Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 16 червня 2003 р. N 908
Київ
Про забезпечення виконання
міжнародних зобов'язань України у зв'язку
з приєднанням до Протоколу про охорону
навколишнього середовища до Договору про Антарктику
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 725 від 08.08.2012
N 380 від 29.05.2013 )
З метою забезпечення виконання міжнародних зобов'язань України у зв'язку з приєднанням до Протоколу про охорону навколишнього середовища до Договору про Антарктику Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок надання дозволу на провадження діяльності фізичних та юридичних осіб у районі дії Договору про Антарктику, що додається.
2. Визначити Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації уповноваженим органом з питань виконання вимог Протоколу про охорону навколишнього середовища до Договору про Антарктику. ( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 725 від 08.08.2012 )
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 червня 2003 р. N 908
Порядок
надання дозволу на провадження діяльності
фізичних та юридичних осіб в районі дії
Договору про Антарктику
( У тексті Порядку слово "МОН" замінено
словом "Держінформнауки" згідно з Постановою
КМ N 725 від 08.08.2012 )
1. Цей Порядок розроблено відповідно до Протоколу про охорону навколишнього середовища до Договору про Антарктику (далі - Протокол) з метою визначення механізму розгляду заяв на отримання дозволу на провадження діяльності у районі дії Договору про Антарктику (далі - дозвіл), матеріалів з оцінки впливу запланованої діяльності на навколишнє середовище Антарктики та загальних вимог до порядку видачі, зупинення та анулювання дозволів, контролю за дотриманням умов дозвільної діяльності.
2. Будь-яка діяльність у районі дії Договору про Антарктику, крім забороненої Протоколом та Договором про Антарктику, провадиться на підставі дозволу, що видається Держінформнауки.
Провадження діяльності у районі дії Договору про Антарктику без дозволу забороняється.
3. Для отримання дозволу фізична або юридична особа (далі - заявник), яка має намір провадити діяльність у районі дії Договору про Антарктику, подає Держінформнауки заяву за зразком згідно з додатком 1.
4. До заяви додаються матеріали з оцінки впливу запланованої діяльності на навколишнє середовище Антарктики, підготовлені з метою отримання достовірних даних про очікувані наслідки провадження зазначеної діяльності відповідно до вимог Додатка I до Протоколу.
5. Заява на отримання дозволу реєструється Держінформнауки у спеціальному журналі з присвоєнням номера, який надалі зазначається на всіх документах заявника стосовно його діяльності.
6. Для розгляду заяв Держінформнауки утворюється Комісія як постійний дорадчий орган, до складу якої входять представники міністерств, інших органів виконавчої влади, Національної та галузевих академій наук, Національного антарктичного наукового центру, учені, фахівці-практики з питань вивчення Антарктики. ( Абзац перший пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 725 від 08.08.2012 )
Положення про Комісію та її персональний склад затверджуються Держінформнауки.
7. За результатами розгляду матеріалів оцінки впливу діяльності на навколишнє середовище Антарктики Комісія готує висновок щодо можливості надання дозволу та передає його Держінформнауки.
8. Рішення про видачу дозволу або відмову у його видачі приймається Держінформнауки протягом 30 календарних днів після отримання висновку Комісії.
У разі відмови у видачі дозволу заявникові надсилається відповідь з обґрунтуванням причин відмови.
У разі потреби Держінформнауки має право вимагати від заявника надання додаткових матеріалів та інформації залежно від характеру його діяльності.
Дозвіл видається на безоплатній основі за формою згідно з додатком 2 і не може бути переданий іншим особам.
Бланк дозволу є документом суворої звітності.
9. У разі коли Комісія зробила висновок про значний негативний вплив діяльності заявника на навколишнє середовище Антарктики, Держінформнауки може прийняти рішення про необхідність проведення всебічної (поглибленої) оцінки впливу діяльності на навколишнє середовище Антарктики, про що повідомляє заявника.
На підставі поданих матеріалів і висновку Комісії заявник готує попередні матеріали всебічної (поглибленої) оцінки впливу діяльності на навколишнє середовище Антарктики та надсилає їх Держінформнауки.
Держінформнауки розглядає попередні матеріали всебічної (поглибленої) оцінки впливу діяльності на навколишнє середовище Антарктики і приймає рішення про їх передачу МЗС для подання на обговорення Консультативним Сторонам Договору про Антарктику і Комітету з охорони навколишнього середовища Договору про Антарктику у визначений Протоколом термін.
Заявник з урахуванням результатів обговорення попередніх матеріалів всебічної (поглибленої) оцінки впливу діяльності на навколишнє середовище Антарктики на Консультативній нараді країн - учасниць Договору про Антарктику готує остаточні матеріали, доопрацьовані згідно з висловленими під час обговорення зауваженнями і пропозиціями, та подає їх на розгляд Держінформнауки. Після розгляду цих матеріалів і прийняття рішення щодо видачі дозволу (відмови в його видачі) Держінформнауки передає остаточні матеріали і своє рішення Консультативним Сторонам Договору про Антарктику у визначений Протоколом термін.
10. У дозволі зазначаються умови (обмеження) провадження діяльності, необхідні для мінімізації шкідливого впливу на навколишнє середовище Антарктики.
У дозволі на вилучення з популяції будь-якої живої істоти або інше втручання, що стосується місцевої флори і фауни, відповідно до статті 3 Додатка II до Протоколу зазначаються:
конкретна кількість живих організмів, що можуть бути вилучені з популяції, але не більше ніж це потрібно для наукових цілей;
перелік і опис технологій, застосування яких не викликає летальних випадків у разі вилучення живих організмів;
інші умови стосовно видів, які особливо охороняються, згідно з доповненням А до Додатка II до Протоколу.
У дозволі на ввезення будь-яких тварин або рослин (включаючи віруси, бактерії, дріжджі та гриби) відповідно до статті 4 Додатка II та доповнення Б до Додатка II до Протоколу зазначаються:
види, кількість тварин і рослин (у разі потреби - вік, стать) і заходи для запобігання їх втратам і контактам з місцевою флорою і фауною;
заходи, що мають бути вжиті, зокрема передбачені у доповненні В до Додатка II до Протоколу, для запобігання внесенню мікроорганізмів (вірусів, паразитів, бактерій, дріжджів та грибів), не присутніх у місцевій флорі і фауні;
умови вивезення будь-яких рослин або тварин із зони дії Договору про Антарктику після закінчення антарктичної діяльності або видалення шляхом їх спалювання в низькоемісійному сміттєспалювальнику чи за допомогою інших ефективних засобів для запобігання ризику завдання шкоди місцевій флорі і фауні.
11. Доступ до антарктичного району, що особливо охороняється, здійснюється тільки за дозволом, виданим відповідно до статті 7 Додатка V до Протоколу.
12. У разі коли живі організми, які планується вилучити з природного середовища з метою подальшого транспортування в Україну, належать до зразків видів, що регулюються Конвенцією про міжнародну торгівлю видами дикої флори і фауни, які перебувають під загрозою зникнення (далі - CITES), у дозволі разом з видом та кількістю організмів, які заплановано вилучити, зазначаються номер і дата видачі сертифіката CITES на інтродукцію зразків, визначених у Конвенції. Сертифікат CITES додається до дозволу.
13. Заявник протягом місяця після закінчення терміну дії дозволу подає на розгляд Держінформнауки звіт про результати діяльності, який містить інформацію про її вплив на навколишнє середовище Антарктики. Звіти реєструються та зберігаються Держінформнауки протягом 5 років.
14. Заявник повідомляє Держінформнауки про непередбачений вплив на навколишнє середовище Антарктики і надзвичайні ситуації, що виникли під час провадження діяльності, на яку було видано дозвіл, протягом доби після настання таких подій.
15. У разі виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних з безпекою людського життя або суден, літаків, устаткування, засобів обслуговування, які мають високу цінність, заявник діє за планами, затвердженими Національним антарктичним науковим центром, Держінформнауки і ДСНС. ( Пункт 15 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 725 від 08.08.2012, N 380 від 29.05.2013 )
16. Під час поводження з відходами, що утворюються у результаті провадження запланованої діяльності, заявник зобов'язаний керуватися положеннями Додатка III до Протоколу щодо видалення і управління ліквідацією відходів та Додатка IV - щодо запобігання забрудненню морського середовища.
17. У разі порушення заявником зазначених у дозволі умов (обмежень) провадження діяльності, його дію може бути зупинено до усунення виявлених порушень на термін не більш як 6 місяців. Якщо в установлений термін порушення не будуть усунуті, дозвіл анулюється. Рішення про анулювання дозволу або припинення його дії приймається Держінформнауки.
18. Підставою для зупинення або анулювання дозволу є інформація офіційних спостерігачів за виконанням вимог Протоколу, українських та іноземних антарктичних станцій і експедиційних суден про порушення зазначених у дозволі умов (обмежень) провадження діяльності.
19. У разі втрати дозволу Держінформнауки видає заявнику його дублікат за письмовою заявою.
20. Держінформнауки веде облік виданих, зупинених або анульованих дозволів, документів, пов'язаних з використанням дозволів, а також звітів про результати діяльності у районі дії Договору про Антарктику.
21. Контроль за дотриманням зазначених у дозволі умов (обмежень) провадження діяльності здійснюється офіційними спостерігачами за виконанням вимог Протоколу, призначеними в установленому порядку.
Додаток 1
до Порядку
Зразок
ЗАЯВА |
Заявник __________________________________________________________ |
5. Дані про транспортні засоби, що будуть використовуватися |
( Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 725 від 08.08.2012 )
Додаток 2
до Порядку
Зразок
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ПИТАНЬ НАУКИ, |
ДОЗВІЛ |
серія _________ N ________ |
Дійсний з ____ ___________ 20 __ р. по ____ ___________ 20 __ р. |
( Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 725 від 08.08.2012 )