Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 22 липня 2015 р. N 571
Київ
ПОСТАНОВА
від 22 липня 2015 р. N 571
Київ
Деякі питання управління державними інвестиціями
Деякі питання управління державними інвестиціями
Відповідно до частини четвертої статті 32 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
(Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 938 від 11.11.2015)
1. Утворити Міжвідомчу комісію з питань державних інвестиційних проектів у складі згідно з додатком.
Відповідно до частини четвертої статті 32 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Відповідно до частини четвертої статті 32 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
2. Затвердити такі, що додаються:
1. Утворити Міжвідомчу комісію з питань державних інвестиційних проектів у складі згідно з додатком.
Положення про Міжвідомчу комісію з питань державних інвестиційних проектів;
2. Затвердити такі, що додаються:
Порядок відбору державних інвестиційних проектів.
Положення про Міжвідомчу комісію з питань державних інвестиційних проектів;
3. Установити, що для формування у 2015 році проекту Державного бюджету України на 2016 рік та прогнозу Державного бюджету України на 2017 - 2018 роки на розгляд Міжвідомчої комісії з питань державних інвестиційних проектів подаються:
Порядок відбору державних інвестиційних проектів.
1) головними розпорядниками коштів державного бюджету:
3. Установити, що для формування у 2015 році проекту Державного бюджету України на 2016 рік та прогнозу Державного бюджету України на 2017 - 2018 роки на розгляд Міжвідомчої комісії з питань державних інвестиційних проектів подаються:
державні інвестиційні проекти, розраховані в цінах починаючи з 1 грудня 2014 р.;
1) головними розпорядниками коштів державного бюджету:
документи, визначені пунктом 18 Порядку, затвердженого цією постановою, протягом 30 робочих днів з дня набрання чинності цією постановою;
державні інвестиційні проекти, розраховані в цінах починаючи з 1 грудня 2014 р.;
2) Міністерством економічного розвитку і торгівлі - матеріали, визначені пунктом 21 Порядку, затвердженого цією постановою, у десятиденний строк після закінчення строку, зазначеного в абзаці четвертому цього пункту, за умови доведення Міністерством фінансів планового та прогнозних на наступні за плановим два бюджетні періоди загальних обсягів державних капітальних вкладень на розроблення та реалізацію державних інвестиційних проектів.
документи, визначені пунктом 18 Порядку, затвердженого цією постановою, до 25 листопада 2015 року;
4. Пункт 1 Порядку проведення державної експертизи інвестиційних проектів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 р. N 701 (Офіційний вісник України, 2011 р., N 51, ст. 2033; 2012 р., N 57, ст. 2289), після слів "інвестиційних проектів" доповнити словами ", крім державних інвестиційних проектів".
(Абзац третій підпункту 1 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 938 від 11.11.2015)
5. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
2) Міністерством економічного розвитку і торгівлі - матеріали, визначені пунктом 21 Порядку, затвердженого цією постановою, у десятиденний строк після закінчення строку, зазначеного в абзаці четвертому цього пункту, за умови доведення Міністерством фінансів планового та прогнозних на наступні за плановим два бюджетні періоди загальних обсягів державних капітальних вкладень на розроблення та реалізацію державних інвестиційних проектів.
6. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 27 Порядку, затвердженого цією постановою, який набирає чинності з 1 січня 2016 року.
4. Пункт 1 Порядку проведення державної експертизи інвестиційних проектів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 р. N 701 (Офіційний вісник України, 2011 р., N 51, ст. 2033; 2012 р., N 57, ст. 2289), після слів "інвестиційних проектів" доповнити словами ", крім державних інвестиційних проектів".
Прем'єр-міністр України А.ЯЦЕНЮК
5. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 22 липня 2015 р. N 571
6. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 27 Порядку, затвердженого цією постановою, який набирає чинності з 1 січня 2016 року.
Склад
Міжвідомчої комісії з питань державних
інвестиційних проектів
Прем'єр-міністр України
А.ЯЦЕНЮК
Міністр економічного розвитку і торгівлі, голова Міжвідомчої комісії
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 22 липня 2015 р. N 571
Віце-прем'єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, заступник голови Міжвідомчої комісії
Склад
Міжвідомчої комісії з питань державних інвестиційних проектів
Директор департаменту залучення інвестицій Мінекономрозвитку, секретар Міжвідомчої комісії
Міністр економічного розвитку і торгівлі, голова Міжвідомчої комісії
Міністр фінансів
Віце-прем'єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, заступник голови Міжвідомчої комісії
Міністр інфраструктури
Директор департаменту залучення інвестицій Мінекономрозвитку, секретар Міжвідомчої комісії
Міністр екології та природних ресурсів
Міністр фінансів
Міністр енергетики та вугільної промисловості
Міністр інфраструктури
Міністр охорони здоров'я
Міністр екології та природних ресурсів
Міністр соціальної політики
Міністр енергетики та вугільної промисловості
Народні депутати України, члени Комітету Верховної Ради України з питань бюджету (за згодою)
Міністр охорони здоров'я
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 липня 2015 р. N 571
Міністр соціальної політики
Положення
про Міжвідомчу комісію з питань державних
інвестиційних проектів
Народні депутати України, члени Комітету Верховної Ради України з питань бюджету (за згодою)
1. Міжвідомча комісія з питань державних інвестиційних проектів (далі - Комісія) є колегіальним органом.
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 липня 2015 р. N 571
2. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, а також указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України і цим Положенням.
Положення
про Міжвідомчу комісію з питань державних інвестиційних проектів
3. Основним завданням Комісії є відбір державних інвестиційних проектів, розроблення та реалізація яких здійснюється з використанням державних капітальних вкладень (крім тих, що здійснюються із залученням державою кредитів (позик) від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій, а також із коштів державного фонду регіонального розвитку) (далі - державні інвестиційні проекти).
1. Міжвідомча комісія з питань державних інвестиційних проектів (далі - Комісія) є колегіальним органом.
4. Комісія відповідно до покладених на неї завдань:
2. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, а також указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України і цим Положенням.
1) подає Мінекономрозвитку пропозиції щодо визначення пріоритетних напрямів реалізації державних інвестиційних проектів за сферами, визначеними у пункті 24 Порядку відбору державних інвестиційних проектів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 р. N 571;
3. Основним завданням Комісії є відбір державних інвестиційних проектів, розроблення та реалізація яких здійснюється з використанням державних капітальних вкладень (крім тих, що здійснюються із залученням державою кредитів (позик) від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій, а також із коштів державного фонду регіонального розвитку) (далі - державні інвестиційні проекти).
2) розглядає державні інвестиційні проекти;
4. Комісія відповідно до покладених на неї завдань:
3) вивчає результати діяльності центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, головних розпорядників коштів державного бюджету щодо розроблення та реалізації державних інвестиційних проектів, поданих на розгляд Комісії;
1) подає Мінекономрозвитку пропозиції щодо визначення пріоритетних напрямів реалізації державних інвестиційних проектів за сферами, визначеними у пункті 24 Порядку відбору державних інвестиційних проектів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 р. N 571;
4) здійснює відбір державних інвестиційних проектів та визначає їх перелік у розрізі головних розпорядників коштів державного бюджету із зазначенням загальної вартості проекту, загальних обсягів витрат державного бюджету, необхідних для розроблення та реалізації проекту, в тому числі для завершення його реалізації, а також обсягів таких видатків на відповідний плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди у розрізі бюджетних програм;
2) розглядає державні інвестиційні проекти;
5) готує та подає Мінекономрозвитку для прийняття відповідних рішень пропозиції та рекомендації щодо:
3) вивчає результати діяльності центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, головних розпорядників коштів державного бюджету щодо розроблення та реалізації державних інвестиційних проектів, поданих на розгляд Комісії;
коригування або припинення (зупинення) реалізації державних інвестиційних проектів;
4) здійснює відбір державних інвестиційних проектів та визначає їх перелік у розрізі головних розпорядників коштів державного бюджету із зазначенням загальної вартості проекту, загальних обсягів витрат державного бюджету, необхідних для розроблення та реалізації проекту, в тому числі для завершення його реалізації, а також обсягів таких видатків на відповідний плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди у розрізі бюджетних програм;
ефективності управління державним інвестиційним проектом, усунення порушень планових строків його реалізації;
5) готує та подає Мінекономрозвитку для прийняття відповідних рішень пропозиції та рекомендації щодо:
проведення незалежної експертизи державних інвестиційних проектів.
коригування або припинення (зупинення) реалізації державних інвестиційних проектів;
5. Комісія має право:
ефективності управління державним інвестиційним проектом, усунення порушень планових строків його реалізації;
1) отримувати в установленому порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;
проведення незалежної експертизи державних інвестиційних проектів.
2) залучати до участі у своїй роботі представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), а також незалежних експертів (за згодою);
5. Комісія має право:
3) утворювати у разі потреби для виконання покладених на неї завдань постійні або тимчасові робочі групи;
1) отримувати в установленому порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;
4) приймати для розгляду державні інвестиційні проекти або відхиляти їх за результатами розгляду документів, поданих для відбору проектів, або надавати рекомендації щодо можливості застосування інших механізмів фінансування проекту (залучення кредитних коштів міжнародних фінансових організацій, державно-приватне партнерство, концесія тощо).
2) залучати до участі у своїй роботі представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), а також незалежних експертів (за згодою);
6. Посадовий склад Комісії затверджується Кабінетом Міністрів України.
3) утворювати у разі потреби для виконання покладених на неї завдань постійні або тимчасові робочі групи;
Головою Комісії є Міністр економічного розвитку і торгівлі.
4) приймати для розгляду державні інвестиційні проекти або відхиляти їх за результатами розгляду документів, поданих для відбору проектів, або надавати рекомендації щодо можливості застосування інших механізмів фінансування проекту (залучення кредитних коштів міжнародних фінансових організацій, державно-приватне партнерство, концесія тощо).
Голова Комісії:
6. Посадовий склад Комісії затверджується Кабінетом Міністрів України.
затверджує її персональний склад та вносить у разі потреби до нього зміни;
Головою Комісії є Міністр економічного розвитку і торгівлі.
здійснює керівництво її діяльністю;
Голова Комісії:
затверджує план її роботи на відповідний період та порядок денний засідань.
затверджує її персональний склад та вносить у разі потреби до нього зміни;
До складу Комісії входять члени Кабінету Міністрів України, члени Комітету Верховної Ради України з питань бюджету за рішенням такого Комітету (чисельністю не менш як 50 відсотків складу Комісії), представники центральних органів виконавчої влади та інших державних органів.
здійснює керівництво її діяльністю;
Формою роботи Комісії є засідання, що проводяться у період розроблення проекту Державного бюджету України на плановий бюджетний період та прогнозу Державного бюджету України на наступні за плановим два бюджетні періоди та у разі потреби за рішенням голови Комісії.
затверджує план її роботи на відповідний період та порядок денний засідань.
Підготовку матеріалів для розгляду на засіданнях Комісії забезпечує її секретар.
До складу Комісії входять члени Кабінету Міністрів України, члени Комітету Верховної Ради України з питань бюджету за рішенням такого Комітету (чисельністю не менш як 50 відсотків складу Комісії), представники центральних органів виконавчої влади та інших державних органів.
7. Засідання Комісії веде її голова, а в разі його відсутності - заступник голови Комісії.
Формою роботи Комісії є засідання, що проводяться у період розроблення проекту Державного бюджету України на плановий бюджетний період та прогнозу Державного бюджету України на наступні за плановим два бюджетні періоди та у разі потреби за рішенням голови Комісії.
8. Засідання Комісії вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини її складу.
Підготовку матеріалів для розгляду на засіданнях Комісії забезпечує її секретар.
9. Презентацію державного інвестиційного проекту на засіданні Комісії здійснює керівник відповідного головного розпорядника коштів державного бюджету.
7. Засідання Комісії веде її голова, а в разі його відсутності - заступник голови Комісії.
10. Комісія на своєму засіданні здійснює відбір державних інвестиційних проектів відповідно до Порядку відбору державних інвестиційних проектів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 р. N 571.
8. Засідання Комісії вважається правоможним, якщо на ньому присутні більш як половина її складу.
11. Рішення Комісії приймається на засіданні шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів її членів, що присутні на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
(Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 938 від 11.11.2015)
Комісія приймає рішення щодо кожного державного інвестиційного проекту окремо.
9. Презентацію державного інвестиційного проекту на засіданні Комісії здійснює керівник відповідного головного розпорядника коштів державного бюджету.
12. За результатами відбору державних інвестиційних проектів Комісією складається протокол, який підписується головуючим на засіданні та її секретарем і подається Мінекономрозвитку для доведення Мінфіну з метою врахування під час розроблення проекту Державного бюджету України на плановий бюджетний період та прогнозу Державного бюджету України на наступні за плановим два бюджетні періоди.
10. Комісія на своєму засіданні здійснює відбір державних інвестиційних проектів відповідно до Порядку відбору державних інвестиційних проектів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 р. N 571.
13. Організаційне, інформаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності Комісії здійснює Мінекономрозвитку.
11. Рішення Комісії приймається на засіданні шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів її членів, що присутні на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 липня 2015 р. N 571
Комісія приймає рішення щодо кожного державного інвестиційного проекту окремо.
Порядок
відбору державних інвестиційних
проектів
12. За результатами відбору державних інвестиційних проектів Комісією складається протокол, який підписується головуючим на засіданні та її секретарем і подається Мінекономрозвитку для доведення Мінфіну з метою врахування під час розроблення проекту Державного бюджету України на плановий бюджетний період та прогнозу Державного бюджету України на наступні за плановим два бюджетні періоди.
1. Цей Порядок визначає механізм відбору державних інвестиційних проектів, розроблення та реалізація яких здійснюється з використанням державних капітальних вкладень (крім тих, що здійснюються із залученням державою кредитів (позик) від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій, а також із коштів державного фонду регіонального розвитку), шляхом здійснення заходів щодо ініціювання, проведення економічної оцінки і державної експертизи, визначення доцільності розроблення та/або реалізації державних інвестиційних проектів.
13. Організаційне, інформаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності Комісії здійснює Мінекономрозвитку.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 липня 2015 р. N 571
1) концептуальна записка - опис мети державного інвестування та можливостей її досягнення, на підставі якого приймається рішення про доцільність підготовки державного інвестиційного проекту;
Порядок
відбору державних інвестиційних проектів
2) вигодоотримувачі - фізичні та юридичні особи, які безпосередньо будуть користуватися результатами реалізації державного інвестиційного проекту;
1. Цей Порядок визначає механізм відбору державних інвестиційних проектів, розроблення та реалізація яких здійснюється з використанням державних капітальних вкладень (крім тих, що здійснюються із залученням державою кредитів (позик) від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій, а також із коштів державного фонду регіонального розвитку), шляхом здійснення заходів щодо ініціювання, проведення економічної оцінки і державної експертизи, визначення доцільності розроблення та/або реалізації державних інвестиційних проектів.
3) відповідальний виконавець - структурний підрозділ головного розпорядника коштів державного бюджету або підприємство, або установа, або організація, що належать до сфери управління головного розпорядника, визначені ним відповідальними за підготовку державного інвестиційного проекту, управління здійсненням заходів щодо розроблення та реалізації інвестиційного проекту, в тому числі виконання функцій замовника будівництва в разі потреби.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
Інші терміни вживаються в значенні, наведеному в Бюджетному кодексі України, Законах України "Про інвестиційну діяльність", "Про регулювання містобудівної діяльності".
1) концептуальна записка - опис мети державного інвестування та можливостей її досягнення, на підставі якого приймається рішення про доцільність підготовки державного інвестиційного проекту;
1) концептуальна записка - опис мети державного інвестування та можливостей її досягнення, на підставі якого приймається рішення про доцільність підготовки державного інвестиційного проекту;
3. Суб'єкт інвестиційної діяльності в разі необхідності ініціювання нового державного інвестиційного проекту готує та подає головному розпорядникові коштів державного бюджету концептуальну записку, в якій зазначаються такі відомості:
2) вигодоотримувачі - фізичні та юридичні особи, які безпосередньо будуть користуватися результатами реалізації державного інвестиційного проекту;
1) мета інвестиційного проекту та її обґрунтування:
3) відповідальний виконавець - структурний підрозділ головного розпорядника коштів державного бюджету або підприємство, або установа, або організація, що належать до сфери управління головного розпорядника, визначені ним відповідальними за підготовку державного інвестиційного проекту, управління здійсненням заходів щодо розроблення та реалізації інвестиційного проекту, в тому числі виконання функцій замовника будівництва в разі потреби.
2) вигодоотримувачі - фізичні та юридичні особи, які безпосередньо будуть користуватися результатами реалізації державного інвестиційного проекту;
проблеми, які будуть розв'язані внаслідок реалізації інвестиційного проекту;
Інші терміни вживаються в значенні, наведеному в Бюджетному кодексі України, Законах України "Про інвестиційну діяльність", "Про регулювання містобудівної діяльності".
Інші терміни вживаються в значенні, наведеному в Бюджетному кодексі України, Законах України "Про інвестиційну діяльність", "Про регулювання містобудівної діяльності".
3) відповідальний виконавець - структурний підрозділ головного розпорядника коштів державного бюджету або підприємство, або установа, або організація, що належать до сфери управління головного розпорядника, визначені ним відповідальними за підготовку державного інвестиційного проекту, управління здійсненням заходів щодо розроблення та реалізації інвестиційного проекту, в тому числі виконання функцій замовника будівництва в разі потреби.
результати аналізу попиту на послуги (товари), надання (виробництво) яких має бути забезпечено в результаті реалізації інвестиційного проекту;
3. Суб'єкт інвестиційної діяльності в разі необхідності ініціювання нового державного інвестиційного проекту готує та подає головному розпорядникові коштів державного бюджету концептуальну записку, в якій зазначаються такі відомості:
результати попереднього аналізу можливих альтернативних варіантів розв'язання таких проблем;
1) мета інвестиційного проекту та її обґрунтування:
відповідність мети інвестиційного проекту пріоритетам державної політики;
проблеми, які будуть розв'язані внаслідок реалізації інвестиційного проекту;
2) прогнозні обсяги витрат:
результати аналізу попиту на послуги (товари), надання (виробництво) яких має бути забезпечено в результаті реалізації інвестиційного проекту;
розрахункова вартість інвестиційного проекту, включаючи витрати на його розроблення та реалізацію, обґрунтування вибору можливих джерел фінансування;
результати попереднього аналізу можливих альтернативних варіантів розв'язання таких проблем;
наявність земельної ділянки, прав, пов'язаних з нею, та план заходів щодо оформлення прав на неї (у разі потреби);
відповідність мети інвестиційного проекту пріоритетам державної політики;
оціночна вартість експлуатації (утримання) об'єкта державної власності після реалізації інвестиційного проекту та обґрунтування визначення джерела фінансування його експлуатації (утримання);
2) прогнозні обсяги витрат:
3) результати попереднього аналізу ефективності реалізації інвестиційного проекту:
розрахункова вартість інвестиційного проекту, включаючи витрати на його розроблення та реалізацію, обґрунтування вибору можливих джерел фінансування;
очікуваний вплив (екологічні, соціальні, економічні вигоди і наслідки реалізації інвестиційного проекту);
наявність земельної ділянки, прав, пов'язаних з нею, та план заходів щодо оформлення прав на неї (у разі потреби);
вигодоотримувачі;
оціночна вартість експлуатації (утримання) об'єкта державної власності після реалізації інвестиційного проекту та обґрунтування визначення джерела фінансування його експлуатації (утримання);
результати попередньої оцінки ризиків інвестиційного проекту;
3) результати попереднього аналізу ефективності реалізації інвестиційного проекту:
4) строк та етапи реалізації інвестиційного проекту, результати попередньої оцінки можливостей реалізації, організації та управління виконанням робіт з реалізації інвестиційного проекту;
очікуваний вплив (екологічні, соціальні, економічні вигоди і наслідки реалізації інвестиційного проекту);
5) обґрунтування заходів щодо розроблення інвестиційного проекту (дослідження, проектування).
вигодоотримувачі;
4. Головний розпорядник коштів державного бюджету може утворювати комісію для визначення доцільності підготовки державного інвестиційного проекту, проведення його державної експертизи та надання висновків за її результатами, проведення внутрішнього моніторингу стану розроблення та реалізації державних інвестиційних проектів.
результати попередньої оцінки ризиків інвестиційного проекту;
До складу такої комісії не можуть бути включені представники суб'єкта інвестиційної діяльності, що готував концептуальну записку або відповідатиме за розроблення державного інвестиційного проекту, та відповідального виконавця (включаючи замовника будівництва).
4) строк та етапи реалізації інвестиційного проекту, результати попередньої оцінки можливостей реалізації, організації та управління виконанням робіт з реалізації інвестиційного проекту;
За результатами розгляду концептуальної записки (включаючи рекомендації комісії у разі її утворення) головний розпорядник коштів державного бюджету приймає рішення щодо доцільності розроблення нового державного інвестиційного проекту та визначення відповідального виконавця. Про прийняте рішення, зокрема про недоцільність розроблення державного інвестиційного проекту або доопрацювання концептуальної записки, головний розпорядник коштів державного бюджету інформує суб'єкта інвестиційної діяльності листом.
5) обґрунтування заходів щодо розроблення інвестиційного проекту (дослідження, проектування).
Рішення головного розпорядника коштів державного бюджету про доцільність розроблення нового державного інвестиційного проекту оприлюднюється на його офіційному сайті разом з інформацією про такий проект (його найменування і мета, найменування відповідального виконавця і контактна інформація (зокрема поштова адреса і адреса електронної пошти, ім'я та прізвище особи, що відповідає за облік та узагальнення пропозицій до проекту), місце його реалізації, очікуваний вплив) з метою проведення громадського обговорення державного інвестиційного проекту протягом не менш як 15 днів та отримання відповідних пропозицій, які аналізуються під час підготовки інвестиційного проекту.
4. Головний розпорядник коштів державного бюджету може утворювати комісію для визначення доцільності підготовки державного інвестиційного проекту, проведення його державної експертизи та надання висновків за її результатами, проведення внутрішнього моніторингу стану розроблення та реалізації державних інвестиційних проектів.
5. Новий державний інвестиційний проект або проект, розпочатий у попередні бюджетні періоди, оформлюється у вигляді планово-розрахункового документа, що містить результати дослідження та економічної оцінки інвестиційних можливостей, необхідних та достатніх для обґрунтування інвестування, організації та управління виконанням робіт з реалізації проекту на всіх етапах його життєвого циклу (інвестиційного та експлуатаційного), згідно з додатком 1.
До складу такої комісії не можуть бути включені представники суб'єкта інвестиційної діяльності, що готував концептуальну записку або відповідатиме за розроблення державного інвестиційного проекту, та відповідального виконавця (включаючи замовника будівництва).
6. Під час підготовки державного інвестиційного проекту проводиться його економічна оцінка шляхом аналізу залежно від мети (отримання прибутку та/або досягнення соціального ефекту) та масштабності інвестиційного проекту, зокрема його вартості:
За результатами розгляду концептуальної записки (включаючи рекомендації комісії у разі її утворення) головний розпорядник коштів державного бюджету приймає рішення щодо доцільності розроблення нового державного інвестиційного проекту та визначення відповідального виконавця. Про прийняте рішення, зокрема про недоцільність розроблення державного інвестиційного проекту або доопрацювання концептуальної записки, головний розпорядник коштів державного бюджету інформує суб'єкта інвестиційної діяльності листом.
до 30 млн. гривень включно - аналіз ефективності витрат;
Рішення головного розпорядника коштів державного бюджету про доцільність розроблення нового державного інвестиційного проекту оприлюднюється на його офіційному сайті разом з інформацією про такий проект (його найменування і мета, найменування відповідального виконавця і контактна інформація (зокрема поштова адреса і адреса електронної пошти, ім'я та прізвище особи, що відповідає за облік та узагальнення пропозицій до проекту), місце його реалізації, очікуваний вплив) з метою проведення громадського обговорення державного інвестиційного проекту протягом не менш як 15 днів та отримання відповідних пропозицій, які аналізуються під час підготовки інвестиційного проекту.
понад 30 млн. гривень - аналіз витрат і вигод.
5. Новий державний інвестиційний проект або проект, розпочатий у попередні бюджетні періоди, оформлюється у вигляді планово-розрахункового документа, що містить результати дослідження та економічної оцінки інвестиційних можливостей, необхідних та достатніх для обґрунтування інвестування, організації та управління виконанням робіт з реалізації проекту на всіх етапах його життєвого циклу (інвестиційного та експлуатаційного), згідно з додатком 1.
Зазначена оцінка проводиться розробником державного інвестиційного проекту з урахуванням міжнародних рекомендацій та рекомендацій, розроблених і затверджених Мінекономрозвитку та розміщених на його офіційному сайті.
6. Під час підготовки державного інвестиційного проекту проводиться його економічна оцінка шляхом аналізу залежно від мети (отримання прибутку та/або досягнення соціального ефекту) та масштабності інвестиційного проекту, зокрема його вартості:
Розрахунок показників економічної ефективності реалізації державного інвестиційного проекту здійснюється з урахуванням методичних рекомендацій щодо розроблення інвестиційного проекту, для реалізації якого може надаватися державна підтримка, або щодо підготовки та проведення оцінки державного інвестиційного проекту, затверджених Мінекономрозвитку.
до 30 млн. гривень включно - аналіз ефективності витрат;
Результати економічної оцінки відображаються у розділі 2 додатка 1.
понад 30 млн. гривень - аналіз витрат і вигод.
7. Державний інвестиційний проект підлягає уточненню у разі зміни його вартості більш як на 10 відсотків, у тому числі внаслідок інфляції, зміни технічних рішень та/або включення додаткових витрат, додаткових компонентів (складових частин чи пускових комплексів), не передбачених затвердженою проектною документацією, або інших умов, що впливають на результати реалізації такого проекту.
Зазначена оцінка проводиться розробником державного інвестиційного проекту з урахуванням міжнародних рекомендацій та рекомендацій, розроблених і затверджених Мінекономрозвитку та розміщених на його офіційному сайті.
8. Державний інвестиційний проект підлягає обов'язковій державній експертизі.
Розрахунок показників економічної ефективності реалізації державного інвестиційного проекту здійснюється з урахуванням методичних рекомендацій щодо розроблення інвестиційного проекту, для реалізації якого може надаватися державна підтримка, або щодо підготовки та проведення оцінки державного інвестиційного проекту, затверджених Мінекономрозвитку.
9. Головний розпорядник коштів державного бюджету проводить державну експертизу державних інвестиційних проектів.
Результати економічної оцінки відображаються у розділі 2 додатка 1.
10. Для проведення державної експертизи державного інвестиційного проекту відповідальний виконавець (або замовник будівництва в разі, коли реалізацію проекту розпочато) подає головному розпорядникові коштів державного бюджету, до сфери управління якого він належить, такі документи:
7. Державний інвестиційний проект підлягає уточненню у разі зміни його вартості більш як на 10 відсотків, у тому числі внаслідок інфляції, зміни технічних рішень та/або включення додаткових витрат, додаткових компонентів (складових частин чи пускових комплексів), не передбачених затвердженою проектною документацією, або інших умов, що впливають на результати реалізації такого проекту.
1) прошиті, пронумеровані, засвідчені підписом уповноваженої особи відповідального виконавця (або замовника будівництва), а також печаткою (в разі її наявності) копії державного інвестиційного проекту згідно з додатком 1;
8. Державний інвестиційний проект підлягає обов'язковій державній експертизі.
2) висновки незалежних експертних організацій (в разі наявності).
9. Головний розпорядник коштів державного бюджету проводить державну експертизу державних інвестиційних проектів.
11. У разі коли державний інвестиційний проект поданий з порушенням вимог, встановлених у додатку 1, він повертається на доопрацювання відповідальному виконавцю протягом п'яти робочих днів з дати його надходження до головного розпорядника коштів державного бюджету.
10. Для проведення державної експертизи державного інвестиційного проекту відповідальний виконавець (або замовник будівництва в разі, коли реалізацію проекту розпочато) подає головному розпорядникові коштів державного бюджету, до сфери управління якого він належить, такі документи:
12. Державна експертиза державного інвестиційного проекту передбачає проведення аналізу поданих документів і визначення:
1) прошиті, пронумеровані, засвідчені підписом уповноваженої особи відповідального виконавця (або замовника будівництва), а також печаткою (в разі її наявності) копії державного інвестиційного проекту згідно з додатком 1;
відповідності державного інвестиційного проекту вимогам законодавства та його актуальності;
2) висновки незалежних експертних організацій (в разі наявності).
очікуваного впливу (екологічних, соціальних, економічних вигод і наслідків реалізації державного інвестиційного проекту);
11. У разі коли державний інвестиційний проект поданий з порушенням вимог, встановлених у додатку 1, він повертається на доопрацювання відповідальному виконавцю протягом п'яти робочих днів з дати його надходження до головного розпорядника коштів державного бюджету.
впливу результатів реалізації державного інвестиційного проекту на показники бюджету;
12. Державна експертиза державного інвестиційного проекту передбачає проведення аналізу поданих документів і визначення:
обґрунтованості вартості державного інвестиційного проекту та плану його реалізації;
відповідності державного інвестиційного проекту вимогам законодавства та його актуальності;
наявності належного кадрового, матеріально-технічного забезпечення, земельної ділянки (у разі потреби) для реалізації державного інвестиційного проекту.
очікуваного впливу (екологічних, соціальних, економічних вигод і наслідків реалізації державного інвестиційного проекту);
13. Державна експертиза державного інвестиційного проекту проводиться протягом 30 календарних днів з дати надходження документів, зазначених у пункті 10 цього Порядку, з урахуванням Методики проведення державної експертизи інвестиційних проектів, затвердженої Мінекономрозвитку.
впливу результатів реалізації державного інвестиційного проекту на показники бюджету;
14. За результатами проведення державної експертизи державного інвестиційного проекту відповідальному виконавцю видається висновок за формою згідно з додатком 2:
обґрунтованості вартості державного інвестиційного проекту та плану його реалізації;
позитивний, яким рекомендується реалізація державного інвестиційного проекту;
наявності належного кадрового, матеріально-технічного забезпечення, земельної ділянки (у разі потреби) для реалізації державного інвестиційного проекту.
негативний, який містить чітко сформульовані та обґрунтовані зауваження, врахування яких потребує істотного доопрацювання державного інвестиційного проекту, або обґрунтування неможливості його реалізації.
13. Державна експертиза державного інвестиційного проекту проводиться протягом 30 календарних днів з дати надходження документів, зазначених у пункті 10 цього Порядку, з урахуванням Методики проведення державної експертизи інвестиційних проектів, затвердженої Мінекономрозвитку.
15. Позитивний висновок державної експертизи державного інвестиційного проекту не може бути наданий у разі, коли відповідальний виконавець:
14. За результатами проведення державної експертизи державного інвестиційного проекту відповідальному виконавцю видається висновок за формою згідно з додатком 2:
визнаний банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство;
позитивний, яким рекомендується реалізація державного інвестиційного проекту;
перебуває у стадії ліквідації;
негативний, який містить чітко сформульовані та обґрунтовані зауваження, врахування яких потребує істотного доопрацювання державного інвестиційного проекту, або обґрунтування неможливості його реалізації.
припинив провадження господарської діяльності;
15. Позитивний висновок державної експертизи державного інвестиційного проекту не може бути наданий у разі, коли відповідальний виконавець:
подав необ'єктивну або недійсну інформацію про державний інвестиційний проект або свій фінансово-економічний стан.
визнаний банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство;
16. У разі отримання негативного висновку державної експертизи державного інвестиційного проекту такий проект подається повторно лише після врахування наданих зауважень та його доопрацювання.
перебуває у стадії ліквідації;
17. Висновок державної експертизи державного інвестиційного проекту є дійсним протягом шести місяців з дати його надання.
припинив провадження господарської діяльності;
18. Головні розпорядники коштів державного бюджету подають щороку до 1 березня в електронному (у форматі doc або pdf та xls (таблиці) та паперовому вигляді Мінекономрозвитку для участі у відборі державних інвестиційних проектів такі документи щодо проектів, які вони пропонують для розроблення та/або реалізації у плановому та наступних за плановим двох бюджетних періодах:
подав необ'єктивну або недійсну інформацію про державний інвестиційний проект або свій фінансово-економічний стан.
1) перелік державних інвестиційних проектів у порядку пріоритетності їх розроблення (реалізації) згідно з додатком 3 (у разі, коли головний розпорядник коштів державного бюджету пропонує для розроблення та/або реалізації більше одного інвестиційного проекту);
16. У разі отримання негативного висновку державної експертизи державного інвестиційного проекту такий проект подається повторно лише після врахування наданих зауважень та його доопрацювання.
2) прошиті, пронумеровані, засвідчені підписом уповноваженої особи відповідального виконавця, а також печаткою (за її наявності) копії державного інвестиційного проекту згідно з додатком 1 або згідно з розділами I і III додатка 1 (для розпочатого проекту, який відібрано в установленому порядку);
17. Висновок державної експертизи державного інвестиційного проекту є дійсним протягом шести місяців з дати його надання.
3) висновок державної експертизи державного інвестиційного проекту;
18. Головні розпорядники коштів державного бюджету подають щороку до 1 березня в електронному (у форматі doc або pdf та xls (таблиці) та паперовому вигляді Мінекономрозвитку для участі у відборі державних інвестиційних проектів такі документи щодо проектів, які вони пропонують для розроблення та/або реалізації у плановому та наступних за плановим двох бюджетних періодах:
4) результати незалежної експертизи державного інвестиційного проекту (у разі потреби). У разі коли до складу державного інвестиційного проекту включено проекти будівництва, додаються результати експертизи таких проектів (у разі наявності).
1) перелік державних інвестиційних проектів у порядку пріоритетності їх розроблення (реалізації) згідно з додатком 3 (у разі, коли головний розпорядник коштів державного бюджету пропонує для розроблення та/або реалізації більше одного інвестиційного проекту);
19. Мінекономрозвитку розглядає протягом п'яти робочих днів подані відповідно до пункту 18 цього Порядку документи та приймає державні інвестиційні проекти для участі у відборі або повертає документи із зазначенням причин відмови у допуску до участі у відборі.
2) прошиті, пронумеровані, засвідчені підписом уповноваженої особи відповідального виконавця, а також печаткою (за її наявності) копії державного інвестиційного проекту згідно з додатком 1 або згідно з розділами I і III додатка 1 (для розпочатого проекту, який відібрано в установленому порядку);
До участі у відборі не допускаються державні інвестиційні проекти, які не відповідають пріоритетним напрямам розвитку держави, визначеним стратегічними та актуальними програмними документами, затвердженими в установленому порядку, щодо яких подана не в повному обсязі інформація або інформація містить помилки у розрахунках, а також державні інвестиційні проекти з низькою ефективністю їх реалізації з порушенням строків реалізації та/або в разі підвищення їх вартості більш як на 50 відсотків без проведення додаткового аналізу та визначення шляхів і обсягу коштів, необхідних для усунення причин зміни строків реалізації проекту, що зазначається у пункті 2 розділу III додатка 1.
3) висновок державної експертизи державного інвестиційного проекту;
Мінекономрозвитку надає протягом десяти робочих днів Мінфіну прогнозні загальні обсяги фінансування державних інвестиційних проектів на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди на підставі показників державних інвестиційних проектів, прийнятих для участі у відборі.
4) результати незалежної експертизи державного інвестиційного проекту (у разі потреби). У разі коли до складу державного інвестиційного проекту включено проекти будівництва, додаються результати експертизи таких проектів (у разі наявності).
20. Відбір державних інвестиційних проектів здійснюється на підставі документів, поданих головними розпорядниками коштів державного бюджету, за такими критеріями:
19. Мінекономрозвитку розглядає протягом п'яти робочих днів подані відповідно до пункту 18 цього Порядку документи та приймає державні інвестиційні проекти для участі у відборі або повертає документи із зазначенням причин відмови у допуску до участі у відборі.
ступінь реалізації проекту (для розпочатих проектів);
До участі у відборі не допускаються державні інвестиційні проекти, які не відповідають пріоритетним напрямам розвитку держави, визначеним стратегічними та актуальними програмними документами, затвердженими в установленому порядку, щодо яких подана не в повному обсязі інформація або інформація містить помилки у розрахунках, а також державні інвестиційні проекти з низькою ефективністю їх реалізації з порушенням строків реалізації та/або в разі підвищення їх вартості більш як на 50 відсотків без проведення додаткового аналізу та визначення шляхів і обсягу коштів, необхідних для усунення причин зміни строків реалізації проекту, що зазначається у пункті 2 розділу III додатка 1.
позитивний економічний ефект;
Мінекономрозвитку надає протягом десяти робочих днів Мінфіну прогнозні загальні обсяги фінансування державних інвестиційних проектів на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди на підставі показників державних інвестиційних проектів, прийнятих для участі у відборі.
позитивна економічна ефективність (для самоокупних проектів);
20. Відбір державних інвестиційних проектів здійснюється на підставі документів, поданих головними розпорядниками коштів державного бюджету, за такими критеріями:
позитивний соціальний ефект;
ступінь реалізації проекту (для розпочатих проектів);
позитивний екологічний ефект;
позитивний економічний ефект;
обґрунтування вибору джерел коштів, необхідних для експлуатації (утримання) об'єкта державної власності;
позитивна економічна ефективність (для самоокупних проектів);
економія витрат на експлуатацію (утримання) об'єкта державної власності порівняно з такими витратами до реалізації проекту.
позитивний соціальний ефект;
21. Мінекономрозвитку у семиденний строк після отримання від Мінфіну планового та прогнозних на наступні за плановим два бюджетні періоди загальних обсягів державних капітальних вкладень на розроблення та реалізацію державних інвестиційних проектів подає Міжвідомчій комісії з питань державних інвестиційних проектів (далі - Міжвідомча комісія):
позитивний екологічний ефект;
1) інформацію про відповідність державного інвестиційного проекту критеріям, визначеним у пункті 20 цього Порядку, та пропозиції щодо можливості застосування інших механізмів фінансування проекту (залучення кредитних коштів міжнародних фінансових організацій, державно-приватне партнерство, концесія тощо);
обґрунтування вибору джерел коштів, необхідних для експлуатації (утримання) об'єкта державної власності;
2) узагальнену інформацію про розроблення (реалізацію) державних інвестиційних проектів у плановому та наступних за плановим двох бюджетних періодах, у тому числі прийняті для участі у відборі проекти, в розрізі сфер, визначених в абзацах третьому - сьомому пункту 24 цього Порядку;
економія витрат на експлуатацію (утримання) об'єкта державної власності порівняно з такими витратами до реалізації проекту.
3) інформацію про плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди загальні обсяги державних капітальних вкладень на розроблення та реалізацію державних інвестиційних проектів.
21. Мінекономрозвитку у семиденний строк після отримання від Мінфіну планового та прогнозних на наступні за плановим два бюджетні періоди загальних обсягів державних капітальних вкладень на розроблення та реалізацію державних інвестиційних проектів подає Міжвідомчій комісії з питань державних інвестиційних проектів (далі - Міжвідомча комісія):
Зазначену інформацію разом з державними інвестиційними проектами секретар Міжвідомчої комісії надсилає в електронному вигляді кожному членові Міжвідомчої комісії.
1) інформацію про відповідність державного інвестиційного проекту критеріям, визначеним у пункті 20 цього Порядку, та пропозиції щодо можливості застосування інших механізмів фінансування проекту (залучення кредитних коштів міжнародних фінансових організацій, державно-приватне партнерство, концесія тощо);
22. Міжвідомча комісія на підставі поданих державних інвестиційних проектів та інформації, отриманої від Мінекономрозвитку відповідно до пункту 21 цього Порядку, з урахуванням вимог статті 32 Бюджетного кодексу України проводить відбір державних інвестиційних проектів шляхом:
2) узагальнену інформацію про розроблення (реалізацію) державних інвестиційних проектів у плановому та наступних за плановим двох бюджетних періодах, у тому числі прийняті для участі у відборі проекти, в розрізі сфер, визначених в абзацах третьому - сьомому пункту 24 цього Порядку;
1) уточнення на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди показників видатків державного бюджету та надання кредитів на розроблення (реалізацію) розпочатих державних інвестиційних проектів, відібраних Міжвідомчою комісією для розроблення та реалізації у поточному бюджетному періоді;
3) інформацію про плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди загальні обсяги державних капітальних вкладень на розроблення та реалізацію державних інвестиційних проектів.
2) визначення нових державних інвестиційних проектів та показників видатків державного бюджету на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди для їх розроблення (реалізації).
Зазначену інформацію разом з державними інвестиційними проектами секретар Міжвідомчої комісії надсилає в електронному вигляді кожному членові Міжвідомчої комісії.
23. Міжвідомча комісія може прийняти рішення про недоцільність реалізації державного інвестиційного проекту або доцільність його коригування для подальшої реалізації на будь-якому етапі його життєвого циклу, якщо згідно з поданою головним розпорядником коштів державного бюджету інформацією або за результатами моніторингу стану розроблення (реалізації) проекту підтверджується, що:
22. Міжвідомча комісія на підставі поданих державних інвестиційних проектів та інформації, отриманої від Мінекономрозвитку відповідно до пункту 21 цього Порядку, з урахуванням вимог статті 32 Бюджетного кодексу України проводить відбір державних інвестиційних проектів шляхом:
22. Міжвідомча комісія на підставі поданих державних інвестиційних проектів та інформації, отриманої від Мінекономрозвитку відповідно до пункту 21 цього Порядку, з урахуванням вимог статті 32 Бюджетного кодексу України проводить відбір державних інвестиційних проектів шляхом:
фактичний строк реалізації розпочатого державного інвестиційного проекту перевищує запланований строк більш як на один рік та/або вартість проекту підвищилася, зокрема за результатами процедури державних закупівель, більш як на 10 відсотків порівняно з початковою розрахунковою вартістю державного інвестиційного проекту або затвердженого проекту будівництва, що реалізується в складі державного інвестиційного проекту; або
1) уточнення на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди показників видатків державного бюджету та надання кредитів на розроблення (реалізацію) розпочатих державних інвестиційних проектів, відібраних Міжвідомчою комісією для розроблення та реалізації у поточному бюджетному періоді;
значно знизився очікуваний попит на послуги, які будуть надаватися за результатами реалізації державного інвестиційного проекту; або
2) визначення нових державних інвестиційних проектів та показників видатків державного бюджету на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди для їх розроблення (реалізації).
виявлено та документально підтверджено факт шахрайства чи корупції, пов'язаний з розробленням або реалізацією державного інвестиційного проекту.
23. Міжвідомча комісія може прийняти рішення про недоцільність реалізації державного інвестиційного проекту або доцільність його коригування для подальшої реалізації на будь-якому етапі його життєвого циклу, якщо згідно з поданою головним розпорядником коштів державного бюджету інформацією або за результатами моніторингу стану розроблення (реалізації) проекту підтверджується, що:
24. Відбір державних інвестиційних проектів проводиться згідно з критеріями, визначеними у пункті 20 цього Порядку, двома етапами.
фактичний строк реалізації розпочатого державного інвестиційного проекту перевищує запланований строк більш як на один рік та/або вартість проекту підвищилася, зокрема за результатами процедури державних закупівель, більш як на 10 відсотків порівняно з початковою розрахунковою вартістю державного інвестиційного проекту або затвердженого проекту будівництва, що реалізується в складі державного інвестиційного проекту; або
На першому етапі кожен член Міжвідомчої комісії розглядає подані Мінекономрозвитку відповідно до пункту 21 цього Порядку документи, визначає пріоритетність напрямів розроблення та реалізації державних інвестиційних проектів відповідно до пріоритетних напрямів державних капітальних вкладень, визначених в Основних напрямах бюджетної політики на наступний бюджетний період, та орієнтовно розподіляє на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди прогнозні загальні обсяги державних капітальних вкладень на розроблення та реалізацію інвестиційних проектів, зокрема за такими сферами:
значно знизився очікуваний попит на послуги, які будуть надаватися за результатами реалізації державного інвестиційного проекту; або
соціально-культурна сфера і сфера охорони здоров'я;
виявлено та документально підтверджено факт шахрайства чи корупції, пов'язаний з розробленням або реалізацією державного інвестиційного проекту.
паливно-енергетична сфера, видобувна та обробна промисловість, мінерально-сировинна база;
24. Відбір державних інвестиційних проектів проводиться згідно з критеріями, визначеними у пункті 20 цього Порядку, двома етапами.
сфера охорони навколишнього природного середовища;
На першому етапі кожен член Міжвідомчої комісії розглядає подані Мінекономрозвитку відповідно до пункту 21 цього Порядку документи, визначає пріоритетність напрямів розроблення та реалізації державних інвестиційних проектів відповідно до пріоритетних напрямів державних капітальних вкладень, визначених в Основних напрямах бюджетної політики на наступний бюджетний період, та орієнтовно розподіляє на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди прогнозні загальні обсяги державних капітальних вкладень на розроблення та реалізацію інвестиційних проектів, зокрема за такими сферами:
транспортна сфера;
соціально-культурна сфера і сфера охорони здоров'я;
функціонування органів влади та надання ними послуг.
паливно-енергетична сфера, видобувна та обробна промисловість, мінерально-сировинна база;
Міжвідомча комісія розглядає державні інвестиційні проекти в порядку пріоритетності напрямів, яких вони стосуються, та приймає одне з таких рішень:
сфера охорони навколишнього природного середовища;
про підтримання розроблення та реалізації державного інвестиційного проекту за рахунок державних капітальних вкладень;
транспортна сфера;
про відмову у підтриманні державного інвестиційного проекту в разі:
функціонування органів влади та надання ними послуг.
- невідповідності критеріям, визначеним у пункті 20 цього Порядку;
Міжвідомча комісія розглядає державні інвестиційні проекти в порядку пріоритетності напрямів, яких вони стосуються, та приймає одне з таких рішень:
- наявності підстав, передбачених пунктом 23 цього Порядку, та інших підстав, обґрунтованих Міжвідомчою комісією;
про підтримання розроблення та реалізації державного інвестиційного проекту за рахунок державних капітальних вкладень;
про доцільність застосування інших механізмів фінансування інвестиційного проекту (залучення кредитних коштів міжнародних фінансових організацій, державно-приватного партнерства, концесії тощо).
про відмову у підтриманні державного інвестиційного проекту в разі:
На другому етапі Міжвідомча комісія на своєму засіданні з урахуванням доцільності розроблення та реалізації державних інвестиційних проектів та орієнтовного розподілу на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди прогнозних загальних обсягів державних капітальних вкладень на розроблення та реалізацію державних інвестиційних проектів приймає рішення про результати відбору державних інвестиційних проектів, в якому зазначає перелік таких проектів та обсяги державних капітальних вкладень на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди з розподілом за сферами у межах загального обсягу державних капітальних вкладень за формою згідно з додатком 3.
- невідповідності критеріям, визначеним у пункті 20 цього Порядку;
25. Мінекономрозвитку готує та доводить у тритижневий строк відповідно до частини четвертої статті 32 Бюджетного кодексу України Мінфіну узагальнений розподіл державних капітальних вкладень на підставі рішення Міжвідомчої комісії та перелік державних інвестиційних проектів відповідно до вимог пункту 4-1 частини першої статті 38 Бюджетного кодексу України.
- наявності підстав, передбачених пунктом 23 цього Порядку, та інших підстав, обґрунтованих Міжвідомчою комісією;
26. За результатами відбору державних інвестиційних проектів Мінекономрозвитку розміщує перелік державних інвестиційних проектів на офіційному сайті Міністерства. Внесення змін до зазначеного переліку здійснюється з урахуванням рішень Міжвідомчої комісії та результатів моніторингу стану розроблення (реалізації) таких проектів, що проводиться у порядку, встановленому Мінекономрозвитку.
про доцільність застосування інших механізмів фінансування інвестиційного проекту (залучення кредитних коштів міжнародних фінансових організацій, державно-приватного партнерства, концесії тощо).
27. Якщо протягом бюджетного періоду за результатами моніторингу стану розроблення (реалізації) державних інвестиційних проектів встановлено порушення строків розроблення або реалізації державного інвестиційного проекту або підвищення вартості проекту більш як на 10 відсотків, такі проекти за пропозицією Мінекономрозвитку або інших органів державної влади підлягають повторному розгляду Міжвідомчою комісією в установленому порядку. За результатами такого відбору рішення Міжвідомчої комісії є підставою для подання Мінекономрозвитку пропозицій щодо зміни обсягів видатків на розроблення та/або реалізацію державних інвестиційних проектів з метою перерозподілу державних капітальних вкладень на проекти, які реалізуються у визначені строки, для розгляду Мінфіном під час розроблення пропозицій щодо внесення змін до закону про Державний бюджет України на відповідний рік у випадках, передбачених Бюджетним кодексом України. (Пункту 27 Порядку набирає чинності з 1 січня 2016 року)
На другому етапі Міжвідомча комісія на своєму засіданні з урахуванням доцільності розроблення та реалізації державних інвестиційних проектів та орієнтовного розподілу на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди прогнозних загальних обсягів державних капітальних вкладень на розроблення та реалізацію державних інвестиційних проектів приймає рішення про результати відбору державних інвестиційних проектів, в якому зазначає перелік таких проектів та обсяги державних капітальних вкладень на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди з розподілом за сферами у межах загального обсягу державних капітальних вкладень за формою згідно з додатком 3.
Додаток 1
до Порядку
25. Мінекономрозвитку готує та доводить у тритижневий строк відповідно до частини четвертої статті 32 Бюджетного кодексу України Мінфіну узагальнений розподіл державних капітальних вкладень на підставі рішення Міжвідомчої комісії та перелік державних інвестиційних проектів відповідно до вимог пункту 4-1 частини першої статті 38 Бюджетного кодексу України.
25. Мінекономрозвитку готує та доводить у тритижневий строк відповідно до частини четвертої статті 32 Бюджетного кодексу України Мінфіну узагальнений розподіл державних капітальних вкладень на підставі рішення Міжвідомчої комісії та перелік державних інвестиційних проектів відповідно до вимог пункту 4-1 частини першої статті 38 Бюджетного кодексу України.
Державний інвестиційний проект
26. За результатами відбору державних інвестиційних проектів Мінекономрозвитку розміщує перелік державних інвестиційних проектів на офіційному сайті Міністерства. Внесення змін до зазначеного переліку здійснюється з урахуванням рішень Міжвідомчої комісії та результатів моніторингу стану розроблення (реалізації) таких проектів, що проводиться у порядку, встановленому Мінекономрозвитку.
I. Резюме
27. Якщо протягом бюджетного періоду за результатами моніторингу стану розроблення (реалізації) державних інвестиційних проектів встановлено порушення строків розроблення або реалізації державного інвестиційного проекту або підвищення вартості проекту більш як на 10 відсотків, такі проекти за пропозицією Мінекономрозвитку або інших органів державної влади підлягають повторному розгляду Міжвідомчою комісією в установленому порядку. За результатами такого відбору рішення Міжвідомчої комісії є підставою для подання Мінекономрозвитку пропозицій щодо зміни обсягів видатків на розроблення та/або реалізацію державних інвестиційних проектів з метою перерозподілу державних капітальних вкладень на проекти, які реалізуються у визначені строки, для розгляду Мінфіном під час розроблення пропозицій щодо внесення змін до закону про Державний бюджет України на відповідний рік у випадках, передбачених Бюджетним кодексом України.
_____________________________________________________
(найменування проекту)
Додаток 1
до Порядку
Характеристика, показники, результати аналізу та оцінки проекту | Опис або значення | |
1. | Мета та короткий опис проекту (його компонентів) і місце його реалізації | |
2. | Основна сфера, якої стосується мета і результати реалізації проекту | |
3. | Головний розпорядник коштів державного бюджету Відповідальний виконавець Замовник будівництва (у разі наявності) |
|
4. | Балансоутримувач (балансоутримувачі) (у разі створення/придбання нового об'єкта - майбутній балансоутримувач) | |
5. | Обґрунтування необхідності реалізації проекту, результати його реалізації, у тому числі наслідки у разі, коли його не буде реалізовано | |
6. | Відповідність проекту стратегічним і програмним документам | |
7. | Наявність альтернативних способів досягнення мети проекту та результати їх аналізу | |
8. | Загальна вартість реалізації проекту (тис. гривень), у тому числі за етапами: інвестиційний етап (розроблення проекту), у тому числі вартість оформлення / придбання необхідної земельної ділянки інвестиційний етап (реалізація проекту) |
|
9. | Строк реалізації проекту (місяців), у тому числі за етапами, і строк введення в експлуатацію основних засобів | |
10. | Джерела фінансування проекту (тис. гривень), у тому числі: власні кошти суб'єкта інвестиційної діяльності кошти, що надаються з державного бюджету кошти, що надаються з місцевого бюджету залучені кошти (у тому числі під державні гарантії) інші джерела (міжнародна технічна допомога тощо) |
|
11. | Джерела покриття витрат (тис. гривень), у тому числі доходи від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) | |
12. | Показники економічної ефективності (для самоокупних проектів): чиста приведена вартість внутрішня норма дохідності дисконтований період окупності індекс прибутковості |
|
Показники економічного ефекту: співвідношення вигід і витрат (на основі аналізу вигід і витрат) чиста приведена вартість (на основі аналізу вигід і витрат) |
||
13. | Економічні наслідки: економія енерговитрат та енергоресурсів економія витрат води загальна економія витрат на експлуатацію (утримання) об'єкта інвестування після завершення реалізації проекту збільшення обсягу експорту продукції зменшення обсягу імпорту продукції |
|
14. | Соціальні наслідки: доступність послуги покращення якості продукції (товарів, робіт, послуг) відповідність стандартам і нормам, досягнення європейського рівня/стандартів збереження робочих місць створення нових робочих місць інші |
|
15. | Екологічні наслідки (збільшення/зменшення обсягу викидів, забруднення навколишнього природного середовища тощо) | |
16. | Показник бюджетної ефективності: 1) щорічні надходження до бюджету (сплата податків, зборів та інших обов'язкових платежів тощо): додаткові надходження до державного бюджету додаткові надходження до місцевого бюджету зменшення обсягу видатків державного бюджету зменшення обсягу видатків місцевого бюджету 2) щорічні витрати на експлуатацію (утримання) основних засобів за проектом станом на початок поточного бюджетного року за джерелами фінансування (тис. гривень) (окремо до початку та після завершення інвестиційного етапу) |
|
17. | Витрати на закупівлю товарів, робіт і послуг національного виробника, які використовуються під час реалізації проекту (тис. гривень, відсотків) | |
18. | Витрати на закупівлю товарів, робіт і послуг іноземного виробника, які використовуються під час реалізації проекту (тис. гривень, відсотків), обґрунтування їх необхідності | |
19. | Наявні висновки експертизи проекту відповідно до законодавства (ким, коли видані) | |
20. | Потреба та наявність необхідної дозвільної документації для реалізації проекту | |
21. | Контактна особа (прізвище, ім'я, по батькові, посада, підрозділ/установа, адреса, номер телефону і телефаксу, адреса електронної пошти) |
ДЕРЖАВНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ПРОЕКТ
___________________________________ (найменування посади керівника відповідального виконавця / замовника будівництва) |
__________ (підпис) |
_____________________ (ініціали та прізвище) |
I. Резюме
II. Техніко-економічний аналіз
_____________________________________________________
(найменування проекту)
______________________________________________
(найменування проекту)
Характеристика, показники, результати аналізу та оцінки проекту | Опис або значення | |
1. | Мета та короткий опис проекту (його компонентів) і місце його реалізації | |
2. | Основна сфера, якої стосується мета і результати реалізації проекту | |
3. | Головний розпорядник коштів державного бюджету Відповідальний виконавець Замовник будівництва (у разі наявності) |
|
4. | Балансоутримувач (балансоутримувачі) (у разі створення/придбання нового об'єкта - майбутній балансоутримувач) | |
5. | Обґрунтування необхідності реалізації проекту, результати його реалізації, у тому числі наслідки у разі, коли його не буде реалізовано | |
6. | Відповідність проекту стратегічним і програмним документам | |
7. | Наявність альтернативних способів досягнення мети проекту та результати їх аналізу | |
8. | Загальна вартість реалізації проекту (тис. гривень), у тому числі за етапами: інвестиційний етап (розроблення проекту), у тому числі вартість оформлення / придбання необхідної земельної ділянки інвестиційний етап (реалізація проекту) |
|
9. | Строк реалізації проекту (місяців), у тому числі за етапами, і строк введення в експлуатацію основних засобів | |
10. | Джерела фінансування проекту (тис. гривень), у тому числі: власні кошти суб'єкта інвестиційної діяльності кошти, що надаються з державного бюджету кошти, що надаються з місцевого бюджету залучені кошти (у тому числі під державні гарантії) інші джерела (міжнародна технічна допомога тощо) |
|
11. | Джерела покриття витрат (тис. гривень), у тому числі доходи від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) | |
12. | Показники економічної ефективності (для самоокупних проектів): чиста приведена вартість внутрішня норма дохідності дисконтований період окупності індекс прибутковості |
|
Показники економічного ефекту: співвідношення вигід і витрат (на основі аналізу вигід і витрат) чиста приведена вартість (на основі аналізу вигід і витрат) |
||
13. | Економічні наслідки: економія енерговитрат та енергоресурсів економія витрат води загальна економія витрат на експлуатацію (утримання) об'єкта інвестування після завершення реалізації проекту збільшення обсягу експорту продукції зменшення обсягу імпорту продукції |
|
14. | Соціальні наслідки: доступність послуги покращення якості продукції (товарів, робіт, послуг) відповідність стандартам і нормам, досягнення європейського рівня/стандартів збереження робочих місць створення нових робочих місць інші |
|
15. | Екологічні наслідки (збільшення/зменшення обсягу викидів, забруднення навколишнього природного середовища тощо) | |
16. | Показник бюджетної ефективності: 1) щорічні надходження до бюджету (сплата податків, зборів та інших обов'язкових платежів тощо): додаткові надходження до державного бюджету додаткові надходження до місцевого бюджету зменшення обсягу видатків державного бюджету зменшення обсягу видатків місцевого бюджету 2) щорічні витрати на експлуатацію (утримання) основних засобів за проектом станом на початок поточного бюджетного року за джерелами фінансування (тис. гривень) (окремо до початку та після завершення інвестиційного етапу) |
|
17. | Витрати на закупівлю товарів, робіт і послуг національного виробника, які використовуються під час реалізації проекту (тис. гривень, відсотків) | |
18. | Витрати на закупівлю товарів, робіт і послуг іноземного виробника, які використовуються під час реалізації проекту (тис. гривень, відсотків), обґрунтування їх необхідності | |
19. | Наявні висновки експертизи проекту відповідно до законодавства (ким, коли видані) | |
20. | Потреба та наявність необхідної дозвільної документації для реалізації проекту | |
21. | Контактна особа (прізвище, ім'я, по батькові, посада, підрозділ/установа, адреса, номер телефону і телефаксу, адреса електронної пошти) |
Мета проекту та її обґрунтування
_____________________________ (найменування посади керівника відповідального виконавця / замовника будівництва) |
__________ (підпис) |
_____________________ (ініціали та прізвище) |
1. Загальна характеристика проблем, на розв'язання яких спрямовано проект:
II. Техніко-економічний аналіз
1) характеристика стану сфери та стратегія її розвитку, можливих варіантів розвитку в разі реалізації та нереалізації проекту;
______________________________________________
(найменування проекту)
2) характеристика наявної продукції (товарів, робіт, послуг) або наявних умов для здійснення державної функції, супутньої або пов'язаної з нею продукції (товарів, робіт, послуг), відповідність стандартам і нормам;
Мета проекту та її обґрунтування
3) результати аналізу ринку продукції (товарів, робіт, послуг) та/або відповідного сегмента на основі демографічного аналізу, аналізу конкуренції, SWOT-аналізу, аналізу споживачів та їх кількості, географічних меж ринку, ціноутворення;
1. Загальна характеристика проблем, на розв'язання яких спрямовано проект:
4) результати аналізу конкурентного потенціалу відповідального виконавця та/або балансоутримувача, зокрема можливостей розвитку, загрози та проблеми провадження діяльності;
1) характеристика стану сфери та стратегія її розвитку, можливих варіантів розвитку в разі реалізації та нереалізації проекту;
5) результати громадського обговорення проекту та пропозиції, їх врахування або відхилення.
2) характеристика наявної продукції (товарів, робіт, послуг) або наявних умов для здійснення державної функції, супутньої або пов'язаної з нею продукції (товарів, робіт, послуг), відповідність стандартам і нормам;
2. Кінцевий результат (характеристика, номенклатура та обсяги виробництва продукції), який планується досягти в разі реалізації проекту, його основні показники.
3) результати аналізу ринку продукції (товарів, робіт, послуг) та/або відповідного сегмента на основі демографічного аналізу, аналізу конкуренції, SWOT-аналізу, аналізу споживачів та їх кількості, географічних меж ринку, ціноутворення;
3. Спосіб досягнення кінцевого результату на основі результатів аналізу альтернативних способів досягнення мети та обґрунтування переваг обраного способу.
4) результати аналізу конкурентного потенціалу відповідального виконавця та/або балансоутримувача, зокрема можливостей розвитку, загрози та проблеми провадження діяльності;
4. Відповідність проекту напрямам розвитку держави, визначеним стратегічними та актуальними програмними документами, затвердженими в установленому порядку (Програма діяльності Кабінету Міністрів України, Стратегія сталого розвитку "Україна - 2020" тощо).
5) результати громадського обговорення проекту та пропозиції, їх врахування або відхилення.
Опис проекту та прогнозний обсяг витрат
2. Кінцевий результат (характеристика, номенклатура та обсяги виробництва продукції), який планується досягти в разі реалізації проекту, його основні показники.
5. Технічний та/або технологічний аналіз обраного способу досягнення кінцевого результату, нормативна тривалість.
3. Спосіб досягнення кінцевого результату на основі результатів аналізу альтернативних способів досягнення мети та обґрунтування переваг обраного способу.
6. Необхідність забезпечення земельною ділянкою або правами на неї (оренда, суперфіцій, емфітевзис) для реалізації проекту.
4. Відповідність проекту напрямам розвитку держави, визначеним стратегічними та актуальними програмними документами, затвердженими в установленому порядку (Програма діяльності Кабінету Міністрів України, Стратегія сталого розвитку "Україна - 2020" тощо).
7. Наявність і розвиток необхідної інфраструктури.
Опис проекту та прогнозний обсяг витрат
8. Заходи щодо охорони навколишнього природного середовища.
5. Технічний та/або технологічний аналіз обраного способу досягнення кінцевого результату, нормативна тривалість.
9. Необхідність розроблення проектної документації, стадії розроблення.
6. Необхідність забезпечення земельною ділянкою або правами на неї (оренда, суперфіцій, емфітевзис) для реалізації проекту.
10. Організаційні заходи, у тому числі закупівля, та графік їх здійснення.
7. Наявність і розвиток необхідної інфраструктури.
Найменування заходу | Прогнозні строки здійснення заходу | Вартість виконання, тис. гривень | Очікувані результати | |
початок | закінчення |
8. Заходи щодо охорони навколишнього природного середовища.
11. Кадрове забезпечення за етапами життєвого циклу проекту (інвестиційний та експлуатаційний), у тому числі необхідність навчання і професійної підготовки.
9. Необхідність розроблення проектної документації, стадії розроблення.
12. Сертифікати, ліцензії та інші дозвільні документи, необхідні для реалізації проекту, та їх наявність.
10. Організаційні заходи, у тому числі закупівля, та графік їх здійснення.
13. Витрати на розроблення та реалізацію проекту.
Найменування заходу | Прогнозні строки здійснення заходу | Вартість виконання, тис. гривень | Очікувані результати | |
початок | закінчення |
(тис. гривень)
11. Кадрове забезпечення за етапами життєвого циклу проекту (інвестиційний та експлуатаційний), у тому числі необхідність навчання і професійної підготовки.
Витрати за етапами проекту | Витрати за роками реалізації проекту | Усього | |||
1. Інвестиційний етап (розроблення): |
|||||
дослідження та розроблення проекту (проектування за стадіями) забезпечення земельною ділянкою (витрати на придбання/оренду, оформлення прав) інші витрати |
|||||
Разом | |||||
2. Інвестиційний етап (реалізація): будівельні роботи устатковання, обладнання, меблі, інвентар тощо пусконалагоджувальні роботи адміністративні витрати інші витрати |
|||||
Разом | |||||
Усього |
12. Сертифікати, ліцензії та інші дозвільні документи, необхідні для реалізації проекту, та їх наявність.
14. Витрати на експлуатацію (утримання) (експлуатаційний етап):
13. Витрати на розроблення та реалізацію проекту.
1) інформація про балансоутримувача (балансоутримувачів) (у разі створення/придбання нового об'єкта - майбутнього балансоутримувача);
(тис. гривень)
2) витрати на забезпечення функціонування активів (основних засобів) до початку і після завершення реалізації проекту.
Витрати за етапами проекту | Витрати за роками реалізації проекту | Усього | |||
1. Інвестиційний етап (розроблення): |
|||||
дослідження та розроблення проекту (проектування за стадіями) забезпечення земельною ділянкою (витрати на придбання/оренду, оформлення прав) інші витрати |
|||||
Разом | |||||
2. Інвестиційний етап (реалізація): будівельні роботи устатковання, обладнання, меблі, інвентар тощо пусконалагоджувальні роботи адміністративні витрати інші витрати |
|||||
Разом | |||||
Усього |
(тис. гривень)
14. Витрати на експлуатацію (утримання) (експлуатаційний етап):
Витрати | Щорічний обсяг витрат | Різниця | |
до початку реалізації проекту (фактичний) | після завершення реалізації проекту (прогнозний) | ||
Матеріальні витрати на сировину та матеріали Витрати на ресурси (електроенергія, газ, вода тощо) Заробітна плата Адміністративні витрати Амортизаційні відрахування |
|||
Разом |
1) інформація про балансоутримувача (балансоутримувачів) (у разі створення/придбання нового об'єкта - майбутнього балансоутримувача);
Аналіз ефективності проекту
2) витрати на забезпечення функціонування активів (основних засобів) до початку і після завершення реалізації проекту.
15. Розрахунок собівартості кінцевої продукції (товарів, робіт, послуг).
(тис. гривень)
16. Розрахунок показників економічної ефективності (для самоокупних проектів):
Витрати | Щорічний обсяг витрат | Різниця | |
до початку реалізації проекту (фактичний) | після завершення реалізації проекту (прогнозний) | ||
Матеріальні витрати на сировину та матеріали Витрати на ресурси (електроенергія, газ, вода тощо) Заробітна плата Адміністративні витрати Амортизаційні відрахування |
|||
Разом |
розрахунок чистого грошового потоку;
Аналіз ефективності проекту
розрахунок чистої приведеної вартості (на основі фінансових потоків), внутрішньої ставки дохідності, дисконтованого періоду окупності, індексу прибутковості.
15. Розрахунок собівартості кінцевої продукції (товарів, робіт, послуг).
17. Прогноз соціальних та екологічних наслідків.
16. Розрахунок показників економічної ефективності (для самоокупних проектів):
18. Аналіз та оцінка вигід від реалізації проекту (для проектів вартістю понад 30 млн. гривень), у тому числі потенційних вигодоотримувачів та їх вигод від реалізації проекту.
розрахунок чистого грошового потоку;
19. Прогноз економічного ефекту:
розрахунок чистої приведеної вартості (на основі фінансових потоків), внутрішньої ставки дохідності, дисконтованого періоду окупності, індексу прибутковості.
розрахунок чистої приведеної вартості (на основі аналізу вигід і витрат);
17. Прогноз соціальних та екологічних наслідків.
розрахунок співвідношення вигід і витрат (на основі аналізу вигід і витрат);
18. Аналіз та оцінка вигід від реалізації проекту (для проектів вартістю понад 30 млн. гривень), у тому числі потенційних вигодоотримувачів та їх вигод від реалізації проекту.
розрахунок економічних показників ефективності витрат на реалізацію окремо інвестиційного та експлуатаційного етапу проекту, зокрема:
19. Прогноз економічного ефекту:
- інвестиційні витрати на створення одиниці товару/послуги (зокрема на 1 кв. метр, одного споживача);
розрахунок чистої приведеної вартості (на основі аналізу вигід і витрат);
- експлуатаційні витрати на одиницю товару/роботи/послуги у процесі функціонування об'єкта інвестування до початку і після завершення реалізації проекту;
розрахунок співвідношення вигід і витрат (на основі аналізу вигід і витрат);
- економія витрат на експлуатацію (утримання) об'єкта інвестування після завершення реалізації проекту;
розрахунок економічних показників ефективності витрат на реалізацію окремо інвестиційного та експлуатаційного етапу проекту, зокрема:
- витрат на закупівлю товарів, робіт, послуг національного та іноземного виробника, які використовуються під час реалізації проекту.
- інвестиційні витрати на створення одиниці товару/послуги (зокрема на 1 кв. метр, одного споживача);
20. Прогноз надходжень до бюджетів.
- експлуатаційні витрати на одиницю товару/роботи/послуги у процесі функціонування об'єкта інвестування до початку і після завершення реалізації проекту;
21. Інші проекти, з якими пов'язана реалізація даного проекту.
- економія витрат на експлуатацію (утримання) об'єкта інвестування після завершення реалізації проекту;
22. Аналіз ризиків і можливі шляхи їх зниження, запобіжні заходи, страхування ризиків у випадках, передбачених законодавством.
- витрат на закупівлю товарів, робіт, послуг національного та іноземного виробника, які використовуються під час реалізації проекту.
Тип та вид ризику | Можливі негативні наслідки | Заходи щодо зменшення впливу ризиків |
20. Прогноз надходжень до бюджетів.
Організаційна структура та управління проектом
21. Інші проекти, з якими пов'язана реалізація даного проекту.
23. Інформація про відповідального виконавця, у тому числі замовника будівництва:
22. Аналіз ризиків і можливі шляхи їх зниження, запобіжні заходи, страхування ризиків у випадках, передбачених законодавством.
повне найменування, місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ;
Тип та вид ризику | Можливі негативні наслідки | Заходи щодо зменшення впливу ризиків |
ім'я та прізвище, посада, адреса електронної пошти, номер телефону і телефаксу контактної особи;
Організаційна структура та управління проектом
коротка історія, включаючи фінансовий стан (результати фінансової діяльності на підставі балансу та звіту про дебіторську (кредиторську) заборгованість) за останній звітній період;
23. Інформація про відповідального виконавця, у тому числі замовника будівництва:
внутрішня організаційна структура;
повне найменування, місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ;
досвід роботи за останні три роки з реалізації інвестиційних проектів або управління ними;
ім'я та прізвище, посада, адреса електронної пошти, номер телефону і телефаксу контактної особи;
основні види діяльності, продукції (товарів, робіт, послуг);
коротка історія, включаючи фінансовий стан (результати фінансової діяльності на підставі балансу та звіту про дебіторську (кредиторську) заборгованість) за останній звітній період;
позиція на ринку.
внутрішня організаційна структура;
24. Організаційна схема управління реалізацією проекту.
досвід роботи за останні три роки з реалізації інвестиційних проектів або управління ними;
Додаток:
основні види діяльності, продукції (товарів, робіт, послуг);
1. Фотографії, креслення, патентна інформація про продукцію.
позиція на ринку.
2. Результати маркетингових досліджень.
24. Організаційна схема управління реалізацією проекту.
3. Фотографії і схеми.
4. Фінансово-економічні розрахунки (таблиці, графіки).
1. Фотографії, креслення, патентна інформація про продукцію.
5. Результати аналізу фінансового стану відповідального виконавця та замовника будівництва.
2. Результати маркетингових досліджень.
6. Пакет документів щодо обґрунтування оцінки впливу на навколишнє середовище.
3. Фотографії і схеми.
7. Копії установчих документів відповідального виконавця та замовника будівництва (крім структурних підрозділів).
4. Фінансово-економічні розрахунки (таблиці, графіки).
___________________________________ (найменування посади керівника відповідального виконавця / замовника будівництва) |
__________ (підпис) |
_____________________ (ініціали та прізвище) |
5. Результати аналізу фінансового стану відповідального виконавця та замовника будівництва.
III. План реалізації та фінансування та стан його виконання
6. Пакет документів щодо обґрунтування оцінки впливу на навколишнє середовище.
______________________________________________
(найменування проекту)
7. Копії установчих документів відповідального виконавця та замовника будівництва (крім структурних підрозділів).
1. План реалізації та фінансування проекту
_____________________________ (найменування посади керівника відповідального виконавця / замовника будівництва) |
__________ (підпис) |
_____________________ (ініціали та прізвище) |
Найменування заходу | Строк виконання | Орієнтовний обсяг фінансування, тис. гривень | У тому числі за роками | |||
початок | завершення | |||||
1. Інвестиційний етап (розроблення): |
||||||
дослідження та розроблення проекту (проектування за стадіями) забезпечення земельною ділянкою (придбання/оренда, оформлення прав) інші заходи |
||||||
Разом | ||||||
2. Інвестиційний етап (реалізація): виконання будівельних робіт придбання устатковання, обладнання, меблів, інвентарю тощо виконання пусконалагоджувальних робіт інші заходи |
||||||
Разом | ||||||
Усього, у тому числі за джерелами фінансування |
III. План реалізації та фінансування та стан його виконання
План реалізації та фінансування проекту на плановий рік за місяцями у розрізі заходів інвестиційного етапу (розроблення та/або реалізація).
______________________________________________
(найменування проекту)
2. Стан реалізації інвестиційного етапу проекту (у разі, коли реалізацію проекту розпочато):
1. План реалізації та фінансування проекту
1) стан виконання плану реалізації проекту за формою, зазначеною у пункті 1 цього розділу, за етапами та заходами, у тому числі планові та фактичні обсяги виконання і фінансування проекту на початок поточного року та у поточному році;
Найменування заходу | Строк виконання | Орієнтовний обсяг фінансування, тис. гривень | У тому числі за роками | |||
початок | завершення | |||||
1. Інвестиційний етап (розроблення): |
||||||
дослідження та розроблення проекту (проектування за стадіями) забезпечення земельною ділянкою (придбання/оренда, оформлення прав) інші заходи |
||||||
Разом | ||||||
2. Інвестиційний етап (реалізація): виконання будівельних робіт придбання устатковання, обладнання, меблів, інвентарю тощо виконання пусконалагоджувальних робіт інші заходи |
||||||
Разом | ||||||
Усього, у тому числі за джерелами фінансування |
2) план та результати закупівель у рамках проекту;
План реалізації та фінансування проекту на плановий рік за місяцями у розрізі заходів інвестиційного етапу (розроблення та/або реалізація).
3) відхилення від раніше запланованого строку реалізації проекту (тривалість, визначена під час першого затвердження/схвалення / відбору проекту), років і місяців, відсотків;
2. Стан реалізації інвестиційного етапу проекту (у разі, коли реалізацію проекту розпочато):
4) відхилення від раніше визначеної вартості проекту (загальна кошторисна вартість, визначена під час першого затвердження/схвалення / відбору проекту), тис. гривень, відсотків;
1) стан виконання плану реалізації проекту за формою, зазначеною у пункті 1 цього розділу, за етапами та заходами, у тому числі планові та фактичні обсяги виконання і фінансування проекту на початок поточного року та у поточному році;
5) аналіз причин відхилення (зміни строків реалізації або загальної вартості проекту тощо) та обґрунтування здійснення заходів щодо їх усунення, визначення обсягу витрат, необхідних для здійснення таких заходів (додаткових витрат).
2) план та результати закупівель у рамках проекту;
Додаток:
3) відхилення від раніше запланованого строку реалізації проекту (тривалість, визначена під час першого затвердження/схвалення / відбору проекту), років і місяців, відсотків;
1. Фінансовий звіт суб'єкта інвестиційної діяльності на останню звітну дату та фінансові звіти за минулий рік.
4) відхилення від раніше визначеної вартості проекту (загальна кошторисна вартість, визначена під час першого затвердження/схвалення / відбору проекту), тис. гривень, відсотків;
2. Результати аналізу фінансового стану відповідального виконавця/замовника будівництва на останню звітну дату.
5) аналіз причин відхилення (зміни строків реалізації або загальної вартості проекту тощо) та обґрунтування здійснення заходів щодо їх усунення, визначення обсягу витрат, необхідних для здійснення таких заходів (додаткових витрат).
3. Інформація про отримані позики та довгострокові кредити банків, у тому числі іноземних, а також про відсутність простроченої понад три місяці заборгованості з їх погашення та обслуговування.
Додаток:
4. Інформація про виділення земельних ділянок, стан розроблення проектно-кошторисної документації та проведення державної експертизи у разі, коли до складу інвестиційного проекту включено проект будівництва.
1. Фінансовий звіт суб'єкта інвестиційної діяльності на останню звітну дату та фінансові звіти за минулий рік.
5. Інформація про відсутність у суб'єкта інвестиційної діяльності простроченої понад три місяці заборгованості перед державним бюджетом із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
2. Результати аналізу фінансового стану відповідального виконавця/замовника будівництва на останню звітну дату.
6. Копія титулу будови (об'єкта) для розпочатих проектів.
3. Інформація про отримані позики та довгострокові кредити банків, у тому числі іноземних, а також про відсутність простроченої понад три місяці заборгованості з їх погашення та обслуговування.
7. Поточний звіт про реалізацію державного інвестиційного проекту станом на початок поточного року або кварталу (для розпочатих проектів) за формою, встановленою Мінекономрозвитку*.
4. Інформація про виділення земельних ділянок, стан розроблення проектно-кошторисної документації та проведення державної експертизи у разі, коли до складу інвестиційного проекту включено проект будівництва.
___________________________ (найменування посади керівника відповідального виконавця / замовника будівництва) |
__________ (підпис) |
_____________________ (ініціали та прізвище) |
5. Інформація про відсутність у суб'єкта інвестиційної діяльності простроченої понад три місяці заборгованості перед державним бюджетом із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
__________
6. Копія титулу будови (об'єкта) для розпочатих проектів.
*Починаючи з 2016 року.
7. Поточний звіт про реалізацію державного інвестиційного проекту станом на початок поточного року або кварталу (для розпочатих проектів) за формою, встановленою Мінекономрозвитку*.
Додаток 2
до Порядку
___________________________ (найменування посади керівника відповідального виконавця / замовника будівництва) |
__________ (підпис) |
_____________________ (ініціали та прізвище) |
Висновок
державної експертизи
__________
Державний інвестиційний проект ___________________________________________________________________________________
*Починаючи з 2016 року.
(найменування проекту)
Додаток 2
до Порядку
пропонується ____________________________________________________________________________________________________
Висновок
державної експертизи
(найменування відповідального виконавця та/або замовника будівництва)
Державний інвестиційний проект | ____________________________________________ (найменування проекту) |
пропонується _______________________________________________________________ (найменування відповідального виконавця та/або замовника будівництва) для реалізації у сфері _______________________________________ загальною вартістю ___________________________ тис. гривень. Результати державної експертизи: |
для реалізації у сфері _______________________________________ загальною вартістю ____________________________ тис. гривень.
Критерії, за якими проводиться державна експертиза | Обґрунтування відповідності (невідповідності) проекту критеріям та/або їх позитивного або негативного значення |
Наявність інформації, необхідної для проведення державної експертизи | |
Відповідність проекту вимогам законодавства та його актуальність (актуальність та обґрунтованість проблеми, яку необхідно розв'язати шляхом реалізації проекту) | |
Узгодженість із стратегічними цілями розвитку держави та сферою діяльності головного розпорядника бюджетних коштів | |
Рівень охоплення елементів/аспектів проекту, необхідних для розв'язання проблеми, та проведення їх аналізу | |
Відповідність запропонованого технічного рішення проблемі, на розв'язання якої спрямовано проект | |
Наявність вибору альтернативних шляхів розв'язання проблеми | |
Економічні наслідки | |
Економічна ефективність (для прибуткового проекту) | |
Соціальні наслідки | |
Екологічні наслідки | |
Вплив результатів реалізації проекту на показники бюджету | |
Наявність належного кадрового, матеріально-технічного забезпечення, земельної ділянки (у разі потреби) для реалізації проекту | |
Оцінка можливості реалізації проекту, необхідність внесення змін до законодавства для забезпечення його реалізації | |
Обґрунтованість загальної вартості проекту та плану його реалізації | |
Наявність екологічних, соціальних, економічних наслідків у разі, коли проект не буде реалізовано | |
Оцінка виконання вимог щодо співфінансування (за наявності) або можливості застосування інших механізмів реалізації проекту |
Результати державної експертизи:
Висновок за результатами державної експертизи*
Критерії, за якими проводиться державна експертиза | Обґрунтування відповідності (невідповідності) проекту критеріям та/або їх позитивного або негативного значення |
Наявність інформації, необхідної для проведення державної експертизи | |
Відповідність проекту вимогам законодавства та його актуальність (актуальність та обґрунтованість проблеми, яку необхідно розв'язати шляхом реалізації проекту) | |
Узгодженість із стратегічними цілями розвитку держави та сферою діяльності головного розпорядника бюджетних коштів | |
Рівень охоплення елементів/аспектів проекту, необхідних для розв'язання проблеми, та проведення їх аналізу | |
Відповідність запропонованого технічного рішення проблемі, на розв'язання якої спрямовано проект | |
Наявність вибору альтернативних шляхів розв'язання проблеми | |
Економічні наслідки | |
Економічна ефективність (для прибуткового проекту) | |
Соціальні наслідки | |
Екологічні наслідки | |
Вплив результатів реалізації проекту на показники бюджету | |
Наявність належного кадрового, матеріально-технічного забезпечення, земельної ділянки (у разі потреби) для реалізації проекту | |
Оцінка можливості реалізації проекту, необхідність внесення змін до законодавства для забезпечення його реалізації | |
Обґрунтованість загальної вартості проекту та плану його реалізації | |
Наявність екологічних, соціальних, економічних наслідків у разі, коли проект не буде реалізовано | |
Оцінка виконання вимог щодо співфінансування (за наявності) або можливості застосування інших механізмів реалізації проекту |
Рекомендації щодо доопрацювання державного інвестиційного проекту**
Висновок за результатами державної експертизи*
__________________________________ (найменування посади керівника органу, що проводить державну експертизу, або уповноваженого ним керівника структурного підрозділу) |
__________ (підпис) |
_____________________ (ініціали та прізвище) |
М.П. |
Рекомендації щодо доопрацювання державного інвестиційного проекту**
__________
__________________________________ (найменування посади керівника органу, що проводить державну експертизу, або уповноваженого ним керівника структурного підрозділу) |
__________ (підпис) |
_____________________ (ініціали та прізвище) |
М.П. |
*Зазначається негативний або позитивний висновок.
__________
**У разі негативного висновку експертизи.
*Зазначається негативний або позитивний висновок.
Додаток 3
до Порядку
**У разі негативного висновку експертизи.
Перелік
державних інвестиційних проектів, що пропонуються
Додаток 3
до Порядку
______________________________________________________________
(найменування головного розпорядника коштів державного бюджету
______________________________________________________________
згідно з програмною класифікацією видатків та кредитування державного бюджету)
Перелік
державних інвестиційних проектів,
що пропонуються
Код бюджетної програми, у рамках якої буде розроблятися (реалізо- вуватися) проект | Код функціональної класифікації видатків та кредитування, якому відповідає бюджетна програма | Найменування проекту | Строки розроблення (реалізації) проекту, рік початку і завершення | Загальна вартість проекту, тис. гривень | Профінансовано у попередні роки, тис. гривень* | Запланований обсяг фінансування на рік, що передує плановому, тис. гривень* | Очікуваний рівень будівельної готовності об'єкта на кінець року, що передує плановому, відсотків* | Витрати на розроблення (реалізацію) проекту відповідно до плану його реалізації та строку введення в експлуатацію основних засобів, тис. гривень | Рівень будівельної готовності об'єктів на кінець року, відсотків | ||||
плановий рік | перший наступний за плановим рік | другий наступний за плановим рік | плановий рік | перший наступний за плановим рік | другий наступний за плановим рік | ||||||||
Усього |
______________________________________________________________
(найменування головного розпорядника коштів державного бюджету
______________________________________________________________
згідно з програмною класифікацією видатків та кредитування державного бюджету)
_____________________________ (найменування посади керівника) |
__________ (підпис) |
_____________________ (ініціали та прізвище) |
Код бюджетної програми, у рамках якої буде розроблятися (реалізо- вуватися) проект | Код функціональної класифікації видатків та кредитування, якому відповідає бюджетна програма | Найменування проекту | Строки розроблення (реалізації) проекту, рік початку і завершення | Загальна вартість проекту, тис. гривень | Профінансовано у попередні роки, тис. гривень* | Запланований обсяг фінансування на рік, що передує плановому, тис. гривень* | Очікуваний рівень будівельної готовності об'єкта на кінець року, що передує плановому, відсотків* | Витрати на розроблення (реалізацію) проекту відповідно до плану його реалізації та строку введення в експлуатацію основних засобів, тис. гривень | Рівень будівельної готовності об'єктів на кінець року, відсотків | ||||
плановий рік | перший наступний за плановим рік | другий наступний за плановим рік | плановий рік | перший наступний за плановим рік | другий наступний за плановим рік | ||||||||
Усього |
__________
_____________________________ (найменування посади керівника) |
__________ (підпис) |
_____________________ (ініціали та прізвище) |
*Для розпочатих проектів.
__________
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 липня 2015 р. N 571
*Для розпочатих проектів.
Перелік
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 липня 2015 р. N 571
1. Постанова Кабінету Міністрів України від 25 листопада 1999 р. N 2145 "Про Порядок проведення на конкурсних засадах оцінки та відбору інвестиційних проектів, що передбачають залучення коштів державного бюджету" (Офіційний вісник України, 1999 р., N 48, ст. 2349).
Перелік
постанов Кабінету Міністрів України,
що втратили чинність
2. Пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2001 р. N 241 "Про використання бюджетних асигнувань на виконання енергозберігаючих проектів" (Офіційний вісник України, 2001 р., N 11, ст. 448).
1. Постанова Кабінету Міністрів України від 25 листопада 1999 р. N 2145 "Про Порядок проведення на конкурсних засадах оцінки та відбору інвестиційних проектів, що передбачають залучення коштів державного бюджету" (Офіційний вісник України, 1999 р., N 48, ст. 2349).
3. Пункт 13 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. N 158 (Офіційний вісник України, 2002 р., N 8, ст. 344).
2. Пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2001 р. N 241 "Про використання бюджетних асигнувань на виконання енергозберігаючих проектів" (Офіційний вісник України, 2001 р., N 11, ст. 448).
4. Пункт 4 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 р. N 1041 (Офіційний вісник України, 2011 р., N 79, ст. 2909).
3. Пункт 13 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. N 158 (Офіційний вісник України, 2002 р., N 8, ст. 344).
4. Пункт 4 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 р. N 1041 (Офіційний вісник України, 2011 р., N 79, ст. 2909).