Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 1 липня 2009 р. N 723
Київ

Про затвердження Порядку використання у 2009 році
коштів Стабілізаційного фонду для
державної підтримки сільськогосподарських
обслуговуючих кооперативів

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 953 від 03.09.20
09 )

Відповідно до частини другої статті 76 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" ( 835-17 ) Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду для державної підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, що додається.

Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 1 липня 2009 р. N 723

Порядок
використання у 2009 році коштів
Стабілізаційного фонду ( 835-17 )
для державної підтримки
сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів

1. Цей Порядок визначає механізм використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду, передбачених пунктом 1 частини першої статті 76 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" ( 835-17 ), які відповідно до Порядку використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду для здешевлення кредитів, фінансування інвестиційних проектів та підтримки окремих проектів в агропромисловому комплексі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 2009 р. N 463 (Офіційний вісник України, 2009 р., N 36, ст. 1225), спрямовуються на державну підтримку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (далі - бюджетні кошти).

2. Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінагрополітики, розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня - Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим, головні управління агропромислового розвитку облдержадміністрацій.

3. Бюджетні кошти виділяються за рішенням Кабінету Міністрів України на безповоротній основі відповідно до Порядку використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2009 р. N 289 (Офіційний вісник України, 2009 р., N 24, ст. 793).

4. Бюджетні кошти спрямовуються на фінансову підтримку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (далі - кооперативи), членами яких є виключно особисті селянські, фермерські господарства та фізичні особи - сільськогосподарські товаровиробники, на конкурсних засадах для придбання сільськогосподарської техніки та/або технологічного обладнання.

Фінансова підтримка надається кооперативу в розмірі 90 відсотків вартості зазначених техніки та/або обладнання за умови попередньої оплати кооперативом постачальнику не менш як 10 відсотків їх вартості та укладення з головним управлінням агропромислового розвитку Міністерства аграрної політики Автономної Республіки Крим (головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрації) відповідного договору.

5. Мінагрополітики здійснює в установленому порядку розподіл бюджетних коштів між Автономною Республікою Крим та областями з урахуванням діяльності в кожному регіоні п'яти показових кооперативів - молочарського, м'ясопереробного, плодоовочевого, багатофункціонального з обробітку землі та збирання врожаю, а також у Запорізькій, Одеській та Херсонській областях - зернових кооперативів.

6. Перерахування бюджетних коштів Міністерству аграрної політики Автономної Республіки Крим, головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрацій здійснюється в порядку, встановленому Державним казначейством.

7. Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим (головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації) утворює регіональну комісію з проведення конкурсного відбору кооперативів, які мають право на фінансову підтримку (далі - регіональна комісія), та затверджує положення про неї.

До складу регіональної комісії входять Міністр аграрної політики Автономної Республіки Крим (начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації), представники органу контрольно-ревізійного управління, сільськогосподарської дорадчої служби, Асоціації фермерів та приватних землевласників України, Всеукраїнської громадської організації "Союз учасників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України" та директор регіонального відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.

Засідання регіональної комісії вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менше як дві третини її членів. Рішення комісії приймається, якщо за нього проголосувало більше половини присутніх на засіданні членів комісії.

8. Інформація про проведення конкурсу оприлюднюється регіональною комісією в місцевих засобах масової інформації.

9. Для участі в конкурсі кооперативи подають до регіональної комісії такі документи:

1) копію статуту кооперативу;

2) проект розвитку (бізнес-план) кооперативу;

3) довідку про включення до ЄДРПОУ;

4) довідку про банківські реквізити кооперативу;

5) кошторис з показниками видатків на придбання сільськогосподарської техніки та/або технологічного обладнання;

6) копію договору про закупівлю техніки та/або обладнання;

( Підпункт 7 пункту 9 виключено на підставі Постанови КМ N 953 від 03.09.2009 )

8) баланс і звіт про фінансові результати господарської діяльності кооперативу за останній звітний період за встановленою формою (крім новостворених кооперативів).

10. За результатами конкурсу регіональна комісія приймає рішення щодо надання кооперативам фінансової підтримки і погоджує з Міжвідомчою експертною радою з питань визначення пріоритетів у виробництві нової техніки та обладнання для сільськогосподарських товаровиробників граничні ціни на придбання ними сільськогосподарської техніки та/або технологічного обладнання за рахунок бюджетних коштів.

11. У разі коли кооператив відчужує придбані сільськогосподарську техніку та/або технологічне обладнання до закінчення п'ятирічного строку їх експлуатації (в тому числі у зв'язку з ліквідацією кооперативу), кошти фінансової підтримки повертаються до державного бюджету.

12. Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим, головні управління агропромислового розвитку облдержадміністрацій:

беруть зобов'язання за бюджетними коштами в межах їх фактичних надходжень;

подають щомісяця до 3 числа Мінагрополітики інформацію про використання бюджетних коштів для її узагальнення та подання до 5 числа зазначеного місяця Мінфіну.

13. Після закінчення бюджетного періоду залишки бюджетних коштів, що обліковуються на рахунках Мінагрополітики, Міністерства аграрної політики Автономної Республіки Крим, головних управлінь агропромислового розвитку облдержадміністрацій та кооперативів станом на 1 січня 2010 р. обов'язково повертаються до Стабілізаційного фонду.

14. Контроль за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів здійснюється в установленому законодавством порядку.