Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
30.09.2013 N 394

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
9 жовтня 2013 р. за N 1728/24260

Про затвердження Змін
до Положення про регулювання Національним
банком України ліквідності банків України

Відповідно до статей 15 та 25 Закону України "Про Національний банк України" ( 679-14 ) та з метою ефективного використання інструментів регулювання ліквідності банків Правління Національного банку України постановляє:

1. Затвердити Зміни до Положення про регулювання Національним банком України ліквідності банків України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 30 квітня 2009 року N 259, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 травня 2009 року за N 410/16426 (зі змінами), що додаються.

2. Генеральному департаменту грошово-кредитної політики (Щербакова О.А.) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України та банків України для використання в роботі.

3. Постанова набирає чинності з дня набрання чинності статтею 13 Закону України "Про депозитарну систему України" ( 5178-17 ), але не раніше дня офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого заступника Голови Національного банку України Приходька Б.В.

Голова І.В.Соркін

Погоджено:

Національна комісія з цінних
паперів та фондового ринку

Затверджено
Постанова Правління
Національного банку України
30.09.2013 N 394

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
9 жовтня 2013 р. за N 1728/24260

Зміни
до Положення про регулювання Національним банком
України ліквідності банків України

1. У пункті 1.9 розділу I:

після слів "нарахування процентів" доповнити словами "та пені";

цифри та слово "365 днів" замінити словами "фактична кількість днів у місяці/році".

2. У главі 3 розділу II:

1) в абзаці п'ятому пункту 3.12 слова "облігації місцевих позик" виключити;

2) абзац другий пункту 3.19 викласти в такій редакції:

"Під час розгляду заявки на одержання кредиту рефінансування враховується інформація щодо можливих ризиків прийняття під забезпечення кредитів рефінансування застави, визначеної Національним банком, та щодо можливої зміни її справедливої вартості";

3) у пункті 3.27:

в абзаці першому слова "обслуговуються Національним банком як депозитарієм державних цінних паперів" замінити словами "відповідно до законодавства обслуговуються Національним банком";

абзац другий викласти в такій редакції:

"Перерахування коштів банкам, що надали під забезпечення кредиту рефінансування цінні папери, які відповідно до законодавства обслуговуються Центральним депозитарієм цінних паперів, забезпечується після отримання Національним банком виписки про стан рахунку у цінних паперах банку-позичальника щодо блокування цінних паперів на користь Національного банку у визначеній у кредитному договорі та договорі застави кількості";

4) абзац другий пункту 3.29 викласти в такій редакції:

"визначення банками справедливої вартості застави та її знецінення/ зменшення корисності відповідно до нормативно-правових актів Національного банку, а також у разі потреби має право вимагати від банків приведення у відповідність суми за наданою заставою до суми одержаного кредиту рефінансування Національного банку і процентів за користування ним".

3. У розділі III:

1) пункт 1.8 глави 1 після слів "з питань депозитарної" доповнити словами "та клірингової діяльності";

2) у пункті 2.7 глави 2 та пункті 3.3 глави 3 слова "і депозитарної діяльності" виключити.

4. У розділі V:

1) у главі 1:

пункт 1.3 викласти в такій редакції:

"1.3. Заявка надсилається до організатора торгівлі, обсяги торгів державними облігаціями України якого за результатами здійсненого Національним банком моніторингу є найбільшими протягом останніх шести календарних місяців та з яким Національний банк уклав відповідний договір про участь у торгах державними облігаціями України.

Національний банк щомісяця розміщує та оновлює інформацію про результати здійсненого моніторингу на відповідній сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку";

у пункті 1.6 слова "Національного банку з питань депозитарної діяльності" замінити словами "з питань депозитарної та клірингової діяльності";

2) у пункті 2.3 глави 2 слова "Національного банку з питань депозитарної діяльності" замінити словами "з питань депозитарної та клірингової діяльності";

3) у главі 3:

перше речення пункту 3.2 викласти в такій редакції: "Національний банк залежно від ситуації на грошово-кредитному ринку формує та надсилає організатору торгівлі заявку на продаж державних облігацій України з відповідними міжнародними ідентифікаційними номерами на умовах, визначених пунктом 1.3 глави 1 цього розділу";

у пункті 3.3 слова "Національного банку з питань депозитарної діяльності" замінити словами "з питань депозитарної та клірингової діяльності".

5. У розділі VI:

1) у пункті 1.3:

в абзаці першому слова "наступного робочого дня" виключити;

абзац другий після слова "забезпечує" доповнити словами "в перший робочий день, що настає за днем закінчення строку виконання зобов'язань згідно з умовами укладених за цими операціями договорів;

абзац четвертий після слів "Національний банк" доповнити словами "з наступного календарного дня, що настає за днем невиконання банком зобов'язань за укладеним кредитним договором";

пункт доповнити новим абзацом такого змісту:

"Нарахування пені припиняється з дати виконання простроченого зобов'язання (дата також уключається до розрахунку заборгованості за пенею) або через шість місяців з дати, коли зобов'язання мало бути виконано";

2) пункт 1.4 викласти в такій редакції:

"1.4. Національний банк має право з дня виникнення простроченої заборгованості банку здійснювати списання коштів з кореспондентського рахунку банку та його філій, які працюють у СЕП за окремими кореспондентськими рахунками (далі - кореспондентський рахунок), до її повного погашення. Національний банк у разі неможливості списання коштів з кореспондентського рахунку може через 10 робочих днів із дня виникнення простроченої заборгованості вживати заходів щодо задоволення в повному обсязі вимог Національного банку за операціями з регулювання ліквідності відповідно до укладених договорів та вимог законодавства, у тому числі шляхом звернення стягнення, реалізації предмета застави (операції).

Національний банк у разі неможливості реалізації предмета застави (операції) має право залишити його за собою за справедливою вартістю".

Директор Генерального департаменту
грошово-кредитної політики О.А.Щербакова