Открытое тестирование
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
20.06.2013 N 241
(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Правління Національного банку України
N 371 від 19.09.2013)
Про деякі питання регулювання грошово-кредитного ринку
(Витяг)
Проаналізувавши динаміку макроекономічних показників у січні - травні 2013 року, Правління Національного банку України відзначає збереження позитивних тенденцій у монетарній сфері. Зокрема, тривалий час на споживчому ринку спостерігається низький рівень інфляції, поліпшується строкова структура ресурсної бази банківської системи, зменшується рівень доларизації її депозитів, знижується вартість кредитних ресурсів.
Водночас боргова криза в низці провідних економік світу звужує глобальний виробничий попит, сповільнюючи темпи зростання національної економіки.
Нестабільність міжнародних товарних і фінансових ринків обумовлює потребу в завчасній мінімізації пов'язаних з нею ризиків. У таких умовах залишається необхідність у вжитті подальших заходів із дедоларизації економічних відносин шляхом поглиблення диференціації нормативів обов'язкового резервування з одночасним посиленням преференційних умов резервування коштів, залучених у національній валюті.
Зазначене вище сприятиме підтримці стабільності національної грошової одиниці України в умовах нестійкої кон'юнктури світових ринків та підвищеної мінливості обмінних курсів валют і транскордонного руху капіталу.
З огляду на викладене та з урахуванням статей 15 та 25 Закону України "Про Національний банк України", а також з метою підвищення ефективності застосування механізмів регулювання грошово-кредитного ринку, відповідно до пунктів 1.8 - 1.12 глави 1 Положення про порядок формування обов'язкових резервів для банків України та філій іноземних банків в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 16 березня 2006 року N 91, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 березня 2006 року за N 312/12186, Правління Національного банку України постановляє:
1. Установити такі нормативи обов'язкового резервування для формування банками обов'язкових резервів:
кошти вкладів (депозитів) юридичних і фізичних осіб у національній валюті на вимогу і кошти на поточних рахунках - 0;
кошти вкладів (депозитів) юридичних осіб в іноземній валюті на вимогу і кошти на поточних рахунках - 10;
кошти вкладів (депозитів) фізичних осіб в іноземній валюті на вимогу і кошти на поточних рахунках - 15;
строкові кошти і вклади (депозити) юридичних і фізичних осіб у національній валюті - 0;
довгострокові кошти і вклади (депозити) юридичних і фізичних осіб в іноземній валюті - 5;
короткострокові кошти і вклади (депозити) юридичних і фізичних осіб в іноземній валюті - 10;
кошти, які залучені банками від банків-нерезидентів та фінансових організацій-нерезидентів у національній валюті, - 0;
кошти, які залучені банками від банків-нерезидентів та фінансових організацій-нерезидентів в іноземній валюті (крім російських рублів), - 5;
кошти, які залучені банками від банків-нерезидентів та фінансових організацій-нерезидентів у російських рублях, - 0.
2. Установити, що порядок формування та зберігання обов'язкових резервів банками України передбачає таке:
на окремому рахунку в Національному банку України 3203 "Кошти обов'язкових резервів, що перераховані банками" зберігаються кошти в розмірі 40 % від суми обов'язкових резервів, що сформовані за попередній звітний період резервування;
на кореспондентському рахунку банку в Національному банку України формується та зберігається залишок суми обов'язкових резервів, сформованих згідно з установленими нормативами на відповідний період.
3. Обсяг обов'язкових резервів, який має зберігатися щоденно на початок операційного дня на кореспондентському рахунку банку в Національному банку України, повинен становити не менше ніж 60 % від суми обов'язкових резервів, що сформовані за попередній звітний період резервування.
4. В абзаці другому пункту 4 постанови Правління Національного банку України від 19 червня 2012 року N 248 "Про деякі питання регулювання грошово-кредитного ринку" цифри "3630" виключити.
5. Визнати такими, що втратили чинність, пункти 1, 3 та 5 постанови Правління Національного банку України від 19 червня 2012 року N 248 "Про деякі питання регулювання грошово-кредитного ринку".
9. Постанова набирає чинності з 01 липня 2013 року.