Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 19 серпня 2015 р. N 698
Київ

ПОСТАНОВА
від 19 серпня 2015 р. N 698
Київ

Про затвердження Порядку здійснення
державного архітектурно-будівельного нагляду

від 19 серпня 2015 р. N 698 Київ

Про затвердження Порядку
здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду

Відповідно до частини другої статті 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" Кабінет Міністрів України постановляє:

(Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 405 від 07.06.20
17)

Затвердити Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, що додається.

Відповідно до частини другої статті 41-1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" Кабінет Міністрів України постановляє:

Прем’єр-міністр України А. ЯЦЕНЮК

(Вступна частина із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 405 від 07.06.2017)

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 серпня 2015 р. N 698

Затвердити Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, що додається.

Порядок
здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду

Прем'єр-міністр України А.ЯЦЕНЮК

Загальна частина

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 серпня 2015 р. N 698

1. Цей Порядок визначає механізм здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду (далі - нагляд).

Порядок
здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду

2. Нагляд здійснюється Держархбудінспекцією через головних інспекторів будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві і Севастополі (далі - головні інспектори будівельного нагляду) шляхом проведення планових, позапланових, документальних і камеральних перевірок.

Загальна частина

Перевірки проводяться головним інспектором будівельного нагляду або кількома головними інспекторами будівельного нагляду.

1. Цей Порядок визначає механізм здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду (далі - нагляд).

3. Основними завданнями нагляду є:

2. Нагляд здійснюється Держархбудінспекцією через головних інспекторів будівельного нагляду шляхом проведення планових, позапланових, документальних і камеральних перевірок.

1) виявлення, припинення та запобігання порушенню уповноваженими органами містобудування та архітектури, визначеними відповідно до статті 13 Закону України "Про архітектурну діяльність", органами державного архітектурно-будівельного контролю, визначеними відповідно до статті 6 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", іншими органами, що здійснюють контроль у сфері містобудівної діяльності (далі - об’єкти нагляду), вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час провадження ними містобудівної діяльності;

(Абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 405 від 07.06.2017)

2) скасування чи зупинення дії рішень, прийнятих з порушенням вимог містобудівного законодавства об’єктами нагляду, зокрема щодо документів, які дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування або анулювання зазначених документів;

Перевірки проводяться головним інспектором будівельного нагляду або кількома головними інспекторами будівельного нагляду.

3) притягнення посадових осіб об’єктів нагляду до відповідальності відповідно до закону.

3. Основними завданнями нагляду є:

4. З метою здійснення нагляду головні інспектори будівельного нагляду:

1) виявлення, припинення та запобігання порушенню уповноваженими органами містобудування та архітектури, визначеними відповідно до статті 13 Закону України "Про архітектурну діяльність", органами державного архітектурно-будівельного контролю, визначеними відповідно до статті 6 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", іншими органами, що здійснюють контроль у сфері містобудівної діяльності (далі - об’єкти нагляду), вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час провадження ними містобудівної діяльності;

1) перевіряють законність рішень у сфері містобудівної діяльності, прийнятих об’єктами нагляду;

(Підпункт 1 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 405 від 07.06.2017)

2) витребовують від органів державної влади, фізичних та юридичних осіб документи і матеріали щодо предмета нагляду, одержують інформацію з автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та баз даних, створених органами державної влади;

2) скасування чи зупинення дії рішень, прийнятих з порушенням вимог містобудівного законодавства об’єктами нагляду, зокрема щодо документів, які дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування або анулювання зазначених документів;

3) мають право безперешкодного доступу до місць будівництва об’єктів, приміщень об’єктів нагляду та об’єктів будівництва, документів та матеріалів, необхідних для здійснення нагляду;

3) притягнення посадових осіб об’єктів нагляду до відповідальності відповідно до закону.

4) вимагають від органів державного архітектурно-будівельного контролю проведення перевірок у разі наявності ознак порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил;

4. З метою здійснення нагляду головні інспектори будівельного нагляду:

5) залучають у разі потреби до здійснення нагляду фахівців підприємств, установ, організацій, контрольних і фінансових органів.

1) перевіряють законність рішень у сфері містобудівної діяльності, прийнятих об’єктами нагляду;

5. У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, вчинених об’єктами нагляду, головні інспектори будівельного нагляду мають право:

2) витребовують від органів державної влади, фізичних та юридичних осіб документи і матеріали щодо предмета нагляду, одержують інформацію з автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та баз даних, створених органами державної влади;

1) видавати обов’язкові до виконання об’єктами нагляду приписи про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності;

3) мають право безперешкодного доступу до місць будівництва об’єктів, приміщень об’єктів нагляду та об’єктів будівництва, документів та матеріалів, необхідних для здійснення нагляду;

2) притягати посадових осіб об’єктів нагляду до відповідальності за вчинені правопорушення відповідно до закону;

4) вимагають від органів державного архітектурно-будівельного контролю проведення перевірок у разі наявності ознак порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил;

3) письмово ініціювати притягнення посадових осіб об’єктів нагляду до дисциплінарної відповідальності;

(Підпункт 4 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 405 від 07.06.2017)

4) вносити письмове подання про звільнення посадової особи об’єкта нагляду до органу, який здійснив її призначення;

5) залучають у разі потреби до здійснення нагляду фахівців підприємств, установ, організацій, контрольних і фінансових органів.

5) вносити письмове подання про позбавлення посадової особи об’єкта нагляду права виконувати певні види робіт до органу, яким таке право надавалося;

5. У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, вчинених об’єктами нагляду, головні інспектори будівельного нагляду мають право:

6) скасовувати чи зупиняти дію прийнятих об’єктами нагляду відповідно до визначених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" повноважень рішень, які порушують вимоги законодавства у сфері містобудівної діяльності, з подальшим оприлюдненням такої інформації на офіційному веб-сайті Держархбудінспекції.

1) видавати обов’язкові до виконання об’єктами нагляду приписи про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності;

6. Головні інспектори будівельного нагляду під час здійснення нагляду зобов’язані:

2) притягати посадових осіб об’єктів нагляду до відповідальності за вчинені правопорушення відповідно до закону;

1) у повному обсязі, об’єктивно та неупереджено здійснювати нагляд у межах повноважень, передбачених законодавством;

3) письмово ініціювати притягнення посадових осіб об’єктів нагляду до дисциплінарної відповідальності;

2) дотримуватися ділової етики у взаємовідносинах із суб’єктами містобудування;

4) вносити письмове подання про звільнення посадової особи об’єкта нагляду до органу, який здійснив її призначення;

3) ознайомлювати об’єкт нагляду з актом перевірки в останній день її проведення;

5) вносити письмове подання про позбавлення посадової особи об’єкта нагляду права виконувати певні види робіт до органу, яким таке право надавалося;

4) за письмовим зверненням об’єкта нагляду надавати роз’яснення, організовувати проведення або проводити навчання, підвищення кваліфікації, підготовку та перепідготовку посадових осіб об’єкта нагляду.

6) скасовувати чи зупиняти дію прийнятих об’єктами нагляду відповідно до визначених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" повноважень рішень, які порушують вимоги законодавства у сфері містобудівної діяльності, з подальшим оприлюдненням такої інформації на офіційному веб-сайті Держархбудінспекції.

6) скасовувати чи зупиняти дію прийнятих об’єктами нагляду відповідно до визначених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" повноважень рішень, які порушують вимоги законодавства у сфері містобудівної діяльності, з подальшим оприлюдненням такої інформації на офіційному веб-сайті Держархбудінспекції.

7. Об’єкти нагляду мають право:

6. Головні інспектори будівельного нагляду під час здійснення нагляду зобов’язані:

1) вимагати від головних інспекторів будівельного нагляду дотримання вимог законодавства;

1) у повному обсязі, об’єктивно та неупереджено здійснювати нагляд у межах повноважень, передбачених законодавством;

2) перевіряти наявність у головних інспекторів будівельного нагляду службових посвідчень, направлення на проведення перевірки;

2) дотримуватися ділової етики у взаємовідносинах із суб’єктами містобудування;

3) бути присутніми під час здійснення заходів нагляду;

3) ознайомлювати об’єкт нагляду з актом перевірки в останній день її проведення;

4) отримувати та ознайомлюватися з актом перевірки;

4) за письмовим зверненням об’єкта нагляду надавати роз’яснення, організовувати проведення або проводити навчання, підвищення кваліфікації, підготовку та перепідготовку посадових осіб об’єкта нагляду.

5) подавати в письмовій формі свої пояснення, зауваження або заперечення до акта перевірки, складеного головним інспектором будівельного нагляду за результатами перевірки.

7. Об’єкти нагляду мають право:

8. Об’єкти нагляду зобов’язані:

1) вимагати від головних інспекторів будівельного нагляду дотримання вимог законодавства;

1) допускати головних інспекторів будівельного нагляду до проведення їх перевірки;

2) перевіряти наявність у головних інспекторів будівельного нагляду службових посвідчень, направлення на проведення перевірки;

2) виконувати вимоги головних інспекторів будівельного нагляду щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності;

3) бути присутніми під час здійснення заходів нагляду;

3) на вимогу головних інспекторів будівельного нагляду подавати документи, пояснення, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час здійснення нагляду;

4) отримувати та ознайомлюватися з актом перевірки;

4) звітувати про виконання покладених на об’єкт нагляду завдань, планів перевірок за формою та у строки, визначені Держархбудінспекцією, та повідомляти головному інспектору будівельного нагляду про усунення порушень і недоліків, виявлених під час проведення нагляду, а також про притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у допущених порушеннях.

5) подавати в письмовій формі свої пояснення, зауваження або заперечення до акта перевірки, складеного головним інспектором будівельного нагляду за результатами перевірки.

Планова перевірка

8. Об’єкти нагляду зобов’язані:

9. Плановою перевіркою вважається перевірка, що передбачена квартальним планом роботи Держархбудінспекції, який затверджується до 25 числа останнього місяця кварталу, що передує плановому.

1) допускати головних інспекторів будівельного нагляду до проведення їх перевірки;

Планова перевірка об’єкта нагляду проводиться не частіше ніж один раз на півроку з виїздом на об’єкт нагляду.

2) виконувати вимоги головних інспекторів будівельного нагляду щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності;

Строк проведення планової перевірки не може перевищувати 20 робочих днів та за обґрунтованим письмовим зверненням головного інспектора будівельного нагляду може бути одноразово продовжений наказом Держархбудінспекції не більше ніж на 10 робочих днів.

3) на вимогу головних інспекторів будівельного нагляду подавати документи, пояснення, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час здійснення нагляду;

10. Планові перевірки проводяться на підставі наказу Держархбудінспекції та направлення на проведення перевірки за формою згідно з додатком 1.

4) звітувати про виконання покладених на об’єкт нагляду завдань, планів перевірок за формою та у строки, визначені Держархбудінспекцією, та повідомляти головному інспектору будівельного нагляду про усунення порушень і недоліків, виявлених під час проведення нагляду, а також про притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у допущених порушеннях.

11. Держархбудінспекція не пізніше ніж за сім календарних днів до дня проведення планової перевірки надсилає об’єкту нагляду письмове повідомлення рекомендованим листом з описом вкладення з повідомленням про вручення із зазначенням строків проведення перевірки та періоду, за який проводитиметься перевірка.

Планова перевірка

12. Перед початком проведення планової перевірки головний інспектор будівельного нагляду зобов’язаний пред’явити керівнику об’єкта нагляду, або його заступнику, або уповноваженій керівником особі службове посвідчення та направлення на проведення перевірки.

9. Плановою перевіркою вважається перевірка, що передбачена квартальним планом роботи Держархбудінспекції, який затверджується до 25 числа останнього місяця кварталу, що передує плановому.

У разі недопущення об’єктом нагляду посадових осіб Держархбудінспекції до проведення перевірки складається акт за формою згідно з додатком 2.

Планова перевірка об’єкта нагляду проводиться не частіше ніж один раз на півроку з виїздом на об’єкт нагляду.

13. Планова перевірка проводиться у присутності керівника об’єкта нагляду, або його заступника, або уповноваженої керівником особи.

Строк проведення планової перевірки не може перевищувати 20 робочих днів та за обґрунтованим письмовим зверненням головного інспектора будівельного нагляду може бути одноразово продовжений наказом Держархбудінспекції не більше ніж на 10 робочих днів.

Позапланова перевірка

10. Планові перевірки проводяться на підставі наказу Держархбудінспекції та направлення на проведення перевірки за формою згідно з додатком 1.

14. Позаплановою перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена квартальним планом роботи Держархбудінспекції.

11. Держархбудінспекція не пізніше ніж за сім календарних днів до дня проведення планової перевірки надсилає об’єкту нагляду письмове повідомлення рекомендованим листом з описом вкладення з повідомленням про вручення із зазначенням строків проведення перевірки та періоду, за який проводитиметься перевірка.

Позапланова перевірка проводиться з виїздом на об’єкт нагляду.

12. Перед початком проведення планової перевірки головний інспектор будівельного нагляду зобов’язаний пред’явити керівнику об’єкта нагляду, або його заступнику, або уповноваженій керівником особі службове посвідчення та направлення на проведення перевірки.

15. Підставами для проведення позапланової перевірки є:

У разі недопущення об’єктом нагляду посадових осіб Держархбудінспекції до проведення перевірки складається акт за формою згідно з додатком 2.

1) подання об’єктом нагляду письмової заяви про проведення перевірки щодо нього;

13. Планова перевірка проводиться у присутності керівника об’єкта нагляду, або його заступника, або уповноваженої керівником особи.

2) перевірка виконання об’єктом нагляду припису головного інспектора будівельного нагляду;

Позапланова перевірка

3) обґрунтоване звернення фізичної чи юридичної особи про порушення їх прав, визначених законодавством, об’єктом нагляду під час виконання ним повноважень у сфері містобудівної діяльності;

14. Позаплановою перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена квартальним планом роботи Держархбудінспекції.

4) письмова вимога правоохоронних органів про проведення перевірки;

Позапланова перевірка проводиться з виїздом на об’єкт нагляду.

5) виявлення за результатами камеральної чи документальної перевірки відомостей про порушення об’єктом нагляду вимог законодавства під час виконання ним повноважень у сфері містобудівної діяльності.

15. Підставами для проведення позапланової перевірки є:

16. Позапланова перевірка проводиться на підставі наказу Держархбудінспекції та направлення на проведення перевірки за формою згідно з додатком 1.

1) подання об’єктом нагляду письмової заяви про проведення перевірки щодо нього;

Під час проведення позапланової перевірки з’ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для її проведення.

2) перевірка виконання об’єктом нагляду припису головного інспектора будівельного нагляду;

Позапланова перевірка того самого об’єкта нагляду з питань, які були предметом позапланової перевірки, не допускається, крім випадків виявлення недостовірних даних, що надавалися під час такої перевірки.

3) обґрунтоване звернення фізичної чи юридичної особи про порушення їх прав, визначених законодавством, об’єктом нагляду під час виконання ним повноважень у сфері містобудівної діяльності;

17. Строк проведення позапланової перевірки не може перевищувати 15 робочих днів. За обґрунтованим письмовим зверненням головного інспектора будівельного нагляду зазначений строк може бути одноразово продовжений наказом Держархбудінспекції не більше ніж на п’ять робочих днів.

4) письмова вимога правоохоронних органів про проведення перевірки;

18. Під час проведення позапланової перевірки головний інспектор будівельного нагляду зобов’язаний пред’явити керівнику об’єкта нагляду, або його заступнику, або уповноваженій керівником особі службове посвідчення та направлення на проведення перевірки.

5) виявлення за результатами камеральної чи документальної перевірки відомостей про порушення об’єктом нагляду вимог законодавства під час виконання ним повноважень у сфері містобудівної діяльності.

У разі недопущення об’єктом нагляду посадових осіб Держархбудінспекції до проведення перевірки складається акт за формою згідно з додатком 2.

16. Позапланова перевірка проводиться на підставі наказу Держархбудінспекції та направлення на проведення перевірки за формою згідно з додатком 1.

19. Позапланова перевірка проводиться у присутності керівника об’єкта нагляду, або його заступника, або уповноваженої керівником особи.

Під час проведення позапланової перевірки з’ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для її проведення.

Камеральна та документальна перевірка

Позапланова перевірка того самого об’єкта нагляду з питань, які були предметом позапланової перевірки, не допускається, крім випадків виявлення недостовірних даних, що надавалися під час такої перевірки.

20. Камеральною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться з метою виявлення і усунення порушень, допущених під час внесення інформації в єдиний реєстр документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, на підставі відомостей, зазначених у цьому реєстрі, містобудівному кадастрі, а також тих, що відображені у звітності об’єкта нагляду.

17. Строк проведення позапланової перевірки не може перевищувати 15 робочих днів. За обґрунтованим письмовим зверненням головного інспектора будівельного нагляду зазначений строк може бути одноразово продовжений наказом Держархбудінспекції не більше ніж на п’ять робочих днів.

Камеральна перевірка проводиться без виїзду на об’єкт нагляду.

18. Під час проведення позапланової перевірки головний інспектор будівельного нагляду зобов’язаний пред’явити керівнику об’єкта нагляду, або його заступнику, або уповноваженій керівником особі службове посвідчення та направлення на проведення перевірки.

21. Документальною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться на підставі та з метою встановлення своєчасності, достовірності, повноти даних та відповідності вимогам законодавства у сфері містобудівної діяльності документів і матеріалів об’єктів нагляду, складених під час виконання ними своїх повноважень.

У разі недопущення об’єктом нагляду посадових осіб Держархбудінспекції до проведення перевірки складається акт за формою згідно з додатком 2.

Документальна перевірка проводиться без виїзду на об’єкт нагляду.

19. Позапланова перевірка проводиться у присутності керівника об’єкта нагляду, або його заступника, або уповноваженої керівником особи.

22. Видання наказу на проведення камеральної або документальної перевірки не потребується.

Камеральна та документальна перевірка

Камеральні та документальні перевірки проводяться головними інспекторами будівельного нагляду без присутності посадових осіб об’єктів нагляду.

20. Камеральною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться з метою виявлення і усунення порушень, допущених під час внесення інформації в єдиний реєстр документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, на підставі відомостей, зазначених у цьому реєстрі, містобудівному кадастрі, а також тих, що відображені у звітності об’єкта нагляду.

За результатами камеральної та документальної перевірки в разі наявності відомостей про ознаки вчинення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності складається довідка за формою згідно з додатком 3, на підставі якої протягом п’яти робочих днів з дня її складення керівником Держархбудінспекції приймається рішення про проведення позапланової перевірки.

Камеральна перевірка проводиться без виїзду на об’єкт нагляду.

Оформлення результатів нагляду

21. Документальною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться на підставі та з метою встановлення своєчасності, достовірності, повноти даних та відповідності вимогам законодавства у сфері містобудівної діяльності документів і матеріалів об’єктів нагляду, складених під час виконання ними своїх повноважень.

23. За результатами планової або позапланової перевірки головний інспектор будівельного нагляду, який проводив перевірку, складає акт перевірки за формою згідно з додатком 4.

Документальна перевірка проводиться без виїзду на об’єкт нагляду.

24. Акт перевірки складається у двох примірниках. Один примірник надається об’єкту нагляду, другий залишається у головного інспектора будівельного нагляду, який проводив перевірку.

22. Видання наказу на проведення камеральної або документальної перевірки не потребується.

25. Акт перевірки підписується головним інспектором будівельного нагляду, який проводив перевірку, та керівником об’єкта нагляду, або його заступником, або уповноваженою керівником особою, а також фахівцями підприємств, установ, організацій, контрольних і фінансових органів, що залучалися до проведення перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться головними інспекторами будівельного нагляду без присутності посадових осіб об’єктів нагляду.

26. Якщо керівник об’єкта нагляду, щодо якого проводилася перевірка, або його заступник, або уповноважена керівником особа не погоджуються з результатами перевірки, викладеними в акті перевірки, вони мають право в акті викласти письмові пояснення, зауваження або заперечення.

За результатами камеральної та документальної перевірки в разі наявності відомостей про ознаки вчинення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності складається довідка за формою згідно з додатком 3, на підставі якої протягом п’яти робочих днів з дня її складення керівником Держархбудінспекції приймається рішення про проведення позапланової перевірки.

27. У разі відмови керівника об’єкта нагляду, або його заступника, або уповноваженої керівником особи підписати акт головний інспектор будівельного нагляду, який склав акт перевірки, робить відповідну відмітку у такому акті.

Оформлення результатів нагляду

28. У разі відмови в отриманні акта перевірки головний інспектор будівельного нагляду робить відповідну відмітку в такому акті і протягом двох робочих днів з дня завершення перевірки надсилає його об’єкту нагляду рекомендованим листом з описом вкладення з повідомленням про вручення за місцезнаходженням зазначеного об’єкта нагляду.

23. За результатами планової або позапланової перевірки головний інспектор будівельного нагляду, який проводив перевірку, складає акт перевірки за формою згідно з додатком 4.

29. У разі виявлення головним інспектором будівельного нагляду під час проведення перевірки порушення складається протокол про правопорушення за формою, встановленою Мінрегіоном. Разом з протоколом видається припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності (далі - припис) за формою згідно з додатком 5.

24. Акт перевірки складається у двох примірниках. Один примірник надається об’єкту нагляду, другий залишається у головного інспектора будівельного нагляду, який проводив перевірку.

Припис складається у двох примірниках. Один примірник надається керівнику об’єкта нагляду, або його заступнику, або уповноваженій керівником особі, другий залишається у головного інспектора будівельного нагляду, який його видав.

25. Акт перевірки підписується головним інспектором будівельного нагляду, який проводив перевірку, та керівником об’єкта нагляду, або його заступником, або уповноваженою керівником особою, а також фахівцями підприємств, установ, організацій, контрольних і фінансових органів, що залучалися до проведення перевірки.

30. У разі відмови в отриманні припису такий припис надсилається об’єкту нагляду рекомендованим листом з описом вкладення з повідомленням про вручення за його місцезнаходженням.

26. Якщо керівник об’єкта нагляду, щодо якого проводилася перевірка, або його заступник, або уповноважена керівником особа не погоджуються з результатами перевірки, викладеними в акті перевірки, вони мають право в акті викласти письмові пояснення, зауваження або заперечення.

Належним підтвердженням цього факту є розрахунковий документ відділення поштового зв’язку щодо оплати послуг поштового зв’язку.

27. У разі відмови керівника об’єкта нагляду, або його заступника, або уповноваженої керівником особи підписати акт головний інспектор будівельного нагляду, який склав акт перевірки, робить відповідну відмітку у такому акті.

31. Головний інспектор будівельного нагляду перевіряє виконання об’єктом нагляду припису шляхом проведення позапланової перевірки.

28. У разі відмови в отриманні акта перевірки головний інспектор будівельного нагляду робить відповідну відмітку в такому акті і протягом двох робочих днів з дня завершення перевірки надсилає його об’єкту нагляду рекомендованим листом з описом вкладення з повідомленням про вручення за місцезнаходженням зазначеного об’єкта нагляду.

32. Якщо рішення об’єкта нагляду порушує вимоги законодавства у сфері містобудівної діяльності, таке рішення скасовується або його дія зупиняється в разі можливості усунення виявлених порушень.

29. У разі виявлення головним інспектором будівельного нагляду під час проведення перевірки порушення, відповідальність за яке встановлена законом, складається протокол про правопорушення за формою, встановленою Мінрегіоном. У разі виявлення головним інспектором будівельного нагляду під час проведення перевірки порушення, яке може бути усунуто, видається припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності (далі - припис) за формою згідно з додатком 5.

Про скасування або зупинення дії рішення об’єкта нагляду головним інспектором будівельного нагляду приймається рішення за формою згідно з додатком 6, яке надсилається об’єкту нагляду протягом трьох робочих днів з дати його прийняття рекомендованим листом з описом вкладення з повідомленням про вручення.

(Абзац перший пункту 29 в редакції Постанови КМ N 405 від 07.06.2017)

Інформація про скасування або зупинення дії рішення об’єкта нагляду оприлюднюється на офіційному веб-сайті Держархбудінспекції.

Припис складається у двох примірниках. Один примірник надається керівнику об’єкта нагляду, або його заступнику, або уповноваженій керівником особі, другий залишається у головного інспектора будівельного нагляду, який його видав.

У разі зупинення дії рішення об’єкт нагляду вживає заходів щодо усунення порушень, зазначених у рішенні про зупинення, та про результати повідомляє головному інспектору будівельного нагляду, який прийняв таке рішення.

30. У разі відмови в отриманні припису такий припис надсилається об’єкту нагляду рекомендованим листом з описом вкладення з повідомленням про вручення за його місцезнаходженням.

33. Головний інспектор будівельного нагляду розглядає питання щодо відновлення дії зупиненого рішення протягом п’яти робочих днів з дня надходження від об’єкта нагляду інформації про усунення виявлених порушень.

Належним підтвердженням цього факту є розрахунковий документ відділення поштового зв’язку щодо оплати послуг поштового зв’язку.

Про відновлення дії рішення об’єкта нагляду головним інспектором будівельного нагляду приймається рішення за формою згідно з додатком 7, яке надсилається об’єкту нагляду протягом трьох робочих днів з дати його прийняття рекомендованим листом з описом вкладення з повідомленням про вручення.

31. Головний інспектор будівельного нагляду перевіряє виконання об’єктом нагляду припису шляхом проведення позапланової перевірки.

Інформація про скасування або зупинення дії рішення об’єкта нагляду оприлюднюється на офіційному веб-сайті Держархбудінспекції.

32. Якщо рішення об’єкта нагляду порушує вимоги законодавства у сфері містобудівної діяльності, таке рішення скасовується або його дія зупиняється в разі можливості усунення виявлених порушень.

34. Облік приписів, рішень про скасування, зупинення дії та відновлення дії рішень об’єктів нагляду ведеться в журналі обліку таких приписів та рішень. Журнали мають бути пронумеровані, прошнуровані та засвідчені підписом посадової особи Держархбудінспекції, скріплені її печаткою або вестися в електронному вигляді. Облік приписів та рішень проводиться в межах кожного календарного року окремо.

Про скасування або зупинення дії рішення об’єкта нагляду головним інспектором будівельного нагляду приймається рішення за формою згідно з додатком 6, яке надсилається об’єкту нагляду протягом трьох робочих днів з дати його прийняття рекомендованим листом з описом вкладення з повідомленням про вручення.

35. Головний інспектор будівельного нагляду розглядає справи про правопорушення відповідно до вимог закону та за результатами їх розгляду виносить постанови за формою, встановленою Мінрегіоном.

Інформація про скасування або зупинення дії рішення об’єкта нагляду оприлюднюється на офіційному веб-сайті Держархбудінспекції.

Додаток 1
до Порядку

У разі зупинення дії рішення об’єкт нагляду вживає заходів щодо усунення порушень, зазначених у рішенні про зупинення, та про результати повідомляє головному інспектору будівельного нагляду, який прийняв таке рішення.

Направлення
на проведення перевірки

33. Головний інспектор будівельного нагляду розглядає питання щодо відновлення дії зупиненого рішення протягом п’яти робочих днів з дня надходження від об’єкта нагляду інформації про усунення виявлених порушень.

Направлення на проведення перевірки (Додаток 1) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

Про відновлення дії рішення об’єкта нагляду головним інспектором будівельного нагляду приймається рішення за формою згідно з додатком 7, яке надсилається об’єкту нагляду протягом трьох робочих днів з дати його прийняття рекомендованим листом з описом вкладення з повідомленням про вручення.

Додаток 2
до Порядку

Інформація про відновлення дії рішення об’єкта нагляду оприлюднюється на офіційному веб-сайті Держархбудінспекції.

Акт
про недопущення до проведення перевірки

(Абзац третій пункту 33 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 405 від 07.06.2017)

Акт про недопущення до проведення перевірки (Додаток 2) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

34. Облік приписів, рішень про скасування, зупинення дії та відновлення дії рішень об’єктів нагляду ведеться в журналі обліку таких приписів та рішень. Журнали мають бути пронумеровані, прошнуровані та засвідчені підписом посадової особи Держархбудінспекції, скріплені її печаткою або вестися в електронному вигляді. Облік приписів та рішень проводиться в межах кожного календарного року окремо.

Додаток 3
до Порядку

35. Головний інспектор будівельного нагляду розглядає справи про правопорушення відповідно до вимог закону та за результатами їх розгляду виносить постанови за формою, встановленою Мінрегіоном.

Довідка
про результати перевірки

(Додатки 1-7)

Довідка про результати перевірки (Додаток 3) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

(Додатки із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 405 від 07.06.2017)

Додатки 1-7 (зі змінами від 07.06.2017 р.) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

Додаток 4
до Порядку

Акт
перевірки дотримання вимог
законодавства у сфері містобудівної
діяльності, будівельних норм,
державних стандартів і правил

Акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил (Додаток 4) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

Додаток 5
до Порядку

Припис
про усунення порушень вимог законодавства
у сфері містобудівної діяльності

Припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності (Додаток 5) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

Додаток 6
до Порядку

Рішення
про (скасування, зупинення дії) дії

Рішення про (скасування, зупинення дії) дії (Додаток 6) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

Додаток 7
до Порядку

Рішення
про відновлення дії

Рішення про відновлення дії (Додаток 7) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".