Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 5 березня 2009 р. N 172
Київ
Про затвердження Порядку утилізації компонентів рідкого
ракетного палива та інших токсичних хімічних речовин,
що зберігаються у Збройних Силах
Відповідно до статті 9 Закону України "Про оборону України" ( 1932-12 ) Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок утилізації компонентів рідкого ракетного палива та інших токсичних хімічних речовин, що зберігаються у Збройних Силах (додається).
2. Міністерству оборони привести у тримісячний строк власні рішення у відповідність з Порядком, затвердженим цією постановою.
Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 березня 2009 р. N 172
Порядок
утилізації компонентів рідкого ракетного палива
та інших токсичних хімічних речовин, що зберігаються
у Збройних Силах Загальна частина
1. Цей Порядок визначає процедуру утилізації компонентів рідкого ракетного палива та інших токсичних хімічних речовин, що зберігаються у Збройних Силах і за своїм якісним (технічним) станом непридатні для подальшого використання або їх відновлення технологічно неможливе чи економічно недоцільне, у тому числі ті, що заборонені для застосування за висновками лабораторних випробувань або відповідними нормативними документами (далі - компоненти палива та хімічні речовини).
Згідно з міжнародними договорами, укладеними від імені Уряду України, можуть встановлюватися інші процедури утилізації компонентів палива та хімічних речовин (далі - утилізація).
2. Утилізація здійснюється шляхом проведення підготовчих, організаційних, наукових, технічних, виробничих та інших робіт, спрямованих на безпечну та екологічно чисту зміну властивостей компонентів палива та хімічних речовин, зокрема якісних чи хімічних, результатом яких є отримання вторинної сировини, виготовлення виробів цивільного та/або подвійного призначення, що можуть бути використані в національній економіці (далі - продукти утилізації).
3. Утилізація може здійснюватися за державним оборонним замовленням, за процедурою закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти або за іншою процедурою, передбаченою законодавством.
4. Замовником робіт з утилізації, зокрема за державним оборонним замовленням, є Міноборони, яке:
забезпечує здійснення контролю за якісним (технічним) станом компонентів палива та хімічних речовин;
замовляє науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи з утилізації;
забезпечує розроблення нормативних документів з питань утилізації за погодженням з МНС;
організовує науково-технічне супроводження робіт з утилізації, здійснює контроль за проведенням робіт із створення виробничих потужностей (установок, обладнання) для утилізації;
складає план заходів з утилізації, контролює разом з МНС його виконання;
забезпечує підготовку компонентів палива та хімічних речовин до утилізації в місцях їх зберігання;
укладає договори (контракти) з утилізації;
проводить перевірку поданих виконавцем робіт з утилізації (далі - виконавець робіт) документів та на підставі акта виконаних робіт обчислює їх кошторисну вартість і здійснює оплату за рахунок коштів, передбачених на виконання відповідної бюджетної програми;
подає щороку до 30 січня Кабінетові Міністрів України та Мінекономіки звіт про номенклатуру і кількість утилізованих компонентів палива та хімічних речовин, а також напрями використання продуктів утилізації та відходів.
5. Міноборони визначає за формою згідно з додатком та подає кожні два роки на затвердження Кабінетові Міністрів України перелік компонентів палива та хімічних речовин, що зберігаються у Збройних Силах і підлягають утилізації.
6. Затверджений Кабінетом Міністрів України перелік компонентів палива та хімічних речовин, що підлягають утилізації, є підставою для складення Міноборони в установленому порядку щорічного плану утилізації, підготовки та подання пропозицій до основних показників державного оборонного замовлення, а також для здійснення відповідно до законодавства процедури вибору виконавців робіт.
7. Виконавцями робіт можуть бути суб'єкти господарювання усіх форм власності, які мають власні або орендовані виробничі потужності, проводять роботи з утилізації компонентів палива та хімічних речовин, розробляють технології, модернізують існуючі і створюють нові потужності, за умови, що такі суб'єкти у передбачених законодавством випадках здійснили сертифікацію, атестування виробництва та/або отримали відповідні дозволи, ліцензії на провадження певної господарської діяльності, пов'язаної з утилізацією.
8. Контроль за виконанням робіт з утилізації у межах своїх повноважень здійснюють Міноборони, МНС та інші органи виконавчої влади.
Підготовка компонентів палива
та хімічних речовин до утилізації
9. Підготовка компонентів палива та хімічних речовин до утилізації включає розсекречення матеріальних носіїв секретної інформації стосовно компонентів палива та хімічних речовин, визначення їх якісного (технічного) стану, проведення вантажно-розвантажувальних робіт, перевезення зазначених компонентів та речовин до місць утилізації.
10. Розсекречення матеріальних носіїв секретної інформації стосовно компонентів палива та хімічних речовин, визначення якісного (технічного) стану зазначених компонентів та речовин здійснюється відповідно до законодавства у місцях їх зберігання.
11. План заходів щодо підготовки компонентів палива та хімічних речовин до утилізації та розмір плати за їх надання військовими частинами Збройних Сил визначається у договорах (контрактах), що укладає Міноборони з виконавцями робіт.
12. Перевезення компонентів палива та хімічних речовин до місць утилізації здійснюється за участю МНС відповідно до законодавства з питань перевезення небезпечних вантажів.
13. Компоненти палива та хімічні речовини передаються на утилізацію разом з документами, що підтверджують їх якісний (технічний) стан.
Проведення утилізації
14. Роботи з утилізації проводяться після укладення Міноборони договорів (контрактів) з виконавцем робіт, в яких обов'язково зазначаються обсяги компонентів палива та хімічних речовин, що підлягають утилізації, вартість і строки робіт, планований обсяг продуктів утилізації та їх вартість.
15. У разі коли проведення робіт з утилізації неможливе, компоненти палива та хімічних речовин підлягають знищенню в установленому порядку.
Знищення здійснюється у спосіб, що забезпечує безпеку персоналу, навколишнього природного середовища і населення від шкідливого впливу виробничих процесів та продуктів утилізації.
16. Компоненти палива та хімічні речовини передаються військовими частинами Збройних Сил виконавцям робіт в установленому порядку без передачі права власності на зазначені компоненти, речовини і продукти утилізації на підставі договорів (контрактів), зазначених у пункті 14 цього Порядку.
17. Утилізація здійснюється з використанням технологій, для впровадження яких створено і введено в експлуатацію виробничі потужності та які забезпечують безпеку персоналу, навколишнього природного середовища і населення від шкідливого впливу виробничих процесів та продуктів утилізації.
18. Діяльність з утилізації провадиться з дотриманням вимог законодавства, зокрема з питань охорони праці, пожежної та техногенної безпеки, охорони навколишнього природного середовища, промислової безпеки, поводження з об'єктами підвищеної небезпеки.
19. Продукти утилізації повинні відповідати національним стандартам.
20. Фактичний обсяг продуктів утилізації та відходів визначається шляхом проведення службами технічного контролю виконавців робіт за погодженням з представниками замовника натуральних вимірювань, результати яких відображаються в актах виконаних робіт.
21. Реалізація продуктів утилізації здійснюється виконавцями робіт або підприємствами (організаціями), уповноваженими Кабінетом Міністрів України на реалізацію військового майна на внутрішньому ринку відповідно до Положення про порядок відчуження та реалізації військового майна Збройних Сил, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2000 р. N 1919 (Офіційний вісник України, 2001 р., N 1-2, ст. 26), за цінами, які визначені за погодженням з Міноборони за результатами аналізу поточних ринкових цін.
Кошти, отримані від реалізації продуктів утилізації (за винятком витрат на їх реалізацію та виплату комісійної винагороди, розмір яких визначається у договорах (контрактах), укладених Міноборони), перераховуються у п'ятиденний строк до державного бюджету згідно із Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік.
22. Відходи утилізації підлягають видаленню або захороненню виконавцем робіт згідно з вимогами Закону України "Про відходи" (187/98-ВР ).
23. Виконавець робіт щомісяця до 20 числа наступного періоду подає Міноборони звіт, в якому містяться відомості про:
отримані компоненти палива та хімічні речовини, підтверджені первинними обліковими документами;
кількість і номенклатуру продуктів утилізації, їх вартість;
кількість та хімічний склад відходів;
кошторисну вартість витрат на утилізацію, яка обчислюється з урахуванням затверджених цін (тарифів) і фактичної кількості утилізованих компонентів палива та хімічних речовин.
Особливості виконання робіт з утилізації
за державним оборонним замовленням
24. До державного оборонного замовлення включаються:
науково-дослідні, дослідно-конструкторські роботи із створення нових технологій утилізації;
роботи з утилізації, які з урахуванням реалізації її продуктів є збитковими;
пошукові науково-дослідні, дослідно-конструкторські та експериментальні роботи з визначення безпечних режимів поводження з виробами, що містять хімічні речовини, під час вилучення з них у процесі утилізації токсичних хімічних речовин;
впровадження нових технологій утилізації;
створення необхідного для утилізації обладнання;
створення нових чи модернізація існуючих виробничих потужностей.
25. Визначення виконавців робіт, підготовка пропозицій щодо їх виконання і фінансування робіт, пов'язаних з утилізацією за державним оборонним замовленням, здійснюється відповідно до Закону України "Про державне оборонне замовлення" (464-14 ).
Особливості утилізації за процедурою закупівлі товарів,
робіт і послуг за державні кошти
26. Договори (контракти) про закупівлю товарів, робіт і послуг з утилізації за рахунок державних коштів укладаються Міноборони з виконавцями робіт відповідно до нормативно-правових актів, що визначають порядок закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти.
Додаток
до Порядку
Перелік |
(тонн) |
Міністр оборони ____________ ______________________ |
___ ____________ 20__ р. |