Открытое тестирование
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Затверджено
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
30.07.2012 N 577
Акт
огляду медико-соціальною
експертною комісією
З Формою № 157/о можна ознайомитись: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".
Директор Департаменту реформ та
розвитку медичної допомоги М.К. Хобзей
Затверджено
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
30.07.2012 N 577
Зареєстровано
у Міністерстві юстиції України
5 вересня 2012 р. за N 1508/21820
Інструкція
щодо заповнення форми первинної
облікової документації N 157/о "Акт N ___ огляду
медико-соціальною експертною комісією"
1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми первинної облікової документації "Акт N__ огляду медико-соціальною експертною комісією" (далі - форма N 157/о).
2. Форма N 157/о призначена для запису основних медичних даних і соціальних факторів, необхідних для винесення експертного рішення та його обґрунтування. У формі N 157/о вказуються умови і характер праці, які рекомендуються інвалідам, та інші заходи, які сприятимуть відновленню їх працездатності.
3. Форма N 157/о заповнюється у Кримській республіканській, обласних, центральних міських у містах Києві та Севастополі, міських, міжрайонних та районних медико-соціальних експертних комісіях (далі - МСЕК).
4. Форма N 157/о заповнюється на кожного хворого, який оглядається у МСЕК.
5. Обов'язково проставляються номер акта (проставляється арабськими цифрами і відповідає реєстраційному номеру в журналі протоколів засідань МСЕК за поточний рік) та дата огляду (число, місяць, рік).
6. Усі пункти заповнюються розбірливо.
7. У пункті 1 зазначається місцезнаходження МСЕК.
8. У пункті 2 зазначається профіль МСЕК.
9. У пункті 3 зазначається дата надходження документів на МСЕК від закладу охорони здоров'я згідно з формою N 088/о "Направлення на медико-соціальну експертну комісію (МСЕК)", затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року N 110, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за N 661/20974 (далі - форма N 088/о).
10. У пункті 4 зазначається дата початку експертизи у МСЕК (відповідає реєстраційному номеру в журналі протоколів засідань МСЕК за поточний рік).
11. У пункті 5 зазначається дата огляду хворого МСЕК.
12. У пункті 6 зазначається дата прийняття рішення МСЕК.
13. У пункті 7 зазначається дата закінчення експертизи.
14. У пункті 8 зазначаються особисті дані хворого: прізвище, ім'я, по батькові.
15. У пункті 9 зазначається дата народження хворого.
16. У пункті 10 зазначається стать хворого.
17. У пункті 11 зазначається місце проживання хворого.
18. У пунктах 12 та 13 зазначаються відповідно житлово-побутові умови хворого (наявність окремої квартири, відповідність її площі складу сім'ї тощо) та склад його сім'ї.
19. У пункті 14 зазначається огляд - первинний або повторний.
20. У пункті 15 зазначається мета огляду: встановлення групи інвалідності, відсотків втрати професійної працездатності, зміна причини інвалідності тощо.
21. У пунктах 16-18 відповідно зазначаються відомості про соціальний стан хворого (службовець, робітник, працівник сільського господарства, фізична особа - підприємець, не працюючий, пенсіонер тощо), його освіта (початкова загальна, базова загальна середня, повна загальна середня, професійно-технічна, базова вища, повна вища), основна професія.
22. У пункті 19 зазначається, ким працює на дату огляду МСЕК.
23. У пунктах 20 та 21 зазначаються відповідно середньомісячна зарплата та розмір пенсії.
24. У пунктах 22 та 23 зазначаються місце роботи, підприємство, установа, організація.
25. У пункті 24 зазначаються вид, час та характер пересування хворого від дому до місця роботи (пішки, громадський або власний транспорт).
26. У пункті 25 зазначаються найбільш переважаючі виробничі фактори, ступінь вираженості фізичної або нервово-психологічної напруги, робоча поза, темп роботи, контакти з токсичними речовинами, температура, вологість, перебування в гучному, запиленому, жаркому приміщенні, нічні зміни, відрядження тощо.
27. У пунктах 26 та 27 зі слів хворого зазначаються його спроможність щодо виконання ним основної роботи та трудова спрямованість.
28. У підпунктах 28.1 - 28.5 пункту 28 наводяться результати експертного огляду хворого у МСЕК. Детально описуються скарги хворого, медико-соціальний анамнез, тривалість тимчасової непрацездатності (якщо хворий працює), оцінка працевлаштування, виконання рекомендацій щодо відновлення здоров'я і працездатності.
29. У підпунктах 28.6.1-28.6.6 пункту 28 зазначаються дані об'єктивного обстеження хворого у МСЕК, у тому числі зріст, вага, стан шкіри та внутрішніх органів, артеріальний тиск, частота серцевих скорочень, частота дихання на дату огляду тощо залежно від патології хворого; вказуються результати огляду хворого профільними лікарями та лікарями інших спеціальностей, а також результати обов'язкових додаткових методів дослідження за даними медичної документації (показники аналізів, флюорографії, електрокардіограми, ехокардіографії, спірографії тощо) залежно від патології хворого.
30. У підпунктах 29.1 та 29.2 пункту 29 зазначаються основний та супутній діагнози хворого згідно з Міжнародною статистичною класифікацією хвороб та споріднених проблем охорони здоров'я Десятого перегляду (МКХ-10).
31. У підпункті 30.1 пункту 30 зазначаються показання та протипоказання до умов праці, а також орієнтовні види праці, робіт чи професії, які доступні інваліду за станом здоров'я.
32. У підпункті 30.2 пункту 30 зазначається потреба інваліда в навчанні, перекваліфікації, перенавчанні, забезпеченні засобами пересування, інших видах, спрямованих на відновлення працездатності інваліда.
33. У підпункті 30.3 пункту 30 зазначається потреба інваліда в направленні на відновне санаторно-курортне лікування тощо. Ці заходи повинні бути занесені у повідомлення закладу охорони здоров'я про рішення МСЕК форми N 088/о.
34. У підпункті 30.4 пункту 30 словами зазначається, яка група інвалідності встановлена, а для осіб, не визнаних інвалідами, ставиться запис “не встановлена”.
35. У підпункті 30.5 пункту 30 зазначається причина інвалідності (у деяких випадках може вказуватися дві причини, наприклад інвалідність з дитинства, пов'язана з впливом наслідків аварії на ЧАЕС, тощо).
Якщо хворого визнано інвалідом, то в підпунктах 30.6-30.8 пункту 30 зазначаються: на який термін встановлена інвалідність, дата чергового переогляду та час настання інвалідності.
36. У пункті 31 зазначається ступінь втрати професійної працездатності у відсотках словами.
37. У пункті 32 зазначається потреба інваліда у медичній та соціальній допомозі.
38. У пункті 33 перераховуються всі документи, які були підставою для прийняття рішення МСЕК, вказуються назва установи, яка видала документ, дата і номер кожного документа, коротко викладається зміст тієї частини документа, яка стала основою для прийняття рішення про причину, час настання інвалідності, ступінь втрати працездатності тощо.
39. У пункті 34 зазначається обґрунтування прийнятого рішення про групу, причину, час настання інвалідності, ступінь втрати професійної працездатності, потреба в додаткових видах допомоги в необхідних випадках з посиланням на відповідний пункт нормативно-правового акта.
40. У пункті 35 зазначається, обґрунтовано чи необґрунтовано направлено громадянина на МСЕК.
41. Пункт 36 заповнюється республіканською Автономної Республіки Крим, обласними, центральними міськими МСЕК за результатами перевірок.
42. Форма N 157/о підписується головою, членами МСЕК і засвідчується печаткою МСЕК.
43. Усі виправлення, доповнення, зміни, внесені у форму N 157/о, повинні бути обґрунтовані, підписані головою, членами МСЕК і завірені печаткою МСЕК.
44. Строк зберігання форми N 157/о - 50 років.
Директор Департаменту реформ та
розвитку медичної допомоги М.К. Хобзей