Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ
16.07.2010 N 28-310/22НБ-12269

Державна митна служба
України

Щодо використання як підстави для зняття банками з контролю
експортних (імпортних) операцій суб'єктів
зовнішньоекономічної діяльності України
електронної вантажно-митної декларації

На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 15.06.2010 N 35000/1/1-10 Національний банк України (далі - НБУ) розглянув лист Державної митної служби України (далі - ДМСУ) від 10.06.2010 N 11/3-10.10/5547 щодо перегляду та внесення НБУ змін до Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями(1) (далі - Інструкція N 136) в частині використання як підстави для зняття банками з контролю експортних (імпортних) операцій суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України електронної вантажно-митної декларації та повідомляє наступне.

__________________

(1) Затвердженої постановою Правління НБУ від 24.03.1999 N 136.

Відповідно до вимог Інструкції N 136 банк знімає з контролю операцію резидента в разі імпорту продукції з увезенням її на територію України, якщо така продукція згідно із законодавством України підлягає митному оформленню, на підставі ВМД (типу ІМ-40 "Імпорт", ІМ-41 "Реімпорт", ІМ-72 "Магазин безмитної торгівлі", ІМ-75 "Відмова на користь держави", ІМ-76 "Знищення або руйнування") та за наявності інформації про цю операцію в реєстрі ВМД. При експорті товарів - операції підпадають під контроль у банках, зокрема, у разі якщо резидент зазначений у реєстрі виїзних ВМД.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України та НБУ від 26.12.1995 N 1044 "реєстри вивізних та ввізних митних декларацій, на підставі яких товари та інші предмети перетнули митний кордон України згідно з угодами, що передбачають розрахунки у грошовій формі" періодично надаються банкам. На даний час дані щодо згаданих реєстрів ВМД надаються ДМСУ банкам за схемою ДМСУ-НБУ-банки в електронному вигляді засобами електронної пошти НБУ.

Слід відмітити, що у Інструкції N 136 не зазначений вид носія даних ВМД та реєстрів ВМД - паперова чи електронна форма. Такий підхід НБУ дозволив навесні 2009 року перейти банкам на отримання та використання реєстрів ВМД з паперової на виключно електронну форму без внесення змін до Інструкції та дозволить, на нашу думку, в-подальшому (при необхідності) використовувати дані ВМД, в разі надання банкам останніх у електронній формі.

Враховуючи зазначене, вважаємо, що на даний час необхідності перегляду та внесення змін до Інструкції немає.

Виконавчий директор з питань
валютного регулювання і контролю А.І.Балюк