Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

МІНІСТЕРСТВО ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ

НАКАЗ
24.03.2009 N 120/425

(Наказ скасовано на підставі Наказу
Міністерства вугільної промисловості України,
Фонду державного майна України
N 167/665 від 30.04.20
09)

(В державній реєстрації відмовлено на підставі Наказу
Міністерства юстиції України
N 694/5 від 16.04.20
09)

Про затвердження Положення
про проведення відкритих аукціонів
з продажу майна структурних підрозділів
державних вугледобувних підприємств

Керуючись Цивільним ( 435-15 ) та Господарським кодексами України ( 436-15 ), Законом України "Про управління об'єктами державної власності" ( 185-16 ) та на виконання протокольного доручення Кабінету Міністрів України від 16.03.2009 N 18 наказуємо:

Затвердити Положення про проведення відкритих аукціонів з продажу майна структурних підрозділів державних вугледобувних підприємств, що додається.

Міністр вугільної промисловості України В.Полтавець

В.о. Голови Фонду державного майна України Д.Парфененко

Затверджено
спільним наказом
Мінвуглепрому,
Фонду державного майна
24.03.2009 N 120/425

Положення
про проведення відкритих аукціонів
з продажу майна структурних підрозділів
державних вугледобувних підприємств

Загальна частина

1. Це Положення визначає механізм та спосіб відчуження майна структурних підрозділів державних вугледобувних підприємств за процедурою відкритого аукціону.

2. Терміни, що вживаються у цьому Положенні, мають таке значення:

об'єкти державної власності (далі - майно) - матеріальні активи, які відповідно до законодавства визнаються основними фондами (засобами);

відчуження майна - передача права власності на майно юридичним чи фізичним особам за процедурами та у спосіб, що передбачені цим Положенням;

державні вугледобувні підприємства (далі - підприємство/суб'єкт господарювання) - юридичні особи, основним видом економічної діяльності яких є підземне або відкрите добування кам'яного вугілля та лігніту (бурого вугілля), до складу яких можуть входити на правах структурних підрозділів шахти, розрізи та інші допоміжні структурні підрозділи, які технологічно пов'язані з добуванням вугілля;

оцінка майна - процес визначення його вартості на дату оцінки, яка збігається з датою інвентаризації, за процедурою, встановленою нормативно-правовими актами з оцінки майна;

відкритий аукціон (далі - аукціон) - спосіб продажу майна, за яким його власником стає покупець, що в ході торгів запропонував за нього найвищу ціну;

організатор аукціону - Державна акціонерна компанія "Національна мережа аукціонних центрів" (ДАК "НМАЦ");

початкова вартість продажу - визначена шляхом проведення незалежної оцінки вартість, з якої розпочинається продаж майна;

покупець - юридична або фізична особа, державна частка якої у статутному фонді складає не більше 25 %, що стала переможцем аукціону;

продавець - державне вугледобувне підприємство.

Інші терміни, які використовуються у цьому Положенні, вживаються у значенні, наведеному в актах законодавства, що регулюють питання правового режиму власності відповідного майна та питання управління майном, його оцінки та бухгалтерського обліку.

3. Дія цього Положення поширюється на відчуження майна структурних підрозділів державних вугледобувних підприємств після отримання в установленому чинним законодавством порядку згоди Мінвуглепрому на відчуження цього майна.

4. Відчуження майна структурного підрозділу державного вугледобувного підприємства здійснюється шляхом його продажу на аукціоні. Об'єктом продажу на аукціоні може бути лише повний перелік майна (основних засобів) структурного підрозділу державного вугледобувного підприємства на останню звітну дату, що передує продажу, та який складає єдиний технологічний цикл з видобутку вугілля, а також задіяний безпосередньо у виробничому процесі видобутку корисних копалин із застосуванням гірничих технологій.

5. Відчуження майна може здійснюватися лише за умови врахування особливостей індивідуально визначеного майна структурного підрозділу державного вугледобувного підприємства, наявності встановлених законодавчими актами обтяжень чи обмежень стосовно розпорядження майном.

Загальні вимоги щодо проведення аукціону

6. Відчуження майна шляхом його продажу здійснюється на конкурентних засадах - на аукціоні, що проводить ДАК "НМАЦ".

Під час здійснення продажу на аукціоні суб'єкт господарювання після надання згоди суб'єктом управління на відчуження майна забезпечує на підставі Примірного договору про проведення аукціонів укладення договору з ДАК "НМАЦ" про проведення аукціону з продажу майна структурного підрозділу державного вугледобувного підприємства.

7. Суб'єкт господарювання під час здійснення продажу на аукціоні подає Державній акціонерній компанії "Національна мережа аукціонних центрів" документи, які підтверджують надання згоди на відчуження такого майна суб'єктом управління.

Підготовка до проведення аукціону

8. Підготовка до проведення продажу майна на аукціоні включає:

надання суб'єктом управління згоди на відчуження майна;

підготовку суб'єктом господарювання інформації про майно та умови його продажу;

затвердження суб'єктом управління умов продажу;

проведення заходів щодо визначення потенційних покупців;

укладення договору про проведення аукціону з ДАК "НМАЦ".

9. Інформація про майно, що підлягає продажу, повинна містити такі відомості:

найменування об'єкта, його місцезнаходження, первісну (переоцінену) вартість та суму зносу;

відомості про майно (технічні характеристики, рік випуску тощо);

початкову вартість продажу майна;

умови продажу майна (зокрема, провадження тих видів економічної діяльності, які є на дату підписання договору купівлі-продажу, протягом не менше 5 років; недопущення звільнення і скорочення працівників підприємства з ініціативи Покупця протягом 2 років, відшкодування витрат, пов'язаних з продажем майна тощо), які затверджені органом управління;

кінцевий строк прийняття заяви про участь в аукціоні;

час та місце ознайомлення з майном;

час та місце проведення аукціону;

адресу, номер телефону, час роботи служби з організації аукціону.

10. Інформація про майно, що підлягає продажу на аукціоні, публікується не пізніше, ніж за 30 календарних днів до дати проведення аукціону в газеті "Урядовий кур'єр" та в офіційному друкованому виданні органу державної влади або органу місцевого самоврядування за місцем знаходження підприємства.

11. Строк призначення аукціону не повинен перевищувати 12 місяців з дня надання згоди на продаж майна.

12. Суб'єкт господарювання після надання згоди на продаж майна може розсилати потенційним покупцям інформаційне повідомлення про продаж майна із запрошенням до участі в аукціоні.

13. Аукціон припиняється і об'єкт знімається з аукціону на вимогу будь-кого з його учасників, суб'єкта управління, якщо:

не виконано вимоги щодо змісту інформації, передбаченої пунктом 17 цього Положення, та строку її опублікування;

не надано в установленому порядку згоди суб'єкта управління на відчуження об'єкта продажу.

Умови участі покупців в аукціоні

14. Аукціон проводиться за наявності не менш як двох учасників.

15. В аукціоні беруть участь Учасники або їх уповноважені представники, що мають оформлені належним чином повноваження, які подали заяву на участь в аукціоні довільної форми та внесли грошові кошти (далі - гарантійний внесок) у розмірі 10 відсотків початкової вартості майна, і реєстраційний внесок.

16. Розмір реєстраційного внеску встановлюється Продавцем, але не може перевищувати розміру десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

17. Кінцевий термін прийняття заяв на участь в аукціоні - три робочі дні до початку аукціону. Після цього часу припиняється також унесення будь-яких змін і доповнень до заяв і є неприпустимим їх відкликання.

18. До заяви учасником додається:

копії документів, що підтверджують сплату гарантійного та реєстраційного внесків;

інформацію про уповноваженого представника Учасника, якщо заяву подає уповноважений представник.

19. Учасники - юридичні особи подають довідку про розмір державної частки у статутному фонді, завірену підписами керівника, головного бухгалтера та печаткою юридичної особи. В довідці вказується відсотковий розподіл державних часток у статутному фонді юридичної особи. Відповідальність за достовірність поданої інформації покладається на Покупця відповідно до чинного законодавства.

20. Учасники - фізичні особи подають декларацію про доходи, якщо вони збираються придбати майно на суму, що перевищує п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

21. Участь в аукціоні не можуть брати юридичні та фізичні особи, які не подали в установлений строк документів, необхідних для реєстрації як учасників, або перебувають у стані ліквідації (юридичні особи).

22. Відомості про учасників аукціону заносяться до книги реєстрації окремо щодо кожного об'єкта, що пропонується до продажу, та не підлягають розголошенню до визначення переможця.

Проведення аукціону

23. Продаж майна на аукціоні здійснюється організатором аукціону на підставі договору з суб'єктом господарювання, погодженого з суб'єктом управління.

У договорі передбачаються:

строк проведення аукціону;

початкова вартість об'єкта продажу і порядок її зниження;

розмір і порядок виплати винагороди організатору аукціону;

взаємні зобов'язання, умови розірвання договору та відповідальність сторін;

інші умови.

24. Для участі в аукціоні учасники одержують відповідні картки із зазначенням номера учасника, найменування об'єкта (об'єктів), продаж якого здійснюється.

На аукціоні можуть бути присутні представники суб'єкта управління (безоплатно) та інші особи.

25. Аукціон проводиться безпосередньо ведучим (далі - ліцитатор). До початку торгів ліцитатор повідомляє про майно, що підлягає реалізації, та умови його продажу. Початком торгів вважається момент оголошення початкової вартості продажу об'єкта.

Кожна наступна вартість, запропонована учасниками на аукціоні, повинна перевищувати попередню не менш як на 1 відсоток.

26. У разі, коли після оголошення початкової вартості продажу учасники не висловлюють бажання придбати об'єкт за оголошеною початковою вартістю, ліцитатор, якщо це передбачено договором, має право знизити вартість об'єкта, але не більш як на 10 відсотків. Якщо і після такого зниження об'єкт не продається, торги припиняються.

27. Під час аукціону ведеться протокол, до якого заносяться початкова вартість продажу об'єкта, пропозиції учасників аукціону, відомості про учасників аукціону, результат торгів (ціна продажу, відомості про фізичну або юридичну особу, що одержала право на придбання об'єкта).

Протокол підписується ліцитатором та покупцем (його представником).

У триденний строк після проведення аукціону надсилається протокол суб'єкту господарювання, на балансі якого перебуває майно, для затвердження або надання обїрунтованої відмови у такому затвердженні в разі порушення порядку проведення аукціону та, у разі затвердження суб'єктом господарювання, - суб'єкту управління для погодження. Копії затвердженого та погодженого протоколу видаються переможцю аукціону та організатору аукціону.

28. Аукціон вважається таким, що не відбувся, у разі:

відсутності учасників або наявності тільки одного учасника;

порушення умов проведення аукціону відповідно до пункту 21 цього Положення.

Розрахунки за придбане майно

29. Керівник суб'єкта господарювання, на балансі якого перебуває об'єкт продажу, забезпечує збереження зазначеного майна до набуття покупцем права власності на придбаний об'єкт.

30. Затверджений та погоджений протокол є підставою для укладення протягом 10 днів на основі Примірного договору купівлі-продажу майна структурних підрозділів державних вугледобувних підприємств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України, договору між переможцем аукціону та суб'єктом господарювання, який в обов'язковому порядку погоджується суб'єктом управління.

До договору купівлі-продажу додається затверджений та погоджений протокол аукціону.

31. Договір купівлі-продажу є підставою для внесення коштів до банківської установи як оплати за придбане майно.

Покупець зобов'язаний оплатити придбане майно протягом 30 календарних днів з дати підписання договору купівлі-продажу. Строк оплати може бути продовжено суб'єктом господарювання ще на 30 календарних днів за умови сплати не менш як 50 відсотків ціни продажу об'єкта.

Суб'єкт господарювання здійснює у встановленому порядку передачу майна покупцю тільки після сплати ним коштів у повному обсязі за придбане майно шляхом укладення акта приймання-передачі.

32. У разі, коли майно не продано, суб'єкт господарювання, на балансі якого перебуває об'єкт продажу, може прийняти рішення про повторний його продаж.

У разі повторного проведення аукціону можлива зміна умов продажу, включаючи початкову вартість. У цьому разі початкову вартість продажу може бути зменшено не більш як на 30 відсотків за погодженням із суб'єктом управління.

Повторний аукціон проводиться відповідно до цього Положення. У повторному аукціоні не може брати участь переможець попереднього аукціону, якщо ним не виконані умови договору купівлі-продажу.

Прикінцеві положення

33. Суб'єкт управління забезпечує у межах своїх повноважень та відповідно до законодавства здійснення контролю за виконанням умов продажу, використанням коштів, що надійшли від продажу майна, відповідно до визначених цим Положенням напрямків та черговості, та за дотриманням порядку відчуження майна та подальшого його цільового використання відповідно до договору купівлі-продажу.

34. Спори, що виникають у процесі відчуження майна відповідно до цього Положення, розв'язуються у порядку, передбаченому законодавством.