Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
02.02.1998 N 166

Про затвердження Положення про
Публічну бібліотеку імені Лесі Українки
для дорослих м. Києва

( Із змінами, внесеними згідно з
Розпорядженням КМДА
N 1133 від 08.07.20
13 )

Відповідно до Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" та з метою приведення установчих документів у відповідність до чинного законодавства України:

1. Затвердити Положення про Публічну бібліотеку імені Лесі Українки для дорослих м. Києва, що додається.

( Пункт 1 в редакції Розпорядження КМДА N 1133 від 08.07.2013 )

2. Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) здійснювати керівництво діяльністю Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих м. Києва та при поданні бюджетного запиту на відповідний рік передбачати видатки на її утримання.

( Пункт 2 в редакції Розпорядження КМДА N 1133 від 08.07.2013 )

3. Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) при формуванні бюджету на відповідний рік враховувати пропозиції Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо утримання Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих м. Києва за рахунок загальних видатків на культуру.

( Пункт 3 в редакції Розпорядження КМДА N 1133 від 08.07.2013 )

4. Головному управлінню житлового господарства та майна міста Київської міської державної адміністрації в установленому чинним законодавством України порядку вирішити питання закріплення за Публічною бібліотекою імені Лесі Українки для дорослих м. Києва на правах оперативного управління майна, необхідного для здійснення діяльності Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих м. Києва.

5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків.

( Пункт 5 в редакції Розпорядження КМДА N 1133 від 08.07.2013 )

Голова О.Омельченко

Затверджено
Розпорядження виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
02 лютого 1998 року N 166

(в редакції розпорядження
виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
08.07.2013 N 1133)

Положення
Про публічну бібліотеку імені Лесі Українки
для дорослих м. Києва

(ідентифікаційний номер 5460172)

1. Загальні положення

1.1. Публічна бібліотека імені Лесі Українки для дорослих м. Києва (далі-Бібліотека) є комунальним, неприбутковим закладом культури та підпорядковується Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Департамент культури).

Загальне методичне керівництво Бібліотекою та координацію її роботи здійснює Міністерство культури України, як центральний орган державної виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв.

1.2. Публічна бібліотека імені Лесі Українки для дорослих м. Києва створена відповідно до наказу Головного управління культури виконкому Київської міської Ради народних депутатів від 14 грудня 1979 року N 251.

1.3. Бібліотека є центральним міським книгосховищем вітчизняних творів Друку, краєзнавчої літератури та літератури іноземними мовами на паперових та електронних носіях інформації, міським центром інформації з питань культури і мистецтва, науково-методичним центром публічних бібліотек міста, базою Департаменту культури з питань розвитку бібліотечної справи в місті.

1.4. Бібліотека є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий рахунок у національній валюті в казначейській службі та інші рахунки в банківських установах, круглу печатку з назвою та ідентифікаційним кодом Бібліотеки, штампи, бланки тощо.

1.5. Бібліотека в своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України "Про бібліотеки і бібліотечну справу", "Про культуру", "Про захист персональних даних", іншими нормативно-правовими актами України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами Департаменту культури та цим Положенням.

1.6. Діяльність Бібліотеки базується на принципах демократії, гуманізму, загальнодоступності, пріоритету загальнолюдських цінностей, вільного розвитку особистості, реалізації прав громадян на вільний доступ до інформації.

1.7. Повна назва Бібліотеки: Публічна бібліотека імені Лесі Українки для дорослих м. Києва.

Скорочена назва Бібліотеки: ПБ ім. Лесі Українки м. Києва.

1.8. Місцезнаходження Бібліотеки: вул. Тургенівська, 83/85, м. Київ, 04050.

2. Завдання та напрямки діяльності

2.1. Основним завданням Бібліотеки є забезпечення інформаційних, науково-дослідних, освітніх, культурних та інших потреб користувачів бібліотеки.

2.2. Напрями діяльності Бібіліотеки:

2.2.1. Повне, якісне і оперативне бібліотечне та інформаційне забезпечення всіх категорій користувачів у відповідності з їх інформаційними потребами та запитами на основі вільного доступу до інформаційних ресурсів Бібліотеки на традиційних та електронних носіях інформації, а також ресурсів інших бібліотек, інших інформаційних структур, Інтернет-ресурсів.

2.2.2. Довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування користувачів, органів місцевої влади, установ та організацій; складання бібліографічних посібників на допомогу у трудовій діяльності, освіті та самоосвіті; широке інформування про склад бібліотечних фондів.

2.2.3. Науково-обгрунтоване формування фондів інформаційних ресурсів публічних бібліотек для дорослих літературою українською мовою та мовами інших народів, які населяють місто Київ, враховуючи при цьому головні завдання, профіль окремих бібліотек та інтереси різних груп користувачів, формування фонду кіно-фоно-фотодокументів та інших носіїв інформації; забезпечення особливо повного відбору документів про Київ.

2.2.4. Облік, наукова бібліотечна систематизація та централізована каталогізація документів, що надходять до фондів публічних бібліотек для дорослих м. Києва: розкриття їх за допомогою інформаційно-пошукової електронної системи, формування інформаційних баз і банків даних та організацію доступу до них.

2.2.5. Участь у Національному проекті створення Національної електронної бібліотеки.

2.2.6. Формування інформаційної культури користувачів, навиків пошуку інформації і раціонального використання Інформаційних ресурсів.

2.2.7. Виховання високого загальноосвітнього, інтелектуального, культурного та духовного рівня користувачів, формування їх громадянської гідності, національної свідомості та сприяння відродженню, розвитку і збереженню української культури та культур етнічних громад міста.

2.2.8. Вирішення на єдиній методологічній та методичній основі принципових питань бібліотечно-бібліографічної та Інформаційної діяльності публічних бібліотек міста.

2.2.9. Розвиток Бібліотеки як інформаційного і культурнопросвітницького центру міської громади.

2.2.10. Створення єдиного для публічних бібліотек міста обмінного фонду, забезпечення організації між бібліотеками системи Міністерства культури України та інших відомств на території міста обміну і перерозподілу документів; систематичну роботу по відбору та передачі мало використовуваних видань на депозитарне зберігання до бібліотек-депозитаріїв.

2.2.11. Збереження бібліотечних фондів шляхом раціональної їх організації, обліку, контролю за використанням, проведення палітурних та реставраційних робіт, дотримання санітарно-гігієнічних заходів.

2.2.12. Організація довідково-інформаційного фонду документів з питань культури, мистецтва, бібліотечних дисциплін та довідково-інформаційного обслуговування працівників культури та мистецтва.

2.2.13. Розвиток дозвіллєвих форм роботи, організація масових заходів (презентацій, читацьких конференцій, виставок тощо).

2.2.14. Науково-методична робота, соціологічні дослідження читання, підготовка методико-бібліографічних видань, проведення для бібліотечних працівників міста науково-практичних конференцій, семінарів, практикумів тощо; проведення самостійно і спільно з науково-дослідним відділом Національної парламентської бібліотеки України наукових досліджень в галузі бібліотечної діяльності та документознавства. Впровадження в практику бібліотек міста результатів наукових досліджень.

2.2.15. Розробка та впровадження нових інформаційних технологій в практику роботи публічних бібліотек міста, комп'ютеризація бібліотечних процесів.

3. Основні функції Бібліотеки

3.1. Для виконання основних завдань Бібліотека:

3.1.2. Організує диференційоване безплатне обслуговування користувачів у галузевих відділах та інших пунктах обслуговування.

3.1.2. Надає повну інформацію про склад фондів інформаційних ресурсів через систему каталогів та картотек, інші форми бібліотечного інформування.

3.1.3. Видає в тимчасове користування документи з єдиного фонду бібліотеки.

3.1.4. Отримує та надає в користування документи з фондів інших бібліотек через міжбібліотечний абонемент (МБА).

3.1.5. Надає додаткові платні послуги, враховуючи запити користувачів і можливості Бібліотеки, відповідно до "Положення про надання додаткових платних послуг користувачам Публічної бібліотеки Імені Лесі Українки для дорослих м. Києва".

3.1.6. Надає методичну допомогу публічним бібліотекам міста.

3.1.7. Вивчає інноваційний досвід, рекомендації за результатами наукових досліджень та впроваджує в практику роботи своєї та публічних бібліотек міста,

3.1.8. Проводить соціологічні, маркетингові та інші дослідження з метою вивчення інтересів користувачів, визначення рівня їх задоволення бібліотечним обслуговуванням.

3.2. З метою розкриття фондів інформаційних ресурсів Бібліотека складає на допомогу працівникам та користувачам бібліотеки бібліографічні покажчики, списки рекомендованих видань, виконує тематичні, фактографічні, адресні та інші види бібліографічних довідок як в стінах Бібліотеки, так і в віртуальному режимі.

3.3. З допомогою Інтернет-технологій Бібліотека надає доступ до власних електронних ресурсів, електронного каталогу своєї та інших бібліотек, ресурсів вітчизняних та зарубіжних бібліотек, інших джерел інформації.

4. Права, обов'язки та відповідальність Бібліотеки

4.1. Бібліотека має право:

4.1.1. Самостійно визначати зміст, напрями та форми своєї діяльності у відповідності з напрямками діяльності, передбаченими цим Положенням.

4.1.2. Самостійно визначати джерела комплектування своїх фондів.

4.1.3. Залучати додаткові джерела фінансування за рахунок надання додаткових платних послуг (згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України), грантів, добровільних доброчинних внесків юридичних та фізичних осіб.

4.1.4. Здійснювати господарську діяльність, відкривати в порядку, визначеному законодавством, рахунки в установах банків, встановлювати перелік платних послуг в установленому порядку, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

4.1.5. Встановлювати пільги для окремих категорій користувачів Бібліотеки.

4.1.6. Вилучати та реалізовувати документи із своїх фондів відповідно до нормативно-правових актів.

4.1.7. Здійснювати співробітництво з бібліотеками та іншими установами і організаціями України та іноземних держав, вести документообмін між бібліотеками України та міжнародний документообмін, бути членом міжнародних організацій, входити в бібліотечні об'єднання, консорціуми в установленому діючим законодавством порядку.

4.1.8. Брати участь в реалізації міжнародних" державних і регіональних програм у межах своєї компетенції та міських програм розвитку бібліотечної справи.

4.1.9. На захист створених нею баз даних, інших об'єктів інтелектуальної власності Бібліотеки згідно із законодавством України.

4.2. Бібліотека зобов'язана:

4.2.1. Здійснювати свою діяльність відповідно до Конституції та законів України, Указів Президента України, нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, Міністерства культури України, рішень Київської міської ради, розпоряджень Київського міського голови, розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та наказів Департаменту культури.

4.2.2. Забезпечувати реалізацію прав громадян, підприємств, установ і організацій на бібліотечне обслуговування.

4.2.3. Забезпечувати належне збереження особливо цінних та рідкісних видань, колекцій, віднесених до національного культурного надбання, нести відповідальність за їх облік та включення до автоматизованих баз даних.

4.2.4. Не допускати використання персональних даних про користувачів та працівників Бібліотеки, крім випадків, передбачених Законом України "Про захист персональних даних".

4.2.5. Забезпечувати своєчасну сплату податків та інших обов'язкових платежів згідно чинного законодавства.

4.3. Бібліотека не має права вилучати та реалізовувати документи, віднесені до цінних і рідкісних видань, унікальних документальних пам'яток, крім випадків, передбачених законодавством.

4.4. Бібліотека несе відповідальність за збереження єдиного фонду інформаційних ресурсів, наданих їй фінансових коштів, матеріально-технічної бази та їх ефективне використання.

5. Структура, управління, трудовий колектив Бібліотеки

5.1. Структура Бібліотеки визначається директором за погодженням із Департаментом культури.

5.2. Безпосереднє управління Бібліотекою здійснює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади наказом директора Департаменту культури за попереднім погодженням з заступником голови Київської міської державної адміністрації відповідно до розподілу обов'язків на контрактній основ, терміном від 1 (одного) до 5 (п'яти) років.

5.3. Директор Бібліотеки:

здійснює на основі єдиноначальності керівництво діяльністю Бібліотеки; приймає на роботу та звільняє з роботи своїх заступників за погодженням з Департаментом культури;

приймає на роботу та звільняє з роботи працівників Бібліотеки згідно з законодавством України;

затверджує посадові інструкції своїх заступників за погодженням з Департаментом культури;

самостійно затверджує посадові інструкції працівників Бібліотеки; застосовує до працівників заходи заохочення та заходи дисциплінарного впливу;

затверджує штатний розклад Бібліотеки, встановлює посадові оклади працівникам, разом з профкомом Бібліотеки визначає розмір надбавок і доплат, визначає розмір преміювання;

діє від імені Бібліотеки без довіреності, в усіх органах державної влади, місцевого самоврядування, в підприємствах, установах, організаціях, а також здійснює інші дії в межах повноважень, передбачених законодавством України;

укладає правочини, підписує документи, пов'язані з діяльністю Бібліотеки;

видає довіреності від імені Бібліотеки;

видає накази, що є обов'язковими для працівників Бібліотеки, у тому числі щодо заохочення і накладення дисциплінарних стягнень;

забезпечує подання в установленому порядку фінансової та статистичної звітності та разом з головним бухгалтером Бібліотеки, персонально відповідає за достовірність та своєчасність подання звітності у порядку, встановленому законодавством України;

забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно з законодавством України;

оперативно управляє коштами і майном Бібліотеки, контролює їх використання для вирішення основної діяльності та соціального розвитку трудового колективу;

забезпечує підтримку і розвиток матеріально-технічної бази Бібліотеки, створення необхідних умов для роботи користувачів і працівників, збереження фондів інформаційних ресурсів і довідкового апарату, а також приміщень, техніки, обладнання, художніх цінностей та іншого майна;

здійснює інші повноваження відповідно до законодавства України та цього Положення.

5.4. Трудовий колектив Бібліотеки становлять усі фізичні особи, які беруть участь у її діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Бібліотекою.

5.5. Повноваження трудового колективу визначається законодавством України та реалізуються загальними зборами, що скликаються в міру необхідності, але не рідше двох разів на рік.

5.6. Трудовий колектив на загальних зборах: розглядає і затверджує проект колективного договору;

визначає і затверджує перелік і порядок надання працівникам Бібліотеки соціальних пільг,

затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку за спільним поданням директора та виборного органу первинної профспілкової організації.

5.7. Вирішення соціально-економічних питань, що стосуються діяльності Бібліотеки приймаються директором за участю трудового колективу.

5.8. Взаємовідносини трудового колективу, в особі профкому, та адміністрації, в особі директора, регулюються Колективним договором.

5.9. Питання соціального розвитку, поліпшення умов праці, здоров'я, оплати праці, гарантії соціального забезпечення працівників Бібліотеки вирішуються відповідно до чинного законодавства України.

5.10. Працівники Бібліотеки повинні періодично проходити атестацію, порядок якої встановлюється Кабінетом Міністрів України.

6. Майно та кошти Бібліотеки

6.1. Майно Бібліотеки належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплюється за Бібліотекою на праві оперативного управління.

Забороняється переміщення Бібліотеки без надання рівноцінного упорядкованого приміщення, що відповідає умовам обслуговування користувачів j зберігання бібліотечних фондів.

6.2. Майно Бібліотеки становлять основні фонди та оборотні кошти, кошти бюджету м. Києва, а також інші матеріально-фінансові ресурси, вартість яких відображається в його самостійному балансі.

6.3. Джерелами формування майна Бібліотеки є:

майно, передане власником або уповноваженим ним органом; фінансування за рахунок бюджету м. Києва;

безоплатні або благодійні внески підприємств, організацій, громадян; майно придбане у інших підприємств, організацій;

кошти, що надходять від надання додаткових платних послуг, передбачених законодавством;

- гранти, благодійні внески, добровільні пожертвування фізичних і юридичних осіб, у тому числі іноземних;

- інші джерела, в тому числі валютні надходження, не заборонені чинним законодавством;

6.4. Бібліотека має право виключно за згодою власника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за нею майно, надавати в оренду або в безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.

7. Облік і звітність Бібліотеки

7.1. Бібліотека здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.

7.2. Фінансова звітність Бібліотеки надається Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.

7.3. Контроль, перевірка і ревізія виробничої, фінансової та господарської діяльності Бібліотеки здійснюється власником чи уповноваженим ним органом при потребі або в плановому порядку.

8. Припинення Бібліотеки

9.1. Бібліотека може бути припинена у випадку її реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.

9.2. Реорганізація або ліквідація Бібліотеки може бути здійснена на підставі рішення власника у встановленому законодавством України порядку або на підставі рішення суду у порядку та випадках, що передбачені чинним законодавством України.

9.3. Реорганізація чи ліквідація Бібліотеки здійснюється комісією з припинення, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про припинення. Порядок і строки проведення припинення Бібліотеки, а також строки заяви претензій кредиторами визначаються власником або органом, що прийняв рішення про припинення Бібліотеки.

9.4. З моменту призначення комісії з припинення до неї переходять повноваження щодо управління Бібліотекою. Комісія з припинення складає передавальний акт (розподільчий баланс, ліквідаційний баланс) і подає його на затвердження органу, який прийняв рішення про припинення Бібліотеки.

9.5. При ліквідації Бібліотеки майно та кошти, що залишаються після розрахунків з бюджетом, задоволення претензій кредиторів та розрахунків з членами трудового колективу, використовуються за вказівкою власника.

9.6. Реорганізація чи ліквідація Бібліотеки вважаються завершеними, а Бібліотека такою, що припинила свою діяльність, з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

9.7. При реорганізації або ліквідації Бібліотеки працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

( Положення в редакції Розпорядження КМДА N 1133 від 08.07.2013 )

Заступник голови -керівник апарату О. Пузанов