7. Виплата коштів довірителю не може здійснюватися за рахунок іншого ФФБ або власного майна управителя.
8. Кошти, які не були повернуті довірителю з вини самого довірителя, у тому числі у зв'язку з неможливістю знайти довірителя за адресою, зазначеною ним у договорі про участь у ФФБ, неявкою довірителя без повідомлення причин, обліковується на рахунку управителя.
9. Щодо об'єкта інвестування, який був відкріплений від довірителя, управитель може укласти договір про участь у ФФБ з іншим довірителем відповідно до розділу VII цих Правил та закріпити за ним цей об'єкт інвестування або повернути майнові права на цей об'єкт інвестування забудовнику.
XIII. Припинення управління майном
1. Управління майном, яке управитель здійснює за договором про участь у ФФБ, припиняється у разі: повного виконання управителем зобов'язань перед довірителем; відмови довірителя від участі у ФФБ; смерті довірителя - фізичної особи або ліквідації довірителя - юридичної особи; відкріплення управителем від довірителя закріпленого за ним об'єкта інвестування за невиконання довірителем своїх зобов'язань за договором про участь у ФФБ; в інших випадках, передбачених цим правилами.
2. У разі відкріплення від довірителя закріпленого за ним об'єкта інвестування управитель ФФБ зобов'язаний виплатити довірителю кошти на умовах та у порядку, визначених розділом XII цих Правил.
3. У зв'язку зі смертю довірителя ФФБ - фізичної особи або ліквідації довірителя ФФБ - юридичної особи управитель повертає кошти спадкоємцю (спадкоємцям) або правонаступнику (правонаступникам) довірителя на підставі відповідної заяви та документа, що підтверджує право на спадщину (правонаступництво), в сумі, що визначається виходячи з кількості оплачених довірителем
вимірних одиниць об'єкта інвестування та поточної ціни вимірної одиниці такого об'єкта станом на дату смерті довірителя - фізичної особи або дату ліквідації довірителя - юридичної особи за вирахуванням винагороди управителю відповідно до цих Правил фонду та договору про участь у ФФБ.
4. У разі дострокового припинення управління майном забудовник, на вимогу управителя ФФБ, зобов'язаний протягом ____ днів перерахувати на рахунок ФФБ кошти для подальшої виплати довірителю.
5. Якщо довіритель виконав усі зобов'язання перед управителем ФФБ, але протягом двох місяців після введення об'єкта будівництва в експлуатацію без поважних причин не підписав акт прийому-передачі закріпленого за ним об'єкта інвестування і не подав у письмовій формі свої зауваження щодо невиконання забудовником своїх зобов'язань по об'єкту будівництва та об'єкту інвестування відповідно до пункту 3 розділу XI цих Правил, управління майном припиняється. У цьому випадку зобов'язання управителя ФФБ перед довірителем та умови договору про участь у ФФБ вважаються виконаними, за винятком зобов'язання за дорученням довірителя представляти його інтереси перед третіми особами та здійснювати інші дії щодо захисту його інтересів, у тому числі в суді, а також зобов'язання повернути кошти довірителю на його вимогу в разі відмови від участі у ФФБ.
6. Про відкріплення від довірителя закріпленого за ним об'єкта інвестування управитель інформує довірителя рекомендованим листом за адресою, зазначеною довірителем при укладанні договору про участь у ФФБ.
XIV. Уступка права вимоги за договором про участь у ФФБ, зміна об'єкта інвестування
1. До запланованої дати введення об'єкта будівництва в експлуатацію, за умови сплати довірителем винагороди управителю в розмірі, визначеному розділом XVII цих Правил, довіритель, за письмовою згодою управителя, має право уступити (відступити) право вимоги та свої зобов'язання за договором про участь у ФФБ на користь третіх осіб.
2. Довірителі, за якими закріплений об'єкт інвестування, за письмовою згодою управителя мають право змінити об'єкт інвестування згідно з переліком об'єктів інвестування, які є у пропозиції за об'єктами будівництва цього ФФБ.
3. У разі якщо вартість нового об'єкта інвестування є меншою від попереднього, довіритель має право частково отримати кошти з ФФБ у сумі, що відповідає вартості відповідної кількості вимірних одиниць об'єкта інвестування, що становить різницю між кількістю вимірних одиниць, які були закріплені за попереднім об'єктом інвестування, та кількістю закріплених вимірних одиниць за новим об'єктом інвестування, за ціною на день подання заяви про отримання коштів із ФФБ.
4. Умовою часткового отримання коштів з ФФБ є внесення відповідних змін до графіка внесення коштів та сплата управителю винагороди відповідно до пункту 2 розділу XVI цих Правил.
XV. Отримання кредиту для участі у ФФБ
1. Для участі у ФФБ довіритель може отримати кредит на умовах, визначених у договорі про іпотечний кредит.
2. Предметом іпотеки за іпотечним договором є об'єкт інвестування, який стане власністю позичальника в майбутньому, та/або майнові права на нього. Обтяження такого предмета іпотеки підлягає реєстрації у встановленому законом порядку. Оцінка предмета іпотеки здійснюється за згодою сторін.
3. Довіритель ФФБ, який отримав кредит для участі у ФФБ та забезпечив виконання своїх зобов'язань за договором про іпотечний кредит іпотекою, до моменту повного виконання зобов'язань за договором про іпотечний кредит не має права змінити об'єкт інвестування, уступити право вимоги за договором про участь у ФФБ третім особам, частково отримати кошти з ФФБ або відмовитися від участі у ФФБ.
4. Порушення строків спорудження об'єкта будівництва або неналежне виконання зобов'язань забудовником не може впливати на правовідносини, що виникли між банком та позичальником відповідно до укладеного ними договору про іпотечний кредит, і не є підставою для припинення виконання зобов'язань позичальником.
5. Після закінчення будівництва об'єкт інвестування продовжує бути предметом іпотеки відповідно до умов іпотечного договору, при цьому іпотечний договір є чинним і не потребує внесення змін та доповнень до нього.
6. У разі закінчення будівництва, зміни або розірвання іпотечного договору банк вносить в установленому законом порядку зміни щодо обтяження нерухомості іпотекою.
7. Нотаріус за повідомленням банку накладає заборону на відчуження збудованої нерухомості, яка є предметом іпотеки, якщо це передбачено іпотечним договором.
XVI. Винагорода управителя
1. За перерахування коштів на фінансування будівництва управитель отримує винагороду від забудовника в розмірі, строки та в порядку, що погоджені із забудовником при укладанні договору. За погодженням управителя та забудовника, при перерахуванні коштів на фінансування будівництва з фонду фінансування будівництва, управитель може утримувати належну йому винагороду самостійно за рахунок коштів ФФБ.
2. Довіритель сплачує винагороду управителю за надання послуг із: здійснення управління коштами у розмірі ____ гривень, але не більш як 5 відсотків суми таких коштів; оформлення зміни об'єкта інвестування у розмірі ____ гривень, але не більш як 1 відсоток вартості закріплених за довірителем вимірних одиниць об'єкта інвестування за поточною ціною на день подання заяви про проведення операції зі зміни об'єкта інвестування; оформлення уступки права вимоги за цим договором третім особам у розмірі ____ гривень, але не більш як 5 відсотків вартості закріплених за довірителем вимірних одиниць об'єкта інвестування за поточною ціною на день подання заяви про проведення операції з уступки права вимоги за цим договором; оформлення відмови довірителя від участі у фонді (за винятком випадків відмови у зв'язку з порушенням забудовником строків спорудження об'єкта будівництва або у разі неналежного виконання управителем своїх обов'язків) у розмірі ____ відсотків, але не більш як 5 відсотків вартості закріплених за довірителем вимірних одиниць об'єкта інвестування за поточною ціною на день подання заяви про відмову довірителя від участі у фонді; повернення коштів з фонду за ініціативою довірителя у розмірі ____ гривень, але не більш як 5 відсотків вартості вимірних одиниць об'єкта інвестування, що підлягають відкріпленню на день подання відповідної заяви довірителем. |