Открытое тестирование
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Затверджено
Наказ МОЗ України
02.09.2009 N 657
ЗВІТ |
------------------------------------------ Форма N 8-1 |
------------------------------------------------------------------ |
Область /район Хворі, які були |
Таблиця 1000. Результати лікування хворих на туберкульоз |
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
-------------- |
Таблиця 2000. Результати лікування хворих на туберкульоз |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
-------------- |
Таблиця 3000. Результати лікування хворих на туберкульоз |
------------------------------------------------------------------ |
_______________________________ ____________________________ |
Начальник Центру медичної статистики МОЗ України М.В.Голубчиков
Затверджено
Наказ МОЗ України
02.09.2009 N 657
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
16 листопада 2009 р. за N 1079/17095
Інструкція
щодо заповнення форми звітності N 8-1
"Звіт про результати лікування хворих
на туберкульоз легень, які зареєстровані
12 - 15 місяців тому, ТБ 08"
(квартальна)
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми звітності N 8-1 "Звіт про результати лікування хворих на туберкульоз легень, які зареєстровані 12 - 15 місяців тому, ТБ 08" (квартальна) (далі - форма ТБ 08).
1.2. У звіті відображається інформація щодо результатів лікування хворих на туберкульоз легень, які були зареєстровані 12 - 15 місяців тому.
2. Порядок заповнення звіту
2.1. Форму ТБ 08 заповнюють на підставі форм первинного обліку N 081-1/о "Медична картка лікування хворого на туберкульоз ТБ 01" та N 060-1/о "Журнал реєстрації випадків туберкульозу в ______ районі ТБ 03".
2.2. Звіт за формою ТБ 08 заповнюють відповідальні особи протитуберкульозних диспансерів, лікарень, самостійних поліклінік, що мають тубкабінети, незалежно від підпорядкування та форми власності.
2.3. В адресній частині бланка чітко та без скорочень указуються найменування закладу, його місцезнаходження.
2.4. В кінці звіту обов'язково мають бути вказані дата його заповнення, прізвище, ім'я, по батькові та контактний телефон особи, яка заповнила звіт. Підпис керівника має бути завірено печаткою організації.
3. Заповнення таблиці 1000
"Результати лікування хворих на туберкульоз
легень за результатами мікроскопічного
дослідження мокротиння на КСБ"
3.1. У графі А вказана назва типу випадку: нові випадки туберкульозу легень, рецидиви туберкульозу легень та інші випадки повторного лікування.
3.2. У графі Б вказаний результат дослідження мокротиння на кислотостійкі бактерії (далі - КСБ): позитивний мазок чи негативний мазок.
3.3. У графах 1 - 10 за всіма рядками зазначаються відомості про результати лікування хворих на туберкульоз легень з позитивним чи негативним мазком мокротиння на КСБ.
3.3.1. У графі 1 за рядками 1, 3, 5 вказується загальна кількість хворих, які були вилікувані за мазком, тобто хворий вважається вилікуваним за мазком тоді, коли у нього негативні результати мікроскопічного дослідження мокротиння на КСБ спостерігались в останній місяць лікування та принаймні два рази при попередніх дослідженнях та якщо він отримав усі дози препаратів, передбачені режимом лікування.
Вилікування - це досягнення припинення бактеріовиділення, підтверджене мазком і/або культуральним дослідженням, та клініко-рентгенологічної стабілізації після завершення призначеного повного курсу антимікобактеріальної терапії.
3.3.2. У графі 2 за всіма рядками зазначаються відомості про хворих, які завершили лікування.
Лікування завершене - це досягнення клініко-рентгенологічної стабілізації після завершення призначеного повного курсу антимікобактеріальної терапії.
3.3.3. У графах 3 та 4 за всіма рядками зазначаються відомості про померлих з будь-якої причини до закінчення основного курсу антимікобактеріальної терапії.
3.3.3.1. У графі 3 за всіма рядками вказуються випадки смерті від туберкульозу.
3.3.3.2. У графі 4 за всіма рядками вказуються випадки смерті хворих на туберкульоз від інших причин.
3.3.4. У графі 5 за всіма рядками вказується загальна кількість хворих, у яких виявлено результат лікування невдалим за мазком на КСБ.
Невдале лікування - це збереження або поява бактеріовиділення, підтвердженого мазком на КСБ, з відсутністю клініко-рентгенологічної стабілізації після призначеного повного курсу антимікобактеріальної терапії понад 5 місяців.
3.3.5. У графі 6 за всіма рядками вказується загальна кількість хворих, у яких виявлено результат лікування невдалим за клініко-рентгенологічними ознаками.
Невдалим лікування за клініко-рентгенологічною ознакою вважається тоді, коли бактеріовиділення (за мазком на КСБ) відсутнє, але зберігається каверна чи деструкція із засівом, інфільтрацією, клінічно із кровохарканням чи спонтанним пневмотораксом тощо, тобто туберкульозний процес зберігається активним чи прогресує, хоча бактеріовиділення відсутнє (М-), тобто немає клініко-рентгенологічної стабілізації.
3.3.6. У графі 7 за всіма рядками вказується загальна кількість хворих, у яких виявлено МЛС і які були переведені до 4 категорії.
3.3.7. У графі 8 за всіма рядками вказується загальна кількість хворих, які перервали лікування на два і більше місяці.
Перерване лікування - це результат, який реєструється у разі, коли хворий перервав лікування на два і більше місяці.
3.3.8. У графі 9 за всіма рядками вказується загальна кількість хворих, які були переведені в інший лікувальний заклад або виїхали з адміністративної території.
Наприклад, звільнений з в'язниці, де почав лікування, і остаточний результат лікування якого невідомий.
Переведений - це хворий, який переведений з іншої адміністративної території або з іншого відомства (з іншого журналу реєстрації випадків туберкульозу в ________ районі ТБ 03) та зареєстрований для продовження лікування.
3.4. У графі 10 за всіма рядками вказується загальна кількість хворих, яким діагноз туберкульозу був знятий.
3.5. Дані графи 11 мають збігатися з підсумком даних граф 1-10.
3.6. У рядках 1 та 2 за всіма графами зазначаються дані про нові випадки туберкульозу легень з позитивним та негативним мазком на КСБ.
3.7. У рядках 3 та 4 за всіма графами зазначаються дані про хворих з рецидивами туберкульозу легень з позитивним та негативним мазком на КСБ.
3.8. У рядках 5 та 6 за всіма графами зазначаються дані про хворих на туберкульоз легень, яким призначено повторне лікування, з позитивним та негативним мазком на КСБ.
4. Заповнення таблиці 2000
"Результати лікування хворих на туберкульоз легень
за результатами мікроскопічного дослідження мокротиння
на КСБ і/або культурального дослідження на МБТ"
4.1. У графі А вказана назва типу випадку: нові випадки туберкульозу легень, рецидиви туберкульозу легень та інші випадки повторного лікування.
4.2. У графі Б вказаний результат дослідження мокротиння: позитивний мазок на КСБ і/або культура на МБТ, негативний мазок на КСБ і/або культура на МБТ.
4.3. У графах 1 - 10 за всіма рядками зазначаються відомості про результати лікування хворих на туберкульоз легень з позитивним та негативним мазком на КСБ і/або культурою на МБТ.
4.3.1. У графі 1 за рядками 1, 3, 5 вказується загальна кількість хворих, які були вилікувані за мазком і/або посівом, тобто хворий вважається вилікуваним за мазком чи посівом тоді, коли у нього негативні результати мікроскопічного чи бактеріологічного дослідження мокротиння (за мазком або посівом) спостерігались в останній місяць лікування та принаймні один раз при попередніх дослідженнях та якщо він отримав усі дози препаратів, передбачені режимом лікування.
Вилікування - це досягнення припинення бактеріовиділення, підтверджене мазком і/або культуральним дослідженням, та клініко-рентгенологічної стабілізації після завершення призначеного повного курсу антимікобактеріальної терапії.
4.3.2. У графі 2 за всіма рядками зазначаються відомості про хворих, які завершили лікування.
Лікування завершене - це досягнення клініко-рентгенологічної стабілізації після завершення призначеного повного курсу антимікобактеріальної терапії.
4.3.3. У графах 3 та 4 за всіма рядками зазначаються відомості про померлих з будь-якої причини до закінчення основного курсу антимікобактеріальної терапії.
4.3.3.1. У графі 3 за всіма рядками вказуються випадки смерті від туберкульозу.
4.3.3.2. У графі 4 за всіма рядками вказуються випадки смерті хворих на туберкульоз від інших причин.
4.3.4. У графі 5 за всіма рядками вказується загальна кількість хворих, у яких виявлено результат лікування невдалим за мазком і/або посівом.
Невдале лікування - це збереження або поява бактеріовиділення, підтвердженого мазком і/або посівом, з відсутністю клініко-рентгенологічної стабілізації після призначеного повного курсу антимікобактеріальної терапії понад 5 місяців.
4.3.5. У графі 6 за всіма рядками вказується загальна кількість хворих, у яких виявлено результат лікування невдалим за клініко-рентгенологічними ознаками.
Невдалим лікування за клініко-рентгенологічними ознаками вважається тоді, коли бактеріовиділення (за мазком або посівом) відсутнє, але зберігається каверна чи деструкція із засівом, інфільтрацією, клінічно із кровохарканням чи спонтанним пневмотораксом тощо, тобто туберкульозний процес зберігається активним, хоча бактеріовиділення відсутнє (М-, К-), тобто немає клініко-рентгенологічної стабілізації.
4.3.6. У графі 7 за всіма рядками вказується загальна кількість хворих, у яких виявлено МЛУ і які були переведені до 4 категорії.
4.3.7. У графі 8 за всіма рядками вказується загальна кількість хворих, які перервали лікування на два і більше місяці.
Результат "Перерване лікування" реєструється у разі, коли хворий перервав лікування на два і більше місяці.
4.3.8. У графі 9 за всіма рядками вказується загальна кількість хворих, які були переведені до іншого лікувального закладу або виїхали з адміністративної території.
Наприклад, звільнений з в'язниці, де почав лікування, і остаточний результат лікування якого невідомий.
Переведений - це хворий, який переведений з іншої адміністративної території або з іншого відомства (з іншого журналу реєстрації випадків туберкульозу в ___________ районі ТБ 03) та зареєстрований для продовження лікування.
4.4. У графі 10 за всіма рядками вказується загальна кількість хворих, яким діагноз туберкульозу був знятий.
4.5. Дані графи 11 мають збігатися з підсумком даних граф 1-10.
4.6. У рядку 1 за всіма графами зазначаються дані про нові випадки туберкульозу легень з позитивним мазком на КСБ і/або посівом на МБТ.
4.7. У рядку 2 за графами 2-11 зазначаються дані про нові випадки туберкульозу легень з негативним мазком на КСБ і/або посівом на МБТ.
4.8. У рядку 3 за всіма графами зазначаються дані про хворих з рецидивами туберкульозу легень з позитивним мазком на КСБ і/або посівом на МБТ.
4.9. У рядку 4 за графами 2-11 зазначаються дані про хворих з рецидивами туберкульозу легень з негативним мазком на КСБ і/або посівом на МБТ.
4.10. У рядку 5 за всіма графами зазначаються дані про хворих (інші) з туберкульозом легень, яким призначено повторне лікування з позитивним мазком на КСБ і/або посівом на МБТ.
4.11. У рядку 6 за графами 2-11 зазначаються дані про хворих (інші) з туберкульозом легень, яким призначено повторне лікування з негативним мазком на КСБ і/або посівом на МБТ.
5. Заповнення таблиці 3000
"Результати лікування хворих на
туберкульоз легень з деструкцією"
5.1. У рядку 1 за всіма графами зазначаються дані про кількість хворих з новими випадками туберкульозу легень з деструкцією, які були зареєстровані у звітному кварталі.
5.2. У рядку 2 за всіма графами зазначаються дані про кількість хворих з рецидивом туберкульозу легень з деструкцією, які були зареєстровані у звітному кварталі.
5.3. У рядку 3 за всіма графами зазначаються дані про хворих, які перебувають на повторному лікуванні з туберкульозом легень з деструкцією, які були зареєстровані у звітному кварталі.
5.4. У графі 1 за всіма рядками зазначається кількість хворих на туберкульоз з деструкцією на початку лікування.
5.5. У графі 2 за всіма рядками зазначається кількість хворих, у яких відбулося загоєння деструкції.
5.6. У графі 3 вказується відсоток хворих, у яких відбулося загоєння деструкції.
Начальник Центру медичної статистики МОЗ України М.В.Голубчиков