Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 16 червня 2003 р. N 900
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 752 від 15 серпня 2012 р. )
Про затвердження Положення про спеціальні
звання працівників і курсантів навчальних
закладів митної служби
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 560 від 29.04.2004
N 371 від 18.05.2005
N 613 від 11.05.2006
N 113 від 11.02.2010 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Положення про спеціальні звання працівників і курсантів навчальних закладів митної служби (додається).
2. Державній митній службі привести у тримісячний термін після набрання чинності цією постановою звання працівників і курсантів навчальних закладів митної служби у відповідність з Положенням, затвердженим цією постановою.
3. Установити, що:
до терміну перебування в спеціальному званні, яке дає право на присвоєння чергового звання, зараховується термін перебування працівника у відповідному персональному званні;
при нарахуванні надбавок до норм добових витрат в іноземній валюті під час оформлення службових відряджень за кордон прирівнюються спеціальні звання дійсного державного радника митної служби - до 1, державного радника митної служби 1 рангу - до 2, державного радника митної служби 2 рангу - до 3, державного радника митної служби 3 рангу - до 4, радника митної служби 1 рангу - до 5, радника митної служби 2 рангу - до 6, радника митної служби 3 рангу - до 7 рангу державних службовців. ( Пункт 3 в редакції Постанови КМ N 613 від 11.05.2006 )
4. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2004 року.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 червня 2003 р. N 900
Положення
про спеціальні звання працівників і курсантів
навчальних закладів митної служби
Загальна частина
1. Це Положення визначає порядок присвоєння спеціальних звань працівникам митної служби і курсантам навчальних закладів.
2. Спеціальні звання присвоюються відповідно до займаних посад та стажу роботи згідно з додатком 1.
Під час призначення на посади працівникам митної служби присвоюються спеціальні звання в межах відповідної категорії посад:
1) особі, що вперше зарахована на посаду, згідно з якою передбачено забезпечення виконання завдань, покладених на митні органи, виконання організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій, присвоюється спеціальне звання інспектора митної служби 4 рангу, а тій особі, що призначена на керівну посаду (не нижче начальника сектору), може бути присвоєно спеціальне звання на один чи два ступені нижче від граничного на займаній посаді; ( Підпункт 1 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 613 від 11.05.2006 )
2) особі, що зарахована на навчання до навчального закладу за державним замовленням митної служби, присвоюється звання курсанта;
3) направленим на роботу в митну службу випускникам навчальних закладів, що здійснюють підготовку фахівців для митної служби, спеціальні звання присвоюються за освітньо-кваліфікаційним рівнем: ( Абзац перший підпункту 3 пункту 2 в редакції Постанови КМ N 113 від 11.02.2010 )
"бакалавр" - інспектор митної служби; ( Абзац підпункту 3 пункту 2 в редакції Постанови КМ N 113 від 11.02.2010 )
"бакалавр" з відзнакою, "магістр" ("спеціаліст") - інспектор митної служби 4 рангу; ( Абзац підпункту 3 пункту 2 в редакції Постанови КМ N 113 від 11.02.2010 )
"магістр" ("спеціаліст") з відзнакою - інспектор митної служби 3 рангу; ( Абзац підпункту 3 пункту 2 в редакції Постанови КМ N 113 від 11.02.2010 )
випускникам, що навчалися за направленням митних органів без відриву від роботи та з відзнакою закінчили повний курс навчання, може присвоюватися достроково чергове спеціальне звання в межах, передбачених посадою, за умови перебування в попередньому спеціальному званні не менше ніж протягом половини відповідного терміну;
4) особам, що перебували на державній службі та вперше призначені у митному органі, спеціалізованій митній установі та організації на посаду, згідно з якою передбачено забезпечення виконання завдань, покладених на митні органи, виконання організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій, може бути присвоєно спеціальне звання за посадою, на яку призначена особа, або на один чи два ступені нижче такого звання з урахуванням рангу державного службовця, стажу державної служби та результатів первинної атестації; ( Підпункт 4 пункту 2 в редакції Постанови КМ N 613 від 11.05.2006 )
5) особі, що вперше зарахована на посаду, згідно з якою передбачено забезпечення виконання завдань, покладених на митні органи, виконання адміністративно-господарських та інших подібних функцій, присвоюється спеціальне звання молодшого інспектора митної служби.
За наявності наукового ступеня або вченого звання у відповідній галузі (якщо це не передбачено вимогами до посади), відповідного почесного звання працівнику митної служби може бути присвоєне спеціальне звання на ступінь вище граничного звання, передбаченого посадою, за умови закінчення терміну перебування в попередньому спеціальному званні.
3. У разі присвоєння чергового спеціального звання в межах відповідної категорії посад для працівників митної служби установлюється такий термін перебування у спеціальному званні:
( Абзац другий пункту 3 виключено на підставі Постанови КМ N 613 від 11.05.2006 )
( Абзац третій пункту 3 виключено на підставі Постанови КМ N 613 від 11.05.2006 )
радник митної служби 1 рангу - 3 роки
радник митної служби 2 рангу - 3 роки
радник митної служби 3 рангу - 3 роки
інспектор митної служби 1 рангу - 2 роки
інспектор митної служби 2 рангу - 2 роки
інспектор митної служби 3 рангу - 2 роки
інспектор митної служби 4 рангу - 2 роки
інспектор митної служби - 2 роки
молодший інспектор митної служби - 2 роки
Термін перебування у спеціальному званні, найвищому для відповідної посади, не обмежується. Термін перебування в спеціальному званні дійсного державного радника митної служби, державного радника митної служби 1, 2 і 3 рангу, курсанта не встановлюється. ( Абзац тринадцятий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 613 від 11.05.2006 )
Термін перебування працівника митної служби у відпустці з догляду за дитиною не зараховується до терміну перебування у спеціальному званні.
Присвоєння спеціальних звань
4. Присвоєння спеціальних звань працівникам митної служби проводиться послідовно, крім випадків, передбачених цим Положенням.
Особі, призначеній на посаду з установленням випробувального терміну, спеціальне звання присвоюється після його закінчення. ( Пункт 4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 613 від 11.05.2006 )
У разі призначення працівника на вищу посаду йому може бути присвоєно спеціальне звання без дотримання черговості, але не вище ніж на два ступені від того, яке має працівник. ( Пункт 4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 613 від 11.05.2006 )
5. Спеціальні звання працівникам митної служби відповідно до займаних посад присвоюються:
дійсного державного радника митної служби - Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України;
державного радника митної служби 1, 2, 3 рангу - Президентом України за поданням Голови Держмитслужби;
радника митної служби 1, 2, 3 рангу, інспектора митної служби 1, 2, 3, 4 рангу, інспектора митної служби, молодшого інспектора митної служби - Головою Держмитслужби за поданням керівника відповідного рівня (додаток 2);
курсанта - керівником відповідного навчального закладу.
( Пункт 6 виключено на підставі Постанови КМ N 613 від 11.05.2006 )
7. Затримка в присвоєнні чергового спеціального звання на період до одного року або пониження в спеціальному званні на один ступінь може застосовуватися як дисциплінарне стягнення в порядку, передбаченому Дисциплінарним статутом митної служби України.
Працівникам, до яких застосовувалося дисциплінарне стягнення у вигляді пониження у спеціальному званні на один ступінь, попереднє звання поновлюється незалежно від посади, яку на момент поновлення звання вони займають. ( Пункт 7 в редакції Постанови КМ N 613 від 11.05.2006 )
8. Час перебування у пониженому спеціальному званні до терміну перебування в поновленому спеціальному званні не зараховується.
9. У разі тимчасового виконання обов'язків на посаді спеціальне звання, що відповідає цій посаді, не присвоюється.
10. Голова Держмитслужби має право присвоювати працівникам митної служби:
які виконують особливо відповідальні завдання або навчалися за направленням митних органів без відриву від роботи та отримали диплом про повну вищу освіту з відзнакою, - спеціальні звання в межах, визначених для відповідної посади, достроково, за умови перебування в попередньому спеціальному званні не менше ніж протягом половини встановленого терміну;
в окремих випадках - спеціальні звання радників митної служби, інспекторів митної служби, яким присвоєні персональні звання, без урахування терміну перебування в спеціальному званні та без дотримання черговості, але не вище рівня персонального звання, присвоєного їм до запровадження спеціальних звань. ( Пункт 10 в редакції Постанови КМ N 613 від 11.05.2006 )
11. Спеціальне звання, присвоєне працівнику митної служби, зберігається за ним довічно.
Позбавлення спеціального звання здійснюється лише за вироком суду.
12. Про присвоєння та позбавлення спеціального звання робиться відповідний запис у трудовій книжці.
13. Особам, яким присвоєно спеціальні звання, виплачуються щомісячні грошові надбавки у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України.
Додаток 1
до Положення
ПЕРЕЛІК |
------------------------------------------------------------------ |
Спеціально уповноважений центральний орган |
Дійсний державний радник Голова Держмитслужби |
Інспектор митної служби інспектори-водії, завідувачі |
Радник митної служби 3 рангу помічники ректорів; наукові |
( Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 560 від 29.04.2004, N 371 від 18.05.2005, КМ N 613 від 11.05.2006 ) Додаток 2 до Положення
Зразок |
ПОДАННЯ |
__________________________________________________________________ |
Які має заохочення |
ХАРАКТЕРИСТИКА |
Дати коротку характернику ділових і моральних якостей, |