Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ
04.02.2009 N 61

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства охорони здоров'я України
N 166 від 15.03.20
12)

Про забезпечення профільного супроводу
державних централізованих закупівель
на виконання державних цільових програм і заходів

( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства
охорони здоров'я
N 94 від 10.02.20
10
N 45 від 31.01.20
11 )

( У тексті наказу, Положення про Постійну робочу групу МОЗ
України з питань профільного супроводу державних закупівель,
Порядку підготовки, затвердження та погодження технічного
завдання, Порядку оцінки відповідності тендерних пропозицій
учасників торгів медико-технічним (технічним) вимогам
тендерної документації слова "Постійний тендерний комітет",
"тендерна документація", "тендерні пропозиції" замінені
відповідно словами "Комітет з конкурсних торгів",
"документація конкурсних торгів", "пропозиції конкурсних
торгів" у відповідних відмінках )

З метою удосконалення порядку проведення МОЗ України державних закупівель на виконання бюджетних програм, які передбачають централізовану закупівлю лікарських засобів, виробів медичного призначення, обладнання та інших товарів, робіт, послуг за рахунок коштів Державного бюджету наказую:

1. Затвердити:

1.1. Положення про Постійну робочу групу МОЗ України з питань профільного супроводу державних закупівель, що додається.

1.2. Порядок підготовки, затвердження та погодження технічного завдання, що додається.

1.3. Порядок оцінки відповідності пропозицій конкурсних торгів медико-технічним (технічним) вимогам, що додається. ( Пункт 1.3 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я N 45 від 31.01.2011 )

2. Контроль за виконанням наказу покласти на заступників Міністра відповідно до розподілу функціональних обов'язків.

В.о. Міністра З.М.Митник

Затверджено
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
04.02.2009 N 61

Положення
про Постійну робочу групу МОЗ України
з питань профільного супроводу державних закупівель

1. Постійна робоча група МОЗ України з питань профільного супроводу державних закупівель (далі - Постійна робоча група) створюється щорічно наказом МОЗ України для забезпечення планування та проведення державних закупівель у відповідності до потреб системи охорони здоров'я в лікарських засобах, виробах медичного призначення, обладнанні, інших товарах, роботах і послугах.

2. Постійна робоча група у своїй діяльності керується законодавством України, наказами МОЗ України, а також цим Положенням.

3. Головними принципами у діяльності Постійної робочої групи є об'єктивне врахування потреб системи охорони здоров'я у товарах, роботах і послугах, запобігання обмеженню конкуренції та наданню незаконних переваг окремим суб'єктам господарювання, недискримінація учасників процедур державних закупівель.

4. Основними завданнями Постійної робочої групи є:

профільний аналіз зведених заявок Міністерства охорони здоров'я АР Крим, головних управлінь (управлінь) охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, закладів охорони здоров'я, що входять до сфери управління МОЗ на придбання товарів, робіт і послуг, які закуповуються МОЗ України за рахунок державних коштів, виходячи з реальної потреби в них закладів, установ та організації системи охорони здоров'я на виконання Державних програм та централізованих заходів та розробка медико-технічних (технічних) вимог до предмету закупівлі; ( Абзац другий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 45 від 31.01.2011 )

проведення оцінки відповідності пропозицій конкурсних торгів учасників процедур закупівель медико-технічним (технічним) вимогам, встановленим технічним завданням (далі ТЗ) та документації конкурсних торгів;

надання спеціалізованої консультативної допомоги Комітету з конкурсних торгів та структурним підрозділам МОЗ України під час проведення процедур державних закупівель;

участь у розгляді запитів учасників торгів з питань, що стосуються медико-технічних (технічних) вимог, встановлених документацією конкурсних торгів;

участь у розгляді запитів учасників торгів з питань, що стосуються медико-технічних (технічних) вимог, встановлених документацією конкурсних торгів; ( Абзац п'ятий в редації Наказу Міністерства охорони здоров'я N 45 від 31.01.2011 )

розгляд пропозицій щодо внесення змін до медико-технічних (технічних) вимог, встановлених документацією конкурсних торгів. ( Абзац шостий в редації Наказу Міністерства охорони здоров'я N 45 від 31.01.2011 )

5. Постійна робоча група для виконання покладених на неї завдань:

за поданням Управління моніторингу та супроводу державних програм аналізує потребу, залишки та заявки МОЗ України, Міністерства охорони здоров'я АР Крим, головних управлінь (управлінь) охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, закладів охорони здоров'я, що входять до сфери управління МОЗ, у товарах, роботах та послугах; ( Абзац другий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 45 від 31.01.2011 )

за результатами аналізу розробляє ТЗ закупівлі для його подальшого затвердження та погодження в установленому порядку;

в установленому порядку здійснює оцінку пропозицій конкурсних торгів учасників процедур державних закупівель у частині їх відповідності медико-технічним (технічним) вимогам, встановленим документацією конкурсних торгів, та надає відповідні висновки Комітету з конкурсних торгів МОЗ України;

за дорученням Комітету з конкурсних торгів МОЗ України розглядає та аналізує запити учасників торгів, інших осіб, надає відповідні висновки, роз'яснення, рекомендації та готує відповідні рішення.

6. Постійна робоча група під час виконання покладених на неї завдань взаємодіє із структурними підрозділами МОЗ України. ( Пункт 6 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я N 45 від 31.01.2011 )

7. До складу Постійної робочої групи входять представники структурних підрозділів МОЗ України за напрямком, представники державних установ та закладів медичної галузі, головні позаштатні спеціалісти МОЗ України за профілем в кількості не менше 5 осіб". ( Пункт 7 в редакції Наказів Міністерства охорони здоров'я N 94 від 10.02.2010, N 45 від 31.01.2011 )

8. Персональний склад Постійної робочої групи затверджується наказом МОЗ України.

9. Основною формою роботи Постійної робочої групи є засідання, які проводяться у разі потреби, з метою виконання покладених на неї завдань. ( Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 45 від 31.01.2011 )

10. Матеріали щодо оцінки пропозицій конкурсних торгів або запитів учасників торгів надаються на розгляд Постійної робочої групи Відділом тендерних процедур за дорученням Комітету з конкурсних торгів МОЗ України в установленому порядку.

11. Засідання Постійної робочої групи веде голова Постійної робочої групи. На засіданні Постійної робочої групи узгоджуються та письмово оформляються секретарем Постійної робочої групи ТЗ, експертні висновки, рішення за результатами розгляду запитів переможців торгів, або протоколи засідань. ( Абзац перший пункту 11 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 45 від 31.01.2011 )

( Абзац другий пункту 11 виключено на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 45 від 31.01.2011 )

12. Постійна робоча група правомочна приймати рішення за умови участі в засіданні не менш як 2/3 її членів. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість членів Постійної робочої групи, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів голос голови Постійної робочої групи є ухвальним.

13. Рішення Постійної робочої групи підписується всіма членами Постійної робочої групи, які брали участь у засіданні.

14. Як виняток рішення Постійної робочої групи може бути прийнято без проведення засідання шляхом письмового погодження проекту рішення з членами Постійної робочої групи. У цьому разі рішення вважається прийнятим, якщо у голосуванні взяли участь не менш як 2/3 членів Постійної робочої групи і його одноголосно схвалили. ( Пункт 14 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 45 від 31.01.2011 )

15. У разі, якщо члени Постійної робочої групи не погоджуються з прийнятим рішенням, вони письмово зазначають свою окрему думку з обґрунтуванням об'єктивних причин відмови в його погодженні. Окрема думка членів Постійної робочої групи є невід'ємною частиною рішення Постійної робочої групи.

16. ТЗ погоджується Департаментом економіки, фінансів і бухгалтерської звітності, Управлінням моніторингу та супроводу державних програм. У разі наявності зауважень направляється Постійній робочій групі для доопрацювання.

17. Голова Постійної робочої групи організовує її роботу з дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції та у сфері державних закупівель і несе відповідальність за виконання покладених на Постійну робочу групу завдань.

Члени робочої групи несуть персональну відповідальність за прийняття рішень.

У разі відсутності голови Постійної групи виконання його обов'язків покладається на секретаря Постійної робочої групи. ( Пункт 17 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я N 45 від 31.01.2011 )

18. Інформаційне забезпечення членів Постійної робочої групи здійснює секретар Постійної робочої групи, який повідомляє членів Постійної робочої групи про засідання, оформлює рішення, висновки, технічне завдання тощо. Секретар Постійної робочої групи забезпечує взаємодію Постійної робочої групи із структурними підрозділами МОЗ України, здійснює іншу організаційну роботу за дорученням голови Постійної робочої групи, контролює додержання встановлених строків під час підготовки та прийняття рішень та доповідає голові Постійної робочої групи у разі недодержання цих строків.

19. У разі виникнення конфлікту інтересів та неможливості брати через це участь у роботі Постійної робочої групи, її члени письмово повідомляють про це голову Постійної робочої групи, голову Комітету з конкурсних торгів МОЗ України та заступника Міністра відповідно до розподілу функціональних обов'язків.

20. Голова Постійної робочої групи та члени Постійної робочої групи в межах повноважень, визначених цим Положенням, несуть встановлену законодавством відповідальність за вчинення антиконкурентних дій, визначених статтею 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції" ( 2210-14 ), упереджене та необ'єктивне ставлення до пропозицій конкурсних торгів або запитів учасників процедур державних закупівель, розголошення конфіденційної інформації та неналежне виконання своїх обов'язків під час роботи Постійної робочої групи.

21. У разі виявлення порушень в роботі Постійної робочої групи її голова у триденний строк письмово повідомляє про це голову Комітету з конкурсних торгів МОЗ України.

Затверджено
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
04.02.2009 N 61

Порядок
підготовки, затвердження та погодження
технічного завдання

1. Технічне завдання закупівлі (далі - ТЗ) розробляється Постійною робочою групою з питань профільного супроводу державних закупівель (далі - Постійна робоча група) з метою проведення Комітетом з конкурсних торгів МОЗ України процедур державних закупівель товарів, робіт і послуг у відповідності з потребами в них системи охорони здоров'я.

ТЗ є документом, на підставі якого Комітет з конкурсних торгів МОЗ України визначає предмет закупівлі та вимоги до нього.

2. ТЗ розробляється на підставі заявок Міністерства охорони здоров'я АР Крим, головних управлінь (управлінь) охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, закладів охорони здоров'я, що входять до сфери управління МОЗ України та обґрунтованої потреби у товарах, роботах і послугах, виходячи з фактичних обсягів коштів, призначених на закупівлю. ( Абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 45 від 31.01.2011 )

Положення ТЗ визначаються з урахуванням Закону України "Про захист економічної конкуренції" ( 2210-14 ) та чинного законодавства щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти і не повинні містити вимог, що обмежують конкуренцію або надають незаконні переваги певним виробникам або учасникам.

У ТЗ не дозволяється посилання на конкретні торговельні найменування та виробників товарів, надавачів послуг чи виконавців робіт, крім випадків, коли через специфіку товарів, робіт чи послуг конкуренція на ринку відсутня або обмежена. Якщо таке посилання є необхідним, до ТЗ додаються нормативні, технічні та інші документи, які підтверджують факт відсутності або обмеження конкуренції. ( Абзац пункту із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 45 від 31.01.2011 )

3. Структура ТЗ:

Розділ I. Обґрунтування проведення закупівлі

Зазначається підстава розроблення ТЗ (на виконання державної програми, нормативно-правового акту тощо) та необхідність у здійсненні закупівлі.

Значення для системи охорони здоров'я, питання, які планується вирішити за допомогою закупівлі.

Зазначається кінцева мета, якої планується досягти завдяки здійсненню закупівлі.

Дається оцінка впливу закупівлі на ситуацію в системі охорони здоров'я (прогноз наслідків проведення закупівлі).

Зазначаються очікувана вартість всієї закупівлі, підстави визначення ціни.

У разі закупівлі товарів до ТЗ додається їх попередній розподіл з урахуванням орієнтовної ціни.

Розділ II. Предмет закупівлі

Відображаються запропонований предмет закупівлі (номенклатура, орієнтовна ціна за одиницю, обсяги).

Розділ III. Вимоги до предмету закупівлі

Зазначаються медико-технічні (технічні) та/або інші вимоги до запропонованого предмету закупівлі, а також документи, якими учасники процедури закупівлі повинні підтвердити відповідність своїх пропозицій конкурсних торгів встановленим вимогам (у тому числі реєстраційні посвідчення, інструкція, тощо). ( Абзац дванадцятий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 45 від 31.01.2011 )

( Абзац тринадцятий пункту 3 виключено на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 45 від 31.01.2011 )

4. Погодження ТЗ відповідними структурними підрозділами МОЗ України.

Підготовлене Постійною робочою групою ТЗ направляється на погодження у частині "Розділ II. Предмет закупівлі" до:

- Департаменту економіки, фінансів і бухгалтерської звітності: на відповідність обсягу предмету закупівлі у кількісних та вартісних показниках до фінансово-економічних розрахунків державних цільових програм, уточненим розрахункам в межах бюджетних асигнувань, затвердженим у Державному бюджеті на поточний рік;

- Управління моніторингу та супроводу державних програм: на відповідність запропонованого предмету закупівлі затвердженій номенклатурі лікарських засобів, виробів медичного призначення, обладнання, інших товарів, робіт і послуг; кількості закупівлі заявкам регіональних управлінь охорони здоров'я та закладів охорони здоров'я що входять до сфери управління МОЗ України. ( Абзац четвертий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 45 від 31.01.2011 )

Відповідний структурний підрозділ протягом трьох робочих днів опрацьовує ТЗ з питань, що належать до його компетенції;

у разі відсутності зауважень - узгоджує його, і повертає Постійній робочій групі;

у разі наявності зауважень та пропозицій - за підписом керівника структурного підрозділу повідомляє про них Постійну робочу групу з чітким формулюванням відповідних положень.

( Абзац восьмий пункту 4 виключено на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 45 від 31.01.2011 )

Узгоджене ТЗ візується керівником структурного підрозділу на останній сторінці тексту відповідного Розділу ТЗ.

У разі надходження зауважень та пропозицій від структурних підрозділів МОЗ України Постійна робоча група протягом п'яти робочих днів приймає рішення про їх врахування або відхилення.

У разі відхилення зауважень і пропозицій ТЗ повторно направляється до відповідного структурного підрозділу з обґрунтуванням їх відхилення. Структурний підрозділ протягом двох робочих днів узгоджує ТЗ або надає обґрунтовану відмову в його узгодженні. У разі відмови в узгодженні ТЗ секретар Постійної робочої групи готує протокол розбіжностей, який додається до ТЗ та може бути розглянутий незалежними експертами.

ТЗ не потребує повторного узгодження відповідного структурного підрозділу МОЗ України, якщо його письмові зауваження та пропозиції повністю враховано Постійною робочою групою.

( Пункт 5 виключено на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 45 від 31.01.2011 )

6. Після узгодження із структурними підрозділами Управління моніторингу та супроводу державних програм забезпечує подання ТЗ до Відділу тендерних процедур, про що робиться відповідний запис у журналі реєстрації ТЗ. ( Пункт 6 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я N 45 від 31.01.2011 )

7. Відділ тендерних процедур у одноденний строк після отримання ТЗ доводить його до відома голови Комітету з конкурсних торгів МОЗ України, після чого голова Комітету з конкурсних торгів МОЗ України приймає рішення про його обговорення на черговому засіданні. За результатами обговорення Комітет з конкурсних торгів МОЗ України обирає процедуру закупівлі, визначає предмет закупівлі відповідно до ТЗ, з урахуванням чинного законодавства у сфері державних закупівель, що заноситься до протоколу засідання Комітету з конкурсних торгів МОЗ України.

Вимоги до предмету закупівлі у документації конкурсних торгів встановлюються, виходячи з вимог, визначених ТЗ, за рішенням Комітету з конкурсних торгів МОЗ України.

Після затвердження документації конкурсних торгів вона візується головою Постійної робочої групи у частині відповідності вимог до предмету закупівлі вимогам, встановленим ТЗ. ( Пункт 7 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 45 від 31.01.2011 )

8. У разі виявлення невідповідності чинному законодавству у сфері державних закупівель Комітет з конкурсних торгів МОЗ України має право повернути ТЗ для подальшого доопрацювання Постійною робочою групою. Повторно розгляд ТЗ здійснюється у відповідності до цього Порядку, при цьому строки узгодження ТЗ можуть бути скорочені виходячи з загального строку доопрацювання, який визначається головою Комітету з конкурсних торгів МОЗ України. ( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 45 від 31.01.2011 )

Затверджено
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
04.02.2009 N 61

Порядок
оцінки відповідності пропозицій конкурсних торгів
медико-технічним (технічним) вимогам

( Назва Порядку в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я
N 45 від 31.01.2011 )

1. Протягом двох робочих днів з моменту розкриття пропозицій конкурсних торгів учасників Відділ тендерних процедур надає Постійній робочій групі з питань профільного супроводу державних закупівель (далі - Постійна робоча група) документацію конкурсних торгів та пропозиції конкурсних торгів учасників.

2. Протягом п'яти робочих днів з моменту отримання пропозицій конкурсних торгів Постійна робоча група здійснює оцінку їх відповідності медико-технічним (технічним) вимогам, що встановлені документацією конкурсних торгів.

3. За результатами розгляду пропозицій конкурсних торгів Постійна робоча група надає відповідний висновок, у якому зазначаються:

назва предмету закупівлі (частини предмету закупівлі);

найменування учасників торгів;

назва запропонованого предмету закупівлі згідно з реєстраційним посвідченням, із зазначенням форми випуску, дозування та фасування;

назва виробника;

кількість (у разі закупівлі товару);

відповідність певним медико-технічним (технічним) вимогам.

відповідність кожній із встановлених медико-технічних (технічних) вимог. ( Абзац восьмий пункту 3 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я N 45 від 31.01.2011 )

4. Рішення про надання висновку приймається Постійною робочою групою у встановленому порядку.

5. Висновок щодо відповідності пропозицій конкурсних торгів учасників торгів медико-технічним (технічним) вимогам документації конкурсних торгів надається Відділу тендерних процедур для подальшого розгляду Комітетом з конкурсних торгів МОЗ України.