Открытое тестирование
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
N 81 від 28.02.2002
м.Київ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
19 березня 2002 р. за N 272/6560
Про окремі питання регулювання діяльності банків
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного
банку
N 561 від 17.12.2003
N 346 від 17.08.2012 )
Відповідно до статті 73 та розділу VII Закону України "Про банки і банківську діяльність" ( 2121-14 ) та з метою регулювання діяльності банків Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. З часу введення в дію Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 28.08.2001 N 368 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26.09.2001 за N 841/6032, не застосовувати до банків заходів впливу за порушення нормативів кредитного ризику, інвестування і нормативу ризику відкритої (довгої/короткої) валютної позиції, що виникли за угодами, укладеними до 01.01.2002, за умови прийняття комісіями при територіальних управліннях Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків (Комісією Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків - щодо банків, кореспондентський рахунок яких відкрито в Операційному управлінні Національного банку України) відповідних рішень на підставі обґрунтованих клопотань банків.
2. Банкам протягом п'яти робочих днів з дня набрання чинності цією постановою подати територіальним управлінням Національного банку України або Департаменту інспектування та моніторингу банків (щодо банків, кореспондентський рахунок яких відкрито в Операційному управлінні Національного банку України) клопотання та відповідні документи (копії угод) з обґрунтуванням причин порушень вищезазначених нормативів, а також графіки щодо приведення у відповідність значень економічних нормативів до вимог нормативно-правових актів Національного банку України за угодами, що були укладені до 01.01.2002, у такі терміни:
не пізніше ніж 31.12.2002 - за нормативами максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7), великих кредитних ризиків (Н8), максимального розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих одному інсайдеру (Н9), максимального сукупного розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих інсайдерам (Н10), а також за нормативами інвестування (Н11, Н12);
не пізніше ніж 01.07.2002 - за нормативом ризику загальної відкритої (довгої/короткої) валютної позиції банку (Н13).
3. Підрозділам банківського нагляду територіальних управлінь Національного банку України і Департаменту інспектування та моніторингу банків (щодо банків, кореспондентський рахунок яких відкрито в Операційному управлінні Національного банку України) протягом 10 робочих днів після отримання відповідних документів подати до комісій при територіальних управліннях Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків (Комісії Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків - щодо банків, кореспондентський рахунок яких відкрито в Операційному управлінні Національного банку України) обґрунтований висновок разом із відповідними документами, а також пропозиціями про незастосування до банків заходів впливу і встановлення строків щодо приведення у відповідність значень економічних нормативів до нормативно-правових актів Національного банку України.
4. Комісіям при територіальних управліннях Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків (Комісії Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків - щодо банків, кореспондентський рахунок яких відкрито в Операційному управлінні Національного банку України) розглянути клопотання банків з обґрунтуванням причин порушень економічних нормативів і незастосування заходів впливу та прийняти відповідні рішення з цих питань.
5. Територіальним управлінням Національного банку України і Департаменту інспектування та моніторингу банків (щодо банків, кореспондентський рахунок яких відкрито в Операційному управлінні Національного банку України) забезпечити контроль за виконанням банками економічних нормативів у строки згідно з вимогами пункту 2 цієї постанови.
( Пункт 6 втратив чинність на підставі Постанови Національного банку N 346 від 17.08.2012 )
( Пункт 7 втратив чинність на підставі Постанови Національного банку N 561 від 17.12.2003 )
8. Унести до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 28.08.2001 N 368, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 26.09.2001 за N 841/6032, такі зміни:
8.1. Абзац перший пункту 4.4 глави 4 розділу III викласти в такій редакції:
"У разі невідповідності умов угоди вимогам, що визначені в пунктах 1.3-1.5, 3.1-3.9 розділу III цієї Інструкції, та в разі прийняття рішення Комісією Національного банку щодо дострокового погашення субординованого боргу (з одночасним скасуванням Дозволу), кошти, залучені на умовах субординованого боргу, не враховуються до розрахунку капіталу банку з дати прийняття відповідного рішення та обліковуються".
8.2. Абзац третій пункту 2.3 глави 2 розділу VII викласти в такій редакції: "вкладення в асоційовані та дочірні установи".
9. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Правління Національного банку України від 08.08.2001 N 335 "Про накладання штрафів на банки", зареєстровану в Міністерстві юстиції України 04.09.2001 за N 779/5970.
10. Генеральному департаменту банківського нагляду (О.I.Кірєєв) довести зміст цієї постанови після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України до відома самостійних структурних підрозділів Національного банку України, територіальних управлінь Національного банку України, а також банків для керівництва та використання в роботі.
11. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
12. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови В.Л.Кротюка.
Голова В.С.Стельмах