Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
III сесія XXIV скликання

РІШЕННЯ
28.11.2002 N 132/292

Про затвердження міської Міжгалузевої комплексної
програми "Здоров'я киян" на 2003-2011 роки

(Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Київміськради
N 666/3242 від 07.07.2005
N 159/3250 від 09.03.20
06
N 160/3251 від 09.03.20
06
N 59/1114 від 19.02.20
09)

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 10.01.2002 N 14 "Про затвердження Міжгалузевої комплексної програми "Здоров'я нації" на 2002-2011 роки" та з метою забезпечення якісної і доступної медико-санітарної допомоги та створення умов для формування здорового способу життя Київська міська рада ВИРІШИЛА:

1. Затвердити міську Міжгалузеву комплексну програму "Здоров'я киян" на 2003-2011 роки.

2. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації):

2.1. Забезпечити виконання міської Міжгалузевої комплексної програми "Здоров'я киян" на 2003-2011 роки.

2.2. Головному управлінню охорони здоров'я та медичного забезпечення та Головному фінансовому управлінню забезпечити реалізацію та фінансування заходів, передбачених міською Міжгалузевою комплексною програмою "Здоров'я киян" на 2003-2011 роки, в межах асигнувань, які щороку передбачатимуться в бюджеті міста за відповідними напрямками.

3. Визначити виконавцем окремих заходів міської Міжгалузевої комплексної програми "Здоров'я киян" на 2003-2011 роки, затвердженої рішенням Київради від 28.11.2002 N 132/292, Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров'я України.

(Рішення доповнено пунктом 3 згідно з Рішенням Київміськради N 666/3242 від 07.07.2005)

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію Київради з питань охорони здоров'я та соціального захисту.

Київський міський голова О.Омельченко

Додаток
до рішення Київради
від 28.11.2002 N 132/292

Міська міжгалузева комплексна програма
"Здоров'я киян" на 2003-2011 рр.

Програма розроблена на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 10 січня 2002 року N 14 "Про затвердження міжгалузевої комплексної програми "Здоров'я нації на 2003-2011 роки" і спрямована на задоволення потреб населення в охороні його здоров'я, забезпечення якісної і доступної медико-санітарної допомоги та створення умов для формування здорового способу життя.

В основу розробленої міської програми "Здоров'я Киян" на 2003-2011 роки покладена міжгалузева комплексна програма "Здоров'я нації" на 2003-2011 роки. Аналіз стану здоров'я населення м. Києва та діяльності закладів охорони здоров'я свідчить про незадовільну медико-демографічну ситуацію, низьку народжуваність, зростання смертності, від'ємний природний приріст населення, скорочення середньої очікуваної тривалості життя, а також зростання поширеності хвороб.

У порівнянні з 1993 роком, коли чисельність населення міста була найбільшою (2654,6 тис.чол.), вона знизилась на 17,5 тис.чол. (0,7%). Чисельні втрати зумовлені, значною мірою, негативними змінами в природному русі населення. За останнє десятиліття народжуваність населення зменшилася на 33,2, а смертність збільшилася на 12,5 відсотка. Основними причинами смертності є хвороби системи кровообігу, злоякісні новоутворення, травми та отруєння.

Протягом останнього десятиліття середня очікувана тривалість життя у чоловіків скоротилася на 1,8, у жінок - на 0,5 року. У структурі захворюваності переважають хронічні неінфекційні хвороби (серцево-судинні захворювання, злоякісні новоутворення, психічні та ендокринні розлади, алергічні прояви), які характеризуються негативною динамікою.

Поширеність серцево-судинної патології збільшилася за останнє десятиліття в 1,6 раза, онкологічної патології - на 29, бронхіальної астми - на 28, цукрового діабету - на 8 відсотків. Сьогодні в Києві кожен п'ятий житель хворіє на артеріальну гіпертензію. Зростають захворюваність та смертність від раку у зв'язку з несприятливою екологічною ситуацією та значним постарінням населення.

Незважаючи на зменшення протягом останнього десятиліття кількості травм і отруєнь, рівень їх залишається високим. Важливою проблемою є зростання захворюваності на соціально небезпечні хвороби, зокрема туберкульоз, ВІЛ/СНІД, хвороби, що передаються статевим шляхом. Захворюваність на туберкульоз збільшилася за 10 років на 36, а поширеність - на 15 відсотків. Значно поширені наркологічні розлади. Залишається високим контингент, який зловживає алкоголем (104 на 10 тис.), наркотичними речовинами (26 на 10 тис.).

Рівень санітарної культури населення міста залишається невисоким, значна його частина має шкідливі для здоров'я звички, поширюються тютюнопаління. В місці палять близько 650 тис. чоловіків і 150 тис. жінок. Найбільший відсоток курців припадає на вікові групи 20-39 років, у максимально дітородному віці палить кожна 3-4 жінка, за останніх 20 років цей показник зріс у 4 рази. 10% хлопчиків починають палити з 12-13 років, а до 16-17 років кількість курців перевищує 40%. Серед дівчат старших класів палять біля 20%. Лише 8% населення займається фізичною культурою, 30% чоловіків і 50% жінок має надлишкову масу тіла. Залишається бідною інфраструктура та індустрія здоров'я.

Напружена екологічна та санітарно-епідеміологічна ситуація, що склалася в місті за останні роки пов'язана із забрудненням довкілля, в тому числі і джерел водопостачання, недостатнього очищення стічних вод, нагромадження токсичних відходів.

За останні роки фактичний обсяг видатків на охорону здоров'я в місті збільшився з 204,2 млн.грн. у 1999 році до 335,7 млн.грн. у 2001 році (на 60%). Існуюче фінансування охорони здоров'я дає змогу спрямувати кошти на виконання галузевих програм та комплексних заходів програмного характеру. Проте витрати на охорону здоров'я поки що не відповідають реальним потребам. Погіршення стану здоров'я зумовлене насамперед комплексом не медичних, а соціально-економічних та екологічних чинників, недосконалим способом життя населення. Тому поліпшення здоров'я киян неможливе без істотних соціально-економічних змін. Оскільки здоров'я населення є результатом діяльності не тільки галузі охорони здоров'я, а інтегральним показником успішності функціонування інших галузей, в основу розроблення Програми покладено міжгалузевий комплексний підхід.

Мета програми: поліпшення демографічної ситуації, збереження і зміцнення здоров'я населення, підвищення якості та ефективності медико-санітарної допомоги, забезпечення соціальної справедливості і прав громадян на охорону здоров'я. Основні завдання програми:

- поліпшення стану здоров'я усіх верств населення, зниження рівнів захворюваності, смертності, подовження активного довголіття і тривалості життя;

- проведення активної демографічної політики, охорона материнства і дитинства;

- реалізація міжгалузевих стратегій, спрямованих на пропаганду, формування заохочення здорового способу життя;

- забезпечення населення ефективними безпечними і якісними лікарськими засобами;

- організація медико-санітарної допомоги населенню забезпечення її високої якості та ефективності, пріоритетний розвиток первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини;

- оздоровлення довкілля, забезпечення активного попередження і здійснення контролю за шкідливими для здоров'я чинниками в об'єктах довкілля;

- створення сучасної системи інформаційного забезпечення у сфері охорони здоров'я.

Фінансове забезпечення реалізації заходів, передбачених програмою, здійснюватимуться в межах асигнувань, які щороку передбачатимуться в бюджетах міста за відповідними напрямками та за залучені кошти.

Здійснення контролю за реалізацію заходів, передбачених програмою, здійснюватимуть Київська міська державна адміністрація, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення з наступним щорічним наданням відповідної інформації до Міністерства охорони здоров'я України.

Виконання програми дасть змогу поліпшити стан здоров'я населення подовжити активне довголіття та тривалість життя задовольнити потреби в ефективній якісній і доступній медико-санітарній допомозі, забезпечити справедливий підхід до вирішення питань охорони здоров'я, досягти цілей, передбачених стратегією "Здоров'я для всіх" відповідно до рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Скорочення у тексті


РДА - Районні державні адміністрації
  ГУОЗ та МЗ - Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення
  КМКЛ - Київська міська клінічна лікарня
  КМЦПТД - Київський міський центральний протитуберкульозний диспансер
  КМКЕЛ - Київська міська клінічна ендокринологічна лікарня
  КМОЛ - Київська міська онкологічна лікарня
  КМНЛ "Соціотерапія" - Київська міська наркологічна лікарня "Соціотерапія"
  КМКДЦ - Київський міський консультативно-діагностичний центр
  ГУОН - Головне управління освіти і науки
  УкрЦСМ - Український центр стандартизації та метрології
  ГУПСЗН - Головне управління праці та соціального захисту населення
  ССМ - Центр соціальної служби для молоді
  ГУЖЗ - Головне управління житлового забезпечення
  МЦК - Міський Центр крові
  ЛПЗ - Лікувально-профілактичні заклади
  МЦ СНІДу - Міський Центр СНІДу
  НУО - Неурядові організації
  ГУІП - Головне управління інформації та преси
  ІЦМПІ - Інформаційний центр "МЕДПРОМІНФО"
  ВКМСНГУ МВС -
Відділ кримінальної міліції у справах неповнолітніх Головного управління Міністерства внутрішніх справ
  ВБ НОН ГУ МВС
-
Відділ по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Головного управління Міністерства внутрішніх справ
  УФКС - Управління по фізичній культурі і спорту
  УССМ - Управління у справах сім'ї та молоді
  ГУК - Головне управління культури
  ЗМІ - Засоби масової інформації

ЗМІСТ

1.   ВСТУП
2. I.
РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
3.
II.
СПРАВЕДЛИВІСТЬ І РІВНІСТЬ У ПИТАННЯХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я НАСЕЛЕННЯ МІСТА
4. III. ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ
5. IV. ПОЛІТИКА З ПИТАНЬ ДОВКІЛЛЯ ТА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
6. V. ЯКІСТЬ ВОДИ
7. VI. ЯКІСТЬ ПОВІТРЯ
8. VII. ЯКІСТЬ І БЕЗПЕКА ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ
9. VIII. ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ І БОРОТЬБА З ЗАБРУДНЕННЯМ ГРУНТУ, ВОДОЙМ ТА ПІДЗЕМНИХ ВОД
10. IX. ЕКОЛОГІЯ ЛЮДИНИ І НАСЕЛЕНІ ПУНКТИ
11. X. ФІНАНСОВІ РЕСУРСИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ТА УПРАВЛІННЯ НИМИ
12.
XI.
РЕПРОДУКТИВНЕ ЗДОРОВ'Я НАСЕЛЕННЯ, ОХОРОНА МАТЕРИНСТВА ТА ДИТИНСТВА
13. XII. ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЮЧОГО НАСЕЛЕННЯ
14. XIII. ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВ'Я В СТАРОСТІ
15. XIV. КРАЩІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ІНВАЛІДІВ
16. XV. ЗНИЖЕННЯ ЗАХВОРЮВАНОСТІ ТА ПОШИРЕНОСТІ ХВОРОБ
17. XVI. КАРДІОЛОГІЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА І ЛІКУВАННЯ АРТЕРІАЛЬНОЇ ГІПЕРТЕНЗІЇ В М. КИЄВІ
18. XVII. ОНКОЛОГІЯ
19.
XVIII.
БОРОТЬБА З ХВОРОБАМИ КРОВІ, КРОВОТВОРНОЇ ТА ЛІМФОЇДНОЇ ТКАНИН
20. XIX. ЕНДОКРИНОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
21. XX. АЛЕРГІЇ ТА БРОНХІАЛЬНА АСТМА
22.
XXI.
ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ
23. XXII. ПРОФІЛАКТИКА НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ, ТРАВМ ТА ОТРУЄНЬ
24. XXIII. ШВИДКА МЕДИЧНА ДОПОМОГА
25. XXIV. РОЗВИТОК СЛУЖБИ МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ
26.
XXV.
УДОСКОНАЛЕННЯ ПСИХІАТРИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА ОХОРОНА ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ'Я НАСЕЛЕННЯ
27.
XXVI.
УДОСКОНАЛЕННЯ НАРКОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ НАСЕЛЕННЮ ТА ЗАХОДИ ПО ПРОТИДІЇ ВЖИВАННЮ АЛКОГОЛЮ ТА НАРКОТИКІВ
28. XXVII. СКОРОЧЕННЯ ПОШИРЕНОСТІ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
29. XXVIII. БОРОТЬБА ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ ТА ЙОГО ПРОФІЛАКТИКА
30. XXIX. ПРОГРАМА ПРОФІЛАКТИКИ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ
31. XXX. ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я ПОСТРАЖДАЛИХ ВНАСЛІДОК КАТАСТРОФИ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС
32. XXXI. ПЕРВИННА МЕДИКО-САНІТАРНА ДОПОМОГА (ПМСД)
33. XXXII. СПЕЦІАЛІЗОВАНА І СТАЦІОНАРНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА
34. XXXIII.
РОЗВИТОК ТРАНСПЛАНТОЛОГІЇ ТА ІНШИХ СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
35.
XXXIV.
КОМУНАЛЬНІ СЛУЖБИ ДЛЯ ГРОМАДЯН З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ
36. XXXV. РОЗВИТОК ДОНОРСТВА КРОВІ ТА ЇЇ КОМПОНЕНТІВ
37.
XXXVI.
РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СФЕРИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
38. XXXVII. СТРАТЕГІЇ ЩОДО ДОСЯГНЕННЯ ЗДОРОВ'Я ДЛЯ ВСІХ
39. XXXVIII. ЕТИКА, ДЕОНТОЛОГІЯ ТА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ ЗАХИСТ МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
40. XXXIX. РЕГІОНАЛЬНА ПОЛІТИКА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАСЕЛЕННЯ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

I. Реалізація державної політики у сфері охорони здоров'я

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Продовжити роботу з удосконалення відповідно до світових стандартів і вимог Європейського Союзу нормативно-правової бази з питань регламентації діяльності і регулювання відносин у сфері охорони здоров'я. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
2.
Продовжити реформування системи охорони здоров'я з визначенням рівних прав для діяльності медичних закладів усіх форм власності, навчальних закладів, інститутів, центрів, лабораторій галузі. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, РДА
3.
Визначити та впровадити гарантований обсяг безоплатної медичної допомоги у комунальних закладах охорони здоров'я м. Києва. 2003
ГУОЗ та МЗ, РДА
4.
Створити єдину систему інформаційного забезпечення охорони здоров'я міста із широким використанням комп'ютерної техніки, уніфікацією методів і засобів інформування, розвитком інформаційних мереж, використанням системи наукової медичної інформації, удосконаленням медико-статистичної служби. 2004-2005
ГУОЗ та МЗ спільно з АМН та НАН України, Міське управління статистики, Управління зв'язку, телекомунікацій та інформатизації, РДА
5.
Забезпечити оснащення сучасними телекомунікаційними засобами та обладнанням відділень невідкладної допомоги, станції швидкої медичної допомоги, лікувальних закладів. Постійно
ГУОЗ та МЗ спільно з АМН та НАН України, Управління зв'язку, телекомунікацій та інформатизації, РДА
6.
Створити ефективну систему фінансування охорони здоров'я, джерелом якого повинні бути бюджетні кошти, внески та кошти з інших джерел, не заборонених законодавством. 2004
Головне фінансове управління, ГУОЗ та МЗ, РДА
7.
Удосконалювати організаційні форми діяльності, методи керівництва та господарювання із застосуванням економічних важелів у галузі охорони здоров'я, узгоджуючи їх із законодавством про місцеве самоврядування. Постійно
Головне управління фінансів, ГУОЗ та МЗ, РДА
8.
Розпочати роботу над створенням державного замовлення на медичні послуги. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, РДА
9.
Проводити інноваційну діяльність щодо розробки та впровадження сучасних медичних технологій та технологічних процесів. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Головне управління освіти та науки, РДА
10.
Поліпшувати медикаментозне і матеріально-технічне забезпечення галузі відповідно до стандартів і з урахуванням необхідності досягнення гарантованого державою обсягу медичної допомоги громадянам у лікувально-профілактичних закладах міста. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
11.
Створити систему моніторингу здоров'я населення міста з метою визначення реальних потреб у лікувально-профілактичних та санітарно-епідеміологічних закладах, медичних кадрах та гарантованого державою обсягу медичної допомоги громадянам. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ спільно з АМН України, РДА
12.
Продовжити роботу з запровадження та удосконалення стандартів медичних технологій. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ спільно з АМН України

II. Справедливість і рівність у питаннях охорони здоров'я
населення міста

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Продовжити роботу з децентралізації управління в галузі охорони здоров'я, сприяти медичній практиці на підприємницьких засадах, з метою створення умов для здорової конкуренції між закладами охорони здоров'я всіх форм власності в м. Києві. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, РДА
2.
Розробити моделі діяльності закладів охорони здоров'я і реалізувати їх у програмах розвитку міста. 2004-2005
ГУОЗ та МЗ, РДА

III. Формування здорового способу життя

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Сприяти створенню правового підгрунтя для формування здорового способу життя, гігієнічного виховання населення (підготувати пропозиції до проектів Законів України "Про зміцнення здоров'я" і "Про контроль над тютюном".
2005
ГУОЗ та МЗ, Головне управління з питань фізкультури та спорту, Управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління преси та інформації, Головне управління культури та мистецтв
2.
Забезпечити перетворення санітарної освіти в систему безперервного медико-гігієнічного навчання і виховання та здійснювати його через системи загальної і професійної освіти, масової інформації, охорони здоров'я, фізичної культури та інші соціальні інститути.
Постійно
ГУОЗ та МЗ, Головне управління освіти та науки, Головне управління з питань фізкультури та спорту, Управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління преси та інформації, Головне управління культури та мистецтв, Центр соціальної служби для молоді
3.
Переглянути обов'язкові та факультативні програми фізичного виховання у загальноосвітніх закладах з метою розширення системи позашкільного фізичного виховання, широкого використання різноманітних форм, методів та засобів фізичної культури. 2003
Головне управління з питань фізкультури та спорту, Головне управління освіти та науки
4.
Проводити роботу з гігієнічного виховання населення з використанням телебачення, радіо, літератури, театру, кіно, які сприяють формуванню ідеології здорового способу життя, в тому числі духовного, фізичного і психічного.
Постійно
ГУОЗ та МЗ, Головне управління освіти та науки, Головне управління з питань фізкультури та спорту, Управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління преси та інформації, Головне управління культури та мистецтв
5.
Запровадити методи скринінг-тестування здоров'я як невід'ємного елемента системи медико-профілактичних заходів. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Головне управління освіти та науки, Головне управління соціального захисту, РДА
6.
Удосконалити роботу навчальних закладів м. Києва щодо профілактики захворювань та формування здорового способу життя. 2003-2004
Головне управління освіти та науки, ГУОЗ та МЗ, РДА
7.
Впроваджувати різноманітні форми занять з фізичної культури та спорту у вільний від навчання час.
Постійно
Головне управління освіти та науки, Головне управління з питань фізкультури та спорту, ГУОЗ та МЗ, РДА
8.
Передбачати в районних програмах соціально-економічного розвитку заходи зі створення сприятливих для здоров'я населення умов праці, навчання, виховання, проживання, водопостачання, харчування, транспортного обслуговування, а також охорони довкілля. Постійно
РДА
9.
В місцях проживання та відпочинку створити розгалужену інфраструктуру та індустрію здоров'я.
Постійно
Райдержадміністрації, Головне управління освіти та науки, Головне управління з питань фізкультури та спорту, Управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління преси та інформації, Головне управління культури та мистецтв
10.
Створити і впровадити в повсякденну практику заходи соціально-економічного стимулювання і підтримки здорового способу життя.
Постійно
Головне управління соціального захисту населення, Галузеві управління КМДА, РДА, Керівники підприємств усіх форм власності
11.
Продовжити практику розміщення в міжнародній комп'ютерній системі "Інтернет" інформації щодо гігієнічного виховання та формування здорового способу життя.
Постійно
Головне управління преси та інформації, Управління зв'язку телекомунікацій та інформатизації, Головне управління освіти та науки, Головне управління з питань фізкультури та спорту, ГУОЗ та МЗ, РДА
12.
Розширити міжнародне співробітництво з питань формування здорового способу життя, активізувати участь у здійсненні міжнародних проектів і програм ("Міста здоров'я", "Європейська мережа шкіл сприяння здоров'ю", CINDI, "Здоров'я на робочих місцях", "Європа без тютюну", "Молодь за здоров'я" тощо), налагодити співпрацю з Міжнародним союзом сприяння здоров'ю і санітарної освіти, Асоціацією міст здоров'я, ЮНІСЕФ та іншими міжнародними організаціями. Постійно
Головне управління освіти та науки, Головне управління з питань фізкультури та спорту, ГУОЗ та МЗ, Управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління преси та інформації, Управління юстиції, РДА
13.
Оптимізувати мережу, структуру, кадровий потенціал та створити матеріально-технічні умови для проведення пропаганди медико-гігієнічних знань (випуск кіно- і відеофільмів, наочних посібників, науково-популярної літератури з різних аспектів здорового способу життя і профілактики захворювань) з використанням сучасних профілактичних технологій служби формування здорового способу життя. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Головне управління освіти та науки, Головне управління з питань фізкультури та спорту, Головне управління культури та мистецтв, Головне управління преси та інформації, Управління у справах сім'ї та молоді, РДА
14.
Утворити при Головному управлінні охорони здоров'я та медичного забезпечення м. Києва управління з профілактики захворювань та формування здорового способу життя. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ
15.
Створити на базі приміщення на вул. Воровського, 20 сучасний міський Центр здоров'я з усіма функціональними підрозділами (згідно з наказом МОЗ України від 20.12.88 N 262) - після закінчення терміну оренди (2004 р.) будинку, що знаходиться на балансі ЦЗ, з академією мистецтв. 2004-2005
ГУОЗ та МЗ
16.
Відновити відділення профілактики в центральних районних поліклініках та створити кабінети здорового способу життя в усіх інших поліклініках районів міста (згідно з наказом МОЗ від 03.05.2001 N 168). 2003-2006
ГУОЗ та МЗ, РДА
17.
Розробити і видати учбові і методичні матеріали з гігієнічного навчання і виховання населення.
2003-2005
Національний медичний університет О.О.Богомольца, Науковий інститут педіатрії і АМН України, Київська медична Академія післядипломної освіти, ГУОЗ та МЗ, Управління освіти та науки
18.
Забезпечити регулярний випуск масовим тиражем міської медичної газети "Здоров'я киян", в якій постійно висвітлювати нові технології здорового способу життя. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
19.
Видати популярну літературу про формування здорового способу життя для населення і медичних працівників. 2003-2010
ГУОЗ та МЗ, Головне управління освіти та науки

20.
Проводити конкурси "Здоров'я і краса", "Фізкультура і здоров'я", "Здоровий спосіб життя і здоров'я", заохочувати переможців конкурсів і колективи, які ведуть здоровий спосіб життя.
2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Управління у справах сім'ї та молоді, Центр соціальної служби для молоді, Головне управління освіти та науки, Головне управління з питань фізкультури і спорту
21.
Щорічно проводити міські науково-практичні конференції щодо здорового способу життя.
щорічно
ГУОЗ та МЗ, Управління у справах сім'ї та молоді, Центр соціальної служби для молоді, Головне управління освіти та науки, Головне управління з питань фізкультури і спорту
22.
Щорічно проводити Дні, місячники некуріння, утримання від алкоголю, а також вечори, присвячені пропаганді здорового способу життя
щорічно
ГУОЗ та МЗ, Управління у справах сім'ї та молоді, Центр соціальної служби для молоді, Головне управління освіти та науки, Головне управління з питань фізкультури і спорту
23.
Підготувати і видати науково-популярну літературу "Фізкультура для здоров'я", "Профілактика надлишкової ваги", "Фізкультура в будь-якому віці". 2003-2007
ГУОЗ та МЗ, Головне управління з питань фізкультури і спорту
24.
Видати масовим тиражем рекомендації "Як кинути палити", "Життя без алкоголю", "Перші ознаки вживання наркотиків. Профілактика наркоманії". 2003-2004
ГУОЗ та МЗ
25.
Створити сучасну версію комп'ютерної інформаційної діагностично-оздоровчої програми "Школяр", забезпечити її тиражування та розповсюдження в міських закладах. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ
26.
Продовжувати масові обстеження школярів за програмою "Школяр" для виявлення відхилень у стані здоров'я дітей та надавати індивідуальні рекомендації з оздоровлення дітей для батьків, вчителів фізкультури. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Головне управління освіти та науки
27.
Здійснювати динамічне медичне спостереження за станом фізичного здоров'я учнів, відповідно до термінів, передбачених діагностично-оздоровчою програмою "Школяр", для корекції рухових навантажень та переведення в більш високу групу за рівнем здоров'я. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Головне управління освіти та науки
28.
Організувати широке інформування населення через засоби масової інформації, а також використовуючи санітарно-просвітницькі матеріали (пам'ятки, листівки, плакати, календарі та ін.), про необхідність своєчасного проходження профілактичних медичних оглядів. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Головне управління преси та інформації
29.
Підготувати і видати масовим тиражем для населення Календар контролю за здоров'ям і забезпечити ним кожного дорослого мешканця міста. 2004
ГУОЗ та МЗ
30.
Відпрацювати методику заохочення медпрацівників за високі показники охоплення профілактичними оглядами населення і раннього виявлення захворювань. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ
31.
Розробити і видати масовим тиражем рекомендації з оздоровлення в домашніх умовах із мінімальними матеріальними затратами (з використанням водних процедур, фізичних вправ, дихальної гімнастики, витягання хребта, аутогенної саморегуляції і раціонального харчування). 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, Головне управління соціального захисту, Головне управління з питань фізкультури і спорту

IV. Політика з питань довкілля та охорони здоров'я

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Відповідно до Державних програм розробити міські галузеві програми: оцінки впливу забруднення атмосферного повітря, водойм та питної води, харчових продуктів на здоров'я населення оцінки впливу на здоров'я населення забруднення грунту промисловими і побутовими відходами, пестицидами, а також комбінованої дії хімічних та радіоактивних речовин боротьби з неінфекційними захворюваннями, пов'язаними з шкідливим впливом чинників довкілля. 2003-2005
Інститут гігієни та медичних проблем екології АМН України, Головне управління транспорту, Головне управління палива, енергетики та енергозбереження, АК "Київенерго", Головне управління промислової політики, ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
2.
Розробити комплексні плани здійснення регенерації (рекультивації) та охорони місць захоронення і ліквідації промислових та побутових відходів.
2003-2005
Головне управління промислової політики, Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління транспорту, Головне управління палива, енергетики та енергозбереження, АК "Київенерго", Головне управління з надзвичайних ситуацій, Міська СЕС
3.
Сприяти проведенню комплексних наукових досліджень з питань екологічної оцінки впливу забрудненого довкілля на здоров'я населення.
Постійно
Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління з надзвичайних ситуацій, ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
4.
Створити державну систему екологічного моніторингу та інформаційну систему з питань стану довкілля.
2003-2004
Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління з надзвичайних ситуацій, Головне управління промислової політики, Міська СЕС
5.
Розробити міську програму з питань захисту довкілля.
2005
Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, ГУОЗ та МЗ, Головне управління палива, енергетики та енергозбереження, АК "Київенерго", Головне управління промислової політики, Головне управління транспорту, Міська СЕС
6.
Розробити систему медико-екологічного навчання, інформування населення з питань оздоровлення, адаптації, реабілітації в умовах техногенно-забрудненої зони.
2003-2005
Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління освіти та науки, ГУОЗ та МЗ, Головне управління преси та інформації, Міська СЕС
7.
Проводити координацію роботи державних органів, що здійснюють нагляд за охороною довкілля, дотриманням гігієни і безпеки праці та ліквідацією наслідків аварій. Постійно
Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Міська СЕС, Головне управління з надзвичайних ситуацій

V. Якість води

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Забезпечувати оснащення лабораторій контролюючих організацій сучасною аналітичною апаратурою та реактивами для постійного контролю якості води. Постійно
АХК "Київводоканал", Міська СЕС
2.
Здійснювати постійний державний санітарно-епідеміологічний нагляд за станом джерел водопостачання. Постійно
Міська СЕС, АХК "Київводоканал"
3.
Активізувати діяльність асоціації міст і районів Придніпров'я України "Славутич", пов'язану з виконанням загальних екологічних програм, зокрема стосовно захисту Дніпра.
Постійно
Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Міська СЕС, Головне управління промислової політики, АХК "Київводоканал", За участю Асоціації міст України
4.
Провести державне випробування іноземних та вітчизняних високоефективних реагентів, матеріалів (коагулянтів, флокулянтів, активованого вугілля) і вітчизняних водоочисних технологій (для питної і стічних вод) та підготувати пропозиції щодо їх впровадження на водопровідно-каналізаційних об'єктах. Постійно
Міська СЕС, Головне управління промислової політики, АХК "Київводоканал"
5.
Забезпечити сумісне функціонування державної інформаційної системи моніторингу довкілля та підсистеми спостереження за якістю природної і питної води.
Постійно
Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Міська СЕС, Головне управління промислової політики, АХК "Київводоканал", "Київміськбуд"
6.
Здійснити обгрунтування показників забруднення джерел водопостачання і оцінки якості питної води.
2003-2004
Міська СЕС, Головне управління промислової політики, АХК "Київводоканал", "Київміськбуд"
7.
Привести у відповідність до міжнародних норм вітчизняні стандарти щодо джерел водопостачання, якості питної води і технологій водоочищення. 2003-2005
Міська СЕС, Головне управління промислової політики, АХК "Київводоканал", "Київміськбуд"
8.
Забезпечити можливість обміну науковою інформацією з питань забезпечення питною водою, а також одержання інформації ВООЗ. Постійно
Міська СЕС, АХК "Київводоканал", "Київміськбуд"
9.
Впровадити ефективні методи очищення питної води. Постійно
АХК "Київводоканал", "Київміськбуд", Міська СЕС
10.
Відновити водні та прибережні екосистеми, що сприяють самоочищенню водойм. Створити та організувати системи охорони рекреаційних зон. Постійно
АХК "Київводоканал", "Київміськбуд", Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Міська СЕС
11.
Забезпечити право населення м. Києва на якісну питну воду та сприятливе водне середовище. Постійно
Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Міська СЕС

VI. Якість повітря

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Виділити категорії "зон" пріоритетної уваги до боротьби з забрудненням повітряного басейну.
2003
Головне управління промислової політики, Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління транспорту та зв'язку, АК "Київенерго", Міська СЕС
2.
Розробити програми реструктуризації найбільш важливих галузей промисловості, підвищити рівень культури виробництва.
2005
Головне управління промислової політики, Головне управління палива енергетики та енергозбереження, АК "Київенерго", Міська СЕС, Керівники підприємств
3.
Проводити сертифікацію устаткування підприємств щодо викидів, введення екологічних паспортів підприємств і санітарної атестації робочих місць незалежно від форми власності та видів господарювання.
Постійно
Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління промислової політики, Головне управління палива енергетики та енергозбереження, Міська СЕС
4.
Проводити державну санітарно-гігієнічну та екологічну експертизу проектних матеріалів, пов'язаних з будівництвом чи реконструкцією об'єктів - джерел забруднення атмосферного повітря. Постійно
Міська СЕС, Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління з питань надзвичайних ситуацій
5.
Забезпечити ефективне використання пило, газоуловлювальних пристроїв та додержання нормативів викидів в атмосферу. Постійно
Головне управління промислової політики, Міська СЕС, Керівники підприємств
6.
Проводити інвентаризацію джерел викидів. Підприємствам, організаціям, установам забезпечити здійснення постійного екологічного контролю за параметрами викидів автотранспортних засобів.
Постійно
Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління з питань надзвичайних ситуацій, Головне управління промислової політики, Головне управління транспорту та зв'язку, Міська СЕС, Керівники підприємств
7.
Поглибити вивчення впливу екологічних факторів на захворюваність хворобами шкіри у дорослих та алергодерматозами у дітей і підлітків. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Міська СЕС
8.
Забезпечити відповідні установи сучасним устаткуванням, апаратурою і реактивами для визначення вмісту забруднюючих речовин у повітряному середовищі. Постійно
Міська СЕС
9.
Створити автоматизовану систему моніторингу якості повітря.
2003
Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві
10.
Постійно проводити енергозберігаючі заходи з метою зниження негативного впливу підприємств енергетики на стан атмосферного повітря. Постійно
Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Міська СЕС
11.
Створити підрозділ екологічної міліції для здійснення контролю за викидами в атмосферу автотранспортними засобами.
2003
Головне управління транспорту та зв'язку, Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління промислової політики
12.
Організувати постійний контроль за якістю пального, що використовується в місті.
Постійно
Головне управління транспорту, Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві

VII. Якість і безпека продуктів харчування

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Розробити комплексні заходи щодо поліпшення якості і безпеки харчових продуктів шляхом удосконалення технології їх виробництва, контролю якості і сертифікації. 2003
УкрЦСМ, Головне управління споживчого ринку та торгівлі, Міська СЕС
2.
Запровадити обов'язкове маркування харчових продуктів, що містять генетично модифіковані інгредієнти.
Постійно
УкрЦСМ, Головне управління споживчого ринку та торгівлі, Управління захисту справ споживачів
3.
Створити систему швидкого реагування на результати санітарно-гігієнічного моніторингу щодо негативного впливу харчування на стан здоров'я населення. 2003
Головне управління споживчого ринку та торгівлі, Міська СЕС
4.
Забезпечити лабораторії, що здійснюють контроль за безпекою продовольчої сировини і харчових продуктів, необхідним сучасним обладнанням, реактивами, а також кадрами та медичними розробками з проведення випробувань. Постійно
Головне фінансове управління, Міська СЕС, УкрЦСМ, Управління захисту справ споживачів
5.
Провести акредитацію лабораторій контролю безпеки продовольчої сировини і харчових продуктів. 2003-2005
Міська СЕС, УкрЦСМ
6.
Забезпечувати підприємства, що виготовляють продукти дитячого харчування, екологічно чистою сировиною. Постійно
Міська СЕС, Керівники підприємств
7.
На підставі державної системи впровадити міську уніфіковану систему гігієнічного контролю за вмістом радіонуклідів у продуктах харчування. 2003
УкрЦСМ, Міська СЕС, Управління ветеринарної медицини

VIII. Поводження з відходами і боротьба з
забрудненням грунту, водойм та підземних вод

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Створити і підтримувати банк даних щодо джерел забруднення земель пестицидами і агрохімікатами.
Постійно
Головне управління промислової політики, Головне управління з питань надзвичайних ситуацій, Міська СЕС, Головне управління земельних ресурсів
2.
Розробити програму оцінки впливу промислових відходів на стан довкілля і здоров'я населення.
2003-2005
Головне управління земельних ресурсів, Головне управління промислової політики, Головне управління комунального і готельного господарства та туризму, Міська СЕС, "Київміськбуд"
3..
Здійснити обгрунтування необхідності забезпечення фінансової підтримки у сфері розробки технічних засобів щодо знешкодження і захоронення не утилізованих відходів.
2003
Головне управління промислової політики, Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів, Міська СЕС, "Київміськбуд", АТ "Київпроект"
4.
Розробити комплексні заходи, спрямовані на мінімізацію забруднення, відновлення довкілля та утилізацію небезпечних відходів.
Постійно
Головне управління промислової політики, Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів, Міська СЕС, АТ "Київпроект" "Київміськбуд"
5.
Прискорити будівництво полігонів для захоронення і знешкодження токсичних відходів, ширше впроваджувати енергозберігаючі прогресивні технології переробки твердих та рідких відходів на основі біоконверсії мікроорганізмів.
2004
Головне управління промислової політики, Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів, Міська СЕС, Головне управління економіки та розвитку міста, Головне управління комунального і готельного господарства та туризму, "Київміськбуд", АТ "Київпроект"
6.
Здійснювати контроль за поводженням з відходами, у тому числі непридатними і забороненими пестицидами та агрохімікатами.
Постійно
Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів, Міська СЕС, Головне управління з питань надзвичайних ситуацій
7.
Провести паспортизацію місць видалення відходів.
2005
Головне управління земельних ресурсів, АТ "Київпроект", Міська СЕС
8.
Вирішити питання утилізації та захоронення токсичних промислових відходів, які зберігаються на території підприємств.
Постійно
Головне управління промислової політики, Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління з питань надзвичайних ситуацій, Головне управління земельних ресурсів, Головне управління комунального і готельного господарства та туризму, АТ "Київпроект", Міська СЕС
9.
Організувати роботу щодо реконструкції та приведення стану полігонів твердих побутових відходів у відповідність до діючих норм і правил. Постійно
Головне управління земельних ресурсів, Міська СЕС, Головне управління промислової політики
10.
Розробити і впровадити комп'ютерні системи екологічного моніторингу місць утворення, зберігання та видалення відходів.
Постійно
Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів, Міська СЕС, Головне управління промислової політики, "Київміськбуд"
11.
Розширювати міжнародну науково-технічну співпрацю з державними і недержавними організаціями інших країн щодо зменшення шкідливого впливу небезпечних відходів на здоров'я людей.
Постійно
Міська СЕС, Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів, "Київміськбуд", Головне управління промислової політики
12.
Створити умови та організувати використання вторинних ресурсів. Знизити витрати первинної сировини.
Постійно
Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів, Головне управління промислової політики
13.
Впровадити мало та безвідходні технології виробництва продукції.
2003-2005
Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління промислової політики
14.
Забезпечити охорону і збереження природних та історичних ландшафтів.
Постійно
Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів, Головне управління промислової політики

IX. Екологія людини і населені пункти

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Розробити комплекс заходів щодо забезпечення екологічної безпеки і підтримки екологічної рівноваги на території міста.
2005
Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів, "Київміськбуд", Головне управління промислової політики, Міська СЕС
2.
Спрямовувати зусилля на реальну інтеграцію природоохоронної політики із стратегією соціально-економічного розвитку міста.
Постійно
Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів, "Київміськбуд", Головне управління промислової політики, Міська СЕС
3.
Здійснювати додаткові заходи мінімізації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС.
Постійно
Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів, Головне управління промислової політики, Міська СЕС
4.
Проводити облік та контроль за розміщенням і експлуатацією радіотехнічних об'єктів, що розташовані на території м. Києва, у відповідності до вимог існуючого санітарного законодавства. Постійно
Міська СЕС
5.
Розробити та впровадити програму оснащення житлового фонду сучасним санітарно-технічним обладнанням. 2003
"Київміськбуд"
6.
Розробити відповідно до гігієнічних вимог комплексні плани упорядкування території м. Києва, передбачивши винесення екологічно небезпечних підприємств, організації санітарно-захисних зон, розвитку водопостачання, каналізаційної мережі, впровадження природоохоронних заходів та здійснення благоустрою міста. 2003
Головне управління промислової політики, Державне управління екології та природних ресурсів в м. Києві, АТ "Київпроект", "Київміськбуд", "Київгенплан", Міська СЕС
7.
Розробити міську програму зменшення наслідків екологічних проблем.
2003
Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів, "Київміськбуд", Міська СЕС
8.
Забезпечити сприятливі гігієнічні умови для життєдіяльності населення відповідно до санітарного законодавства, норм і правил планування і забудови міста.
Постійно
"Київміськбуд", Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів, Міська СЕС
9.
Проводити моніторинг стану акустичного забруднення міста.
Постійно
Головне управління промислової політики, Міська СЕС
10.
Розробляти нові конструктивні рішення щодо використання матеріалів із звукоізоляційними і звукопоглинаючими властивостями під час проектування обладнання, устаткування, виробничо-побутових приладів, інструментів, транспортних засобів, внутрішніх джерел звуку в житлових будинках. Постійно
"Київміськбуд", Міська СЕС
11.
Розробити раціональні схеми планування забудови територій та способи забезпечення дотримання розмірів зон обмеження забудови в умовах несприятливого впливу шуму. 2005
АТ "Київпроект", "Київгенплан", Міська СЕС
12.
Здійснювати заходи з реалізації завдань сталого розвитку міста, у тому числі впорядкування руху транзитного транспорту через місто, створення в місті зон, вільних від автотранспорту. Постійно
Головне управління транспорту, "Київміськбуд", АТ "Київпроект"
13.
Провести санітарну класифікацію промислових підприємств і нормативів санітарно-захисних зон з урахуванням сучасних технологій і нових земельних відносин, здійснювати контроль за виконанням підприємствами заходів щодо організації і благоустрою санітарно-захисних зон та ведення господарської діяльності. 2003-2005
"Київгенплан", "Київміськбуд", Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів, Міська СЕС
14.
Здійснювати заходи, спрямовані на охорону та розвиток зелених насаджень, розширити природно-заповідний фонд міста. Облаштувати рекреаційні зони.
Постійно
"Київміськбуд", Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів, Головне управління промислової політики
15.
Розробити програму інформаційного забезпечення управління розвитком міста на основі даних містобудівного кадастру.
2003-2005
"Київміськбуд", Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Міська СЕС, Головне управління земельних ресурсів, Головне управління промислової політики

X. Фінансові ресурси охорони здоров'я та управління ними

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Під час формування бюджетів усіх рівнів передбачити поетапне збільшення бюджетних асигнувань на охорону здоров'я, виходячи з наявних фінансових ресурсів. 2003-2011
Головне управління фінансів, ГУОЗ та МЗ
2.
Забезпечити неухильне дотримання принципу збалансованості обсягу гарантованого державою рівня надання населенню медичної допомоги. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Головне управління фінансів
3.
Залучати громадські організації і населення до участі у здійсненні контролю за використанням та розподілом фінансових ресурсів на охорону здоров'я. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Головне управління фінансів
4.
Розробити пропозиції щодо нормативно-правового врегулювання механізмів солідарної акумуляції коштів територіальних громад на розвиток охорони здоров'я. 2003-2003
ГУОЗ та МЗ, Головне управління фінансів
5.
Удосконалити механізми взаємодії у сфері охорони здоров'я між надавачами медичних послуг та органами виконавчої влади і місцевого самоврядування відповідних рівнів. 2003-2010
ГУОЗ та МЗ, Головне управління фінансів, РДА

XI. Репродуктивне здоров'я населення,
охорона материнства та дитинства

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Забезпечити контроль за виконанням вимог чинного законодавства про охорону праці жінок.
Постійно
Головне управління соціального захисту населення, ГУОЗ та МЗ, РДА
2.
Забезпечити виконання заходів з підвищення правової обізнаності жінок, власників та керівників підприємств з питань охорони та гігієни праці жінок. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Головне управління соціального захисту населення
3.
Посилити контроль за дотриманням встановлених законодавством вимог до виробництва, правил обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, їх якістю та правилами торгівлі ними. 2003-2011
Управління в справах захисту прав споживачів, Головне управління внутрішніх справ, Податкова адміністрація м. Києва, ГУОЗ та МЗ
4.
Забезпечити контроль за виконанням вимог Закону України "Про рекламу" у частині поширення соціальної рекламної інформації та обмеження реклами алкоголю та тютюну. Постійно
Головне управління преси та інформації, РДА
5.
Забезпечити оздоровлення вагітних з груп високого ризику в санаторії "Жовтень". 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
6.
Забезпечити висвітлення інформації щодо репродуктивного здоров'я, охорони материнства та дитинства в засобах масової інформації. 2003-2011
Головне управління преси та інформації, ГУОЗ та МЗ, РДА
7.
Створити та забезпечити роботу в базових жіночих консультаціях кабінетів "Репродуктивного здоров'я та планування сім'ї". 2003
ГУОЗ та МЗ, РДА
8.
Забезпечити роботу міського інфекційного акушерського відділення на базі Київського міського пологового будинку N 4. Постійно
ГУОЗ та МЗ
9.
Створити лабораторію по діагностиці TORCH-інфекцій у жінок фертильного віку, безплідних пар в Київському центрі репродуктивного здоров'я. Обстеження дітей на інфекції TORCH-комплексу проводити в лабораторії МДКЛ N 1. Забезпечити лабораторії необхідним обладнанням та реактивами. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
10.
Забезпечити роботу на базі міського пологового будинку N 7 навчально-методичного центру з первинної реанімації новонароджених. Постійно
ГУОЗ та МЗ
11.
Забезпечити роботу баклабораторій у пологових будинках міста та укомплектувати їх підготовленими фахівцями. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
12.
Забезпечити 100% щеплення проти гепатиту B і C медичного персоналу групи ризику та дітей. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
13.
Дооснастити всі родопомічні заклади обладнанням та апаратурою для моніторингового спостереження за станом матері та плоду шляхом державного замовлення на закупівлю фетальних моніторів, дихальних апаратів та медичного обладнання для первинної респіраторної реанімації новонароджених. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
14.
Забезпечити повне обстеження вагітних жінок сучасними методами допологової діагностики та лікування генетичних розладів у них. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
15.
Здійснювати обстеження в медико-генетичному центрі на визначення біохімічних маркерів (визначення альфафетопротеїну в сиворотці крові вагітних жінок в 14-15, 19 тижнів вагітності) за показаннями, забезпечивши центр необхідними реактивами. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
16.
Проводити масовий скринінг вагітних на виявлення: - патогенного стафілококу двічі - сифілісу - тричі - HBS-антигену - двічі. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
17.
Проводити доплерографічне дослідження матково-плацентарного та фето-плацентарного кровотоку, нестресового тесту та визначення біофізичного профілю плоду у вагітних груп ризику. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
18.
Забезпечити запас медикаментів, крові, її компонентів та аутогемоплазмодонорство в акушерських стаціонарах для надання невідкладної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
19.
Створити відділення акушерської реанімації в КМКЛ N 1, забезпечивши його необхідним обладнанням. 2003
ГУОЗ та МЗ

20.
Дооснастити сучасним обладнанням жіночі консультації. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
21.
Забезпечити оглядові кабінети поліклінік та жіночі консультації одноразовими інструментами для якісного забору цитологічних мазків. 2003-2011
РДА
22.
Забезпечити одноразовими стерильними пакетами для пологів та деззасобами всі родопомічні заклади. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
23.
Забезпечити службу дитячої та підліткової гінекології спеціальним гінекологічним інструментарієм. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
24.
Забезпечити обстеження вагітних на ВІЛ-інфекцію. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
25.
Забезпечити закупівлю сурфактанту у кількості, достатній для задоволення потреб родопомічних та дитячих закладів міста. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
26.
Забезпечити виконання постанови Кабінету Міністрів від 17 серпня 1998 року N 1303 щодо безкоштовного забезпечення контрацептивами жінок груп ризику ускладнення вагітності та пологів, жінок, постраждалих від наслідків Чорнобильської АЕС, та дітей віком до 18 років. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
27.
Продовжити роботу з акредитації родопомічних та дитячих ЛПЗ як "Лікарень доброзичливого ставлення до дитини". 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
28.
Переглянути та внести відповідні зміни в стандарти якості надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та гінекологічним хворим. 2003
ГУОЗ та МЗ
29.
Забезпечити підтримку грудного вигодовування. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
30.
Забезпечити профілактику ВІЛ-інфекції від матері до дитини. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
31.
Забезпечити безкоштовно всіх вагітних жінок полівітамінами з обов'язковим вмістом вітаміну А, фолієвої кислоти, заліза. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
32.
Забезпечити родопомічні заклади препаратами заліза для лікування вагітних з тяжкими формами залізодефіцитної анемії. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
33.
Підготувати та доповнити стандарти акредитації ЛПЗ показниками оцінки діяльності з планування сім'ї та використання сучасних методів контрацепції. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ
34.
Проводити міський моніторинг неплідних пар на базі Київського центру репродуктивного здоров'я. 2003
ГУОЗ та МЗ
35.
Доукомплектувати Київський центр репродуктивного здоров'я сучасним технологічним обладнанням. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ
36.
Відкрити відділення допоміжних репродуктивних технологій в Київському центрі репродуктивного здоров'я. Оснастити його сучасним обладнанням та забезпечити медикаментами. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ
37.
Забезпечити запліднення з використанням допоміжних репродуктивних технологій безплідних пар з малозахищених верств населення на базі Київського центру репродуктивного здоров'я. Починаючи з 2005
ГУОЗ та МЗ
38.
Ввести до штату родопомічних закладів посади психолога. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, РДА
39.
Забезпечити щорічне проведення на міському рівні спільних семінарів-тренінгів і науково-практичних конференцій з питань інфекцій, які передаються статевим шляхом, для акушерів-гінекологів, сімейних лікарів та дерматовенерологів. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
40.
Забезпечити проведення семінарів-тренінгів для спеціалістів первинної медичної ланки (сімейні лікарі, акушери-гінекологи) з питань планування сім'ї, репродуктивного здоров'я, безпечної статевої поведінки, лікування, профілактики і діагностики ІПСШ. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
41.
Продовжити стажування в родопомічних закладах лікарів акушерів-гінекологів жіночих консультацій. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
42.
Продовжити впровадження уніфікованого протоколу обстеження та обліку ефективності різних методів лікування шлюбних пар з неплідністю, в т.ч. методів допоміжної репродуктивної технології. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, НІ ПАГ АМН України (за згодою)
43.
Впровадити найбільш оптимальні методи діагностики, профілактики та лікування неплідності в роботу жіночих консультацій, міської консультації "Шлюб і сім'я", в спеціалізовані відділення. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
44.
Вивчити епідеміологію, причини неплідності в окремих районах м. Києва по уніфікованому протоколу та розробити методи профілактики і прогнозування. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, НІ ПАГ АМН України (за згодою)
45.
Проводити дослідження з використанням сучасних молекулярно-генетичних методів досліджень для виявлення вродженої та спадкової патології у сім'ях групи ризику (в т.ч. неплідні пари, завмерлі вагітності, самовільні викидні та інші). 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Медико-генетичний центр
46.
Забезпечити медико-генетичний центр необхідними реактивами та обладнанням для проведення сучасних медико-генетичних досліджень та забезпечення генетичного моніторингу. Постійно
ГУОЗ та МЗ
47.
Створити реєстр генетичної патології з розробкою епідеміологічної карти уражень та шкідливих для здоров'я чинників навколишнього середовища. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, НІ ПАГ АМН України (за згодою), РДА
48.
Розробити та впровадити заходи первинної та вторинної профілактики генетичних вад та спадкової патології. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, РДА
49.
Поширити у суспільстві науково-обгрунтовані знання про реальну генетичну небезпеку забруднення довкілля, можливість медико-генетичної і пренатальної діагностики. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА

50.
З метою зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я (жіночі консультації, пологові будинки, районні та міська лабораторії санепідстанції, міський центр радіаційного захисту населення) забезпечити необхідним обладнанням, медичною апаратурою та реагентами для своєчасної і повної пренатальної та післяпологової діагностики спадкової патології, вроджених аномалій розвитку та контролю довкілля. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
51.
Вивчити основні параметри здоров'я киян фертильного віку та розробити систему заходів з підготовки до безпечного материнства. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, НІ ПАГ АМН України (за згодою)
52.
Створити банк даних показників здоров'я киянок фертильного віку для прогнозування порушень репродуктивної функції. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, НІ ПАГ АМН України (за згодою)
53.
Оцінити ефективність комплексної реабілітації жінок з групи ризику щодо порушення репродуктивної функції та підготовки їх до безпечного материнства. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, НІ ПАГ АМН України (за згодою)
54.
Створити систему профілактичних заходів, спрямованих на попередження інфекцій, що передаються статевим шляхом, та впроваджувати їх в роботу кабінетів дитячої гінекології і центру планування сім'ї. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, НІ ПАГ АМН України (за згодою)
55.
Забезпечити поінформованість населення міста щодо існування мережі медичних та соціальних закладів з переліком послуг, які вони надають з проблем репродуктивного здоров'я та соціального захисту вагітних жінок і сімей з дітьми, через засоби масової інформації, а також шляхом розповсюдження серед населення брошур, буклетів, пам'яток тощо. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Головне управління преси та інформації, Головне управління освіти і науки
56.
Забезпечити висвітлення в засобах масової інформації матеріалів, що сприяють інформованості населення щодо:
- демографічних проблем суспільства;
- стану репродуктивного здоров'я населення;
- правовій обізнаності населення, - психолого-педагогічних аспектів безпечного материнства, відповідального батьківства;
- висвітленню політики державних органів влади, дій районних державних адміністрацій, недержавних громадських об'єднань, спрямованих на поліпшення стану репродуктивного здоров'я населення.
2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Головне управління преси та інформації, Головне управління освіти і науки
57.
Впровадити загальнодержавну та місцеві програми соціальної реклами за напрямками:
- формування здорового способу життя;
- планування сім'ї;
- відповідального батьківства.
2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Головне управління преси та інформації, Головне управління освіти і науки
58.
Створити методичні посібники для проведення профілактичної роботи з питань збереження і поліпшення репродуктивного здоров'я для медичних, педагогічних та соціальних працівників з метою застосування їх в роботі різними групами населення. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Головне управління преси та інформації
59.
Розробити і видати інформаційно-просвітницькі матеріали з проблем збереження репродуктивного здоров'я, здорового способу життя для різних груп населення, в т.ч.:
- для підлітків і молоді;
- для молодого подружжя;
- для груп ризику;
- для вагітних жінок та молодих матерів і забезпечити безкоштовне розповсюдження цих матеріалів серед відповідних груп населення.
2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Головне управління преси та інформації, Головне управління освіти і науки
60.
Включити до програм курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників при Київському педагогічному університеті ім.Б.Грінченка питання статевого виховання молоді, репродуктивного здоров'я, планування сім'ї, охорони материнства і дитинства, відповідального батьківства. 2003
Головне управління освіти і науки, Управління у справах сім'ї та молоді
61.
Проводити в навчальних закладах заходи до Дня матері, родинних свят з залученням закладів культури, бібліотек, сімейних клубів тощо. Постійно
Головне управління освіти і науки, Управління у справах сім'ї та молоді
62.
Організувати для майбутніх шлюбних пар надання дошлюбної медичної, психологічної, юридичної консультативної допомоги з питань сімейного життя і охорони репродуктивного здоров'я. 2003-2011
РДА
63.
Звернутися до Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України з пропозиціями щодо удосконалення навчальних програм та навчально-методичного забезпечення з біології та валеології для середніх навчальних закладів та програми медичних дисциплін навчальних закладів з урахуванням сучасних національних пріоритетів у сфері репродуктивного здоров'я. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Головне управління освіти і науки
64.
Щорічно проводити міський тиждень збереження репродуктивного здоров'я, планування сім'ї та відповідального батьківства. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
65.
Забезпечити підготовку на робочих місцях педіатрів і спеціалістів педіатричного профілю з питань діагностики і лікування генетичних захворювань. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
66.
Забезпечити продуктами лікувального харчування хворих на фенілкетонурію дітей та вагітних жінок. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
67.
Забезпечити повне охоплення новонароджених скринінгом на фенілкетонурію та гіпотиріоз. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
68.
Провести ендогенну та екзогенну профілактику стоматологічних захворювань у дітей та вагітних на 28-32 тижнях вагітності. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
69.
Забезпечити необхідними лікарськими засобами відділення дитячої онкології та гематології відповідно до їх потреб. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
70.
Забезпечити оперативне втручання у здоров'я дітей з вадами серця, та фінансування витрат на технічне забезпечення операцій на серці у дітей. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
71.
Вирішити питання медикаментозного забезпечення дітей хворих на муковісцидоз. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
72.
Здійснити медикаментозне забезпечення гормоном росту дітей-інвалідів, хворих на гіпофізарний нанізм. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
73.
Відкрити відділення реанімації новонароджених в Міській дитячій клінічній лікарні N 1. 2003
ГУОЗ та МЗ
74.
Відкрити на базі Міської дитячої клінічної лікарні N 2 міський неонатологічний центр. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ
75.
Забезпечити повноцінне і безперебійне функціонування відділень хронічного гемодіалізу в МДКЛ N 1 та ДКЛ N 6 Шевченківського району. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА Шевченк. р-ну
76.
Здійснити реконструкцію міської дитячої клінічної інфекційної лікарні. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ
77.
Розширити мережу денних стаціонарів при дитячих поліклініках. 2003-2011
ГУОЗ га МЗ
78.
Вжити заходи для зміцнення матеріально-технічної бази відділень відновного лікування дитячих поліклінік. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
79.
Забезпечити слухопротезування дітей з порушенням слуху. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ

80.
Вжити заходи щодо безоплатного відпуску молочних продуктів дитячого харчування в т.ч. сухих адаптованих молочних сумішей для дітей віком до 2-х років, включаючи дітей із малозабезпечених сімей. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
81.
Забезпечити ефективне функціонування молочної фабрики-кухні дитячого харчування N 1, постійно розширювати її асортимент. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
82.
Впровадити збалансоване лікувально-профілактичне харчування на соєвій основі в дитячих установах та медичних закладах міста. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
83.
Здійснити контроль профілактичної вітамінізації (двічі на рік) дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають в будинках дитини, дитячих будинках та школах-інтернатах. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, ГУОН, РДА
84.
Передбачити видатки на забезпечення безкоштовним харчуванням та лікуванням дітей від матерів ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
85.
Проаналізувати стан справ з виробництвом спеціальних продуктів дитячого харчування в т.ч. лікувально-профілактичного призначення, на підприємствах м. Києва, зокрема, на Київському заводі дитячого харчування та вжити заходів щодо підвищення рівня забезпечення ними дітей в Києві. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Головне управління продовольчих ресурсів торгівлі та побутового обслуговування населення
86.
Забезпечити безкоштовними гарячими обідами дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей;
дієтичним харчуванням - дітей, які знаходяться на диспансерному обліку; молоком, соком, печивом - учнів загальноосвітніх і закладів міста.
2003-2011
ГУОН, ГУОЗ та МЗ
87.
Приділити особливу увагу лікуванню, реабілітації дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, та дітей-інвалідів. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Управління у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС, РДА
88.
Забезпечити першочергове санаторно-курортне лікування дітей пільгових категорій. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
89.
Проаналізувати стан захворюваності дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в державних навчально-виховних закладах, будинках дитини, дитячих будинках, в тому числі сімейного типу, прийомних сім'ях і розробити заходи щодо їх медико-соціальної реабілітації. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, ГУОН, Головне управління праці та соціального захисту населення
90.
Відкрити санаторну школу-інтернат для дітей хворих на цукровий діабет. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, ГУОН
91.
Створити класи (групи) при спеціалізованих та загальноосвітніх школах для таких категорій дітей:
- дітей з косоокістю та амбліопією (частковою або повною втратою зору через невикористання ока);
- дітей з комбінованими порушеннями (включаючи сліпоглухих);
- дітей з розладами емоційної сфери і поведінки.
2003-2005
ГУОН, ГУОЗ та МЗ
92.
Створити відділення "Матері і дитини" для санаторно-курортного лікування дітей раннього віку, дітей-інвалідів, що потребують стороннього догляду, та підліткові відділення в дитячих санаторіях. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ
93.
Організувати виявлення і відбір дітей-інвалідів, що потребують ранньої соціальної реабілітації, та запровадити їх облік. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ
94.
Залучати до занять фізичною культурою і спортом, фізкультурно-оздоровчої роботи дітей та учнівську молодь з психофізичними вадами, дітей-інвалідів. Організувати надання їм шефської допомоги кафедрами фізичного виховання і спорту вищих навчальних закладів, педагогічними факультетами університетів, училищами фізичної культури, школами-інтернатами та дитячо-юнацькими спортивними школами. 2003-2011
ГУОН, Головне управління з питань фізичної культури та спорту, ГУОЗ та МЗ, Соціальна служба для молоді, РДА
95.
Започаткувати проведення серед шкіл-інтернатів міських змагань "Старти надій" для учнівської молоді з числа дітей-інвалідів та дітей з вадами слуху, мовлення, зору, опорно-рухового апарата. З 2003
ГУОН, Головне управління з питань фізичної культури та спорту, Соціальна служба для молоді, РДА
96.
Проводити фестивалі творчості дітей, що мають функціональні обмеження "Повіримо у себе". 2003-2011
Соціальна служба для молоді, ГУОН
97.
Прийняти участь у створенні центрів медико-соціальної реабілітації неповнолітніх, проводити безоплатне диспансерне обстеження та лікування дітей, які опинилися в особливо скрутних життєвих умовах, перебувають у притулках для неповнолітніх або лікувальних закладах. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Соціальна служба для молоді
98.
Забезпечити виїзні дитячі реанімаційні бригади при МДКЛ N 1 та МДКЛ N 2 сучасним транспортом з відповідним обладнанням для надання невідкладної допомоги під час транспортування хворих дітей. 2003
ГУОЗ та МЗ
99.
Створити належні умови для зміцнення фізичного, психічного та соціального благополуччя дітей і підлітків, розширення їх доступу до спортивних і оздоровчих закладів, молодіжних клубів.
2003-2011
ГУОЗ та МЗ, ГУОН, Головне управління соціального захисту населення, Управління у справах сім'ї та молоді, Соціальна служба для молоді, РДА
100.
Підвищити якість диспансерного спостереження дітей та рівня спеціалізованої медичної допомоги. Постійно
РДА
101.
Розробити та впровадити медико-профілактичні заходи щодо адаптації дітей до навчального та психоемоційного навантаження у школах нового типу (гімназії, ліцеї тощо). 2003-2007
ГУОН, ГУОЗ та МЗ
102.
Визначити та впровадити нові підходи до організації профілактичних оглядів та диспансерного нагляду за дітьми, реалізації ефективних скринінгових програм виявлення найбільш поширеної патології у дітей, превентивних діагностичних технологій. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, ГУОН, РДА
103.
Визначити і впровадити нові підходи до створення системи медико-соціального патронажу сім'ї, перебачивши інтеграцію соціальної та педіатричної допомоги дітям. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Головне управління праці та соціального захисту населення

XI.A. Дитяча неврологія/епілепсія

N п/п Зміст заходу Термін виконання Виконавці
1.
Створити міський реєстр пацієнтів з первинними та тяжкокурабельними випадками епілепсії 2009 рік
ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний дитячий невролог ГУОЗ та МЗ
2.
Продовження ведення міського реєстру пацієнтів, які отримують протиепілептичну терапію, та мають тяжкокурабельні випадки епілепсії Постійно
ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний дитячий невролог ГУОЗ та МЗ
3.
Проводити роботу для раннього виявлення хворих з первинними випадками епілепсії та хворих з тяжкокурабельними випадками хвороби на рівні районних дитячих неврологів Постійно
ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний дитячий невролог ГУОЗ та МЗ, районні неврологи
4.
Інформаційне забезпечення батьків і лікарів щодо доцільності лікування всіх типів припадків і особливо пацієнтів із вперше виявленою епілепсією
Постійно
ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний дитячий невролог ГУОЗ та МЗ, лікарі міського дитячого центру лікування епілепсії Київська міська дитяча клінічна лікарня N 1
5.
Підготовка кваліфікованих фахівців неврологів з розділу епілепсія (проведення майстер-класів за сучасними принципами лікування епілепсії з відеорозбором хворих)
Постійно
ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний дитячий невролог ГУОЗ та МЗ, лікарі Українського медичного центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України, кафедра дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації Київської медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
6.
Організація надання лікувальних заходів пацієнтам з первинними тяжкокурабельними випадками епілепсії за допомогою препарату "Топамакс" у межах програми
2009-2011
ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний дитячий невролог ГУОЗ та МЗ, лікарі міського дитячого центру лікування епілепсії Київська міська дитяча клінічна лікарня N 1
7.
Проведення комплексної медико-соціальної реабілітації дітей з первинними тяжкокурабельними випадками епілепсії, які отримують препарат "Топамакс", за моделлю реабілітації "Тандем партнерство", "дитина - сім'я - фахівець"
Постійно
Головний позаштатний дитячий невролог ГУОЗ та МЗ, лікарі Українського медичного центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України
8.
Забезпечення фінансування закупівлі достатньої кількості препарату "Топамакс" для дітей з первинними тяжкокурабельними випадками епілепсії згідно з реєстром хворих
2009-2011
Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)
9.
Вдосконалення форми звітності про використання препарату "Топамакс" у пацієнтів з первинними тяжкокурабельними випадками епілепсії 4-й квартал 2009 року
Головний позаштатний дитячий невролог ГУОЗ та МЗ
10.
Відслідковування результатів лікування дітей з первинними тяжкокурабельними випадками епілепсії препаратом "Топамакс" з метою подальшого покращення медичної допомоги Постійно
Головний позаштатний дитячий невролог ГУОЗ та МЗ
11.
Забезпечення науково - методичної бази застосування препарату "Топамакс" (публікації в спеціалізованій медичній пресі, виступи провідних науковців, обмін досвідом, методичні рекомендації, майстер-класи)
Постійно
Головний позаштатний дитячий невролог МОЗ України, головний позаштатний дитячий невролог ГУОЗ та МЗ, Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України, кафедра дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації Київської медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
12.
Інформування Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення виконавчого органу Київради про хід і результати виконання Програми Постійно щокварталу
Головний позаштатний дитячий невролог ГУОЗ та МЗ

(Програму доповнено розділом XI.А. згідно з Рішенням Київміськради N 59/1114 від 19.02.2009)

XII. Здоров'я працюючого населення

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Розробити комплекс заходів щодо зниження рівня професійної захворюваності в усіх галузях промисловості, в тому числі медицини, де мають місце шкідливі виробничі чинники.
2003-2005
Управління Держнаглядохоронпраці у м. Києві, ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС, Рада Київської міської профспілки працівників охорони здоров'я
2.
Надати замовлення інституту медицини праці АМН України на виконання науково-практичної роботи на тему "Оцінка факторів ризику в умовах праці медичних працівників, розробка заходів щодо профілактики професійних та виробниче зумовлених захворювань". 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
3.
Науково обгрунтувати, розробити та здійснити на промислових підприємствах заходи медичної, психофізіологічної та психогігієнічної реабілітації професійної дієздатності робітників.
2003-2005
Управління Держнаглядохоронпраці у м. Києві, Київська дирекція Фонду соціального захисту від нещасних випадків та профзахворювань, ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС, РДА
4.
Проводити моніторинг стану виробничого середовища і оцінку здоров'я працюючого населення.
Постійно
Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
5.
Забезпечити координацію роботи органів виконавчої влади, громадських організацій, що здійснюють нагляд за умовами праці і дотриманням гігієни та безпеки праці. Постійно
Держнаглядохоронпраці у м. Києві, Міська СЕС, РДА
6.
Розробити та здійснити заходи для професійної реабілітації робітників промислових підприємств. 2003-2005
Головне управління праці та соціального захисту населення, РДА
7.
Удосконалити організацію санаторно-курортного оздоровлення працюючих, відновити цеховий принцип їх медичного обслуговування. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, Керівники підприємств, РДА
8.
Забезпечити впровадження сучасної системи проведення медичного огляду працюючих у всіх галузях промисловості, на транспорті і водіїв транспортних засобів, створити Міський науково-практичний центр профпатології та профоглядів декретованих контингентів на базі відділення профпатології Київської міської клінічної лікарні N 5 та єдину комп'ютерну систему забезпечення реєстрації та проходження профоглядів. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, РДА
9.
Розробити та забезпечити здійснення за участю міжнародних організацій заходів з питань поліпшення гігієни та безпеки праці. Постійно
Держнаглядохоронпраці у м. Києві, Керівники підприємств, РДА
10.
Удосконалити регіональний реєстр професійних захворювань з метою обгрунтування заходів щодо зниження рівня профзахворюваності. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, Інститут медицини праці АМН України, Міська СЕС, РДА
11.
Сприяти подальшій участі міста у міжнародному науково-технічному співтоваристві, в роботі з державними і недержавними міжнародними організаціями за актуальними напрямами охорони здоров'я працюючого населення. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Інститут медицини праці, АМН України, Міська СЕС, РДА
12.
Створити умови для відпочинку, проведення реабілітаційних та професійно-прикладних занять у режимі робочого дня, профілактичних занять фізкультурно-спортивного спрямування. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Головне управління з питань фізкультури та спорту, Керівники підприємств
13.
Утворити міський організаційно-методичний Центр профпатології та профілактичних медичних оглядів. 2003
ГУОЗ та МЗ

XIII. Збереження здоров'я в старості

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Забезпечити виконання програми "Здоров'я літніх людей", "Турбота". Забезпечувати пріоритетність у наданні медичної допомоги ветеранам праці, війни та іншим категоріям громадян, визначених законодавством. Постійно
Головне управління праці та соціального захисту населення, ГУОЗ та МЗ, РДА
2.
Створити умови для розвитку руху взаємодопомоги серед літніх людей. 2003-2011
РДА
3.
Забезпечити окулярами та слуховими апаратами за пільговими цінами нужденних людей літнього віку які потребують корекцію зору та слуху. 2003-2011
РДА, ГУОЗ та МЗ, Головне управління праці та соціального захисту населення
4.
Забезпечити стоматологічне протезування літніх людей які потребують соціального захисту, крім протезування з використання дорогоцінних металів. Постійно
РДА, ГУОЗ та МЗ
5.
Впровадити сучасні засоби діагностики, профілактики та реабілітації основних захворювань пов'язаних з віком.   РДА, ГУОЗ та МЗ
6.
Проводити щорічний моніторинг медико-демографічної ситуації з одночасним вивченням довготривалих тенденцій в зміні здоров'я літніх людей. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
7.
Співпрацювати з міжнародними організаціями які беруть участь у розв'язанні проблем літніх людей.
Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА, Головне управління праці та соціального захисту населення
8.
Продовжувати практику організації при багатопрофільних лікарнях відділень сестринського догляду для хворих літнього віку. Надавати пільги та компенсації медичним працівникам, що працюють в геріатричних відділеннях. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
9.
Створити при поліклініках міста медико-соціальні відділення для обслуговування ветеранів війни та непрацездатних літніх людей. 2003-2011
РДА, ГУОЗ та МЗ
10.
Забезпечити лікарні основними засобами догляду за тяжко і хронічно хворими та інвалідами літнього віку. Створити мережу пунктів прокату таких засобів. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
11.
Відновити діяльність існуючих та сприяти розвитку нових фізкультурно-оздоровчих закладів для задоволення потреб літніх людей у заняттях фізичною культурою. 2003-2011
Головне управління з питань фізичної культури та спорту
12.
Сприяти налагодженню виробництва та забезпеченню реабілітаційними засобами оптимізації втрачених та ослаблених функцій, поліпшенню мобільності хворих літнього віку. Постійно
Головне управління соціального захисту населення, ГУОЗ та МЗ, РДА
13.
Формувати у населення світогляд солідарності поколінь, виховувати повагу до літніх людей, почуття відповідальності у дітей за долю престарілих батьків, підвищувати престиж сім'ї, в якій живуть кілька поколінь. Постійно
Головне управління освіти та науки, Головне управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління соціального захисту населення
14.
Забезпечити виконання заходів комплексної програми "Соціально-медичне забезпечення ветеранів війни на період до 2005 року". 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, Головне управління соціального захисту
15.
Розвивати в місті мережу державних та комунальних спеціалізованих аптек для ветеранів війни, ветеранів праці та інших громадян похилого віку. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, Головне управління соціального захисту населення, АО Фармація, РДА

XIV. Кращі можливості для інвалідів

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Удосконалити мережу служб, яка здійснює медико-соціальне обслуговування (будинки-інтернати, територіальні центри обслуговування пенсіонерів та самотніх непрацездатних громадян, відділення соціальної допомоги, відділення допомоги вдома тощо), розширити сферу їх діяльності. Постійно
Головне управління соціального захисту населення, ГУОЗ та МЗ
2.
Розробити систему спільних заходів, які здійснюватимуться службами охорони здоров'я і соціального захисту з метою створення та ефективного використання соціальних ліжок для самотніх непрацездатних осіб. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, Головне управління соціального захисту населення
3.
Створити при лікарнях, поліклініках пункти прокату основних засобів догляду за важкими і хронічно хворими та інвалідами літнього віку. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, Головне управління соціального захисту населення, РДА
4.
Забезпечити виконання заходів програми профілактики інвалідності серед дітей і населення працездатного віку.
  ГУОЗ та МЗ, Головне управління соціального захисту населення, Держнаглядохоронопрац і у м. Києві
5.
Створити при ГУОЗ та МЗ реабілітаційну раду, яка б координувала заходи з медичної реабілітації хворих та інвалідів. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ
6.
Створити можливості для отримання дітьми-інвалідами повноцінної середньої освіти, посилити контроль за повнотою та якістю виконання шкільної програми в умовах їх домашнього навчання і в загальноосвітніх школах з метою забезпечення їх соціальної адаптації. Постійно
Головне управління соціального захисту населення, Головне управління освіти та науки
7.
Розширити можливості творчого і фізичного розвитку, сприяти позашкільному навчанню дітей-інвалідів, а також отриманню середньої і вищої освіти в загальноосвітніх навчальних закладах за державним замовленням. Постійно
Головне управління соціального захисту населення, Головне управління освіти та науки
8.
Забезпечити проведення моніторингу стану здоров'я найбільш уразливих категорій інвалідів. Постійно
Головне управління соціального захисту населення, ГУОЗ та МЗ
9.
Розробити з науковим обгрунтуванням комплексну програму медичної, психопедагогічної і соціальної реабілітації та адаптації дітей-інвалідів у суспільстві. Постійно
Головне управління соціального захисту населення, Головне управління освіти та науки, ГУОЗ та МЗ
10.
Сприяти розвитку мережі центрів реабілітації дітей-інвалідів.
Постійно
ГУОЗ та МЗ, Головне управління соціального захисту населення, Головне управління освіти та науки

XV. Зниження захворюваності та поширеності хвороб

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Розробити систему заходів з формування груп хворих підвищеного ризику на хронічні хвороби, їх оздоровлення та здійснення диспансерного нагляду. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, РДА
2.
Визначити потреби в наданні окремих видів медичної допомоги для поточного і перспективного планування ресурсів охорони здоров'я. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, РДА

XVI. Кардіологія та профілактика і
лікування артеріальної гіпертензії в м. Києві

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Розробити і забезпечити населення санітарно-просвітніми матеріалами про шкідливість паління, малорухливого способу життя, ожиріння, надмірного вживання солі, алкоголю, а також психоемоційного та психосоціального перевантаження. Постійно
ГУОЗ та МЗ
2.
Створити кардіореєстр хворих на інфаркт міокарда за результатами обстеження та лікування. 2003-2010
ГУОЗ та МЗ, РДА
3.
На базі кожного району міста створити та оснастити районні антигіпертензитивні центри з ліжками денного перебування хворих кардіологічного профілю. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, РДА
4.
Розробити стандарти для антигіпертензивних центрів з обстеження хворих на гіпертонічну та ішемічну хворобу з метою виявлення цих хвороб на ранніх стадіях захворювання. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ
5.
Запровадити обов'язкові щорічні огляди працюючого населення. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
6.
Забезпечити достатню закупівлю тромболітичних препаратів та проведення раннього системного тромболізису, а також закупівлю стентсистем та витратного матеріалу для проведення ренгенендоваскулярної допомоги у хворих з гострими коронарними станами на тлі гіпертонічної хвороби чи ішемічної хвороби серця. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
7.
Створити загальноміський реєстр хворих, які потребують імплантації електрокардіостимуляторів чи інших електрофізіологічних методів лікування порушень серцевого ритму. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
8.
Забезпечити закупівлю достатньої кількості електрокардіостимуляторів, електродів для проведення радіочастотних електрофізіологічних операцій на серці. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
9.
Проводити закупівлю серцево-судинних ендопротезів з метою надання кардіохірургічної допомоги населенню міста. Постійно
ГУОЗ та МЗ, КМКДЦ, РДА
10.
Впровадити стандарти надання профілактичної, діагностичної, лікувальної, соціальної та реабілітаційної допомоги кардіологічним хворим. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
11.
Удосконалювати медико-соціальну систему реабілітації хворих, що перенесли інфаркт міокарда, інсульт та операції на серці і судинах. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
12.
Модернізувати та реорганізувати дистанційно-кардіологічний центр станції швидкої медичної допомоги; включити в сферу його роботи пункти (відділення) невідкладної медичної допомоги, створення та зберігання в ньому міської комп'ютерної бази ЕКГ-даних хворих міста Києва. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, РДА
13.
Забезпечити подальший розвиток мережі закладів для надання спеціалізованої медичної допомоги особам із серцево-судинними хворобами (диспансери, лікарні, відділення). 2003-2003
ГУОЗ та МЗ, РДА

XVII. Онкологія

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Створити кадастр канцерогено-небезпечних підприємств, технологічних процесів та видів діяльності людини, що призводять до забруднення довкілля канцерогенними речовинами. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві, АМН України
2.
Зміцнити матеріально-технічну базу онкологічної лікарні насамперед шляхом придбання діагностичної апаратури, сучасних апаратів для променевої терапії, гамма-терапевтичних препаратів, які відповідають вимогам МАГАТЕ, систем планування опромінення хворих, пристроїв для їх позиціювання тощо. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ
3.
Прийняти заходи з укомплектування посад головних районних онкологів. Забезпечити участь головних районних онкологів у лікуванні онкологічних хворих району в КМОЛ. 2003
ГУОЗ та МЗ, РДА
4.
Створити 4 клініко-діагностичні центри з питань скринінгу раку молочної залози. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, КМКДЦ, РДА
5.
Вивчити питання про можливість створення санаторно-курортного закладу для спеціалізованої реабілітації онкологічних хворих (для дорослих та дітей). 2003
ГУОЗ та МЗ
6.
Вивчити питання про можливість створення на базі УОЗ РДА Святошинського району міжрайонного кабінету психосоціальної адаптації онкологічних хворих. 2003
ГУОЗ та МЗ, РДА Святошинського району
7.
Відкрити оглядові кабінети для чоловіків при всіх поліклініках міста (всього - 54). 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, РДА
8.
Організувати в усіх районах міста оглядові кабінети для дітей. 2003
ГУОЗ та МЗ, РДА
9.
Проводити аналіз віддалених результатів щодо заходів профілактики онкологічних захворювань на всіх рівнях. Постійно
ГУОЗ та МЗ
10.
Проводити комплексні перевірки стану онкопрофоглядів, ранньої діагностики та лікування онкологічних хворих (силами спеціалістів КМОЛ) у всіх УОЗ РДА міста із рекомендаціями щодо покращення стану надання онкологічної допомоги населенню району. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
11.
Розробити та представити на затвердження в ГУОЗ та МЗ алгоритм комплексної оцінки показників діяльності РУОЗ ДА щодо онкологічної служби. 2003
КМОЛ
12.
Щорічно направляти в УОЗ РДА не менше 8 лікарів (після проходження інтернатури з онкології) для укомплектування посад лікарів-онкологів поліклінік міста. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
13.
В кожній жіночій консультації виділити ставку онкогінеколога, який входить в структуру жіночої консультації та підпорядковується зав.жін.конс. 2003
ГУОЗ та МЗ, РДА
14.
Підготувати та направити для роботи в ЛПЗ міста лікарів променевої діагностики (щорічно до 5 лікарів). 2003-2006
ГУОЗ та МЗ
15.
Підготувати та направити для укомплектування цитологічних лабораторій ЛПЗ міста 23 лікаря-лаборанти та 69 фельдшерів-лаборантів. 2003-2006
ГУОЗ та МЗ, РДА
16.
Для хоспісів готувати на базі КМОЛ лікарів паліативної медицини. 2003-2006
ГУОЗ та МЗ
17.
Продовжити підготовку лікарів-інтернів з променевої діагностики за наказом ГУОЗ та МЗ. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
18.
Організувати курси з дитячої онкології на базі УНДІО АМН України по 72 годинній програмі 1 раз на квартал для педіатрів та дитячих хірургів. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, УНДІО АМН України
19.
Організувати та провести курс лекцій з онкодерматології для дитячих дерматовенерологів міста на базі міської шкірно-венерологічної лікарні. 2003
ГУОЗ та МЗ
20.
Продовжити підготовку гінекологів жін.конс. з кольпоскопії (за направленням ГУОЗ та МЗ). Постійно
ГУОЗ та МЗ
21.
Проводити постійно діючі курси підвищення кваліфікації акушерок та фельдшерів оглядових кабінетів (для жінок та чоловіків) і медичних сестер онкологічних кабінетів поліклінік. Постійно (1 раз на рік)
ГУОЗ та МЗ, РДА
22.
Підготувати та провести цикл виїзних лекцій в ЛПЗ міста з питань реабілітації онкологічних хворих. Постійно (1 раз на місяць)
ГУОЗ та МЗ, РДА
23.
Підготувати збірник лекцій для лікарів загальнолікарської мережі з питань ранньої діагностики та лікування злоякісних новоутворень основних локалізацій. 2004
ГУОЗ та МЗ
24.
Розробити програму фахової підготовки спеціалістів та волонтерів з надання психосоціальної допомоги онкологічним хворим та членам їх родин. 2004
ГУОЗ та МЗ

25.
Розробити і впровадити стандарти діагностики, лікування та реабілітації онкологічних хворих і забезпечити їх дотримання лікувально-профілактичними закладами. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА, АМН України
26.
Створити при КМОЛ постійно діючу комісію зі стандартизації методів діагностики та лікування злоякісних новоутворень. Підготувати нормативну та директивну документацію для роботи вказаної комісії. 2003
ГУОЗ та МЗ
27.
З метою поточного і перспективного планування розвитку служби визначити потреби населення в онкологічній допомозі. 2003-2007
ГУОЗ та МЗ
28.
Розробити методичні рекомендації щодо об'єму, періодичності та оцінки ефективності онкопрофоглядів населення та диспансерного нагляду за групами підвищеного ризику. 2003
ГУОЗ та МЗ
29.
Відпрацювати на базі УОЗ РДА Святошинського району механізми управління онкологічною службою району в сучасних умовах. 2003
ГУОЗ та МЗ, РДА Святошинського району
30.
Розробити алгоритм надання психосоціальної допомоги онкохворим та членам їх родин. 2004
ГУОЗ та МЗ
31.
Сформувати систему надання психосоціальної допомоги онкологічним хворим міста. 2004-2005
ГУОЗ та МЗ
32.
Підготувати методичні рекомендації для лікарів ЛПЗ міста:
- "Організація роботи цитологічної лабораторії";
- "Посібник з морфологічної діагностики лімфом";
- "Гормонотерапія раку молочної залози";
- "Реабілітація онкологічних хворих".
2003-2006
ГУОЗ та МЗ, КМОЛ
33.
Організувати проведення онкопрофоглядів дітей у всіх дитячих поліклініках міста. Розробити алгоритми та стандарти якості проведення онкопрофоглядів у дітей. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
34.
Створити, на основі існуючих Web-сторінок КМОЛ, інформаційно-аналітичний центр онкологічної служби міста з використанням нових телекомунікаційних технологій при формуванні та використанні "баз даних" та "баз знань". 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, КМОЛ
35.
Забезпечувати функціонування центрального та регіональних канцер-реєстрів. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
36.
Сумісно з УНДІО АМН України вдосконалити програмне забезпечення популяційного канцер-реєстру, передбачивши розширення обсягу інформації про онкологічних хворих міста, що зберігається в електронній базі даних. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, РДА, УНДІО АМН України, КМОЛ
37.
Створити підреєстр онкохворих, які перенесли спеціальне лікування та знаходяться на інвалідності (з врахуванням професійного анамнезу і запланованих програм реабілітації). 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, КМОЛ
38.
Створити локальну комп'ютерну мережу Київської міської онкологічної лікарні в рамках інформаційно-аналітичного центру онкологічної служби м. Києва. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, КМОЛ
39.
Створити мережу хоспісів для симптоматичного лікування онкологічних хворих у термінальній стадії. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, РДА
40.
Звернутися до Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України з пропозиціями щодо розробки та введення в програму з валеології в старших класах середніх навчальних закладів міста занять з профілактики та раннього виявлення злоякісних новоутворень. 2003-2006
ГУОЗ та МЗ, Головне управління освіти і науки м. Києва, КМОЛ
41.
Розробити програму санітарної просвіти населення з усіх аспектів онкологічної захворюваності. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, РДА
42.
Передбачити у міському бюджеті цільові кошти для забезпечення постійної готовності до масової йодної профілактики у разі аварійного радіаційного викиду та розробити механізм її здійснення 2003
Головне управління фінансів, ГУОЗ та МЗ, Головне управління з питань надзвичайних ситуацій

XVII.A. Нейрохірургія/дитяча нейрохірургія 2009-2011 рр.

N з/п Зміст заходу Термін виконання Виконавці
1.
Відкрити кабінети амбулаторно-консультативного прийому хворих з нейрохірургічною патологією при поліклініці Олександрівської міської клінічної лікарні м. Києва та у Київській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги 2009
ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург ГУОЗ та МЗ, головні лікарі Олександрівської міської клінічної лікарні м. Києва та Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги
2.
Забезпечити нейрохірургічні кабінети амбулаторно-консультативного прийому необхідним обладнанням для проведення ефективної роботи
2009-2011
ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург ГУОЗ та МЗ, головні лікарі Олександрівської міської клінічної лікарні та Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги
3.
Налагодити співпрацю невропатологів та нейрохірургів в амбулаторно-поліклінічній мережі та в стаціонарах міста
2009
ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург ГУОЗ та МЗ, головний невропатолог ГУОЗ та МЗ, головні лікарі Олександрівської міської клінічної лікарні, Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, головний дитячий нейрохірург
4.
Реорганізувати відділення нейрохірургії Олександрівської міської клінічної лікарні у Київський міський нейрохірургічний центр для надання медичної допомоги хворим з цереброваскулярною патологією 2009-2010
ГУОЗ та МЗ, головний лікар Олександрівської міської клінічної лікарні
5.
Обладнати відділення нейрохірургії Олександрівської МКЛ та КМКЛШМД, міського центру нейрореабілітації КМКЛ N 18 та дитячих нейрохірургічних відділень сучасним діагностичним обладнанням, необхідним медичним інвентарем, інструментарієм
2009-2011
ГУОЗ та МЗ, головні лікарі Олександрівської міської клінічної лікарні, Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, Київська міська клінічна лікарня N 18, головний дитячий нейрохірург
6.
Відновити потужність Київського міського нейрохірургічного центру для лікування хворих з цереброваскулярною патологією до 30 ліжок 2009
ГУОЗ та МЗ, головний лікар Олександрівської міська клінічна лікарня
7.
Реорганізувати відділення хірургії хребта і спинного мозку КМКЛШМД у міський центр хірургії хребта і спинного мозку
2009
ГУОЗ та МЗ, головний лікар Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги
8.
Забезпечити відкриття в мережі відділень нейрохірургії нейрореанімаційних палат
2009-2010
ГУОЗ та МЗ, головні лікарі Олександрівської міської клінічної лікарні та Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги
9.
Розробити та налагодити інформаційно-аналітичне забезпечення нейрохірургічної служби м. Києва 2009-2009
Головний нейрохірург ГУОЗ та МЗ
10.
Забезпечити Київський міський нейрохірургічний центр для хворих з цереброваскулярною патологією:
- кардіомонітором;
- апаратом УЗ-діагностики з можливістю проведення пункційної біопсії;
- апаратом ультразвукової аспірації пухлин головного мозку;
- ангіографом;
- витратними матеріалами
2009-2010
ГУОЗ та МЗ, головний лікар Олександрівської міської клінічної лікарні
11.
Забезпечити міський центр хірургії хребта і спинного мозку:
- мікроскопом;
- ЕОПом (рентгенмобіль);
- ендовідеоскопічною стійкою;
- стабілізуючими системами "МОСТ" та комплектом інструментів для установки систем;
- мікроінструментарієм
2009-2011
ГУОЗ та МЗ, головний лікар Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги
12.
Провести поетапну заміну операційних столів, операційного обладнання відділень нейрохірургії Олександрівської міської клінічної лікарні, Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, Київської міської клінічної лікарні N 1 та Київської міської клінічної лікарні N 17
2009-2011
ГУОЗ та МЗ, головні лікарі Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, Київської міської клінічної лікарні N 17, Київської міської клінічної лікарні N 1, Олександрівської міської клінічної лікарні
13.
Обладнати відділення нейрохірургії сучасною комп'ютерною технікою для створення реєстру хворих та перегляду СКТ, МРТ, АГ
2009-2011
ГУОЗ та МЗ, головні лікарі Олександрівської міської клінічної лікарні, Київської міської клінічної лікарні N 1, КМДКЛ N 1, Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги
14.
Придбати прилади для вимірювання внутрішньочерепного тиску, ендоскопічні стійки для проведення оперативних втручань на головному та спинному мозку
2009-2011
ГУОЗ та МЗ, головні лікарі Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, Олександрівської міської клінічної лікарні, Київської міської клінічної лікарні N 1
15.
Впровадити в практику використання УЗ-аспіраторів при онкопатології нервової системи 2009-2010
ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург
16.
Розробити та впровадити в роботу нейрохірургічної служби показання до застосування УЗ-аспіраторів 2009
ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург, кафедра нейрохірургії НМАПО
17.
Розробити та впровадити в практику роботи нейрохірургічних відділень вертебропластику 2009
ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург
18.
Впровадження в практику роботи нейрохірургічних відділень використання оптичної техніки при патології хребта і спинного мозку 2009-2011
ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург
19.
Впровадити в роботу нейрохірургічних відділень пункційну діагностику пухлин 2009-2011
ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург
20.
Забезпечити диспансерне спостереження та лікування хворих після клішування аневризм головного мозку і хворих після стабілізуючих операцій хребта Постійно
ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург, головний невропатолог

21.
Розробити і впровадити програми підвищення кваліфікації лікарів лікувально-профілактичних закладів, що стосуються питань нейрохірургії
2009-2011
ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург, головний невропатолог, головний терапевт, головний дитячий нейрохірург
22.
Розробити і впровадити програми підвищення кваліфікації медичних сестер лікувально-профілактичних закладів, які працюють в нейрохірургічних відділеннях 2008-2011
ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург, головний дитячий нейрохірург, головна медична сестра
23.
Проводити семінари-наради з лікарями міста для ознайомлення з показниками роботи та можливостями розвитку нейрохірургічної служби, даними наукових досліджень, новими виданнями, новими методиками хірургічного лікування, що застосовуються в нейрохірургічній практиці Щоквартально
ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург, головний дитячий нейрохірург
24.
Організувати навчання лікарів і медичних сестер відділень нейрохірургії за методикою "на робочому місці"
Постійно
ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург, головний дитячий нейрохірург, кафедра нейрохірургії НМАПО
25.
Організувати стажування лікарів нейроцентрів у провідних клініках Європи 2009-2011
ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург
26.
Забезпечити відкриття нейрохірургічних кабінетів прийому амбулаторних хворих у мережі дитячих лікувальних закладів міста
2009-2010
ГУОЗ та МЗ, головний дитячий нейрохірург, головні лікарі дитячих клінічних лікарень
27.
Забезпечити нейрохірургічні кабінети необхідним обладнанням для проведення ефективної роботи
2009-2011
ГУОЗ та МЗ, головний дитячий нейрохірург, головні лікарі дитячих клінічних лікарень
28.
Обладнати відділення дитячої нейрохірургії сучасною діагностичною апаратурою, необхідним медичним інвентарем, інструментарієм 2009-2011
ГУОЗ та МЗ
29.
Створити Київський міський дитячий науково-практичний нейрохірургічний центр для лікування хворих дітей м. Києва з перинатальною патологією нервової системи 2010
ГУОЗ та МЗ
30.
Налагодити інформаційно-аналітичне забезпечення дитячої нейрохірургічної служби 2009-2010
ГУОЗ та МЗ, головний дитячий нейрохірург
31.
Забезпечити дитячі нейрохірургічні відділення та Київський міський дитячий науково-практичний нейрохірургічний центр для лікування хворих дітей м. Києва з перинатальною патологією нервової системи:
- кардіомонітором;
- апаратом ультразвукової діагностики з можливістю пункційної біопсії;
- апаратом ультразвукової аспіріції при операціях на головному мозку;
- ангіографом;
- витратними матеріалами
2009-2011
ГУОЗ та МЗ, головний дитячий нейрохірург, головні лікарі дитячих клінічних лікарень
32.
Впровадити у практику дитячої нейрохірургії використання церебрального ендоскопа при захворюваннях нервової системи 2008-2011
Головний дитячий нейрохірург

(Програму доповнено розділом XVII.А. згідно з Рішенням Київміськради N 59/1114 від 19.02.2009)

XVIII. Боротьба з хворобами крові, кровотворної
та лімфоїдної тканин

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Проводити моніторинг захворюваності на хвороби крові, в тому числі на злоякісні захворювання кровотворної та лімфоїдної тканин і смертності від них. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
2.
Розробити і впровадити сучасні стандартні схеми діагностики та лікування. 2003
ГУОЗ та МЗ, РДА
3.
Забезпечити гематологічні відділення необхідним лабораторним устаткуванням та реактивами для сучасної діагностики гемобластозів. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
4.
Розробити і впровадити програму проведення скринінгових обстежень, діагностичних та лікувальних заходів у групах ризику на анемію. 2005
ГУОЗ та МЗ, РДА

XIX. Ендокринологічні захворювання

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Впроваджувати заходи щодо удосконалення системи медичної допомоги хворим на цукровий діабет. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
2.
Забезпечити раннє виявлення та 100 відсоткове охоплення диспансерним наглядом хворих на цукровий діабет та його ускладнення. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
3.
Вдосконалювати системи виявлення та догляду за дітьми, хворими на цукровий діабет (до 18 років), забезпечити необхідним обладнанням кабінети дитячих ендокринологів при поліклініках. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
4.
Привести нормативи забезпечення поліклінік ендокринологами у відповідність до потреб (із розрахунку 0,3 посади на 10 тис. населення). 2003-2005
ГУОЗ та МЗ
5.
Забезпечити заклади охорони здоров'я необхідними засобами діагностики та лікування ендокринних хворих, ендокринологічні установи - засобами діагностики ендокринних захворювань, необхідним лабораторним устаткуванням. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
6.
Продовжити систему гарантованого і безперебійного безкоштовного забезпечення хворих на цукровий діабет інсулінами високої якості та високоефективними пероральними цуркознижувальними препаратами; а дітей, підлітків, вагітних жінок та інвалідів з дитинства - засобами самоконтролю. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
7.
Систематично виділяти кошти для закупівлі якісної апаратури та реактивів з метою безперебійної роботи клініко-діагностичних лабораторій для визначення цукрів та інших показників стану хворого на цукровий діабет та його ускладнення на рівні сучасних вимог. 2003-2011
Головне управління фінансів
8.
Створити міський реєстр хворих на цукровий діабет, проводити довгостроковий моніторинг стану їх здоров'я. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
9.
Здійснювати скринінгові обстеження осіб, що мають ризик захворювання на цукровий діабет, з проведенням наступного моніторингу за рівнем глікемії. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
10.
Організувати в поліклініках районів постійно діючі школи соціальної адаптації для дітей і дорослих, в т.ч. жінок фертильного віку, хворих на цукровий діабет, та забезпечити їх лікарями-ендокринологами, обладнанням, реактивами та посібниками. Передбачити в штатному розкладі поліклінік штати для школи соціальної адаптації. 2003-2006
ГУОЗ та МЗ, РДА
11.
Вдосконалювати і впроваджувати методичні і навчальні програми навчання пацієнтів і членів їх сімей методам самоконтролю, самолікування та взаємодопомоги у боротьбі з діабетом. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, РДА
12.
З метою забезпечення нормального розвитку дітей та підлітків з цукровим діабетом здійснювати їх обов'язкове навчання з проведенням самоконтролю, забезпечувати психологічну реабілітацію та професійну орієнтацію. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
13.
Створити міську школу-інтернат для дітей, хворих на цукровий діабет.
2003-2006
ГУОЗ та МЗ, Головне управління фінансів, Головне управління соціального захисту населення
14.
Створювати школи навчання самоконтролю для людей похилого віку за місцем проживання на базі районних медико-соціальних центрів. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
15.
Відкрити кабінети "Діабетична стопа" на базі поліклінік та забезпечити їх належним оснащенням та штатами. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, РДА
16.
Розвивати реабілітаційні програми для хворих на цукровий діабет.
2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Головне управління фінансів, Головне управління соціального захисту населення
17.
Передбачити стабільне фінансування для безкоштовного протезування хворих на цукровий діабет після ампутації нижніх кінцівок. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
18.
Організувати торговельне обслуговування хворих на цукровий діабет.
Постійно
Головне управління з питань торгівлі та побутового обслуговування населення
19.
Удосконалювати структуру і проводити дооснащення ендокринологічної лікарні як міського лікувально-діагностичного та організаційно-методичного центру. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
20.
Забезпечити виконання заходів щодо діагностики, профілактики та лікування захворювань щитоподібної залози і йоддефіцитних станів. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
21.
Вивчити можливості і методи визначення вмісту йоду в біологічних середовищах. 2003
ГУОЗ та МЗ, КМКЕЛ, НМУ О.О.Богомольця, Інститут фізики НАН України
22.
Провести апробацію та впровадити запропоновані Інститутом фізики НАН України методів визначення вмісту йоду в біологічних середовищах. 2003
ГУОЗ та МЗ, КМКЕЛ, НМУ О.О.Богомольця, Інститут фізики НАН України
23.
Забезпечити лабораторію КМКЕЛ необхідним обладнанням та реактивами для впровадження методики визначення йоду в біологічних середовищах. 2003
ГУОЗ та МЗ, Інститут фізики НАН України
24.
Забезпечити лабораторію сучасними обладнаннями та реактивами для визначення вмісту гормонів та антитіл у хворих з тиреоїдною патологією. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ

25.
Розробити карту обліку хворого на тиреоїдну патологію, яка буде відображати причину захворювання, стан хворого у динаміці та проведене обстеження і лікування. 2003
ГУОЗ та МЗ
26.
Створити міський реєстр хворих з тиреоїдною патологією. 2003
ГУОЗ та МЗ, РДА
27.
Відпрацювати медичне завдання на програму для створення міського реєстру хворих з захворюваннями щитоподібної залози. 2003
ГУОЗ та МЗ, РДА
28.
Доукомплектувати персональним комп'ютером оргметодвідділ КМКЕЛ для створення міського реєстру хворих з тиреоїдною патологією. 2003
ГУОЗ та МЗ, КМКЕЛ
29.
Забезпечити діагностику та лікування хворих з патологією щитоподібної залози згідно з вимогами до рівнів надання медичної допомоги населенню в м. Києві. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
30.
Розробити та затвердити стандарти діагностики та лікування захворювань щитоподібної залози. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ
31.
Визначити та подати на затвердження перелік лікувальних закладів міста, які можуть лікувати хворих з патологією щитоподібної залози. 2003
ГУОЗ та МЗ, РДА
32.
Зосередити всю інформацію щодо йоддефіцитних станів в КМКЕЛ. Створити реєстр йоддефіцитних станів м. Києва. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА, КМКЕЛ
33.
Визначити контингенти, що потребують дослідження на вміст йоду в організмі. 2003
ГУОЗ та МЗ, РДА, КМКЕЛ
34.
Доукомплектувати штати лікарів-ендокринологів дорослої та дитячої амбулаторно-поліклінічної мережі міста. 2003
ГУОЗ та МЗ, РДА
35.
Організувати систему підвищення кваліфікації лікарів з проблем йоддефіцитних станів та інших захворювань щитовидної залози. Постійно
ГУОЗ та МЗ, НМУ О.О.Богомольця (за згодою)
36.
Проводити щомісячно семінари-наради з лікарями ендокринологами міста для ознайомлення з новими даними наукових досліджень, новими препаратами. Постійно
НМУ О.О.Богомольця (за згодою), ГУОЗ та МЗ
37.
Проводити семінарські заняття з питань організації диспансерного спостереження за хворими з тиреоїдною патологією. Постійно
ГУОЗ та МЗ, КМКЕЛ
38.
Доукомплектувати медичними кадрами дошкільні та шкільні заклади. 2004
Головне управління освіти та науки
39.
Провести навчання з медичними кадрами освітніх закладів з питань йоддефіцитних станів силами районних ендокринологів. Постійно
РДА
40.
Організувати та проводити роз'яснювальну роботу серед населення всіма засобами масової інформації щодо проблем та профілактики йодної недостатності. Постійно
Головне управління преси та інформації, ГУОЗ та МЗ, Київський міський "Центр здоров'я", РДА
41.
Ввести спеціальну рубрику в газеті "Здоров'я киян" з питань профілактики захворювань щитовидної залози. 2003
ГУОЗ та МЗ
42.
Забезпечити наочне приладдя в ЛПУ міста з інформацією про захворювання щитовидної залози. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
43.
Провести скринінгові обстеження осіб різного віку і соціальних груп на вміст йоду в організмі людини, щоб скласти уяву про рівень йоддефіциту у мешканців м. Києва. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
44.
Організувати та впровадити скринінг-діагностику вродженого гіпотиреозу у новонароджених дітей в пологових будинках м. Києва. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
45.
Організувати скринінгові УЗД-обстеження хворих на дифузні та вузлові форми зобу. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
46.
Організувати при наявності показань гормональні обстеження хворих на дифузні та вузлові форми зобу. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
47.
Забезпечити огляди пацієнтів інтернатних закладів системи соціального захисту м. Києва районними ендокринологами з метою раннього виявлення захворювань щитовидної залози. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Головне управління праці та соціального захисту населення
48.
Здійснювати консультації вагітних жінок з проведенням обстеження на вміст йоду в організмі. Постійно
ГУОЗ та МЗ
49.
Організувати та здійснювати контроль за вмістом йоду в йодованій солі, що надходить в торговельну мережу. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Головне управління з питань торгівлі та побутового обслуговування населення
50.
Забезпечити постійний продаж в достатній кількості йодованої солі та йодмістких продуктів харчування в торговельній мережі міста (незалежно від форми власності торговельного закладу). Постійно
Головне управління з питань торгівлі та побутового обслуговування населення
51.
Контролювати йодозабезпечення природних джерел (водопровідної та джерельної води). Постійно
Міська санітарно-епідеміологі чна станція, РДА
52.
Забезпечити в достатній кількості препаратами та харчовими добавками, які містять йод (антіструмін, йодит, розчин Люголю, йодатен меламін, струмін, полівітаміни з йодом, йодовану воду та інші препарати). Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА АО "Фармація", Головне управління з питань торгівлі та побутового обслуговування населення
53.
Впровадити систему активної профілактики захворювань щитоподібної залози шляхом призначення препаратів йоду, використання продуктів, що містять йод, в дитячих дошкільних закладах та школах. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Головне управління освіти та науки
54.
Передбачати щорічно в міському бюджеті кошти для придбання лабораторного обладнання та реактивів для обстеження хворих з тиреоїдною патологією. 2003-2011
Головне управління фінансів, ГУОЗ та МЗ
55.
Передбачати в міському бюджеті кошти на придбання реактивів для скринінг-діагностики вродженого гіпотиреозу всім новонародженим дітям м. Києва. 2003-2011
Головне управління фінансів, ГУОЗ та МЗ
56.
Передбачати в міському бюджеті цільові кошти для придбання ультразвукового апарату з насадкою для дослідження щитоподібної залози для КМКЕЛ та інших лікувальних закладів згідно з планом. 2003-2011
Головне управління фінансів, ГУОЗ та МЗ
57.
Передбачати в міському бюджеті цільові кошти для забезпечення препаратами йоду дітей в необхідній кількості. 2003-2011
Головне управління фінансів, ГУОЗ та МЗ
58.
Передбачати в міському бюджеті цільові кошти для створення міського реєстру хворих з тиреоїдною патологією. 2003-2011
Головне управління фінансів, ГУОЗ та МЗ, РДА
59.
Забезпечувати безкоштовно препаратами гормону росту дітей хворих на гіпофізарний нанізм. 2003-2011
Головне управління фінансів, ГУОЗ та МЗ

XIX.A. Нефрологія і замісна ниркова терапія

N з/п Зміст заходу Термін виконання Виконавці
1.
Створити міський реєстр пацієнтів з хронічними захворюваннями нирок
2009-2010 роки
ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний нефролог ГУОЗ та МЗ
2.
Продовжити ведення міського реєстру пацієнтів, які отримують лікування замісною нирковою терапією, та хворих, які перенесли трансплантацію нирки Постійно
ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний консультант ГУОЗ та МЗ з гемодіалізу та нефрології
3.
Організувати роботу по ранньому виявленню хворих з патологією, що призводить до хронічної ниркової недостатності нефрологами районних нефрологічних кабінетів Постійно
ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний нефролог ГУОЗ та МЗ, районні нефрологи
4.
Використовувати засоби масової інформації для збільшення рівня нефрологічної грамотності сімейних лікарів, дільничних терапевтів, районних нефрологів Створити систему диспансерного спостереження. Розробити критерії оцінки якості роботи всіх ланок нефрологічної допомоги Постійно
ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний нефролог ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний консультант ГУОЗ та МЗ з гемодіалізу, районні нефрологи, Центр здоров'я
5.
Продовжити роз'яснювальну роботу серед населення щодо запобігання захворюванням нирок та розвитку хронічної ниркової недостатності
Постійно
ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний нефролог ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний консультант ГУОЗ та МЗ з гемодіалізу районні нефрологи, Центр здоров'я
6.
Створити банк даних потенційних реципієнтів для проведення трансплантації нирки
2009-2011
ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний консультант ГУОЗ та МЗ з гемодіалізу, головний позаштатний транс плантолог ГУОЗ та МЗ
7.
Забезпечити фінансування закупівлі витратних матеріалів для гемодіалізу та перитонеального діалізу 2009-2011
ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний консультант ГУОЗ та МЗ з гемодіалізу
8.
Забезпечити фінансування закупівлі медикаментів та засобів медичного призначення, необхідних для проведення гемодіалізу (гепарин, фізіологічний розчин, шприці, перев'язувальний матеріал) Постійно
ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний консультант ГУОЗ та МЗ з гемодіалізу
9.
Забезпечити фінансування закупівлі препаратів еритропоетину для пацієнтів, що лікуються методами замісної ниркової терапії 2009-2011
ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний консультант ГУОЗ та МЗ з гемодіалізу
10.
Забезпечити фінансування закупівлі 1,25-дигідроксихолекальциферолу для пацієнтів, що лікуються методами замісної ниркової терапії 2009-2011
ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний консультант ГУОЗ та МЗ з гемодіалізу
11.
Забезпечити фінансування закупівлі тест-систем та реактивів для обстеження пацієнтів, що отримують лікування методами замісної ниркової терапії, на сироватковий феритин, трансфери та паратгормон 2009-2011
ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний консультант ГУОЗ та МЗ з гемодіалізу, головний позаштатний лаборант ГУОЗ та МЗ
12.
Вдосконалити форми звітності про використання витратних матеріалів для гемодіалізу, медикаментів та засобів медичного призначення, необхідних для проведення гемодіалізу, препаратів еритропоетину у відділеннях гемодіалізу міста До 01.10.2009
ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний консультант ГУОЗ та МЗ з гемодіалізу
13.
Збільшити кількість діалізних місць у ЛПЗ міста за рахунок збільшення кількості діалізних місць у відділеннях гемодіалізу Олександрівської міської клінічної лікарні, Київської міської клінічної лікарні N 3, створення нових відділень гемодіалізу відповідно до потреби 2009-2011
ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний спеціаліст з гемодіалізу
14.
Передбачити фінансування закупівлі імуносупресивних препаратів для хворих, які перенесли трансплантацію нирки 2009-2011
ГУОЗ та МЗ
15.
Організувати мобільну бригаду фахівців з питань гемодіалізу з оснащенням апаратом "Штучна нирка" з портативною системою водопідготовки для надання ургентної допомоги хворим нефрологічного профілю в лікувальних закладах міста 2009-2010
ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний спеціаліст з гемодіалізу, головний хірург ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ та МЗ з анестезіології та реанімації
16.
Оснастити Український міський центр інтенсивної терапії сепсису апаратом для гемодіалізу з можливістю проведення гемодіафільтрації, з монітором он-лайн кліренсу сечовини та системою водопідготовки з відповідною продуктивністю та портативним апаратом для проведення сеансів замісної ниркової терапії 2010
ГУОЗ та МЗ, Олександрівська міська клінічна лікарня, головний спеціаліст з гемодіалізу, головний хірург ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ та МЗ з анестезіології та реанімації, головний позаштатний спеціаліст з гемодіалізу ГУОЗ та МЗ
17.
Оснастити відділення інтенсивної терапії та екстракорпоральної детоксикації Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги 2 апаратами для гемодіалізу з можливістю проведення гемодіафільтрації, з монітором он-лайн кліренсу сечовини та системою водопідготовки з відповідною продуктивністю та портативним апаратом для проведення сеансів замісної ниркової терапії 2009-2010
ГУОЗ та МЗ, дитячі міські клінічні лікарні, головний позаштатний спеціаліст з гемодіалізу, головний хірург ГУОЗ та МЗ, Головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ та МЗ з анестезіології та реанімації, головний позаштатний спеціаліст з гемодіалізу ГУОЗ та МЗ
18.
Провести модернізацію обладнання у відділеннях гемодіалізу Київської міської клінічної лікарні N 3, Київська міська дитяча клінічна лікарня N 1, дитяча клінічна лікарня N 6 Шевченківського району 2009-2011
ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний спеціаліст з гемодіалізу
19.
Забезпечити фінансування поточного ремонту і технічного обслуговування обладнання для гемодіалізу в лікувальних установах міста 2009-2011
ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ та МЗ з гемодіалізу
20.
Забезпечити впровадження методу перитонеального діалізу в Київському міському науково-практичному центрі нефрології та гемодіалізу 2009
ГУОЗ та МЗ, Київська міська клінічна лікарня N 3, головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ та МЗ з гемодіалізу
21.
Забезпечити впровадження методу перитонеального діалізу для дітей в Київській міській дитячій клінічній лікарні N 1
2009
ГУОЗ та МЗ, Київська міська дитяча клінічна лікарня N 1, головний позаштатний нефролог ГУОЗ та МЗ дитячої мережі, головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ та МЗ з гемодіалізу
22.
Впровадити метод прижиттєвої пункційної біопсії нирки у відділенні нефрології Олександрівської міської клінічної лікарні та Київський міський науково-практичний центр нефрології та гемодіалізу: 2009-2011
ГУОЗ та МЗ, Олександрівська міська клінічна лікарня, Київська міська клінічна лікарня N 3, головний позаштатний патологоанатом ГУОЗ та МЗ
а) Забезпечити відділення нефрології Олександрівської міської клінічної лікарні та Київський міський науково-практичний центр нефрології та гемодіалізу обладнанням для проведення біопсії нирки під УЗ-контролем ГУОЗ та МЗ, головні лікарі Олександрівської міської клінічної лікарні та Київської міської клінічної лікарні N 3
б) Забезпечити відділення патологічної анатомії Олександрівської МКЛ необхідним обладнанням для морфологічної діагностики ГУОЗ та МЗ, головний лікар Олександрівської міської клінічної лікарні
в) Забезпечити відділення патологічної анатомії Олександрівської міської клінічної лікарні необхідними реактивами для морфологічної діагностики ГУОЗ та МЗ, головний лікар Олександрівської міської клінічної лікарні

(Програму доповнено розділом XIX.А. згідно з Рішенням Київміськради N 59/1114 від 19.02.2009)

XX. Алергії та бронхіальна астма

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Впровадити державну систему моніторингу стану здоров'я населення, у тому числі біомоніторингу, у зв'язку з шкідливим впливом на здоров'я факторів довкілля. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві
2.
Надати пропозиції до МОЗ України щодо диференційованих раціонів харчування для дітей та дорослих з метою запобігання розвитку алергічних захворювань та бронхіальної астми. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ
3.
Виконувати програму профілактики, організації виявлення і лікування хворих на алергічні захворювання та бронхіальну астму. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
4.
Розробити та впровадити заходи щодо оздоровлення та диспансерного нагляду за особами з груп підвищеного ризику алергійних та респіраторних хвороб. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, РДА
5.
Забезпечити широке використання методів діагностики алергій на харчові продукти та інших алергічних станів. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
6.
Сприяти виробництву харчових продуктів з урахуванням потреб хворих на алергію.
Постійно
ГУОЗ та МЗ, Головне управління продовольчих ресурсів, торгівлі та побутового обслуговування населення
7.
Проводити просвітню роботу серед хворих і членів їх сімей з питань само- та взаємодопомоги щодо ускладнень алергічних хвороб. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА

XXI. Профілактика та лікування
стоматологічних захворювань

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Здійснити заходи щодо організаційної структури, завдань і функцій стоматологічної допомоги відповідно до потреб населення. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, РДА
2.
Забезпечити населення відповідно до потреб лікарями-стоматологами та зубними техніками. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ
3.
Звернутися до Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України з пропозиціями щодо розробки навчальної програми первинної профілактики стоматологічних захворювань для загальноосвітніх закладів і впровадити її до навчального процесу. Поліпшувати інформованість дітей, батьків і вчителів стосовно методів і засобів профілактики карієсу, залучаючи їх до санітарно-гігієнічного навчання. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Головне управління освіти та науки, РДА
4.
Виконання заходів щодо придбання засобів для профілактики стоматологічних захворювань у дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування та інших пільгових верств населення. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
5.
Створити міську дитячу стоматологічну поліклініку як міський консультативно-лікувальний, методичний центр для дітей міста. Оснастити сучасним діагностично-лікувальним обладнанням. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, РДА Шевченківського району
6.
Забезпечити створення в ЛПЗ кабінетів для проведення підготовки лікарів з питань професійної гігієни порожнини рота, в першу чергу в тих, що обслуговують дитяче населення міста. 2003-2007
ГУОЗ та МЗ, РДА
7.
Забезпечити поетапне переоснащення стоматологічних поліклінік, відділень, кабінетів, в першу чергу - дитячих, придбання сучасних діагностично-лікувальних апаратів для впровадження нових технологій. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
8.
Забезпечити переоснащення існуючих та оснащення нових стаціонарних стоматологічних кабінетів у загальноосвітніх міських навчальних закладах та ДДЗ для здійснення планової первинної та вторинної профілактики. Постійно
ГУОЗ та МЗ, ГУОН, РДА
9.
Організовувати реабілітаційний центр для дітей з вродженими та набутими вадами розвитку щелепно-лицьової ділянки на базі міського будинку дитини (Ворзель). До 2007
ГУОЗ та МЗ

XXII. Профілактика нещасних випадків, травм та отруєнь

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Забезпечити аварійно-рятувальні та протипожежні служби спеціальними автотранспортними засобами, обладнанням, підготовленими кадрами. 2003-2004
Головне управління з питань надзвичайних ситуацій УМВС України в м. Києві, РДА
2.
Поліпшити стан існуючих та здійснювати будівництво нових доріг і транспортних розв'язок згідно з Генеральним планом м. Києва на період до 2020 року та програм будівництва шляхово-транспортних споруд. Постійно
Комунальна корпорація "Київавтодор" Головне управління містобудування та архітектури, Головне управління транспорту
3.
Поліпшити нагляд за транспортними потоками, не допускати використання зношених, аварійно небезпечних транспортних засобів та таких, що вичерпали свій технічний ресурс. Постійно
Головне управління транспорту УМВС України в м. Києві
4.
Створити умови щодо організації своєчасного та ефективного надання безоплатної медичної допомоги населенню міста під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, РДА
5.
Сприяти впровадженню автоматизованих систем управління, проведенню постійного аналізу стану своєчасності та якості швидкої і невідкладної медичної допомоги. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ
6.
Розробити та затвердити нормативні акти з питань діяльності служби. Розробити нові стандарти якості на основі сучасних затверджених методичних рекомендацій МОЗ України. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ
7.
Відпрацювати систему послідовності, етапності та взаємодії швидкої і невідкладної медичної допомоги з первинною медико-санітарною та стаціонарною допомогою. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, РДА
8.
Удосконалити роботу цілодобових травмпунктів, забезпечити їх відповідним оснащенням, апаратурою, регламентувати обсяг допомоги та штати, уніфікувати систему обліку різних видів травм. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
       
10.
Створити єдиний інформаційний простір: об'єднаної системи електронного, радіо і провідного зв'язку між службами швидкої медичної допомоги, міліції, пожежної охорони, МНС. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, Головне управління з питань надзвичайних ситуацій УМВС України в м. Києві
11.
Розробити для працівників МВС, учителів, водіїв навчальні плани і програми з питань надання невідкладної долікарської допомоги постраждалим і організувати систематичне навчання зазначених категорій. 2003-2003
ГУОЗ та МЗ, УМВС України в м. Києві, Головне управління освіти та науки
12.
Сприяти налагодженню виробництва сучасних засобів іммобілізації для транспортування постраждалих. 2003-2005
Головне управління промислової політики, ГУОЗ та МЗ

XXIII. Швидка медична допомога

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Забезпечити виконання заходів щодо підвищення готовності служби медицини катастроф міста для забезпечення населення в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Постійно
ГУОЗ та МЗ
2.
Вивчати фактичні потреби населення міста Києва у швидкій і невідкладній допомозі та організувати необхідну і кількість виїзних бригад. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
3.
Співпрацювати з Українським науково-практичним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
4.
Взаємодіяти з науково-дослідними інститутами (нейрохірургії, кардіології) та відомчими медичними закладами з питань єдиної тактики і послідовності надання медичної допомоги хворим і потерпілим. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
5.
Привести матеріально-технічний та кадровий стан служби до нормативних вимог відповідно до світових стандартів. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
6.
Провести реорганізацію системи екстреної госпіталізації хворих і потерпілих. Поетапно створити в місті Києві 5 багатопрофільних центрів для ургентної госпіталізації хворих і потерпілих з будь-якою патологією. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
7.
Проводити модернізацію та реорганізацію дистанційно-кардіологічного центру станції швидкої медичної допомоги з включенням в сферу його роботи пунктів (відділень) невідкладної медичної допомоги. Постійно
ГУОЗ та МЗ
8.
Забезпечити щорічне придбання спеціалізованих санітарних автомобілів для швидкої і невідкладної медичної допомоги, з них - 4 реанімобілі. Постійно
ГУОЗ та МЗ
9.
Розвивати та вдосконалювати мережу підстанцій швидкої медичної допомоги для забезпечення доїзду бригад до місця виклику в термін до 15 хвилин. Постійно
ГУОЗ та МЗ
10.
Провести реконструкцію будівель підстанцій швидкої медичної допомоги. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
11.
Утримувати будівлі та інженерні комунікації в належному стані шляхом своєчасного виконання капітальних та поточних ремонтів. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
12.
Забезпечити монтаж системи АВР енергоживлення центральної диспетчерської. 2004
ГУОЗ та МЗ
13.
Забезпечити монтаж компресорних установок в станції зарядки лікувальними газами. 2005
ГУОЗ та МЗ
14.
Забезпечити монтаж автомийок для санітарних автомобілів на підстанціях. 2003-2006
ГУОЗ та МЗ

XXIV. Розвиток служби медицини катастроф

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Створити Київський міський центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф 2003-2004
ГУОЗ та МЗ
1.1
Підготувати проект рішення Київради про створення КМЦЕМД та МК та розпорядження КМДА. 2003
ГУОЗ та МЗ
1.2
Провести капітальний ремонт окремої будівлі для розміщення Київського міського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. 2003
ГУОЗ та МЗ
1.3
Оснастити Київський міський центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф офісною та оргтехнікою, засобами телекомунікаційного зв'язку, меблями. 2003
ГУОЗ та МЗ
2.
Удосконалювати структуру Державної служби медицини катастроф у м. Києві. Постійно
ГУОЗ та МЗ
3.
Створити рятувальні (токсико-терапевтичні) бригади першої черги медицини катастроф у КМЦЕМД та МК. 2003
ГУОЗ та МЗ
4.
Створити навчально-тренувальний відділ рятувальників служби медицини катастроф у КМЦЕМД та МК. 2003
ГУОЗ та МЗ
5.
Утворити регіональний медичний резерв служби медицини катастроф у м. Києві. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ
6.
Проводити навчання та атестацію бригад рятувальників першої та другої черги служби медицини катастроф Постійно
ГУОЗ та МЗ
7.
Проводити навчання та атестацію працівників ДАІ, пожежної охорони, міліції, ДКП "Плесо", рятувальників потенційно небезпечних підприємств. Постійно
ГУОЗ та МЗ, ГУ МВС, РДА
8.
Забезпечити співпрацю з Українським науково-практичним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Постійно
ГУОЗ та МЗ
9.
Створити геоінформаційну систему реагування медичних сил та закладів ДСМК при моделюванні надзвичайних ситуацій на потенційно небезпечних об'єктах м. Києва для КМЦ ЕМД та МК. 2003
ГУОЗ та МЗ
10.
Оснастити бригади першої та другої черги служби медицини катастроф медичним обладнанням, майном, спецодягом, засобами захисту, зв'язку. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ
12.
Забезпечити медичні заклади, розташовані на території міста Києва, незалежно від відомчого підпорядкування резервними джерелами електропостачання протягом 2006-2007 років
 

(Розділ XXIV із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 160/3251 від 09.03.2006)

XXV. Удосконалення психіатричної допомоги
та охорона психічного здоров'я населення

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Розробити стратегію подальшого розвитку і удосконалення психіатричної допомоги в місті на принципах децентралізації та деінституціоналізації, як ідеологічної основи і практичної діяльності на сучасному етапі розвитку психіатрії. 2003
ГУОЗ та МЗ, РДА
2.
Розробити стратегію інтеграції програм охорони психічного здоров'я та профілактики психічних розладів у систему ПМСД. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, РДА
3.
Розробити стратегію зміцнення психічного здоров'я та профілактики психічних розладів у школах та на робочих місцях. 2003-2005
ГУОН, ГУОЗ та МЗ, РДА
4.
Забезпечити оперативний контроль за дотриманням державними та недержавними закладами охорони здоров'я Закону України "Про психіатричну допомогу" щодо діагностики, лікування та надання медико-соціальної допомоги психічно хворим. Постійно
ГУОЗ та МЗ
5.
Впровадити сучасні методи профілактики суспільно небезпечних дій хворих на психічні розлади та розлади поведінки. 2003-2006
ГУОЗ та МЗ, РДА
6.
Реорганізувати КЦМПНД "Центр психічного здоров'я" та створити на базі його підрозділів міські ПНД N 4, ПНД N 5 та спеціалізовану станцію швидкої психіатричної допомоги. 2003
ГУОЗ та МЗ
7.
Встановити території обслуговування міських ПНД в межах адміністративних територій районів з метою забезпечення співпраці диспансерів з державними адміністраціями районів міста, районними соціальними службами, органами внутрішніх справ, територіальними судами, військкоматами та ін. 2003
ГУОЗ та МЗ
8.
Реорганізувати лікувально-виробничі майстерні при психіатричних лікарнях у Центри медико-соціальної та трудової реабілітації психічно хворих як медичні заклади, що фінансуються з міського бюджету та за рахунок виробничої діяльності. 2003
ГУОЗ та МЗ
9.
Забезпечити укріплення матеріально-технічної бази та оснащення психоневрологічних закладів міста шляхом проведення ремонтів, а також надання ПНД приміщень для створення денних стаціонарів, організації психоневрологічних амбулаторій, кабінетів консультативного прийому лікарями-психіатрами для обслуговування населення районів. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
10.
Забезпечити в лікарнях якісне збалансоване харчування, а також збільшити видатки на харчування у денних стаціонарах. Постійно
ГУОЗ та МЗ
11.
Підвищити рівень інформаційно-аналітичного забезпечення психіатричної служби шляхом створення при ГУОЗ та МЗ на базі КМКПНЛ N 1 організаційно-методичного відділу (центру). 2003
ГУОЗ та МЗ
12.
Розробити нормативні документи щодо управління організацією та наданням психіатричної допомоги. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ
13.
Продовжити удосконалення структури психіатричних стаціонарів міста шляхом створення підрозділів активного лікувального втручання, "кризової служби", а також медико-соціальної спрямованості "сестринського нагляду", "захищеного житла". 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
14.
Створити на базі лікувально-діагностичного центру КМКПНЛ N 1 консультативну поліклініку для забезпечення консультативного прийому пацієнтів висококваліфікованими лікарями-психіатрами, а також лікарями соматичного профілю. 2003
ГУОЗ та МЗ
15.
Забезпечити надання медичної допомоги та проведення необхідних лабораторних обстежень психічно хворих в поліклініках на територіях їх обслуговування відповідно до стандартів проведення диспансеризації у загальносоматичній мережі. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
16.
Створити на базі КМКЛ N 1 КМКЛ N 6 лікарень спеціалізовані психосоматичні відділення для стаціонарного лікування хворих на межові психічні розлади з супутніми соматичними захворюваннями. 2003
ГУОЗ та МЗ, головні лікарі КМКЛ N 1, N 6
17.
Відкрити на базі КМКЛ N 3 та КМКЛ N 9 психоневрологічні (сомато-психіатричні) палати для організації медичної допомоги психічно хворим при необхідності хірургічних втручань або інших соматичних захворювань, де необхідне інтенсивне комплексне лікування. Надавати пільги та компенсації медпрацівникам, які обслуговують психічно хворих. 2003
ГУОЗ та МЗ, головні лікарі КМКЛ N 3, N 9
18.
Організувати в центральних поліклініках кожного району психотерапевтичний кабінет як структурний підрозділ поліклініки. 2003
ГУОЗ та МЗ, РДА
19.
Щорічно вводити додатково в штати ПНД та диспансерного відділення ПНЛ N2 посади медичних сестер соціальної допомоги до досягнення штатних нормативів. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
20.
Організувати при кожному ПНД денної бригади невідкладної психіатричної допомоги для відвідування та виконання лікарських призначень хворим, які перебувають на активному та підтримуючому амбулаторному лікуванні. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ
21.
Забезпечити організаційно-методичну роботу міського центру медико-соціальної реабілітації психічно хворих у КМПНЛ N 1 для впровадження мультидисциплінарних підходів у обслуговуванні пацієнтів інших психіатричних закладів міста. Постійно
ГУОЗ та МЗ
22.
Забезпечити систематичне навчання лікарів ПМСД (терапевтичного та педіатричного профілю) з виявлення, діагностики та лікування найпоширеніших психічних розладів із залученням лікарів-психіатрів міських ЛПЗ, викладачів кафедр психіатрії КМАПО та інших науково-педагогічних закладів. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
23.
Організувати на базі постійно діючих курсів з підвищення кваліфікації медичних сестер та систематично проводити цикли з підготовки медичних сестер, психологів та соціальних працівників для допуску до роботи з хворими на психічні розлади. Постійно
ГУОЗ та МЗ
24.
Забезпечити підготовку працівників системи соціальної допомоги, які займаються безпосереднім обслуговуванням інвалідів на психічні захворювання. Постійно
ГУОЗ та МЗ, ГУПСЗН

25.
Створити у поліклініках відділення медико-соціальної допомоги на чолі з медичною сестрою-бакалавром для організації надання медичної та соціальної допомоги хворим, які за станом свого фізичного та психічного здоров'я потребують соціальної підтримки. 2003
ГУОЗ та МЗ, РДА
26.
Забезпечити самотніх громадян похилого віку та хворих, які потребують догляду і не мають належної допомоги з боку родичів, обслуговуванням (територіальними центрами соціального забезпечення) вдома. Постійно
ГУПСЗН
27.
Вивчити питання щодо створення у структурі закладів соціального захисту на рівні районів підрозділів для денного, тимчасового, а також довгострокового утримання осіб похилого віку та осіб, які за станом свого психічного здоров'я не потребують лікування у психіатричних закладах але потребують стороннього догляду за ними. 2003-2005
ГУПСЗН, РДА
28.
Ввести посади психологів у загальноосвітніх учбових закладах і забезпечити їх методичний зв'язок з психіатричними закладами та підготовку на робочих місцях з питань виявлення проблем, пов'язаних з шкільною дезадаптацією; та проводити психокорекційну роботу. Постійно
ГУОН, ГУОЗ та МЗ
29.
Забезпечити впровадження системи медичних та соціальних заходів, що спрямовані на відвернення самогубств населення шляхом:
- удосконалення роботи міського Центру психолого-психіатричної допомоги при станах душевної кризи;
- навчання персоналу ПМСД та стаціонарів методам оцінки ступеню ризику самогубств і ведення пацієнтів з суїцидальними намірами;
- виявлення та підтримка серед окремих верств населення одиноких людей похилого віку, малозабезпечених, соціально невлаштованих, що складають групу підвищеного ризику щодо самогубства.
2003-2006
ГУОЗ та МЗ, РДА
30.
Передбачити достатнє фінансування для забезпечення пільгових категорій психічно хворих психотропними та протисудомними медикаментами з урахуванням препаратів нових поколінь, а також забезпечити постійний клінічний контроль терапевтичної ефективності. Постійно
ГУОЗ та МЗ
31.
Розробити комплексну комп'ютерну програму надання психіатричної допомоги з урахуванням створення єдиної комп'ютерної мережі психіатричних закладів. 2003-2006
ГУОЗ та МЗ
32.
Забезпечити співпрацю з громадськими організаціями в реалізації їх діяльності, що спрямована на покращення обслуговування психічно хворих та їх соціальний захист, а також залучати їх до розробки проектів нормативних документів з психіатричної допомоги. Постійно
ГУОЗ та МЗ

XXVI. Удосконалення наркологічної допомоги населенню
та заходи по протидії вживанню алкоголю та наркотиків

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Подати на затвердження Київською міською адміністрацією "Концепцію дій щодо алкоголю та наркотиків в м. Києві". I кв. 2003 р.
ГУОЗ та МЗ
2.
Підготувати проект розпорядження Київської міської державної адміністрації щодо впровадження в середніх та спеціальних навчальних закладах міста цільових профілактичних протинаркотичних навчальних програм для вчителів, дітей та батьків, передбачивши проведення необхідної кількості тренінгів для шкільних психологів, вчителів та батьків. I кв. 2003 р.
ГУОН, ГУОЗ та МЗ
3.
З метою забезпечення якісного впровадження профілактичних протинаркотичних та протиалкогольних програм у місті створити в структурі Київської міської наркологічної лікарні "Соціотерапія" відділ профілактичних програм з відповідним додатковим забезпеченням покриття фінансових витрат. 2003
ГУОЗ та МЗ
4.
Створити мережу спеціалізованих соціальних служб для молоді "Центр соціально-педагогічної та профілактичної роботи з дітьми, що позбавлені достатньої батьківської опіки" з додатковим фінансовим забезпеченням. 2003-2011
ГУОН, ССМ
5.
Організувати надання первинної конфіденційної медико-соціальної допомоги молоді стосовно ВІЛ/СНІДу та хвороб, що передаються статевим шляхом. 2003-2011
ГУОН, ССМ, ГУОЗ та МЗ
6.
Організувати мобільні центри з вуличної соціальної роботи, надання соціальної, психолого-педагогічної, юридично-правової консультативної та інформаційної допомоги дітям, підліткам та молоді, їхнім батькам. 2003-2005
ССМ, Громадські організації - партнери Центру соціальних служб для молоді
7.
Розробити та видати науково-популярні брошури, збірник методичних матеріалів про наслідки вживання алкоголю та наркотиків, формування здорового способу життя серед молоді. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, МЦ "Здоров'я", КМНЛ "Соціотерапія"
8.
Видати інформаційно-методичні матеріали для учнів, батьків, педагогів "Сучасні методи залучення до здорового способу життя, профілактики шкідливих звичок та захворювань у дітей та підлітків" із серії "Столична освіта". 2003
ГУОН, ГУОЗ та МЗ
9.
Створити в мережі Інтернет Web-сторінку та сайт з питань здорового способу життя. 2003-2011
МЦ "Здоров'я", КМНЛ "Соціотерапія"
10.
Організувати проведення міських інформаційно-профілактичних заходів до: - Всесвітнього дня непаління - Всесвітнього дня боротьби зі СНІД - Всесвітнього дня боротьби з наркоманією. Щорічно 2003-2011
ССМ, Громадські організації - партнери Центру соціальних служб для молоді, ГУОЗ та МЗ
11.
Ввести тему "Сучасні методи профілактики алкоголізму, тютюнопаління, наркоманії та захворювання на ВІЛ/СНІД серед учнівської молоді" до програми курсової перепідготовки всіх категорій педагогічних та медичних працівників. 2003-2011
ГУОН, ГУОЗ та МЗ
12.
Започаткувати проведення тренінгів для вчителів та шкільних психологів з метою навчання сучасним методам проведення протинаркотичної та протиалкогольної роботи серед учнівської молоді. 2003-2011
ГУОН, ГУОЗ та МЗ
13.
Започаткувати проведення двічі на рік на базі районів науково-методичного семінару для голів районних методичних об'єднань вчителів, класних керівників, практичних психологів з проблем профілактики наркотичної залежності серед учнівської молоді. 2003-2011
ГУОН, ГУОЗ та МЗ
14.
Організувати навчання лікарів, вчителів, середнього медперсоналу, працівників соціальної служби методам раннього виявлення ознак наркоманії та методам профілактичної роботи серед молоді. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
15.
Залучати молодь до волонтерської роботи з відповідним навчанням з питань профілактики наркоманії за методикою "рівний рівному". 2003-2011
ССМ
16.
Провести міські науково-практичні конференції "Профілактика наркоманії серед підлітків", "Роль закладів охорони здоров'я і освіти в профілактиці побутового пияцтва, алкоголізму та наркоманії серед молоді". 2003-2005
ГУОЗ та МЗ
17.
Забезпечити впровадження у вищих навчальних закладах міста досвіду Національного Аграрного Університету щодо здійснення протинаркотичної профілактичної роботи серед студентів і персоналу вищих навчальних закладів. Постійно
ГУОН, ГУОЗ та МЗ
18.
Передбачити видання профілактичних підручників для батьків, вчителів та дітей для середніх учбових закладів, розроблених наркологічною службою міста. Постійно
ГУОН, ГУОЗ та МЗ
19.
Продовжити роботу психологічної служби "Повір у себе" (безкоштовні анонімні консультації, тестування психолога). Протягом року
ГУК
20.
Вирішити питання щодо виділення на пільгових умовах 4-х приміщень для забезпечення повноцінної роботи в місті щонайменше 4-х груп самодопомоги "Анонімні наркомани", а також 2-х приміщень для роботи груп самодопомоги осіб, що живуть з ВІЛ/СНІДом. I-е півріччя 2003 р.
ГУОЗ та МЗ
21.
Забезпечити створення центрів ресоціалізації наркозалежної молоді у кожному районі міста, організувавши їх роботу відповідно до Державних стандартів надання наркологічної допомоги та реабілітації наркозалежних. 2003-2004
Центр соціальних служб для молоді, Управління у справах сім'ї та молоді, РДА
22.
Запровадити проведення для друкованих та електронних засобів масової інформації щорічного конкурсу на кращу соціальну рекламу з питань профілактики вживання алкоголю та наркотиків. Постійно
Головне управління преси та інформації
23.
Створити мережу центрів реабілітації наркохворих, які пройшли курс детоксикаційного лікування як за державні, так і за кошти благодійних фондів. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ
24.
Створити в м. Києві центр медико-соціальної реабілітації неповнолітніх наркоманів за кошти з державного бюджету. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ

25.
Під час проходження юнаками старших класів медичного огляду при військових комісаріатах проводити первинні профілактичні заходи щодо виявлення потенційних споживачів алкоголю, наркотиків. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, ГУОН
26.
З метою створення реабілітаційного центру для дітей та молоді з наркотичними проблемами та забезпечення надання необхідних обсягів невідкладної наркологічної допомоги провести ремонт в приміщенні нарковідділення за адресою вул. Лісозахисна, 5 та приміщень кризових наркологічних відділень за адресами вул. Ярославська, 13, вул. Червоноткацька, 1/2 та забезпечити необхідне фінансування цих робіт. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ
27.
З метою покращення якості надання медичної допомоги хворим на наркоманію в гострих станах придбати для діагностично-детоксикаційної клініки Київської міської наркологічної лікарні "Соціотерапія" аналізатор газів у крові та необхідні реактиви, пульсоксиметр та обладнання для забезпечення кардіомоніторингу станів хворих. Розглянути питання надання додаткового фінансування. 2003
ГУОЗ та МЗ
28.
Розробити систему обміну та звірки даних з проведення обов'язкових попередніх та періодичних наркологічних оглядів водіїв і кандидатів у водії. 2003-2004
Управління ДАІ ГУМВС в м. Києві, ГУОЗ та МЗ
29.
Надавати організаційну та методичну допомогу громадським і неурядовим організаціям, діяльність яких пов'язана з профілактикою вживання психоактивних речовин. Постійно
ГУОЗ та МЗ, ГУОН
30.
Організувати пункти довіри (у т.ч. мобільні) для споживачів ін'єкційних наркотиків та представників інших уразливих груп населення з наданням широкого спектру психологічних та юридичних послуг. 2003-2011
Управління у справах сім'ї та молоді, ССМ, Громадські та неурядові організації
31. К.
Забезпечити в кожному районі централізоване призначення та надання медичних послуг онкохворим та іншим категоріям хворих людей, які потребують використання наркотичних засобів. Виділити для цього відповідним центральним поліклінікам районів необхідну кількість спеціального автотранспорту та медичного персоналу. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
32. К.
Збудувати у м. Києві будинок інтернат для безпритульних дітей та створити мережу будинків і лікувально-трудових закладів для осіб без постійного місця проживання. 2003-2006
Управління у справах сім'ї та молоді, Громадські та неурядові організації
33.
Надавати працівникам психіатричної служби в повному обсязі пільги та компенсації згідно з чинним законодавством. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА

XXVII. Зменшення поширеності інфекційних хвороб

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Вносити на розгляд КМДА, РДА питання про санітарно-епідемічну ситуацію в місті та районах, заходи щодо профілактики інфекційних, паразитарних, карантинних і особливо небезпечних, професійних захворювань. Постійно Щоквартально
Міська СЕС
2.
Проводити моніторинг та епіданаліз загальної захворюваності і смертності від інфекційних та паразитарних хвороб. Щомісячно
Міська СЕС, ГУОЗ та МЗ
3.
Забезпечити виконання комплексного плану протиепідемічних заходів санітарної охорони території від заносу і розповсюдження карантинних та інших особливо небезпечних захворювань людей. Постійно
Міська СЕС, ГУОЗ та МЗ, Головне управління надзвичайних ситуацій, Управління державної ветеринарної медицини, РДА
4.
Забезпечити виконання комплексного плану оздоровчих та протиепідемічних заходів на літній оздоровчий період.
Щорічно, квітень - вересень
Міська СЕС, ГУОЗ та МЗ, Головне управління надзвичайних ситуацій, Управління державної ветеринарної медицини, ДКП "Плесо", ГУОН, РДА
5.
Забезпечити участь у ліквідації екстремальних епідемічних ситуацій та оснащення постійно діючих санітарно-епідеміологічних бригад, мобільної бактеріологічної лабораторії. Постійно
Міська СЕС, Головне управління надзвичайних ситуацій, Управління державної ветеринарної медицини
6.
Здійснювати бактеріологічний, вірусологічний, паразитологічний, лабораторний контроль за довкіллям, продуктами харчування та питною водою. Постійно
Міська СЕС
7.
Проводити постійний епідмоніторинг стану навколишнього середовища та здійснювати його інформаційне забезпечення. Постійно
Міська СЕС, ДКП "Плесо"
8.
Розробити та ввести в дію програму дератизаційних заходів на території міста з метою профілактики інфекційних і карантинних захворювань.
до 01.06.2003 року
Міська СЕС, Головне управління комунального і готельного господарства та туризму, ДКП "Плесо", АТ "Київпроект", Управління державної ветеринарної медицини, РДА
9.
Забезпечити проведення дератизаційних заходів на території міста з метою профілактики лептоспірозу та інших інфекційних захворювань. Постійно
РДА, ДКП "Плесо", керівники установ та організацій
10.
Забезпечити облік осіб, що прибули з місцевостей ендемічних щодо малярії, проведення комплексу лікувально-діагностичних та протиепідемічних заходів, включаючи вогнищеву, громадську, міжсезонну хіміопрофілактику за епідпоказниками та роботу боніфікаторів. Забезпечити лабораторний контроль за хворими людьми та переносниками. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС, ДКП "Плесо", РДА
11.
Забезпечити своєчасну та якісну діагностику дифтерії на догоспітальному етапі і проведення комплексу протиепідемічних заходів у вогнищах інфекцій, розгляд кожного випадку захворювання. Розробити єдині критерії діагностики дифтерії. Постійно до 01.05.2003 р.
ГУОЗ та МЗ, Медуніверситет ім.О.О.Богомольця, Міська СЕС
12.
Забезпечити своєчасну та якісну діагностику лептоспірозу на догоспітальному етапі та проведення комплексу протиепідемічних заходів у вогнищах інфекцій, розгляд кожного випадку захворювання. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
13.
Забезпечити проведення дослідження на гепатити (В, С, Д), ротавіруси, кір, цитомегаловіруси, менінгіти вірусної етіології, багряницю, арбовіруси, з метою достовірної діагностики та своєчасної профілактики. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
14.
Забезпечити діагностику найбільш значимих зооантропонозів, проведення постійного моніторингу довкілля. Розробити санітарно-гігієнічні правила (вимоги) щодо проведення ярмарок, виставок, аукціонів тощо собак, котів та інших тварин на території міста Києва, з метою унеможливлення зараження людей. Постійно до 01.05.2003 р.
Управління державної ветеринарної медицини, КП "Тварини в місті"
15.
Забезпечити ефективну роботу з ліквідації вогнищ сказу природного типу шляхом проведення якнайповнішої широкомасштабної імунізації диких тварин із застосуванням приманювальної пероральної антирабічної вакцини. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Управління ветеринарної медицини, РДА
16.
Запровадити ефективну систему організації протиепідемічних заходів, діагностики, лікування хворих на вірусний гепатит. Розробити програму боротьби з хронічними гепатитами. Постійно 01.10.2003 р.
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
17.
Забезпечити створення грунт-імунітету щодо захворювань, керованих засобами специфічної профілактики згідно з Календарем щеплень, з охопленням щепленнями населення не менш, як на рівні 95%. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
18.
Забезпечити зниження рівня захворюваності на гепатит В шляхом проведення щеплень новонароджених та груп епідемічного ризику. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
19.
Забезпечити проведення передсезонної імунопрофілактики грипу в групах епідемічного ризику. Щорічно
ГУОЗ та МЗ, РДА, Головне управління економіки та розвитку міста
20.
Розробити та впровадити комплекс заходів щодо подолання кору в місті Києві. до 01.10.2003 р.
Міська СЕС, ГУОЗ та МЗ
21.
Проводити моніторинг імунного статусу населення від інфекційних хвороб, керованих засобами специфічної профілактики. Постійно
Міська СЕС та ГУОЗ та МЗ
22.
Включити питання імунопрофілактики населення до програм гігієнічного навчання та виховання (медико-педагогічне, навчання батьків з проблем охорони здоров'я дітей, курси здоров'я в загальноосвітніх навчальних закладах). Постійно
ГУОЗ та МЗ, Міський комітет Червоного хреста України, ГУОН, Міський Центр Здоров'я
23.
Оснастити склади імунобіологічних препаратів, кабінети щеплення лікувально-профілактичних закладів холодильним обладнанням та забезпечити контроль за дотриманням "холодового ланцюга". Постійно
ГУОЗ та МЗ, керівники лікувально-профілактичних закладів незалежно від форм власності і підпорядкування
24.
Впровадити міжнародну стратегію і стандарти щодо виявлення лікування та профілактики туберкульозу. 2003-2004 р.р.
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС, РДА
25.
Забезпечити 100% хірургічну службу міста одноразовими засобами захисту від інфекцій, які здатні передаватися медичному персоналу при виконанні хірургічних маніпуляцій. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
26.
Забезпечити медичні установи одноразовим інструментарієм. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
27.
Поліпшити матеріальну базу інфекційних лікарень (відділень), у тому числі протитуберкульозних лікувально-профілактичних закладів (відділень, кабінетів); забезпечити їх оснащення сучасними засобами діагностики, лікування, захисту персоналу. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
28.
Провести сертифікацію всіх лабораторій і центрів полімеразної ланцюгової реакції. Створити в структурі лікувально-профілактичних закладів бактеріологічні лабораторії. 2003 р.
ГУОЗ та МЗ, РДА
29.
Розмежувати права та обв'язки закладів охорони здоров'я усіх форм власності, визначити механізм їх взаємодії у разі надання медичної допомоги хворим на інфекційні та дермато-венерологічні захворювання, у тому числі в проведенні лабораторних досліджень захворювань. 2003-2005 р.р.
ГУОЗ та МЗ, РДА
30.
Залучати працівників телебачення і радіо до роботи з пропаганди питань профілактики Постійно
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС

XXVIII. Боротьба із захворюванням на
туберкульоз та його профілактика

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Координація діяльності служб та відомств Головним управлінням охорони здоров'я та медичного забезпечення шляхом створення на базі Київського міського центрального протитуберкульозного диспансеру організаційно-методичного центру з профілактики, виявлення та лікування туберкульозу. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Київський міський і центральний протитуберкульозний диспансер (КМЦПТД)
2.
Проведення контролю та звітності ЛПУ щодо здійснення протитуберкульозних заходів і роботи з групами ризику. Постійно
ГУОЗ та МЗ, КМЦПТД, протитуберкульозні заклади
3.
Перегляд та доповнення найважливіших стандартів якості ранньої та своєчасної діагностики, профілактики, лікування та диспансеризації хворих на туберкульоз всіх локалізацій. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ
4.
Підготовка та подання до КМДА відповідних узгоджених пропозицій щодо вирішення питання створення на базі Київської міської туберкульозної лікарні N 2 (КМТЛ) відділення для лікування полірезистентного туберкульозу. 2004-2005
ГУОЗ та МЗ
5.
Відкриття відділення для визначення активності туберкульозу (на 60 ліжок) і відділення для лікування хворих з деструктивними формами туберкульозу (на 60 ліжок) на базі Київського міського центрального протитуберкульозного диспансеру. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ
6.
Вдосконалення системи виявлення, профілактики та лікування туберкульозу серед мігрантів, біженців та осіб без постійного місця проживання. 2003-2009
Головне управління МВС в м. Києві (ГУ МВС), ГУОЗ та МЗ
7.
Розробка заходів щодо залучення до обов'язкового лікування хворих на туберкульоз, які зловмисно ухиляються від прийому ліків і є епідемічно небезпечними для оточуючих. 2003-2009
Головне управління МВС в м. Києві (ГУ МВС), ГУОЗ та МЗ
8.
Підготувати та внести на розгляд КМДА пропозиції щодо вдосконалення механізму обов'язкового залучення до профілактичних флюорографічних оглядів соціально-дезадаптованих груп населення та тих, хто ухиляється від профоглядів. До 2007 рр.
ГУОЗ та МЗ
9.
Забезпечити постійну роботу міської та районних міжвідомчих комісій щодо боротьби із туберкульозом з метою оперативного розгляду питань та пропозицій, пов'язаних з проведенням заходів по захисту населення міста від туберкульозу. Постійно
РДА, ГУОЗ та МЗ
10.
Забезпечити відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 23.04.99 N 667 безумовне виконання комплексних заходів боротьби з туберкульозом і, насамперед, централізовану закупівлю протитуберкульозних препаратів для всіх хворих на туберкульоз, у тому числі, з полірезистентними формами. Постійно
ГУОЗ та МЗ
11.
Реконструкція приміщення для створення регіональної бактеріологічної лабораторії на базі КМЦПТД. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ
12.
Провести капітальний ремонт всіх протитуберкульозних закладів міста. 2003-2008
ГУОЗ та МЗ
13.
З метою оновлення лікувально-діагностичного обладнання щорічно закуповувати 2 рентгенівських апарати з томографами, 2 апарати для дослідження функції зовнішнього дихання, 2 бінокулярних мікроскопи та витратних матеріалів до них. 2002-2007
ГУОЗ та МЗ
14.
Виділення коштів на забезпечення протитуберкульозних закладів необхідною сучасною лікувальною апаратурою. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
15.
Поповнювати протитуберкульозні заклади міста лікарями-фтизіатрами, рентгенологами та лікарями лаборантами з числа випускників вищих навчальних медичних закладів, відновити колишні скорочені за штатним розкладом фахівців. Щорічно
ГУОЗ та МЗ
16.
Розглянути питання щодо суттєвого підвищення посадових окладів медичним працівникам протитуберкульозних закладів. 2003
ГУОЗ та МЗ
17.
Охоплення щепленням БЦЖ не менше 95% всіх новонароджених. Постійно
ЛПУ, Міська СЕС
18.
Забезпечення ревакцинацією БЦЖ "туберкуліннегативних" дітей у віці 7-14 років (не менше 95%). У визначені терміни
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС, Керівники виховально-учбових і установ
19.
Забезпечення ЛПУ необхідною кількістю туберкуліну, вакцини БЦЖ і одноразовими шприцами для проведення щеплень. Щорічно
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
20.
Забезпечення протитуберкульозних закладів препаратами для організації хіміопрофілактики та протирецидивного лікування контингентів, передбачених наказом МОЗ України від 14.02.96 N 26 "Про удосконалення протитуберкульозної служби". Постійно
ГУОЗ та МЗ
21.
Своєчасне проведення поточної і заключної дезинфекції у вогнищах туберкульозної інфекції. Постійно
Міська СЕС, Київська міська дезстанція (КМДС)
22.
Широка пропаганда знань і санітарної культури серед населення за допомогою засобів масової інформації, науково-популярної літератури. Постійно
ГУОЗ та МЗ
23.
Включення до програми головної редакції радіомовлення на м. Київ щомісячної рубрики під умовною назвою "Кияни проти туберкульозу" про стан та заходи з боротьби із туберкульозом. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ За згодою головної редакції радіомовлення на м. Київ
24.
Звернення до комітету Держтелерадіо з пропозицією провести по київському каналу телебачення цикл передач за тематикою профілактики, виявлення та лікування хворих на туберкульоз. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ

25.
Проведення у м. Києві благодійних заходів з направленням отриманих коштів на боротьбу з туберкульозом.
2003-2011
Міська міжвідомча комісія, Рада директорів підприємств, Міський фонд милосердя, Міський фонд допомоги дітям, Міський комітет товариства Червоного Хреста
26.
Забезпечення позачергового виселення хворих бактеріовиділювачів з гуртожитків, комунальних і густонаселених квартир у термін до 1 року з моменту їх виявлення. 2003-2011
ГУЖЗ КМДА, Міська СЕС, УОЗ та МЗ, РДА
27.
Забезпечити працівників протитуберкульозних закладів необхідними засобами захисту та проведення відповідних систематичних медичних обстежень згідно зі ст.23 Закону України "Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз". 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
28.
Забезпечення проживання, лікування і працевлаштування осіб без постійного місця проживання, жебраків, мігрантів тощо. 2003-2011
ГУВС МВС, Управління та праці та соціального захисту населення (ГУПСЗН), ГУОЗ та МЗ
29.
Щорічна суцільна туберкулінодіагностика дітей віком від 1 до 15 років. Обсяг охоплення не менше 95%. 2003-2011
Міська СЕС, Керівники організацій, дитячих та учбових підприємств
30.
Забезпечення лікувально-профілактичних закладів достатньою кількістю туберкуліну і одноразовими однограмовими шприцами для проведення туберкулінодіагностики. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС, РДА
31.
Вийти з пропозицією до МОЗ України та Інституту фтизіатрії і пульмонології АМН України щодо вивчення можливості проведення туберкулінодіагностики тільки дітям від 1 до 15 років з груп ризику та за зверненням при наявності інтоксикаційного синдрому. 2003-2009
ГУОЗ та МЗ
32.
Проведення флюорографічного обстеження населення віком від 15 років і старше із здійсненням профілактичних оглядів у зазначені терміни згідно з наказом МОЗ України від 29.07.96 N 233 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Керівники установ, організацій, підприємств, ГУВС МВС
33.
Забезпечити формування обов'язкових контингентів та контроль за виконанням профілактичних та протиепідемічних заходів попередження туберкульозу відповідно до статей 26, 27, 30 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення". 2003-2011
Міська СЕС
34.
Забезпечити систематичне формування груп ризику за медичними та соціальними показаннями з щорічними профілактичними флюорооглядами на туберкульоз відповідно до Указу Президента України від 11.05.2000 N 679/2000 "Про невідкладні заходи щодо боротьби з туберкульозом". 2003-2011
РДА, ГУОЗ та МЗ, ГУ МВС України у м.Києві, Управління у справах національностей та міграції, Міське Товариство Червоного Хреста, Головне управління праці та соціального захисту населення, Міська СЕС
35.
Впровадження АСУ у флюорографічні огляди населення, здійснювані ЛПЗ. 2003-2010
ГУОЗ та МЗ, РДА
36.
Централізоване забезпечення потреб ЛПЗ у флюорографічній плівці. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
37.
Підготувати та подати пропозиції до МОЗ України та Інституту фтизіатрії і пульмонології АМН України щодо вирішення питання проведення профілактичних флюорографічних оглядів населення в групах ризику, декретованих контингентів, а також "пасивним" методом при зверненні за медичною допомогою при наявності симптомів захворювання бронхо-легеневої системи. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ
38.
Обов'язкове дослідження харкотиння на мікобактерії туберкульозу таких контингентів:
- стаціонарних і амбулаторних хворих, що кашляють і виділяють харкотиння;
- осіб, які фізично не можуть пройти флюорографічне дослідження чи туберкулінодіагностику або яким протипоказано ці методи.
2003-2011
ГУОЗ та МЗ
39.
Підвищити рівень організації та якості лабораторної діагностики туберкульозу методом мікроскопії з застосуванням сучасних технологій. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
40.
Розробити та подати на затвердження в ГУОЗ та МЗ пакет документів щодо введення у структуру протитуберкульозних закладів міста бактеріологічних лабораторій з розрахунком штатів (згідно з наказом МОЗ України від 23.02.2000 N 33) та обгрунтуванням матеріально-технічного забезпечення 2002
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
41.
Забезпечити своєчасне обстеження та взяття на облік вперше захворілих та з рецидивом туберкульозу. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
42.
Здійснювати безперебійне та безоплатне лікування усіх хворих на туберкульоз із забезпеченням антимікобактеріальними препаратами в кількості та асортименті згідно зі встановленими МОЗ України стандартами хіміотерапії та згідно зі статтею 15 Закону України "Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз". 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
43.
Дозволяти продаж протитуберкульозних препаратів в аптечних закладах усіх форм власності тільки за рецептами лікарів. Постійно
АО "Фармація", ГУОЗ та МЗ
44.
Організувати хірургічне лікування хворих на туберкульоз органів дихання, шляхом укладення угод з діючими хірургічними стаціонарами міста. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
45.
Активне впровадження в практику сучасних методів профілактики та лікування. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
46.
Забезпечення протитуберкульозних закладів достатньою кількістю основних та резервних протитуберкульозних препаратів. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
47.
Диспансеризація контингентів, передбачених наказом МОЗ України від 29.07.96 N 233. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
48.
Використання стандартних режимів лікування туберкульозу, регламентованих наказом МОЗ України від 29.07.96 N 233. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
49.
Максимальне залучення до контрольованого лікування в стаціонарних та амбулаторних умовах. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
50.
Забезпечити фінансування витрат на проведення всіх протитуберкульозних заходів у повному обсязі за кошти місцевого бюджету та фондів соціального страхування, інших джерел, не заборонених законодавством (згідно зі ст.24 Закону України "Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз"). 2003-2011
Головне фінансове управління
51.
Створити та підтримувати реєстр хворих на туберкульоз. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА

XXVIII.A. Програма протидії захворюванню на туберкульоз

N з/п Завдання, показники, терміни виконання Найменування заходу Відповідальні за виконання
   2009 2010 2011      
Невідкладні заходи
1. Керівництво програмою протидії захворюванню на туберкульоз у 2009-2011 роках
1.1
Кількість перевірок районів щодо дотримання законодавства з питань протидії туберкульозу, од. 10
10
10
Здійснення моніторингу за дотриманням законодавства з питань протидії туберкульозу
КМДА, ГУОЗ та МЗ
1.2
Кількість перевірок районів щодо стану виконання заходів Програми, од. 10
10
10
Здійснення моніторингу та оцінки стану виконання заходів Програми
ГУОЗ та МЗ разом з громадськими об'єднаннями
2. Організація надання медичної допомоги
2.1
Відсоток вперше виявлених хворих на туберкульоз, яких діагностовано на амбулаторному етапі 40
50
60
Організація своєчасного виявлення туберкульозу в групах ризику та за зверненням
Головні лікарі ЛПЗ, протитуберкульозних закладів
2.2
Відсоток пацієнтів, що пройшли амбулаторний етап лікування і які не виділяли мікобактерій туберкульозу
50
100
100
Створення кабінетів контрольованого лікування на амбулаторному етапі на базі протитуберкульозних диспансерів, поліклінік ЗЛМ та районних Товариств Червоного Хреста
Головні лікарі та районні координатори протитуберкульозних закладів, головні лікарі поліклінічних закладів ЗЛМ та голови районних Товариств Червоного Хреста
3. Виявлення хворих на туберкульоз та діагностика
3.1
Відсоток вперше виявлених хворих на туберкульоз, у яких захворювання діагностовано методом мікроскопії мазка мокротиння та променевої діагностики 40
50
60
Виявлення хворих за методом мікроскопії мазка мокротиння та променевої діагностики
Головні лікарі ЛПЗ, головний позаштатний фахівець ГУОЗ та МЗ з лабораторної діагностики, міський флюорографічний центр
3.2
Відсоток осіб, що контактують з хворими на туберкульоз, обстежених методом туберкулінодіагностики
100
100
100
Виявлення хворих шляхом проведення серед контактних осіб і осіб, що належать до групи ризику стосовно захворювання на туберкульоз, туберкулінодіагностики Протитуберкульозні заклади
3.3
Відсоток дітей, обстежених методом туберкулінодіагностики 90
90
90
Раннє виявлення туберкульозної інфекції у дітей шляхом щорічного проведення туберкулінодіагностики Районні педіатри, головні лікарі дитячих консультацій, дитячі фтизіатри
3.4
Відсоток охоплення хворих на активний туберкульоз бактеріоскопічним обстеженням 95
95
95
Забезпечення функціонування лабораторної мережі з мікробіологічної діагностики туберкульозу Головні лікарі протитуберкульозних закладів

3.5
Відсоток охоплення хворих на активний туберкульоз рентгенологічним обстеженням 95
95
95
Проведення комплексної діагностики туберкульозу
Головні лікарі, районні фтизіатри
4. Лікування хворих на туберкульоз
4.1
Відсоток хворих на туберкульоз I та III категорії, що фактично розпочали лікування 95
95
95
Проведення стандартизованої контрольованої короткострокової антимікобактеріальної терапії хворим 1 - 3 категорій під контролем медичного працівника Головні лікарі протитуберкульозних закладів, районні координатори, фтизіатри
4.2
Відсоток хворих з позитивними результатами лікування 75
85
85
4.3
Відсоток хворих, що перервали лікування 10
5
5
4.4
Відсоток вперше виявлених хворих, у яких виникла вторинна мультирезистентність 10
10
10
4.5
Відсоток вилікуваних хворих на туберкульоз IV категорії
65
85
85
Проведення стандартизованої контрольованої п'ятикомпонентної антимікобактеріальної терапії хворим на тяжку хронічну форму туберкульозу Головні лікарі протитуберкульозних закладів, районні координатори, фтизіатри
4.6
Відсоток вилікуваних хворих на мультирезистентний туберкульоз
55
75
75
Проведення стандартизованої контрольованої п'ятикомпонентної та шестикомпонентної антимікобактеріальної терапії хворим на мультирезистентний туберкульоз Головні лікарі протитуберкульозних закладів, районні координатори, фтизіатри
4.7
Відсоток охоплення хворих на мультирезистентний туберкульоз легенів за наявності показань до хірургічного лікування 60
60
60
Забезпечення хірургічним лікуванням хворих Головні лікарі протитуберкульозних закладів, районні координатори, фтизіатри
4.8
Відсоток вперше виявлених хворих на туберкульоз, вилікуваних із застосуванням хірургічного лікування 80
80
80
4.9
Забезпечення дотримання затверджених норм харчування хворих на туберкульоз у протитуберкульозних закладах на виконання постанови Кабінету Міністрів України N 1752 від 27.12.2001 у межах асигнувань, з урахуванням інфляції згідно з нормами харчування
згідно з нормами харчування
згідно з нормами харчування
Виділення коштів на забезпечення продуктами харчування за затвердженими нормами у протитуберкульозних закладах у межах асигнувань
КМДА, ГУОЗ та МЗ
5. Забезпечення протитуберкульозних закладів антимікобактеріальними препаратами
5.1
Забезпечення протитуберкульозними препаратами I та II ряду відповідно до обсягів фінансування фінансування згідно з потребою
фінансування згідно з потребою
фінансування згідно з потребою
Надання заявок МОЗ України
Централізовані поставки МОЗ України
6. Моніторинг епідемічної ситуації
6.1
Удосконалення системи епідеміологічного моніторингу, кількість районів 10
10
10
Здійснення кураторських візитів у ЛПЗ ЗЛМ та протитуберкульозні заклади з метою своєчасного виявлення хворих на туберкульоз та контролю за процесом лікування Протитуберкульозні заклади
2009-2011 рр.
Впровадження рекомендованих ВООЗ звітно-облікових форм Головні лікарі протитуберкульозних закладів

    2009-2011 рр.
Удосконалення міського комп'ютерного реєстру хворих на туберкульоз та контролю за ефективністю їх лікування при умові забезпечення комп'ютерною технікою та програмним продуктом за кошти позики кредитування Світовим Банком Програми "Контроль за туберкульозом та ВІЛ/СНІДом в Україні" Головні лікарі протитуберкульозних закладів
7. Профілактика туберкульозу серед осіб, що належать до групи ризику
7.1
Відсоток осіб, що знаходяться в контакті з хворими на туберкульоз, яким проведено хіміопрофілактику 90
90
90
Проведення хіміопрофілактики особам, що знаходяться в контакті з хворими на туберкульоз
Головні лікарі протитуберкульозних закладів
8. Запобігання поширенню ВІЛ-асоційованого туберкульозу
8.1
Відсоток вперше виявлених хворих на туберкульоз, які охоплені послугою добровільного консультування і тестування 99
99
99
Забезпечення доступу вперше виявлених хворих на туберкульоз до добровільного консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію
Головні лікарі протитуберкульозних закладів
9. Первинна та вторинна профілактика туберкульозу
9.1
Забезпечення протитуберкульозних закладів дезінфекційними камерами, дезінфекційними засобами, автоклавами, бактерицидними випромінювачами та засобами індивідуального захисту медичних працівників і хворих на туберкульоз фінансування згідно з потребою
фінансування згідно з потребою
фінансування згідно з потребою
Закупівля обладнання, засобів індивідуального захисту
ГУОЗ та МЗ, міська СЕС, протитуберкульозні заклади
Першочергові заходи
10. Розвиток матеріально-технічної бази протитуберкульозних закладів відповідно до Програми із зміцнення матеріально-технічної бази протитуберкульозних закладів міста Києва до 2011 року, що затверджена рішенням Київради від 02.02.2006 N 100/3191 "Про затвердження Програми зміцнення матеріально-технічної бази протитуберкульозних закладів міста Києва до 2011 року" та розпорядженням КМДА від 19.04.2006 N 794
10.1
Реконструкція з розширенням будівель та збільшенням ліжкового фонду Київської міської туберкульозної лікарні N 2 до 760 ліжок у смт Гостомель Київської області
2009-2011 рр. 600000,0 тис. грн.
Розширення ліжкового фонду Київської міської туберкульозної лікарні N 2 шляхом проведення реконструкції в три черги:
1 черга - будівництво корпусу позалегеневого туберкульозу та хірурги, будівництво госпісу на 25 ліжок, реконструкція блоку допоміжних споруд (у т. ч. харчоблок, пральня, дезвідділення, утилізатор, котельня, очисні споруди)
2 черга - реконструкція корпусів лікування хворих I - II категорії; реконструкція адміністративного блоку
3 черга - реконструкція корпусу лікування хворих IV категорії; реконструкція корпусу колишнього гуртожитку під житловий будинок для медперсоналу
КМДА, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, Головне управління економіки та інвестицій, КП "Інженерний центр"
10.2
Переведення ліжкового фонду з Київської міської туберкульозної лікарні N 1 (240 ліжок) по вул. Харківське шосе, 121-3 та Київського міського протитуберкульозного диспансеру N 1 (120 ліжок) по вул. Автозаводській, 68 на площі Київської міської туберкульозної лікарні N 2, смт Гостомель Київської області 2009-2011 рр.
Покращення рівня надання спеціалізованої медичної допомоги за рахунок централізації ліжкового фонду протитуберкульозних закладів міста та покращення умов перебування хворих у стаціонарі
ГУОЗ та МЗ
10.3
Удосконалення транспортного сполучення з Київською міською туберкульозною лікарнею N 2, смт Гостомель Київської області 2009
-
Налагодження постійного транспортного зв'язку з лікувальним закладом для населення м. Києва
КМДА, ГУОЗ та МЗ, Головне управління транспорту, зв'язку та інформатизації
10.4
Забезпечити залучення інвестора для будівництва нового міжрайонного диспансерного відділення N 2 Київського міського протитуберкульозного диспансеру на території ЛПЗ Святошинського району
2009-2010 рр. За рахунок інвестиційних коштів
-
Вирішення питання залучення інвестора для будівництва нового протитуберкульозного диспансерного відділення на території ЛПЗ Святошинського району для створення належних умов обслуговування мешканців Святошинського району, з наступною передачею будівель, споруд і земельної ділянки по вул. Львівській, 3 у Святошинському районі КМДА, ГУОЗ та МЗ, Головне управління економіки та інвестицій, Київський інвестиційний центр, КП "Інженерний центр"
10.5
Забезпечити залучення інвестора для здійснення реконструкції з розширенням площ міжрайонного протитуберкульозного диспансеру по вул. Перспективній, 6 в Печорському районі
-
2010-2011 рр. За рахунок інвестиційних коштів
Вирішення питання залучення інвестора для проведення реконструкції з розширенням площ диспансеру по вул. Перспективній, 6 з метою створення належних умов для обслуговування населення Печорського та Шевченківського районів за рахунок передачі будівель, споруд і земельної ділянки по вул. Бєлінського, 6 в Шевченківському районі
10.6
Капітальний ремонт існуючих корпусів Центрального протитуберкульозного диспансеру по вул. Васильківській, 35 у Голосіївському районі
2009-2010 рр. 20000,0 тис. грн.
-
  
КМДА, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, Головне управління економіки та інвестицій, КП "Інженерний центр"
10.7
Реконструкція Київської міської дитячої клінічної туберкульозної лікарні на 140 ліжок по вул. Гамарника, 10 в Оболонському районі
2009-2010 рр. 350000,0 тис. грн.
-
Виконання реконструкції в дві черги
1 черга - будівництво нового корпусу для дітей з кістковим туберкульозом, реконструкція допоміжних споруд (харчоблок, їдальня, дезінфекційна камера, котельня),
2 черга - реконструкція існуючих лікувальних корпусів під відділення легеневого туберкульозу, приймального відділення, лабораторії, ЦСВ (центрального стерилізаційного відділення)
  
10.8
Капітальний ремонт існуючих будівель протитуберкульозного диспансеру по вул. Автозаводській, 68 в Оболонському районі
2009-2010 рр. 250000,0 тис. грн.
-
Створення належних умов для обслуговування та надання спеціалізованої медичної допомоги мешканцям Голосіївського та Солом'янського районів   

10.9
Капітальний ремонт існуючих корпусів Київської міської туберкульозної лікарні N 1 по вул. Харківське шосе, 121/3 в Дарницькому районі
-
2010-2011 рр. 100000,0 тис. грн.
Реорганізація лікарні, після переводу її ліжкового фонду до смт Гостомель, в Київський міжрайонний протитуберкульозний диспансер з метою створення належних умов для надання спеціалізованої амбулаторної медичної допомоги мешканцям Лівобережжя   
11. Соціальний захист працівників протитуберкульозних закладів та самих хворих
11.1
Надання соціальних послуг хворим на туберкульоз на амбулаторному етапі
2009-2011 рр.
Забезпечення продуктовими наборами Вийти з клопотанням перед КМДА щодо безкоштовного проїзду у міському транспорті хворих, що знаходяться на контрольованому амбулаторному лікуванні КМДА, ГУОЗ та МЗ, Товариство Червоного Хреста разом з громадськими об'єднаннями, протитуберкульозні заклади
11.2
Здійснення заходів, спрямованих на заохочення спеціалістів до роботи в протитуберкульозних закладах:
2009
-
Підвищення заробітної плати медичним працівникам фтизіатричних закладів КМДА, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення
2009
-
Ініціювати розгляд питання про внесення змін до спільного наказу МОЗ України та Міністерства праці та соціальної політики від 05.10.2005 N 308/519 (розділ 4) у частині підвищення посадових окладів на 60 % (замість 30 %) у зв'язку із особливо шкідливими та важкими умовами праці
  
  
Забезпечити виконання наказу МОЗ України від 30.03.98 N 78 "Про заходи по організації системи надання медичної допомоги працівникам охорони здоров'я" Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення
11.3
Покращення житлових умов працівників фтизіатричної служби, кількість квартир
5
5
5
Позачергове надання житла працівникам фтизіатричних закладів
КМДА, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, Головне управління економіки та інвестицій, Головне управління земельних ресурсів, Головне управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища, Головне управління житлового забезпечення
11.4
Вирішення кадрового питання шляхом забезпечення житлом медичних працівників фтизіатричної галузі
2009-2011 рр.
Ініціювати будівництво житлового будинку для медичних працівників фтизіатричних закладів на прилеглій території Київської міської туберкульозної лікарні N 2 в смт Гостомель Київської області   

(Програму доповнено розділом XXVIII.А. згідно з Рішенням Київміськради N 59/1114 від 19.02.2009)

XXIX. Програма профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДУ

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Вивчити існуючі програми та методи підготовки дітей до сприйняття здорового способу життя і внести конкретні пропозиції щодо удосконалення цієї роботи. Постійно
ГУОН, ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС, ССМ
2.
Розробити і видати методичні матеріали для проведення профілактичної роботи з питань ВІЛ/СНІДу для медичних, педагогічних і соціальних працівників для застосування їх в роботі з різновіковими групами дітей, молоді та їх батьками. Постійно
ГУОН, ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС, ГУПСЗН, ССМ
3.
Розробити, видати та розповсюдити інформаційно-просвітницькі матеріали (буклети, плакати, пам'ятки) щодо правил безпечної поведінки для різновікових груп дітей та молоді. Постійно
ГУО, ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС, ГУПСЗН, ССМ, НУО, ІЦ МПІ
4.
Забезпечити постійне проведення лекцій соціально-просвітницького спрямування з профілактики ВІЛ/СНІДу, пропаганди здорового способу життя у вищих навчальних закладах м. Києва. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС, УССМ.
5.
Розробити і запровадити зовнішню соціальну рекламу з профілактики ВІЛ/СНІДу в навчальних закладах, здравницях, закладах охорони здоров'я, фізкультурно-оздоровчих центрах, міському та приміському транспорті, місцях масового відпочинку молоді (нічні клуби, дискотеки тощо). 2003-2011
РДА, ГУК, ГУІПКР, ГУОЗ та МЗ, ГУПСЗН, УССМ, ССМ, ГУОН, УФКС, ІЦ МПІ
6.
Проводити семінари-тренінги для педагогів, соціальних і медичних працівників з проблем формування у дітей та молоді здорового способу життя, профілактики ВІЛ/СНІДу. Постійно
ГУОН, ГУОЗ та МЗ
7.
Організувати постійно діючі семінари для підготовки волонтерів з числа молоді для роботи за методом передачі знань "рівний-рівному". Постійно
ГУОЗ та МЗ, ССМ, ГУОН за участю НУО
8.
Широко використовувати систему проведення індивідуальних консультацій, лекційних і семінарських занять з профілактики ВІЛ/СНІДу та пропаганди здорового способу життя (серед учнів, студентів, курсантів, військовослужбовців, молоді, що не працює та не навчається, батьків). Постійно
ГУОЗ та МЗ, ССМ
9.
Забезпечити широке інформування населення щодо мережі закладів і установ, які здійснюють консультативну, профілактичну роботу та діагностику ВІЛ/СНІД. Постійно
ГУОЗ та МЗ, ГУОН, Міська СЕС, ССМ, ЗМІ
10.
Проводити вуличні акції для дітей та молоді з проблем здорового способу життя, профілактики інфікування ВІЛ та ХПСШ. Постійно
ССМ
11.
Створити в м. Києві районні пілотні центри з організації інформаційно-освітньої роботи з дітьми, молоддю, батьками і педагогами щодо інформування мотивацій до здорового способу життя і навичок безпечної поведінки. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, УССМ, ССМ, ГУОН, РДА, Міська СЕС
12.
Розширити мережу спеціалізованих медичних закладів для молоді, фахівці яких надаватимуть безкоштовні, анонімні послуги з питань репродуктивного здоров'я, профілактики та лікування ХПСШ, ВІЛ/СНІДу. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА, ГУПСЗН, УССМ, ССМ
13.
Щорічно проводити міську науково-практичну конференцію "Ефективні форми роботи з попередження епідемії ВІЛ/СНІДу серед дітей та молоді". Постійно
ГУОЗ та МЗ, УССМ, ССМ, ГУОН, Міська СЕС
14.
Проводити навчальні семінари та тренінги для керівного складу закладів освіти, охорони здоров'я, внутрішніх справ та інших установ з профілактики СНІДу та наркоманії. Постійно
ГУОЗ та МЗ, ГУОН, ВКМСН ГУ МВС, ВБНОН ГУ МВС
15.
При проведенні атестації керівних кадрів навчально-виховних закладів, враховувати рівень знань з проблем СНІДу та наркоманії. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
16.
Створити та забезпечити підтримку столичного веб-сайту в мережі INTERNET, що вмішуватиме максимально повну інформацію щодо профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом. 2003
ГУІПКР, ГУОЗ та МЗ
17.
Вивчати і поширювати вітчизняний та зарубіжний досвід щодо формування у громадськості толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних осіб. Постійно
ГУОЗ та МЗ, ГУОН, УССМ, ССМ, МЦ СНІДу за участю ЗМІ та НУО
18.
Забезпечити систематичні публікації науково-практичних статей, інформаційно-методичних розробок з питань ВІЛ/СНІДу в масових періодичних та фахових виданнях. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
19.
Створити в 2003 р. інформаційні кіно- та відео матеріали з питань профілактики ВІЛ/СНІДу, ХПСШ. Забезпечити їх постійне поновлення. 2003-2011
ГУІПКР, ГУОЗ та МЗ
20.
Надання до прес-служби КМДА щоквартальної інформації з медичних та соціальних аспектів ВІЛ/СНІДу. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА, Міська СЕС
21.
Оперативно та систематично висвітлювати у ЗМІ хід виконання програми профілактики ВІЛ-інфекції, СНІДу в м. Києві. Постійно
ГУІПКР, прес-центри РДА
22.
Запровадити щорічний конкурс для ЗМІ на кращу соціальну рекламу з профілактики ВІЛ/СНІДу. Постійно
ГУІПКР, ССМ, ГУК, ЗМІ
23.
Підготувати випуск медико-профілактичних передач з питань ВІЛ/СНІДу та організувати їх трансляцію на радіо і телебаченні (щомісяця). Постійно
ГУІПКР, ГУК, ГУОЗ та МЗ, УССМ, ССМ, ГУОН,
24.
Забезпечити щоденний вихід на телебаченні тематичної реклами "анти-СНІД" шляхом оренди ефірного часу. Постійно
ГУІПКР
25.
Забезпечити першочергову пропаганду заходів профілактики ВІЛ/СНІДу та питань формувань здорового способу життя у випадках, коли вона не несе суто рекламних цілей. 2003-2011
ГУІПКР, ГУК, ГУОЗ та МЗ, УССМ, ССМ, ГУОН за участю ЗМІ

26.
Проводити спеціальні тренінги, конференції для журналістів ЗМІ та вчителів з питань ВІЛ/СНІДу та профілактики цього захворювання. Постійно
ГУОЗ та МЗ, ГУОН, Міська СЕС
27.
Організувати тематичний показ в кінотеатрах міста і на телебаченні кіно- та відеоматеріалів з проблем ВІЛ/СНІДу. Постійно
ГУОЗ та МЗ, ГУІПКР, ГУК
28.
Розробити спеціальний план видань з профілактики ВІЛ/СНІДу та своєчасно забезпечувати навчальні заклади новими надходженнями літератури. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, ГУОН
29.
Проводити цільові освітні та культурно-мистецькі акції для підлітків та молоді під гаслом "Життя без наркотиків та СНІДу". 2003-2011
УССМ, ССМ, ГУК, ГУОЗ та МЗ, ГУОН
30.
Забезпечити організацію проведення Всесвітнього дня пам'яті померлих від СНІДу та Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. 2003-2011
ГУК, ГУОЗ та МЗ, УССМ, ГУОН, КМОТ Червоного Хреста, ССМ за участю НУО
31.
Звернутися до Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України з пропозиціями щодо розробки комп'ютерних ігрових програм, спрямованих на запобігання розповсюдження ВІЛ-інфекції та донесення інформації до населення, особливо молоді; сприяти залученню фахівців для проведення відповідних лекцій, бесід серед студентів у навчальних закладах міста. 2003-2011
ГУОН, ГУОЗ та МЗ
32.
Забезпечити доступність інформаційних адаптованих матеріалів профілактичного спрямування для осіб підвищеного ризику інфікування ВІЛ (споживачі ін'єкційних наркотиків, представники комерційного сексу, ув'язнених тощо). 2003-2011
РДА, ВКМСН ГУ МВС, ВБНОН ГУ МВС, ГУОЗ та МЗ за участю НУО, ІЦ МПІ
33.
Залучати до реалізації профілактичних заходів Програми представників неурядових організацій та осіб з груп підвищеного ризику. 2003-2011
ССМ, ГУОЗ та МЗ за участю НУОН
34.
Сприяти забезпеченню осіб з груп підвищеного ризику (в рамках діючих профілактичних програм) шприцами, голками, презервативами, деззасобами, залучивши до цього міжнародні організації. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ за участю НУОН та міжнародних організацій
35.
Впроваджувати програми замісної терапії з метою зменшення ризику інфікування споживачів ін'єкційних наркотиків ВІЛ та збудниками інших трансмісивних інфекцій. Постійно
ГУОЗ та МЗ, за участю НУО
36.
Проводити навчально-практичні семінари за участю працівників МЦ СНІДу для виконавців профілактичних програм, спрямованих на уразливі групи. Постійно
ГУОЗ та МЗ
37.
Розробити в 2003 р. та забезпечити реалізацію заходів щодо профілактики ВІЛ/СНІДу та ХПСШ серед безпритульних дітей, учнів спецшкіл та інтернатів. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, ГУО, ВК МСН ГУ МВС, УССМ
38.
Здійснити заходи профілактики ВІЛ-інфікування при статевих стосунках шляхом цілеспрямованого пропагування серед різних верств населення методів запобігання зараженню; забезпечити бібліотеки та навчальні заклади міста безкоштовною літературою та брошурами про боротьбу зі СНІДом. Постійно
РДА, ГУОЗ та МЗ, ГУК, ГУО, УССМ, УФКС, за участю НУОН, ІЦ МПІ
39.
Організувати пункти безкоштовної видачі презервативів при всіх наркологічних підрозділах міста. 2003
ГУОЗ та МЗ
40.
Проводити роботу у напрямку залучення іноземних інвестицій до фінансування програм профілактики СНІДу серед споживачів наркотиків. Постійно
ГУОЗ та МЗ
41.
Проводити комплексне обстеження кожної крово-, плазмоздачі на ВІЛ-1/ВІЛ-2, використовуючи якісні сучасні тест-системи. Постійно
ГУОЗ та МЗ, МЦК
42.
Здійснювати за допомогою опитування та перед тестового консультування відбір донорів для виключення з їх числа осіб, що належать до групи ризику зараження ВІЛ. Постійно
ГУОЗ та МЗ, МЦК
43.
Розробити та впровадити "Пам'ятку донора", яка відповідає сучасним вимогам безпеки донорства. 2003
ГУОЗ та МЗ
44.
Запровадити постійне додаткове контрольне тестування методом ЛПР виробничих серій препаратів з донорської плазми. Постійно
ГУОЗ та МЗ
45.
Здійснити переоснащення матеріально-технічної бази міського Центру крові, а саме: лабораторного та холодильного обладнання; забезпечити службу одноразовою пластиковою тарою типу "Гемакон", апаратами для автоматичного плазмаферезу. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
46.
Впроваджувати в практику діяльності служби крові методики повторного тестування крові кадрових донорів плазми (зберігання замороженої плазми протягом 3-4 місяців) на наявність антитіл на ВІЛ-1/ВІЛ-2. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, МЦК
47.
Поширити застосування методу аутодонорства при планових та термінових хірургічних втручаннях; застосовувати при цьому необхідне обладнання для реінфузій крові. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, МЦК
48.
Провести модернізацію обладнання відділу виробництва МЦК з метою запровадження сучасних технологій вірус-інактивації донорської плазми, що йде на переробку. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, МЦК
49.
Забезпечити впровадження в практику трансфузіології нових національних стандартів діяльності служби крові, що гарантують безпеку донорської крові. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, МЦК
50.
Проводити серед жінок репродуктивного віку роботу, спрямовану на підвищення їх інформованості з питань СНІДу. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
51.
Постійно проводити інформаційні кампанії серед майбутніх батьків щодо добровільної участі в обстеженні на ВІЛ. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
52.
Забезпечити лікувальні заклади міста, що надають акушерську допомогу вагітним жінкам з ВІЛ-інфекцією та дітям, і народженим від ВІЛ-інфікованих жінок, антиретровірусними препаратами та сумішами для годування немовлят. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
53.
Забезпечити впровадження та організацію інформаційної підтримки програми попередження передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини (удосконалення МТБ бази, забезпечення антиретровірусними та необхідними медичними препаратами, спеціальною літературою). Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
54.
Впроваджувати інструкції та затверджені протоколи медичного нагляду за ВІЛ-інфікованими вагітними, породіллями, тактики ведення пологів та догляду за дітьми, народженими ВІЛ - інфікованими жінками. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, РДА
55.
Забезпечити в перші 1,5 роки життя обов'язкове повне обстеження дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками, використовуючи для ранньої діагностики ВІЛ-інфекції у немовлят метод ЛПР. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
56.
Провести реконструкцію міського Центру СНІДу КМКЛ N 5; покращити матеріально-технічну базу; забезпечити сучасною лікувально-діагностичною апаратурою. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ
57.
Забезпечити диспансерний облік та надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим - мешканцям м. Києва в амбулаторно-поліклінічному відділенні Центру СНІДу. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
58.
Забезпечити Центр СНІДу антивірусними препаратами для лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД дорослих і дітей. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
59.
Забезпечити лікування опортуністичних захворювань у ВІЛ-інфікованих. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
60.
Взяти участь в розробці стандартів з питань сучасної діагностики, диспансерного нагляду та лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ
61.
Організувати стаціонарну допомогу дітям, народженим ВІЛ-інфікованими жінками, в спеціалізованих дитячих відділеннях; забезпечити їх антиретровірусними препаратами. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
62.
Забезпечити впровадження нових загальнодержавних стандартів з питань діагностики, лікування, вакцинопрофілактики та нагляду за дітьми, народженими ВІЛ-інфікованими жінками, а також за ВІЛ-інфікованими дітьми віком до 14 років. 2003-2011
КМАПО, ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
63.
Забезпечити ВІЛ-інфікованих дітей та дітей, що народжені ВІЛ-інфікованими батьками, спеціалізованими вакцинами для проведення профілактики згідно з розробленими стандартами. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
64.
Забезпечити лікувально-профілактичні заклади засобами передстерилізаційної обробки інструментарію, стерилізаційною апаратурою, засобами індивідуального захисту медичних працівників. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
65.
Забезпечити контроль за дотриманням санітарно-протиепідемічного режиму, норм і правил дезинфекції та стерилізації в лікувально-профілактичних закладах, незалежно від їх відомчої підпорядкованості. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
66.
Забезпечити здійснення медичних маніпуляцій, що пов'язані з парентеральними втручаннями, інструментарієм одноразового використання та стерилізаційною апаратурою, в тому числі - для знезараження стоматологічного інструментарію. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
67.
Забезпечити обов'язкове страхування медичних працівників та інших осіб (відповідно до постанови КМУ N 1642 від 16.10.98) за рахунок власника (уповноваженого ним органу) закладу охорони здоров'я. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА, Профспілки працівників охорони здоров'я
68.
Організувати на тендерній основі закупівлю тест-систем для ІФА та забезпечити ними у необхідній кількості спеціалізовані лабораторії діагностики ВІЛ/СНІДу. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА, Міська СЕС
69.
Здійснювати контроль за дотриманням умов транспортування тест систем, їх зберіганням та використанням. Постійно
ГУОЗ та МЗ
70.
Створити у складі Міського центру СНІДу референс-лабораторію діагностики ВІЛ/СНІДу та ВІЛ-опортуністичних інфекцій. Забезпечити її необхідним спектром обладнання для проведення підтверджуючих досліджень і комплексного обстеження ВІЛ-інфікованих. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ
71.
Проводити вивчення різних алгоритмів тестувань підтверджуючих досліджень на ВІЛ відповідно до світових стандартів. Постійно
ГУОЗ та МЗ, за участю НДІ АМН України
72.
Впроваджувати нові методи моніторингових лабораторних досліджень з метою визначення стадії захворювання ВІЛ-інфекції та контролю ефективності антиретровірусної терапії. Постійно
ГУОЗ та МЗ, за участю НДІ АМН України
73.
Проводити комплексне моніторингове діагностичне обстеження ВІЛ-інфікованих, які стоять на обліку в МЦ СНІДу, на прогностичні маркери ВІЛ, визначення імунного статусу, ВІЛ-опортуністичні інфекції. Постійно
ГУОЗ та МЗ
74.
Запровадити в діяльність референс-лабораторії програму внутрішнього контролю якості. Постійно
ГУОЗ та МЗ

75.
Налагодити співпрацю з Центром контролю за інфекційними захворюваннями (CDC, США) в рамках Всесвітньої програми зовнішнього контролю якості. Постійно
ГУОЗ та МЗ
76.
Здійснювати цільове навчання фахівців діагностичної служби з діагностики ВІЛ/СНІДу на базі провідних вітчизняних та європейських клініко-діагностичних центрів. Постійно
ГУОЗ та МЗ
77.
Забезпечити постійний контроль за роботою діагностичних лабораторій СНІДу в місті згідно з методичними рекомендаціями МОЗ України (1994 р.). Постійно
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
78.
Впровадити визначення вірусного навантаження та імунного статусу методами, що відповідають міжнародним стандартам. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, за участю НДІ АМН України
79.
Взяти участь в науковому обгрунтуванні: національних стандартів діагностики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, за участю НДІ АМН України
80.
Організувати медико-соціальні дослідження аспектів епідемії ВІЛ/СНІДу в м. Києві. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС, за участю НДІ АМН України
81.
Забезпечити впровадження заходів щодо надання позалікарняної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД. Постійно
ГУОЗ та МЗ
82.
Створити в м. Києві будинок догляду (хоспіс) за хворими на СНІД. Передбачити надання пільг та компенсацій медичним працівникам, що обслуговують хворих, за шкідливі та небезпечні умови праці. 2003
ГУОЗ та МЗ
83.
Організувати соціальну допомогу та забезпечити умови для одержання загальної освіти дітям з ВІЛ/СНІДом. Постійно
ГУПСЗН, ГУОН, ГУОЗ та МЗ
84.
Забезпечити своєчасну виплату матеріальної допомоги ВІЛ-інфікованим дітям віком до 16 років (згідно з постановою КМУ N 1051 від 10.07.98). Постійно
ГУОЗ та МЗ, ГУПСЗН
85.
Організувати щорічне санаторно-курортне оздоровлення ВІЛ-інфікованих дітей. Постійно
ГУОЗ та МЗ
86.
Створити в складі МЦ СНІДу службу психосоціальної та правової допомоги ВІЛ-інфікованим, хворим на ВІЛ/СНІД. 2003
ГУОЗ та МЗ
87.
Провести навчання фахівців медичних установ м. Києва з питань перед- та післятестового консультування осіб, що проходять лабораторне обстеження на ВІЛ/СНІД. 2003
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
88.
Впроваджувати програму підготовки соціальних працівників з питань ВІЛ/СНІДу. Постійно
РДА, ГУОН, ССМ, ГУОЗ та МЗ
89.
Впровадити програму інформаційного забезпечення медичних працівників з проблем ВІЛ/СНІДу. 2003
ГУОЗ та МЗ
90.
Щорічно проводити міські науково-практичні конференції з питань діагностики та лікування ВІЛ/СНІДу із залученням фахівців Українського центру СНІДу. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
91.
Використовувати клінічну базу та лабораторію Міського центру СНІДу для навчання студентів медичних закладів та курсантів КМАПО. Постійно
ГУОЗ та МЗ, НМУ О.О.Богомольця, КМАПО
92.
Забезпечити стажування фахівців з ВІЛ/СНІДу у провідних клініках за кордоном для впровадження кращого міжнародного досвіду. Постійно
ГУОЗ та МЗ
93.
Забезпечити впровадження програми підготовки середнього та молодшого персоналу з питань ВІЛ/СНІДу. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Медичні училища
94.
Забезпечити проведення навчальних семінарів для медичних працівників різних спеціальностей з питань епідеміології, клініки, діагностики, профілактики СНІДу в усіх лікувально-профілактичних закладах міста. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
95.
Вивчати та впроваджувати кращий міжнародний досвід з вирішення медико-соціальних проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу. Постійно
ГУОЗ та МЗ, ГУПСЗН
96.
Узгодження політики у сфері профілактики захворювання на СНІД в м. Києві з програмою ООН/СНІД. Постійно
КМУЗЕЗ, ГУОЗ та МЗ
97.
Вивчити досвід зарубіжних країн з профілактики хвороб, що передаються статевим шляхом, та розробити комплекс профілактичних заходів відповідно до умов в м. Києві. 2003
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
98.
Вивчення світової практики правового забезпечення профілактики ВІЛ/СНІДу. Постійно
ГУСЗН, ГУОЗ та МЗ
99.
Забезпечити співробітництво державних та неурядових організацій, що працюють у галузі ВІЛ-інфекції/СНІДу, шляхом обміну інформацією та залученням представників НУОН для надання позалікарняної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД. Постійно
Всі виконавці програми за участю НУОН

100.
Підтримувати проекти неурядових організацій, що спрямовані на протидію епідемії ВІЛ/СНІДу. Постійно
ГУОЗ та МЗ
101.
Активізація стосунків із Комітетом з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства Верховної Ради України. Постійно
ГУОЗ та МЗ
102.
Організація співробітництва з відповідними державними та неурядовими установами України та інших країн у питаннях профілактики ВІЛ/СНІДу. Постійно
ГУОЗ та МЗ
103.
Проводити систематичний моніторинг поширення ВІЛ-інфекції / СНІДу в м. Києві. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
104.
Оптимізація тактики скринінгових досліджень на ВІЛ. Проведення дозорного епідеміологічного нагляду як одного з важливих елементів епіднагляду. 2003-2007
Міська СЕС, ГУОЗ та МЗ
105.
Впровадити дозорний епідеміологічний нагляд за ХПСШ як один з елементів епідеміологічного нагляду за ВІЛ/СНІДом. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
106.
Забезпечити безкоштовне тестування на антитіла до ВІЛ осіб, які виявили бажання пройти тестування анонімно чи конфіденційно, та осіб за епідеміологічними показниками за умови отримання від них усвідомленої згоди. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
107.
Створити у складі міського Центру СНІДу відділ профілактичних програм з ВІЛ/СНІДу. 2003
ГУОЗ та МЗ
108.
В умовах створення національної бази кодованих даних ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД розробити міську комп'ютерну програму для формування бази даних про ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД в м. Києві. Провести тренінгові семінари. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
109.
Проводити підвищення кваліфікації фахівців міського Центру СНІДу та здійснювати їх стажування в провідних Центрах України та Європи з питань ВІЛ/СНІДу. Постійно
ГУОЗ та МЗ
110.
Забезпечити контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів в лікувально-профілактичних умовах згідно з чинним законодавством Постійно
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
111.
Впровадити моніторинг поведінки, пов'язаної з ризиком інфікування ВІЛ, серед різних верств населення. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, ССМ
112.
Забезпечити проведення виїзних засідань міської Координаційної ради в районах міста. Постійно
ГУОЗ та МЗ, МЦ СНІДу, Міська СЕС
113.
Розробити та впровадити систему менеджменту, моніторингу та оцінки ефективності програми. 2003-2011
Всі виконавці програми
114.
Забезпечити оперативне коректування програми відповідно до результатів оцінки ефективності. 2003-2011
Всі виконавці програми
115.
Постійно вивчати вплив профілактичних заходів програми на соціально-економічні наслідки епідемії. Постійно
Всі виконавці програми
116.
Забезпечити доступність всіх верств населення, передусім осіб із підвищеним ризиком інфікування, до профілактичних заходів. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС, РДА
117.
Забезпечити міжвідомчий підхід до реалізації профілактичних заходів, залучення до виконання неурядових, громадських та благодійних організацій Постійно
ГУОЗ та МЗ

XXX. Охорона здоров'я постраждалих внаслідок
катастрофи на Чорнобильській АЕС

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Розробити міську програму мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи на 2003-2005 роки та на період до 2010 року. 2003
ГУОЗ та МЗ, Управління у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, РДА
2.
Забезпечити своєчасне введення в Державний реєстр даних про зміни стану здоров'я громадян, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
3.
Розширити мережу відділень в поліклініках для організації роботи з постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, РДА
4.
Створити амбулаторний центр медико-соціальної реабілітації для психічно хворих осіб, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС. 2003
ГУОЗ та МЗ, РДА
5.
Здійснити перегляд вимог до диспансеризації постраждалого від наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС населення та удосконалити технології обстеження. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, КМКДЦ
6.
Удосконалювати систему оздоровлення та реабілітації осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА

XXXI. Первинна медико-санітарна допомога (ПМСД)

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Формувати регіональну політику і стратегію в галузі охорони здоров'я на основі пріоритетного розвитку ПМСД і профілактичної допомоги, спрямованої на збереження і зміцнення здоров'я населення з максимальним залученням до їх реалізації органів виконавчої влади. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
2.
Сприяти створенню нормативно-правової бази з питань реорганізації ПМСД і реструктуризації галузі. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, РДА
3.
Визначити гарантований обсяг медичної допомоги населенню м. Києва на рівні ПМСД. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, РДА
4.
Розробити регламенти діяльності закладів охорони здоров'я, що надають ПМСД населенню. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, РДА
5.
Розробити стандарти якості надання медичної допомоги населенню на рівні ПМСД. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, РДА
6.
На базі поліклініки "Корчувате" Голосіївського району створити Київський міський (муніципальний) науково-методичний навчально-практичний центр загальної лікарської практики/сімейної медицини. 2003
ГУОЗ та МЗ, РДА Голосіївського району
7.
Забезпечити навчання лікарів та середнього медичного персоналу, які надають медичну допомогу населенню, на засадах загальної лікарської практики/сімейної медицини на базі Київського міського (муніципального) науково-методичного навчально-практичного центру загальної лікарської практики/сімейної медицини. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА Голосіївського району
8.
Сприяти розвитку мережі закладів загальної лікарської практики/сімейної медицини. Забезпечити розширення мережі лікарських амбулаторій загальної лікарської практики/сімейної медицини. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
9.
Розробити та надати до КМДА проекти інвестиційних програм з впровадження в систему охорони здоров'я м. Києва загальної лікарської практики/сімейної медицини. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, РДА, громадські організації
10.
Забезпечити необхідні умови для праці лікарів загальної практики/сімейної медицини (кабінети, обладнання, телефонний зв'язок, автотранспорт). Постійно
РДА, ГУОЗ та МЗ
11.
Створити в лікувально-профілактичних закладах, що надають медичну допомогу за принципом загальної лікарської практики/сімейної медицини, комп'ютерну базу даних, щодо реєстрації пацієнтів, сімей, формування груп ризику, диспансерного спостереження, медичного нагляду, витрат на медикаменти та стандартизації їхньої діяльності. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, РДА
12.
Розробити уніфіковану методику медикаментозного забезпечення ПМСД. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, РДА
13.
Забезпечити лікувальні заклади ПМСД необхідним приміщенням транспортними засобами лікувально-діагностичною апаратурою тощо. Постійно
РДА, ГУОЗ та МЗ
14.
Забезпечити населення міста адекватною невідкладною медичною допомогою. 2003-2011
РДА, ГУОЗ та МЗ
15.
Забезпечити розвиток стаціонаро-замінюючих видів медичної допомоги (стаціонар вдома, денні стаціонари, консультації). Постійно
РДА, ГУОЗ та МЗ
16.
Розробити уніфіковану методику медикаментозного забезпечення функціонування стаціонарів вдома та денних стаціонарів. 2003-2005
РДА, ГУОЗ та МЗ
17.
Проводити щорічно міські науково-практичні конференції з питань ПМСД та сімейної медицини. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
18.
Здійснювати заходи з підвищення престижу дільничних лікарів, терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів Постійно
РДА, ГУОЗ та МЗ
19.
Забезпечити співпрацю з громадськими організаціями в питаннях надання населенню ПМСД. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
20.
Проводити через засоби масової інформації активну пропагандистську кампанію, щодо висвітлення розвитку загальної лікарської практики/сімейної медицини системи охорони здоров'я. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
21.
Створити умови для участі ЛПЗ різних форм власності та приватних лікарів у впровадженні сімейної медицини в систему охорони здоров'я м. Києва. Постійно
РДА, ГУОЗ та МЗ
22.
Для покращення обслуговування населення м. Києва спеціальними медичними бригадами поповнювати парк реанімаційними медичними автомобілями (4-й одиниці щорічно). 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
23.
Забезпечити поновлення парку санітарних автомобілів на 100 одиниць щорічно, в тому числі 40 автомобілів швидкої медичної допомоги європейського рівня якості. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
24.
Забезпечити придбання основних засобів та обладнання для зміцнення матеріальної технічної бази для якісного обслуговування санітарного автотранспорту 2003-2011
ГУОЗ та МЗ

XXXI.А. Загальна практика/сімейна медицина

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Розробити регламенти діяльності закладів охорони здоров'я, що надають допомогу на засадах загальної лікарської практики/сімейної медицини 2006-2007
РДА
2.
Забезпечити проведення навчальних тренінгів для лікарів та середнього медичного персоналу, які надають медичну допомогу населенню на засадах загальної лікарської практики/сімейної медицини, на базі Київського міського науково-методичного навчально-практичного центру загальної лікарської практики/сімейної медицини 2006-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
3.
Сприяти розвитку мережі закладів загальної лікарської практики/сімейної медицини. Забезпечити розширення мережі лікарських амбулаторій загальної лікарської практики/сімейної медицини Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
4.
Забезпечити необхідні умови для праці лікарів загальної лікарської практики/сімейної медицини (кабінети, обладнання, телефонний зв'язок, автотранспорт) Постійно
РДА, ГУОЗ та МЗ
5.
Створити в лікувально-профілактичних закладах, що надають медичну допомогу за принципом загальної лікарської практики/сімейної медицини, комп'ютерну базу даних щодо реєстрації пацієнтів, сімей, формування груп ризику, диспансерного спостереження, медичного нагляду, витрат на медикаменти та стандартизації їхньої діяльності 2006-2007
ГУОЗ та МЗ, РДА
6.
Розробити та затвердити розподіл медичних послуг за рівнем надання медичної допомоги (первинний, вторинний) 2006-2007
ГУОЗ та МЗ, РДА
7.
Розробити та затвердити програму реорганізації закладів охорони здоров'я комунальної власності, які надають амбулаторно-поліклінічну допомогу, в неприбуткові комунальні підприємства 2006-2008
ГУОЗ та МЗ, РДА
8.
Відпрацювати механізм замовлення медичних послуг органами місцевого самоврядування 2006-2009
РДА
9.
Розробити районні адресні програми перспективного розвитку мережі амбулаторій загальної лікарської практики/сімейної медицини на 2006-2008 рр. 2006-2008
РДА
10.
При проектуванні житлових будинків передбачити площі для розміщення амбулаторій сімейної медицини 2006-2011
Головний архітектор м. Києва, РДА
11.
Створити реєстр лікарів та медичних сестер, які мають сертифікат за фахом "сімейна медицина" 2006
ГУОЗ та МЗ, РДА
12.
Розробити перспективний план кадрового забезпечення медичних закладів лікарями та медсестрами загальної лікарської практики/сімейної медицини 2006-2007
ГУОЗ та МЗ, РДА
13.
Забезпечити пріоритетне фінансування закладів, які надають медичну допомогу на засадах сімейної медицини 2006-2011
РДА, ГУОЗ та МЗ

(Програму доповнено розділом XXXI.А. згідно з Рішенням Київміськради N 159/3250 від 09.03.2006)

XXXII. Спеціалізована і стаціонарна медична допомога

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Забезпечити оптимальний перерозподіл і функціональну диференціацію лікарняного ліжкового фонду для надання екстреної медичної допомоги, планового лікування хронічних хворих, відновлювального лікування і реабілітації, медико-соціальної допомоги. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, РДА
2.
Визначити порядок і механізми взаємодії закладів медичної допомоги різних рівнів, наступності в наданні та одержанні амбулаторно-поліклінічної і стаціонарної, первинної і спеціалізованої допомоги. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, РДА
3.
Здійснити децентралізацію та автономізацію стаціонарів і всіх лікувально-профілактичних закладів вторинного і третинного рівнів, передбачивши сучасну ефективну систему їхнього фінансування та оплати праці медичних працівників за виконаний обсяг та якість надання медичної допомоги. 2005
ГУОЗ та МЗ, РДА
4.
Здійснювати медикаментозне і матеріально-технічне забезпечення стаціонарів різних рівнів і типів з урахуванням їх потреб, вимог медичної науки і гарантованого державою обсягу медичної допомоги. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
5.
Забезпечити 100% наявність інсулінів, тест систем, онкологічних препаратів, препаратів для лікування туберкульозу та інших медикаментів для соціально-небезпечних груп захворювань, придбання яких призначене для всіх регіонів держави. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
6.
Впроваджувати сучасні комп'ютерні інформаційні технології для проведення збору і обробки інформації в лікарнях міста. Впроваджувати телемедицину в мережу консультативної допомоги. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, РДА

XXXIII. Розвиток трансплантології та інших сучасних технологій

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Затвердити в установленому порядку Київську міську Програму розвитку трансплантації на 2002-2005 рр. та забезпечити її виконання. 2002-2005
ГУОЗ та МЗ
2.
Дооснастити Київський центр трансплантації кісткового мозку медичним обладнанням та апаратурою, необхідною для використання можливостей центру на повну потужність. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ
3.
Забезпечити проведення діагностики та лікування хворих з застосуванням сучасних медичних технологій згідно з розробленими стандартами (протоколами обстеження та лікування) та реабілітації хворих. Постійно
ГУОЗ та МЗ
4.
Продовжувати роботу над створенням реєстру гістотипованих донорів і реципієнтів для алогенної трансплантації. Постійно
ГУОЗ та МЗ
5.
Передбачити фінансування на проведення оперативних втручань з використанням високих сучасних технологій. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
6.
Збільшити різновиди та покращити якість трансплантаційної допомоги хворим з незворотними ураженнями життєво важливих органів і систем організму; створити реєстр потенційних реципієнтів, які потребують трансплантації. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
7.
Вдосконалити організаційну основу служби трансплантології, розвиток матеріально-технічної бази та медикаментозного забезпечення. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
8.
Забезпечити розвиток інтервенційної хірургії, малоінвазивної хірургії. Проводити операції на серці з використанням апарату штучного кровообігу. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА

XXXIV. Комунальні служби для громадян з обмеженими можливостями

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Удосконалювати мережу служб, яка здійснює медико-соціальне обслуговування (будинки-інтернати, територіальні центри обслуговування пенсіонерів та самотніх непрацездатних громадян, відділення соціальної допомоги, відділення допомоги вдома тощо), розширити сферу їх діяльності. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Головне управління праці га соціального захисту населення
2.
Розробити систему спільних заходів, які здійснюватимуться службами охорони здоров'я і соціального захисту з метою створення та ефективного використання соціальних ліжок для самотніх непрацездатних осіб. 2005
Головне управління праці та соціального захисту населення, ГУОЗ та МЗ

XXXV. Розвиток донорства крові та її компонентів

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Забезпечити участь у виконанні міської Програми розвитку донорства крові та її компонентів, її фінансуванні, залученні громадян до лав донорів, пропагуванні серед населення безоплатного здавання крові донорських рад та асоціацій донорів, міського товариства Червоного Хреста, представників служби крові та громадських організацій. Постійно
ГУОЗ та МЗ, міське товариство Червоного Хреста, РДА
2.
Для ефективного виконання положень Закону України від 23 червня 1995 року "Про донорство крові та її компонентів" створити при міській, районних держадміністраціях Донорські ради з залученням до них співробітників органів управління, служби крові та громадських організацій, що займаються питаннями донорства. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
3.
Сприяти розвитку безоплатного донорства шляхом забезпечення соціальних гарантій і пільг донорам відповідно до законодавства. Постійно
Служба крові, міське товариство Червоного Хреста, РДА
4.
Розробити, видати та розповсюдити інформаційно-просвітницькі матеріали (буклети, плакати, пам'ятки) про донорство крові та її компоненти. 2003
ГУОЗ та МЗ, РДА
5.
Щорічно проводити міський День донора. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
6.
При формуванні місцевого бюджету передбачати кошти на впровадження соціальних гарантій та пільг донорам згідно з Законом України "Про донорство крові та її компонентів". Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
7.
Провести реконструкцію корпусів клінічної лікарні N 14 під міський центр крові, який відповідає сучасним вимогам. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ
8.
Керівникам підприємств всіх форм власності сприяти залученню до лав донорів співробітників підприємств, дотримуючись вимог ст.6 Закону України "Про донорство крові та її компонентів". Постійно
РДА, Керівники підприємств усіх форм власності
9.
Забезпечити постійне проведення лекцій соціально-просвітницького спрямування у вищих навчальних закладах м. Києва про безпечність донорства Постійно
ГУОЗ та МЗ
10.
Розробити і запровадити зовнішню соціальну рекламу з питань донорства в міському та приміському транспорті, в вищих навчальних закладах, на підприємствах, в торгових центрах. 2003
ГУОЗ та МЗ, РДА
11.
Лікувально-профілактичним закладам активно залучати до здачі крові родичів хворих з метою повного забезпечення хворих компонентами та препаратами з донорської крові. Постійно
ГУОЗ та МЗ, ЛПЗ
12.
Безоплатних донорів, за потреби, безвідмовно забезпечувати компонентами та препаратами з донорської крові, відповідно до кількості зданої ними крові або плазми. Постійно
ГУОЗ та МЗ, ЛПЗ
13.
Забезпечити широке інформування населення щодо мережі закладів і установ, які здійснюють забір крові. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
14.
Оснастити лабораторію СНІД і СНІД-асоційованих інфекцій Міського центру крові більш сучасним обладнанням для проведення високочутливих лабораторних тестів, використовуючи високоякісні тест-системи. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, МЦК
15.
Запровадити постійне додаткове контрольне тестування методом ЛПР виробничих серій препаратів з донорської плазми. 2003
ГУОЗ та МЗ, МЦК
16.
Здійснити переоснащення матеріально-технічної бази міського Центру крові, а саме: лабораторного та холодильного обладнання для проведення карантинізації плазми: забезпечити службу одноразовою пластиковою тарою типу "Гемакоп", апаратами для автоматичного плазмаферезу. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, МЦК
17.
Впровадити в практику діяльності служби крові методики подвійного та повторного тестування крові активних донорів плазми на наявність антитіл на ВІЛ-1/ВІЛ-2. 2003
ГУОЗ та МЗ, МЦК
18.
Поширити застосування методу аутодонорства при планових та термінових хірургічних втручаннях; застосовуючи при ньому необхідне обладнання для реінфузій крові. Постійно
ГУОЗ та МЗ, МЦК, ЛПЗ
19.
Розробити та впровадити "Пам'ятку донора", яка відповідає сучасним вимогам безпеки донорства. 2003
ГУОЗ та МЗ, МЦК
20.
Впровадити в роботу служби крові автоматизовану комп'ютерну базу даних донорів як складову єдиної національної бази. 2003
ГУОЗ та МЗ, МЦК, ЛПЗ
21.
Забезпечити відділення трансфузіології сучасною комп'ютерною технікою з підключенням до мережі Інтернет через провайдера ГУОЗ та МЗ, що дасть змогу обмінюватись інформацією з відділеннями трансфузіології і міським центром крові. Постійно
ГУОЗ та МЗ, МЦК, ЛПЗ
22.
Забезпечити впровадження в практику трансфузіології нових національних стандартів діяльності служби крові, що гарантують безпеку донорської крові. Постійно
ГУОЗ та МЗ, МЦК
23.
Провести повну модернізацію обладнання відділу виробництва МЦК з метою запровадження сучасних технологій виробництва препаратів з донорської плазми (факторів згортання крові, внутрішньовенного гамма-глобуліну) та її вірус-інактивацію. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ, МЦК
24.
Для створення запасу еритроцитів рідкісних груп крові впровадити сучасні методи кріоконсервування при помірно низьких (-20, -40 град.C) та ультра низьких (-165, -196 град.C) температурах. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, МЦК
25.
Забезпечити обов'язкове проведення в службі крові активної імунізації працівників, зайнятих забором крові і розділенням її на компоненти проти гепатиту B і C, а також активних донорів. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, МЦК, ЛПЗ, Міська СЕС
26.
Забезпечити службу крові засобами захисту медичного персоналу від зараження на ВІЛ/СНІД та препаратами для лікування заражених на ВІЛ/СНІД-інфекцію медичних працівників, що були інфіковані при виконанні професійних обов'язків. Постійно
ГУОЗ та МЗ, МЦК, МЦ СНІДу
27.
Забезпечити контроль за дотриманням санітарного протиепідемічного режиму, норм і правил дезінфекції та стерилізації в лікувально-профілактичних закладах, незалежно від їх відомчої підпорядкованості. Постійно
ЛПЗ
28.
Забезпечили здійснення медичних маніпуляцій, що пов'язані з забором крові, інструментарієм одноразового використання та стерилізаційною апаратурою, в числі тому - для знезараження відпрацьованого матеріалу. Постійно
ГУОЗ та МЗ, МЦК
29.
Забезпечити обов'язкове страхування медичних працівників та інших осіб (відповідно до постанови КМУ від 16.10.98 N 1642 за кошти власника (уповноваженого ним органу) закладу охорони здоров'я. 2003
ГУОЗ та МЗ, профспілки працівників охорони здоров'я
30.
Проводити роботу з метою залучення вітчизняних і іноземних інвестицій до фінансування програми розвитку донорства крові та її компонентів. Постійно
ГУОЗ та МЗ
31.
Забезпечити участь фахівців служби крові в міжнародних семінарах, конференціях, симпозіумах, нарадах, школах. Постійно
ГУОЗ та МЗ
32.
Вивчати та впроваджувати кращий міжнародний досвід з питань донорства та виробничої трансфузіології. Постійно
ГУОЗ та МЗ
33.
Розширювати партнерські відносини з міжнародними організаціями, ВООЗ, Міжнародним товариством з переливання крові (ISBT), Червоного Хреста. Постійно
ГУОЗ та МЗ

XXXVI. Розвиток інформаційного забезпечення
сфери охорони здоров'я

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Забезпечити виконання заходів програми розвитку інформаційної служби системи охорони здоров'я. 2003-2004
ГУОЗ МЗ, РДА
2.
Створити єдину систему інформаційного забезпечення охорони здоров'я із широким використанням комп'ютерної техніки, уніфікацією методів і засобів інформування, розвитком інформаційних мереж, використанням системи нормативно-правової, наукової медичної та статистичної інформації, удосконаленням медико-статистичної служби. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
3.
Продовжити роботу з розвитку комп'ютерної корпоративної мережі системи охорони здоров'я м. Києва. Створити некомутовані канали зв'язку між лікувально-профілактичними закладами різного підпорядкування та Головним управлінням охорони здоров'я м. Києва, забезпечити їх сучасною комп'ютерною технікою. 2008-2010
ГУОЗ та МЗ, РДА
4.
Створити нормативну базу впровадження нових інформаційних технологій в системі охорони здоров'я м. Києва. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ
5.
Розробити та впровадити інформаційно-програмні засоби підтримки прийняття рішень в системі управління охороною здоров'я. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
6.
Розробити та впровадити галузеві стандарти обміну медичними даними в комп'ютерній мережі міста, зокрема: медичної статистики; медичних зображень; діагностичних даних. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
7.
Створити інформаційно-аналітичні системи моніторингу та аналізу стану здоров'я населення, санітарно-гігієнічного стану та епідемічних ситуацій. 2003-2010
ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС, РДА
8.
Створити телемедичні вузли в усіх міських клінічних лікарнях для дорослих та дітей, пологових будинках, діагностичних центрах. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
9.
Створити телемедичні вузли в центральних поліклініках районів та закладах загальної лікарської практики. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, РДА
10.
Впровадити сучасні стандарти передачі медичної інформації в інформаційно-аналітичні служби охорони здоров'я та медичного забезпечення м. Києва. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, РДА
11.
Створити комплекс спеціалізованих Web-серверів та забезпечити надання медичних інформаційних послуг населенню України через Інтернет. 2003-2011
ГУОЗ та МЗ, Державна медична бібліотека
12.
Розробити і впровадити інформаційні комп'ютерні програми "Сімейна медицина". 2005-2006
ГУОЗ та МЗ, РДА
13.
Впровадити сучасні патентно-ліцензійні та бібліотечні інформаційні комп'ютерні технології в закладах охорони здоров'я міста. 2003-2009
ГУОЗ та МЗ, Державна медична бібліотека, РДА
14.
Здійснювати заходи реалізації програми збереження бібліотечних та архівних фондів на 2000-2005 р. 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, Державна медична бібліотека
15.
Здійснювати заходи щодо відзначення 350-річчя Переяславської козацької ради 1654 року: проведення конференції, виставки, експозиції музею історії медичної статистики. 2004
ГУОЗ та МЗ, Державна наукова медична бібліотека, медичні служби відомств спільно з АМН України НАН України

XXXVII. Стратегії щодо досягнення здоров'я для всіх

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Забезпечити відповідність стратегії розвитку охорони здоров'я в м. Києві принципам і стратегіям Європейської політики "Здоров'я для всіх в двадцять першому столітті". Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
2.
Утворити міжвідомчу координаційну раду, поклавши на неї функції координації процесу розроблення та здійснення політики ЗДВ в м. Києві. 2003
ГУОЗ та МЗ, РДА
3.
Створити на базі центральних поліклінік районів відділення санології (консультування пацієнтів із визначенням рівня індивідуального здоров'я та його корекції). 2003-2005
ГУОЗ та МЗ, РДА

XXXVIII. Етика, деонтологія та соціально-економічний
захист медичних працівників

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Створити за участю медичних асоціацій Суди честі медичних працівників, поклавши на них розгляд справ з проблем етики та деонтології. 2003-2004
ГУОЗ та МЗ
2.
Сприяти організації при кожному лікувально-профілактичному закладі громадських рад пацієнтів, покликаних брати участь у розв'язанні проблем охорони здоров'я, удосконалення надання медичної допомоги, поліпшення стосунків між пацієнтами і медичними працівниками. Постійно
ГУОЗ та МЗ, РДА
3.
Проводити на базі Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров'я навчання і семінарські заняття для медичних працівників міста з питань надання платних послуг в охороні здоров'я та обов'язкового медичного страхування. Постійно
Рада Київської міської профспілки працівників охорони здоров'я, ГУОЗ та МЗ
4.
Забезпечити 100% проходження медичними працівниками періодичних медико-профілактичних оглядів за кошти власника. Постійно
Рада Київської міської профспілки працівників охорони здоров'я, ГУОЗ та МЗ

XXXIX. Регіональна політика забезпечення
населення лікарськими засобами

N з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1.
Розробити концепцію координації діяльності підприємств фармацевтичної галузі м. Києва щодо розширення номенклатури лікарських засобів та зниження їх ціни, підтримуючи поетапне впровадження міжнародних правил належної виробничої практики (GMP). 2003
ГУОЗ та МЗ, Заводи-виробники
2.
В рамках міжнародного проекту "Раціональний фармацевтичний менеджмент" впровадити в лікувальних закладах формулярну систему, що дозволить удосконалити забезпечення і раціональне використання лікарських засобів та бюджетних коштів. 2003, постійно
ГУОЗ та МЗ, АО "Фармація"
3.
Організувати належну практику закупівлі лікарських засобів, в т.ч. шляхом регіонального замовлення життєво необхідних препаратів вітчизняного виробництва.   ГУОЗ та МЗ, Уповноважений постачальник
3.1.
Розрахувати потребу лікувальних закладів міста у лікарських засобах вітчизняного виробництва на виконання медико-соціальних програм для формування регіонального замовлення заводам-виробникам. 2003, постійно
ГУОЗ та МЗ, АО "Фармація", Заводи-виробники
3.2.
Спрямувати бюджетні кошти на закупівлю лікарських засобів у заводів м.Києва та інших вітчизняних виробників відповідно до сформованого регіонального замовлення. 2003
ГУОЗ та МЗ
3.3.
Визначити головного виконавця (уповноважений постачальник) для проведення закупівлі лікарських засобів в рамках регіонального замовлення га організації забезпечення лікувальних закладів. 2003
ГУОЗ та МЗ
4.
Впровадити соціальні стандарти споживання медикаментів в рамках регіонального формуляра лікарських засобів, ціни на які встановлюються тарифними угодами між органами влади і уповноваженими постачальниками. 2003, постійно
ГУОЗ та МЗ, АО "Фармація"
5.
Здійснити впровадження в м. Києві компенсаційного механізму, який передбачає доплати населенню на придбання медикаментів, непередбачених соціальними стандартами споживання лікарських засобів, при створенні ветеранських аптек. 2004
ГУОЗ та МЗ, АО "Фармація"
6.
Забезпечити створення та постійне функціонування регіональної системи моніторингу цін виробників та постачальників на основі життєво необхідні лікарські засоби і вироби медичного призначення вітчизняного виробництва, динаміки світових цін на основі життєво необхідні лікарські засоби і вироби медичного призначення, митної вартості відповідної фармацевтичної продукції зарубіжного виробництва та системи моніторингу показників доступності основних життєво необхідних лікарських засобів і виробів медичного призначення. Постійно
ГУОЗ та МЗ, Управління цінової політики, заводи-виробники, АО "Фармація"

Заступник міського голови - секретар Київради В.Яловий