Открытое тестирование
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
24.12.2010 N 1039
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
30 грудня 2010 р. за N 1434/18729
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства фінансів України
N 1298 від 07.12.2012)
Про затвердження Положення
про проведення перевірок стану
збереження майна платника податків,
яке перебуває у податковій заставі
Відповідно до статей 89, 91, 92, 94, 95 розділу II Податкового кодексу України ( 2755-17 ) та статті 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" ( 509-12 ) наказую:
1. Затвердити Положення про проведення перевірок стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державної податкової адміністрації України від 20.09.2004 N 544 "Про затвердження Положення про проведення перевірок стану збереження активів платника податків, які перебувають у податковій заставі", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.09.2004 за N 1236/9835.
3. Департаменту погашення прострочених податкових зобов'язань (Чмерук М.О.) у встановленому порядку забезпечити:
3.1 подання наказу до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію;
3.2 оприлюднення цього наказу.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Матвєєва О.В.
Голова Державної податкової адміністрації України О.О.Папаіка
Затверджено
Наказ Державної податкової
адміністрації України
24.12.2010 N 1039
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
30 грудня 2010 р. за N 1434/18729
Положення
про проведення перевірок стану
збереження майна платника податків,
яке перебуває у податковій заставі
I. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено відповідно до статті 91 розділу II Податкового кодексу України ( 2755-17 ) (далі - Кодекс) та статті 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" ( 509-12 ).
1.2. Це Положення регламентує правила проведення перевірок стану збереження майна, яке перебуває в податковій заставі.
1.3. Метою проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, є встановлення фактичної (фізичної) наявності у платника податків такого майна та документального підтвердження його руху за даними бухгалтерського та податкового обліку, що ведеться платником податків.
1.4. У цьому Положенні терміни вживаються у значенні, наведеному у Кодексі ( 2755-17 ).
II. Проведення перевірок
2.1. Перевірка стану збереження майна платника податків проводиться у разі поширення на майно платника податків права податкової застави.
2.2. Право на проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, надано органам державної податкової служби України в особі податкового керуючого.
2.3. Виконання повноважень щодо проведення перевірок стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, покладається на податкових керуючих.
2.4. Перевірка стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, може проводитись протягом робочого дня платника податків, починаючи з дня опису майна у податкову заставу.
2.5. Для проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, оформлюється повідомлення про проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі (додаток 1).
2.6. Підставою для оформлення вказаного повідомлення є погоджене керівником (заступником керівника) за місцем обліку платника податків подання податкового керуючого, в якому зазначається обґрунтування необхідності проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
2.7. Перевірка стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, може проводитись безпосередньо у платника податків (за його місцезнаходженням, за місцезнаходженням майна, що перебуває у податковій заставі, в інших місцях зберігання такого майна) або у відповідному органі державної податкової служби.
2.8. Перевірка стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, може проводитись шляхом візуального контролю за наявності у такого платника майна і стану його збереження, а також шляхом документального підтвердження (перевірка відповідних документів бухгалтерського та податкового обліку та іншої інформації) наявності такого майна, його руху та стану збереження на момент проведення перевірки.
2.9. Перевірка стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, може проводитись одночасно з документальною (плановою або позаплановою) або фактичною перевіркою відповідно до Кодексу ( 2755-17 ) з урахуванням особливостей, визначених цим Положенням.
III. Особливості проведення перевірок
3.1. Про проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, податковий керуючий попередньо повідомляє такого платника податків.
3.2. Безпосередньо при проведенні перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, податковий керуючий пред'являє платнику податків такі документи: службове посвідчення працівника органу державної податкової служби;
копію наказу органу державної податкової служби про призначення податковим керуючим такого платника податків;
повідомлення про проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, підписане керівником органу державної податкової служби та зареєстроване у такому органі державної податкової служби.
3.3. Вказані документи є достатніми для проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, і оформлення додаткових документів не є необхідним.
3.4. У разі знаходження майна платника податків не за місцем обліку платника податків, а в іншій адміністративно-територіальній одиниці, до проведення перевірки стану збереження майна платника податків може бути залучено інший орган державної податкової служби.
3.5. У разі залучення до перевірки стану збереження майна платника податків іншого органу державної податкової служби перевірка здійснюється з дотриманням вимог пункту 3.2 цього розділу.
3.6. Податковий керуючий при проведенні перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, здійснює повноваження відповідно до цього Положення та інших нормативно-правових актів.
3.7. За результатами проведеної перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, складається акт про проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі (додаток 2). Якщо платник податків не погоджується з фактами, зазначеними в акті проведеної перевірки, такий платник може на окремому аркуші висловити свої зауваження, що є невід'ємною частиною даного акта.
3.8. У разі недотримання податковим керуючим вимог, передбачених цим Положенням, платник податків може не допустити податкового керуючого до проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, а також повідомити про факт порушення керівника відповідного органу державної податкової служби або оскаржити дії податкового керуючого відповідно до чинного законодавства.
Директор Департаменту погашення прострочених податкових зобов'язань М.О.Чмерук
Додаток 1
до Положення про проведення
перевірок стану збереження
майна платника податків,
яке перебуває у податковій
заставі
____________________________ |
ПОВІДОМЛЕННЯ |
від "__" ____________ 20__ року N ____________ |
_________________________________________________________________ |
_______________ |
Додаток 2
до Положення про проведення
перевірок стану збереження
майна платника податків,
яке перебуває у податковій
заставі
АКТ |
від "__" ____________ 20__ року N __________ |
За результатами проведеної ______________________________________ |
_______________ |