Открытое тестирование
ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
(КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
01.08.2012 N 1357
Про затвердження змін та доповнень до Положення
про Головне управління комунального господарства
виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
Відповідно до статті 10-1 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ", статті 54 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", частини 12 статті 37 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", враховуючи погодження постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу, відповідно до вимог рішення Київської міської ради від 14.07.2011 N 383/5770, на виконання рішення Київської міської ради від 15.03.2012 N 198/7535 "Про діяльність виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)" (із змінами згідно рішення Київської міської ради від 12.07.2012 N 652/7989) та підпункту 2.1 пункту 2 розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 29.03.2012 N 500 "Про здійснення організаційно-правових заходів щодо ліквідації, реорганізації та перейменування структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)":
1. Затвердити зміни та доповнення до Положення про Головне управління комунального господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 07.03.2012 N 369 "Про затвердження Положення про Головне управління комунального господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та його структури", виклавши його в редакції, що додається.
2. Зміни до Положення про Головне управління комунального господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), внесені відповідно до пункту 1 цього розпорядження, набирають чинності з моменту державної реєстрації припинення структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), які приєднуються до Головного управління комунального господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відповідно до підпункту 1.6 пункту 1 рішення Київської міської ради від 15.03.2012 N 198/7535 "Про діяльність виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)".
3. Визнати таким, що втратив чинність, підпункт 1.6 пункту 1 розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 12.07.2012 N 1205 "Про затвердження змін та доповнень до Положень про структурні підрозділи виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)".
4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступників голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків.
Голова О.Попов
Затверджено
Розпорядження виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської
державної адміністрації)
07.03.2012 N 369
(в редакції розпорядження
виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської
державної адміністрації)
від 01.08.2012 N 1357)
Положення
про головне управління комунального господарства
виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
1. Головне управління комунального господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), (далі - Головне управління) є структурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підпорядковується голові Київської міської державної адміністрації, підзвітним та підконтрольним Київській міській раді, а з питань виконання функцій державної виконавчої влади Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і Міністерству енергетики та вугільної промисловості України.
2. Головне управління є правонаступником реорганізованих відповідно до рішення Київської міської ради від 15.03.2012 N 198/7535 "Про діяльність виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)" Головного управління житлового господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Головного управління енергетики, енергоефективності та енергозбереження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Управління ритуальних послуг виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
3. Головне управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами відповідних міністерств, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови і виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами, а також цим Положенням.
4. Основними завданнями Головного управління є:
4.1. Забезпечення на території міста реалізації державної політики у сфері житлово-комунального господарства (в частині - житлового господарства, водопровідно-каналізаційного господарства, паливно-енергетичного комплексу, санітарної очистки міста, протизсувних підземних робіт, комплексного розвитку системи комунального сервісу, галузі поховання), організації та здійснення заходів з його реформування, визначення пріоритетних напрямків розвитку.
4.2. Аналіз стану житлово-комунального господарства міста і підготовка пропозицій до проекту бюджету міста Києва щодо фінансування місцевих програм розвитку цієї сфери.
4.3. Забезпечення в межах повноважень дотримання вимог нормативно-правових актів з питань житлово-комунального господарства.
4.4. Організація виконання державних програм, розроблення і реалізація місцевих програм розвитку житлово-комунального господарства, подання пропозицій до проектів місцевих програм соціально-економічного розвитку міста щодо поліпшення комунального обслуговування населення та благоустрою міста, охорони навколишнього природного середовища, енергозбереження, стану безпеки, умов праці та виробничого середовища.
4.5. Виконання функцій управління у сфері житлово-комунального господарства, координація та організаційно-методичне забезпечення діяльності відповідних структурних підрозділів районних в місті Києві державних адміністрацій, а також роботи підприємств, установ та організацій житлово-комунального господарства.
4.6. Підвищення рівня та якості житлово-комунальних послуг, що надаються населенню міста, ритуальних послуг, забезпечення належного утримання та експлуатації житлового фонду і об'єктів житлово-комунального господарства міста.
4.7. Сприяння розвитку централізованого водопостачання і водовідведення, системи протизсувних заходів, комплексного комунального (громадського) сервісу, санітарно-екологічної чистоти та культури поводження з відходами.
4.8. Виконання функцій замовника з капітального будівництва, проектування, реконструкції та капітального ремонту об'єктів житлово-комунального господарства міста і капітального ремонту житлового фонду.
4.9. Регулювання у межах своєї компетенції діяльності суб'єктів природних монополій у сфері житлово-комунального господарства.
4.10. Здійснення державного контролю за додержанням правил комунального обслуговування та благоустрою, у тому числі прибудинкових територій.
4.11. Розроблення та здійснення заходів з підвищення енергоефективності у бюджетній, соціальній сфері та житлово-комунальному господарстві міста; популяризація ефективного і ощадливого споживання паливно-енергетичних ресурсів.
4.12. Сприяння вирішенню в установленому законодавством порядку питання про відведення земельних ділянок для організації місць поховання; забезпечення будівництва, утримання в належному стані та охорони місць поховань і надання пропозицій щодо створення ритуальних служб.
4.13. Вирішення питання про надання за рахунок коштів бюджету міста Києва ритуальних послуг у зв'язку з похованням самотніх громадян, ветеранів війни та праці, а також інших категорій малозабезпечених громадян; про надання допомоги на поховання померлих громадян в інших випадках, передбачених законом.
4.14. Здійснення контролю за дотриманням законодавства стосовно захисту прав споживачів у частині надання суб'єктами господарювання ритуальних послуг та реалізацією ними предметів ритуальної належності.
4.15. Здійснення на кладовищах, у колумбаріях державного контролю за додержанням санітарних правил, архітектурно-будівельних норм, правил і стандартів, а також правил благоустрою.
4.16. Сприяння соціальному захисту працівників підприємств, установ та організацій у сфері житлово-комунального господарства.
4.17. Вирішення інших питань у сфері житлово-комунального господарства відповідно до законодавства.
5. Головне управління відповідно до покладених на нього завдань:
5.1. Бере участь у реалізації державної політики у сфері житлово-комунального господарства, організації та здійснення заходів з його реформування і розвитку, формування та реалізації відповідних державних, загальноміських і галузевих програм.
5.2. Готує пропозиції до проекту бюджету міста Києва щодо фінансування капітального ремонту та реконструкції житлових будинків та інших об'єктів житлово-комунального господарства, міських програм розвитку житлово-комунального господарства та подає їх на розгляд виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації).
5.3. Організовує виконання державних програм та розроблення і реалізацію місцевих програм розвитку житлово-комунального господарства, подає пропозиції до проектів місцевих програм соціально-економічного розвитку міста щодо поліпшення комунального обслуговування населення та благоустрою території міста, охорони навколишнього природного середовища, енергозабезпечення та енергозбереження, стану безпеки, умов праці та виробничого середовища.
5.4. Готує і подає в установленому порядку виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) пропозиції щодо:
5.4.1. Удосконалення структури управління житлово-комунальним господарством міста та його розвитку.
5.4.2. Розвитку підприємництва, конкуренції, демонополізації житлово-комунального господарства та формування ринку послуг у цій сфері.
5.4.3. Розвитку водопровідно-каналізаційного господарства, санітарної очистки, системи комунального (громадського) сервісу та захисту територій міста від зсувів.
5.4.4. Вносить пропозиції щодо порядку функціонування та охорони кладовищ, крематорію та колумбаріїв та порядку здійснення із цим витрат.
5.4.5. Проведення інвестиційної політики у сфері будівництва, реконструкції і капітального ремонту об'єктів житлово-комунального господарства та інженерного захисту території міста.
5.4.6. Відведення земельних ділянок для організації місць поховання.
5.4.7. Створення ритуальних служб та спеціалізованих комунальних підприємств для організації, будівництва, утримання в належному стані та охорони місць поховання.
5.4.8. Відселення громадян із житлових будинків, що перебувають в аварійному стані чи на зсувних ділянках і підлягають зносу у зв'язку з відводом земельних ділянок для суспільних потреб.
5.4.9. Удосконалення системи соціального захисту населення (споживачів житлово-комунальних послуг) та встановлення соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування.
5.4.10. Зміни статусу гуртожитків, житлових будинків, жилих приміщень і квартир.
5.5. Забезпечує здійснення заходів з реформування житлово-комунального господарства відповідно до державної і місцевої програм на засадах прозорості та гласності.
5.6. Розглядає інвестиційні програми та бізнес-плани розвитку підвідомчих підприємств, готує висновки з цих питань для Київської міської ради та виконавчого органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації).
5.7. Проводить моніторинг стану виконання державних, галузевих та науково-технічних програм, дебіторсько-кредиторської заборгованості підприємств, що належать до сфери його управління.
5.8. Вживає заходів до прискорення прийняття у комунальну власність об'єктів відомчого житлового фонду та інших об'єктів житлово-комунального господарства.
5.9. Організовує контроль за здійсненням заходів, спрямованих на забезпечення сталої роботи житлово-комунального господарства міста в осінньо-зимовий період, а також об'єктів галузі в умовах виникнення стихійного лиха, аварій, катастроф і ліквідації їх наслідків, проводить моніторинг підготовки житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період.
5.10. Забезпечує:
5.10.1. Контроль за виконанням рішень центральних і місцевих органів виконавчої влади з питань, що стосуються житлово-комунального господарства.
5.10.2. Координацію діяльності та контроль за виконанням довгострокових проектів з енергоефективності та енергозбереження.
5.10.3. Організацію робіт з проведення енергетичних обстежень, розроблення проектів з енергоефективності та енергозбереження, здійснення енергоефективних і енергозберігаючих заходів з метою зменшення енергоспоживання бюджетними установами, організаціями та підприємствами житлово-комунальної сфери, а також для ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів міста.
5.10.4. Роботу комісій з питань, що віднесені до повноважень Головного управління.
5.11. Координує вирішення питання про надання за рахунок коштів бюджету міста Києва ритуальних послуг у зв'язку з похованням самотніх громадян, ветеранів війни та праці, а також інших категорій малозабезпечених громадян; про надання допомоги на поховання померлих громадян в інших випадках, передбачених законодавством.
5.12. Сприяє проведенню науково-технічних досліджень з метою підвищення якості надання житлово-комунальних послуг, зниження їх ресурсо- та енергоємності, забезпечення екологічної безпеки, пропагує досягнення передового досвіду, сприяє використанню на підприємствах сучасних інформаційних технологій.
5.13. Вживає заходів до поліпшення роботи підприємств, установ з енергозбереження та оснащення об'єктів житлово-комунального господарства і наявного житлового фонду засобами обліку та регулювання споживання води і теплової енергії відповідно до завдань державних та регіональних програм.
5.14. На підставі аналізу стану і тенденцій економічного та енергетичного розвитку міста бере участь у визначенні його пріоритетів, проведенні структурних змін суспільного виробництва і готує відповідні пропозиції щодо підвищення ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, залучення місцевих енергоресурсів до енергетичного балансу міста.
5.15. Забезпечує відповідно до законодавства України організацію робіт з нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах міста, проводить аналіз використання паливно-енергетичних ресурсів на виробництво продукції.
5.16. Здійснює:
5.16.1. Контроль за додержанням вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунального господарства та станом експлуатації і утримання житлового фонду, об'єктів комунального господарства.
5.16.2. Контроль за додержанням житлово-комунальними підприємствами міста вимог законодавства в частині надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг.
5.16.3. Контроль за якістю надання послуг з вивозу відходів та вчасним проведенням розрахунків за надані послуги; проводить облік та аналіз кількості відходів, що утворюються, утилізуються та захоронюються з метою запобігання порушенням встановленого в місті порядку поводження з відходами.
5.16.4. Моніторинг стану розрахунків за спожиті енергоносії, природний газ, воду і водовідведення у місті.
5.16.5. Моніторинг та аналіз цін і тарифів на ритуальні послуги та предмети ритуальної належності відповідно до законодавства.
5.16.6. Організаційно-технічне забезпечення роботи ліцензійних комісій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з питань ліцензування господарської діяльності із централізованого водопостачання та водовідведення та з питань провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії (крім певних видів господарської діяльності у сфері теплопостачання, якщо теплова енергія виробляється на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлювальних джерел енергії), транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами, постачання теплової енергії.
5.17. Бере участь:
5.17.1. У реалізації державної політики з питань ціноутворення у сфері житлово-комунального господарства, погоджує в установленому порядку розрахунки щодо оптимізації цін і тарифів на продукцію, роботи і послуги в житлово-комунальному господарстві.
5.17.2. У реалізації державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів, екологічної безпеки, забезпечення санітарного стану міста, якості питної води, поліпшення технічного стану внутрішньобудинкових та централізованих систем тепло-, водопостачання та водовідведення, запобігання підтопленню об'єктів міста та ліквідації його наслідків.
5.17.3. В обстеженні житлових приміщень з метою визначення відповідності їх технічним і санітарним нормам, веде облік аварійного житлового фонду, будинків, що підлягають знесенню, а також облік громадян, що проживають у цих будинках.
5.17.4. У розробленні та здійсненні заходів щодо ефективного використання природного газу і додержання дисципліни газоспоживання; розробляє заходи щодо економії паливно-енергетичних ресурсів, впровадження нетрадиційних і відновлювальних джерел енергії, раціонального використання вторинних ресурсів і відходів виробництва.
5.18. Проводить інвестиційну політику у сфері будівництва, реконструкції і капітального ремонту об'єктів житлово-комунального господарства та інженерного захисту території міста у разі покладення на нього функцій замовника.
5.19. Організовує і контролює роботу з обстеження територій міста, де спостерігаються небезпечні природні та техногенні процеси, підготовки схем їх інженерного захисту, проводить моніторинг надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у житлово-комунальній сфері і оцінку їх соціально-економічних наслідків.
5.20. Проводить організаційну і методичну роботу, спрямовану на реалізацію державної політики у сфері охорони праці та соціального захисту працівників житлово-комунального господарства.
5.21. Здійснює заходи з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників у сфері житлово-комунального господарства міста, проведення тематичних семінарів з питань ціноутворення, бухгалтерського обліку та звітності, ресурсо- та енергозбереження тощо.
5.22. Спрямовує і контролює роботу підрозділів житлово-комунального господарства районних в місті Києві державних адміністрацій, погоджує в установленому порядку призначення на посаду і звільнення з посади їх керівників, здійснює методичне забезпечення їх діяльності.
5.23. Здійснює координацію діяльності підприємств, установ та організацій у сфері житлово-комунального господарства, що перебувають у сфері управління, незалежно від форм власності.
5.24. Готує пропозиції щодо визначення умов укладення (розірвання) контрактів з керівниками житлово-комунальних підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а також погоджує призначення на посаду і звільнення з посади керівників цих підприємств.
5.25. Виконує функції замовника з капітального будівництва, реконструкції і капітального ремонту об'єктів житлово-комунального господарства, проводить закупівлю товарів, робіт і послуг, необхідних для виконання своїх завдань; здійснює забезпечення виконання робіт з облаштування та утримання окремих територій міста Києва.
5.26. Вносить в установленому порядку пропозиції щодо вдосконалення системи обліку, звітності та державної статистики у житлово-комунальній сфері.
5.27. Надає організаційно-методичну допомогу будинковим, квартальним і вуличним комітетам, об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків, асоціаціям власників житлових будинків, громадським організаціям з питань утримання і збереження житлового фонду, реалізації заходів щодо поліпшення санітарного стану та благоустрою житлових будинків і прибудинкових територій.
5.28. Готує проекти рішень Київської міської ради, розпоряджень Київського міського голови та розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з питань, що належать до його компетенції.
5.29. Розглядає у межах своєї компетенції звернення громадян, підприємств, установ і організацій, здійснює прийом громадян та вживає відповідних заходів для вирішення порушених ними питань.
5.30. Інформує населення через засоби масової інформації про програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста, організовує їх громадське обговорення.
5.31. Надає в установленому порядку пропозиції з відзначення працівників підприємств, установ та організацій житлово-комунального господарства державними нагородами та відзнаками.
5.32. Здійснює координацію заходів щодо будівництва, утримання в належному стані та охорону місць поховань.
5.33. Вживає заходи щодо забезпечення контролю за дотриманням законодавства стосовно захисту прав споживачів у частині надання суб'єктами господарювання ритуальних послуг та реалізацією ними предметів ритуальної належності.
5.34. Бере участь в межах компетенції у контролі за виконанням волевиявлення громадян.
5.35. Координує роботу щодо встановлення тарифів на оплату ритуальних послуг та предметів ритуальної належності в межах, визначених законодавством.
5.36. Координує роботу щодо перепоховання останків померлих.
5.37. Вживає заходи щодо забезпечення контролю за дотриманням умов праці протягом усього терміну ведення робіт під час перепоховання останків.
5.38. Вносить пропозиції із забезпечення планування та впорядкування території кладовищ, крематорію та колумбаріїв згідно з генеральними планами забудови та іншої містобудівної документації з дотриманням обов'язкових містобудівних, екологічних та санітарно-гігієнічних вимог.
5.39. Координує відведення у місцях поховання секторів для почесних поховань, поховання померлих (загиблих) військовослужбовців (сектори військових поховань), а також секторів для поховання померлих за національною чи релігійною ознакою.
5.40. Сприяє у проведенні почесних поховань.
5.41. Вносить пропозиції щодо відведення земельних ділянок поза територією місць поховання для почесних поховань, на яких створювати меморіальні бульвари, сквери, парки і кургани Слави.
5.42. Вносить пропозиції щодо розвитку та поліпшення стану благоустрою кладовищ, крематорію та колумбаріїв на відповідній території.
5.43. Сприяє виявленню місць невідомих поховань.
5.44. Бере участь в обстеженні, вивченні та обліку місць невідомих поховань та їх охороні.
5.45. Вносить пропозиції щодо надання місцям невідомих поховань статусу кладовища з подальшим упорядкуванням його території згідно із законом.
5.46. Організовує у разі відсутності спеціалізованого комунального підприємства реєстрацію встановлених намогильних споруд, склепів у книзі обліку намогильних споруд.
5.47. Організовує у разі відсутності спеціалізованого комунального підприємства реєстрацію кожного поховання та перепоховання померлих у книзі реєстрації поховань.
5.48. Координує питання передачі на зберігання до архіву кладовища книги реєстрації поховань померлих у разі ліквідації кладовища, колумбарію.
5.49. Координує роботу із утримання кладовищ, військових кладовищ, військових ділянок на кладовищах, військових братських та одиночних могил, земельних ділянок для почесних поховань, братських могил, а також могил померлих одиноких громадян, померлих осіб без певного місця проживання, померлих, від поховання яких відмовилися рідні, місць поховань знайдених невпізнаних трупів.
5.50. Здійснює моніторинг та проводить аналіз функціонування та охорони кладовищ, крематорію та колумбаріїв, а також здійснення пов'язаних з цим витрат.
5.51. Здійснює координацію роботи ритуальних служб.
5.52. Вносить пропозиції щодо встановлення зручного для населення режиму роботи ритуальних служб.
5.53. Готує матеріали та пропозиції Київській міській раді та виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) з інших питань у галузі поховання.
5.54. Узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до компетенції управління, розробляє і подає на розгляд голові Київської міської державної адміністрації пропозиції щодо вдосконалення законодавства.
5.55. Виконує інші функції, передбачені законодавством.
6. Головне управління має право:
6.1. Здійснювати контроль за додержанням підприємствами, установами та організаціями, а також громадянами вимог законодавства та нормативних актів з житлово-комунальних питань.
6.2. Вносити виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) пропозиції про припинення будівництва і реконструкції об'єктів виробничого та іншого призначення у разі порушення вимог законодавства та правил житлово-комунального обслуговування населення.
6.3. Скликати наради, проводити семінари з питань, що належать до його компетенції.
6.4. Залучати спеціалістів інших структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підприємств, установ та організацій, об'єднань громадян (за погодженням з їх керівниками) до розгляду питань, що належать до його компетенції.
6.5. Одержувати в установленому порядку від інших структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підприємств, установ та організацій інформацію, документи, інші матеріали, а від місцевих органів державної статистики безоплатно статистичні дані, необхідні для виконання покладених на нього завдань.
6.6. Виступати замовником реконструкції і капітального ремонту об'єктів житлового фонду, житлово-комунального господарства та науково-дослідницьких робіт у сфері житлово-комунального господарства.
6.7. За дорученням представляти інтереси Київської міської ради та виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в судових органах.
6.8. Здійснювати координацію діяльності підпорядкованих Головному управлінню комунальних підприємств.
6.9. Уповноважені працівники Головного управління мають право:
6.9.1. Контролювати стан утримання житлових будинків, прибудинкових територій, а також правил благоустрою на території кладовищ.
6.9.2. Вносити приписи з вимогою усунення порушень Закону України "Про благоустрій населених пунктів" і Правил благоустрою міста Києва та складати протоколи про адміністративні правопорушення за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення та за порушення порядку проведення санітарної очистки міста, в тому числі за відсутність затверджених відповідно до установленого порядку схем санітарної очистки і прибирання території міста.
7. Головне управління у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє з іншими структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, об'єднаннями громадян та громадянами.
8. Головне управління очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади головою Київської міської державної адміністрації за поданням заступника голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків та погодженням з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і Міністерством енергетики та вугільної промисловості України.
Кваліфікаційні вимоги до начальника Головного управління: вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра або спеціаліста; стаж роботи за фахом у державній службі (органах місцевого самоврядування) на керівних посадах не менше 3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах економіки не менше 5 років.
Начальник Головного управління може мати першого заступника та заступників, які призначаються на посаду і звільняються з посади головою Київської міської державної адміністрації за поданням начальника Головного управління, погодженим з заступником голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (для заступника начальника з питань енергоефективності - погодження з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України).
Кваліфікаційні вимоги до першого заступника та заступників начальника Головного управління: вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра або спеціаліста, стаж роботи за фахом у державній службі (органах місцевого самоврядування) на керівних посадах не менше 3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах економіки не менше 4 років.
9. Начальник Головного управління:
9.1. Здійснює керівництво діяльністю Головного управління; представляє Головне управління у відносинах з державними органами, установами і організаціями незалежно від форм власності, а також у відносинах з вітчизняними і закордонними юридичними та фізичними особами; несе персональну відповідальність перед головою Київської міської державної адміністрації за виконання покладених на Головне управління завдань.
9.2. Затверджує положення про підрозділи Головного управління, розподіляє обов'язки між заступниками начальника Головного управління, керівниками підрозділів і визначає ступінь їх відповідальності; затверджує посадові інструкції працівників Головного управління.
9.3. Подає на затвердження в установленому порядку штатний розпис працівників Головного управління в межах граничної чисельності і фонду оплати праці його працівників.
9.4. Розпоряджається коштами в межах затвердженого в установленому порядку кошторису Головного управління, несе персональну відповідальність за їх цільове використання.
9.5. Видає у межах своєї компетенції накази та укладає договори, організує і контролює їх виконання.
Накази начальника Головного управління, які зачіпають права, свободи та законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації у Головному управлінні юстиції у м. Києві в установленому порядку.
9.6. Призначає на посади і звільняє з посад працівників Головного управління в установленому законодавством порядку.
9.7. Вносить на розгляд виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) проекти розпоряджень з питань, що належать до компетенції Головного управління.
9.8. Скасовує накази начальників управлінь (відділів) житлово-комунального господарства районних в місті Києві державних адміністрацій, що суперечать законодавству та нормативно-правовим актам.
9.9. Забезпечує комплексне вирішення питань роботи з керівниками комунальних підприємств, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва та підпорядкованих Головному управлінню, вносить пропозиції щодо призначення та звільнення їх керівників. Відповідає за підготовку, своєчасне погодження та укладення контрактів з директорами підпорядкованих підприємств. Здійснює аналіз виконання умов та показників укладених контрактів з керівниками цих підприємств, забезпечення своєчасного продовження та розірвання контрактів.
9.10. Погоджує призначення на посаду та звільнення з посади керівників комунальних підприємств, діяльність яких належить до компетенції Головного управління та які передані до сфери управління районних в місті Києві державних адміністрацій.
9.11. Погоджує призначення на посаду та звільнення з посади начальників управлінь (відділів) житлово-комунального господарства, з питань енергетики, енергозбереження районних в місті Києві державних адміністрацій та координує їх діяльність.
9.12. Забезпечує дотримання працівниками Головного управління трудової дисципліни, охорони державної і комунальної власності та збереження державної таємниці.
9.13. Вживає заходів щодо заохочення працівників Головного управління, накладає на них дисциплінарні стягнення; надає в установленому порядку пропозиції щодо відзначення працівників підприємств, установ та організацій житлово-комунального господарства відомчими відзнаками та державними нагородами.
9.14. Здійснює прийом громадян з питань, що належать до компетенції Головного управління, розглядає їхні звернення і вживає необхідних заходів.
10. У Головному управлінні для погодженого вирішення питань, що належать до його компетенції, може утворюватися колегія у складі начальника Головного управління (голова колегії), заступників начальника Головного управління (за посадою), інших відповідальних працівників Головного управління.
До складу колегії можуть входити депутати Київської міської ради, керівники інших структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), інших установ та громадських організацій.
Склад колегії затверджується розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за поданням начальника Головного управління. Рішення колегії провадяться в життя наказами начальника Головного управління.
11. Для розгляду науково-технічних та економічних рекомендацій і пропозицій щодо поліпшення функціонування житлово-комунального господарства міста і вирішення інших питань у Головному управлінні можуть утворюватися науково-технічні та економічні ради і комісії.
Склад цих рад і комісій та положення про них затверджує начальник Головного управління.
12. Головне управління утримується за рахунок коштів бюджету міста Києва.
Гранична чисельність працівників Головного управління затверджується розпорядженням Київського міського голови.
Кошторис і штатний розпис Головного управління затверджується Київським міським головою після попередньої їх експертизи у Головному фінансовому управлінні (Департаменті фінансів) виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Структура Головного управління затверджується розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
13. Майно Головного управління є комунальною власністю територіальної громади міста і закріплене за ним на праві оперативного управління.
14. Головне управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.
Місцезнаходження Головного управління: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 15-а.
15. Припинення Головного управління здійснюється за рішенням Київської міської ради в порядку, визначеному законодавством України.
Заступник голови - керівник апарату О.Пузанов