Открытое тестирование
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
25.09.2008 N 1045
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
1 грудня 2008 р. за N 1148/15839
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства фінансів України
N 1145 від 06.11.2012)
Про затвердження Порядку відображення відомостей
про доплату (повернення) сум митних платежів
і відкоригованих фактичних відомостей про товари,
які стали відомі після закінчення митного оформлення,
та внесення змін до деяких наказів
Державної митної служби України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної
митної служби
N 409 від 23.05.2011 )
Відповідно до статті 69, частини другої статті 81 та частини четвертої статті 90 Митного кодексу України ( 92-15 ), статей 4-6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ) та з метою забезпечення відображення відомостей щодо сплати донарахованих або повернення надмірно (помилково) сплачених сум митних платежів, якщо така сплата (повернення) відбувається після закінчення митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації (далі - ВМД), наказую:
1. Затвердити Порядок відображення відомостей про доплату (повернення) сум митних платежів і відкоригованих фактичних відомостей про товари, які стали відомі після закінчення митного оформлення (далі - Порядок), що додається.
2. Унести до Порядку справляння митними органами ввізного (вивізного) та особливих видів мита під час митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженого наказом Державної митної служби України від 23.01.2006 N 30, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.02.2006 за N 109/11983, такі зміни:
2.1. Абзац другий глави 7 викласти в такій редакції:
"Відомості про повернення надмірно (помилково) сплачених сум мита вносяться в доповнення до ВМД у порядку, установленому Державною митною службою України".
2.2. Пункт 8.2 глави 8 викласти в такій редакції:
"8.2. Відомості про доплату належної суми мита вносяться в доповнення до ВМД у порядку, установленому Державною митною службою України".
3. Пункт 5.2 глави 5 Порядку справляння податку на додану вартість під час митного оформлення товарів, імпортованих на митну територію України, затвердженого наказом Державної митної служби України від 27.09.2006 N 821, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.10.2006 за N 1128/13002, викласти в такій редакції:
"5.2. Відомості про доплату (повернення) належної суми ПДВ уносяться в доповнення до ВМД у порядку, установленому Державною митною службою України. При цьому інформуються податкові органи".
( Пункт 4 втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 409 від 23.05.2011 )
5. Департаменту декларування та митних режимів (Науменко В.П.), Департаменту митних платежів (Джигалов С.О.) та Юридичному департаменту (Бабюк В.Л.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
6. Регіональній інформаційній митниці (Копосов С.А.) до набрання чинності цим наказом розробити та запровадити програмне забезпечення для формування електронної бази відкоригованих фактичних відомостей про товари, які стали відомі після закінчення митного оформлення та на підставі яких перераховано суми митних платежів, фактичних сум митних платежів, а також зазначення в доповненні до ВМД інформації про сплату донарахованих (повернення помилково та/або надмірно сплачених) сум митних платежів.
7. Департаменту митної статистики (Овдієнко Н.Т.), Регіональній інформаційній митниці (Копосов С.А.) внести відповідні зміни до протоколів погодження реквізитів та способу обміну статистичною інформацією між Державною митною службою України та заінтересованими відомствами.
8. Департаменту митних платежів (Джигалов С.О.) до набрання чинності цим наказом унести зміни до наказу Державної митної служби України від 12.12.2007 N 1048 "Про затвердження відомчих класифікаторів з питань митної статистики, які використовуються в процесі оформлення митних декларацій, і порядку їх ведення" щодо запровадження нових відомчих класифікаторів і доповнення існуючих з метою реалізації положень Порядку.
9. Керівникам митних органів:
9.1. Наказом митного органу визначити порядок взаємодії підрозділів митного органу при виконанні окремих функцій, передбачених цим Порядком.
9.2. Інформувати про вимоги цього наказу суб'єктів ЗЕД шляхом висвітлення його в місцевих засобах масової інформації та на наочних стендах у місцях розташування відповідних підрозділів митних органів і в пунктах пропуску через державний кордон України.
10. Установити, що цей наказ набирає чинності через 30 днів з дня його офіційного опублікування.
11. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Державної митної служби України Гутника А.Є.
Голова Державної митної служби України В.І.Хорошковський
Погоджено:
Міністр фінансів України В.М.Пинзеник
Голова Державного комітету України з питань
регуляторної політики та підприємництва К.О.Ващенко
Голова Державної податкової адміністрації України С.В.Буряк
Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
25.09.2008 N 1045
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
1 грудня 2008 р. за N 1148/15839
Порядок
відображення відомостей про доплату (повернення)
сум митних платежів і відкоригованих
фактичних відомостей про товари, які стали відомі
після закінчення митного оформлення
1. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблено відповідно до статті 69, частини другої статті 81 та частини четвертої статті 90 Митного кодексу України ( 92-15 ), статей 4-6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон) і Положення про вантажну митну декларацію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97 N 574.
2. Цей Порядок визначає послідовність дій митних органів при внесенні до вантажної митної декларації (далі - ВМД) відомостей про доплату (повернення) сум митних платежів, а також при складанні аркуша коригування з метою відображення відкоригованих фактичних відомостей про товари, що стали відомі після закінчення митного оформлення та на підставі яких перераховано суми митних платежів.
3. Терміни вживаються в цьому Порядку в таких значеннях:
митні платежі - податки та збори (обов'язкові платежі), що справляються при переміщенні товарів через митний кордон України та нараховуються у ВМД;
аркуш коригування - документ, який складається митним органом з метою відображення фактичних відомостей про товари, що стали відомі після закінчення їх митного оформлення.
2. Оформлення митним органом аркуша коригування
1. У разі отримання митним органом інформації про доплату платником податків коштів до Державного бюджету України або підтвердження Державним казначейством України факту повернення з Державного бюджету України коштів після закінчення митного оформлення унаслідок:
направлення митним органом платнику податків податкового повідомлення;
судове рішення;
висновку митного органу про повернення з Державного бюджету України помилково та/або надмірно зарахованих до бюджету митних та інших платежів, контроль за справлянням яких покладається на митні органи;
інших випадків, визначених законами України, митним органом протягом 5 робочих днів з дня надходження такої інформації здійснюється оформлення аркуша коригування і внесення в доповнення до ВМД, до якої складається аркуш коригування, відомостей про доплату (повернення) сум митних платежів, а також внесення в Єдину автоматизовану інформаційну систему (далі - ЄАІС) Державної митної служби України (далі - Держмитслужба) відкоригованих фактичних відомостей про товари, які стали відомі після закінчення митного оформлення цих товарів, та відомостей про доплату (повернення) сум митних платежів.
2. У робочий день, наступний за днем надходження до митного органу інформації про доплату (повернення) сум митних платежів, підрозділами митного органу, в яких зберігаються примірники основних аркушів ВМД з позначенням "1/6", "2/7", такі примірники передаються до підрозділу митних платежів митного органу.
3. Аркуш коригування складається посадовою особою підрозділу митних платежів митного органу або посадовою особою митного органу, до компетенції якої належить забезпечення правильності нарахування митних платежів за ВМД, за допомогою програмного забезпечення, що дає змогу створити електронну копію належного формату, на аркушах паперу формату А4 у трьох примірниках за формою, яка відповідає лицьовому боку аркушів з позначенням "1/6" єдиного адміністративного документа форми МД-2 (основний аркуш аркуша коригування) і додаткового аркуша форми МД-3 (додатковий аркуш аркуша коригування), з використанням у разі потреби доповнень форми МД-6, виготовлених за допомогою комп'ютера. Правила заповнення аркуша коригування визначено главою 3 цього Порядку. Журнал обліку аркушів коригування ведеться в електронному вигляді з використанням програмно-інформаційних комплексів ЄАІС Держмитслужби.
4. Правильність наведення в аркуші коригування відкоригованих показників опису, коду згідно з УКТЗЕД ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 ), митної вартості, кількісних показників товарів, а також нарахування митних платежів перевіряється підрозділами митного органу, до компетенції яких належить здійснення відповідного контролю.
Керівник підрозділу або особа, що його заміщує, погоджує (не погоджує) віднесені до компетенції підрозділу відомості щодо показників аркуша коригування.
Якщо інформація, наведена у відповідних графах аркуша коригування, погоджується підрозділом митного органу, до компетенції якого належить здійснення відповідного контролю, то на зворотному боці першого примірника аркуша коригування вчиняється запис "Погоджено", який засвідчується особистим підписом посадової особи із зазначенням її посади, прізвища та ініціалів і дати.
Якщо інформація, наведена у відповідних графах аркуша коригування, підрозділом митного органу, до компетенції якого належить здійснення відповідного контролю, не погоджується, то:
на зворотному боці першого примірника аркуша коригування вчиняється запис "Не погоджено", який засвідчується особистим підписом посадової особи із зазначенням її посади, прізвища та ініціалів і дати, та коротко описуються підстави і вказуються документи, що обумовлюють внесення до графи (граф) аркуша коригування, із зазначенням її (їх) номера (номерів), інших відомостей, ніж зазначені посадовою особою митного органу, яка склала аркуш коригування;
у графи аркуша коригування, відомості в яких не погоджено, від руки вносяться точні відомості, які візуються біля відповідної графи керівником підрозділу або особою, що його заміщує.
5. Після перевірки правильності наведення відомостей щодо показників аркуша коригування:
посадовою особою митного органу, яка склала аркуш коригування, заповнюється графа С аркуша коригування;
аркуш коригування та документи, на підставі яких перераховано суми митних платежів, подаються керівнику митного органу або його заступнику, яким у графі D/J примірників аркуша коригування форми МД-2 проставляються підпис, що завіряється гербовою печаткою митного органу, і дата, яка вважається датою оформлення аркуша коригування;
посадовою особою митного органу вносяться відомості про доплату (повернення) сум митних платежів у доповнення до ВМД, до якої складається аркуш коригування, відповідно до глави 4 цього Порядку;
посадовою особою підрозділу митної статистики або посадовою особою митного органу, до компетенції якої належить здійснення статистичного контролю при митному оформленні товарів за ВМД, відомості, наведені в аркуші коригування, а також складеному посадовою особою митного органу відповідно до глави 4 цього Порядку доповненні до ВМД, до якої складається аркуш коригування, уносяться в ЄАІС Держмитслужби.
6. Після оформлення аркуша коригування та внесення у доповнення до ВМД відомостей про доплату (повернення) сум митних платежів аркуші ВМД разом з аркушами доповнення, складеними посадовою особою митного органу відповідно до глави 4 цього Порядку, а також примірники аркуша коригування розподіляються в такому порядку:
аркуші з позначенням "1/6" основного та додаткових аркушів ВМД до якої складається аркуш коригування, перший примірник аркуша коригування, копії документів, на підставі яких складено аркуш коригування, зберігаються підрозділом митного оформлення разом з комплектом документів, на підставі яких здійснювалося оформлення ВМД;
аркуші з позначенням "2/7" основного та додаткових аркушів ВМД, до якої складається аркуш коригування, один примірник аркуша коригування використовуються у підрозділі митної статистики митного органу;
аркуші з позначенням "3/8" основного та додаткових аркушів ВМД, до якої складається аркуш коригування, один примірник аркуша коригування передаються платнику податків під підпис або надсилаються листом з повідомленням про вручення.
3. Заповнення аркуша коригування
1. Посадовою особою митного органу заповнюються графи А, 1, 3, 4, 5, 12, 20, 22 (лівий підрозділ), 23, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 41, 42, 43, 44, 45, 47, В, С аркуша коригування.
2. Якщо відомості, зазначені у відповідних графах ВМД, до якої складається аркуш коригування підлягають коригуванню, то в таких графах аркуша коригування зазначаються документально підтверджені відкориговані відомості про товари.
У графи аркуша коригування, відомості в яких не коригуються, інформація переноситься з відповідних граф ВМД, до якої складається аркуш коригування.
3. Графи аркуша коригування заповнюються відповідно до Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Держмитслужби від 09.07.97 N 307, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.09.97 за N 443/2247 (зі змінами), з такими особливостями:
Графа А
"Митний орган відправлення/експорту/призначення"
У графі бланка форми МД-2 вчиняється запис у три рядки, де:
перший рядок - проставляється код "АК" і номер аркуша коригування, який формується за схемою, аналогічною передбаченій при формуванні реєстраційного номера ВМД;
другий рядок - вчиняється запис "до ВМД" і переносяться дата та реєстраційний номер ВМД, до якої складається аркуш коригування;
третій рядок - проставляються прізвище та підпис посадової особи митного органу, яка склала аркуш коригування.
Формування відомостей, крім підпису посадової особи, може здійснюватись з використанням програмно-інформаційних комплексів ЄАІС Держмитслужби.
Графа 1 "Декларація"
У перші два підрозділи переносяться відомості з ВМД, до якої складається аркуш коригування.
У третьому підрозділі графи проставляється код типу ВМД відповідно до Класифікатора типів митних декларацій (за наявності) та додатково двозначний літерний код "АК".
Графа 3 "Форми"
Графа заповнюється, якщо використовуються додаткові аркуші аркуша коригування. У першому підрозділі зазначається порядковий номер, у другому - загальна кількість аркушів аркуша коригування, включаючи додаткові.
Графа 4 "Відвантажувальні специфікації"
У графі зазначаються у вигляді запису "Х/0", де "Х" - загальна кількість долучених до аркуша коригування комплектів доповнень МД-6, відомості про складені посадовою особою митного органу доповнення до аркуша коригування.
Графа 5 "Всього товарів"
У графі зазначається загальна кількість товарів, на які складається аркуш коригування. Кількість товарів повинна відповідати кількості граф 31 аркуша коригування, що заповнюються.
Графа 23 "Курс валюти"
У графі наводиться офіційний курс гривні до іноземної валюти, зазначеної в лівому підрозділі графи 22 аркуша коригування, установлений Національним банком України на дату прийняття митним органом до оформлення ВМД, до якої складається аркуш коригування.
Графа 32 "Товар N"
У лівому підрозділі графи зазначається порядковий номер товару щодо якого здійснюється доплата (повернення) сум митних платежів, в аркуші коригування.
У правому підрозділі графи зазначається порядковий номер товару, щодо якого здійснюється доплата (повернення) сум митних платежів, у ВМД, до якої складається аркуш коригування.
Графа 44 "Додаткова інформація/Подані документи/Сертифікати і дозволи"
У графі зазначаються коди згідно з Класифікатором документів, що затверджується Держмитслужбою, та реквізити документів, що додаються до аркуша коригування, підтверджують коригування відомостей, зазначених у ВМД і на підставі яких перераховано суми митних платежів, зокрема визначені пунктом 1 глави 2 цього Порядку.
Код згідно з Класифікатором документів і реквізити ВМД, до якої складається аркуш коригування, у графі не зазначаються.
Графа 47 "Нарахування платежів"
У графі основного й додаткових аркушів аркуша коригування наводяться відомості про нарахування митних платежів на підставі відкоригованих відомостей про товари.
Якщо щодо виду митного платежу не здійснюється доплата (повернення) його сум, відомості про нарахування сум такого платежу не зазначаються.
Інформація про штрафні санкції у графі не зазначається.
Графа B "Подробиці розрахунків"
У графі зазначаються відомості про суми митних платежів, що доплачуються (повертаються), штрафні санкції (за наявності).
Відомості про сплату штрафних санкцій зазначаються із зазначенням чотиризначних кодів штрафних санкцій, які формуються за такою схемою:
ХХХN, де
ХХХ - код виду податку, збору відповідно до Класифікатора видів податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших бюджетних надходжень, затвердженого наказом Держмитслужби від 07.12.2005 N 1201, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.12.2005 за N 1552/11832 (далі - Класифікатор видів податків і зборів), щодо якого нараховано штрафні санкції;
N - код виду штрафної санкції відповідно до класифікатора видів штрафних санкцій, що затверджується Держмитслужбою.
Відомості про напрям руху коштів зазначаються у графі із застосуванням коду напряму руху коштів: "1" - у разі здійснення доплати платником податків сум митних платежів, "2" - у разі повернення коштів з Державного бюджету України.
4. Якщо коригування здійснюється відносно товарів, які були задекларовані у ВМД, до якої складається аркуш коригування, як один товар, але повинні бути відображені як окремі товари, то в аркуш коригування вносяться відомості про всі товари, отримані в результаті такого розділення.
4. Унесення до ВМД та її електронної копії
відомостей про доплату (повернення)
сум митних платежів
1. Посадовою особою відділу митних платежів митного органу чи посадовою особою митного органу, до компетенції якої належить забезпечення правильності нарахування митних платежів за ВМД, за допомогою програмного забезпечення формується таблиця за формою, що вноситься в електронному вигляді в локальну базу даних:
------------------------------------------------------------------ |
У першій колонці "Вид платежу" зазначаються коди видів податків або зборів відповідно до Класифікатора видів податків і зборів і штрафних санкцій (у разі наявності) відповідно до класифікатора видів штрафних санкцій, що затверджується Держмитслужбою.
У другій колонці "Сума" зазначається сплачена сума відповідних митних платежів та штрафних санкцій (у разі наявності).
У третій колонці "Дата" зазначається дата перерахування коштів до Державного бюджету України або дата повернення коштів з Державного бюджету України.
У четвертій колонці "Підстава" зазначається код підстави здійснення доплати (повернення) сум митних платежів згідно з класифікатором підстав здійснення доплати (повернення) сум митних платежів, що затверджується Держмитслужбою.
У п'ятій колонці "Напрям руху коштів" зазначається код напряму руху коштів: "1" - у разі здійснення платником податків доплати сум митних платежів, "2" - у разі повернення коштів з Державного бюджету України.
2. Сформована відповідно до пункту 1 цієї глави таблиця роздруковується на виготовленому за допомогою комп'ютера бланку доповнення форми МД-6, що складається з трьох аркушів, у якому в установленому порядку проставляється номер ВМД, до якої складається аркуш коригування, та порядковий номер комплекту доповнення до цієї ВМД.
У кожному аркуші доповнення, складеного посадовою особою митного органу, проставляються її прізвище, ініціали, особистий підпис, а в нижній частині кожного аркуша біля позначки "Печатка:" - відбиток номерного штампа "СПЛАЧЕНО".
3. У лівому нижньому куті зворотного боку аркушів ВМД форми МД-2, до якої складається аркуш коригування, посадовою особою митного органу, яка склала доповнення, учиняється напис "Складено доповнення у зв'язку з доплатою (поверненням) сум митних платежів", який засвідчується особистим підписом посадової особи із зазначенням її посади, прізвища та ініціалів і дати оформлення аркуша коригування.
В.о. директора Департаменту декларування та митних режимів І.М.Муратов
Директор Департаменту митних платежів С.О.Джигалов