісії належить:

- затвердження конкурсного завдання, форми заяви на участь у конкурсі, змісту оголошення про проведення конкурсу;

- одержання та реєстрація конкурсної документації в порядку, визначеному комісією;

- визначення на підставі поданих конкурсних документів учасників конкурсу;

- встановлення бальної системи оцінки конкурсних пропозицій учасників;

- проведення конкурсу;

- визначення переможців конкурсу;

- подання правлінню Фонду на затвердження протоколу про визначення банківських установ - переможців конкурсу.

4.2. Конкурсна документація

4.2.1. Для участі в конкурсі претендент повинен подати конкурсній комісії такі документи:

- заяву на участь у конкурсі;

- довіреність на ім'я особи, яка представлятиме інтереси претендента під час проведення конкурсу;

- засновницькі документи претендента або їх нотаріально засвідчені копії;

- банківську ліцензію Національного банку на здійснення претендентом банківських операцій з рахунками юридичних та фізичних осіб або засвідчену в установленому порядку її копію;

- аудиторський висновок про фінансовий стан претендента на останню звітну дату;

- інформацію про фінансовий стан претендента на перше число місяця, в якому подаються документи, та підтвердження Національного банку про її відповідність фінансовому звіту на останню звітну дату;

- інформацію Національного банку щодо відсутності у претендента протягом останніх шести місяців порушень обов'язкових економічних нормативів, установлених Національним банком;

- конкурсну пропозицію.

4.2.2. Конкурсна документація оформляється українською мовою. Конкурсна документація, що надійшла після встановленого в оголошенні кінцевого терміну про проведення конкурсу, не розглядається.

Секретар конкурсної комісії реєструє конкурсну документацію та видає претенденту довідку із зазначенням дати і часу реєстрації. Претендент засвідчує в книзі реєстрації своїм підписом факт прийняття в нього конкурсної документації.

Претендент має право відкликати конкурсну документацію до кінцевого терміну її прийняття, повідомивши про це комісію письмово.

4.2.3. Наступного дня після закінчення кінцевого терміну подання конкурсної документації конкурсна комісія проводить засідання, на якому розкриває конверти з конкурсною документацією та дає оцінку конкурсним пропозиціям. За наявності вичерпної інформації рішення про визначення переможців приймається комісією протягом трьох робочих днів з моменту відкриття конвертів.

У разі коли інформація, що міститься у конкурсній документації, є недостатньою для прийняття рішення про визначення переможців, конкурсна комісія має право звертатися до претендентів за роз'ясненнями та наданням додаткової інформації стосовно виконання конкурсного завдання. При цьому термін подання додаткової інформації не може перевищувати 10 робочих днів з дня відкриття конвертів з конкурсною документацією.

4.3. Визначення переможців конкурсу

4.3.1. Переможцями конкурсу визнаються не менш як три претенденти, пропозиції яких відповідають умовам конкурсного завдання та одержали найвищу оцінку.

За наявності менш як трьох претендентів конкурс вважається таким, що не відбувся, про що конкурсна комісія повідомляє правління Фонду.

4.3.2. Рішення правління Фонду про затвердження протоколу про визначення банківських установ - переможців конкурсу є підставою для укладання виконавчою дирекцією Фонду договору з переможцями конкурсу. Договір повинен бути укладений не пізніш як протягом 10 робочих днів після затвердження правлінням Фонду протоколу про визначення банківських установ - переможців конкурсу.

4.3.3. Про результати конкурсу конкурсна комісія письмово повідомляє всіх його учасників протягом 10 робочих днів з дня визначення переможців та надає інформацію про результати конкурсу в тому ж порядку, в якому було оголошено конкурс.

4.3.4. Результати конкурсу можуть бути оскаржені відповідно до чинного законодавства. При цьому подання скарги не зупиняє виконання рішення про визначення переможців. У разі задоволення правлінням Фонду скарги оголошується новий конкурс, в якому претендент, який оскаржив рішення про результати попереднього конкурсу, може брати участь на загальних підставах.

4.3.5. Використання відомостей, що містяться у конкурсній документації, здійснюється з додержанням вимог чинного законодавства про інформацію.

4.3.6. Конкурсна документація зберігається виконавчою дирекцією Фонду протягом трьох років, а для переможців конкурсу - протягом трьох років з моменту закінчення терміну дії укладеного з ними договору.

4.3.7. Організаційне забезпечення проведення конкурсу здійснює виконавча дирекція Фонду.

5. Використання резерву коштів

5.1. Резервні кошти Фонду можуть використовуватись на підставі розпорядчого акта виконавчої дирекції Фонду або рішення правління Фонду щодо здійснення поточних витрат для забезпечення виконання завдань страхування від нещасного випадку, визначених чинним законодавством.

5.2. Виконавча дирекція Фонду має право у будь-який час без будь-яких обмежень використовувати резервні кошти для здійснення поточних витрат щодо забезпечення виконання завдань страхування від нещасного випадку.

Використання резервних коштів Фонду на інші потреби, не визначені цим Порядком, не дозволяється.

5.3. Виконавча дирекція Фонду звітує перед правлінням Фонду про використання резерву коштів та подає на затвердження правління звіт про його використання.

6. Використання прибутку

6.1. Прибуток (відсотки), одержаний від розміщення тимчасово вільних коштів, у тому числі резерву коштів, на вкладних (депозитних) рахунках, зараховується на єдиний централізований рахунок Фонду, як складова надходжень коштів Фонду і використовується ним відповідно до законодавства для фінансування статутних завдань Фонду.

6.2. Використання прибутку (відсотків) Фондом на інші потреби, не визначені цим Порядком, не дозволяється.