Открытое тестирование
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Затверджено
Наказ МОЗ України
02.09.2009 N 657
ЗВІТ |
------------------------------------------ Форма звітності N 4 |
-------------------------------------------------------------------- |
-------------------------------------------------------------------- |
Таблиця 1000. Загальна кількість випадків туберкульозу I, II |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
-------------- |
Таблиця 2000. Загальна кількість нових випадків туберкульозу |
--------------------------------------------------------------------------- |
Таблиця 3000. Загальна кількість випадків туберкульозу I, II |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
-------------- |
Таблиця 4000. Загальна кількість випадків туберкульозу I, II |
-------------------------------------------------------------------------- |
-------------- |
Таблиця 5000. Виявлення нових випадків та рецидивів з КСБ "+" |
------------------------------------------------------------------ |
________________________________ |
Начальник Центру медичної статистики МОЗ України М.В.Голубчиков
Затверджено
Наказ МОЗ України
02.09.2009 N 657
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
16 листопада 2009 р. за N 1078/17094
Інструкція
щодо заповнення форми звітності N 4
"Звіт про загальну кількість випадків туберкульозу
I, II та III категорій хворих (за даними
бактеріоскопії і/або культурального
дослідження) ТБ 07" (квартальна)
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми звітності N 4 "Звіт про загальну кількість випадків туберкульозу I, II та III категорій хворих (за даними бактеріоскопії і/або культурального дослідження) ТБ 07" (квартальна) (далі - форма ТБ 07).
1.2. Шифри нозологій у формі ТБ 07 наводяться згідно з Міжнародною статистичною класифікацією хвороб і проблем, пов'язаних зі здоров'ям.
1.3. У звіті відображається інформація щодо загальної кількості випадків туберкульозу I, II та III категорій, які були зареєстровані у районі протягом звітного кварталу, а саме:
загальна кількість випадків туберкульозу I, II та III категорій хворих за результатами мікроскопічного дослідження мокротиння на КСБ;
загальна кількість нових випадків туберкульозу легень з позитивним результатом мікроскопічного дослідження мокротиння на КСБ за статтю та віком;
загальна кількість випадків туберкульозу I, II та III категорій хворих за результатами мікроскопічного і/або культурального дослідження мокротиння на МБТ;
загальна кількість випадків туберкульозу I, II та III категорій хворих у поєднанні з хворобою, яка зумовлена вірусом імунодефіциту людини (СНІД);
виявлення нових випадків та рецидивів з КСБ "+" (за Цілем - Нільсеном) у осіб, обстежених в лабораторіях загальнолікувальної мережі.
2. Порядок заповнення звіту
2.1. Форму ТБ 07 заповнюють на підставі форм первинного обліку N 081-1/о "Медична картка лікування хворого на туберкульоз ТБ 01" та N 060-1/о "Журнал реєстрації випадків туберкульозу в районі _____________ ТБ 03".
2.2. Звіт за формою ТБ 07 заповнюють відповідальні особи протитуберкульозних диспансерів, лікарень, самостійних поліклінік, що мають тубкабінети, незалежно від підпорядкування та форми власності.
2.3. В адресній частині бланка чітко та без скорочень указуються найменування закладу, його місцезнаходження.
2.4. В кінці звіту обов'язково мають бути вказані дата його заповнення, прізвище, ім'я, по батькові та контактний телефон особи, яка заповнила звіт. Підпис керівника має бути завірено печаткою організації.
3. Заповнення таблиці 1000
"Загальна кількість випадків туберкульозу
I, II та III категорій хворих за результатами
мікроскопічного дослідження мокротиння на КСБ"
3.1. У графах з 1 по 15 указується розширений перелік випадків туберкульозу I, II та III категорій хворих відповідно до рубрик МКХ 10.
3.2. У графі 1 указується кількість нових випадків туберкульозу легень (хворий на вперше діагностований туберкульоз, який ніколи не лікувався протитуберкульозними препаратами або лікувався менше 1 місяця) з позитивним мазком на КСБ.
3.3. У графі 2 указується кількість рецидивів туберкульозу легень (хворий на туберкульоз, який успішно закінчив курс лікування та вважався вилікуваним або закінчив його з результатом "Лікування завершено") з позитивним мазком на КСБ.
3.4. У графі 3 указується кількість інших випадків повторного лікування туберкульозу легень (лікування після перерви та невдале лікування) з позитивним мазком на КСБ.
3.5. У графі 4 указується загальна кількість випадків туберкульозу легень I, II та III категорій з позитивним мазком на КСБ. Дані графи 4 мають збігатися з підсумком граф 1, 2 та 3.
3.6. У графі 5 указується кількість нових випадків туберкульозу легень з негативним мазком мокротиння на КСБ.
3.7. У графі 6 указується кількість випадків рецидивів туберкульозу легень з негативним мазком на КСБ.
3.8. У графі 7 указується кількість інших випадків повторного лікування туберкульозу легень з негативним мазком на КСБ.
3.9. У графі 8 указується загальна кількість випадків туберкульозу легень I, II та III категорій з негативним мазком на КСБ. Дані графи 8 мають збігатися з підсумком граф 5, 6 та 7.
3.10. У графах 9-11 указується кількість нових випадків позалегеневого туберкульозу, його рецидивів та інших випадків повторного лікування позалегеневого туберкульозу (лікування після перерви та невдале лікування). До зазначеної інформації додають відомості про туберкульозне ураження плеври, бронхів, внутрішньогрудних лімфовузлів, а також інших органів і систем.
3.11. У графі 12 указується загальна кількість випадків позалегеневого туберкульозу легень I, II та III категорій. Дані графи 12 мають збігатися з підсумком граф 9, 10 та 11.
3.12. У графах 13, 14 указується загальна кількість хворих на туберкульоз серед чоловіків і жінок. Дані графи 15 мають збігатися з підсумком граф 13 та 14. Також дані графи 15 мають збігатися з підсумком даних граф 4, 8 та 12.
4. Заповнення таблиці 2000
"Загальна кількість нових випадків туберкульозу
легень з позитивним результатом мікроскопічного
дослідження мокротиння на КСБ за статтю та віком"
4.1. У графах з 1 по 19 указується загальна кількість нових випадків туберкульозу легень з позитивним результатом мікроскопії на КСБ у чоловіків та жінок за віковою градацією: 0-4, 5-14, 15-24, 25-34, 35-44, 45-54, 55-64, 65 років і старші.
4.2. У графах 17, 18 зазначається загальна кількість нових випадків туберкульозу легень з позитивним результатом мікроскопії на КСБ чоловіків та жінок. Дані графи 17 мають збігатися з підсумком даних граф 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15. Дані графи 18 мають збігатися з підсумком даних граф 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16. Дані графи 19 мають збігатися з підсумком даних граф 17 та 18.
5. Заповнення таблиці 3000
"Загальна кількість випадків туберкульозу
I, II та III категорій хворих за результатами
мікроскопічного на КСБ і/або культурального
дослідження мокротиння на МБТ"
5.1. У графах з 1 по 15 указується розширений перелік випадків туберкульозу I, II та III категорій хворих відповідно до рубрик МКХ 10.
5.2. У графі 1 указується кількість нових випадків туберкульозу легень (хворий на вперше діагностований туберкульоз, який ніколи не лікувався протитуберкульозними препаратами або лікувався менше 1 місяця) з позитивним мазком на КСБ і/або культурою на МБТ.
5.3. У графі 2 указується кількість рецидивів (хворий на туберкульоз, який успішно закінчив курс лікування та вважався вилікуваним або закінчив його з результатом "Лікування завершено") туберкульозу легень з позитивним мазком на КСБ і/або культурою на МБТ.
5.4. У графі 3 указується кількість інших випадків повторного лікування (лікування після перерви та невдале лікування) туберкульозу легень з позитивним мазком на КСБ і/або культурою на МБТ.
5.5. У графі 4 указується загальна кількість випадків туберкульозу легень I, II та III категорій з позитивним мазком на КСБ і/або культурою на МБТ. Дані графи 4 мають збігатися з підсумком граф 1, 2 та 3.
5.6. У графі 5 указується кількість нових випадків туберкульозу легень з негативними мазком мокротиння на КСБ і культурою на МБТ.
5.7. У графі 6 указується кількість випадків рецидивів туберкульозу легень з негативними мазком на КСБ і культурою на МБТ.
5.8. У графі 7 указується кількість інших випадків повторного лікування туберкульозу легень з негативними мазком на КСБ і культурою на МБТ.
5.9. У графі 8 указується загальна кількість випадків туберкульозу легень I, II та III категорій з негативними мазком на КСБ і культурою на МБТ. Дані графи 8 мають збігатися з підсумком граф 5, 6 та 7.
5.10. У графах 9, 10, 11 указується кількість нових випадків позалегеневого туберкульозу, його рецидивів та інших випадків повторного лікування позалегеневого туберкульозу. До зазначеної інформації додають відомості про туберкульозне ураження плеври, бронхів, внутрішньогрудних лімфовузлів, а також інших органів і систем.
5.11. У графі 12 указується загальна кількість випадків позалегеневого туберкульозу легень I, II та III категорій. Дані графи 12 мають збігатися з підсумком граф 9, 10 та 11.
5.12. У графах 13, 14 указується загальна кількість хворих на туберкульоз чоловіків і жінок. Дані графи 15 мають збігатися з підсумком граф 13 та 14. Також дані графи 15 мають збігатися з підсумком даних граф 4, 8 та 12.
6. Заповнення таблиці 4000
"Загальна кількість випадків туберкульозу
I, II та III категорій хворих у поєднанні
з хворобою, яка зумовлена вірусом
імунодефіциту людини (СНІД)"
6.1. У графі 1 указується кількість нових випадків туберкульозу легень (хворий на вперше діагностований туберкульоз, який ніколи не лікувався протитуберкульозними препаратами або лікувався менше 1 місяця) у поєднанні з хворобою, яка зумовлена вірусом імунодефіциту людини (СНІД).
6.2. У графі 2 указується кількість рецидивів (хворий на туберкульоз, який успішно закінчив курс лікування та вважався вилікуваним або закінчив його з результатом "Лікування завершено") туберкульозу легень у поєднанні з хворобою, яка зумовлена вірусом імунодефіциту людини (СНІД).
6.3. У графі 3 указується кількість інших випадків повторного лікування (лікування після перерви та невдале лікування) туберкульозу легень у поєднанні з хворобою, яка зумовлена вірусом імунодефіциту людини (СНІД).
6.4. У графі 4 указується загальна кількість випадків туберкульозу легень I, II та III категорій у поєднанні з хворобою, яка зумовлена вірусом імунодефіциту людини (СНІД). Дані графи 4 мають збігатися з підсумком граф 1, 2 та 3.
6.5. У графі 5 указується кількість нових випадків позалегеневого туберкульозу у поєднанні з хворобою, яка зумовлена вірусом імунодефіциту людини (СНІД).
6.6. У графі 6 указується кількість випадків рецидивів позалегеневого туберкульозу у поєднанні з хворобою, яка зумовлена вірусом імунодефіциту людини (СНІД).
6.7. У графі 7 указується кількість інших випадків повторного лікування позалегеневого туберкульозу у поєднанні з хворобою, яка зумовлена вірусом імунодефіциту людини (СНІД).
6.8. У графі 8 указується загальна кількість випадків позалегеневого туберкульозу I, II та III категорій у поєднанні з хворобою, яка зумовлена вірусом імунодефіциту людини (СНІД). Дані графи 8 мають збігатися з підсумком граф 5, 6 та 7.
6.9. У графі 9 указується загальна кількість хворих на туберкульоз I, II та III категорій у поєднанні з хворобою, яка зумовлена вірусом імунодефіциту людини (СНІД). Дані графи 9 мають збігатися з підсумком даних граф 4 та 8.
7. Заповнення таблиці 5000
"Виявлення нових випадків та рецидивів
з КСБ "+" (за Цілем-Нільсеном) у осіб, обстежених
в лабораторіях загальнолікувальної мережі"
7.1. У графі 1 указується кількість осіб з підозрою на туберкульоз, які обстежені за Цілем-Нільсеном у лабораторіях загальнолікувальної мережі (далі - ЗЛМ).
7.2. У графі 2 указується кількість виявлених випадків туберкульозу з позитивним мазком мокротиння (КСБ +) за Цілем-Нільсеном у лабораторіях ЗЛМ.
7.3. У графі 3 указується відсоток виявлених осіб з позитивним мазком мокротиння (КСБ +) за Цілем-Нільсеном у лабораторіях ЗЛМ.
Наприклад: обстежено 120 осіб на туберкульоз, з них виявлено 11 осіб з позитивним мазком мокротиння на КСБ.11 х 100/120 = 9,2%.
Начальник Центру медичної статистики МОЗ України М.В.Голубчиков