Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
13.02.1997 N 174

Про затвердження Положення про
Міську спеціалізовану
молодіжну бібліотеку "Молода гвардія"

( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА
N 1133 від 08.07.20
13 )

Відповідно до Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" та з метою приведення установчих документів у відповідність до чинного законодавства України:

1. Затвердити Положення про Міську спеціалізовану молодіжну бібліотеку "Молода гвардія", що додається.

( Пункт 1 в редакції Розпорядження КМДА N 1133 від 08.07.2013 )

2. Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):

( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА N 1133 від 08.07.2013 )

2.1. Разом з Департаментом фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) передбачати у бюджеті м. Києва щорічно за рахунок загальних видатків по культурі кошти на утримання Міської спеціалізованої молодіжної бібліотеки "Молода гвардія".

( Підпункт 2.1 пункту 2 в редакції Розпорядження КМДА N 1133 від 08.07.2013 )

2.2. У місячний термін вирішити в установленому порядку питання призначення директора Міської спеціалізованої молодіжної бібліотеки "Молода гвардія".

2.3. Здійснювати керівництво діяльністю Міської спеціалізованої молодіжної бібліотеки "Молода гвардія".

3. Головному управлінню житлового господарства та майна міста в установленому законодавством порядку вирішити питання закріплення за Міською спеціалізованою молодіжною бібліотекою "Молода гвардія" на праві оперативного управління майна, необхідного для здійснення діяльності Міської спеціалізованої молодіжної бібліотеки "Молода гвардія".

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків.

( Пункт 4 в редакції Розпорядження КМДА N 1133 від 08.07.2013 )

Голова О.Омельченко

Затверджено
Розпорядження
виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської
державної адміністрації)
13 лютого 1997 року N 174

(в редакції розпорядження
виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської
державної адміністрації)
08.07.2013 N 1133)

Положення
Про міську спеціалізовану молодіжну
бібліотеку "Молода гвардія"

(ідентифікаційний номер 05459482)

1. Загальні положення

1.1. Міська спеціалізована молодіжна бібліотека "Молода гвардія" (далі -Бібліотека) с комунальним, неприбутковим закладом культури та підпорядковується Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі-Департамент культури).

Загальне методичне керівництво Бібліотекою та координацію її роботи здійснює Міністерство культури України, як центральний орган державної виконавчої влади що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв.

1.2. Міська спеціалізована молодіжна бібліотека "Молода гвардія" створена відповідно до рішення Київської міської ради народних депутатів від 01 грудня 1974 року N 1206 та наказу по Управлінню культури Київського міськвиконкому від 25 грудня 1975 року.

1.3. Бібліотека створює умови для реалізації конституційних прав молодих громадян у сфері культурного та інформаційно-бібліотечного обслуговування, надає молодим користувачам вільний і рівноправний доступ до інформації, знань, досягнень світової науки і культури через Фонди Бібліотеки та за допомогою сучасних інформаційно-комунікативних технологій та засобів, які регулярно оновлюються, модернізуються и впроваджуються відповідно до розвитку нових світових інформаційних технологій, модернізації видавничої справи.

1.4. За призначенням Бібліотека є спеціалізованою, яка організовує обслуговування фізичних осіб віком від 15 до 35 років, осіб, які професійно займаються проблемами юнацтва, молоді, та юридичних осіб, в тому числі:

учнів старших класів загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, колегіумів;

студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації (коледжів, технікумів, професійно-технічних училищ);

студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації (інститутів, університетів, академій тощо);

вихованців, учнів, слухачів системи позашкільної освіти, до якої належать школи соціальної реабілітації, міжшкільні навчально-виробничі комбінати;

молодіжних гуртків, секцій, клубів, культурно-освітних, спортивно-оздоровчих, науково-пошукових об'єднань та їхніх керівників на базі загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виробничих комбінатів, професійно-технічних та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації;

молодіжних клубів та об'єднань за місцем проживання, незалежно від підпорядкування, типів і форм власності;

працюючої молоді;

безробітної молоді;

молоді з особливими потребами;

молодіжних груп ризику.

Права юнацтва та молоді в Бібліотеці визначаються як пріоритетні щодо прав інших соціальних та вікових груп користувачів.

1.5. Бібліотека є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий рахунок у національній валюті в казначейській службі та інші рахунки в банківських установах, круглу печатку з назвою та Ідентифікаційним кодом Бібліотеки, штампи, бланки тощо.

1.6. Бібліотека в своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України "Про бібліотеки і бібліотечну справу", "Про культуру", "Про захист персональних даних", "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", іншими нормативно-правовими актами України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами Департаменту культури та цим Положенням.

1.7. Бібліотека у своїй діяльності активно долучається до реалізації стратегії Державної молодіжної політики в Україні, співпрацює з місцевими органами влади та управління, комітетами з молодіжної політики, молодіжними громадськими організаціями, орієнтується на потреби користувачів, має загальнодоступний, універсальний за змістом, спеціалізований за призначенням фонд документів, який надає у тимчасове користування фізичним та юридичним особам. Рідкісні, цінні видання, раритети, що знаходяться в її фонді, надаються у користування за окремим порядком.

1.8. Повна назва Бібліотеки: Міська спеціалізована молодіжна бібліотека "Молода гвардія".

Скорочена назва Бібліотеки: МСМБ "Молода гвардія".

1.9. Місцезнаходження Бібліотеки: вул. Льва Толстого, 39, м. Київ, 01032.

2. Мета і напрямки діяльності

2.1. Мета діяльності Бібліотеки. полягає у забезпеченні права громадян на вільний доступ до інформації незалежно від соціального походження, майнового стану, національної належності, освіти, мовних ознак, політичних і релігійних переконань, місця проживання.

2.1. Основновними напрямками діяльності Бібліотеки є:

2.1.1. Забезпечення вільного доступу до інформації шляхом формування універсального за змістом та видами носіїв інформації універсального фонду документів відповідно до складу користувачів та їх запитів, створення та організація доступу до Генерального електронного каталогу документів, до електронних картотек та окремих бібліографічних баз даних, що розкривають бібліотечний фонд, в тому числі для віддалених користувачів через офіційний сайт бібліотеки.

З метою забезпечення рівних інформаційних можливостей всіх версть населення Бібліотека організує безоплатний доступ до ресурсів Інтернету, створює для користувачів окремі автоматизовані робочі місця для вирішення освітніх, соціальних та особистісних проблем молоді, надає адресну інформаційну допомогу.

2.1.2. Комплектування, зберігання та організація використання бібліотечного фонду, який складається з різних типів, видів друкованих (книги, брошури, ноти, художні альбоми, періодичні часописи, комікси, постери, карти, інше) та різних форматів недрукованих документів, мультимедійних джерел (CD-ROM, CD, DVD) комп'ютерні програми, електронні книги, настільні та електронні ігри, електронні мережеві продукти та ресурсні повнотекстові бази, інше) з метою сприяння соціально-економічному становленню та інтелектуальному розвитку молоді, її національному та духовному відродженню, реалізації її творчого потенціалу.

Ці друковані та електронні формати регулярно переглядаються та з часом доповнюються відповідно до подальшого розвитку інформаційних технологій, модернізації видавничої справи та інноваційних рішень;

2.1.3. Створення в процесі бібліотечно-інформаційного обслуговування необхідних умов для суспільного використання будь-яких частин бібліотечного фонду, забезпечення бібліотеки сучасними електронними пристроями та ліцензійними програмними засобами для зчитування та обробки інформації, прослуховування музичних творів та програвання нотних альбомів та записів, для користування ігровими пристроями, для створення та демонстрації відеозаписів, презентацій, тощо;

2.1.4. Сприяння освітньому та виховному процесам, становленню та соціалізації молодої особистості, формуванню національної свідомості, почуття громадського обов'язку, правової культури через співпрацю з навчальними закладами та іншими установами в реалізації бібліотечних комплексних цільових програм з використанням індивідуальних, масових, групових та наочних форм роботи, новітніх інформаційно-комунікативних технологій.

2.1.5. Популяризація книги та читання як важливої складової гармонійного інтелектуального і духовного розвитку, формування читацької та інформаційної культури, бібліотечно - бібліографічної грамотності, забезпечення простору для молодіжного спілкування, участі молоді в житті бібліотеки, ведення літературних та мистецьких блогів в інтернеті. Організація моніторингу думки користувачів бібліотеки про якість обслуговування. Забезпечення зворотного зв'язку, в тому числі з використанням соціальних мереж.

2.1.6. Орієнтація молоді у виборі професії, сприяння формуванню конкурентних навиків на сучасному ринку праці, надання інформації про повний спектр її соціальних запитів, розкриття сутності профадаптації шляхом створення баз даних, проведення певних наочних, бібліографічних і масових заходів, занять у профорієнтаційних клубах, тренінгів, тощо.

2.1.7. Підтримка талановитої та активної молоді, допомога у розвитку її творчого потенціалу та самореалізації, проведення творчих оглядів, конкурсів, в т.ч. інтерактивних, залучення переможців до промо (рекламних) акцій нових послуг та читання в бібліотеці.

2.1.8. Інформаційна, правова та психологічна підтримка юнацтва та молоді, зокрема з обмеженими фізичними можливостями, в процесі становлення особистості, її соціалізації, і вибору професії шляхом залучення до співпраці на договірній основі лікарів, юристів, психологів, соціальних працівників та інших спеціалістів.

2.1.9. Аналіз сучасних молодіжних потреб, запитів та пропозицій щодо розвитку інформаційно-бібліотечних послуг шляхом проведення соціологічних опитувань, анкетувань та врахування їх результатів у подальшій роботі.

2.1.10. Координація та кооперація діяльності з іншими бібліотечними закладами міста Києва та України у питаннях організації й забезпечення сервісного обслуговування молодих користувачів.

2.1.11. Вивчення та впровадження у діяльність Бібліотеки кращого світового бібліотечного досвіду щодо застосування інноваційних форм і методів роботи, впровадження та удосконалення комп'ютерних та нових інформаційно-комунікативних технології в бібліотечних процесах за різними напрямками роботи:

2.1.12. Міська спеціалізована молодіжна бібліотека "Молода гвардія", як провідний інформаційний центр для бібліотек міста по організації роботи з молоддю:

є базою вивчення передового бібліотечного досвіду роботи з молоддю;

надає бібліотекам міста Києва, за їхніми зверненнями, незалежно від відомчої підпорядкованості, інформацію з питань свого досвіду бібліотечного та інформаційного обслуговування молоді;

удосконалює методи і форми роботи з молоддю, розповсюджує свій кращий досвід бібліотечної роботи;

приймає участь в міжнародних, регіональних та міських конференціях, семінарах, практикумах, круглих столах, майстер - класах, тощо;

створює і видає поточні та тематичні бібліографічні покажчики з молодіжних питань, розповсюджує поліграфічні рекламні постери та електронні видання, розміщує електронні презентації, поради, бібліографічні покажчики, публікації в ЗМІ, на своєму сайті, в соціальних мережах, тощо.

3. Права, обов'язки та відповідальність Бібліотеки

3.1. Бібліотека має право:

3.1.1. Самостійно визначати зміст, напрями та форми своєї діяльності у відповідності з напрямками діяльності, передбаченими цим Положенням.

3.1.2. Самостійно визначати джерела комплектування своїх фондів.

3.1.3. Залучати додаткові джерела фінансування за рахунок надання додаткових платних послуг (згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України), фантів, добровільних доброчинних внесків юридичних та фізичних осіб.

3.1.4. Здійснювати господарську діяльність, відкривати в порядку, визначеному законодавством, рахунки в установах банків, встановлювати перелік платних послуг в установленому порядку згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

3.1.5. Встановлювати пільги для окремих категорій користувачів Бібліотеки.

3.1.6. Вилучати та реалізовувати документи із своїх фондів відповідно до нормативно-правових актів.

3.1.7. Здійснювати співробітництво з бібліотеками та іншими установами і організаціями України та іноземних держав, вести документообмін між бібліотеками України та міжнародний документообмін, бути членом міжнародних організацій, входити в бібліотечні об'єднання, консорціуми в установленому діючим законодавством порядку.

3.1.8. Брати участь в реалізації міжнародних, державних і регіональних програм у межах своєї компетенції та міських програм розвитку бібліотечної справи.

3.1.9. На захист створених нею баз даних, Інших об'єктів інтелектуальної власності Бібліотеки згідно із законодавством України.

3.1.10. Співпрацювати з міжнародними професійними організаціями.

3.1.11. Приймати участь у міжнародних наукових форумах, конференціях семінарах.

3.1.12. Підвищувати кваліфікацію працівників Бібліотеки за кордоном шляхом стажування та відряджень.

3.2. Бібліотека зобов'язана:

3.2.1. Здійснювати свою діяльність відповідно до Конституції та законів України, Указів Президента України, нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, Міністерства культури України рішень Київської міської ради, розпоряджень Київського міського голови, розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та наказів Департаменту культури.

3.2.2. Забезпечувати реалізацію прав громадян, підприємств, установ і організацій на бібліотечне обслуговування.

3.2.3. Забезпечувати належне збереження особливо цінних та рідкісних видань, колекцій, віднесених до національного культурного надбання, нести відповідальність за їх облік та включення до автоматизованих баз даних.

3.2.4. Не допускати використання персональних даних про користувачів та працівників Бібліотеки, крім випадків, передбачених Законом України "Про захист персональних даних".

3.2.5. Забезпечувати своєчасну сплату податків та інших обов'язкових платежів згідно чинного законодавства.

3.3. Бібліотека не має права вилучати та реалізовувати документи, віднесеш до цінних і рідкісних видань, унікальних документальних пам'яток, крім випадків, передбачених законодавством.

3.4. Бібліотека несе відповідальність за збереження єдиного фонду інформаційних ресурсів, наданих їй фінансових коштів, матеріально-технічної бази та їх ефективне використання.

4. Структура, управління, трудовий колектив Бібліотеки

4.1. Структура Бібліотеки визначається директором за погодженням із Департаментом культури.

Підрозділи Бібліотеки (відділи, сектори) не мають статусу юридичної особи, діють у складі Бібліотеки, у тому числі окремо розташований підрозділ "Бібліотека мистецтв" за адресою: просп. Повітрофлотський, 10, м. Київ, 03049.

4.2. Безпосереднє управління Бібліотекою здійснює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади наказом директора Департаменту культури за попереднім погодженням з заступником голови Київської міської державної адміністрації відповідно до розподілу обов'язків на контрактній основі терміном від 1 (одного) до 5 (п'яти) років.

4.3. Директор Бібліотеки:

здійснює на основі єдиноначальності керівництво діяльністю Бібліотеки;

приймає на роботу та звільняє з роботи своїх заступників за погодженням з Департаментом культури;

приймає на роботу та звільняє з роботи працівників Бібліотеки згідно з законодавством України;

затверджує посадові інструкції своїх заступників за погодженням з Департаментом культури;

самостійно затверджує посадові інструкції працівників Бібліотеки;

застосовує до працівників заходи заохочення та заходи дисциплінарного впливу;

затверджує штатний розклад Бібліотеки, встановлює посадові оклади працівникам, разом з профкомом Бібліотеки визначає розмір надбавок і доплат, визначає розмір преміювання;

діє від імені Бібліотеки без довіреності, в усіх органах державної влади, місцевого самоврядування, в підприємствах, установах, організаціях, а також здійснює інші дії в межах повноважень, передбачених законодавством України;

укладає правочини, підписує документи, пов'язані з діяльністю Бібліотеки;

видає довіреності від імені Бібліотеки;

видає накази, що є обов'язковими для працівників Бібліотеки, у тому числі щодо заохочення і накладення дисциплінарних стягнень;

забезпечує подання в установленому порядку фінансової та статистичної звітності та разом з головним бухгалтером Бібліотеки, персонально відповідає за достовірність та своєчасність подання звітності у порядку, встановленому законодавством України;

забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно з законодавством України;

оперативно управляє коштами і майном Бібліотеки, контролює їх використання для вирішення основної діяльності та соціального розвитку трудового колективу;

забезпечує підтримку і розвиток матеріально-технічної бази Бібліотеки, створення необхідних умов для роботи користувачів і працівників, збереження фондів інформаційних ресурсів і довідкового апарату, а також приміщень, техніки, обладнання, художніх цінностей та іншого майна;

здійснює інші повноваження відповідно до законодавства України та цього Положення.

4.4. Трудовий колектив Бібліотеки становлять усі фізичні особи, які беруть участь у її діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Бібліотекою.

4.5. Повноваження трудового колективу визначається законодавством України та реалізуються загальними зборами, що скликаються в міру необхідності, але не рідше двох разів на рік.

4.6. Трудовий колектив на загальних зборах: розглядає і затверджує проект колективного договору;

визначає і затверджує перелік і порядок надання працівникам Бібліотеки соціальних пільг;

затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку за спільним поданням директора та виборного органу первинної профспілкової організації.

4.7. Вирішення соціально-економічних питань, що стосуються діяльності Бібліотеки приймаються директором за участю трудового колективу.

4.8. Взаємовідносини трудового колективу, в особі профкому, та адміністрації, в особі директора, регулюються Колективним договором.

4.9. Питання соціального розвитку, поліпшення умов праці, здоров'я, оплати праці, гарантії соціального забезпечення працівників Бібліотеки вирішуються відповідно до чинного законодавства України.

4.10. Працівники Бібліотеки повинні періодично проходити атестацію, порядок якої встановлюється Кабінетом Міністрів України.

5. Майно та кошти Бібліотеки

5.1. Майно Бібліотеки належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва І закріплюється за Бібліотекою на праві оперативного управління.

Забороняється переміщення Бібліотеки без надання рівноцінного упорядкованого приміщення, що відповідає умовам обслуговування користувачів і зберігання бібліотечних фондів.

5.2. Майно Бібліотеки становлять основні фонди та оборотні кошти, кошти бюджету м. Києва, а також інші матеріально-фінансові ресурси, вартість яких відображається в його самостійному балансі.

5.3. Джерелами формування майна Бібліотеки є:

майно, передане власником або уповноваженим ним органом; фінансування за рахунок бюджету м. Києва;

безоплатні або благодійні внески підприємств, організацій, громадян; майно придбане у інших підприємств, організацій;

кошти, що надходять від надання додаткових платних послуг, передбачених законодавством;

- гранти, благодійні внески, добровільні пожертвування фізичних і юридичних осіб, у тому числі іноземних;

- інші джерела, в тому числі валютні надходження, не заборонені чинним законодавством;

5.4. Бібліотека має право виключно за згодою власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за нею майно, надавати в оренду або в безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.

6. Облік і звітність Бібліотеки

6.1. Бібліотека здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.

6.2. Фінансова звітність Бібліотеки надається Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.

6.3. Контроль, перевірка і ревізія виробничої, фінансової та господарської діяльності Бібліотеки здійснюється власником чи уповноваженим ним органом при потребі або в плановому порядку.

7. Припинення Бібліотеки

7.1. Бібліотека може бути припинена у випадку її реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.

7.2. Реорганізація або ліквідація Бібліотеки може бути здійснена:

на підставі рішення власника у встановленому законодавством України порядку;

на підставі рішення суду у порядку та випадках, що передбачені чинним законодавством України.

7.3. Реорганізація чи ліквідація Бібліотеки здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Бібліотеки, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення Бібліотеки.

7.4. З моменту призначення комісії з припинення до неї переходять повноваження щодо управління Бібліотекою. Комісія з припинення складає передавальний акт (розподільчий баланс, ліквідаційний баланс) і подає його на затвердження органу, який прийняв рішення про припинення Бібліотеки.

7.5. При ліквідації Бібліотеки майно та кошти, що залишаються після розрахунків з бюджетом, задоволення претензій кредиторів та розрахунків з членами трудового колективу, використовуються за вказівкою власника.

7.6. Реорганізація чи ліквідація Бібліотеки вважаються завершеними, а Бібліотека такою, що припинила свою діяльність, з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

7.7. При реорганізації або ліквідації Бібліотеки працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

( Положення в редакції Розпорядження КМДА N 1133 від 08.07.2013 )

Заступник голови -керівник апарату О. Пузанов