Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 31 травня 1994 р. N 342
Київ

( Позначку "Не для друку"
знято Розпорядженням КМ
N 490-р від 19.03.20
08 )

( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 1252 від 29.08.20
02 )

Про затвердження Положення
про проходження військової служби військовослужбовцями,
які можуть бути відряджені до державних органів,
Товариства сприяння обороні України,
Національної академії наук України та
галузевих академій наук

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1004 від 14.1
2.95 )

( У назві і тексті Постанови слова "Академія наук України"
замінено словами "Національна академія наук України"
згідно з Постановою КМ N 1004 від 14.12.95 )

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Положення про проходження військової служби військовослужбовцями, які можуть бути відряджені до державних органів, Товариства сприяння обороні України, Національної академії наук України та галузевих академій наук (додається).

2. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на відділи з питань оборони та військово-мобілізаційної роботи і з питань роботи правоохоронних органів.

Виконуючий обов'язки
Прем'єр-міністра України Ю.ЗВЯГІЛЬСЬКИЙ

Міністр
Кабінету Міністрів України І.ДОЦЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 31 травня 1994 р. N 342

Положення
про проходження військової служби військовослужбовцями,
які можуть бути відряджені до державних органів,
Товариства сприяння обороні України,
Національної академії наук України та
галузевих академій наук

( У назві і тексті Положення слова "Академія наук України"
замінено словами "Національна академія наук України"
згідно з Постановою КМ N 1004 від 14.12.95 )

1. Військовослужбовці Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Прикордонних військ, військ Цивільної оборони та інших військових формувань* за їх згодою можуть бути відряджені до державних органів, Товариства сприяння обороні України, Національної академії наук України та галузевих академій наук (далі - державні органи) для виконання робіт оборонного характеру із залишенням на військовій службі.

______________

* Надалі - Збройні Сили (інші військові формування).

2. Перелік посад у державних органах, які можуть займати військовослужбовці, і граничні військові звання за цими посадами встановлюються Кабінетом Міністрів України.

3. Підбір військовослужбовців здійснюється керівниками державних органів спільно з керівництвом відповідних військових формувань. Вища атестаційна комісія Міноборони або атестаційна комісія Генерального штабу Збройних Сил (вищі атестаційні комісії інших військових формувань) розглядають особисті справи кандидатів, дають відповідні висновки і, у разі необхідності, пропонують альтернативні кандидатури. Остаточне рішення стосовно них приймається керівниками державних органів.

4. Рішення про відрядження військовослужбовців приймає Кабінет Міністрів України за поданням заінтересованих державних органів, погодженим з Міноборони (центральними органами управління військових формувань).

Міноборони (центральні органи управління інших військових формувань) направляють до державних органів, до яких відряджаються військовослужбовці, довідку про посаду, що вони займали, про всі види грошових виплат, військове звання, вислугу років, про те, в якому військовому формуванні (органі, частині) відряджений залишається на обліку і буде отримувати належні види матеріального забезпечення, а також про те, якими пільгами користується.

5. За відрядженими військовослужбовцями та їхніми сім'ями зберігаються всі гарантії та пільги, які надані їм відповідно до чинного законодавства.

6. Виплата посадових окладів за займаною ними посадою у державних органах, а також окладів за військовими званнями та інших видів грошового забезпечення, встановлених чинним законодавством для військовослужбовців, здійснюється за рахунок державних органів, до яких вони відряджені. ( Абзац перший пункту 6 в редакції Постанови КМ N 1004 від 14.12.95 )

Виплата одноразової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 1992 р. N 161 "Про грошове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України", відрядженим військовослужбовцям до державних органів не провадиться.

7. Забезпечення відряджених військовослужбовців належними видами матеріального забезпечення (речове майно, продовольчий пайок або компенсації замість речового майна і продовольчого пайка, оплата проїзду у відпустку, медичне обслуговування, компенсація за піднайом житла) здійснюється за рахунок Збройних Сил (інших військових формувань) за нормами і в порядку, установленому для відповідних категорій військовослужбовців, за попереднім місцем служби чи міськими (обласними, районними) військовими комісаріатами за місцем їхньої роботи і військовими частинами, які здійснюють матеріальне забезпечення цих військових комісаріатів.

За відрядженими військовослужбовцями, які потребують поліпшення житлових умову зберігається право перебування на квартирному обліку за новим місцем роботи з урахуванням часу перебування на такому обліку за попереднім місцем служби.

8. Присвоєння відрядженим військовослужбовцям чергових військових звань, звільнення їх у запас (відставку) провадиться у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби громадянами України, за поданням державних органів, до яких вони відряджені.

Подання на присвоєння чергового військового звання до полковника включно відрядженим військовослужбовцям - керівникам комітетів, служб, агентств здійснюється завідуючими відділами: з питань оборони та військово-мобілізаційної роботи; з питань роботи правоохоронних органів Кабінету Міністрів і за погодженням відповідного Віце-прем'єр-міністра України.

Подання на присвоєння військового звання до полковника включно іншим відрядженим військовослужбовцям здійснюється за клопотанням керівника державного органу, погодженим завідуючими відділами: з питань оборони та військово-мобілізаційної роботи; з питань роботи правоохоронних органів Кабінету Міністрів України.

9. Військовослужбовці, відряджені до державних органів, атестуються згідно з установленим порядком. Складання атестації здійснюється з урахуванням даних службових характеристик, отриманих із державних органів. На засідання відповідної атестаційної комісії під час розглядання та затвердження атестації на відрядженого військовослужбовця запрошується керівник (представник) державного органу, до якого відряджено військовослужбовця.

Після закінчення роботи у державний органах військовослужбовці відряджаються у розпорядження Міноборони (центральних органів управління інших військових формувань) з відповідними службовими характеристиками.

10. Продовження військової служби відрядженим військовослужбовцям, які досягли граничного віку перебування на військовій службі, здійснюється відповідно до статті 22 Закону України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" ( 2232-12 ) за клопотанням державних органів.

11. Звільнення з посади військовослужбовців, відряджених до державних органів з наступним направленням у розпорядження Міноборони (центральних органів управління інших військових формувань), провадиться:

після виконання обсягу робіт оборонного характеру;

за рішенням керівництва державного органу у разі невиконання військовослужбовцем обов'язків за займаною посадою;

за особистим рапортом військовослужбовця.

У разі потреби Міноборони (центральні органи управління інших військових формувань) має право у будь-який час порушити перед керівниками відповідних органів і організацій питання щодо відкликання з посад цих військовослужбовців.

Рішення про подальше проходження військової служби військовослужбовців приймається у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби громадянами України, виходячи з інтересів служби, потреби у спеціалістах, на посадах, не нижче тих, які вони займали до відрядження.

12. Про призначення на посади й переміщення по службі відряджених військовослужбовців державні органи сповіщають письмовим повідомленням кадровий орган Міноборони (центральних органів управління інших військових формувань) для внесення відповідних змін до їхніх облікових документів.

Облік відряджених військовослужбовців здійснюється кадровим органом Міноборони (інших військових формувань) та відділом з питань оборони та військово-мобілізаційної роботи Кабінету Міністрів України. Другі екземпляри особистих справ відряджених військовослужбовців зберігаються у зазначеному відділі Кабінету Міністрів України. До них вносяться усі зміни по службі військовослужбовця за підписом завідуючого відділом.

Керівники державних органів, до яких відряджено військовослужбовців, двічі на рік подають до Кабінету Міністрів України через відповідні відділи відомості щодо заповнення зазначених посад згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1994 року N 266.

13. Пенсійне забезпечення звільнених у запас (відставку) відряджених військовослужбовців здійснюється згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового окладу органів внутрішніх справ" ( 2262-12 ). Нарахування пенсій провадиться з грошового забезпечення за тими посадами, які військовослужбовці займали в державних органах, або, за бажанням військовослужбовця, з грошового забезпечення за посадою, яку він займав до відрядження.