НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
05.08.2004 N 800

Застереження ВАТ "Донецькобленерго" щодо усунення
та недопущення в подальшому порушень законодавства
про електроенергетику та ліцензійних умов
з постачання електроенергії

Національна комісія регулювання електроенергетики України на відкритому засіданні 04.08.2004 розглянула питання про незадовільний стан розрахунків ВАТ "Донецькобленерго" з оптовим постачальником електричної енергії за куповану електричну енергію та встановила.

За оперативною інформацією ДП "Енергоринок" протягом 7 місяців 2004 року ВАТ "Донецькобленерго" розрахувалося з оптовим постачальником електричної енергії всього на 76,2 % від вартості купованої за цей період електроенергії (при середній величині по Україні 96,3%). Фактичний рівень розрахунків у січні 2004 року становив 58,0 %, у лютому - 70,2 %, у березні - 77,7 %, у квітні - 87,1 %, у травні - 72,5 %, у червні - 89,4 %. У липні 2004 року за оперативною інформацією ДП "Енергоринок" відсоток розрахунку Товариства з оптовим постачальником електричної енергії становив 90,0 %.

Наслідком такого рівня розрахунків є зростання заборгованості перед оптовим постачальником електричної енергії за куповану електроенергію, яка за оперативною інформацією ДП "Енергоринок" у ВАТ "Донецькобленерго" за 7 місяців 2004 року зросла на 234 млн. грн. і на 01.08.2004 року становить 3810130582 грн.

Таким чином, ВАТ "Донецькобленерго" порушило пункт 2.7 Умов та Правил у частині належного проведення розрахунків з оптовим постачальником електроенергії та невиконання зобов'язань щодо проведення розрахунків за електроенергію, куповану на оптовому ринку електричної енергії.

Згідно з повноваженнями, наданими Указом Президента України від 21.04.1998 N 335 "Питання Національної комісії регулювання електроенергетики України", відповідно до статті 24 Закону України "Про електроенергетику" ( 575/97-ВР ) та постанови Кабінету Міністрів України від 19.07.2000 N 1139 "Про порядок застосування санкцій за порушення законодавства про електроенергетику" Національна комісія регулювання електроенергетики України постановляє:

1. Застерегти Відкрите акціонерне товариство "Донецькобленерго" щодо недопущення в подальшому порушення пункту 2.7 Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з постачання електроенергії за регульованим тарифом.

2. ВАТ "Донецькобленерго" до 1 вересня 2004 року надати НКРЕ план заходів щодо усунення порушень, зазначених у пункті 1 цієї постанови.

3. У випадку невиконання вимог пунктів 1-2 цієї постанови застосувати до ВАТ "Донецькобленерго" санкції відповідно до чинного законодавства.

Голова Комісії С.Тітенко


Документи що посилаються на цей