Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 5 березня 2009 р. N 192
Київ

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 375 від 19 травня 2010
р.)

Про внесення змін до Порядку використання
коштів, передбачених у державному бюджеті
для реструктуризації вугільної
та торфодобувної промисловості

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реструктуризації вугільної та торфодобувної промисловості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2005 р. N 749 (Офіційний вісник України, 2005 p., N 34, ст. 2032; 2007 p., N 20, ст. 801), зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 березня 2009 р. N 192

Зміни,
що вносяться до Порядку використання
коштів, передбачених у державному
бюджеті для реструктуризації
вугільної та торфодобувної промисловості
( 749-2005)

1. Пункт 1 викласти у такій редакції:

"1. Цей Порядок визначає напрями використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Реструктуризація вугільної та торфодобувної промисловості, в тому числі погашення заборгованості за спожиту у минулих роках електричну енергію державними вугледобувними підприємствами, на яких здійснюються заходи з підготовки до ліквідації, у сумі 160 000,0 тис.грн." (далі - бюджетні кошти).".

2. Абзац четвертий пунктів 2 і 4 виключити.

3. Доповнити пункт 2 абзацами такого змісту:

"погашення заборгованості за спожиту у минулих роках електричну енергію державними вугледобувними підприємствами, на яких здійснюються заходи з підготовки до ліквідації (далі - вугледобувні підприємства).

Видатки капітального характеру здійснюються у 2009 році за рахунок коштів Стабілізаційного фонду, передбачених пунктом 3 частини першої статті 76 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" ( 835-17 ) відповідно до проектів ліквідації шахт для фінансування робіт, пов'язаних з гідроекологічною безпекою сусідніх шахт, що діють, і охороною навколишнього природного середовища, з розроблення таких проектів за переліком, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Перелік повинен містити такі відомості:

назва проекту ліквідації та напрями використання коштів;

дата початку виконання робіт, передбачених проектом;

загальна кошторисна вартість проекту, зокрема вартість робіт капітального характеру;

залишкова вартість проекту станом на 1 січня 2009 р., зокрема робіт капітального характеру;

вартість робіт капітального характеру за проектом, що підлягають виконанню у 2009 році, і обсяг їх бюджетного фінансування".

4. У пункті 3 слова "а також для виконання ремонтно-відновлювальних робіт на підприємствах з видобування бурого вугілля" замінити словами "а також вугледобувним підприємствам, які здійснюють розрахунки, пов'язані з погашенням заборгованості за спожиту у минулих роках електричну енергію".

5. Доповнити Порядок ( 749-2005 ) підпунктами 4-1 - 4-5 такого змісту:

"4-1. Вугледобувні підприємства та енергопостачальники складають та підписують акти звіряння заборгованості за спожиту в минулих роках електричну енергію станом на 1 січня 2009 p. і подають їх до 1 березня Мінвуглепрому.

4-2. Мінвуглепром:

складає до 15 березня 2009 р. реєстр актів звіряння заборгованості вугледобувних підприємств за спожиту у минулих роках електричну енергію, який є підставою для проведення розподілу бюджетних коштів. У реєстрі зазначається загальний обсяг заборгованості кожного вугледобувного підприємства і обсяг заборгованості, що підлягає погашенню у 2009 році, зокрема за рахунок 160 000 тис. гривень нарахованих і несплачених зобов'язань державного підприємства "Енергоринок" перед державним бюджетом із збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію за минулі роки;

подає до 17 березня 2009 р. реєстр Мінпаливенерго і Державному казначейству та інформує вугледобувні підприємства про заплановані обсяги фінансування, пов'язаного з погашенням заборгованості, у межах видатків державного бюджету за джерелами.

4-3. Розрахунки проводяться за рахунок коштів, що надходять у сумі 160 000 тис. гривень, як зобов'язання державного підприємства "Енергоринок" перед державним бюджетом із збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію за минулі роки на підставі укладених договорів між вугледобувними підприємствами і енергопостачальниками у межах обсягів, визначених у реєстрі актів звіряння заборгованості вугледобувних підприємств за спожиту у минулих роках електричну енергію. Примірний договір затверджує Державне казначейство за погодженням з Мінвуглепромом і Мінпаливенерго.

Після укладення договорів енергопостачальники подають щомісяця до 10 числа їх копії Мінвуглепрому, який складає зведений реєстр таких договорів, подає його щомісяця до 17 числа Державному казначейству з копіями договорів та протягом трьох днів повідомляє Державне казначейство про обсяг проведених розрахунків.

Перерахування бюджетних коштів здійснюється з єдиного казначейського рахунка у порядку, встановленому Державним казначейством за погодженням з Мінфіном.

Для проведення розрахунків усі їх учасники, крім енергопостачальників та державного підприємства "Енергоринок", відкривають рахунки в органах Державного казначейства.

Енергопостачальники та державне підприємство "Енергоринок" проводять розрахунки за спожиту електричну енергію через відкриті в установах уповноваженого банку поточні рахунки із спеціальним режимом використання.

Мінвуглепром перераховує бюджетні кошти на рахунки вугледобувних підприємств, відкриті в органах Державного казначейства, для перерахування на поточні рахунки енергопостачальників із спеціальним режимом використання з метою проведення розрахунків відповідно до договорів з оптовим постачальником електричної енергії, який перераховує зазначені кошти до державного бюджету як збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію.

Для проведення розрахунків у графі платіжного доручення "Призначення платежу" додатково зазначається "Пункт 5 статті 6 Закону про Державний бюджет України на 2009 рік" ( 835-17 ).

4-4. Кошти Стабілізаційного фонду, не використані станом на 27 грудня бюджетного року, підлягають поверненню до 31 грудня до спеціального фонду державного бюджету.

4-5. Мінвуглепром щомісяця до 20 числа наступного періоду подає Мінфіну звіт про використання коштів Стабілізаційного фонду за затвердженою ним формою.".