Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

Про діяльність Національного банку України
в період фінансової кризи та стан виконання рішень
Верховної Ради України з цих питань

Заслухавши та обговоривши доповідь виконуючого обов'язки Голови Національного банку України про діяльність Національного банку України в період фінансової кризи, а також зважаючи на відсутність належного реагування з боку Національного банку України на рішення Верховної Ради України, прийняті в межах парламентського контролю, Верховна Рада України постановляє:

1. Доповідь виконуючого обов'язки Голови Національного банку України про діяльність Національного банку України в період фінансової кризи взяти до відома.

2. Визнати роботу Національного банку України в період фінансової кризи незадовільною.

3. Визнати обсяги і процедури рефінансування, які здійснювалися Національним банком України протягом жовтня - грудня 2008 року та організацію ним валютного ринку такими, що за попереднім висновком Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань перевірки діяльності Національного банку України в період фінансової кризи є непрозорими, упередженими на користь окремих фінансових структур, сприяли різкій девальвації національної валюти та поглибленню інфляції.

4. У зв'язку з тим, що Верховна Рада України висловила недовіру Голові Національного банку України Стельмаху В.С., який відповідно до Закону України "Про Національний банк України" ( 679-14 ) несе персональну відповідальність за діяльність Національного банку України, двічі звернулася до Президента України з відповідною пропозицією, а Президент України не вжив заходів згідно з Конституцією України ( 254к/96-ВР ), вважати неприпустимим подальше перебування Стельмаха В.С. на посаді Голови Національного банку України.

5. Визнати такою, що втратила чинність, Постанову Верховної Ради України від 16 грудня 2004 року N 2244-IV "Про призначення Стельмаха В.С. на посаду Голови Національного банку України".

6. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Голова Верховної Ради України В.ЛИТВИН

м. Київ, 26 січня 2009 року
N 904-VI