Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 19 травня 2010 р. N 352
Київ
Про затвердження Порядку справляння збору
на соціально-економічну компенсацію ризику
населення, яке проживає на території
зони спостереження
Відповідно до частини сьомої статті 1 Закону України "Про систему оподаткування" ( 1251-12 ) та статті 12-1 Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" ( 39/95-ВР ) Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок справляння збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, що додається.
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 травня 2010 р. N 352
Порядок
справляння збору на соціально-економічну
компенсацію ризику населення, яке проживає
на території зони спостереження
Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм справляння збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження (далі - збір).
2. Платниками збору (далі - платники) є:
експлуатуючі організації (оператори) ядерних установок;
підприємства з видобування і переробки уранових руд;
підприємства, які є замовниками будівництва нових ядерних установок або об'єктів з видобування і переробки уранових руд.
3. Податковим (звітним) періодом для сплати збору є календарний місяць.
Платники самостійно складають розрахунок збору у двох примірниках за формою згідно з додатком, один з яких подають щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) періоду, до органу державної податкової служби за місцем їх перебування на податковому обліку. Засвідчена платником у встановленому порядку копія розрахунку збору подається ним до відповідного органу Державного казначейства у триденний строк після подання розрахунку збору до органу державної податкової служби.
4. Платники вносять суму збору за податковий (звітний) період до державного бюджету на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання розрахунку збору, за місцем їх перебування на податковому обліку.
Сплата збору експлуатуючими організаціями
(операторами) ядерних установок під час
реалізації електричної енергії
5. Ставка збору, що сплачується експлуатуючими організаціями (операторами) ядерних установок під час реалізації електричної енергії, встановлена у розмірі 1 відсотка обсягу електричної енергії, реалізованої у податковому (звітному) періоді, що виробляється на атомних електростанціях України, без урахування податку на додану вартість.
6. Об'єктом обчислення збору, що сплачується експлуатуючими організаціями (операторами) ядерних установок під час реалізації електричної енергії, є обсяг (вартість) реалізованої платником електричної енергії, що виробляється на атомних електростанціях України у податковому (звітному) періоді (без урахування податку на додану вартість), який визначається на підставі актів продажу електричної енергії, складених платником та покупцем електричної енергії згідно з договором між членами оптового ринку електричної енергії України.
7. Податкове зобов'язання із сплати збору експлуатуючими організаціями (операторами) ядерних установок під час реалізації електричної енергії за податковий (звітний) період обчислюється платником як добуток об'єкта обчислення збору, визначеного відповідно до пункту 6 цього Порядку, і ставки збору, встановленої згідно з пунктом 5 цього Порядку.
Сплата збору експлуатуючими організаціями
(операторами) ядерних установок за зберігання
відпрацьованого ядерного палива
у спеціалізованих сховищах
8. Ставка збору, що сплачується експлуатуючими організаціями (операторами) ядерних установок за зберігання відпрацьованого ядерного палива у спеціалізованих сховищах, встановлюється у розмірі 45 гривень за 1 кілограм вихідної маси суми ізотопів урану, що відповідно до паспортів тепловидільних збірок міститься у такому паливі.
9. Ставка збору, що сплачується експлуатуючими організаціями (операторами) ядерних установок за зберігання відпрацьованого ядерного палива у спеціалізованих сховищах, для державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська атомна електрична станція" встановлюється у розмірі нуль гривень за 1 кілограм вихідної маси суми ізотопів урану, що відповідно до паспортів тепловидільних збірок міститься у такому паливі.
10. Об'єктом обчислення збору, що сплачується експлуатуючими організаціями (операторами) ядерних установок за зберігання відпрацьованого ядерного палива у спеціалізованих сховищах, є вихідна маса суми ізотопів урану (в кілограмах з точністю до третього десяткового знака), що відповідно до паспортів тепловидільних збірок міститься у такому паливі, що передане у податковому (звітному) періоді експлуатуючими організаціями (операторами) ядерних установок на зберігання до спеціалізованих сховищ, розташованих на території України.
Для відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР-1000 вихідна маса суми ізотопів урану визначається відповідно до даних паспорта контейнера для зберігання такого палива, в якому зазначаються номер контейнера, дата його розміщення (встановлення) в спеціалізованому сховищі та вихідна маса суми ізотопів урану, що відповідно до паспортів тепловидільних збірок міститься у такому паливі, яке знаходиться у контейнері.
11. Податкове зобов'язання із сплати збору експлуатуючими організаціями (операторами) ядерних установок за зберігання відпрацьованого ядерного палива у спеціалізованих сховищах обчислюється платником як добуток об'єкта обчислення збору, визначеного відповідно до пункту 10 цього Порядку, і ставки збору, встановленої згідно з пунктами 8 і 9 цього Порядку.
Сплата збору підприємствами з видобування
і переробки уранових руд
12. Ставка збору, що сплачується підприємствами з видобування і переробки уранових руд, встановлюється у розмірі 2,75 гривні за 1 кілограм реалізованої кінцевої продукції (уранового концентрату) (без податку на додану вартість).
13. Об'єктом обчислення збору, що сплачується підприємствами з видобування і переробки уранових руд, є обсяг реалізованої платником у податковому (звітному) періоді кінцевої продукції (уранового концентрату) (в кілограмах з точністю до десяткового знака), який визначається на підставі актів приймання-передачі такої продукції, складених платником та покупцем. Зазначені акти містять дані про обсяги реалізованої платником у податковому (звітному) періоді кінцевої продукції (уранового концентрату) (в кілограмах).
14. Податкове зобов'язання із сплати збору підприємствами з видобування і переробки уранових руд обчислюється платником як добуток об'єкта обчислення збору, визначеного відповідно до пункту 13 цього Порядку, і ставки збору, встановленої згідно з пунктом 12 цього Порядку.
Сплата збору підприємствами, які є замовниками
будівництва нових ядерних установок або об'єктів
з видобування і переробки уранових руд
15. Ставка збору, що сплачується підприємствами, які є замовниками будівництва нових ядерних установок або об'єктів з видобування і переробки уранових руд, встановлюється Кабінетом Міністрів України окремо для кожної установки або об'єкта у відсотках вартості його будівництва під час затвердження проектно-кошторисної вартості на підставі пропозицій органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади за погодженням із зазначеними підприємствами.
16. Об'єктом обчислення збору, що сплачується підприємствами, які є замовниками будівництва нових ядерних установок або об'єктів з видобування і переробки уранових руд, є сума фактично освоєних платниками капітальних інвестицій за податковий (звітний) період згідно з даними бухгалтерського обліку без урахування податку на додану вартість.
17. Податкове зобов'язання із сплати збору підприємствами, які є замовниками будівництва нових ядерних установок або об'єктів з видобування і переробки уранових руд, обчислюється для кожної установки або об'єкта як добуток об'єкта обчислення збору, визначеного відповідно до пункту 16 цього Порядку, і ставки збору, встановленої згідно з пунктом 15 цього Порядку.
18. Мінпаливенерго подає ДПА у тижневий строк після затвердження у встановленому порядку ставки збору, що сплачується підприємствами, які є замовниками будівництва нових ядерних установок або об'єктів з видобування і переробки уранових руд, інформацію про такі установки або об'єкти та затверджені для них ставки збору.
19. Платники несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків, повну і своєчасну сплату збору відповідно до законодавства.
20. Контроль за правильністю обчислення, своєчасністю подання розрахунків, повнотою і своєчасністю сплати збору здійснюється органами державної податкової служби відповідно до законодавства.
Додаток
до Порядку
Відмітка про одержання |
--------------------------------------------------------------------------- |
--------------------------------------------------------------------------- |
--------------------------------------------------------------------------- |
--------------------------------------------------------------------------- |
--------------------------------------------------------------------------- |
6. До державної податкової інспекції (адміністрації) ________ |
Розрахунок збору |
------------------------------------------------------------------ |
| 9. |Ставка збору, що сплачується | | |
_______________ |
2. У разі подання уточнюючого розрахунку збору в рядку |
Дата заповнення розрахунку ____________ 20__ року |
Керівник платника ____________ ______________________ |
М.П. |
Головний бухгалтер |
Заповнюється посадовими особами в органі державної податкової |
Відмітка про внесення даних |
Порушення (помилки) не виявлені |
Складено акт від ____________ 20__ р. N |
___________________________ ___________ ______________________ |
___ _____________ 20__ р. |
ДОДАТКОВИЙ РОЗРАХУНОК |
-------------------------------------------------------------------------- |
Керівник платника ____________ ______________________ |
М.П. |
Головний бухгалтер ____________ ______________________ |