Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 265 від 16.07.2002
м. Київ

Про забезпечення функціонування в МОЗ України
інформаційних систем, пов'язаних з використанням
глобальної інформаційної мережі Інтернет

( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
охорони здоров'я
N 641 від 29.07.20
10 )

На виконання постанов Кабінету Міністрів України від 04.01.2002 N 3 "Про Порядок оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади", від 12.04.2002 N 522 "Про затвердження Порядку про підключення до глобальних мереж передачі даних" та п.3.1 наказу МОЗ України від 19.02.2002 N 102 "Про виконання постанови Кабінету Міністрів України від 04.01.2002 N 3" наказую:

( Пункт 1 виключено на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 641 від 29.07.2010 )

1. Затвердити Порядок користування послугами доступу до Інтернет та електронної пошти в МОЗ України (додається).

2. Визначити, що офіційною електронною адресою МОЗ України є адреса moz@moz.gov.ua.

3. Управлінню справами (Мотюк М.П.) підготувати та подати на затвердження зміни та доповнення до Інструкції з діловодства у Міністерстві охорони здоров'я України, затвердженої наказом МОЗ України від 05.02.1998 N 20 (далі - Інструкція), у частині прийняття, розгляду і реєстрації документів, отриманих електронною поштою.

4. Визначити, що до внесення відповідних змін до Інструкції, діє порядок, за яким кореспонденція, що надходить до Міністерства електронною поштою, підпадає під визначення документу, створеного за допомогою ПК.

5. Відділу оперативного вирішення задач МОЗ України УЦІТ та НР (Львова Р.М.):

5.1. Забезпечити, у межах наявних технічних можливостей, надання послуг доступу до Інтернет і електронної пошти співробітникам МОЗ України та адміністрування окремих сегментів локальної мережі МОЗ (підрозділи: Головне управління освіти, науки та інформаційно-аналітичного забезпечення, Управління міжнародних зв'язків, Головне управління економіки, Управління бухгалтерського обліку та звітності, Головне санітарно-епідеміологічне управління).

5.2. Виконувати оперативний моніторинг використання Інтернет-ресурсів співробітниками МОЗ України та функціонування системи електронної пошти і періодично надавати відповідну інформацію керівникам структурних підрозділів МОЗ України.

6. Керівникам структурних підрозділів МОЗ України вжити заходів щодо унеможливлення використання співробітниками Міністерства доступу до Інтернет та електронної пошти в цілях, безпосередньо не пов'язаних із виконанням ними службових обов'язків.

7. Головному управлінню економіки (Вовк М.Г.) та Управлінню бухгалтерського обліку та звітності (Лузан В.I.) забезпечити оплату фактично наданих послуг доступу до Інтернет та електронної пошти.

Контроль за виконанням цього наказу покласти на Державного секретаря Поляченка Ю.В.

Міністр В.Ф.Москаленко

( Положення про веб-сайт Міністерства охорони здоров'я України виключено на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 641 від 29.07.2010 )

Затверджено
Наказ МОЗ України
16.07.2002 N 265

Порядок
користування послугами доступу до Інтернет
та електронної пошти в МОЗ України

Розділ I. Загальні положення

1. Співробітники МОЗ використовують Інтернет-ресурси та користуються електронною поштою відповідно до діючого законодавства.

2. Відповідальність за забезпечення використання співробітниками МОЗ України доступу до Інтернет та електронної пошти виключно в службових цілях несуть керівники відповідних структурних підрозділів Міністерства.

3. Підрозділом, що надає послуги доступу до Інтернет в Міністерстві, здійснюється оперативний моніторинг використання співробітниками МОЗ України Інтернет-ресурсів та електронної пошти виключно в межах документування напрямків (адрес) та обсягів отриманої (переданої) інформації без ознайомлення із змістом інформації. Дані моніторингу надаються за запитом керівникам відповідних структурних підрозділів МОЗ України і не можуть бути оприлюднені без їх згоди.

Розділ II. Порядок реєстрації та ліквідації адрес
електронної пошти

4. Реєстрація нових та ліквідація існуючих адрес електронної пошти виконується підрозділом, що надає послуги доступу до Інтернет в Міністерстві.

5. Реєстрація нових адрес електронної пошти здійснюється за зверненням:

а) управління справами - для керівництва МОЗ України;

б) керівника структурного підрозділу МОЗ України - для відповідного підрозділу або окремого його співробітника;

в) керівника Головного управління (Управління) за погодженням з відповідним заступником Держсекретаря - для окремих підпорядкованих МОЗ України установ, організацій та закладів.

Звернення щодо реєстрації адреси електронної пошти (поштової скриньки) повинно містити, для кожної адреси, такі дані:

- бажане найменування поштової скриньки, що може містити символи латинського алфавіту, цифри та окремі знаки пунктуації - всього до 12 символів;

- посаду, прізвище, ім'я та по-батькові відповідальної особи;

- дані щодо комп'ютера, який повинен бути налаштований для роботи з електронною поштою.

Реєстрація нової адреси здійснюється за наявності технічних можливостей в термін до 3-х робочих днів. В реєстрації відмовляється в разі, якщо запитана адреса співпадає з зареєстрованою раніше.

6. Ліквідація адреси електронної пошти (поштової скриньки) здійснюється за зверненням тієї ж посадової особи, що зверталася щодо її реєстрації. Звернення щодо ліквідації адреси електронної пошти повинне містити такі дані:

- найменування поштової скриньки, що повинна ліквідовуватись;

- найменування поштової скриньки, на яку здійснюватиметься переадресація кореспонденції, що продовжуватиме надходити на ліквідовану адресу, та терміни здійснення такої переадресації (до 3-х місяців).

7. Підрозділ, що забезпечує функціонування системи електронної пошти МОЗ самостійно реєструє та ліквідовує додаткові технічні адреси електронної пошти в домені moz.gov.ua. Окремі з зазначених технічних адрес можуть бути оприлюднені, в разі виникнення такої потреби, за погодженням відповідного профільного підрозділу МОЗ України.

8. Надання доступу до Інтернет виконується підрозділом що надає послуги доступу до Інтернет в Міністерстві.

9. Надання (припинення надання) доступу до Інтернет конкретному співробітнику Міністерства здійснюється за зверненням керівника відповідного структурного підрозділу МОЗ України (для керівництва МОЗ - за поданням Управління справами), що повинно містити такі дані:

- посаду, прізвище, ім'я та по-батькові відповідальної особи, якій надається (припиняється надання) доступу до Інтернет;

- дані щодо комп'ютера, що планується використовувати (використовувався) зазначеною відповідальною особою для здійснення доступу до Інтернет;

- підтвердження того, що зазначений комп'ютер не використовується зараз та не буде використовуватись в подальшому для обробки або зберігання інформації з обмеженим доступом, яка є об'єктом державної власності і охороняються згідно з законодавством.

Розділ IV. Супровід технічних засобів надання доступу до
Інтернет та системи електронної пошти МОЗ України

10. Супровід технічних засобів надання доступу до Інтернет та системи електронної пошти МОЗ України здійснюється підрозділом, що надає послуги доступу до Інтернет у Міністерстві, та включає:

- забезпечення функціонування відповідних технічних засобів;

- визначення та доведення до відома користувачів технічних вимог щодо оформлення поштових відправлень та користування послугами доступу до Інтернет, введення необхідних обмежень;

- виконання моніторингу руху кореспонденції по абонентах та обсягах;

- виконання моніторингу використання Інтернет ресурсів по клієнтах, напрямках та обсягах;

- забезпечення конфіденційності кореспонденції абонентів під час її обробки поштовим сервером.

Розділ V. Фінансування робіт, пов'язаних з
технічним забезпеченням функціонування
електронної пошти МОЗ України

11. Міністерство охорони здоров'я планує та здійснює видатки, пов'язані із наданням послуг доступу до Інтернет та електронної пошти, за рахунок коштів, передбачених у Держбюджеті України, шляхом оплати угод з підрозділом, що надає послуги доступу до Інтернет у Міністерстві.