Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 3 серпня 1998 р. N 1210
Київ
Про Порядок здійснення контролю
за визначенням вартості будівництва об'єктів,
що споруджуються із залученням коштів державного та
місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств,
установ та організацій
( Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з
Постановою КМ
N 663 від 25.07.2012 )
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 1231 від 07.08.2000
N 663 від 25.07.2012 )
З метою ефективного використання інвестицій та забезпечення контролю за визначенням вартості будівництва на об'єктах, що споруджуються із залученням коштів державного та місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій, Кабінет Міністрів України постановляє: ( Вступна частина із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 663 від 25.07.2012 )
1. Затвердити Порядок здійснення контролю за визначенням вартості будівництва об'єктів, що споруджуються із залученням коштів державного та місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій (додається). ( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 663 від 25.07.2012 )
2.( Абзац перший пункту 2 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 1231 від 07.08.2000 )
Міністерству фінансів передбачити у проектах Державного бюджету України на 1999 та наступні роки необхідні асигнування для утримання зазначеної інспекції.
3. Державному комітетові будівництва, архітектури та житлової політики у тримісячний термін розробити і затвердити Інструкцію про проведення перевірок визначення вартості будівництва об'єктів, що споруджуються із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 серпня 1998 р. N 1210
Порядок
здійснення контролю за визначенням вартості будівництва
об'єктів, що споруджуються із залученням коштів державного
та місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств,
установ та організацій
( Назва Порядку із змінами, внесеними згідно з
Постановою КМ N 663 від 25.07.2012 )
( У тексті Порядку слова "Держбуд", "Держцінбудінспекція" в
усіх відмінках замінено словом "Мінрегіон" у відповідному
відмінку згідно з Постановою КМ N 663 від 25.07.2012 )
1. Контроль за визначенням вартості будівництва об'єктів, що споруджуються із залученням коштів державного та місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій, здійснює Мінрегіон. ( Пункт 1 в редакції Постанови КМ N 663 від 25.07.2012 )
2. Контролю підлягають усі учасники інвестиційного процесу незалежно від форм власності, а саме - проектно-вишукувальні, підрядні організації, постачальники, підприємства, установи, організації та інші суб'єкти підприємницької діяльності, що надають відповідні послуги (далі - підприємства), а також замовники. Цей контроль здійснюється за окремими планами на об'єктах нового будівництва, реконструкції, технічного переоснащення, реставрації, ремонту, створення інженерної і транспортної інфраструктури та комплексного благоустрою територій. ( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 663 від 25.07.2012 )
3. Здійснюючи контроль, Мінрегіон виконує такі основні функції:
формує плани перевірок;
готує пропозиції щодо складу спеціальних комісій для проведення перевірок визначення вартості будівництва конкретних об'єктів (далі - комісії);
організує роботу комісій і здійснює методичне керівництво та нормативне забезпечення з питань контролю визначення вартості будівництва.
4. Мінрегіон має право:
одержувати від центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування відповідну інформацію щодо переліків об'єктів будівництва, що споруджуються із залученням коштів державного та місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій, обсягів фінансування цих об'єктів, термінів введення в дію, а також найменування і адреси замовників; ( Абзац другий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 663 від 25.07.2012 )
розглядати акти перевірок і направляти замовнику та керівникові підприємства, яке перевірялось, вимоги до усунення виявлених порушень і уточнення взаєморозрахунків з поверненням відповідних сум на розрахунковий рахунок замовника, за формою, яка затверджується Мінрегіоном;
направляти в разі потреби відповідні матеріали до органів державної податкової служби та до слідчих органів.
5. Мінрегіон, виконуючи покладені функції, взаємодіє з відповідними контрольними органами. ( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 663 від 25.07.2012 )
6. До складу комісій, що утворюються наказом Мінрегіону для проведення перевірки на конкретних об'єктах, включаються працівники Мінрегіону, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також фахівці науково-дослідних, проектних та підрядних організацій за згодою їх керівників. Головою комісії призначається працівник Мінрегіону. Для роботи з комісією замовник і підприємство, яке перевіряється, направляють своїх уповноважених представників.
7. Комісія здійснює перевірку правильності визначення:
вартості будівництва на всіх її стадіях формування з використанням затвердженої в установленому порядку проектно-кошторисної документації, облікових, звітних, платіжних та інших документів та проведенням у необхідних випадках обстежень об'єкта і контрольних обмірів виконаних робіт;
обсягу коштів, необхідних для фінансування робіт, що виконуються за рахунок резервного фонду бюджету, у тому числі пов'язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, та готує висновки для Мінекономрозвитку. ( Абзац третій пункту 7 в редакції Постанови КМ N 663 від 25.07.2012 )
8. Комісія має право на:
1) безперешкодний доступ на об'єкт, що перевіряється;
2) одержання від замовника та підприємства, яке перевіряється, нормативної, проектно-кошторисної документації, документів первинного, бухгалтерського обліків тощо, необхідних для виконання покладених на неї функцій;
3) безоплатне одержання від виробників будівельних матеріалів, виробів та конструкцій, продукцію яких придбано підприємством, яке перевіряється, та автотранспортних підприємств, що надавали йому послуги, а також органів державної статистики даних:
про вартість матеріальних ресурсів (послуг) з її обгрунтуванням, калькуляцією тощо;
статистичної звітності з капітального будівництва;
4) одержання від посадових і матеріально відповідальних осіб письмових пояснень з питань, що виникають у ході перевірок.
9. За наслідками перевірки комісія складає акт перевірки за формою, що затверджується Мінрегіоном. У разі виявлення фактів порушень порядку ціноутворення, що діяв на момент розрахунків за виконані на будівництві роботи, визначається сума завищень як у розрахунках за виконані роботи і послуги, так і у витратах замовника. Акт підписується головою та членами комісії, а також уповноваженими представниками замовника та підприємства, яке перевірялось. Акт передається до Мінрегіону, а копія - замовнику та підприємству, яке перевірялось.
10. У разі незгоди з фактами, викладеними в акті перевірки, керівники замовника та підприємства, яке перевірялось, зобов'язані підписати акт і в триденний термін подати Мінрегіону письмові пояснення з відповідними документами. У разі незгоди з рішенням Мінрегіону, прийнятим після розгляду пояснень та поданих документів, спірні питання вирішуються у встановленому законодавством порядку. Заперечення та пояснення не дають права на припинення виконання вимог Мінрегіону. ( Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 663 від 25.07.2012 )