КОНСУЛЬТУЄ ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Чи зобов'язаний орган податкової служби
ухвалювати вмотивоване рішення
за скаргою платника податків у разі порушення
кримінальної справи щодо його посадових осіб
ПИТАННЯ: Чи зобов'язаний орган податкової служби ухвалювати вмотивоване рішення за скаргою платника податків у разі порушення кримінальної справи щодо його посадових осіб? Яку форму за викладених обставин матиме ухвала?
ВІДПОВІДЬ: Підпунктом 5.2.3 п.5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що подання підприємством скарги (заяви) з дотриманням десятиденного строку для оскарження рішення контролюючого органу зупиняє виконання рішення на термін від дня подання скарги (заяви) до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Тому до закінчення процедури адміністративного оскарження донараховані суми податків та застосованих штрафних (фінансових) санкцій з платника податків не стягуються і вважаються неузгодженими.
Скарга (заява) платника податків у таких випадках за письмовою ухвалою керівника органу державної податкової служби або його заступника передається слідчому підрозділу податкової міліції для приєднання та розгляду разом з матеріалами кримінальної справи. Для розгляду скарги (заяви) платника податків слідчий слідчого підрозділу, в провадженні якого перебуває кримінальна справа, зобов'язаний витребувати висновки спеціалістів з оподаткування, а в разі потреби може призначити проведення судово-бухгалтерської експертизи, і з урахуванням їх результатів орган державної податкової служби ухвалює вмотивоване рішення за розглядом скарги (заяви) платника податків. При цьому скаргу (заяву) платника податків має бути розглянуто в терміни, визначені пп.5.2.2 п.5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" і можливим продовженням термінів її розгляду з дотриманням вимог зазначеного Закону. Роз'яснення з цього питання надано листом ДПА України від 17.05.2001 р. N6296/7/25- 0017.
Форму і зміст рішення, яке ухвалює орган державної податкової служби за розглядом скарги платника податків, визначено п.10 Положення про порядок подання та розгляду скарг платників податків органами державної податкової служби (затверджено наказом ДПА України від 02.03.2001 р. N82 і зареєстровано в Мінюсті України 15.03.2001 р. за N238/5429).
В.СЕМЕНЕНКО,
заступник начальника Головного
управління апеляцій
"Праця і зарплата" N 46 (290), грудень 2001 р.
Підписний індекс 74201