Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Департамент митного контролю в пунктах пропуску

ЛИСТ
30.01.2009 N 09/193-ЕП

Начальникам регіональних
митниць,
Начальникам митниць

(Лист відкликано на підставі Листа
Державної митної служби України
N 11/1-10.09/920-ЕП від 01.02.20
10)

Про використання ЗПП

Отримані від митних органів проблемні питання щодо використання одноразових запірно-пломбувальних пристроїв (далі - ЗПП), опрацьовані Департаментом організації митного контролю у пунктах пропуску.

Надаємо додаткові роз'яснення щодо застосування зазначених засобів ідентифікації.

ЗПП застосовуються з метою посилення контролю за увезенням товарів на митну територію України автомобільним транспортом через пункти пропуску для автомобільного та морського сполучення. Їх використання повинно забезпечити виявлення митними органами фактів несанкціонованого доступу до товарів, що переміщуються автомобільним транспортом під митним контролем, або вантажних відділень цих транспортних засобів.

Випадки, у яких застосовуються ЗПП визначені у наказі Держмитслужби від 13.11.08 N 1270 та конкретизовані у листах Держмитслужби від 25.12.08 N 11/1-9/11468-ЕП та від 30.12.08 N 09/3067-ЕП.

Таким чином, на даний час ЗПП застосовуються митним органами при переміщенні товарів автомобільним транспортом через пункти пропуску для автомобільного та морського сполучення під час здійснення операцій, пов'язаних з увезенням товарів на митну територію України, у тому числі, переміщенням їх митною територією України транзитом. Зазначаємо при цьому, що під час увезення товарів транспортними засобами, що не мають свідоцтва про допущення дорожніх транспортних засобів до перевезень вантажів під митними печатками і пломбами, а конструкція транспортного засобу дозволяє здійснити пломбування вантажного відділення, митниця відправлення у цьому випадку повинна здійснити накладення ЗПП.

У разі надходження до митниці призначення від митниці відправлення товарів у транспортних засобах без накладення ЗПП, митниця призначення повинна інформувати про такі випадки митницю відправлення та одночасно вживати додаткових заходів щодо здійснення митного контролю з урахуванням вимог частини другої статті 55 Митного кодексу України ( 92-15 ).

Звертаємо увагу на дотримання пункту 4.9 Порядку використання ЗПП щодо накладання ЗПП у випадку перевезення консолідованих товарів або переогляду товарів посадовими особами митної варти. Зазначений пункт передбачає, що зняття та накладання ЗПП у цих випадках здійснюється згідно з цим Порядком. Тобто, після зняття ЗПП, як це передбачено п. 4.6 Порядку, та митного оформлення товару, митниця призначення направляючи товар до наступної митниці, здійснює накладання ЗПП, як це визначено пунктами 4.1-4.2 Порядку.

При здійсненні митного огляду товарів і транспортних засобів, що переміщуються митною територією України транзитом, посадова особа митниці призначення переконавшись у відсутності слідів несанкціонованого відкриття вантажних відсіків, пошкоджень елементів ЗПП та звірки його номеру з відомостями, занесеними до товаросупровідних документів, повинна зняти використане ЗПП. Після завершення митного огляду, накладення ЗПП на транспортний засіб, що слідує за межі митної території України, не здійснюється.

У разі, якщо митний огляд товарів і транспортного засобу не здійснювався, ЗПП залишається на транспортному засобі, що слідує за межі митної території України.

Інформуємо крім того, що з урахуванням інших пропозицій митних органів щодо використання ЗПП, Департаментом митного контролю підготовлено проект наказу Держмитслужби про внесення деяких змін до Порядку, затвердженого наказом Держмитслужби від 13.11.08 N 1270.

Директор Департаменту А.І.Сербайло