Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 23 травня 2007 р. N 751
Київ
Про затвердження Порядку підготовки, укладення
та виконання угоди щодо регіонального розвитку
і відповідної типової угоди
( Із змінами, внесеними згідно з
Постановами КМ
N 233 від 02.03.2010
N 862 від 13.09.2010
N 1067 від 20.10.2011
N 491 від 31.05.2012 )
Відповідно до статей 4 та 5 Закону України "Про стимулювання розвитку регіонів" ( 2850-15 ) Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок підготовки, укладення та виконання угоди щодо регіонального розвитку;
типову угоду щодо регіонального розвитку.
2. Міністерству економічного розвитку і торгівлі забезпечити виконання функцій з координації розроблення угод щодо регіонального розвитку, здійснення їх державної реєстрації, а також наукового та методичного забезпечення діяльності у цій сфері органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. ( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 862 від 13.09.2010, N 1067 від 20.10.2011 )
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 травня 2007 р. N 751
Порядок
підготовки, укладення та виконання
угоди щодо регіонального розвитку
( У тексті Порядку слово "Мінрегіонбуд" в усіх відмінках
замінено словом "Мінекономрозвитку" згідно з Постановою
КМ N 1067 від 20.10.2011 )
1. Цей Порядок визначає процедуру ініціювання, підготовки та підписання угоди щодо регіонального розвитку, а також проведення моніторингу її виконання.
2. Угода щодо регіонального розвитку (далі - угода) укладається між Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною, Київською або Севастопольською міською радою відповідно до Закону України "Про стимулювання розвитку регіонів" ( 2850-15 ) та інших актів законодавства з метою узгодження діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері державного стимулювання розвитку регіонів.
3. Письмова пропозиція міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, Київської або Севастопольської міської ради (далі - ініціатор) щодо укладення угоди надсилається на розгляд Мінекономрозвитку як координатору розроблення угод. ( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 862 від 13.09.2010 )
4. Мінекономрозвитку разом з Мінфіном, Мінрегіоном, іншими заінтересованими центральними і місцевими органами виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною, Київською або Севастопольською міською радою протягом місяця вивчає подану відповідно до пункту 3 цього Порядку пропозицію та визначає: ( Абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 862 від 13.09.2010, N 1067 від 20.10.2011 )
повноту обґрунтування доцільності підготовки та укладення угоди;
відповідність пріоритетних напрямів стратегії розвитку відповідного регіону пріоритетним напрямам Державної стратегії регіонального розвитку;
пріоритетні напрями, за якими здійснюватимуться спільні заходи центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з реалізації в регіоні Державної стратегії регіонального розвитку і стратегії розвитку відповідного регіону (далі - спільні заходи);
актуальність проблемних питань соціально-економічного розвитку регіону, які передбачається розв'язати за підсумками виконання угоди;
очікувані результати виконання угоди.
Мінфін протягом двох тижнів аналізує пропозиції щодо орієнтовного обсягу фінансування спільних заходів та умов їх співфінансування, визначає повноту обґрунтування фінансової спроможності їх здійснення і подає Мінекономрозвитку відповідні висновки. ( Абзац сьомий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 862 від 13.09.2010 )
5. Мінекономрозвитку з урахуванням висновків Мінфіну, пропозицій заінтересованих центральних і місцевих органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, Київської або Севастопольської міської ради подає Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо доцільності укладення угоди. ( Абзац перший пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 862 від 13.09.2010 )
Про прийняте рішення за дорученням Прем'єр-міністра України Мінекономрозвитку повідомляє ініціаторові. ( Абзац другий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 862 від 13.09.2010 )
6. З метою узгодження намірів та дій під час підготовки проекту угоди Мінекономрозвитку за участю представників інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, Київської або Севастопольської міської ради може складати проект протоколу намірів щодо укладення угоди (далі - протокол намірів). ( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 233 від 02.03.2010, N 862 від 13.09.2010 )
7. У проекті протоколу намірів зазначається:
основна мета укладення угоди;
пріоритетні напрями, за якими передбачається здійснення спільних заходів для досягнення основної мети;
орієнтовний перелік спільних заходів із зазначенням орієнтовних строків їх здійснення;
орієнтовні обсяги та джерела фінансування спільних заходів;
орієнтовні строки підготовки проекту угоди.
Проект протоколу намірів може включати також інші положення.
8. Проект протоколу намірів узгоджується Мінекономрозвитку із заінтересованими центральними і місцевими органами виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною, Київською або Севастопольською міською радою та подається на підпис Прем'єр-міністрові України або іншій уповноваженій Кабінетом Міністрів України особі. ( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 862 від 13.09.2010 )
9. Підготовку проекту угоди забезпечує її ініціатор.
10. Для забезпечення координації робіт з підготовки і подання в установленому порядку Кабінетові Міністрів України узгодженого проекту угоди Мінекономрозвитку утворює робочу групу за участю керівників заінтересованих центральних і місцевих органів виконавчої влади або їх заступників, а також представників Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, Київської та Севастопольської міської ради.
Робочу групу очолює Міністр економічного розвитку і торгівлі, який затверджує її персональний склад та план роботи. ( Абзац другий пункту 10 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1067 від 20.10.2011, N 491 від 31.05.2012 )
( Абзац третій пункту 10 виключено на підставі Постанови КМ N 1067 від 20.10.2011 )
Про хід підготовки проекту угоди Мінекономрозвитку інформує щопівроку Кабінет Міністрів України. ( Пункт 10 в редакції Постанови КМ N 862 від 13.09.2010 )
11. Протокол намірів (за наявності) та інші необхідні матеріали з питань укладення угоди надсилаються Мінекономрозвитку заінтересованим центральним і місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування для підготовки пропозицій щодо визначення спільних заходів.
Одержані протягом місяця від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування пропозиції щодо визначення спільних заходів узагальнюються Мінекономрозвитку та виносяться на розгляд робочої групи. ( Пункт 11 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 233 від 02.03.2010, N 862 від 13.09.2010 )
12. У разі виникнення спірних питань щодо врахування окремих пропозицій з визначення спільних заходів робоча група проводить детальне обговорення варіантів рішень із спірних позицій, до якого можуть залучатися представники заінтересованих центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, що мають зауваження, а також спеціалісти відповідної сфери діяльності.
Визначені робочою групою за результатами обговорення пропозиції центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо спільних заходів надсилаються ініціаторові для врахування під час підготовки проекту угоди.
13. Проект угоди готується відповідно до типової угоди і вимог законодавства з урахуванням строків, визначених у порядку розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 р. N 621 (Офіційний вісник України, 2003 р., N 18-19, ст. 834). При цьому фінансування спільних заходів за рахунок коштів державного бюджету передбачається лише за умови співфінансування з місцевих бюджетів та інших джерел.
Рекомендовані розміри співфінансування для об'єктів будівництва та реконструкції:
для кожного з об'єктів, розташованих у мм. Києві та Севастополі, містах обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення, - не менш як 50 відсотків суми коштів, передбачених на фінансування об'єкта;
для кожного з об'єктів районного значення та тих, що розташовані в містах районного значення, - не менш як 20 відсотків суми коштів, передбачених на фінансування об'єкта;
для об'єктів комунальної власності сільських та селищних територіальних громад - не менш як 10 відсотків суми коштів, передбачених на фінансування об'єкта. ( Пункт 13 в редакції Постанови КМ N 233 від 02.03.2010 )
14. Проект угоди узгоджується Мінекономрозвитку із заінтересованими центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та оприлюднюється протягом 10 днів у регіональних засобах масової інформації та в Інтернет з метою проведення громадського обговорення.
( Пункт 14 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 862 від 13.09.2010, N 1067 від 20.10.2011 )
15. Зауваження та пропозиції до проекту угоди, висловлені заінтересованими центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, а також ті, що надійшли у результаті громадського обговорення, опрацьовуються робочою групою, яка вносить у разі потреби зміни до проекту угоди або приймає рішення про їх відхилення.
Обґрунтовані зауваження та пропозиції Мінфіну підлягають обов'язковому врахуванню. ( Абзац другий пункту 15 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 862 від 13.09.2010 )
16. Мінекономрозвитку після прийняття Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною, Київською або Севастопольською міською радою рішення щодо укладення угоди готує та в установленому порядку подає проект відповідного рішення Кабінету Міністрів України разом з проектом угоди та іншими матеріалами, що обґрунтовують необхідність її укладення і підтверджують узгодження із заінтересованими органами. ( Пункт 16 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 862 від 13.09.2010 )
17. Рішення Кабінету Міністрів України щодо укладення угоди приймається на його засіданні, на яке запрошується відповідно Голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим, голова обласної, Севастопольської міської ради або Київський міський голова.
18. Угода підписується Прем'єр-міністром України або іншою особою за дорученням Кабінету Міністрів України та відповідно Головою Верховної Ради Автономної Республіки Крим, головою обласної, Севастопольської міської ради або Київським міським головою і набирає чинності після її схвалення відповідно Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною, Київською або Севастопольською міською радою.
Схвалена угода підлягає державній реєстрації в Мінекономрозвитку та офіційному опублікуванню в газеті "Урядовий кур'єр", а також оприлюдненню у регіональних засобах масової інформації. ( Абзац другий пункту 18 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 862 від 13.09.2010 )
19. Для проведення моніторингу стану виконання угод центральні та місцеві органи виконавчої влади, відповідальні за здійснення спільних заходів, аналізують кожного півріччя хід виконання угоди і до 1 березня та 1 серпня подають Мінекономрозвитку відповідну інформацію для узагальнення за встановленою ним формою.
Мінекономрозвитку щороку до 1 квітня та 1 вересня подає узагальнену інформацію Кабінетові Міністрів України та повідомляє відповідно Верховну Раду Автономної Республіки Крим, обласну, Київську або Севастопольську міську раду, а також забезпечує оприлюднення звіту про хід виконання угоди у засобах масової інформації. ( Пункт 19 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 862 від 13.09.2010 )
20. У разі невиконання або несвоєчасного виконання своїх зобов'язань, зокрема фінансових, центральні і місцеві органи виконавчої влади вживають вичерпних заходів до забезпечення їх виконання, проводять консультації відповідно з Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною, Київською або Севастопольською міською радою, надають необхідну інформацію та письмові пояснення, а також повідомляють про це Мінекономрозвитку. ( Пункт 20 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 862 від 13.09.2010 )
21. У разі потреби питання про стан виконання угоди заслуховується на засіданні Кабінету Міністрів України.
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 травня 2007 р. N 751
( У тексті Типової угоди слово "Мінекономіки" замінено
словом "Мінрегіонбуд" у відповідному відмінку
згідно з Постановою КМ N 862 від 13.09.2010 )
( У тексті Типової угоди слово "Мінрегіонбуд" в усіх
відмінках замінено словом "Мінекономрозвитку" згідно
з Постановою КМ N 1067 від 20.10.2011 )
ТИПОВА УГОДА |
_________________ ___ _________ 200_ р. |
Кабінет Міністрів України в особі ___________________________ |
3. Порядок, обсяг та строки |
3.1. Фінансування спільних заходів здійснюється у формі, |
5.6. Сторони зобов'язуються використати всі можливості для розв'язання спорів. 6. Інші умови 6.1. Питання, не врегульовані угодою, вирішуються в установленому законодавством порядку. 6.2. Додатки до угоди є її невід'ємною частиною. 7. Внесення змін до угоди та дострокове припинення її дії 7.1. Умови угоди можуть бути змінені за письмовою згодою сторін. Зміни до угоди вносяться шляхом укладення додаткових угод з додержанням порядку, визначеного для угоди. 7.2. Сторона, що ініціює внесення змін до угоди, письмово повідомляє свої пропозиції іншій стороні з вмотивованим їх обґрунтуванням та зазначенням строків проведення відповідних переговорів. 7.3. Дія угоди припиняється у зв'язку із закінченням її строку. 7.4. Дія угоди може бути припинена достроково за письмовою згодою сторін або однією із сторін у разі систематичного невиконання чи неналежного виконання своїх зобов'язань будь-якою стороною. 7.5. Сторона, що ініціює дострокове припинення дії угоди, письмово повідомляє про це іншу сторону з вмотивованим обґрунтуванням не пізніше ніж за шість місяців до дати, з якої вона передбачає припинити її дію. Якщо сторони не дійшли згоди щодо припинення дії угоди шляхом переговорів, її дія припиняється через шість місяців після відповідного письмового повідомлення про це іншої сторони. 8. Порядок набрання чинності угодою та строк її дії 8.1. Угода набирає чинності після її схвалення на сесії ради і діє до ___ ____________ ____ року. 8.2. Угода підлягає державній реєстрації в Мінекономрозвитку протягом місяця після схвалення на сесії ради. Після державної реєстрації угода протягом 10 днів підлягає офіційному опублікуванню у газеті "Урядовий кур'єр", а також оприлюдненню в регіональних засобах масової інформації. 8.3. Угоду укладено у трьох примірниках, які мають однакову юридичну силу. Один примірник угоди зберігається в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, другий - у раді, третій - в Мінекономрозвитку. Найменування та юридична адреса сторін _____________________________ _________________________________ _____________________________ _________________________________ _____________________________ _________________________________ _____________________________ _________________________________ Угоду підписали: Від Кабінету Міністрів України Від Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, Київської, Севастопольської міської ради ____________________________ Голова ради (посада уповноваженої особи) __________ _________________ __________ __________________ (підпис) (ініціали та (підпис) (ініціали та прізвище) прізвище) ____ ___________ 200__ р. _____ ___________ 200__ р. М.П. М.П. |
Додаток 1
до типової угоди
СПІЛЬНІ ЗАХОДИ, що здійснюються за пріоритетними напрямами узгодженої діяльності сторін |
Пріоритетний напрям__________________________________________ (найменування) |
Спільні заходи ______________________________________________ (найменування) __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ |
Додаток 2
до типової угоди
СПІЛЬНІ ЗАХОДИ, що здійснюються за пріоритетним напрямом __________________________________________ (найменування) |
Зміст спільного заходу ___________________________________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються: від Кабінету Міністрів України ___________________________________ __________________________________________________________________ (зміст конкретного заходу, обсяг робіт, відповідальні виконавці) __________________________________________________________________ від ради _________________________________________________________ __________________________________________________________________ (зміст конкретного заходу, обсяг робіт, відповідальні виконавці) __________________________________________________________________ Порядок та умови фінансування спільного заходу ___________________ __________________________________________________________________ (джерела, форми, обсяги, строки фінансування із зазначенням головних __________________________________________________________________ розпорядників коштів, порядок та умови співфінансування) __________________________________________________________________ Очікуваний результат _____________________________________________ __________________________________________________________________ (очікуваний ефект та конкретні показники, яких буде досягнуто в __________________________________________________________________ результаті здійснення спільного заходу) __________________________________________________________________ Примітка. За таким зразком оформляються кожний спільний захід та зобов'язання щодо його здійснення. |
Додаток 3
до типової угоди
ФІНАНСУВАННЯ СПІЛЬНИХ ЗАХОДІВ (за пріоритетними напрямами, обсягом, строками та джерелами) |
Пріоритетний напрям _________________________________________ (найменування) |
----------------------------------------------------------------------- |Зміст |Крите- |Відпо- |Орієн-| У тому числі за роками | |заходу| рії |відаль-|товний|---------------------------------------| | |(показ-|ні за | обсяг| 200_ | ... | | | ники) |вико- |фінан-|-------------------+-------------------| | |досяг- |нання |суван-| з | з | з | з | з | з | | | нення | | ня, |дер- |місце-|інших |дер- |місце-|інших | | |резуль-| | тис. |жав- | вих |джерел|жав- | вих |джерел| | | татів | |гриве-|ного |бюдже-| |ного |бюдже-| | | | | | нь | бю- | тів | | бю- | тів | | | | | | |джету| | |джету| | | |------+-------+-------+------+-----+------+------+-----+------+------| | | | | | | | | | | | ----------------------------------------------------------------------- |
Спільний захід ___________________________________________________ 1. 2. _______________ Разом Спільний захід ___________________________________________________ 1. 2. _______________ Разом Усього |
Додаток 4
до типової угоди
ФІНАНСУВАННЯ СПІЛЬНИХ ЗАХОДІВ (за джерелами та головними розпорядниками коштів) |
------------------------------------------------------------------ | Джерела фінансування | Орієнтовний | У тому числі за роками | | спільних заходів | обсяг |------------------------| | |фінансування,| 200_ | ... | | | тис. гривень| | | ------------------------------------------------------------------ Державний бюджет - разом |
у тому числі за головними розпорядниками коштів: _________________________ _________________________ Місцеві бюджети - разом у тому числі за головними розпорядниками коштів: _________________________ _________________________ Інші джерела - разом у тому числі за головними розпорядниками коштів: _________________________ _________________________ Усього _________________________ |
Додаток 5
до типової угоди
КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ стану виконання угоди |
I. Моніторинг стану фінансування спільних заходів Пріоритетний напрям _________________________________________ (найменування) |
-------------------------------------------------------------------------------------------- | Зміст| Орієнтовний обсяг | Фактичний обсяг | Стан виконання | |заходу| фінансування, | фінансування, | відсотків | | | тис. гривень | тис. гривень | | |------+---------------------------+---------------------------+---------------------------| | |усьо-| з | з | з |усьо-| з | з | з |усьо-| з | з | з | | | го |держав-|місце-|інших | го |держав-|місце-|інших | го |держав-|місце-|інших | | | | ного | вих |джерел| | ного | вих |джерел| | ного | вих |джерел| | | |бюджету| бюд-| | |бюджету| бюд-| | |бюджету| бюд-| | | | | | жетів| | | | жетів| | | | жетів| | -------------------------------------------------------------------------------------------- Спільний захід ___________________________________________________ 1. 2. _______________ Разом Спільний захід ___________________________________________________ 1. 2. _______________ Разом Усього II. Моніторинг стану виконання спільних заходів Пріоритетний напрям _________________________________________ (найменування) |
------------------------------------------------------------------ | Зміст| Критерії (показники) досягнення | Причина | |заходу| результатів | невиконання | | |----------------------------------------| | | |очікувані|фактичні|відхилення, відсотків| | ------------------------------------------------------------------ Спільний захід ___________________________________________________ 1. 2. Спільний захід ___________________________________________________ 1. 2. ____________________________ __________ ______________________ (посада уповноваженої особи) (підпис) (ініціали та прізвище) ____ ___________ 200_ р. |