Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 12 травня 2007 р. N 705
Київ
Про деякі питання реалізації
Закону України "Про карантин рослин"
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 992 від 09.09.2009
N 236 від 01.03.2010
N 853 від 10.08.2011
N 955 від 25.12.2013
N 42 від 28.01.2015 )
Відповідно до статей 4, 16, 26 і 37 Закону України "Про карантин рослин" ( 3348-12 ) Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок проведення огляду, обстеження, аналізу, фумігації (знезараження) та інспектування (оформлення фітосанітарного та карантинного сертифікатів) об'єктів регулювання у сфері карантину рослин;
Порядок оформлення карантинного дозволу;
перелік об'єктів регулювання у сфері карантину рослин.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 р. N 672 "Про затвердження Порядку проведення інспектування, огляду, аналізу, обстеження та знезараження підкарантинних матеріалів і об'єктів та їх переліку" (Офіційний вісник України, 2004 р., N 21, ст. 1421);
постанову Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2006 р. N 156 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 р. N 672" (Офіційний вісник України, 2006 р., N 7, ст. 369).
3. Державній ветеринарній та фітосанітарній службі: ( Абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 853 від 10.08.2011 )
забезпечити видачу карантинних та фітосанітарних сертифікатів, фітосанітарних сертифікатів на реекспорт, карантинних дозволів виключно заявнику або уповноваженій ним особі;
не допускати під час надання платних послуг, перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України, справляння платежів інших, ніж плата за такі послуги. ( Постанову доповнено пунктом 3 згідно з Постановою КМ N 236 від 01.03.2010 )
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 травня 2007 р. N 705
Порядок
проведення огляду, обстеження, аналізу,
фумігації (знезараження) та інспектування
(оформлення фітосанітарного та карантинного
сертифікатів) об'єктів регулювання у сфері
карантину рослин
( У тексті Порядку слова "Державної служби з карантину рослин"
і "державний інспектор з карантину рослин" в усіх відмінках
замінено відповідно словами "Держветфітослужба" і "державний
фітосанітарний інспектор" у відповідному відмінку згідно з
Постановою КМ N 853 від 10.08.2011 )
1. Цей Порядок визначає процедуру проведення огляду, обстеження, аналізу, фумігації (знезараження) та інспектування (оформлення фітосанітарного та карантинного сертифікатів) об'єктів регулювання у сфері карантину рослин.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному у статті 1 Закону України "Про карантин рослин" ( 3348-12 ).
3. Об'єкти регулювання, що вивозяться за межі митної території України (у тому числі реекспортуються), вивозяться та/або ввозяться в карантинну зону, підлягають огляду державним фітосанітарним інспектором.
4. Огляд об'єктів регулювання передбачає проведення інспектування, під час якого здійснюється відбір зразків для проведення фітосанітарної експертизи.
5. У разі складування, концентрації (нагромадження) та сортування у морських і річкових портах, на залізничних станціях, терміналах та в автопортах об'єктів регулювання проводиться їх огляд.
6. Для забезпечення відбору зразків під час огляду посівів, посадки рослин, багаторічних насаджень, складських приміщень використовуються феромонні пастки, харчові принади та ловильні пояси.
7. З метою визначення фітосанітарного стану об'єктів регулювання державні фітосанітарні інспектори проводять систематичні обстеження земель сільськогосподарського призначення і земель лісового фонду, пунктів карантину рослин та прилеглої до них території (трикілометрової зони), місць обігу об'єктів регулювання.
8. Обстеження проводиться державним фітосанітарним інспектором у період вегетації культурних рослин з такою періодичністю:
кожного півріччя - на місці виробництва або виробничій ділянці, на яких офіційно встановлено та підтримується статус вільних від регульованих шкідливих організмів;
щороку - у суб'єктів господарювання, які вирощують елітне насіння і садивний (посадковий) матеріал, на державних сортодослідних станціях, у плодорозсадниках, інтродукційно-карантинних розсадниках і карантинних оранжереях ботанічних садів, а також на територіях, де запроваджено карантинний режим;
один раз на два роки - у суб'єктів господарювання, що здійснюють виробництво та переробку сільськогосподарської продукції, на землях осіб, де не виявлено карантинних організмів, та на прилеглих до них територіях.
Результати обстеження оформлюються актом.
9. З метою виявлення та ідентифікації шкідливих організмів карантинними лабораторіями Держветфітослужби проводиться фітосанітарна експертиза, яка включає:
здійснення аналізу фітосанітарного стану об'єктів регулювання з метою виявлення шкідливих організмів;
визначення видів виявлених шкідливих організмів;
підготовку висновку про карантинне значення виявлених шкідливих організмів.
10. Насіння і садивний матеріал, які ввозяться в Україну, підлягають висіванню або висаджуванню у визначених у карантинному дозволі господарствах чи у спеціальних розсадниках та оранжереях для виявлення прихованого зараження рослинного матеріалу і здійснення під контролем державного фітосанітарного інспектора заходів щодо оздоровлення.
11. Висновок фітосанітарної експертизи надається за результатами аналізу щодо наявності шкідливих організмів протягом 24 годин з моменту подання зразка об’єкта регулювання на аналіз. ( Пункт 11 в редакції Постанови КМ N 42 від 28.01.2015 )
12. У разі проведення складного аналізу (мікологічного, бактеріологічного, вірусологічного, гельмінтологічного) щодо наявності шкідливих організмів висновок про результати фітосанітарної експертизи надається протягом 30 днів з дня подання зразка об'єкта регулювання на аналіз.
13. На підставі результатів фітосанітарної експертизи кожного зразка об'єкта регулювання і оцінки виявлених шкідливих організмів державний фітосанітарний інспектор визначає фітосанітарний стан партії об'єктів регулювання та приймає рішення про застосування фітосанітарних заходів.
14. Заражені шкідливими організмами об'єкти регулювання, що вивозяться за межі митної території України або карантинної зони, підлягають обробці або фумігації (знезараженню).
Фумігація (знезараження) об'єктів регулювання у сфері карантину рослин проводиться з дотриманням вимог законодавства України.
15. Об'єкти регулювання, у тому числі засоби перевезення, сільськогосподарська техніка, машини та знаряддя, що переміщуються через державний кордон або карантинні зони, підлягають інспектуванню, а у разі виявлення шкідливих організмів - обробці або фумігації (знезараженню).
16. Організацію та контроль за проведенням обробки та фумігації (знезараження) об'єктів регулювання, які переміщуються через державний кордон та карантинні зони, здійснюють державні фітосанітарні інспекції. ( Пункт 16 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 853 від 10.08.2011 )
17. У разі вивезення за межі митної території України чи з карантинних зон обробка або фумігація (знезараження) об'єктів регулювання проводиться у місцях їх відвантаження чи безпосередньо в транспортних засобах.
У разі вивезення за межі митної території України партії вантажу, яка формується з декількох партій об'єктів регулювання, обробка або фумігація (знезараження) може проводитися у місці складування, концентрації (нагромадження) такої партії.
18. Після обробки або фумігації (знезараження) об'єктів регулювання їх фітосанітарний стан визначається державним фітосанітарним інспектором на підставі результатів інспектування та фітосанітарної експертизи.
У разі проведення фумігації (знезараження) об'єктів регулювання у транспортних засобах під час перевезення їх фітосанітарний стан визначається державним фітосанітарним інспектором на підставі відповідного акта, складеного суб'єктом господарювання, який провів таку фумігацію (знезараження), та власником об'єктів регулювання.
19. Об'єкти регулювання, за винятком суднового спорядження, суднових запасних частин і припасів, вивозяться за межі митної території України, у тому числі шляхом реекспорту, за наявності фітосанітарного сертифіката або фітосанітарного сертифіката на реекспорт, який видається органом Держветфітослужби на кожну партію, що вивозиться у транспортному засобі. ( Пункт 19 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 992 від 09.09.2009 )
20. Фітосанітарний та карантинний сертифікати видаються за результатами проведення фітосанітарних процедур.
21. Для отримання фітосанітарного сертифіката або фітосанітарного сертифіката на реекспорт відповідному органу Держветфітослужби подається:
заява за формою, встановленою Мінагрополітики;
документ, що підтверджує внесення плати за видачу фітосанітарного сертифіката або фітосанітарного сертифіката на реекспорт; ( Абзац третій пункту 21 в редакції Постанови КМ N 236 від 01.03.2010 )
( Абзац четвертий пункту 21 виключено на підставі Постанови КМ N 853 від 10.08.2011 )
( Абзац п'ятий пункту 21 виключено на підставі Постанови КМ N 853 від 10.08.2011 )
Державний фітосанітарний інспектор протягом п’яти календарних днів після надходження зазначених документів, але не пізніше ніж протягом 24 годин після завершення завантаження транспортного засобу проводить фітосанітарні процедури та видає фітосанітарний сертифікат чи фітосанітарний сертифікат на реекспорт або обґрунтовану відмову в його видачі. Інформація про час завершення завантаження транспортного засобу, спосіб транспортування та вагу вантажу з об’єктами регулювання зазначається у повідомленні, яке надсилається власником вантажу чи довіреною особою власника відповідному органу Держветфітослужби. ( Абзац шостий пункту 21 в редакції Постанов КМ N 236 від 01.03.2010, N 853 від 10.08.2011, N 42 від 28.01.2015 )
Строк дії фітосанітарного сертифіката та фітосанітарного сертифіката на реекспорт становить 14 діб.
Фітосанітарний сертифікат та фітосанітарний сертифікат на реекспорт оформлюється у двох примірниках: перший примірник видається заявнику, другий - залишається в органі Держветфітослужби, що його видав. ( Абзац восьмий пункту 21 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 955 від 25.12.2013 )
22. У фітосанітарному сертифікаті та фітосанітарному сертифікаті на реекспорт зазначається:
прізвище, ім'я та по батькові, місце постійного проживання експортера об'єктів регулювання - для фізичної особи-підприємця;
повне найменування та місцезнаходження експортера об'єктів регулювання - для юридичної особи;
реєстраційний номер сертифіката;
прізвище, ім'я та по батькові, місце постійного проживання імпортера об'єктів регулювання - для фізичної особи-підприємця;
повне найменування та місцезнаходження імпортера об'єктів регулювання - для юридичної особи;
найменування національної організації з карантину та захисту рослин, що видала сертифікат;
назва країни - імпортера об'єктів регулювання;
місце походження об'єктів регулювання (країна, область, район тощо);
пункт карантину рослин, що діє у пункті пропуску на державному кордоні, через який буде вивозитися за межі митної території України об'єкт регулювання;
спосіб транспортування із зазначенням для морських перевезень - назви судна, баржі; для залізничних - номер вагону; для автомобільних - номер автотранспортного засобу;
опис упаковки;
маркування, проставлене на об'єктах регулювання, або відмітка про його відсутність;
найменування об'єктів регулювання та їх кількість;
код об'єкта регулювання згідно з УКТЗЕД ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 );
ботанічна назва рослини (латинською мовою);
додаткова інформація про фітосанітарні заходи, здійснення яких необхідне для ввезення об'єктів регулювання до країни - імпортера;
метод обробки об'єктів регулювання: фумігація (знезараження), сушіння або інші способи;
у разі фумігації (знезараження) зазначається дата його проведення;
хімікат і його дозування, якщо він використовувався при проведенні фумігації (знезараження) об'єктів регулювання;
експозиція (час) та температура, за яких проводилася фумігація (знезараження) об'єктів регулювання;
додаткова інформація про проведення фумігації (знезараження) або іншої обробки;
дата та місце видачі сертифіката.
Сертифікат підписується державним фітосанітарним інспектором і скріплюється печаткою встановленого зразка.
23. Карантинний сертифікат видається на об'єкти регулювання у разі:
транспортування імпортованих об'єктів регулювання, які зберігалися, перепаковувалися, розділялися на частини, змішувалися з іншими вантажами;
вивезення або ввезення об'єктів регулювання у карантинну зону.
У разі переміщення об'єктів регулювання, що вироблялися на місці виробництва або виробничій ділянці, на яких офіційно встановлено та підтримується статус вільних від регульованих шкідливих організмів, карантинний сертифікат видається за результатами інспектування без здійснення відбору зразків та фітосанітарної експертизи.
24. Власник вантажу об'єктів регулювання не пізніше ніж за п'ять календарних днів до відвантаження або відправлення пред'являє державному фітосанітарному інспектору партію зазначених об'єктів для проведення фітосанітарних процедур.
25. Карантинний сертифікат супроводжує вантаж об’єктів регулювання, що перевозиться в межах України. ( Пункт 25 в редакції Постанови КМ N 42 від 28.01.2015 )
26. Для отримання карантинного сертифіката відповідному органу Держветфітослужби подається:
заява за формою, встановленою Мінагрополітики;
документ, що підтверджує внесення плати за видачу карантинного сертифіката;
( Абзац четвертий пункту 26 виключено на підставі Постанови КМ N 853 від 10.08.2011 )
27. Державний фітосанітарний інспектор протягом п’яти календарних днів після подання документів, але не пізніше ніж протягом 24 годин після завершення завантаження транспортного засобу проводить фітосанітарні процедури та видає карантинний сертифікат або обґрунтовану відмову в його видачі. Інформація про час завершення завантаження транспортного засобу, спосіб транспортування та вагу вантажу з об’єктами регулювання зазначається у повідомленні, яке надсилається власником вантажу чи довіреною особою власника відповідному органу Держветфітослужби. ( Пункт 27 в редакції Постанов КМ N 236 від 01.03.2010, N 853 від 10.08.2011, N 42 від 28.01.2015 )
28. Карантинний сертифікат оформлюється у трьох примірниках: перший примірник отримує заявник; другий - надсилається до органу Держветфітослужби, куди перевозяться об'єкти регулювання; третій - залишається в органі Держветфітослужби, що його видав. ( Пункт 28 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 955 від 25.12.2013 )
29. У карантинному сертифікаті зазначаються:
найменування органу Держветфітослужби, який видав карантинний сертифікат; ( Абзац другий пункту 29 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 853 від 10.08.2011 )
реєстраційний номер сертифіката;
прізвище, ім'я та по батькові, місце постійного проживання власника (відправника, отримувача) об'єктів регулювання - для фізичної особи-підприємця;
повне найменування та місцезнаходження власника (відправника, отримувача) об'єктів регулювання - для юридичної особи;
найменування об'єктів регулювання;
кількість об'єктів регулювання;
обсяг партії об'єктів регулювання або їх вага;
спосіб транспортування із зазначенням для морських перевезень - назви судна, баржі; для залізничних - номер вагону; для автомобільних - номер автотранспортного засобу;
станція відправлення і станція призначення (для залізничного транспорту), назва, місцезнаходження та реквізити;
інформація про фітосанітарний стан об'єктів регулювання і проведення фітосанітарних процедур;
умови, що встановлюються у разі відвантаження, відправлення, транспортування, приймання та використання об'єктів регулювання;
дата та місце видачі карантинного сертифіката, а також строк його дії.
Сертифікат підписується державним фітосанітарним інспектором і скріплюється печаткою встановленого зразка.
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 травня 2007 р. N 705
Порядок
оформлення карантинного дозволу
( У тексті Порядку слова "Головна державна інспекція з
карантину рослин" в усіх відмінках замінені словом
"Держветфітослужба" у відповідному відмінку згідно з
Постановою КМ N 853 від 10.08.2011 )
1. Імпорт і транзит об'єктів регулювання через територію України здійснюється за наявності карантинного дозволу. Карантинний дозвіл видається Держветфітослужбою.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному у статті 1 Закону України "Про карантин рослин" ( 3348-12 ).
3. Для отримання карантинного дозволу не пізніше ніж за п'ять днів до ввезення об'єктів регулювання на територію України Держветфітослужбі подається:
заява за формою, встановленою Мінагрополітики;
копія документа, що підтверджує внесення плати за видачу карантинного дозволу;
копія договору, відповідно до якого здійснюється ввезення в Україну об'єктів регулювання;
( Абзац п'ятий пункту 3 виключено на підставі Постанови КМ N 853 від 10.08.2011 )
( Абзац шостий пункту 3 виключено на підставі Постанови КМ N 853 від 10.08.2011 )
4. Держветфітослужба протягом п'яти днів розглядає подані документи та видає карантинний дозвіл або надсилає обґрунтовану відмову в його видачі. ( Пункт 4 в редакції Постанов КМ N 236 від 01.03.2010, N 853 від 10.08.2011; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 42 від 28.01.2015 )
5. Карантинний дозвіл видається на кожну заявлену партію об'єктів регулювання на строк не більше шести місяців.
6. Карантинний дозвіл оформлюється у двох примірниках: перший примірник видається заявнику, другий - зберігається в органі, що його видав. ( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 955 від 25.12.2013 )
7. У карантинному дозволі зазначаються:
найменування органу, що видав карантинний дозвіл;
реєстраційний номер дозволу;
прізвище, ім'я та по батькові, місце постійного проживання отримувача об'єктів регулювання - для фізичної особи - підприємця;
повне найменування та місцезнаходження отримувача об'єктів регулювання - для юридичної особи;
країна, з якої ввозяться об'єкти регулювання, та країна призначення у разі транзиту через територію України;
код згідно з УКТЗЕД ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 ) та найменування об'єкта регулювання, його кількість (окремо за кожним видом);
перелік карантинних організмів, від яких під час ввезення об'єкт регулювання повинен бути вільний;
фітосанітарні вимоги до об'єктів регулювання, що повинні бути виконані у пункті ввезення;
пункт карантину рослин, що діє у пункті пропуску на державному кордоні, через який ввозиться в Україну об'єкт регулювання;
перелік обов'язкових карантинних заходів, які проводяться у зоні митного контролю або за місцем призначення об'єктів регулювання;
підстава для оформлення карантинного дозволу та строк його дії.
Карантинний дозвіл підписується Головним державним фітосанітарним інспектором або його заступником і скріплюється печаткою. ( Абзац тринадцятий пункту 7 в редакції Постанови КМ N 853 від 10.08.2011 )
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 травня 2007 р. N 705
ПЕРЕЛІК |
------------------------------------------------------------------ |
|1002 00 00 00 |Жито* | |
* Об’єкти регулювання у сфері карантину рослин виключно для |
( Перелік із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 42 від 28.01.2015 )