НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ
N 05-33-11/22 від 03.01.2002

На N 23-21-21/483 від 11.12.2001
Херсонське територіальне
представництво НКРЕ

Щодо надання роз'яснень (про збереження приладів
обліку електроенергії)

Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула запит Херсонського ТП НКРЕ від 11.12.01 N 23-21-21/483 та повідомляє таке.

1. У відповідності до абзацу 4 пункту 41 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України N 1357 від 26.07.99 (далі - Правил), споживач зобов'язаний забезпечувати збереження приладу обліку у разі розміщення останнього в квартирі або на іншому об'єкті споживача. Оскільки сходова клітина являється приміщенням загального користування, знаходиться в експлуатації житлово-комунальної організації і не може бути віднесена до "інших об'єктів споживача", споживач - фізична особа не несе відповідальності за недоліки в роботі, встановленого в щитовій на сходовій клітині, приладу обліку, пов'язані з його неналежним зберіганням.

2. У відповідності до абзацу 2 пункту 11 Правил ( 1357-99-п ), відповідальність за збереження поквартирних приладів обліку, встановлених на сходових клітинах, та пломб на них несе власник будинку або організація, у віданні якої перебуває будинок. Факт порушення має фіксуватися двостороннім актом про порушення, один примірник якого вручається особі, відповідальній за збереження приладу обліку, другий залишається у енергопостачальника.

3. Втрати, які несе енергокомпанія від порушень, пов'язаних з обліком електричної енергії можна розбити на 2 частини:

- вартість робіт, послуг, та обладнання необхідних для відновлення обліку - визначається на підставі кошторису енергокомпанії, затвердженого в установленому порядку;

- вартість недоврахованої внаслідок порушення обліку електричної енергії - визначається у відповідності до Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затвердженої постановою НКРЕ від 22.11.99 N 1416.

Комісія звертає увагу, що згідно з пунктом 3 Методики, остання не застосовується у разі своєчасного письмового повідомлення споживачем енергопостачальника про пошкодження приладу обліку або зірваної пломби. У цьому разі, а також у разі проведення експертизи пошкодженого приладу обліку та встановлення факту відсутності втручання в його роботу, організація відповідальна за збереження приладу обліку має відшкодувати вартість приладу та робіт з його встановлення, підключення, опломбування тощо. В усіх інших випадках особа, винна в порушені обліку має додатково відшкодувати енергопостачальнику вартість недоврахованої електричної енергії, яка визначається у відповідності до згаданої Методики.

Щодо дотримання термінів повірки приладу обліку. У відповідності до підпункту 2 статті 9 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" ( 113/98-ВР ), прилади обліку дозволяється застосовувати лише за умови, що вони пройшли повірку у відповідних відділеннях Держстандарту. Відповідно до пункту 5.11 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ N 28 від 31.07.96, на постачальника електричної енергії за регульованим тарифом покладено обов'язок щодо експлуатації та обслуговування розрахункових приладів обліку призначених для розрахунків населення за спожиту електричну енергію. Отож, саме енергопостачальник відповідає за своєчасність проведення повірки зазначених приладів обліку у відповідних відділеннях Держстандарту. Таким чином, у разі прострочення терміну повірки приладу обліку, визначеного Держстандартом, прилад обліку вважається непридатним для застосування з вини постачальника електричної енергії за регульованим тарифом і всі інші порушення до усунення зазначеного порушення Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" не розглядаються.

Член Комісії В.Меркушов


Документи що посилаються на цей