Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 5 листопада 2003 р. N 1731
Київ
Про затвердження Порядку спрямування коштів
державного бюджету, призначених для фінансування
розвитку мережі і утримання автомобільних доріг
загального користування
( Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 509 від 18.05.2011 )
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 1129 від 30.11.2005
N 509 від 18.05.2011 )
Відповідно до Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" ( 1562-12 ) Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок спрямування коштів державного бюджету, призначених для фінансування розвитку мережі і утримання автомобільних доріг загального користування, що додається. ( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 509 від 18.05.2011 )
2. Визнати такими, що втратили чинність, пункти 3-6 та 8-10 постанови Кабінету Міністрів України від 2 лютого 1993 р. N 83 "Про Порядок збору та використання коштів для фінансування витрат, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг загального користування" (ЗП України, 1993 р., N 4-5, ст. 83, N 11, ст. 225; 1994 р., N 4, ст. 104, N 10, ст. 237; 1995 р., N 5, ст. 133; Офіційний вісник України, 1997 р., число 21, с. 22; 1999 р., N 26, ст. 1240, N 48, ст. 2365; 2002 р., N 1, ст. 22) та розділи I-IV Порядку збору, затвердженого зазначеною постановою.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 листопада 2003 р. N 1731
Порядок
спрямування коштів державного бюджету, призначених
для фінансування розвитку мережі і утримання
автомобільних доріг загального користування
( У назві і тексті Порядку слова "спеціальний фонд" у
всіх відмінках виключено на підставі Постанови КМ
N 509 від 18.05.2011 )
1. Цей Порядок визначає механізм спрямування коштів, передбачених у державного бюджету на відповідний рік для фінансування розвитку мережі і утримання автомобільних доріг загального користування відповідно до Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" ( 1562-12 ).
2. Одержувачами бюджетних коштів є:
організації, які виконують функції замовника робіт з будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування в Автономній Республіці Крим, областях та м. Севастополі;
підприємства та організації, що належать до сфери управління Укравтодору та одержують кошти на розширення, реконструкцію і технічне переоснащення;
галузеві медичні заклади для реабілітації учасників ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС.
3. Кошти державного бюджету спрямовуються на:
будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та споруд на них;
будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення та споруд на них;
розвиток виробничих потужностей дорожніх організацій та підприємств, що належать до сфери управління Укравтодору (розширення, придбання та будівництво, реконструкція і технічне переоснащення кар'єрів, асфальтобетонних заводів, полігонів для виробництва залізобетонних конструкцій, заводів і майстерень з ремонту будівельних і дорожніх машин, баз механізації, виробничих баз для дорожніх організацій, автобаз, гаражів, інженерно-лабораторних корпусів та комплексів дорожньої служби і дорожнього сервісу, лінійних житлових будинків, а також придбання дорожньо-будівельної, дорожньо-експлуатаційної техніки, обладнання і транспортних засобів, інших основних фондів, необхідних для будівництва, функціонування і утримання автомобільних доріг загального користування); ( Абзац четвертий пункту 3 в редакції Постанови КМ N 1129 від 30.11.2005 )
проектно-вишукувальні, науково-дослідні та впроваджувальні роботи у сфері дорожнього господарства;
утримання галузевих медичних закладів для реабілітації учасників ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС;
здійснення витрат на проведення конкурсів і підготовку угод (контрактів, договорів) щодо надання автомобільних доріг загального користування у концесію або виконання робіт з будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування та споруд на них за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій, інших кредиторів та інвесторів, співфінансування цих робіт згідно з відповідними угодами, нагляд за їх виконанням і прийняття доріг в експлуатацію, здійснення боргових зобов'язань за залученими відповідно до законодавства кредитами на розвиток та утримання мережі автомобільних доріг загального користування;
здійснення за погодженням з Мінфіном витрат, пов'язаних з наданням автомобільних доріг загального користування у концесію, у тому числі необхідних для розроблення та/або перекладу з іноземної мови інвестиційних пропозицій, техніко-економічного обґрунтування інвестицій, конкурсної документації, а також для презентації інвестиційних проектів під час проведення міжнародних заходів (форумів, конференцій тощо). ( Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1129 від 30.11.2005 )
4. Обсяг спрямування коштів державного бюджету за напрямами відповідно до пункту 3 цього Порядку визначається головним розпорядником коштів у межах бюджетних призначень з метою забезпечення сталого функціонування та збалансованого розвитку мережі автомобільних доріг загального користування в регіонах країни відповідно до вимог Закону України про Державний бюджет України на відповідний рік та з урахуванням пріоритетів, встановлених державними програмами, фактичного стану автомобільних доріг та необхідності погашення кредиторської заборгованості, яка виникла в межах планових показників попередніх бюджетних періодів.
5. Перерахування коштів здійснюється у встановленому Державним казначейством порядку виконання державного бюджету за видатками.
6. Розподіл бюджетних коштів у розрізі їх одержувачів здійснюється головним розпорядником бюджетних коштів з урахуванням вимог пункту 4 цього Порядку та подається Державному казначейству, яке на підставі цього розподілу передає реєстри своїм територіальним управлінням, де одержувачам відкрито рахунки.
7. Територіальними управліннями Державного казначейства здійснюються видатки із державного бюджету на підставі платіжних доручень головного розпорядника та одержувачів бюджетних коштів і документів, які підтверджують цільове використання коштів (рахунки, рахунки-фактури, накладні, товарно-транспортні накладні, трудові угоди, договори на виконання робіт, акти виконаних робіт, звіти про результати здійснення процедур закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти тощо), що приймаються в межах зареєстрованих в органах Державного казначейства зобов'язань відповідно до плану спрямування бюджетних коштів та з урахуванням їх залишків на рахунках відповідно головного розпорядника та одержувачів.
8. Здійснення видатків, пов'язаних з будівництвом та реконструкцією автомобільних доріг загального користування, проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1764 "Про затвердження Порядку державного фінансування капітального будівництва" (Офіційний вісник України, 2001 р., N 52, ст. 2374).
9. Бухгалтерський облік усіх операцій щодо виконання державного бюджету та звітність про його виконання ведуться відповідно до правил, встановлених Державним казначейством.
10. Внутрішній контроль за надходженням і витрачанням бюджетних коштів одержувачами відповідно до законодавства покладається на головного розпорядника бюджетних коштів.