Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 11 серпня 2010 р. N 735
Київ
Деякі питання державного підприємства
"Державна інвестиційна компанія"
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 99 від 07.02.2011 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Статут державного підприємства "Державна інвестиційна компанія", що додається.
2. Державному агентству з інвестицій та розвитку і Державній інноваційній фінансово-кредитній установі забезпечити проведення оцінки державного майна, яке передається до статутного фонду державного підприємства "Державна інвестиційна компанія".
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 серпня 2010 р. N 735
Статут
державного підприємства
"Державна інвестиційна компанія"
Загальні положення
1. Державне підприємство "Державна інвестиційна компанія" (далі - Компанія) утворене відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 червня 2010 р. N 471 "Про утворення державного підприємства "Державна інвестиційна компанія" (Офіційний вісник України, 2010 р., N 47, ст. 1526).
2. Компанія у своїй діяльності керується Конституцією ( 254к/96-ВР ) та законами України, а також указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами та цим Статутом.
3. Засновником Компанії є держава в особі Кабінету Міністрів України. Компанія належить до сфери управління Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами (далі - орган управління майном). ( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 99 від 07.02.2011 )
Найменування та місцезнаходження
4. Офіційне найменування Компанії:
українською мовою: державне підприємство "Державна інвестиційна компанія";
російською мовою: государственное предприятие "Государственная инвестиционная компания";
англійською мовою: state enterprise "State Investment Company";
скорочене найменування Компанії:
українською мовою: Державна інвестиційна компанія;
російською мовою: Государственная инвестиционная компания;
англійською мовою: State Investment Company.
Мета і основні завдання
5. Компанія утворена з метою провадження інвестиційної діяльності, пов'язаної з відтворенням основних засобів виробництва, капіталізацією активів держави, державною підтримкою інноваційних та інвестиційних проектів (далі - інвестиційні проекти) державного і міжрегіонального значення.
6. Основними завданнями Компанії є:
розроблення та здійснення комплексу заходів щодо фінансування інвестиційних проектів, у тому числі за рахунок бюджетних коштів, коштів залучених під державні гарантії, коштів суб'єктів господарювання, іноземних інвестицій і кредитів та інших запозичень;
інвестування або фінансування інвестиційних проектів, здійснення контролю за ефективністю їх реалізації;
співфінансування інвестиційних проектів суб'єктів господарювання в обмін на передачу часток (акцій, паїв) у їх статутному фонді в державну власність;
управління корпоративними правами держави відповідно до законодавства;
співробітництво з міжнародними фінансовими організаціями, урядовими та неурядовими фінансовими організаціями іноземних держав з питань залучення інвестицій в економіку України, реалізація спільних інвестиційних проектів;
організація роботи з відбору та експертної оцінки інвестиційних проектів, спрямованих на забезпечення розвитку реального сектору економіки, пошук їх виконавців як в Україні, так і за її межами, у тому числі на конкурентних засадах;
довірче управління фінансовими активами суб'єктів господарювання, що беруть участь у реалізації інвестиційних проектів;
обстеження потенційних об'єктів інвестиційної діяльності, створення відповідної бази даних, здійснення інформаційного забезпечення суб'єктів господарювання, що беруть участь у реалізації інвестиційних проектів;
пошук потенційних інвесторів та кредиторів для реалізації вітчизняних інвестиційних проектів, надання їм інформації про інвестиційні можливості України та умови для провадження інвестиційної діяльності;
надання послуг з підготовки техніко-економічних обґрунтувань та бізнес-планів інвестиційних проектів, проведення маркетингових досліджень;
надання гарантій та поручительств за зобов'язаннями суб'єктів господарювання, що беруть участь у реалізації інвестиційних проектів, провадження лізингової діяльності;
здійснення за рішенням Кабінету Міністрів України агентських функцій, пов'язаних з обслуговуванням залучених державою або під державні гарантії запозичень, із забезпеченням своєчасного обслуговування окремих зовнішніх боргових зобов'язань держави, підготовка пропозицій щодо їх зменшення;
сприяння залученню коштів у вітчизняне виробництво на міжнародних ринках капіталу, сприяння виходу українських емітентів цінних паперів на міжнародні ринки капіталу;
розроблення та здійснення заходів передінвестиційного характеру, проведення операцій з нерухомим майном;
надання послуг у галузі комунікацій та зв'язку;
організація і проведення виставок, семінарів, курсів, навчань, конференцій та інших заходів;
надання консультаційних послуг з питань обігу цінних паперів, утворення, реорганізації та ліквідації суб'єктів господарювання;
організація підготовки, підвищення кваліфікації та перепідготовки спеціалістів з питань інвестиційної діяльності;
надання інформаційних, маркетингових, посередницьких, юридичних, інших не заборонених законодавством послуг;
провадження рекламно-видавничої діяльності.
Відповідно до мети і основних завдань, визначених цим Статутом, Компанія може провадити інші види господарської діяльності згідно із законодавством, взаємодіяти з органами виконавчої влади, підприємствами, установами і організаціями України та іноземних держав.
Окремі види господарської діяльності, перелік яких визначається актами законодавства, Компанія може провадити після одержання ліцензії та інших документів дозвільного характеру.
Юридичний статус
7. Компанія набуває права юридичної особи з дня її державної реєстрації.
8. Компанія має самостійний баланс, поточний та інші рахунки в установах банків, круглу печатку, штампи і бланки із своїм найменуванням.
9. Компанія діє на принципах повної господарської самостійності та самоокупності відповідно до затверджених у встановленому порядку органом управління майном за погодженням з Міністерством економічного розвитку і торгівлі річних фінансових, інвестиційних планів та інвестиційних планів на середньострокову перспективу, несе відповідальність за результати своєї господарської діяльності. ( Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 99 від 07.02.2011 )
Майно
10. Майно Компанії є власністю держави і закріплюється за Компанією на праві господарського відання.
11. Компанія володіє, користується та розпоряджається закріпленим за нею на праві господарського відання майном, будівлями, спорудами, обладнанням, інвентарем, цінними паперами, фондами та коштами відповідно до законодавства.
12. Джерелами формування майна Компанії є
майно, що передане до її статутного фонду;
доходи від провадження господарської діяльності;
доходи від проведення операцій з цінними паперами;
кредити, позики;
дивіденди за акціями, які належать Компанії;
інше майно, набуте на підставах, не заборонених законом.
13. Списання та відчудження майна Компанії здійснюється у встановленому законодавством порядку.
14. Списання з балансу не повністю амортизованих основних фондів, а також прискорена амортизація основних фондів Компанії можуть проводитися лише за згодою органу управління майном.
Господарська діяльність. Прибуток та фонди
15. Компанія самостійно планує свою господарську діяльність.
16. Для вирішення окремих питань господарської діяльності Компанія може залучати на договірних засадах окремих фахівців, експертів і науковців.
17. Під час провадження господарської діяльності Компанія користується земельними, водними та іншими природними ресурсами відповідно до законодавства.
18. Основним показником фінансових результатів господарської діяльності Компанії є прибуток.
19. Кошти Компанії, що залишаються після сплати податків (зборів) та інших обов'язкових платежів, розподіляються відповідно до її фінансового плану, погодженого і затвердженого в установленому порядку. ( Пункт 19 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 99 від 07.02.2011 )
20. Компанія створює за рахунок прибутку (доходу) спеціальні (цільові) фонди, призначені для покриття витрат, пов'язаних з її діяльністю:
фонд розвитку виробництва;
фонд споживання;
резервний (страховий) фонд.
Кошти зазначених фондів використовуються відповідно до фінансового плану.
21. У фінансовому плані затверджується відсоток (частина) прибутку, який спрямовується до державного бюджету.
22. Для покриття непередбачуваних витрат Компанії і відшкодування можливих збитків, завданих внаслідок провадження нею діяльності, створюється резервний (страховий) фонд у розмірі 15 відсотків статутного фонду Компанії.
Резервний (страховий) фонд формується шляхом щорічного відрахування 5 відсотків суми чистого прибутку, який залишається в розпорядженні Компанії після сплати податків (зборів) та інших обов'язкових платежів відповідно до законодавства.
Рішення про поповнення та використання коштів резервного (страхового) фонду приймається генеральним директором Компанії за погодженням з органом управління майном та Міністерством економічного розвитку і торгівлі. ( Абзац третій пункту 22 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 99 від 07.02.2011 )
23. Збитки Компанії, завдані внаслідок провадження нею діяльності, відшкодовуються за рахунок коштів резервного (страхового) фонду, а в разі їх недостатності - з інших джерел.
Права та обов'язки
24. Компанія має право:
самостійно провадити господарську діяльність;
укладати від свого імені договори, набувати майно, майнові та немайнові права, права інтелектуальної власності, брати зобов'язання, бути позивачем і відповідачем у судах;
одержувати в установленому порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій матеріали, необхідні для виконання покладених на неї завдань;
випускати (емітувати) цінні папери в установленому законодавством порядку;
брати участь відповідно до законодавства та за погодженням з органом управління майном та Міністерством економічного розвитку і торгівлі у державних господарських об'єднаннях, інститутах спільного інвестування; ( Абзац шостий пункту 24 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 99 від 07.02.2011 )
утворювати за погодженням з органом управління майном філії, представництва, інші відокремлені структурні підрозділи як на території України, так і за її межами, наділяючи їх основними та оборотними засобами. Філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи Компанії діють на підставі положень, що затверджуються Компанією за погодженням з органом управління майном;
бути членом спілок, асоціацій та інших об'єднань відповідно до законодавства;
провадити зовнішньоекономічну діяльність, яка ґрунтується на принципах валютної самоокупності і самофінансування відповідно до законодавства;
здійснювати будівництво, реконструкцію, а також капітальний ремонт основних фондів, забезпечувати своєчасне освоєння нових виробничих потужностей та оперативне введення в дію придбаного обладнання;
провадити діяльність з матеріально-технічного забезпечення виробництва;
вчиняти інші дії, що не суперечать законодавству.
25. Обов'язки Компанії:
визначати за погодженням з Міністерством економічного розвитку і торгівлі стратегію діяльності з урахуванням договірних зобов'язань; ( Абзац другий пункту 25 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 99 від 07.02.2011 )
створювати належні умови для високопродуктивної праці, забезпечувати додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки і страхування;
здійснювати заходи щодо вдосконалення умов оплати праці працівників з метою посилення їх матеріальної заінтересованості в результатах особистої праці та в загальних підсумках роботи Компанії, забезпечувати економне і раціональне використання коштів фонду споживання та своєчасне проведення розрахунків з працівниками Компанії;
виконувати норми і вимоги до охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки;
дотримуватися вимог законодавства про державну таємницю;
виконувати інші обов'язки, передбачені законодавством.
26. Компанія відповідає за своїми зобов'язаннями всім належним їй майном, на яке згідно із законодавством може бути звернене стягнення.
27. Компанія не відповідає за зобов'язаннями господарських товариств, у статутному фонді яких Компанії належать частки (акції, паї).
28. Держава не несе відповідальності за зобов'язаннями Компанії, а Компанія - за зобов'язаннями держави.
Управління Компанією
29. Компанію очолює генеральний директор, який призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом Міністрів України.
Заступники генерального директора призначаються на посаду та звільняються з посади органом управління майном за погодженням з Міністерством економічного розвитку і торгівлі. ( Пункт 29 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 99 від 07.02.2011 )
30. Генеральний директор Компанії:
несе персональну відповідальність за діяльність Компанії;
звітує перед органом управління майном та Міністерством економічного розвитку і торгівлі про результати діяльності Компанії; ( Абзац третій пункту 30 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 99 від 07.02.2011 )
вирішує питання організації господарської діяльності, фінансування, обліку та звітності Компанії;
визначає за погодженням з Міністерством економічного розвитку і торгівлі стратегію та основні напрями діяльності Компанії; ( Абзац п'ятий пункту 30 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 99 від 07.02.2011 )
визначає за погодженням з Міністерством економічного розвитку і торгівлі структуру та чисельність працівників Компанії; ( Абзац шостий пункту 30 в редакції Постанови КМ N 99 від 07.02.2011 )
розподіляє за погодженням з Міністерством економічного розвитку і торгівлі обов'язки між своїми заступниками; ( Абзац сьомий пункту 30 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 99 від 07.02.2011 )
вирішує питання організації бухгалтерського обліку в Компанії, несе відповідальність за його ведення та забезпечення фіксування у первинних документах фактів проведення всіх господарських операцій, а також підписує фінансову звітність відповідно до законодавства;
обирає форму і систему оплати праці, встановлює працівникам премії, винагороди, надбавки і доплати на умовах, передбачених колективним договором;
подає органові управління майном пропозиції про внесення змін до цього Статуту;
розпоряджається відповідно до законодавства та цього Статуту майном Компанії, у тому числі її коштами;
подає органові управління майном на затвердження за погодженням з Міністерством економічного розвитку і торгівлі річні фінансові та інвестиційні плани, інвестиційні плани на середньострокову перспективу, річний бухгалтерський баланс і фінансовий звіт; ( Абзац дванадцятий пункту 30 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 99 від 07.02.2011 )
забезпечує проведення аналізу і обов'язкових аудиторських перевірок фінансово-господарської діяльності Компанії та подає їх результати органові управління майном;
звітує органові управління майном та Міністерству економічного розвитку і торгівлі про виконання фінансових, інвестиційних планів та дотримання стратегії і основних напрямів діяльності Компанії; ( Абзац чотирнадцятий пункту 30 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 99 від 07.02.2011 )
приймає за погодженням з органом управління майном рішення про утворення, реорганізацію та ліквідацію філій, представництв, інших відокремлених структурних підрозділів, забезпечення їх основними та оборотними засобами;
приймає за погодженням з органом управління майном та Міністерством економічного розвитку і торгівлі рішення про участь у державних господарських об'єднаннях та інститутах спільного інвестування; ( Абзац шістнадцятий пункту 30 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 99 від 07.02.2011 )
вирішує питання управління філіями, представництвами, іншими відокремленими структурними підрозділами, забезпечує виконання покладених на них завдань;
представляє Компанію у відносинах з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, юридичними і фізичними особами та вчиняє від її імені юридичні дії;
видає від імені Компанії довіреності на вчинення відповідних юридичних дій;
вирішує питання добору, підготовки та підвищення кваліфікації кадрів, приймає на роботу та звільняє з роботи працівників Компанії, вживає заходів до їх заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
( Абзац двадцять перший пункту 30 виключено на підставі Постанови КМ N 99 від 07.02.2011 )
видає накази з питань діяльності Компанії;
вирішує інші питання діяльності Компанії відповідно до вимог законодавства та цього Статуту.
31. Генеральний директор Компанії самостійно вирішує питання діяльності Компанії за винятком тих, що належать до компетенції органу управління майном.
Контроль за діяльністю Компанії
32. Контроль за діяльністю Компанії здійснюють відповідно до закону та цього Статуту орган управління майном та відповідні органи державної влади.
Трудовий колектив та соціальна діяльність
33. Повноваження трудового колективу Компанії реалізуються загальними зборами (конференцією) через виборні органи. Для представництва інтересів трудового колективу на загальних зборах (конференції) трудовий колектив може обирати органи колективного самоврядування або делегувати ці повноваження профспілковій організації Компанії. До складу органів колективного самоврядування не може обиратися генеральний директор Компанії.
34. Відносини між адміністрацією Компанії та трудовим колективом регулюються колективним договором.
35. Право укладення колективного договору від імені органу управління майном надається генеральному директорові Компанії, а від імені трудового колективу - уповноваженому ним органові.
36. Трудові, соціально-економічні права та інтереси працівників Компанії, їх колективні інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, судових органах, у відносинах з роботодавцями та їх об'єднаннями, а також з іншими об'єднаннями громадян представляють та захищають органи колективного самоврядування або профспілкова організація.
37. Умови організації та оплати праці, а також соціально-побутового забезпечення працівників Компанії визначаються відповідно до законодавства та колективного договору. Частина прибутку, що спрямовується на матеріальне заохочення та соціальне забезпечення працівників, використовується за рішенням генерального директора Компанії і трудового колективу або уповноваженого ним органу.
38. Умови оплати праці та матеріального забезпечення генерального директора Компанії визначаються у контракті, укладеному органом управління майном і генеральним директором.
39. Оплата праці працівників здійснюється за рахунок частини доходу, одержаного за результатами господарської діяльності Компанії.
Облік та звітність
40. Компанія веде оперативний та бухгалтерський облік відповідно до законодавства.
41. Компанія складає та подає фінансову, консолідовану фінансову, податкову, статистичну та інші види звітності у порядку, обсягах і в строки, встановлені законодавством.
Припинення діяльності
42. Діяльність Компанії припиняється шляхом її реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
43. Реорганізація та ліквідація Компанії проводиться у передбаченому законодавством порядку.