Открытое тестирование
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
НАКАЗ
05.12.2012 N 9гн-1
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Генеральної прокуратури України
N 9гн від 27.12.2014)
Про внесення змін
та доповнень до Інструкції про порядок
розгляду і вирішення звернень та особистого
прийому в органах прокуратури України
У зв'язку з набранням чинності Кримінальним процесуальним кодексом України та змінами у законодавстві з питань діяльності органів прокуратури, з метою вдосконалення роботи з розгляду і вирішення звернень, підвищення її ефективності, керуючись статтею 15 Закону України "Про прокуратуру", НАКАЗУЮ:
1. Внести такі зміни та доповнення до Інструкції про порядок розгляду і вирішення звернень та особистого прийому в органах прокуратури України, затвердженої наказом Генерального прокурора України від 21 червня 2011 року N 9гн "Про організацію роботи з розгляду і вирішення звернень та особистого прийому в органах прокуратури України":
1.1. Пункт 2.2 викласти в такій редакції:
"Заяви і повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення розглядаються відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України, Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, Інструкції про порядок приймання, реєстрації та розгляду в органах прокуратури України заяв, повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення".
1.2. Абзац перший пункту 2.3 після слів "частиною 1 статті 12" доповнити словами "статтею 21", у абзаці другому пункту 2.3 слова "органів дізнання, слідчих і прокурорів, пов'язаних з досудовим слідством у кримінальних справах" замінити словами "органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування".
Абзац третій пункту 2.3 виключити.
1.3. Пункт 2.4 Інструкції викласти в такій редакції:
"Перевірки за заявами та скаргами фізичних і юридичних осіб, зверненнями та запитами депутатів усіх рівнів, крім заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення, проводяться лише у разі їх попереднього розгляду компетентними органами виконавчої влади, державного нагляду (контролю), органами місцевого самоврядування, посадовими чи службовими особами відповідного рівня або неприйняття ними рішень з цих питань у встановлені строки.
Заяви та скарги, звернення і запити депутатів усіх рівнів, які надійшли до органів прокуратури без долучення до них копій відповідей органів державного нагляду (контролю), уповноважених на їх розгляд, надсилаються за належністю підрозділами з розгляду звернень та прийому громадян.
У разі неприйняття органами державного нагляду (контролю) рішень з цих питань у встановлені строки, організація розгляду звернень забезпечується відповідними галузевими підрозділами, міськими, районними, міжрайонними та прирівняними до них прокурорами з обов'язковим наданням оцінки законності діяльності уповноважених органів".
1.4. У абзаці першому пункту 2.5 Інструкції слова "ст. 44 КПК України" виключити.
Абзац другий пункту 2.5 викласти у такій редакції:
"Звернення, що не містять даних про особу (прізвище і його місцезнаходження, адресу), визнаються анонімними й залишаються без розгляду. Анонімні заяви, повідомлення про кримінальні правопорушення у прокуратурах районного рівня передаються на доповідь керівнику, який у формі резолюції визначає порядок їх скерування до правоохоронного органу. У прокуратурах міст з районним поділом, обласного рівня та Генеральній прокуратурі України такі заяви та повідомлення спрямовуються до підрозділу з питань розгляду звернень для їх надсилання до відповідних правоохоронних органів".
1.5. У пункті 3.3 друге речення виключити.
1.6. У пунктах 3.5, 6.6 Інструкції слова "Секретаря Ради національної безпеки та оборони України" замінити словами ""Секретаря Ради національної безпеки і оборони України", слова "Голови Державної податкової адміністрації України" - словами "Голови Державної податкової служби України".
1.7. Абзац другий пункту 3.13 викласти у такій редакції:
"У випадку надходження до органів прокуратури України скарг учасників кримінального процесу, звернень депутатів усіх рівнів, інших осіб, у яких оскаржуються рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, за винятком недотримання розумних строків під час досудового розслідування або скарг слідчого на рішення чи бездіяльність прокурора, заявникам роз'яснюється судовий порядок оскарження".
Абзац третій пункту 3.13 виключити.
1.8. В абзаці першому пункту 4.2 після слова "вивченням" слово "кримінальних" та після слів "прокурорських перевірок" слова "матеріалів про відмову в порушенні кримінальної справи" - виключити.
1.9. Пункт 4.10 Інструкції викласти в такій редакції:
"При вирішенні звернень для перевірки їх доводів можуть бути витребувані необхідні документи, пояснення службових та інших осіб, дії яких оскаржуються тощо. За підсумками складається доповідна записка (довідка). Якщо в результаті проведених дій установлено обставини, які свідчать про вчинення кримінального правопорушення, приймається рішення відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України".
1.10. У пункті 4.11 після слова "вивченням" слово "кримінальних" та після слів "адміністративних справ" слова "відмовних матеріалів" - виключити.
1.11. Пункт 4.12 доповнити абзацом другим такого змісту:
"- якщо порушено строк його подання, встановлений статтею 17 Закону України "Про звернення громадян".
У зв'язку з цим абзаци другий - шостий цього пункту Інструкції вважати абзацами третім - сьомим.
1.12. У пункті 4.15 слова "із закритими провадженням кримінальними справами, матеріалами про відмову в порушенні кримінальної справи, наглядовими провадженнями за скаргами тощо" виключити.
1.13. Пункт 5.2 Інструкції викласти в такій редакції:
"Прокурор розглядає скаргу підозрюваного, обвинуваченого, потерпілого щодо недотримання розумних строків слідчим, прокурором під час досудового розслідування протягом трьох днів після її подання.
Службова особа органу прокуратури вищого рівня протягом трьох днів з моменту надходження скарги слідчого на рішення, дію чи бездіяльність прокурора надсилає своє рішення слідчому та прокурору, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржувалися".
1.14. У пункті 5.4 слова "за винятком випадків, коли вона має характер повідомлення про вчинений злочин або такий, що готується. Такі заяви вирішуються у строки, передбачені ст. 97 КПК України" виключити.
1.15. У першому абзаці пункту 5.7 слова "з дня реєстрації" замінити словами "з дня, наступного за днем його реєстрації".
1.16. У пункті 6.2 слово "протест" замінити словом "подання".
1.17. Пункт 6.3 Інструкції викласти у такій редакції:
"Аргументація на звернення щодо кримінального провадження наводиться у формі та обсязі, що не розкриває таємницю досудового розслідування".
1.18. Пункт 6.10 доповнити абзацом першим такого змісту:
"Усі звернення, що надходять до органів прокуратури, підлягають обов'язковій реєстрації у програмному комплексі "Єдина система статистики та аналізу роботи органів прокуратури України" працівниками прокуратури відповідного рівня в день їх надходження, з подальшим внесенням інформації про заявника, характер та суть звернення, дату його вирішення".
У зв'язку з цим абзаци перший та другий пункту 6.10 вважати абзацами другим та третім.
З наказом ознайомити працівників Генеральної прокуратури України та надіслати прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, Дніпровському екологічному прокурору, прокурорам регіонів з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері, міським, районним, міжрайонним та прирівняним до них прокурорам, ректору Національної академії прокуратури України.
Генеральний прокурор України
державний радник юстиції України В. Пшонка