Открытое тестирование
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
31.12.2009 N 756
Про внесення змін до наказу ДПА України
від 11.09.2008 р. N 584 та Методичних рекомендацій
щодо оформлення матеріалів перевірок,
затверджених цим наказом
(Витяг)
З метою встановлення єдиного підходу до проведення перевірок <...>, наказую:
1. Внести зміни до пункту 1 наказу ДПА України від 11.09.2008 р. N 584 "Про затвердження зразків форм актів перевірок та Методичних рекомендацій щодо їх оформлення", доповнивши його абзацами такого змісту:
"зразок форми Рішення про визначення податкових зобов'язань із застосуванням звичайних цін (додаток 9);
зразок форми Журналу реєстрації рішень про визначення податкових зобов'язань із застосуванням звичайних цін (додаток 10)" (додаються).
2. Затвердити Зміни до Методичних рекомендацій щодо оформлення матеріалів документальних перевірок суб'єктів господарювання - юридичних осіб, а також їх філій, відділень та інших відокремлених підрозділів та документування виявлених порушень, затверджених наказом ДПА України від 11.09.2008 р. N 584 (додаються).
<...>
Голова С.Буряк
Додаток 9
до наказу ДПА України
31.12.2009 N 756
ЗРАЗОК |
РІШЕННЯ |
_________________________________________________________________ |
--------------------------------- |
_________________________________________________________________ |
_________________________________________________________________ |
у зв'язку з чим _________________________________________________ |
------------------------------------------------------------------ |
Податкові зобов'язання, визначені із застосуванням звичайних |
М.П. |
Керівник (заступник керівника) |
_________________________ _________ ____________________ |
Затверджено
Наказ ДПА України
31.12.2009 N 756
Зміни
до Методичних рекомендацій щодо оформлення
матеріалів документальних перевірок суб'єктів
господарювання - юридичних осіб, а також їх філій,
відділень та інших відокремлених підрозділів
та документування виявлених порушень, затверджених
наказом ДПА України від 11.09.2008 р. N 584
1. Розділ I доповнити абзацами шістнадцятим - двадцятим такого змісту:
"З метою економії часу для проведення доперевірочного аналізу, автоматизації процедури пошуку ризиків, спрощення процедури оформлення матеріалів перевірок ДПА України розроблено програмне забезпечення, що діє на базі АС "Аудит". Це програмне забезпечення дозволяє в автоматичному режимі вибирати, проводити співставлення та формувати за встановленим шаблоном інформацію про платника податків у розрізі звітних періодів (далі - електронні трафарети актів), зокрема: дані про реєстрацію платника податків, структурні (відокремлені) підрозділи, пов'язаних осіб, види діяльності платника податків, рахунки у банках, застосування пільг, сплачені податки (збори, обов'язкові платежі), податкову віддачу, показники поданих декларацій (розрахунків, звітів) тощо.
Електронні трафарети актів використовуються працівниками підрозділів податкового контролю юридичних осіб під час організації, підготовки, проведення перевірок та оформлення їх результатів.
Працівник, відповідальний за проведення перевірки, оформляє матеріали перевірки із використанням електронного трафарету акта відповідно до вимог цих Методичних рекомендацій із врахуванням виду перевірки, характеру та особливостей діяльності платника податків, періоду, що підлягав перевірці, методів перевірки, зібраної доказової бази тощо.
Кожен працівник органу ДПС, який здійснює перевірку, у разі необхідності може додати до будь-якого пункту (підпункту) акта перевірки таблиці (або змінити формат таблиць), якщо такі зміни (доповнення), на його думку, забезпечать більший рівень доказовості встановлених порушень (більш якісне наведення інформації про діяльність платника податків та результати перевірки).
У разі якщо складені за результатами перевірки таблиці за обсягами більші, ніж стандартна сторінка, доцільно винести їх у додатки, при цьому забезпечити їх підписання посадовими особами платника та працівником органу ДПС, який проводив перевірку, згідно з Порядком N 327".
У зв'язку з цим абзаци шістнадцятий - вісімнадцятий розділу I вважати відповідно абзацами двадцять першим - двадцять третім.
2. Абзац третій підпункту 3.1.1 підпункту 3.1 пункту 3 розділу I доповнити таким реченням:
"З метою спрощення заповнення таблиць по зведених даних щодо задекларованих і встановлених у ході проведення перевірки сум скоригованого валового доходу (валових витрат, амортизаційних відрахувань) та визначення єдиного підходу при документуванні результатів перевірок інформацію про типи декларацій (основна або уточнюючий розрахунок), дату та номер реєстрації в органах ДПС, показники декларації (уточнюючого розрахунку), самостійно нараховані платником штрафи тощо доцільно зазначати у пункті 3.1 цього розділу окремою таблицею "Перелік декларацій (уточнюючих розрахунків) з податку на прибуток", що формується в автоматичному режимі.".
3. У підпункті 3.1.4 підпункту 3.1 пункту 3 розділу I вилучити третій абзац та доповнити абзацами третім - дванадцятим такого змісту:
"У разі встановлення порушення податкового законодавства у випадках, законодавчо передбачених для застосування звичайної ціни, додатково зазначається сума податкового зобов'язання, розрахованого у зв'язку із незастосуванням (невірним застосуванням) платником податків у податковому обліку звичайних цін.
При цьому для дотримання передбаченої законодавством процедури нарахування податкових зобов'язань внаслідок визначення звичайних цін працівник, відповідальний за проведення перевірки, подає (направляє) керівнику податкового органу (на обліку в якому перебуває платник податків) службову записку (лист тощо) для прийняття рішення про застосування звичайних цін при визначенні податкових зобов'язань.
Рішення (наказ) про застосування звичайних цін при визначенні податкових зобов'язань (далі - наказ) складається із зазначенням дати та номера наказу, назви та коду ЄДРПОУ платника податків, що перевіряється, підстав для застосування звичайної ціни, передбачених законом з питань оподаткування тощо.
У разі видання керівником податкового органу такого наказу у відповідних підпунктах Розділу III акта перевірки здійснюється посилання на цей наказ із зазначенням дати його видання та номера, підстави для застосування звичайної ціни, передбаченої законодавством (норми законів з питань оподаткування, що передбачають застосування звичайних цін (наприклад, при визначенні валових доходів, валових витрат, податкового кредиту, податкових зобов'язань з податку на додану вартість тощо)), механізму і обґрунтування здійсненого розрахунку у порядку, встановленому пунктом 1.20 статті 1 Закону України від 28 грудня 1994 року N 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" в редакції Закону України від 22 травня 1997 року N 283/97-ВР.
Після підписання акта перевірки, враховуючи результати розгляду заперечень до нього (у разі наявності), працівником, відповідальним за проведення перевірки, готується проект рішення про визначення податкових зобов'язань із застосуванням звичайних цін (далі - Рішення) за формою, встановленою додатком 9 до наказу.
Рішення складається в одному примірнику на розраховану суму податкового зобов'язання із застосуванням звичайних цін (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) щодо кожного окремого податку, збору (обов'язкового платежу), підписується керівником (заступником керівника) податкового органу (на обліку в якому перебуває платник податків) та скріплюється печаткою цього органу. Рішення реєструється в Журналі реєстрації рішень про визначення податкових зобов'язань із застосуванням звичайних цін, форма якого встановлена додатком 10 до наказу.
Матеріали про нарахування податкових зобов'язань із застосуванням звичайних цін відповідно до наказу ДПА України від 22.02.2008 р. N 106 "Про організацію роботи юридичних підрозділів в органах державної податкової служби" передаються юридичному підрозділу для підготовки позовної заяви до суду (за місцезнаходженням платника податків) на підставі пункту 11 статті 10 Закону України від 4 грудня 1990 року N 509-XII "Про державну податкову службу в Україні".
До Рішення в обов'язковому порядку додається розрахунок податкового зобов'язання (штрафних (фінансових) санкцій, передбачених законодавством).
Для забезпечення можливості добровільної сплати платником податків розрахованих із застосуванням звичайних цін податкових зобов'язань (разом із штрафними санкціями) працівником, відповідальним за проведення перевірки, протягом одного дня від дати реєстрації акта перевірки (а при наявності заперечень до акта - від дати надання відповіді щодо результатів їх розгляду) готується та направляється платнику податків лист-пропозиція щодо самостійної сплати розрахованих із застосуванням звичайних цін податкових зобов'язань.
Такий лист складається у довільній формі і повинен містити дату та номер листа, найменування та код за ЄДРПОУ платника податків, дату та номер акта перевірки, передбачені законом з питань оподаткування підстави для застосування звичайної ціни, суми розрахованих із застосуванням звичайних цін податкових зобов'язань (разом із штрафними санкціями), бюджетний рахунок одержувача, установу банку та МФО, орієнтовну дату подачі до суду позовної заяви про стягнення податкових зобов'язань.".
У зв'язку з цим абзаци четвертий - чотирнадцятий вважати тринадцятим - двадцять третім.
4. Підпункт 3.2.1 підпункту 3.2 пункту 3 розділу I викласти у такій редакції:
"У разі встановлення порушення податкового законодавства у випадках, законодавчо передбачених для застосування звичайної ціни, слід керуватись порядком, встановленим у підпункті 3.1.4 підпункту 3.1 пункту 3 розділу I цих Методичних рекомендацій.".
Директор Департаменту податкового контролю юридичних осіб І.Удачина