Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
12.08.2009 N 575

Про затвердження Положення про колегію Державної
інспекції з контролю якості сільськогосподарської
продукції та моніторингу її ринку

Відповідно до пункту 11 Положення про Державну інспекцію з контролю якості сільськогосподарської продукції та моніторингу її ринку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 2004 року N 65, та з метою забезпечення ефективної діяльності Державної інспекції з контролю якості сільськогосподарської продукції та моніторингу її ринку наказую:

1. Затвердити Положення про колегію Державної інспекції з контролю якості сільськогосподарської продукції та моніторингу її ринку, що додається.

2. Утворити колегію Державної інспекції з контролю якості сільськогосподарської продукції та моніторингу її ринку у складі згідно з додатком.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Демчака І.М.

Міністр Ю.Ф.Мельник

Затверджено
Наказ Міністерства аграрної
політики України
12.08.2009 N 575

Положення
про колегію Державної інспекції з контролю
якості сільськогосподарської продукції
та моніторингу її ринку

1. Загальні положення

1.1 Це Положення визначає загальні засади діяльності колегії Державної інспекції з контролю якості сільськогосподарської продукції та моніторингу її ринку (далі - колегія).

1.2 Колегія є дорадчим органом і утворена для забезпечення ефективної діяльності Державної інспекції з контролю якості сільськогосподарської продукції та моніторингу її ринку (далі - Держконтрольсільгосппрод) та для обговорення найважливіших напрямів діяльності Держконтрольсільгосппроду.

1.3 У своїй роботі колегія керується Конституцією ( 254к/96-ВР ) і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства аграрної політики України, Положенням про Державну інспекцію з контролю якості сільськогосподарської продукції та моніторингу її ринку ( 65-2004 ), наказами Держконтрольсільгосппроду та цим Положенням.

1.4 Рішення про утворення колегії Держконтрольсільгосппроду приймається Міністром аграрної політики України.

1.5 Положення про колегію та її персональний склад затверджуються Міністром аграрної політики України.

2. Основні функції колегії

Колегія Держконтрольсільгосппроду:

2.1 Обговорює і приймає рішень щодо перспектив і найважливіших напрямів діяльності Держконтрольсільгосппроду.

2.2 Колегія розглядає пропозиції щодо:

забезпечення ефективної діяльності Держконтрольсільгосппроду;

внесення у встановленому порядку пропозицій стосовно внесення змін до чинного законодавства у сфері державного контролю якості та сільськогосподарської продукції та проведення моніторингу її ринку;

забезпечення взаємодії, співпраці з Міністерством аграрної політики України (далі - Мінагрополітики) та його структурними підрозділами;

підготовки пропозицій щодо вдосконалення діяльності Держконтрольсільгосппроду та його територіальних органів.

2.3 Розглядає питання про стан дотримання фінансової, бюджетної дисципліни, збереження та використання державного майна, здійснення внутрішнього фінансового контролю та усунення виявлених недоліків;

2.4 Розробляє пропозиції щодо вдосконалення діяльності Держконтрольсільгосппроду та його територіальних органів, координації роботи державних підприємств, установ і організацій функції координації діяльності яких Мінагрополітики покладено на Держконтрольсільгосппрод.

2.5 Аналізує стан роботи Держконтрольсільгосппроду з питань забезпечення прав і свобод людини і громадянина.

2.6 Розглядає результати роботи Держконтрольсільгосппроду, його територіальних органів, державних підприємств, установ і організацій функції координації діяльності яких Мінагрополітики покладено на Держконтрольсільгосппрод (в межах компетенції).

2.7 Аналізує стан дотримання законодавства з питань державної служби, організаційно-кадрової роботи та виконавської дисципліни.

2.8 Аналізує стан роботи Держконтрольсільгосппроду, його територіальних органів.

2.9 Розглядає інші питання, пов'язані з виконанням завдань, покладених на Держконтрольсільгосппрод.

3. Склад колегії

3.1 Колегію очолює голова Держконтрольсільгосппроду.

3.2 До складу колегії Держконтрольсільгосппроду входять: голова Держконтрольсільгосппроду (голова колегії), його перший заступник, заступники, керівники структурних підрозділів, начальники інспекцій якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції облдержадміністрацій (за згодою), начальники обласних державних хлібних інспекцій та Державної хлібної інспекції Автономної Республіки Крим.

До складу колегії можуть входити представники органів державної влади, підприємств, установ, організацій, науковці (за згодою).

3.3 Персональний склад колегії затверджується Міністром аграрної політики України.

4. Організація роботи колегії

4.1 Організованою формою роботи колегії є засідання. Засідання проводяться, як правило один раз на квартал, позапланові - у міру потреби. Голова колегії може визначити іншу періодичність проведення засідань колегії.

У разі потреби можуть проводитися розширені та виїзні засідання колегії.

4.2 Робота колегії проводиться відповідно до затвердженого її головою плану засідань на квартал (півріччя, рік), в якому зазначаються питання, що необхідно розглянути, строк подання матеріалів, особи, відповідальні за підготовку і подання матеріалів на засідання колегії, орієнтовна дата проведення засідань колегії.

4.3 Плани роботи колегії складаються на основі пропозицій членів колегії, керівників підприємств, установ і організацій, центральних та місцевих органів виконавчої влади.

4.4. Плани засідань колегії затверджуються головою Держконтрольсільгосппроду та секретарем колегії розсилаються членам колегії не пізніше ніж за два тижні до початку року, півріччя, кварталу.

4.5 Додаткові питання до затвердженого плану засідань колегії можуть бути включені до порядку денного засідання колегії за рішенням голови колегії не пізніше, ніж за десять днів до чергового засідання.

4.6 Дата, час, місце проведення та порядок денний засідання колегії визначаються головою колегії.

4.7 Підготовка проекту порядку денного засідання колегії згідно із затвердженим планом засідань та з урахуванням внесених пропозицій здійснюється секретарем колегії, який не пізніше ніж за десять днів до засідання подає його голові колегії для погодження.

4.8 На розгляд колегії подаються:

1) проект порядку денного засідання колегії з визначенням доповідача з кожного питання;

2) довідка з питань порядку денного засідання колегії з викладенням обґрунтованих висновків і пропозицій;

3) проект рішення колегії;

4) список членів колегії та список осіб, які запрошені на розгляд окремих питань (із зазначенням їх прізвищ, імен та по батькові, місця роботи та займаних посад), погоджений з головою колегії;

5) довідкові матеріали (розрахунки, статистичні матеріали, звіти, діаграми, таблиці тощо), які безпосередньо стосуються порядку денного.

4.9 Членам колегії матеріали надаються не пізніше ніж за три дні до засідання, а у разі проведення позачергового засідання - не пізніше ніж за один день до засідання.

4.10 Особи, відповідальні за підготовку та подання матеріалів на засідання колегії, надають матеріали секретарю колегії не пізніше ніж за сім днів до чергового засідання. Секретар колегії контролює своєчасність подання матеріалів, перевіряє правильність їх оформлення.

4.11 Члени колегії, яким надіслано матеріали порядку денного, зобов'язані не пізніше, як за два дні до засідання колегії подати секретарю колегії свої зауваження і пропозиції з питань, що будуть розглядатися.

5. Порядок проведення засідання колегії

5.1 Засідання колегії веде її голова, а у разі його відсутності - його заступник.

5.2 Засідання колегії є правомочним, якщо на ньому присутні не менше половини її членів.

5.3 Члени колегії беруть участь у засіданнях колегії особисто. Якщо член колегії не може бути присутнім на засіданні, він має право попередньо подати голові колегії відповідні пропозиції у письмовій формі.

5.4 Порядок денний засідання і рішення колегії затверджуються членами колегії шляхом голосування.

5.5 Члени колегії та запрошені особи, які беруть участь у засіданні, реєструються.

5.6 Члени колегії і особи, запрошені для участі розгляду окремих питань, беруть участь у їх обговоренні, вносять пропозиції та надають необхідні пояснення.

5.7 Головуючий на засіданнях колегії може прийняти рішення про закритий розгляд порядку денного.

Під час закритих засідань колегії (закритого обговорення окремих питань) підготовка матеріалів, оформлення рішень, що приймаються, здійснюється у встановленому чинним законодавством порядку.

5.8 Рішення колегії приймається з кожного питання порядку денного відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на засіданні членів колегії.

За рішенням головуючого може застосовуватися процедура таємного голосування.

Думка відсутнього члена колегії з питань порядку денного засідання, подана у письмовій формі, розглядається на засіданні колегії і враховується під час голосування.

5.9 Рішення колегії проводяться у життя наказами Держконтрольсільгосппроду.

5.10 Після засідання колегії особи, відповідальні за підготовку питань, доопрацьовують протягом десяти днів (якщо головою колегії не встановлено інший строк) проект рішення колегії з урахуванням зауважень і пропозицій, висловлених під час обговорення питань порядку денного, погоджують із керівниками структурних підрозділів Держконтрольсільгосппроду, членами колегії і подають на розгляд голови колегії.

5.11 Рішення колегії з організаційних, процедурних і контрольних питань вносяться до протоколу засідань (без видання наказу).

5.12 Рішення колегії оформлюються протоколами, які підписуються головою або його заступником, який вів засідання, та секретарем колегії.

5.13 Протокол колегії готується секретарем колегії.

5.14. Рішення колегії доводяться до членів колегії.

5.15 Матеріали засідань колегії та протокол зберігаються у секретаря колегії. Секретар колегії здійснює контроль за своєчасністю оформлення документів, матеріалів засідань колегій, їх тиражуванням і розсилкою.

6. Контроль за виконанням рішень Колегії

6.1 Контроль за виконанням рішень колегії здійснюється особами, визначеними у цих рішеннях, та секретарем колегії.

6.2 Колегія розглядає на своїх засіданнях стан виконання прийнятих нею рішень.

Голова Державної інспекції з контролю
якості сільськогосподарської продукції
та моніторингу її ринку В.В.Мельник

Додаток
до наказу Мінагрополітики
України
12.08.2009 N 575

                              СКЛАД
колегії Державної інспекції з контролю
якості сільськогосподарської продукції
та моніторингу її ринку

 Мельник                - голова Державної інспекції з
Василь Віталійович контролю якості сільськогосподарської
продукції та моніторингу її ринку,
голова колегії

Овчар - перший заступник голови Державної
Володимир Васильович інспекції з контролю якості
сільськогосподарської продукції
та моніторингу її ринку, заступник
голови колегії

Бацман - головний спеціаліст сектора
Вікторія Миколаївна фінансово-економічного та кадрового
забезпечення Державної інспекції з
контролю якості сільськогосподарської
продукції та моніторингу її ринку,
секретар колегії

                          Члени колегії:

 Бенедищук              - начальник інспекції якості та
Григорій Григорович формування ресурсів
сільськогосподарської продукції
Рівненської обласної державної
адміністрації (за згодою)

Гомеля - начальник Київської обласної
Тетяна Григорівна державної хлібної інспекції

Коршунова - начальник Миколаївської обласної
Інна Миколаївна державної хлібної інспекції

Линник - заступник голови Державної
Світлана Олексіївна інспекції з контролю якості
сільськогосподарської продукції
та моніторингу її ринку

Міняйлик - заступник голови Державної
Юрій Іванович інспекції з контролю якості
сільськогосподарської продукції та
моніторингу її ринку

Нікішев - начальник Одеської обласної
Валерій Петрович державної хлібної інспекції

Скочилова - начальник Чернігівської обласної
Ніна Іванівна державної хлібної інспекції

Соколовська - начальник інспекції якості та
Світлана Іванівна формування ресурсів
сільськогосподарської продукції
Волинської обласної державної
адміністрації (за згодою)

Голова Державної інспекції з контролю
якості сільськогосподарської продукції
та моніторингу її ринку В.В.Мельник