Открытое тестирование
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Затверджено
Наказ Міністерства
освіти і науки України
01.11.2013 N 1541
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
25 листопада 2013 р. за N 2005/24537
Порядок
видачі іноземцям та особам без громадянства запрошень
на навчання (стажування) в Україні та їх реєстрації
1. Цей Порядок визначає механізм видачі іноземцям та особам без громадянства (далі - іноземці) вищими навчальними закладами (далі - навчальні заклади) запрошень на навчання (стажування) в Україні.
2. Запрошення видаються вищими навчальними закладами, які мають ліцензію на підготовку іноземців за акредитованими напрямами (спеціальностями), іноземцям, щодо яких навчальним закладом надається згода на прийом на навчання (стажування) за обраним напрямом (спеціальністю), на отримання післядипломної освіти, навчання в аспірантурі та докторантурі незалежно від країни походження іноземця, строків та форми навчання.
3. Запрошення видається тим навчальним закладом, у якому іноземець отримуватиме освіту за обраним напрямом (спеціальністю), післядипломну освіту або навчатиметься в аспірантурі чи докторантурі.
Запрошення на навчання на підготовчому факультеті (відділенні) навчального закладу надається іноземцям, які планують оволодіти навчальним матеріалом із мовної підготовки.
4. Навчальні заклади видають запрошення за формою, встановленою МОН України.
Зі Зразком запрошення можна ознайомитись: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".
5. Замовлення бланків запрошень здійснюється уповноваженим МОН України на ведення їх реєстрації державним підприємством.
6. Для прийняття рішення щодо надання згоди на прийом іноземця на навчання навчальний заклад здійснює оцінку відповідності такого іноземця умовам прийому на навчання на підставі поданих ним документів (перекладених українською мовою), зокрема:
1) заяви-анкети;
2) мотиваційного листа;
3) копії паспортного документа іноземця або іншого документа, що посвідчує його особу;
4) копії документа про попередню освіту з одержаними з навчальних дисциплін оцінками (балами) або академічної довідки;
5) копії документа про результати незалежного тестування (за наявності);
6) письмової згоди на обробку персональних даних;
7) копії свідоцтва про закінчення мовної підготовки (за наявності).
7. Іноземець може подавати вищезазначені документи до кількох навчальних закладів, які здійснюють навчання за обраним ним напрямом (спеціальністю).
8. Вивчення відповідності іноземця встановленим умовам прийому на навчання за обраним ним напрямом (спеціальністю) здійснюється приймальною комісією навчального закладу, яка проводить оцінку поданих іноземцем документів та співбесіду, за можливості, в режимі он-лайн.
9. Висновки приймальної комісії оформлюються протоколом, який зберігається у навчальному закладі протягом усього періоду навчання цього іноземця (у разі його вступу на навчання).
10. Протокол приймальної комісії з оцінювання іноземця має містити таку інформацію:
1) ім'я та прізвище іноземця;
2) країна його постійного проживання;
3) серія та номер паспортного документа іноземця або іншого документа, що посвідчує його особу;
4) рівень освіти (академічні права щодо продовження освіти);
5) середній бал успішності за наданим документом про попередню освіту;
6) результати співбесіди (у разі її проведення);
7) необхідність мовної підготовки до основного навчання;
8) висновок приймальної комісії щодо відповідності вступника-іноземця умовам прийому на навчання.
11. Позитивний висновок приймальної комісії є підставою для повідомлення іноземця про згоду навчального закладу щодо прийняття його на мовну підготовку та/або навчання (стажування) за обраним напрямом (спеціальністю) та видачі йому запрошення відповідно до цього Порядку.
12. Реєстрація оформлених навчальними закладами запрошень здійснюється уповноваженим державним підприємством в електронному журналі.
13. Для присвоєння запрошенню номера в електронному журналі навчальні заклади подають уповноваженому державному підприємству заповнене запрошення в електронній формі разом з електронною копією протоколу приймальної комісії та копіями документів, зазначених у пункті 6 цього Порядку.
14. Уповноважене державне підприємство протягом п'яти робочих днів з дати отримання від навчального закладу заповненого в електронному вигляді запрошення перевіряє відомості, внесені навчальним закладом, присвоює запрошенню реєстраційний номер в електронному журналі та направляє електронну версію зареєстрованого запрошення навчальному закладу для подальшого видрукування на бланку запрошення.
15. У реєстрації поданого навчальним закладом запрошення в електронному журналі може бути відмовлено, якщо запрошення було видано іншим навчальним закладом та зареєстровано в електронному журналі.
Навчальний заклад направляє оригінал зареєстрованого в електронному журналі запрошення іноземцю або уповноваженій ним особі для оформлення в'їзду іноземця в Україну з метою навчання.
16. Запрошення заповнюються навчальним закладом українською та англійською мовами друкованим способом.
17. Запрошення діє не більше шести місяців з дати його видачі.
Строк дії запрошення встановлюється навчальним закладом з урахуванням умов прийому до вищих навчальних закладів України, що затверджуються МОН України, а також затверджених навчальним закладом навчальних програм.
18. Уповноважене державне підприємство на підставі даних електронного журналу щотижня надає відповідним дипломатичним представництвам та консульським установам України інформацію щодо зареєстрованих запрошень (візову підтримку).
19. Навчальний заклад, який запросив іноземця на навчання (стажування), забезпечує своєчасне інформування відповідного органу охорони державного кордону щодо деталей прибуття запрошеного ним іноземця в Україну (дати прибуття, номера рейсу транспортного засобу), а також надає відомості про особу, уповноважену навчальним закладом на зустріч іноземця та його супроводження від пункту пропуску через державний кордон України до навчального закладу, з обов'язковим зазначенням її прізвища, імені та по батькові, паспортних даних та даних оперативного контактного зв'язку.
20. Після прибуття іноземця навчальний заклад протягом п'яти робочих днів інформує уповноважене державне підприємство про прибуття та зарахування іноземця на навчання (стажування) шляхом подання електронної копії наказу про його зарахування.
21. Уповноважене державне підприємство щомісяця узагальнює подану навчальними закладами інформацію та надсилає МОН України для здійснення моніторингу щодо надання ними освітніх послуг іноземцям.
Начальник управління міжнародного співробітництва А.Д. Божков