Відмова від укладання договору

ПИТАННЯ: Відділок залізниці відмовився укласти договори з автопідприємством загального користування на завезення (вивезення) вантажів і контейнерів, посилаючись на те, що такі договори, в тому числі на транспортно-експедиційне обслуговування, він буде укладати безпосередньо з вантажовідправниками і вантажоодержувачами. Чи правомочні його дії?

ВІДПОВІДЬ: У цьому випадку необхідно керуватися чинним Положенням про організацію і взаєморозрахунки за централізовані перевозки вантажів автотранспортом із залізничних станцій, річкових, морських і авіаційних портів та виконання транспортно-експедиційного обслуговування, затвердженого розпорядженням Ради Міністрів УРСР від 1 жовтня 1960 року N1385. Згідно з цим Положенням виконання транспортно-експедиційного обслуговування покладено на відповідні транспортно-експедиційні служби Міністерства автомобільного транспорту України. Обов'язки цих служб по такому обслуговуванню передбачені п.21 Положення, а також ст.38 Статуту автомобільного транспорту УРСР та Розділом 47 Правил перевозок вантажів автотранспортом. Оскільки обов'язок здійснення транспортно-експедиційного обслуговування урядом України покладений на підприємства автомобільного транспорту загального користування, параграф 4 Правил централізованого завозу (вивозу) вантажів автомобільним транспортом загального користування на станції залізниці, що розташовані на території УРСР, не дає правових підстав для зміни цього порядку.