Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ

НАКАЗ
10.05.2011 N 53

Про затвердження Інструкції про порядок
забезпечення доступу до публічної інформації
у Генеральній прокуратурі України

З метою забезпечення належного виконання вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" ( 2939-17 ), керуючись статтею 15 Закону України "Про прокуратуру" ( 1789-12 ), наказую:

1. Затвердити Інструкцію про порядок забезпечення доступу до публічної інформації у Генеральній прокуратурі України (далі - Інструкція) та ввести її в дію з 10 травня 2011 року.

2. Заступникам Генерального прокурора України, керівникам самостійних, структурних підрозділів центрального апарату забезпечити виконання Інструкції підлеглими працівниками.

3. Відділу забезпечення доступу до публічної інформації Генеральної прокуратури України забезпечити належну організацію роботи центрального апарату щодо реалізації права кожного на доступ до інформації.

4. Прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України визначити порядок забезпечення доступу до публічної інформації прокуратур обласного та районного рівнів з урахуванням положень зазначеної Інструкції.

Контроль за виконанням наказу та Інструкції покласти на заступників Генерального прокурора України згідно з розподілом обов'язків.

З наказом та Інструкцією ознайомити працівників центрального апарату. Надіслати їх для організації виконання прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України.

Генеральний прокурор України
державний радник юстиції України В.Пшонка

Затверджено
Наказ Генерального
прокурора України
10.05.2011 N 53

Інструкція
про порядок забезпечення доступу
до публічної інформації
у Генеральній прокуратурі України

1. Загальні положення

1.1. Інструкція про порядок забезпечення доступу до публічної інформації у Генеральній прокуратурі України (далі - Інструкція) розроблена на підставі Закону України "Про доступ до публічної інформації" ( 2939-17 ) (далі - Закон) з метою реалізації права кожного на доступ до інформації, яка створюється при виконанні службових обов'язків працівниками Генеральної прокуратури або перебуває у її володінні.

1.2. Ця Інструкція регламентує порядок обов'язкового оприлюднення публічної інформації, приймання, реєстрації і розгляду запитів фізичних, юридичних осіб, об'єднань громадян без статусу юридичної особи, надання інформації, відстрочки та відмови у її наданні, розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність працівників Генеральної прокуратури з цих питань.

1.3. Дія Інструкції не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб'єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальними законами.

1.4. У Генеральній прокуратурі спеціальним структурним підрозділом, на який покладається організація у встановленому порядку доступу до публічної інформації, є відділ забезпечення доступу до публічної інформації. Відділ у межах визначеної компетенції здійснює розгляд, опрацювання, облік, систематизацію, аналізування, надання відповідей на запити на інформацію, що надходять до Генеральної прокуратури, консультації під час оформлення таких запитів, а також контроль за виконанням у самостійних структурних підрозділах центрального апарату вимог Закону ( 2939-17 ) та цієї Інструкції. У порядку та строки, визначені відповідними організаційно-розпорядчими документами Генерального прокурора України, відділ складає статистичний звіт про результати розгляду запитів на інформацію.

1.5. У самостійних структурних підрозділах відповідальність за організацію оприлюднення та надання публічної інформації покладається на їх керівників та керівників підпорядкованих структурних підрозділів.

1.6. Для збереження публічної інформації та доступу до неї у Генеральній прокуратурі в електронному вигляді створюється система обліку документів, що містять публічну інформацію. Доступ до системи надається через офіційний веб-сайт Генеральної прокуратури або за запитами на інформацію. Належне функціонування системи забезпечується управлінням інформатизації та зв'язку.

1.7. Розміщення даних у системі обліку здійснюється працівниками, визначеними керівниками самостійних структурних підрозділів, шляхом заповнення електронних форм обліку невідкладно після підписання документа, але не пізніше наступного робочого дня.

1.8. Документи, які містять публічну інформацію, зберігаються з дотриманням вимог Інструкції з діловодства в органах прокуратури України.

2. Обов'язкове оприлюднення
публічної інформації

2.1. Інформація, зазначена у частині першій статті 15 Закону ( 2939-17 ), оприлюднюється на веб-сайті Генеральної прокуратури невідкладно, але не пізніше п'яти робочих днів з дня затвердження документа із зазначенням дат його оприлюднення і оновлення інформації. Адміністрування веб-сайту Генеральної прокуратури та розміщення на ньому публічної інформації здійснюється управлінням інформатизації та зв'язку.

2.2. Указана інформація може оприлюднюватися також шляхом її розміщення в журналі "Вісник прокуратури України", інших друкованих засобах масової інформації, збірниках організаційно-розпорядчих документів, на спеціальних стендах, на прес-конференціях, брифінгах, у публічних виступах керівників Генеральної прокуратури та у будь-який інший спосіб.

2.3. Невідкладному оприлюдненню підлягає будь-яка інформація про факти, що загрожують життю, здоров'ю та/або майну осіб, і про заходи, які застосовуються у зв'язку з цим.

2.4. Обов'язок оприлюднення інформації покладається на керівників самостійних структурних підрозділів, у яких створено документ, що її містить. Якщо документ створено за участі кількох підрозділів, обов'язок оприлюднення інформації покладається на підрозділ, відповідальний за остаточну його підготовку.

2.5. Інформація про функції, повноваження, основні завдання органів прокуратури, напрями їх діяльності; систему обліку документів, що містять публічну інформацію, види інформації, яку зберігає Генеральна прокуратура; порядок складання, подання запитів на інформацію, перелік та умови отримання послуг, що надаються Генеральною прокуратурою, форми і зразки документів, правила їх заповнення, розташування місць, де надаються необхідні запитувачам бланки; звіти щодо задоволення запитів на інформацію; механізми чи процедури, за допомогою яких громадськість може представляти свої інтереси або в інший спосіб впливати на реалізацію повноважень Генеральної прокуратури; порядок оскарження рішень службових осіб Генеральної прокуратури, їх дій чи бездіяльності з цих питань оприлюднюється відділом забезпечення доступу до публічної інформації.

2.6. Інформація про нормативно-правові та організаційно-розпорядчі документи Генеральної прокуратури (крім внутрішньоорганізаційних); порядок денний відкритих засідань колегії Генеральної прокуратури оприлюднюється Головним управлінням організаційного та правового забезпечення.

2.7. Інформація про організаційну структуру органів прокуратури оприлюднюється управлінням внутрішньої безпеки.

2.8. Інформація про місцезнаходження, поштові адреси органів прокуратури оприлюднюється Головним управлінням забезпечення діяльності органів прокуратури.

2.9. Інформація про загальні правила роботи Генеральної прокуратури, правила внутрішнього трудового розпорядку, розклад роботи; прізвища, імена та по батькові керівників Генеральної прокуратури, її самостійних структурних підрозділів, прокурорів обласного рівня (крім випадків, коли ці відомості належать до інформації з обмеженим доступом); вакантні посади державних службовців, порядок та умови проходження конкурсу на їх заміщення оприлюднюються Головним управлінням кадрового забезпечення.

2.10. Інформація про графік прийому громадян у Генеральній прокуратурі оприлюднюється управлінням розгляду звернень та прийому громадян.

2.11. Інформація про адреси офіційних веб-сайтів, адреси електронної пошти, службові номери засобів зв'язку органів прокуратури та їх керівників (крім випадків, коли ці відомості належать до інформації з обмеженим доступом), оприлюднюється управлінням інформатизації та зв'язку.

2.12. Інформація про фінансові ресурси (структуру та обсяг бюджетних коштів, порядок та механізм їх витрачання тощо) оприлюднюється відділом фінансування та бухгалтерського обліку.

2.13. Загальний контроль за своєчасністю оприлюднення інформації у порядку, визначеному цим розділом, здійснює відділ забезпечення доступу до публічної інформації.

3. Надання публічної інформації за запитами

3.1. Приймання та реєстрація запитів на інформацію провадиться у робочі дні відділом забезпечення доступу до публічної інформації шляхом отримання поштою, на визначені номери телефонів, факсів, адресу електронної пошти Генеральної прокуратури, а також прийому запитувачів інформації у спеціально визначеному приміщенні. У цьому приміщенні мають бути створені умови для подання запитів громадянами з обмеженими фізичними можливостями.

3.2. Прийом запитувачів інформації - фізичних осіб провадиться за наявності паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, запитів від фізичних осіб поштою, телефоном та факсом - за умови надання даних про особу запитувача, на електронну адресу - після реєстрації запитувача на веб-сайті Генеральної прокуратури.

3.3. У такому ж порядку провадиться прийом запитів на інформацію від юридичних осіб, об'єднань громадян без статусу юридичної особи, а від їх представників - також за умови надання належно засвідчених документів, які надають право представництва у відносинах із суб'єктами владних повноважень.

3.4. Письмові запити подаються в довільній формі. У них повинні міститися відомості, зазначені у частині п'ятій статті 19 Закону ( 2939-17 ). Працівниками відділу забезпечення доступу до публічної інформації за необхідності надається допомога в оформленні запитів або проводиться повне їх оформлення.

3.5. Прийняті запити невідкладно подаються на розгляд заступнику Генерального прокурора, відповідальному за організацію роботи відділу забезпечення доступу до публічної інформації, який визначає самостійні структурні підрозділи, відповідальні за надання інформації.

3.6. Після вчинення резолюції запити у максимально стислі строки, але не пізніше наступного робочого дня секретаріатом у порядку, визначеному Інструкцією з діловодства в органах прокуратури України, надаються для організації виконання керівникам самостійних структурних підрозділів.

3.7. Керівники структурних підрозділів після отримання запитів зобов'язані негайно визначити осіб, відповідальних за надання інформації, та забезпечити дієвий контроль за виконанням ними запитів.

3.8. Строки підготовки запитуваної інформації у структурних підрозділах та надання її у відділ забезпечення доступу до публічної інформації не можуть перевищувати трьох робочих днів з дня отримання (крім випадків, передбачених частиною другою статті 20 Закону) ( 2939-17 ).

3.9. До закінчення цих строків запитувана інформація, за потреби - з електронною версією, а також з додаванням копій необхідних документів, після погодження з відповідними заступниками Генерального прокурора за підписами керівників самостійних структурних підрозділів надається до відділу забезпечення доступу до публічної інформації.

3.10. Відповіді запитувачам з долученням копій документів надаються за підписом начальника відділу забезпечення доступу до публічної інформації у строк не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запитів. У випадках, передбачених частиною другою статті 20 Закону ( 2939-17 ), заступником Генерального прокурора, відповідальним за організацію роботи відділу, цей термін може бути скорочений до 48 годин з дня отримання запиту, про що зазначається у резолюції.

3.11. За наявності підстав, передбачених частиною четвертою статті 20 Закону ( 2939-17 ), за обґрунтованим клопотанням керівника підрозділу, у якому розглядається запит, погодженим з керівником самостійного структурного підрозділу та відповідним заступником Генерального прокурора, строк надання інформації на запит може бути продовжено заступником Генерального прокурора, відповідальним за організацію роботи відділу забезпечення доступу до публічної інформації, до 20 робочих днів. Про продовження розгляду запитувачі повідомляються зазначеним відділом не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

3.12. У разі надходження до Генеральної прокуратури запитів на інформацію, якою вона не володіє, але відомий її розпорядник, запити за підписом начальника відділу забезпечення доступу до публічної інформації або заступника Генерального прокурора, відповідального за організацію роботи цього відділу, надсилаються належним розпорядникам у строки, визначені частинами першою та другою статті 20 Закону ( 2939-17 ), з одночасним повідомленням про це запитувачів.

4. Відстрочка та відмова
у наданні публічної інформації

4.1. Відстрочка в задоволенні запитів на інформацію допускається в разі, якщо запитувана інформація не може бути надана для ознайомлення в передбачені Законом ( 2939-17 ) строки через обставини непереборної сили. До них відносяться оголошення воєнного та надзвичайного стану, стихійні лиха, катастрофи, епідемії та інші перешкоди, які об'єктивно унеможливлюють надання інформації. Рішення про відстрочку повідомляється запитувачу у письмовій формі з додержанням вимог частини сьомої статті 22 Закону ( 2939-17 ).

4.2. Відмова у наданні інформації, до якої у встановленому законом порядку не обмежено доступ, не допускається.

4.3. Інформація з обмеженим доступом, до якої відповідно до статей 8 і 9 Закону ( 2939-17 ) відноситься службова і таємна інформація, оприлюдненню та наданню на запити не підлягає.

4.4. Перелік відомостей, що становлять службову інформацію, які містяться у документах органів прокуратури України, та Перелік документів, які містять службову інформацію, схвалюється експертною комісією та затверджується наказом Генерального прокурора України. Доступ до вказаних переліків не може бути обмежений.

4.5. Порядок та підстави віднесення інформації до таємної, тобто такої, що містить державну, професійну, банківську таємницю, таємницю слідства та іншу передбачену законом таємницю, а також розкриття цієї інформації, визначаються законами України.

4.6. Інформація, що містить таємницю слідства, може бути надана лише з дозволу слідчого або відповідного прокурора в обсязі, який вони визнають можливим, у порядку, визначеному кримінально-процесуальним законодавством.

4.7. Інформація про особу надається та використовується лише з обов'язковим додержанням вимог статті 10 Закону ( 2939-17 ). Не підлягає оприлюдненню та наданню на запити інформація, якщо при цьому будуть порушені вимоги Закону України "Про захист персональних даних" ( 2297-17 ).

4.8. Відповідно до вимог частин четвертої та п'ятої статті 296 Цивільного кодексу України ( 435-15 ) та пункту 1.4 наказу Генерального прокурора України N 11гн-2006 інформація про особу, яка затримана, підозрюється чи обвинувачується у вчиненні злочину, або особу, яка вчинила адміністративне правопорушення, може бути оприлюднена лише в разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо неї або винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення, а стосовно потерпілих від правопорушень - лише за їх згодою.

4.9. Керівники самостійних структурних підрозділів при отриманні запитів на інформацію, віднесеної до категорії з обмеженим доступом, зобов'язані перевірити, чи є на час отримання запиту законні підстави для обмеження доступу, які існували раніше, або її оприлюднення.

4.10. Про відмову у наданні інформації відповідь надається запитувачу у письмовій формі за підписом начальника відділу забезпечення доступу до публічної інформації у порядку та строки, визначені пунктами 3.9 та 3.10 цієї Інструкції з додержанням вимог частини четвертої статті 22 Закону ( 2939-17 ).

5. Розгляд скарг та прийняття
рішень за результатами оскарження

5.1. Рішення, дії чи бездіяльність працівників Генеральної прокуратури з питань доступу до публічної інформації можуть бути оскаржені відповідно до вимог статті 23 Закону ( 2939-17 ) Генеральному прокурору України або до суду.

5.2. Скарги на ім'я Генерального прокурора України розглядаються у порядку та строки, визначені Законом України "Про звернення громадян" ( 393/96-ВР ) з дотриманням вимог організаційно-розпорядчих документів Генеральної прокуратури з питань організації роботи з розгляду і вирішення звернень та з урахуванням положень цієї Інструкції.

5.3. Скарги стосовно працівників Генеральної прокуратури розглядаються та відповіді за ними надаються за підписом заступника Генерального прокурора, відповідального за організацію роботи відділу забезпечення доступу до публічної інформації. За необхідності за резолюцією вказаного заступника Генерального прокурора до їх розгляду можуть залучатися самостійні структурні підрозділи.

5.4. У разі оскарження дій чи бездіяльності заступника Генерального прокурора, відповідального за організацію роботи відділу забезпечення доступу до публічної інформації, відповідь на скаргу надається за підписом Генерального прокурора України.

5.5. У випадку подання скарг на дії чи бездіяльність працівників центрального апарату з питань доступу до публічної інформації до суду за письмовою вказівкою керівництва Генеральної прокуратури участь у розгляді справ у судах беруть працівники відділу забезпечення доступу до публічної інформації та Головного управління представництва в суді, захисту інтересів громадян та держави при виконанні судових рішень.

6. Відповідальність за порушення законодавства
про доступ до публічної інформації

6.1. Працівники Генеральної прокуратури України, винні у порушенні вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" ( 2939-17 ) та цієї Інструкції, несуть відповідальність згідно з Дисциплінарним статутом прокуратури України та законодавством про працю.

Додатки:

N 1 - форма запиту на інформацію, що подається до Генеральної прокуратури України письмово (на прийомі та по телефону).

N 2 - форма запиту, що подається до Генеральної прокуратури України поштою, факсом та електронною поштою.

Відділ забезпечення доступу до публічної
інформації Генеральної прокуратури України

( Додатки не наводяться )