ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

Про схвалення Висновків і пропозицій до проекту
Закону України про Державний бюджет України
на 2002 рік

Заслухавши та обговоривши доповідь Голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Верховна Рада України постановляє:

1. Висновки і пропозиції Комітету Верховної Ради України з питань бюджету до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік схвалити в основному.

2. Передати до Кабінету Міністрів України Бюджетні висновки Верховної Ради України для підготовки проекту Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік до другого читання (додаються).

3. Кабінету Міністрів України при врахуванні Бюджетних висновків Верховної Ради України і підготовці проекту Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік до другого читання забезпечити збільшення до мінімально необхідних потреб фінансування установ і закладів освіти та охорони здоров'я, Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України відповідно до законодавства України.

4. Кабінету Міністрів України подати проект Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік на друге читання до 22 листопада 2001 року.

Голова Верховної Ради України I.ПЛЮЩ

м. Київ, 15 листопада 2001 року
N 2769-III

Схвалено
Постановою Верховної Ради України
від 15 листопада 2001 року
N 2769-III

Бюджетні висновки Верховної Ради України

Представлений Кабінетом Міністрів України на пленарному засіданні Верховної Ради України 19 вересня 2001 року проект Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік був розглянутий та опрацьований у Комітеті Верховної Ради України з питань бюджету на предмет його відповідності вимогам Основних положень бюджетної політики України на 2002 рік (Бюджетна резолюція) ( 2543-14 ), положенням та нормам Бюджетного кодексу України ( 2542-14 ), чинному законодавству України.

У процесі аналізу оцінки та підготовки висновків і пропозицій до законопроекту було опрацьовано понад 1600 пропозицій від народних депутатів України, профільних комітетів Верховної Ради України, депутатських фракцій (груп), Національного банку України, розглянуто звернення головних розпорядників коштів, пропозиції місцевих органів влади та інших учасників бюджетного процесу.

Розгляд та опрацювання проекту Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік відбувалися за участю представників Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, державних адміністрацій, Національного банку України, інших органів виконавчої влади.

Відповідно до рішень Комітету Верховної Ради України з питань бюджету (від 18 вересня 2001 року, протокол N 158; 26 вересня 2001 року, протокол N 159; 2 жовтня 2001 року, протокол N 160; 3 жовтня 2001 року, протокол N 161; 5 жовтня 2001 року, протокол N 162; 9 жовтня 2001 року, протокол N 163; 10-11 жовтня 2001 року, протокол N 164; 12 жовтня 2001 року, протокол N 165) сформульовані такі висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік.

Проект Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік у порівнянні із відповідними проектами законів попередніх років є певним кроком у проведенні бюджетної реформи, вдосконаленні бюджетного процесу і подальшому розвитку міжбюджетних відносин. Його формування вимагало врахування засад та положень Бюджетного кодексу України, прийнятого 21 червня 2001 року, впровадження нових форм та методів організації бюджетного процесу.

При досягненні певного розвитку бюджетного процесу, прозорості міжбюджетних відносин та поліпшення структури бюджету необхідно відмітити, що поданий Кабінетом Міністрів України проект Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік не забезпечує виконання положень Бюджетної резолюції на 2002 рік, додержання правових норм і засад Бюджетного кодексу та чинного законодавства України.

Запропонований законопроект має ряд недоліків і вимагає перегляду його положень, уточнення змісту і визначення наслідків окремих статей та конкретних розрахункових показників. Зокрема, в проекті Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік:

порушена стаття 15 Бюджетного кодексу України щодо визначення джерелом фінансування дефіциту - надходження від приватизації державного майна;

розрахункові показники доходів бюджету підлягають уточненню відповідно до прогнозних макропоказників соціально-економічного розвитку, які подані в законопроекті в обмеженому вигляді і потребують більшого обгрунтування реальності та ув'язки з поданими Радою Національного банку України Основними засадами грошово-кредитної політики на 2002 рік;

не забезпечено виконання пунктів 3.2, 3.5 та інших пунктів Бюджетної резолюції на 2002 рік, що не дає підстав назвати бюджет соціально спрямованим;

не передбачається пріоритетного виділення коштів на освіту, науку, охорону здоров'я, компенсацію громадянам втрат від знецінених грошових заощаджень, погашення заборгованості із соціальних виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тощо;

збережено, як і у поточному році, статтю щодо призупинення діючих пільг, наданих соціально незахищеним верствам населення;

продовжується практика внесення змін до фінансово-податкового законодавства у законі про державний бюджет на поточний рік;

не забезпечено виконання пункту 5.1 Бюджетної резолюції на 2002 рік щодо підвищення частини місцевих бюджетів до рівня не нижче 40 відсотків до зведених його показників;

продовжується практика надання пріоритету державного регулювання зовнішніх запозичень за рахунок внутрішнього погашення та порушується пункт 4.3 Бюджетної резолюції на 2002 рік;

запропонований програмно-цільовий метод класифікацій видатків вимагає більшої прозорості, однозначності в трактуванні та ефективності у застосуванні.

Пропонується внести такі зміни до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік.

До розділу I "Загальні положення"

Статтю 1 викласти в такій редакції:

"Стаття 1. Установити доходи Державного бюджету України на 2002 рік у сумі 57.158.001 тис. гривень, у тому числі доходи загального фонду Державного бюджету України - у сумі 43.077.882,5 тис. гривень та доходи спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 14.080.118,5 тис. гривень, згідно з додатком N 1 до цього Закону.

Затвердити видатки Державного бюджету України на 2002 рік у сумі 58.958.001 тис. гривень, у тому числі видатки загального фонду Державного бюджету України - у сумі 44.877.883 тис. гривень та видатки спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 14.080.118 тис. гривень.

Установити граничний розмір дефіциту загального фонду Державного бюджету України на 2002 рік у сумі 1.800.000 тис. гривень згідно з додатком N 2 до цього Закону".

До розділу II "Доходи державного бюджету України"

Статтю 2 викласти в такій редакції:

"Стаття 2. Установити, що до доходів загального фонду Державного бюджету України на 2002 рік належать:

доходи, що підлягають зарахуванню до Державного бюджету України згідно із статтею 29 Бюджетного кодексу України;

98,5 відсотка податку на прибуток підприємств (крім податку на прибуток підприємств комунальної власності, 50 відсотків податку на прибуток підприємств, що сплачується платниками за місцезнаходженням у місті Києві, після проведення відрахувань відповідно до пункту 1 статті 8 цього Закону);

збір за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення та збір за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту;

платежі за спеціальне використання лісових ресурсів державного значення;

платежі за користування надрами загальнодержавного значення;

плата за ліцензії на певні види господарської діяльності, крім плати за ліцензії, що видаються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, виконавчими органами місцевих рад та місцевими органами виконавчої влади, та плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами;

кошти, отримані за вчинення консульських дій на території України, та 90 відсотків коштів, отриманих за вчинення консульських дій за межами України;

рентна плата за нафту та природний газ, що видобуваються в Україні;

надходження від розміщення в установах банків тимчасово вільних бюджетних коштів, які обліковуються на рахунках Державного казначейства України;

державне мито в частині, що відповідно до закону зараховується до державного бюджету;

адміністративні штрафи та інші грошові стягнення, крім адміністративних штрафів, що накладаються виконавчими органами відповідних рад, районними державними адміністраціями або утвореними в установленому порядку адміністративними комісіями, та грошових стягнень за порушення норм і правил охорони навколишнього природного середовища;

кошти від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду, скарбів, майна, одержаного державою в порядку спадкоємства чи дарування, безхазяйного майна, валютних цінностей, що пересилаються в міжнародних поштових відправленнях із порушенням норм актів Всесвітнього поштового союзу, невручених міжнародних та внутрішніх поштових відправлень, майна з обмеженим терміном зберігання, майна, вилученого для забезпечення сплати штрафів або з метою відшкодування належних державному бюджету платежів, із наступним відшкодуванням із державного бюджету витрат, пов'язаних із зберіганням, транспортуванням, експертною оцінкою, сертифікацією, розпорядженням зазначеним майном за рахунок надходження зазначених коштів;

кошти, що надійдуть від НАК "Нафтогаз України" в рахунок погашення заборгованості перед Міністерством оборони України за Угодою між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про передачу з України до Російської Федерації важких бомбардувальників, крилатих ракет повітряного базування великої дальності та обладнання;

20 відсотків надходжень до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях;

10 відсотків портового (адміністративного) збору;

суми перевищення розрахункової величини фонду оплати праці на підприємствах-монополістах;

надходження від реалізації розброньованих матеріальних цінностей мобілізаційного резерву в обсягах, визначених у додатку N 1 до цього Закону;

до розмежування земель державної та комунальної власності 10 відсотків надходжень від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній власності;

відрахування від плати за транзит природного газу через територію України;

відрахування від надходжень за транспортування нафти магістральними нафтопроводами;

відрахування від плати за транспортування аміаку через територію України аміакопроводом;

97 відсотків коштів, що надійдуть від приватизації об'єктів незавершеного будівництва, фінансування яких здійснювалося виключно за рахунок централізованих капітальних вкладень;

97 відсотків коштів, одержаних від приватизації державного майна (крім об'єктів, для яких передбачено окремий розподіл коштів відповідно до Державної програми приватизації на 2000-2002 роки) та інших надходжень, безпосередньо пов'язаних з процесом приватизації та кредитуванням підприємств;

97 відсотків коштів, одержаних від продажу об'єктів приватизації, у тому числі віднесених відповідно до пункту 5 Державної програми приватизації на 2000-2002 роки до об'єктів групи Ж (крім об'єктів незавершеного будівництва), що виділяються з балансів підприємств;

35 відсотків надходжень від акцизного збору з вироблених в Україні нафтопродуктів, транспортних засобів, акцизного збору з ввезених на територію України нафтопродуктів, транспортних засобів, ввізного мита на нафтопродукти, транспортні засоби та шини до них;

надходження позик, що залучаються державою від міжнародних та іноземних організацій з метою їх подальшого рекредитування або надання трансфертів для впровадження проектів розвитку;

надходження, які виникають у результаті прийняття боргових зобов'язань у разі вступу в силу державних гарантій".

Статтю 3 викласти в такій редакції:

"Стаття 3. Установити, що нафтогазодобувні підприємства (крім державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз") вносять до загального фонду Державного бюджету України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету, рентну плату за природний газ у розмірі 28,9 гривні за 1000 куб. метрів та за нафту - у розмірі 52,02 гривні за 1 тонну. Встановити, що з 1 січня 2002 року газ та нафта власного видобутку, а також газ, що надходить як плата за транзит, за винятком газу на технологічні потреби, в повному обсязі продаються виключно на аукціонах".

Статтю 4 викласти в такій редакції:

"Стаття 4. Установити, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють транспортування трубопровідним транспортом через територію України природного газу, нафти та аміаку, вносять до загального фонду Державного бюджету України:

відрахування від плати за транзит природного газу в розмірі 1,67 гривні за 1000 куб. метрів газу на кожні 100 кілометрів відстані;

відрахування від надходжень за транспортування нафти магістральними нафтопроводами в розмірі, еквівалентному 0,685 долара США за 1 тонну нафти, що транспортується;

відрахування від плати за транзит аміаку в розмірі, еквівалентному 0,3 долара США за 1 тонну на кожні 100 кілометрів відстані.

Сплата зазначених платежів здійснюється щодекадно (15, 25 числа поточного місяця, 5 числа наступного місяця) виходячи із обсягів природного газу, нафти, аміаку, що транспортуються територією України, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у національній валюті України за офіційним курсом гривні до долара США, встановленим Національним банком України на день, що передує дню сплати платежу.

Розрахунки з відрахувань від плати за транзит природного газу, аміаку через територію України та відрахувань від надходжень за транспортування нафти магістральними нафтопроводами подаються до органів стягнення щомісячно до 20 числа місяця, наступного за звітним.

Сума відрахувань, яка була нарахована за звітний період, і не була внесена в установлений термін (до 25 числа місяця, наступного за звітним), сплачується до Державного бюджету України із нарахуванням пені із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України від сум недоплати, розрахованої за кожний день прострочення платежу, починаючи з наступного дня після настання терміну і по день сплати включно".

Статтю 5 викласти в такій редакції:

"Стаття 5. Установити, що Національний банк України у 2002 році вносить перевищення кошторисних доходів над кошторисними видатками Національного банку України до Державного бюджету України в сумі не менш як 800.000 тис. гривень.

Порядок перерахування зазначених платежів визначається спільним рішенням Міністерства фінансів України і Національного банку України".

Статтю 6 викласти в такій редакції:

"Стаття 6. Надати право органам державної податкової служби України зараховувати належні до відшкодування суми податку на додану вартість платникам, яким відповідно до закону реструктуризовано заборгованість по цьому податку та/або надано відстрочку (розстрочку) по його сплаті, або встановлені пільги по цьому податку в рахунок зменшення реструктуризованих та/або відстрочених (розстрочених) сум по податку на додану вартість незалежно від визначеного законом терміну реструктуризації та/або відстрочки (розстрочки)".

Статтю 8 викласти в такій редакції:

"Стаття 8. Установити, що джерелами формування спеціального фонду Державного бюджету України на 2002 рік у частині доходів є:

1) 1,5 відсотка податку на прибуток підприємств (крім податку на прибуток підприємств комунальної власності, 50 відсотків податку на прибуток підприємств, що сплачується платниками за місцезнаходженням у місті Києві, після проведення відрахувань відповідно до пункту 1 статті 8 цього Закону);

2) збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету;

3) 10 відсотків коштів, отриманих за вчинення консульських дій за межами України;

4) надходження коштів від збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства;

5) платежі, пов'язані з перебуванням Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, відповідно до укладеної міжурядової угоди;

6) кошти, що надійдуть у рахунок відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва;

7) надходження коштів від реалізації надлишкового озброєння, військової та спеціальної техніки, іншого майна Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань;

8) надходження зборів на обов'язкове пенсійне страхування, що відповідно до закону сплачуються з купівлі-продажу валют, торгівлі ювелірними виробами із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння та при відчуженні легкових автомобілів, з виробництва та імпорту тютюнових виробів, з операцій купівлі-продажу нерухомого майна, послуг стільникового рухомого зв'язку (додаткові збори на виплату пенсій), у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;

9) кошти, що надійдуть від рекламодавців алкогольних напоїв і тютюнових виробів;

10) 80 відсотків надходжень до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях;

11) 90 відсотків портового (адміністративного) збору;

12) надходження до страхового фонду безпеки авіації;

13) відсотки за користування державним пільговим кредитом, наданим індивідуальним сільським забудовникам;

14) відсотки за користування пільговим довгостроковим державним кредитом, наданим молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) житла;

15) власні надходження бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів Державного бюджету України (у тому числі власні надходження органів державної влади за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України);

16) надходження від реалізації матеріальних цінностей державного резерву;

17) надходження від реалізації розброньованих матеріальних цінностей мобілізаційного резерву понад обсяги, визначені додатком N 1 до цього Закону;

18) надходження від секретаріату ООН за участь українського контингенту в миротворчих операціях;

19) надходження до Фонду України соціального захисту інвалідів;

20) 30 відсотків збору за забруднення навколишнього природного середовища;

21) 3 відсотки коштів, що надійдуть від приватизації об'єктів незавершеного будівництва, фінансування яких здійснювалося виключно за рахунок державних капітальних вкладень;

22) 3 відсотки коштів від приватизації державного майна (крім об'єктів, для яких передбачено окремий розподіл коштів відповідно до Державної програми приватизації на 2000-2002 роки) та інших надходжень, безпосередньо пов'язаних з процесом приватизації та кредитуванням підприємств;

23) 3 відсотки коштів, одержаних від продажу об'єктів приватизації, у тому числі відповідно до пункту 5 Державної програми приватизації на 2000-2002 роки, віднесених до об'єктів групи Ж (крім об'єктів незавершеного будівництва), що виділяються з балансів підприємств;

24) кошти, що надійдуть від приватизації об'єктів незавершеного будівництва, що споруджувалися відповідно до Чорнобильської будівельної програми;

25) кошти, що надійдуть внаслідок продажу акцій відкритих акціонерних товариств за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України, для ліквідації наслідків аварії на очисних спорудах міста Харкова;

26) кошти, які надійдуть від приватизації підприємств, що належать до сфери управління Міністерства оборони України;

27) 65 відсотків надходжень від акцизного збору з вироблених в Україні нафтопродуктів, транспортних засобів, акцизного збору з ввезених на територію України нафтопродуктів, транспортних засобів, ввізного мита на нафтопродукти, транспортні засоби та шини до них;

28) надходження до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності;

29) надходження до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України;

30) надходження до Фонду загальнообов'язкового соціального страхування України на випадок безробіття".

Розділ III "Фінансування державного бюджету України"
розмістити після розділу IV "Видатки кредитування державного бюджету України".

Назву розділу III викласти в такій редакції: "Видатки державного бюджету України та кредитування з урахуванням погашення"

До статті 17. Установити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів Державного бюджету України на 2002 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатком N 3 у редакції Бюджетних висновків Верховної Ради України.

Статтю 17 викласти в такій редакції:

"Стаття 17. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів Державного бюджету України на 2002 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатком N 3 до цього Закону.

Дозволити Міністерству фінансів України в процесі виконання Державного бюджету України у виняткових випадках за обгрунтованим поданням головного розпорядника коштів Державного бюджету України здійснювати перерозподіл видатків за економічною класифікацією в межах загального обсягу його бюджетних призначень за програмною класифікацією по загальному та спеціальному фондах державного бюджету.

При цьому перерозподіл, що призводить до зміни затверджених бюджетних призначень за обсягами програм по загальному та спеціальному фондах у межах загального обсягу головного розпорядника коштів, здійснюється лише за погодженням із Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

Якщо в процесі виконання цього Закону відповідальність за виконання функцій (програм), на які затверджене бюджетне призначення, передається відповідно до законодавства від одного розпорядника коштів іншому розпоряднику, дія бюджетного призначення не призупиняється, а застосовується в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

Забороняється збільшення бюджетних призначень по загальному та спеціальному фондах Державного бюджету України на:

оплату праці працівників бюджетних установ за рахунок зменшення інших видатків;

капітальні видатки за рахунок зменшення бюджетних призначень на поточні видатки.

Бюджетні зобов'язання, прийняті бюджетними установами в обсягах, що перевищують суми бюджетних призначень, визначених цією статтею, не підлягають оплаті за рахунок коштів державного бюджету.

Державне казначейство України забезпечує облік зобов'язань бюджетних установ, які фінансуються за рахунок Державного бюджету України, та відображає їх у звітності про виконання бюджету".

Статтю 19 викласти в такій редакції:

"Стаття 19. Установити, що у 2002 році виплата щорічної разової допомоги відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" здійснюється у таких розмірах: інвалідам війни I групи - 150 гривень, інвалідам війни II групи - 120 гривень, інвалідам війни III групи - 100 гривень, учасникам бойових дій - 80 гривень, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - 55 гривень, членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій і учасників війни, визнаних за життя інвалідами, - 40 гривень".

Статтю 22 виключити.

До статті 23. Установити, що видатки у сумі 600.000,0 тис. гривень, передбачені у загальному фонді Державного бюджету України, спрямовуються на державні капітальні вкладення згідно з додатком N 8 у редакції Бюджетних висновків Верховної Ради України.

Статтю 23 викласти в такій редакції:

"Стаття 23. Визначити, що видатки, передбачені у Державному бюджеті України на інноваційний та інвестиційний розвиток, визначаються у додатку N 4 до цього Закону пооб'єктно за повним переліком головних розпорядників коштів державного бюджету".

Статтю 24 виключити.

Статтю 27 викласти в такій редакції:

"Стаття 27. Установити, що у 2002 році кошти, отримані до спеціального фонду Державного бюджету України згідно з окремими пунктами статей 8, 15 та 26 цього Закону, спрямовуються відповідно на:

1) субвенцію на будівництво житла для військовослужбовців, учасників бойових дій в Афганістані та воєнних конфліктів у зарубіжних країнах, членів сімей військовослужбовців, які загинули під час виконання ними службових обов'язків, а також військовослужбовців, звільнених у запас або відставку за станом здоров'я, віком, вислугою років та у зв'язку із скороченням штатів, які перебувають на квартирному обліку за місцем проживання (за рахунок джерел, визначених пунктом 1 статті 8 цього Закону);

2) проведення геологорозвідувальних робіт, що фінансуються за рахунок відрахувань видобувних підприємств (за рахунок джерел, визначених пунктом 2 статті 8 цього Закону);

3) виплати, пов'язані з функціонуванням Консульської служби України (за рахунок джерел, визначених пунктом 3 статті 8 цього Закону);

4) закладення і догляд за молодими садами, виноградниками і ягідниками та хмелем (за рахунок джерел, визначених пунктом 4 статті 8 цього Закону);

5) освоєння нових земель, підвищення родючості грунтів і продуктивності земель лісового фонду, поліпшення угідь та охорони земель (за рахунок джерел, визначених пунктом 6 статті 8 цього Закону);

6) потреби Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань відповідно до кошторисів, затверджених у встановленому порядку (відповідно за рахунок джерел, визначених пунктом 7 статті 8 цього Закону, та 98 відсотків надходжень, визначених пунктом 26 статті 8 цього Закону);

7) виробництво і розповсюдження соціальної рекламної інформації про шкоду тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв (за рахунок джерел, визначених пунктом 9 статті 8 цього Закону);

8) забезпечення діяльності цивільної авіації в Україні і участь України у міжнародних авіаційних організаціях та утримання Департаменту авіаційного транспорту Міністерства транспорту України (за рахунок джерел, визначених пунктом 10 статті 8 цього Закону);

9) морську і річкову транспортну діяльність та участь України у міжнародних організаціях морського і річкового транспорту та утримання Департаменту морського і річкового транспорту Міністерства транспорту України (за рахунок джерел, визначених пунктом 11 статті 8 цього Закону, крім частини цих надходжень, що надходять від риболовних портів);

10) участь у міжнародних морських риболовних організаціях, що забезпечується Департаментом рибного господарства Міністерства агропромислової політики України (за рахунок джерел, визначених пунктом 11 статті 8 цього Закону в частині, що надходить від риболовних портів);

11) заходи з підтримання належного рівня безпеки польотів, авіаційної безпеки та забезпечення пошукових та авіаційно-рятувальних робіт (за рахунок джерел, визначених пунктом 12 статті 8 цього Закону);

12) надання державного пільгового кредиту індивідуальним сільським забудовникам (за рахунок джерел, визначених пунктом 13 статті 8 та пунктом 1 статті 26 цього Закону);

13) надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) житла (за рахунок джерел, визначених пунктом 14 статті 8 та пунктом 2 статті 26 цього Закону);

14) заходи, пов'язані з організацією надання послуг, реалізації продукції та виконання робіт бюджетними установами, та інші заходи з утримання цих установ згідно із законодавством (за рахунок джерел, визначених пунктом 15 статті 8 цього Закону);

15) виплату пенсій, призначених за різними пенсійними програмами (за рахунок джерел, визначених пунктом пунктом 8 статті 8 цього Закону);

16) накопичення (приріст) матеріальних цінностей державного матеріального резерву та за іншими напрямами згідно з законодавством (за рахунок джерел, визначених пунктами 16 та 17 статті 8 цього Закону);

17) участь у міжнародних миротворчих операціях (за рахунок джерел, визначених пунктом 18 статті 8 цього Закону);

18) програми і заходи із соціального захисту інвалідів (за рахунок джерел, визначених пунктом 19 статті 8 цього Закону);

19) заходи, пов'язані з охороною навколишнього природного середовища (за рахунок джерел, визначених пунктом 20 статті 8 цього Закону);

20) заходи, пов'язані з проведенням приватизації державного майна відповідно до Державної програми приватизації на 2000-2002 роки (за рахунок джерел, визначених пунктами 21, 22 та 23 статті 8 цього Закону; 10 відсотків надходжень, визначених пунктом 24 статті 8 цього Закону; 25 відсотків надходжень, визначених пунктом 25 статті 8 цього Закону; 2 відсотки надходжень, визначених пунктом 26 статті 15 цього Закону);

21) державні капітальні вкладення на пускових об'єктах Чорнобильської будівельної програми (за рахунок 90 відсотків джерел, визначених пунктом 24 статті 8 цього Закону);

22) ліквідацію наслідків аварії на очисних спорудах міста Харкова (за рахунок 75 відсотків джерел, визначених пунктом 25 статті 15 цього Закону);

23) заходи, пов'язані з погашенням заборгованостей по закупівлі сільськогосподарської продукції за державним замовленням (контрактом) 1994-1997 років та формуванням державного насіннєвого страхового фонду (за рахунок джерел, визначених пунктом 3 статті 26 цього Закону);

24) закупівлю сільськогосподарської техніки на умовах фінансового лізингу та заходи, пов'язані з погашенням заборгованості за неї (за рахунок джерел, визначених пунктами 4 та 5 статті 26 цього Закону);

25) надання кредитів селянським (фермерським) господарствам (за рахунок джерел, визначених пунктом 6 статті 26 цього Закону);

26) фінансову підтримку інноваційної діяльності суб'єктів підприємництва (за рахунок джерел, визначених пунктом 7 статті 26 цього Закону);

27) програми та заходи з державного соціального захисту громадян у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, витратами, зумовленими народженням та похованням (за рахунок коштів, визначених пунктом 28 статті 8 цього Закону);

28) програми та заходи з державного соціального захисту громадян у зв'язку з нещасними випадками на виробництві та професійними захворюваннями (за рахунок коштів, визначених пунктом 29 статті 8 цього Закону);

29) програми та заходи, пов'язані з безробіттям (за рахунок коштів, визначених пунктом 30 статті 8 цього Закону);

30) розвиток мережі і утримання автомобільних доріг загального користування (за рахунок коштів, визначених пунктом 27 статті 8 цього Закону)".

Назву розділу III викласти в такій редакції:

Розділ IV. "Борг та фінансування державного бюджету України"

Статтю 14 виключити.

Статтю 15 виключити.

До розділу V
"Формування бюджету автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів та міжбюджетні взаємовідносини"

Статтю 28 викласти в такій редакції:

"Стаття 28. Установити, що до доходів загального фонду місцевих бюджетів у 2002 році належать:

доходи, що підлягають зарахуванню до загального фонду місцевих бюджетів згідно із статтями 64, 66, 69 Бюджетного кодексу України;

єдиний податок для суб'єктів малого підприємництва (крім частини єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва, що зараховується до Пенсійного фонду України, та відрахувань на обов'язкове соціальне страхування);

до бюджету міста Києва 50 відсотків податку на прибуток підприємств, що сплачується платниками за місцезнаходженням у місті Києві, після проведення відрахувань відповідно до пункту 1 статті 8 цього Закону (крім податку на прибуток підприємств комунальної власності);

плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами;

податок на прибуток підприємств комунальної власності, засновником яких є обласні, міські і районні ради, зараховується до відповідних обласних, міських і районних бюджетів;

субвенція з Державного бюджету України на надання пільг та субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення та послуг зв'язку.

Фіксований податок на доходи від підприємницької діяльності зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для прибуткового податку з громадян".

До статті 29. Установити обсяги міжбюджетних трансфертів згідно з додатками N 5, 6 та 7 в редакції Бюджетних висновків Верховної Ради України.

Статтю 29 викласти в такій редакції:

"Стаття 29. Затвердити на 2002 рік обсяги міжбюджетних трансфертів згідно з додатками N 5, 6 та 7 до цього Закону:

дотацію вирівнювання з державного бюджету бюджету Автономної Республіки Крим, обласним бюджетам, бюджету міста Севастополя, бюджетам районів та бюджетам міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення - у сумі 5.173.884,8 тис. гривень;

кошти, що передаються до Державного бюджету України з обласних бюджетів, міських бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, районних бюджетів та Київського міського бюджету - у сумі 2.658.954,8 тис. гривень;

субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомог сім'ям з дітьми, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам - у сумі 1.076.743,4 тис. гривень;

субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення та послуг зв'язку - у сумі 2.240.000 тис. гривень;

субвенцію на надання пільг та субсидій населенню на оплату твердого та рідкого пічного побутового палива, скрапленого газу, квартирної плати, вивозу сміття та побутових відходів - у сумі 634.510 тис. гривень;

субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг ветеранам війни і праці (крім пільг на оплату електроенергії, природного і скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, житлово-комунальних послуг та послуг зв'язку) та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян - у сумі 285.382,4 тис. гривень;

субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво житла військовослужбовцям, учасникам бойових дій в Афганістані та воєнних конфліктів у зарубіжних країнах, членам сімей військовослужбовців, що загинули під час виконання ними службових обов'язків, а також військовослужбовцям, звільненим у запас або відставку за станом здоров'я, віком, вислугою років та у зв'язку із скороченням штатів, які перебувають на квартирному обліку за місцем проживання, - у сумі 170.445 тис. гривень.

Затвердити на 2002 рік субвенцію з державного бюджету обласному бюджету Закарпатській області на ліквідацію наслідків стихійного лиха у Закарпатській області - у сумі 20.000 тис. гривень та субвенцію на погашення основної суми боргу за кредитами, наданими у 1999 році відкритим акціонерним товариством "Державний ощадний банк України" Закарпатській обласній державній адміністрації на ліквідацію наслідків стихійного лиха, - у сумі 32.000 тис. гривень.

Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам визначені у додатку N 7 до цього Закону на здійснення видатків для виконання державних та місцевих програм у сумі 406.490,0 тис.гривень.

Надати право Кабінету Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету здійснювати протягом 2002 року перерозподіл обсягів субвенцій з Державного бюджету України між місцевими бюджетами виходячи з фактично нарахованих обсягів відповідних пільг, субсидій та допомог населенню.

Кабінету Міністрів України забезпечити протягом 2002 року рівномірне фінансування субвенцій, визначених у додатку N 7 до цього Закону. Місячний обсяг перерахування зазначених субвенцій повинен становити не менше однієї дванадцятої їх річної суми.

У разі, якщо суми, перераховані відповідним управлінням Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях та місті Севастополі, не забезпечать отримання квартальної суми субвенцій, визначених у додатку N 7 до цього Закону, Державне казначейство України зобов'язане перерахувати на рахунок відповідного місцевого бюджету недоотриману квартальну суму субвенції не пізніше 20 числа останнього місяця кварталу".

Статтю 30 викласти в такій редакції:

"Стаття 30. Установити, що у 2002 році суми дотації вирівнювання місцевим бюджетам перераховуються управліннями Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях та місті Севастополі шляхом застосування нормативів щоденних відрахувань від доходів загального фонду Державного бюджету України, що надійшли на аналітичні рахунки обліку доходів Державного бюджету України на відповідній території згідно з додатком N 5 до цього Закону.

До доходів загального фонду Державного бюджету України, за рахунок яких здійснюється перерахування дотацій вирівнювання, включаються:

податок на прибуток підприємств;

податок на додану вартість з ввезених на територію України товарів (робіт, послуг);

платежі за спеціальне використання лісових ресурсів державного значення;

збір за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення та збір за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту;

платежі за користування надрами загальнодержавного значення;

плата за використання інших природних ресурсів загальнодержавного значення;

акцизний збір з вироблених в Україні товарів, крім нафтопродуктів, транспортних засобів;

акцизний збір із ввезених на територію України товарів, крім нафтопродуктів, транспортних засобів;

плата за ліцензії на певні види господарської діяльності;

ввізне мито;

вивізне мито;

плата за надання послуг з оформлення документів на право виїзду за кордон;

штрафи та фінансові санкції, сплачені за порушення податкового законодавства;

плата за надання послуг службою дозвільної системи органів внутрішніх справ;

плата за оренду цілісних майнових комплексів державних підприємств;

державне мито в частині, що відповідно до закону зараховується до державного бюджету;

митні збори;

єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України;

кошти від реалізації майна, конфіскованого відповідно до закону митними органами, крім конфіскованої валюти;

кошти від реалізації товарів та інших предметів, конфіскованих відповідно до закону правоохоронними та іншими уповноваженими органами, крім конфіскованої валюти;

кошти, що передаються до Державного бюджету України з обласних бюджетів, міських бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення і районних бюджетів.

У разі, якщо суми, перераховані відповідним управлінням Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях та місті Севастополі, не забезпечать отримання квартальної суми дотації вирівнювання згідно із нормативами щоденних відрахувань, визначених у додатку N 5 до цього Закону, Державне казначейство України зобов'язане перерахувати на рахунок відповідного місцевого бюджету недоотриману квартальну суму дотації вирівнювання не пізніше 20 числа останнього місяця кварталу".

Статтю 31 викласти в такій редакції:

"Стаття 31. Установити, що перерахування коштів до Державного бюджету України з міських бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення і районних бюджетів здійснюється органами Державного казначейства України за рахунок надходжень доходів, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів відповідних бюджетів згідно з нормативами щоденних відрахувань, визначених у додатку N 5 до цього Закону".

Статтю 32 викласти в такій редакції:

"Стаття 32. Установити, що надходження доходів загального фонду Державного бюджету України у грошовій формі на відповідні аналітичні рахунки, відкриті на ім'я управлінь Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, районах, містах обласного значення та місті Севастополі понад річні розрахункові обсяги, доведені Державним казначейством України до відповідних місцевих органів влади, в межах загальної суми, визначеної в додатку N 6 до цього Закону, розподіляються між державним бюджетом та відповідним місцевим бюджетом у таких пропорціях:

до Державного бюджету України - 62,5 відсотка до рівня перевищення доходів, визначених у додатку N 6 до цього Закону по відповідній області, і 50 відсотків - після перевищення (крім надходжень на території Автономної Республіки Крим);

до обласного бюджету - 12,5 відсотка, після перевищення доходів, визначених у додатку N 6 до цього Закону в цілому по області;

до бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення та бюджетів районів - 37,5 відсотка;

до бюджету міста Севастополя - 50 відсотків;

до бюджету Автономної Республіки Крим - 62,5 відсотка.

Перерахування коштів до місцевих бюджетів, залучених ними понад річні розрахункові обсяги, здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, не пізніш тижня з моменту перевищення, при цьому отримання відповідним місцевим бюджетом таких коштів не може залежати від виконання встановлених обсягів іншими місцевими бюджетами.

Зазначені надходження до місцевих бюджетів відображаються у звітності як додаткова дотація, отримана з Державного бюджету України понад обсяг дотації вирівнювання, визначений у додатку N 5 до цього Закону.

Кабінету Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету розробити порядок визначення та перерахування додаткової дотації".

Статтю 33 викласти в такій редакції:

"Стаття 33. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, міським, районним, селищним, сільським радам при затвердженні відповідних бюджетів забезпечити в повному обсязі потребу в асигнуваннях на проведення розрахунків за електричну енергію, теплову енергію, водопостачання та природний газ, які споживаються бюджетними установами, не допускаючи будь-якої простроченої заборгованості з оплати за зазначені послуги. Встановити ліміти споживання енергоносіїв у фізичних обсягах по кожній бюджетній установі виходячи з обсягів призначень, затверджених розпорядникам бюджетних коштів у рішеннях відповідних місцевих рад про бюджет на 2002 рік".

Статтю 34 викласти в такій редакції:

"Стаття 34. Установити, що у 2002 році видатки з оплати пільг та субсидій населенню на оплату електроенергії, природного і скрапленого газу, твердого палива, житлово-комунальних послуг та послуг зв'язку здійснюються з місцевих бюджетів за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету, джерелом якої є надходження до загального фонду Державного бюджету України дивідендів (доходу), нарахованих на акції (частки, паї) підприємств і господарських товариств паливно-енергетичного комплексу, які є у державній власності, рентної плати за природний газ, що видобувається в Україні, та відрахувань від плати за транзит природного газу через територію України".

Статтю 35 викласти в такій редакції:

"Стаття 35. Установити, що не розподілені за формульним розрахунком кошти бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів у обсязі 10 відсотків від видатків загального фонду цих бюджетів перерозподіляються між бюджетами міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення і бюджетами районів згідно з рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим та обласних рад про відповідний бюджет на 2002 рік з метою зменшення фактичних диспропорцій між цими місцевими бюджетами через нерівномірність мережі бюджетних установ та компенсації втрат доходів бюджету - як додаткова дотація вирівнювання з бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів. Порядок розподілу цих коштів затверджується Радою міністрів Автономної Республіки Крим і обласними державними адміністраціями. При цьому, крім Автономної Республіки Крим, не більше 20 відсотків від цієї суми може бути використано на визначені цією статтею потреби обласного бюджету (на потреби бюджету Автономної Республіки Крим - не більше 30 відсотків), не менше 30 відсотків - на потреби бюджетів міст обласного значення (не менше 20 відсотків - на потреби міст республіканського значення) і 50 відсотків - на потреби бюджетів районів, з яких не більше 35 відсотків може бути використано на потреби районних бюджетів і не менше 15 відсотків - на потреби бюджетів міст районного значення, сіл і селищ".

Статтю 37 викласти в такій редакції:

"Стаття 37. Встановити на 2002 рік рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до законів України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам" відповідно до Указу Президента України.

Установити, що у 2002 році:

допомога по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років надається у розмірі 50 відсотків рівня забезпечення прожиткового мінімуму;

одноразова допомога при народженні дитини надається у розмірі 200 гривень.

Надати право Кабінету Міністрів України протягом 2002 року збільшувати встановлений рівень забезпечення прожиткового мінімуму, виходячи з фактичних витрат, у межах коштів, передбачених на зазначену мету в цьому Законі".

Статтю 38 викласти в такій редакції:

"Стаття 38. Установити, що джерелами формування спеціального фонду місцевих бюджетів у 2002 році є:

надходження до бюджету розвитку місцевих бюджетів, які включають кошти від відчуження майна, яке знаходиться у комунальній власності; 90 відсотків коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній власності (до розмежування земель державної і комунальної власності); надходження дивідендів, нарахованих на акції (частки, паї) господарських товариств, що є у власності відповідної територіальної громади; кошти від повернення позик, які надавалися з відповідного бюджету до набрання чинності Бюджетним кодексом України, та відсотки, сплачені за користування ними; кошти, які передаються з іншої частини місцевого бюджету за рішенням відповідної ради; запозичення, здійснені у порядку, визначеному законодавством;

податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (у тому числі податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, зареєстрованих у місті Києві, - до доходів спеціального фонду Київського міського бюджету), що зараховується у розмірі 50 відсотків до бюджету Автономної Республіки Крим і обласних бюджетів та 50 відсотків -до бюджету міста Сімферополя і бюджетів міст - обласних центрів у разі реєстрації транспортних засобів на території цих міст; 80 відсотків до бюджету Автономної Республіки Крим і обласних бюджетів та 20 відсотків до міських, селищних та сільських бюджетів у разі реєстрації транспортних засобів на їх території;

плата за придбання торгових патентів пунктами продажу нафтопродуктів (автозаправними станціями, заправними пунктами);

власні надходження бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів;

70 відсотків збору за забруднення навколишнього природного середовища і грошові стягнення за порушення норм і правил охорони навколишнього природного середовища та шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності;

відрахування 10 відсотків вартості питної води суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють реалізацію питної води через системи централізованого водопостачання з відхиленням від відповідних стандартів, що зараховуються до бюджетів міст, селищ та сіл;

надходження до цільових фондів, утворених Верховною Радою Автономної Республіки Крим та місцевими радами;

субвенція з Державного бюджету України на будівництво житла військовослужбовцям, учасникам бойових дій в Афганістані та воєнних конфліктів у зарубіжних країнах, членам сімей військовослужбовців, які загинули під час виконання ними службових обов'язків, а також військовослужбовцям, звільненим у запас або відставку за станом здоров'я, віком, вислугою років та у зв'язку із скороченням штатів, які перебувають на квартирному обліку за місцем проживання.

Кошти спеціального фонду місцевих бюджетів витрачаються на заходи, передбачені законодавством.

При цьому у разі відсутності у населених пунктах доріг комунальної власності, що суміщаються з автомобільними дорогами загального користування державного значення, або у разі відсутності потреби у фінансуванні таких робіт кошти від надходження податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів спрямовуються за рішенням відповідного органу місцевого самоврядування на ремонт і утримання доріг у цих населених пунктах.

Установити, що надходження від Російської Федерації по міжурядових угодах від 16 березня 2000 року про участь Російської Федерації у розвитку соціально-економічної сфери міста Севастополя та інших населених пунктів, в яких дислокуються військові формування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, та про порядок розрахунків у зв'язку з реалізацією військовослужбовцями Чорноморського флоту Російської Федерації на території України і членами їх сімей - громадянами Російської Федерації рівних з громадянами України прав на навчання в навчальних закладах загальної освіти, початкової, середньої та вищої професійної освіти, на прийом у дитячі дошкільні заклади, а також на охорону здоров'я та інші види соціального обслуговування зараховуються до доходів спеціального фонду Севастопольського міського бюджету та спрямовуються на заходи, передбачені у вищезазначених угодах".

Доповнити розділ статтею такого змісту:

"Стаття ___. Якщо відповідним місцевим бюджетом будуть спрямовані кошти на видатки, які мають здійснюватися відповідно до Бюджетного кодексу України з іншого бюджету (державного або місцевого), Державним казначейством України з такого бюджету вилучається до Державного бюджету України сума коштів, яка була спрямована на видатки, що не передбачені Бюджетним кодексом України та/або цільовою субвенцією згідно зі статтею 29 цього Закону для відповідного місцевого бюджету, при цьому факт фінансування видатків, які не закріплені за відповідним бюджетом, кваліфікується як нецільове використання бюджетних коштів.

Вилучення коштів, передбачених цією статтею, до Державного бюджету України може здійснюватися і у формі зменшення трансфертів місцевому бюджету на відповідну суму".

До розділу VI
"Привінцеві положення"

Статтю 42 виключити.

Статтю 43 виключити.

Статтю 44 викласти в такій редакції:

"Стаття 44. Установити, що в 2002 році по населених пунктах, грошова оцінка земель яких не проведена, застосовуються ставки земельного податку, встановлені частиною другою статті 7 Закону України "Про плату за землю", збільшені в 3,03 раза.

По сільськогосподарських угіддях та землях населених пунктів, грошова оцінка яких проведена і уточнена станом на 1 січня 2002 року, застосовуються ставки земельного податку, встановлені статтею 6 та частиною першою статті 7 Закону України "Про плату за землю".

Земельний податок та орендна плата за земельні ділянки сплачуються платниками (крім громадян та виробників сільськогосподарської і рибної продукції) щомісячно до 15 числа наступного місяця за звітним".

Статтю 47 викласти в такій редакції:

"Стаття 47. На часткову зміну пункту 2 статті 21 Закону України "Про приватизацію державного майна" дозволити в процесі приватизації державного майна покупцям - іноземним інвесторам та підприємствам з іноземними інвестиціями оплату його вартості у вільно конвертованій валюті.

Перерахунок в іноземну валюту вартості об'єкта приватизації здійснюється за офіційним обмінним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на день зарахування коштів у іноземній валюті".

Статтю 48 виключити.

Статтю 49 викласти в такій редакції:

"Стаття 49. Установити, що у 2002 році порядок та розміри індексації грошових доходів громадян визначаються Кабінетом Міністрів України з урахуванням заходів щодо їх підвищення, а її розмір - законом України".

До статті 50. Кабінету Міністрів України до другого читання уточнити перелік законодавчих актів, дія яких призупиняється статтею 50 проекту цього Закону, з урахуванням цих Бюджетних висновків.

Статтю 50 в редакції Кабінету Міністрів України виключити.

Статтю 51 викласти в такій редакції:

"Стаття 51. Списати заборгованість бюджетних установ і бюджетів усіх рівнів станом на 1 січня 2001 року перед суб'єктами господарювання незалежно від форм власності, яким списана заборгованість із платежів до бюджету відповідно до статті 18 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та статті 70 Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік", у відповідних обсягах. Порядок списання визначається Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету".

Статтю 53 викласти в такій редакції:

"Стаття 53. Включити надходження та видатки Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду загальнообов'язкового соціального страхування України на випадок безробіття до складу спеціального фонду Державного бюджету України. Відкрити рахунки з обліку коштів цих фондів в органах Державного казначейства України.

Пенсійному фонду України подавати Державному казначейству України у визначені ним порядку і терміни звіти про виконання кошторису згідно з бюджетною класифікацією України".

Доповнити розділ статтями такого змісту:

"Стаття ___. Контроль за використанням коштів, що спрямовуються з державного бюджету на відшкодування податку на додану вартість, покласти на Рахункову палату".

"Стаття ___. Кабінету Міністрів України забезпечити в повному обсязі фінансування видатків на закупівлю інсулінів для хворих на цукровий діабет, на забезпечення лікування онкологічних хворих і хворих на туберкульоз, на придбання імунобіологічних препаратів для захисту населення від інфекційних хвороб, відповідно до визначених обсягів поставок медикаментів на 2002 рік у розрізі адміністративно-територіальних одиниць у межах коштів, передбачених на централізовані закупівлі в додатку N 3 до цього Закону".

"Стаття ___. Установити, що кошти, які надійшли від повернення позичок, наданих Державним інноваційним фондом, з моменту його включення до Державного бюджету України, підприємствам і організаціям для виконання ними інноваційних проектів понад обсяги статутного фонду, зараховуються до загального фонду Державного бюджету України і спрямовуються на виплату пільг та компенсацій відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

"Стаття ___. Встановити, що відшкодування державою шкоди, завданої юридичним та фізичним особам, здійснюється з Державного бюджету України в такому порядку:

1. За приписом виконавчої служби України Національний банк України в терміни, визначені в приписі або відповідному рішенні суду, списує на користь зазначеної юридичної або фізичної особи встановлену до відшкодування суму коштів із загального рахунку доходів Державного бюджету України.

2. Відшкодовану суму Національний банк України обліковує на окремому субрахунку видатків Єдиного рахунку видатків Державного казначейства України по кожній відшкодованій сумі та наростаючим підсумком.

3. Державне казначейство України обліковує відшкодовані Національним банком України суми на рахунках видатків тих головних розпорядників або розпорядників бюджетних коштів, внаслідок діянь яких безпосередньо або їх посадових осіб державою були відшкодовані кошти з Державного бюджету України.

4. Після обліку на рахунках видатків головних розпорядників або розпорядників бюджетних коштів, відшкодованих Національним банком України, Державне казначейство України зменшує на цю суму бюджетні призначення або бюджетні асигнування таких розпорядників, за винятком зменшення коштів на захищені статті видатків.

5. У випадках, якщо зменшення бюджетних призначень або бюджетних асигнувань розпорядників бюджетних коштів буде неможливим внаслідок відсутності відповідних лімітів на їх рахунках, Державним казначейством України зменшуються суми головних розпорядників бюджетних коштів, у підпорядкуванні яких вони перебувають.

У разі відсутності лімітів на рахунках головних розпорядників бюджетних коштів Міністерство фінансів України разом з головним розпорядником бюджетних коштів вносить пропозиції до Верховної Ради України про зміни в Державному бюджеті України.

6. По коштах, відшкодованих державою, ведеться звітність по місяцях та наростаючим підсумком за рік у розрізі головних розпорядників та розпорядників бюджетних коштів.

7. У разі невідшкодування або невчасного відшкодування Національним банком України коштів з Державного бюджету України за приписом виконавчої служби Національним банком України сплачується штраф у розмірі 1 відсотка суми, що підлягає відшкодуванню, за кожний день прострочення.

Штраф сплачується за рахунок доходів Національного банку України і зараховується до Державного бюджету України.

8. Відшкодування органами місцевого самоврядування шкоди, завданої юридичним та фізичним особам, здійснюється з відповідних місцевих бюджетів у встановленому цією статтею порядку, при цьому облік відшкодованих коштів ведеться відповідним уповноваженим банком, у якому відкритий рахунок місцевого бюджету та місцевим відділенням Державного казначейства України, яке здійснює касове виконання місцевого бюджету, або відповідними місцевими фінансовими органами.

Санкції, встановлені для Національного банку України пунктом 7 цієї статті, є чинні і для уповноважених банків, у яких відкриті рахунки місцевих бюджетів.

9. Кошти, відшкодовані державою з Державного бюджету України внаслідок неправомірних дій органів влади або їх посадових осіб, кваліфікуються як збитки, завдані Державному бюджету України.

Кошти, відшкодовані органом місцевого самоврядування з відповідного місцевого бюджету внаслідок неправомірних дій органів місцевої влади або їх посадових осіб, кваліфікуються як збитки, завдані відповідному місцевому бюджету".

"Стаття ___. Встановити, що призначення Державного бюджету України, передбачені Державному комітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України на 2002 рік на фінансову підтримку преси, спрямовуються виключно на підтримку дитячих газет та журналів, а також газети "Кримська світлиця".

"Стаття ___. Борги по перерахуванню дивідендів ВАТ "Укртелеком" на державні корпоративні права до державного бюджету в сумі 148,9 млн. гривень зараховуються до спеціального фонду Державного бюджету України на 2002 рік для подальшого спрямування на відшкодування заборгованості по пільгах населенню за послуги зв'язку, що утворилася за рахунок державного бюджету".

"Стаття ___. Зарахування коштів, отриманих бюджетними установами, організаціями за здані дорогоцінні метали у вигляді брухту і відходів та дорогоцінного каміння, здійснюється у таких розмірах:

1) 50 відсотків - до загального фонду відповідного бюджету, який здійснює фінансування установи;

2) 50 відсотків - до спеціального фонду відповідного бюджету у вигляді власних надходжень бюджетної установи".

"Стаття ___. Власні надходження вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації, які утримуються за рахунок коштів державного бюджету, використовуються на заходи, передбачені кошторисом цього навчального закладу на власні потреби".

"Стаття ___. Кабінету Міністрів України при розподілі видатків на геологорозвідувальні роботи, що фінансуються за рахунок відрахувань видобувних підприємств, врахувати виділення 35000,0 тис. гривень на буріння артезіанських свердловин; при розподілі видатків державних централізованих капітальних вкладень передбачити виділення 10000,0 тис. гривень на облаштування та введення в експлуатацію артезіанських свердловин".

"Стаття ___. Кабінету Міністрів України передбачити виділення із спеціального фонду Державного бюджету України коштів у сумі 8800,0 тис. гривень на виконання заходів, визначених на 2002 рік Законом України "Про затвердження Загальнодержавної програми охорони та відтворення довкілля Азовського та Чорного морів".

Доручити Кабінету Міністрів України:

1. Відповідно до Бюджетних висновків Верховної Ради України переглянути та уточнити перелік законодавчих актів, дія яких зупиняється на 2002 рік.

2. Внести на розгляд Верховної Ради України в установленому порядку законопроекти щодо затвердження державних цільових програм на 2002 рік.

3. У проекті Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік, який буде внесено на розгляд Верховної Ради України у другому читанні, джерела формування спеціального фонду державного бюджету привести у відповідність із частиною четвертою статті 13 Бюджетного кодексу України (2542-14).

4. До розгляду проекту Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік у другому читанні привести нормативну базу, яка регламентує виконання державних цільових програм, у відповідність із нормами і вимогами Бюджетного кодексу України ( 2542-14 ).

5. До набрання чинності Законом України про Державний бюджет України на 2002 рік розробити спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету Концепцію формування Державного бюджету України за програмно-цільовим методом та Порядок виконання бюджету за програмно-цільовим методом і подати їх на затвердження до Верховної Ради України. Ці документи повинні містити такі положення щодо:

консолідації показників зведеного бюджету;

порядку виконання місцевих бюджетів у частині застосування бюджетної класифікації;

відповідності бюджетних програм затвердженим державним цільовим програмам;

закріплення бюджетних програм за відповідними кодами функціональної класифікації;

затвердження документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету та кошторисів доходів і видатків бюджетних установ і організацій.

6. До другого читання надати розподіл видатків у розрізі головних розпорядників коштів за економічною класифікацією видатків.

7. Внести зміни до назви бюджетних програм - код 3602040 викласти в редакції "Розселення та облаштування депортованих кримських татар та осіб інших національностей, які були незаконно депортовані"; код 2301450 викласти у редакції: "Фінансування комплексної програми "Цукровий діабет", у тому числі закупівля вітчизняних інсулінів ЗАТ "Індар", код 1102060 - "Соціальний захист працівників вугільної промисловості, що вивільняються у зв'язку з закриттям шахт", код 2801400 - "Фінансова підтримка підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів комерційних банків", код 1701080 - "Державне замовлення на виробництво телерадіопрограм", код 1701090 - "Державне замовлення на трансляцію телерадіопрограм".

8. Доповнити перелік бюджетних програм новими кодами:

1) часткова в розмірі 30 відсотків компенсація вартості придбаних вітчизняних комбайнів та тракторів сільськогосподарськими виробниками;

2) погашення заборгованості за попередні роки за невикористане речове забезпечення суддів та по страхуванню суддів.

9. Розглянути пропозицію щодо введення нової бюджетної програми по Міністерству культури і мистецтв України "Заходи щодо запобігання незаконному переміщенню культурних цінностей через державний кордон України, сприяння їх поверненню державам, яким вони належали" з обсягом фінансування на 2002 рік 200 тис. гривень.

10. Розглянути пропозиції щодо визначення головними розпорядниками Ради національної безпеки і оборони України, Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Державного лікувально-оздоровчого управління.

11. Надати пропозиції про виключення видатків, які передбачені Міністерству оборони України, Службі безпеки України та Міністерству внутрішніх справ України на виплату пенсій, з бюджетних призначень цих установ та визначення цих видатків окремим рядком.

12. Надати інформацію про фінансові зобов'язання держави відповідно до міжурядових угод, які укладені за участю української сторони.

13. Розробити механізм розмежування додаткових зборів на виплату пенсій до державного бюджету між загальним і спеціальним фондами відповідно до Бюджетних висновків Верховної Ради України.

14. Надати угоди, які регулюють взаємовідносини між Національним банком України та Державним казначейством України в процесі виконання державного бюджету, та дані про залишки коштів державного бюджету на рахунках Державного казначейства України, відкритих в установах банків за 2000-2001 роки.

15. З метою збереження банківської інфраструктури та цілісного майнового комплексу ліквідованого банку "Україна" Кабінету Міністрів України внести погоджені з Національним банком України пропозиції щодо фінансування видатків на створення на базі ліквідованого банку "Україна" Земельної (іпотечної) інвестиційної фінансово-кредитної установи (банку) відповідно до Закону України "Про банки і банківську діяльність" ( 2121-14 ).

16. Надати пропозиції щодо звільнення від оподаткування при ввезенні на територію України методичної літератури, обладнання та приладів для наукових дослідів тощо для закладів освіти III та IV рівнів акредитації, в тому числі які надходять у вигляді гуманітарної допомоги.

17. З метою заощадження бюджетних коштів, що спрямовуються на виплату субсидій населенню на оплату електроенергії, природного і скрапленого газу, твердого палива, житлово-комунальних послуг, а також стимулювання органів місцевого самоврядування в заощадженні зазначених видатків розробити єдину тарифну політику в цій галузі.

18. Розглянути можливість звільнення у 2002 році правоохоронних органів від сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, за умови використання їх спеціальних автомобілів виключно за призначенням.

19. Надати пропозиції щодо обов'язкового відрахування дивідендів на корпоративні права держави у сумі 50 відсотків від чистого прибутку господарськими товариствами (ВАТ, ЗАТ, СП, ДАК) у разі наявності в їх уставному капіталі державної частки в обсязі 50 і більше відсотків.

20. Надати уточнені розрахунки до доходної частини бюджету щодо надходжень від підприємств паливно-енергетичного комплексу.

21. Надати перелік боржників по бюджетних позичках, наданих під гарантії Уряду, станом на 1 січня та 1 вересня 2001 року і забезпечити стягнення цієї заборгованості до Державного бюджету України.

22. Надати дані про загальні обсяги списаної та реструктуризованої податкової заборгованості по роках, а також її фактичний розмір станом на 1 червня 2001 року в розрізі міністерств, форм власності, територій та видів платежів.

23. Надати вмотивовані пропозиції щодо скорочення та впорядкування пільг, які надаються суб'єктам господарювання по сплаті податків, зборів, інших обов'язкових платежів.

24. Розглянути можливість використання до 15 відсотків коштів спеціального фонду державного бюджету, який формується за рахунок сплати збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, на придбання обладнання для технічного переоснащення підприємств гірничої галузі. Надати інформацію щодо напрямів та обсягів видатків, які здійснювалися за рахунок коштів, що надійшли від збору за проведені геологорозвідувальні роботи протягом 1998-2001 років.

25. З метою скорочення податкових пільг та розширення податкової бази надати пропозиції щодо внесення змін до законодавчих актів у частині порядку обчислення та сплати податку на додану вартість.

26. Надати обгрунтування доцільності потреби в отриманні позик Міжнародного банку реконструкції і розвитку на фінансування ряду програм та обсягів таких позик.

27. Розробити порядок зарахування до Державного бюджету України грантів або дарунків (у вартісному обрахунку), які відповідно до статті 29 Бюджетного кодексу України мають включатися до державного бюджету, та визначити прогнозні обсяги їх надходжень на 2002 рік.

28. Надати пропозиції щодо необхідності виділення акцизного збору з нафтопродуктів з таких рядків додатку N 1 до проекту цього Закону: "Акцизний збір з вироблених в Україні товарів" та "Акцизний збір з ввезених в Україну товарів".

29. Розглянути причини незадовільного стану сплати акцизного збору з нафтопродуктів суб'єктами підприємницької діяльності на предмет дієвості та ефективності нормативно-правових актів з питань справляння акцизного збору і вжити заходів щодо посилення його адміністрування з метою недопущення ухилення від сплати податку та забезпечення мобілізації надходжень до бюджету, передбачених у проекті Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік.

30. Надати пропозиції щодо реалізації у 2002 році у повному обсязі вимог статті 57 Закону України "Про освіту" ( 1060-12 ).

31. Виділити окремим рядком видатки Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення. Розглянути можливість повного погашення заборгованості з соціальних виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що утворилася за попередні роки, у сумі 600 млн. гривень.

32. Надати пропозиції щодо цільових адресних субвенцій загальним обсягом 30,0 млн. грн. для придбання комп'ютерів для шкіл у рамках реалізації Програми інформатизації загальноосвітніх навчальних закладів, комп'ютеризації сільських шкіл та розробити механізм здійснення таких субвенцій, за умови закупки разом з обладнанням локалізованого програмного забезпечення.

33. Розробити Порядок та механізм використання видатків на фінансову підтримку підприємств транспортно-дорожнього комплексу на формування лізингових фондів підприємств машинобудівного комплексу для створення і впровадження у виробництво сучасних зразків цивільної продукції, виконавців Міжвідомчої програми впровадження космічних технологій у створенні та виготовленні високотехнологічної цивільної продукції та суб'єктів малого підприємництва через здешевлення кредитів, що надаються їм комерційними банками.

34. Надати інформацію щодо джерел та порядку фінансування Державної служби охорони України та відображення в звітності даних про видатки з державного бюджету на утримання цієї структури.

35. Розробити і внести на розгляд Верховної Ради України проекти законів України щодо впорядкування пільг, компенсацій, гарантій, які фінансуються з державного та місцевих бюджетів, та рекомендувати розглянути їх у першочерговому порядку.

36. Розробити порядок надання кредитів сільськогосподарським підприємствам та підприємствам агропромислового комплексу за ставкою, що не перевищує ставки рефінансування Національного банку України, з наступною компенсацією комерційним банкам витрат по кредитуванню, але не більше ніж 70 відсотків ставки рефінансування Національного банку України, в межах кредитів, передбачених Законом України про Державний бюджет України на 2002 рік.

37. За участю Національного банку України внести пропозиції щодо порядку запровадження Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" через механізм спрямування додаткових коштів понад обсяги, передбачені Законом України про Державний бюджет України на 2002 рік, для проведення розрахунків по знецінених заощадженнях громадян з подальшим використанням їх громадянами у безготівковому порядку на оплату комунально-побутових послуг, навчання, лікування, придбання товарів вітчизняного виробництва довгострокового користування (побутова техніка, телевізори, автомобілі тощо) згідно із законодавством України.

38. Розглянути питання щодо доцільності та можливості здійснення внеску до статутного капіталу відкритого акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" за рахунок коштів Державного бюджету України.

39. Розглянути пропозицію щодо фінансування національних університетів у Державному бюджеті України на 2002 рік окремим рядком та здійснити фінансування національних вищих навчальних закладів з бюджету за єдиними нормативами.

40. Надати пропозиції щодо збільшення фінансування видатків на придбання підручників.

41. Внести зміни до нормативно-правових актів, що регулюють спрямування і використання коштів державного бюджету на підтримку сільськогосподарських підприємств, якими передбачити єдиний підхід до всіх сільськогосподарських підприємств, включаючи селянські фермерські господарства, шляхом встановлення залежності обсягів спрямування державних коштів від кількості землі, що обробляється тим чи іншим власником землі.

42. Передбачити видатки в сумі 10,0 млн. гривень для проведення робіт по створенню національної системи супутникового мовлення за рахунок видатків по Державному комітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України.

43. Розглянути пропозицію щодо виділення додаткових коштів на проведення медико-психологічної реабілітації рятувальників.

44. Розглянути можливість фінансування видатків на утримання об'єктів ЧАЕС, виведених з експлуатації.

45. При визначенні переліку проектів, що фінансуються за рахунок коштів Державної інноваційної компанії, передбачити фінансову підтримку виробництва електронної промисловості згідно з державною науково-технічною програмою "Образний комп'ютер" у сумі 25,0 млн.гривень, а також фінансування проекту по добудові малого протичовнового корабля "Сокіл" (готовність на 1 травня 2001 року становила 91 відсоток) в сумі 25,0 млн. гривень за умови його наступного продажу та зарахування інвестованих коштів до бюджету.

46. Розглянути пропозицію щодо включення фінансування Всеукраїнської програми санітарно-гігієнічної просвіти та пропаганди здорового способу життя серед молоді до складу бюджетних призначень Міністерства охорони здоров'я України в межах видатків загального фонду Державного бюджету України на 2002 рік за рахунок пропорційного скорочення інших статей витрат Міністерства охорони здоров'я України.

47. Розробити механізм перерахування цільових субвенцій місцевим бюджетам-донорам за рахунок зменшення суми вилучення з таких бюджетів на суму цільової субвенції, а бюджетам-реципієнтам - за механізмом перерахування дотації вирівнювання, при цьому норматив щоденних відрахувань від доходів загального фонду Державного бюджету України повинен коригуватися на суму цільової субвенції.

48. Надати пропозиції щодо розробки протягом 2002 року механізму розрахунку обсягу міжбюджетних трансфертів (дотацій та вилучень), а також механізму визначення коштів, що підлягають зарахуванню до місцевих бюджетів у разі перевиконання ними встановлених обсягів загальнодержавних надходжень і зборів, з районних бюджетів до бюджетів міст районного призначення, сіл та селищ з метою започаткування такого проекту з 2003 року. При цьому виходити з нормативів бюджетної забезпеченості для бюджетів міст районного значення, селищ, сіл на утримання органів самоврядування, на охорону здоров'я, на культуру, на освіту.

49. Надати пропозиції щодо розподілу додаткового ресурсу в обсязі 73,7 млн. гривень, який має бути спрямований на фінансування закладів культури у такому співвідношенні: 30 млн. гривень на фінансову підтримку театрів, що перебувають у комунальній власності, з пооб'єктним розподілом; 10 млн. гривень на поповнення бібліотечних фондів; 33,7 млн. гривень на фінансування інших заходів та закладів культури, що утримуються за рахунок місцевих бюджетів.

50. Внести пропозиції щодо перегляду законодавчих актів, які обмежують права органів місцевого самоврядування щодо приведення існуючої мережі закладів до можливості бюджету та потреби регіону.

51. Розробити і затвердити нормативно-правові акти з метою забезпечення реалізації розділу V "Взаємовідносини між Державним бюджетом України та місцевими бюджетами".

52. Надати пропозиції щодо збільшення питомої ваги місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України.

53. Уточнити розміри трансфертів з урахуванням збільшення обсягу місцевих бюджетів на 1,5 млрд. гривень відповідно до порівняльної таблиці до додатку N 5 до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік.

54. Відповідно до норм Бюджетного кодексу України уточнити обсяги у 2002 році фінансування таких підрозділів Міністерства внутрішніх справ України, як дорожньо-патрульна служба, приймальники-розподільники для неповнолітніх, спеціальні приймальники-розподільники та адресно-довідкові бюро, підрозділи професійної пожежної охорони та СМЕП.

55. Відкоригувати нормативи щоденних відрахувань, визначених у додатку N 5 до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік для коштів, які перераховуються до державного бюджету з місцевих бюджетів, лише за рахунок надходження доходів, що враховуються при визначенні обсягу дотації з державного бюджету місцевим бюджетам.

56. Розглянути протокольне доручення Верховної Ради України щодо призначення пенсій ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, які померли в перші ж години ліквідації аварії, їхнім вдовам.

57. Внести пропозиції щодо уточнення пооб'єктного розподілу державних централізованих капітальних вкладень за повним переліком головних розпорядників коштів державного бюджету.

Раді Національного банку України: надати інформацію щодо обсягів нерозподіленого прибутку Національного банку України станом на 1 січня 2001 року та щодо прогнозованого обсягу станом на 1 січня 2002 року.

Пропозиції і доповнення до додатків N 1, N 2, N 3, N 5 та додатки N 7 і N 8 до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік є складовою частиною Бюджетних висновків Верховної Ради України.

До Додатку N 1
до проекту Закону
України про Державний
бюджет України на 2002 рік

Прогнозні розрахунки доходної частини проекту закону України про державний бюджет України на 2002 рік

-------------------------------------------------------------------------
|Найменування показників згідно | Пропозиції Кабінету Міністрів |
| з бюджетною класифікацією | |
| |-------------------------------+
| | Всього |Загальний |Спеціаль-|
| | |фонд |ний фонд |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
100000|Податкові надходження |28708942,7|28052397,7| 656545 |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
110000|Податки на доходи, податки на |10213771 |10043326 | 170445 |
|прибуток, податки на збільшення | | | |
|ринкової вартості | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
110200|Податок на прибуток підприємств |10213771 |10043326 | 170445 |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
130000|Збори за спеціальне використання| 633120 | 271120 | 362000 |
|природних ресурсів | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
130200|Збір за спеціальне використання | 175100 | 175100 | |
|водних ресурсів та збір за | | | |
|користування водами для потреб | | | |
|гідроенергетики і водного | | | |
|транспорту | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
130400|Збір за геологорозвідувальні | 362000 | | 362000 |
|роботи, виконані за рахунок | | | |
|державного бюджету | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
130700|Плата за використання інших | 1520 | 1520 | |
|природних ресурсів | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
130100|Збір за спеціальне використання | 47200 | 47200 | |
|лісових ресурсів та користування | | | |
|земельними ділянками лісового | | | |
|фонду | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
130101|Збір за спеціальне використання | 47200 | 47200 | |
|лісових ресурсів державного | | | |
|значення | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
130300|Платежі за користування надрами | 47300 | 47300 | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
130301|Платежі за користування надрами | 47300 | 47300 | |
|загальнодержавного значення | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
140000|Внутрішні податки на товари та |15791651,7|15791651,7| 0 |
|послуги | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
140200|Акцизний збір з вироблених в | 2349700 | 2349700 | |
|Україні товарів | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
140300|Акцизний збір з ввезених на | 675700 | 675700 | |
|територію України товарів | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
140100|Податок на додану вартість |12551831,7|12551831,7| 0 |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
140101|Податок на додану вартість з | 7777831,7| 7777831,7| |
|вироблених в Україні товарів | | | |
|(робіт, послуг) | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
140102|Податок на додану вартість з | 4774000 | 4774000 | |
|ввезених на територію України | | | |
|товарів (робіт, послуг) | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
140600|Плата за ліцензії на певні види | 214420 | 214420 | 0 |
|господарської діяльності | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
140602|Плата за видачу ліцензій та | 130000 | 130000 | |
|сертифікатів | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
140605|Плата за ліцензії на виробництво | 5300 | 5300 | |
|спирту етилового, коньячного і | | | |
|плодового, алкогольних напоїв та | | | |
|тютюнових виробів | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
140606|Плата за ліцензії на право | 1700 | 1700 | |
|експорту,імпорту та оптової | | | |
|торгівлі спирту етилового, | | | |
|коньячного та плодового | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
140607|Плата за ліцензії на право | 5000 | 5000 | |
|експорту, імпорту алкогольними | | | |
|напоями та тютюновими виробами | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
140608|Плата за видачу дозволу на | 220 | 220 | |
|здійснення діяльності по випуску | | | |
|та обігу цінних паперів | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
140610|Плата за ліцензії на право | 3900 | 3900 | |
|оптової торгівлі алкогольними | | | |
|напоями та тютюновими виробами | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
140612|Грошовий (ліцензійний) збір за | 3000 | 3000 | |
|видачу ліцензій за кабельне | | | |
|мовлення, ретрансляцію, проводове| | | |
|(кабельне) мовлення і час | | | |
|мовлення | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
140614|Плата за видачу ліцензій на | 60000 | 60000 | |
|використання радіочастот | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
140615|Плата за ліцензії, видані | 5300 | 5300 | |
|Національною комісією регулювання| | | |
|електроенергетики | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
150000|Податки на міжнародну торгівлю та| 1875400 | 1862400 | 13000 |
|зовнішні операції | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
150300|Кошти, отримані за вчинення | 132400 | 119400 | 13000 |
|консульських дій | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
150100|Ввізне мито | 1737000 | 1737000 | 0 |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
150101|Мито на товари, що ввозяться | 1550400 | 1550400 | |
|суб'єктами підприємницької | | | |
|діяльності | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
150102|Мито на товари, які ввозяться | 100800 | 100800 | |
|(пересилаються) громадянами | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
150105|Мито на нафтопродукти, | 85800 | 85800 | |
|транспортні засоби та шини до | | | |
|них, що ввозяться суб'єктами | | | |
|підприємницької діяльності та | | | |
|громадянами | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
150200|Вивізне мито | 6000 | 6000 | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
150201|Мито на товари, що вивозяться | 6000 | 6000 | |
|суб'єктами підприємницької | | | |
|діяльності | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
160000|Інші податки | 195000 | 83900 | 111100 |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
160200|Надходження плати за надання | 10300 | 10300 | |
|послуг з оформлення документів на| | | |
|право виїзду за кордон | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
160600|Збір на розвиток виноградарства, | 111100 | | 111100 |
|садівництва і хмелярства | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
160300|Податки, не віднесені до інших | 73600 | 73600 | 0 |
|категорій | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
160301|Штрафи та санкції, сплачені за | 66600 | 66600 | |
|порушення податкового | | | |
|законодавства | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
160302|Інші податки | 7000 | 7000 | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
200000|Неподаткові надходження |10888474,2| 3136740 |7751734,2|
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
210000|Доходи від власності та | 1887779,2| 1326910 | 560869,2|
|підприємницької діяльності | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
210200|Надходження від перевищення | 500000 | 500000 | |
|валових доходів над видатками | | | |
|Національного банку України | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
210300|Надходження від грошово-речових | 30000 | 30000 | |
|лотерей | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
210800|Інші надходження | 594369,2| 35000 | 559369,2|
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
211100|Надходження коштів від | 1500 | | 1500 |
|відшкодування втрат | | | |
|сільськогосподарського і | | | |
|лісогосподарського виробництва | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
210500|Дивіденди (доход), нараховані на | 240000 | 240000 | |
|акції (частки, паї) господарських| | | |
|товариств, які є у державній | | | |
|власності | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
210501|Надходження дивідендів (частини | 240000 | 240000 | |
|прибутку) від суб'єктів | | | |
|підприємницької діяльності | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
210600|Рентна плата | 521910 | 521910 | 0 |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
210601|Рентна плата за нафту,що | 47400 | 47400 | |
|видобувається в Україні | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
210602|Рентна плата за природний газ, | 474510 | 474510 | |
|що видобувається в Україні | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
210700|Надходження від приватизації | 0 | 0 | 0 |
|державного майна | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
210701|Надходження від приватизації | 0 | | |
|державного майна (крім об'єктів, | | | |
|для яких передбачено окремий | | | |
|розподіл коштів відповідно до | | | |
|Державної програми приватизації | | | |
|на 2000-2002 роки) та інших | | | |
|надходжень, безпосередньо | | | |
|пов'язаних з процесом | | | |
|приватизації та кредитування | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
210702|надходження від приватизації | 0 | | |
|об'єктів незавершеного | | | |
|будівництва, фінансування яких | | | |
|здійснювалось виключно за | | | |
|рахунок централізованих | | | |
|капітальних вкладень | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
210703|Надходження від приватизації | 0 | | |
|об'єктів незавершеного | | | |
|будівництва, що споруджувались | | | |
|відповідно до Чорнобильської | | | |
|будівельної програми | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
210704|Надходження від приватизації, | 0 | | |
|одержані від продажу об'єктів | | | |
|приватизації, в тому числі | | | |
|віднесених відповідно до пункту 5| | | |
|Державної програми приватизації | | | |
|на 2000-2002 роки до об'єктів | | | |
|групи Ж (крім об'єктів | | | |
|незавершеного будівництва), що | | | |
|виділяються з бала | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
210705|Надходження від приватизації, | 0 | | |
|отримані внаслідок продажу акцій | | | |
|відкритих акціонерних товариств | | | |
|за переліком, визначеним | | | |
|Кабінетом Міністрів, для | | | |
|ліквідації наслідків аварії на | | | |
|очисних спорудах м. Харкова | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
210706|Надходження від приватизації | 0 | | |
|підприємств, що належать до сфери| | | |
|управління Міністерства оборони | | | |
|України | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
220000|Адміністративні збори та платежі,| 776350 | 776350 | 0 |
|доходи від некомерційного та | | | |
|побічного продажу | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
220600|Плата за надання послуг службою | 2600 | 2600 | |
|дозвільної системи органів | | | |
|внутрішніх справ | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
220800|Плата за оренду цілісних майнових| 100000 | 100000 | |
|комплексів та іншого майна | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
220900|Державне мито | 90250 | 90250 | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
221000|Митні збори | 495000 | 495000 | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
221100|Єдиний збір, який справляється у | 88500 | 88500 | |
|пунктах пропуску через державний | | | |
|кордон України | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
230000|Надходження від штрафів та | 104000 | 104000 | 0 |
|фінансових санкцій | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
230100|Суми, стягнені з винних осіб за | 700 | 700 | |
|шкоду, заподіяну підприємству, | | | |
|установі, організації | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
230200|Перерахування підприємцями частки| 1700 | 1700 | |
|вартості нестандартної продукції,| | | |
|виготовленої з дозволу на | | | |
|тимчасове відхилення від вимог | | | |
|відповідних стандартів щодо | | | |
|якості продукції, виданого | | | |
|Державним комітетом України по | | | |
|стандартизації, метрології і | | | |
|сертифікацї | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
230300|Адміністративні штрафи та інші | 100000 | 100000 | |
|санкції | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
230400|Надходження штрафних санкцій за | 1600 | 1600 | |
|порушення правил пожежної | | | |
|безпеки | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
240000|Інші неподаткові надходження | 8120345 | 929480 |7190865 |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
240100|Надходження коштів від реалізації| 29000 | 29000 | |
|конфіскованого митними органами | | | |
|майна | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
240200|Надходження коштів від реалізації| 80000 | 80000 | |
|товарів та інших предметів, | | | |
|конфіскованих правоохоронними та | | | |
|іншими уповноваженими органами | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
240300|Надходження сум кредиторської та | 14000 | 14000 | |
|депонентської заборгованості | | | |
|підприємств, організацій та | | | |
|установ, щодо яких минув строк | | | |
|позовної давності | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
240500|Надходження коштів від реалізації| 457260 | 260000 | 197260 |
|надлишкового озброєння, | | | |
|військової та спеціальної | | | |
|техніки, іншого майна Збройних | | | |
|Сил України та інших утворених | | | |
|згідно з законодавством | | | |
|військових формувань та | | | |
|правоохоронних органів | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
240800|Надходження сум перевищення | 3500 | 3500 | |
|розрахункової величини фонду | | | |
|оплати праці на підприємствах- | | | |
|монополістах | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
241500|Пеня за порушення термінів | 110000 | 110000 | |
|розрахунків у сфері | | | |
|зовнішньоекономічної діяльності | | | |
|та за невиконання зобов'язань | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
240600|Інші надходження | 2571020 | 302980 |2268040 |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
240601|Відрахування від плати за | 2240000 | |2240000 |
|транзит природного газу через | | | |
|територію України | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
240603|Інші надходження | 33120 | 33120 | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
240604|Надходження коштів за | 800 | 800 | |
|користування послугами урядового | | | |
|зв'язку | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
240605|Відрахування від суми коштів, | 1000 | | 1000 |
|витрачених на рекламу тютюнових | | | |
|виробів та/або алкогольних напоїв| | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
240611|Відрахування від надходжень за | 223000 | 223000 | |
|транспортування нафти | | | |
|магістральними нафтопроводами | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
240612|Відрахування від плати за | 19500 | 19500 | |
|транспортування аміаку через | | | |
|територію України аміакопроводом | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
240614|Збір за використання | 22000 | 22000 | |
|радіочастотного ресурсу | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
240615|Надходження до Державного | 15000 | 3000 | 12000 |
|спеціалізованого фонду | | | |
|фінансування загальнодержавних | | | |
|витрат на авіаційну діяльність та| | | |
|участь України у міжнародних | | | |
|авіаційних організаціях | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
240617|Портовий (адміністративний) збір | 15600 | 1560 | 14040 |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
240618|Надходження до страхового фонду | 1000 | | 1000 |
|безпеки авіації | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
241100|Доходи від операцій з | 136900 | 130000 | 6900 |
|кредитування та надання | | | |
|гарантій | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
241102|Плата за користування позиками, | 130000 | 130000 | |
|наданими за рахунок коштів, | | | |
|залучених державою | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
241103|Відсотки за користування | 100 | | 100 |
|державним пільговим кредитом, | | | |
|наданим індивідуальним сільським | | | |
|забудовникам | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
241104|Відсотки за користування | 6800 | | 6800 |
|пільговим довгостроковим | | | |
|державним кредитом, наданим | | | |
|молодим сім'ям та одиноким | | | |
|молодим громадянам на будівництво| | | |
|(реконструкцію) житла | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
241105|Повернення позичок, наданих | 0 | | |
|Державним інноваційним фондом з | | | |
|моменту його включення до | | | |
|Державного бюджету України | | | |
|підприємствами і організаціями | | | |
|для виконання ними інноваційних | | | |
|проектів | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
241200|Власні надходження бюджетних | 3418665 | 0 |3418665,0|
|установ і організацій | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
241201|Надходження спеціальних коштів | 2965913,1| |2965913,1|
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
241203|Інші власні надходження | 452751,9| | 452751,9|
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
241400|Додаткові збори на виплату пенсій| 1300000 | 0,0|1300000,0|
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
241401|Сплата збору з купівлі-продажу | 825000 | | 825000,0|
|валюти | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
241402|Сплата збору з торгівлі | 7000 | | 7000,0|
|ювелірними виробами із золота | | | |
|(крім обручок), платини і | | | |
|дорогоцінного каміння | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
241403|Сплата збору при відчуженні | 153000 | | 153000 |
|легкових автомобілів | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
241404|Сплата збору з виробництва та | 180000 | | 180000 |
|імпорту тютюнових виробів | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
241405|Сплата збору з операцій купівлі- | 55000 | | 55000 |
|продажу нерухомого майна | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
241406|Сплата збору з послуг | 80000 | | 80000 |
|стільникового рухомого зв'язку | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
300000|Доходи від операцій з капіталом | 736990 | 121000 | 615990 |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
330000|Надходження від продажу землі і | 20000 | 20000 | |
|нематеріальних активів | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
310000|Надходження від продажу основного| 51000 | 51000 | |
|капіталу | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
310100|Надходження коштів від реалізації| 45000 | 45000 | |
|безхазяйного майна, майна, що за| | | |
|правом спадкоємства перейшло у | | | |
|власність держави | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
310200|Надходження коштів від Державного| 6000 | 6000 | |
|фонду дорогоцінних металів і | | | |
|дорогоцінного каміння | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
320000|Надходження від реалізації | 665990 | 50000 | 615990 |
|державних запасів товарів | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
320100|Надходження від реалізації | 615990 | | 615990 |
|матеріальних цінностей державного| | | |
|резерву | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
320200|Надходження від реалізації | 50000 | 50000 | |
|розброньованих матеріальних | | | |
|цінностей мобілізаційного резерву| | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
400000|Офіційні трансферти | 77200 | | 77200 |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
420000|Із-за кордону | 77200 | | 77200 |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
420101|Надходження від секретаріату ООН | 77200 | | 77200 |
|за участь українського | | | |
|контингенту у миротворчих | | | |
|операціях | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
500000|Цільові фонди | 101400 | 0 | 101400 |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
500400|Обов'язкові страхові внески до | 0 | | |
|Фонду соціального страхування від| | | |
|нещасних випадків на виробництві | | | |
|та професійних захворювань | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
500500|Обов'язкові страхові внески до | 0 | | |
|Фонду загальнообов'язкового | | | |
|державного соціального | | | |
|страхування на випадок | | | |
|безробіття | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
500600|Надходження від внесків до Фонду | 0 | | |
|соціального страхування з | | | |
|тимчасової втрати працездатності | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
500700|Платежі до Фонду України | 60000 | | 60000 |
|соціального захисту інвалідів | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
500800|Збір за забруднення навколишнього| 41400 | | 41400 |
|природного середовища | | | |
----------------------------------------+----------+----------+---------+
РАЗОМ ДОХОДІВ (без урахування |40513006,9|31310137,7|9202869,2|
міжбюджетних трансфертів) | | | |
----------------------------------------+----------+----------+---------+
400000| Офіційні трансферти | 3096807 | 3096807 | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
410101|Кошти, що надходять до Державного| 3096807 | 3096807 | |
|бюджету з інших бюджетів | | | |
------+---------------------------------+----------+----------+---------+
| Всього доходів |43609813,9|34406944,7|9202869,2|
-------------------------------------------------------------------------

Продовження таблиці

         ---------------------------------------------------------------
Пропозиції Комітету з питань | Відхилення (+, -)
бюджету |
--------------------------------+------------------------------
Всього |Загальний |Спеціаль- | Всього |Загальний|Спеціаль-
|фонд |ний фонд | |фонд |ний фонд
----------+----------+----------+----------+---------+---------
30298542,7|28441997,7| 1856545 | 1589600 | 389600 |1200000
----------+----------+----------+----------+---------+---------
11023771,0|10853326 | 170445 | 810000 | 810000 | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
11023771,0|10853326 | 170445 | 810000 | 810000 | 0
----------+----------+----------+----------+---------+---------
783120,0| 421120 | 362000 | 150000 | 150000 | 0
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
325100,0| 325100 | 0 | 150000 | 150000 | 0
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
362000,0| 0 | 362000 | 0 | 0 |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
1520,0| 1520 | 0 | 0 | | 0
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
47200,0| 47200 | 0 | 0 | | 0
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
47200,0| 47200 | 0 | 0 | | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
47300,0| 47300 | 0 | 0 | | 0
----------+----------+----------+----------+---------+---------
47300,0| 47300 | 0 | 0 | | 0
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
16271251,7|15127021,7| 1144230 | 479600 |-664630 |1144230
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
2606800,0| 2020510 | 586290 | 257100 |-329190 | 586290
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
898200,0| 340260 | 557940 | 222500 |-335440 | 557940
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
12551831,7|12551831,7| 0 | 0 | 0 | 0
----------+----------+----------+----------+---------+---------
7777831,7| 7777831,7| 0 | 0 | | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
4774000,0| 4774000 | 0 | 0 | | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
214420,0| 214420 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
130000,0| 130000 | 0 | 0 | | 0
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
5300,0| 5300 | 0 | 0 | | 0
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
1700,0| 1700 | 0 | 0 | | 0
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
5000,0| 5000 | 0 | 0 | | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
220,0| 220 | 0 | 0 | | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
3900,0| 3900 | 0 | 0 | | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
3000,0| 3000 | 0 | 0 | | 0
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
60000,0| 60000 | 0 | 0 | | 0
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
5300,0| 5300 | 0 | 0 | | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
2025400,0| 1956630 | 68770 | 150000 | 94230 | 55770
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
132400,0| 119400 | 13000 | 0 | | 0
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
1887000,0| 1831230 | 55770 | 150000 | 94230 | 55770
----------+----------+----------+----------+---------+---------
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
6000,0| 6000 | 0 | 0 | | 0
----------+----------+----------+----------+---------+---------
6000,0| 6000 | 0 | 0 | | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
195000,0| 83900 | 111100 | 0 | 0 | 0
----------+----------+----------+----------+---------+---------
10300,0| 10300 | 0 | 0 | | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
111100,0| 0 | 111100 | 0 | | 0
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
73600,0| 73600 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
66600,0| 66600 | 0 | 0 | | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
7000,0| 7000 | 0 | 0 | | 0
----------+----------+----------+----------+---------+---------
18458486,4|11855930 | 6602556,4| 7570012,2|8719190 |1149177,8
----------+----------+----------+----------+---------+---------
8226891,4| 7425200 | 801691,4| 6339112,2|6098290 | 240822,2
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
800000,0| 800000 | 0 | 300000 | 300000 | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
50000,0| 50000 | 0 | 20000 | 20000 | 0
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
594369,2| 35000 | 559369,2| 0 | | 0
----------+----------+----------+----------+---------+---------
1500,0| 0 | 1500 | 0 | | 0
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
340000,0| 340000 | 0 | 100000 | 100000 | 0
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
340000,0| 340000 | 0 | 100000 | 100000 | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
615910,0| 615910 | 0 | 94000 | 94000 | 0
----------+----------+----------+----------+---------+---------
141400,0| 141400 | 0 | 94000 | 94000 |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
474510,0| 474510 | 0 | 0 | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
5825112,2| 5584290 | 240822,2| 5825112,2|5584290 | 240822,2
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
5750000,0| 5577500 | 172500 | 5750000 |5577500 | 172500
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
4000,0| 3880 | 120 | 4000 | 3880 | 120
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
500,0| 0 | 500 | 500 | 0 | 500
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
3000,0| 2910 | 90 | 3000 | 2910 | 90
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
37000,0| 0 | 37000 | 37000 | 0 | 37000
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
30612,2| 0 | 30612,2| 30612,2| 0 | 30612,2
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
876350,0| 876350 | 0 | 100000 | 100000 | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
2600,0| 2600 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
200000,0| 200000 | 0 | 100000 | 100000 | 0
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
90250,0| 90250 | 0 | 0 | 0 | 0
----------+----------+----------+----------+---------+---------
495000,0| 495000 | 0 | 0 | 0 | 0
----------+----------+----------+----------+---------+---------
88500,0| 88500 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
| | | 0 | 0 | 0
----------+----------+----------+----------+---------+---------
104000,0| 104000 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
700,0| 700 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
1700,0| 1700 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
100000,0| 100000 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
1600,0| 1600 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
9251245,0| 3450380 | 5800865 | 1130900 |2520900 |-1390000
----------+----------+----------+----------+---------+---------
29000,0| 29000 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
80000,0| 80000 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
14000,0| 14000 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
607260,0| 260000 | 347260 | 150000 | 0 | 150000
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
3500,0| 3500 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
110000,0| 110000 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
2571020,0| 2542980 | 28040 | 0 |2240000 |-2240000
----------+----------+----------+----------+---------+---------
2240000,0| 2240000 | 0 | 0 |2240000 |-2240000
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
33120,0| 33120 | 0 | 0 | 0 | 0
----------+----------+----------+----------+---------+---------
800,0| 800 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
1000,0| 0 | 1000 | 0 | 0 | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
223000,0| 223000 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
19500,0| 19500 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
22000,0| 22000 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
15000,0| 3000 | 12000 | 0 | 0 | 0
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
15600,0| 1560 | 14040 | 0 | 0 | 0
----------+----------+----------+----------+---------+---------
1000,0| 0 | 1000 | 0 | 0 | 0
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
267800,0| 160900 | 106900 | 130900 | 30900 | 100000
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
130000,0| 130000 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
100,0| 0 | 100 | 0 | 0 | 0
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
6800,0| 0 | 6800 | 0 | 0 | 0
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
130900,0| 30900 | 100000 | 130900 | 30900 | 100000
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
4018665,0| 0 | 4018665 | 600000 | 0 | 600000
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
3565913,1| 0 | 3565913,1| 600000 | 0 | 600000
----------+----------+----------+----------+---------+---------
452751,9| 0 | 452751,9| 0 | 0 | 0
----------+----------+----------+----------+---------+---------
1550000,0| 250000 | 1300000 | 250000,0| 250000,0| 0,0
----------+----------+----------+----------+---------+---------
1000000,0| 175000 | 825000 | 175000,0| 175000 |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
8000,0| 1000 | 7000 | 1000,0| 1000 |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
180000,0| 27000 | 153000 | 27000 | 27000 |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
200000,0| 20000 | 180000 | 20000 | 20000 |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
66000,0| 11000 | 55000 | 11000 | 11000 |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
96000,0| 16000 | 80000 | 16000 | 16000 |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
736990,0| 121000 | 615990 | 0 | 0 | 0
----------+----------+----------+----------+---------+---------
20000,0| 20000 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
51000,0| 51000 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
45000,0| 45000 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
6000,0| 6000 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
665990,0| 50000 | 615990 | 0 | 0 | 0
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
615990,0| 0 | 615990 | 0 | 0 | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
50000,0| 50000 | 0 | 0 | 0 | 0
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
77200,0| 0 | 77200 | 0 | 0 | 0
----------+----------+----------+----------+---------+---------
77200,0| 0 | 77200 | 0 | 0 | 0
----------+----------+----------+----------+---------+---------
77200,0| 0 | 77200 | 0 | 0 | 0
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
4927826,0| 0 | 4927826 | 4826426 | 0 |4826426
----------+----------+----------+----------+---------+---------
1086520,0| 0 | 1086520 | 1086520 | 0 |1086520
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
1525600,0| 0 | 1525600 | 1525600 | 0 |1525600
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
2174306,0| 0 | 2174306 | 2174306 | 0 |2174306
| | | | |
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
100000,0| 0 | 100000 | 40000 | 0 | 40000
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
41400,0| 0 | 41400 | 0 | 0 | 0
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
54499046,2|40418927,7|14080118,5|13986038,2|9108790 |4877248,2
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
2658954,8| 2658954,8| | -437852,2|-437852,2| 0
----------+----------+----------+----------+---------+---------
2658954,8| 2658954,8| | -437852,2|-437852,2| 0
| | | | |
----------+----------+----------+----------+---------+---------
57158001,0|43077882,5|14080118,5|13548187,1|8670937,8|4877249,3
---------------------------------------------------------------

Додаток N 2
до проекту Закону України
про Державний бюджет України на 2002 рік

Фінансування Державного бюджету України на 2002 рік
(тис. грн.)

      -----------------------------------------------------------------
| | Подано Кабінетом Міністрів до |
| | Верховної Ради України 15.09.2001 |
Код | Найменування |-------------------------------------+
| | | загальний |спеціальний|
| | Всього | фонд | фонд |
| | | | |
------+-------------------+------------+------------+-----------+
Загальне фінансування| 4 277 957,8| 3 019 641,8|1 258 316,0|
| | | | |
400000| Внутрішнє | 5 056 727,2| 4 815 905,0| 240 822,2|
| фінансування | | | |
| | | | |
401000| Довгострокові |-1 062 468,0|-1 062 468,0| |
| зобов'язання | | | |
| | | | |
401100| випуск | | | |
| | | | |
401200| погашення |-1 062 468,0|-1 062 468,0| |
| | | | |
402000| Середньострокові | 150 859,7| 150 859,7| |
| зобов'язання | | | |
| | | | |
402100| випуск | 300 000,0| 300 000,0| |
| | | | |
402200| погашення | -149 140,3| -149 140,3| |
| | | | |
403000| Короткострокові | 143 223,3| 143 223,3| |
| зобов'язання | | | |
| та векселі | | | |
| | | | |
403100| випуск | 1 500 000,0| 1 500 000,0| |
| | | | |
403200| погашення |-1 356 776,7|-1 356 776,7| |
| | | | |
407000| Надходження від | 5 825 112,2| 5 584 290,0| 240 822,2|
| приватизації | | | |
| державного майна | | | |
| | | | |
500000| Зовнішнє | -778 769,4|-1 796 263,2|1 017 493,8|
| фінансування | | | |
| | | | |
501000| Довгострокові | -778 769,4|-1 796 263,2|1 017 493,8|
| зобов'язання | | | |
| | | | |
501100| випуск | 3 278 118,7| 1 701 255,7|1 576 863,0|
| | | | |
501200| погашення |-4 056 888,1|-3 497 518,9| -559 369,2|
-----------------------------------------------------------------

Продовження таблиці

-----------------------------------------------------------------------
Пропозиції Комітету з питань | Відхилення (+,-)
бюджету |
--------------------------------+--------------------------------------
| загальний |спеці-| | загальний | спеціальний
Всього | фонд |альний| Всього | фонд | фонд
| | фонд | | |
------------+------------+------+------------+------------+------------
1 800 000,0| 1 800 000,0| |-2 477 957,8|-1 219 641,8|-1 258 316,0
| | | | |
2 566 800,2| 2 566 800,2| |-2 489 927,0|-2 249 104,8| -240 822,2
| | | | |
| | | | |
2 272 717,2| 2 272 717,2| | 3 335 185,2| 3 335 185,2|
| | | | |
| | | | |
3 335 185,2| 3 335 185,2| | 3 335 185,2| 3 335 185,2|
| | | | |
-1 062 468,0|-1 062 468,0| | | |
| | | | |
150 859,7| 150 859,7| | | |
| | | | |
| | | | |
300 000,0| 300 000,0| | | |
| | | | |
-149 140,3| -149 140,3| | | |
| | | | |
143 223,3| 143 223,3| | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
1 500 000,0| 1 500 000,0| | | |
| | | | |
-1 356 776,7|-1 356 776,7| | | |
| | | | |
| | |-5 825 112,2|-5 584 290,0| -240 822,2
| | | | |
| | | | |
| | | | |
-766 800,2| -766 800,2| | 11 969,2| 1 029 463,0|-1 017 493,8
| | | | |
| | | | |
-766 800 | -766 800 | | 11 969,4| 1 029 463,0|-1 017 493,8
| | | | |
| | | | |
3 278 118,7| 3 278 118,7| | | 1 576 863,0|-1 576 863,0
| | | | |
-4 044 918,9|-4 044 918,9| | 11 969,2| -547 400,0| 559 369,2
-----------------------------------------------------------------------


Документи що посилаються на цей